PDA

View Full Version : ایجاد کنترل سفارشی

saeed zarei
شنبه 07 اردیبهشت 1392, 23:30 عصر
سلام
من تو برنامه ام به یه کنترل مثل NumericUpDown نیاز دارم . ولی میخوام هربار که کاربر روی دکمه افزایش یا کاهش مقدار عددی کلیک میکنه ، مقادیری که من مشخص کردم رو نشون بده . یعنی من یه لیست از اعداد رو بهش بدم و اون فقط بین اون لیست جابجا بشه و هیچ عددی هم غیر از اون نتونه بگیره .
اعداد اون لیست هم مثلا به این صورت هست : { 10 و 11 و 15 و 18 و 21 و 50 و 64 }

ممنون

mousa1992
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 00:15 صبح
سلام دوست عزیز

نمیدونم کنترل آماده ای بدین شکل وجود داشته باشه یا نه ولی شما برای این کار میتونید یک UserControls برای خودتون طراحی کنید و دقیقا همین چیزایی رو که میخواید پیاده سازی کنین مثلا میتونید از ترکیب ی textBox و دوتا button گرافیکشو درست کنین و برای ذخیره و جابجایی بین اعدادی که براش میفرستین هم از ارایه ها استفاده کنید
شما استارتو بزن جایی مشکل برخوردی دوستان راهنمایی میکنن

موفق باشی

saeed zarei
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 00:35 صبح
ممنون از کمکتون
سوال من اینجاست که نمیدونم چطور و کجا به ارایه مقدار بدم ؟

mousa1992
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 00:47 صبح
دقیق تر در مورد کنترل مورد نظرتون توضیح بدید
آیا قراره داده هایی که به کنترل میدید ذخیره کنه و در اجرا های بعدی برنامه باز همان مقادیر رو داشته باشه ؟

saeed zarei
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 01:03 صبح
نه . اونو تو فرم قرار میدم و از طریق کد نویسی داده ها رو از بانک بیرون میکشم و میدم به ارایه این کنترل . حالا کنترل باید فقط بین این اعدادی که من بهش دادم سوییچ کنه

mousa1992
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 01:24 صبح
خب پس کارتون راحته
توی یوزر کنترلی که طراحی می کنید شما باید یک آرایه از نوع int تعریف کنید و یک متغیر دیگر از نوع int برای پیمایش اعداد داخل ارایه
خب توی سازنده یوزر کنترل میتونید ارایه رو به عنوان پارامتر بفرستید و بریزید داخل ارایه تعریفی درون یوزر کنترل و یا اینکه خاصیتی رو تعریف کنید برای یوزر کنترل ساخته شده و از اون طریق بهش مقدار دهی کنید
به شکل زیر
public int[] numbers
{
set
{
numbers = value;
}
}

و برای پیمایش اعضای ارایه شما با هر کلیک بر روی button های طراحی شده مقدار متغیر تعریف شده از نوع int رو افزایش و یا کاهش میدید و مقدار معادل اونو از ارایه استخراج میکنید و نمایش میدید درون textBox

به همین راحتی
خب اگه ابهامی هست بفرمایید

ASKaffash
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 07:55 صبح
سلام
اسم این کنترل DomainUpDown است به لیست Toolbar نگاه کنید