PDA

View Full Version : کنترل روی پست شدن اطلاعات روی دیتابیس

MOJTABAATEFEH
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 10:54 صبح
با سلام
دوستان عزیز لطفا بفرمایید هنگام استفاده از ADOTABLE و NAVIGATOR قبل از پست داده های های فیلدهای روی فرم چطور میشه یک شرط رو (مثلا وجود یا عدم وجود یک مقدار خاص در یک فیلد یک جدول دیگر یا هر شرط دیگری) چک کرد که با توجه به جواب اون شرط پست انجام شود یا نه البته در صورتی هم که نخواستیم پست انجام شود از Adotable.Cancel استفاده نکنیم که فیلدها خالی شود و دوباره مجبور به پرکردن آنها باشیم در حقیقت برگرده به قبل از کلیک دکمه پست

با تشکر

MOJTABAATEFEH
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 13:02 عصر
کسی اینکارو انجام نداده؟

یوسف زالی
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 13:08 عصر
سلام.
استفاده از SP بهترین روشه. چرا همه از پست استفاده می کنند؟؟؟

MOJTABAATEFEH
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 13:28 عصر
دوست عزیز با sp جاهای دیگه کار کردم ولی چون باید کل اطلاعاتی رو که میخوام پست بشه بصورت متغیر ارسال کنم و اینجا تعدادشون زیاده من میخوام از خود ado استفاده کنم

با تشکر

یوسف زالی
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 21:45 عصر
تعدادشون زیاده

دلیل خوبی نیست. حتی اگر تعداد پارامترهاتون 1000 تا باشه می تونید یک عدد پارامتر XML بفرستید.
اما در صورت اصرار به کارتون می تونید در رویداد BeforePost اون رو cancel یا abort کنید.

MOJTABAATEFEH
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 11:07 صبح
دلیل خوبی نیست. حتی اگر تعداد پارامترهاتون 1000 تا باشه می تونید یک عدد پارامتر XML بفرستید.
اما در صورت اصرار به کارتون می تونید در رویداد BeforePost اون رو cancel یا abort کنید.

دوست عزیز ممنون بابت پاسختون ولی با روشی که در خصوص نوشتن کد برای Before post نوشتین امکان پذیر نیست
در ضمن اگر ممکنه راجع به xml که نوشتین هم کمی توضیح دهید

با تشکر

یوسف زالی
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 11:43 صبح
پارامترتون رو می تونید از نوع XML در نظر بگیرید. این پارامتر رو در برنامه پر می کنید و در SQL یک تکه کد می نویسید برای تکه تکه کردن اون و ریختن در متغیرهای تعریف شده.
راه دیگه اینه که می تونید به جاش از یک رشته استفاده کنید و رشته رو ارسال کنید و با داینامیک کوئری در اس کیو ال به خواستتون برسید.