PDA

View Full Version : سوال: مشکل ارسال نشدن ایمیل در ویندوز سرور

ghasemweb
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 01:36 صبح
سلام من به تازگی که ویندوز سرور خریدم واسه سایتم متاسفانه ایمیل ارسال نمیکنه؟آیا پیکربندی خاصی نیازه؟

Unique
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 01:46 صبح
shared یا vps یا dedicated ؟

در حالت shared باید مشکل را مسول سرور مطرح کنید چون شما دسترسی ندارین !
در مورد vps و dedicated دارین چطور عمل میکنید ؟ با تابع mail میخواین انجام بدین یا smtp ؟ اگه با mail هست باید تنظیمات درست مربوط به php.ini را انجام بدین ! اما معمولا روی ویندوز از smtp استفاده میکنند! حالا شما smpt server را راه اندازی کردین ؟ از چه سروری استفاده کردین ؟ خود Microsoft smtp server یا مثلا MailEnable یا غیره را نصب کردین ؟

شرمنده ها ولی سوالتون اصلا سر و ته نداره ! باید توضیح بدین اصلا دارین چیکار میکنین و توی چه بستری انجام میدین و چه خطایی میگیرین تا کمک بشه کرد.

ghasemweb
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 02:15 صبح
درسته حق با شماست.
من vps دارم با تابع mail ارسال میکردم قبلا.الان که ومپ رو نصب کردم هیچ کاری واسه ایمیل انجام ندادم ممنون میشم راهنمایی کنید.
راستی این خطا رو میده موقع ارسال ایمیل

Warning: mail(): Failed to connect to mailserver at "localhost" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() i

siavashsay
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 09:37 صبح
قاسم جان !
بله باید به صورت دستی راش بندازی ! خودم وقت نکردم واست توضیح بدم اما واست یه سایت میذارم برو ازونجا یاد بگیر !
اگه به مشکلی خوردی خبرم کن :)
http://forum.persiannetworks.com/f88/t18466.html
نترس - یکم طولانی به نظر میرسه اما در کل کار خاصی نداره :)
بعد از اینکه مراحل بالا رو طی کردی از phpmailer استفاده کن !
من خودم از خود wamp استفاده کردم که آموزشش رو اینجا گذاشتم
http://barnamenevis.org/showthread.php?382492-%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%86-Email-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-Localhost-%28-%D8%AA%D8%B3%D8%AA-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%A7-Wamp-%29
اما از phpmailer استفاده کنی بهتره گمونم !
موفق باشی

Unique
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 02:46 صبح
آقا سیاوش راهنمایی کردند اما یک Alternative دیگه هم استفاده از gmail هستش بدون اینکه نیاز به نصب smtp server واینها باشه ! با phpmailer براحتی میشه با gmail ایمیل ارسال کرد. replyto را هم میتونید ست کنید که جواب ها براتون بیاد. برای نمونه کد هم توی انجمن بگردین یادمه یکی دو سال پیش خودم یک نمونه برای یکی از دوستان گذاشتم.

ghasemweb
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 01:14 صبح
سلام دوستان من متاسفانه موفق نشدم ایمیل سرور رو راه بندازم!!!
الان واسه ایمیل سرور چه تنظیماتی برای ومپ سرور نیازه مثلا داخل php.ini ؟
بعدش حتما نصب IIS نیازه؟؟

Unique
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 15:02 عصر
سلام دوستان من متاسفانه موفق نشدم ایمیل سرور رو راه بندازم!!!
خیلی راحت بگم اگه تا حالا با پروتکل های اینترنتی مثل smtp , pop , ftp server , dns server و نرم افزار های سرور مربوطه کار نکردین خیلی هم راحت نیست چون باید کمی پیش زمینه داشت. شما باید smtp سرور راه اندازی کنید چون Windows اصلا mta نداره مثل sendmail و postfix (البته من نشنیدم و جایی هم ندیدم). برای ویندوز mail server های پولی و راحت هست مثل این (http://www.argosoft.com/rootpages/MailServerNet/Default.aspx) اما خود smtp که توی windows هم هست قابل استفاده هستش‌!

در مورد تنظیمات php ! همونطور که برای mta ها تنظیم داره بخشی هم مربوط به smtp داره ول یمن ازش استفاده نکردم که بشه با همون تابع Mail باهاش ایمیل ارسال کرد ! من با phpMailer این کار را کردم که خودش یک کلاس smtp داره وکاری به php.ini هم نداره !

در مورد web server اصلا مهم نیست apache باشه یا iis ! با همون apache میشه کار کرد ! ولی فکر نمیکنی استفاده از windows برای apache و php یکجورایی جالب نیست ؟ به نظر من اگه واقعا خودتون میخواین تجربه به دست بیارین و کار کنین از linux server استفاده کنید ! خیلی انتخاب ها دارین ! برای mail میشه از postfix استفاده کرد و کلا همه چیز تنظیمات کامل و خوبی داره (البته نه برای کسی که لینوکس کار نکرده ! یکجورایی دستش تازه بسته هم هست).

پسر خوب بیا به حرف من گوش کن ! برو یک email توی gmail بساز و با اون کار کنن ! اگه نه باید زحمت بکشی انقدر باهاش سر و کله بزنی تا متوجه بشی‌ چیکار باید کرد ! یه راه دیگه هم داره ! از مسول سرور بخواه برات نصب کنه ! احتمالا یه هزینه ای میگیره اما کارت راه میفته ! اگه با حال باشه شاید یه open relay داد و خلاصه کل کارت راه افتاد.

ghasemweb
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 12:23 عصر
ممنون اما من الان میخوام با phpmailer و از طریق smtp.gmail.com ارسال کنم خطای زیر رخ میده . چه تنظیماتی نیازه واسه استفاده از سرویس جیمیل یا یاهو؟

SMTP Error: Could not authenticate. Message could not be sent.
Mailer Error: SMTP Error: Could not authenticate.

بعضی موقع خطای fopen هم میداد متنش رو ندارم کامل که بذارم

Unique
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 02:20 صبح
تا کدتون را نگذارین نمیشه گفت مشکل چیه اما باید Port و اینکه دارین از ssl یا tls را درست مشخص کنین ،‌یادمه یکی دو سال پیش یک کد را تست کردم و گذاشتم توی انجمن ، قسمت زیر را درست ست میکنید ؟

$mail->SMTPAuth = true
$mail->SMTPSecure = "tls";
$mail->Host = "smtp.gmail.com";
$mail->Port = 587;

کمی جستجو کنید توی وب حتما مثال پیدا میکنید !اگه نشد بگو تا فردا وقت بگذارم برات بنویسمش !

ghasemweb
شنبه 22 تیر 1392, 17:05 عصر
اینم یه لینک کاملتر از تنظیمات

http://blog.techwheels.net/send-email-from-localhost-wamp-server-using-sendmail/