PDA

View Full Version : کار با دستگاههای بارکد و کارت ساعت.

Ehsansh
دوشنبه 08 اسفند 1384, 07:39 صبح
سلام دوستان.
آیا کسی هست که بدونه چطور میشه با دستگاه بارکد و کارت ساعت کار کرد؟
من یه دستگاه کارت ساعت دارم اما هیچ توضیحی در راهنمای اون نیست. فقط یک نرم افزار مسخره که با فاکس نوشتن همراه دستگاه بود. قبلا از راهنماییتون متشکرم

ehsane
دوشنبه 08 اسفند 1384, 07:54 صبح
دوست عزیز یکبار من با این مشکل روبرو شدم تنها کاری که کردم این بود که اطلاعات اونو با روشهای خاص به ویندوز تبدیل و در برنامه ام استفاده می کردم.

mzjahromi
دوشنبه 08 اسفند 1384, 08:04 صبح
دوست عزیز من با دستگاه کارت ساعت کار نکردم. ولی دستگاه بارکد خوان هیچ چیز خاصی ندارد
اگر توجه کرده باشید در زیر بارکد عددهائی نوشته است.
تنها کاری که یک دستگاه بارکد خوان انجام میدهد این است که این اعداد + یک Enter را درون بافر صفحه کلید قرار میدهد. یعنی اگر شما با صفحه کلید ان اعداد را تایپ کرده و کلید Enter را بزنید مانند این است که دستگاه بارکد خوان را بر روی بارکد قرار داده اید.

saniak_robot
دوشنبه 08 اسفند 1384, 09:03 صبح
منم که با سیستم بارکد کار کردم دقیقا به همین سبکی که گفتید کار می کنه

Ehsansh
دوشنبه 08 اسفند 1384, 10:47 صبح
دوست عزیز یکبار من با این مشکل روبرو شدم تنها کاری که کردم این بود که اطلاعات اونو با روشهای خاص به ویندوز تبدیل و در برنامه ام استفاده می کردم.

آقای احسانه عزیز نظر واقعا کاربردی دادین ولی میشه بگید چطور میتونم از این نظر شما در راستای رسیدن به جوابم استفاده کنم؟

از سایر دوستان متشکرم. با کارت ساعت کسی کار نکرده بتونه به من کمک کنه؟

ehsan2000
دوشنبه 08 اسفند 1384, 15:07 عصر
نقل قول:
نوشته شده توسط ehsane

آقای احسانه عزیز نظر واقعا کاربردی دادین ولی میشه بگید چطور میتونم از این نظر شما در راستای رسیدن به جوابم استفاده کنم؟

از سایر دوستان متشکرم. با کارت ساعت کسی کار نکرده بتونه به من کمک کنه؟

دوست خوبم آقای ehsansh من چند وقت پیش یه تابع تبدیل برای بانکهای فاکس به ویندوز گذاشتم فکر کنم به دردت بخوره

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=33914

anubis_ir
سه شنبه 09 اسفند 1384, 07:40 صبح
سلام دوستان.
آیا کسی هست که بدونه چطور میشه با دستگاه بارکد و کارت ساعت کار کرد؟
من یه دستگاه کارت ساعت دارم اما هیچ توضیحی در راهنمای اون نیست. فقط یک نرم افزار مسخره که با فاکس نوشتن همراه دستگاه بود. قبلا از راهنماییتون متشکرم

تمام شرکت‌های تولید کننده دستگاه کارتخوان در ایران یک dll هم برای ارتباط با آن به شما یا به رایگان و یا با دریافت 60 - 70 هزار تومان ، خواهند داد. (این dll یک مثال هم جهت استفاده به همراهش هست). فقط کافی است با واحد فنی مربوطه تماس بگیرید
با این dll می شود با دستگاه ارتباط برقرار کرد، دیتا را خواند و در دیتابیس ریخت.

ehsane
سه شنبه 09 اسفند 1384, 10:58 صبح

دوست عزیز اگه منظور شما از کار کردن با کارت ساعت اخذ اطلاعات اون و پردازش و انجام عملیات خاصی در برنامه است من منظورم را بطور شفاف نوشتم و دوستان نیز در جهت تکمیل آن واقعا پاسخ های خوبی دادند , بنظرم اگر میخواهی از اطلاعاتی که توسط کارت ساعت در بانک اطلاعاتی اون که اغلب هم dbf است استفاده کنی میتونی از تابعی که آقای احسان 2000 ارائه کردند استفاده کنی و یا اینکه یک کد خودت براش بنویسی

Ehsansh
سه شنبه 09 اسفند 1384, 13:47 عصر
چه ارتباطی به تبدیل به ویندوز داره؟
من میخوام از کارت ساعت و بارکد اطلاعات بخونم چی رو باید تبدبل کنم؟