PDA

View Full Version : چک کردن قفل سخت افزاری tiny

javad_r_85
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 11:11 صبح
با سلام .
در wpf چطور می شه قفل سخت افزاری را چک کرد . و چنانچه وجود نداشت برنامه خطا بده .
من از قفل سخت افزاری منشور سیمین استفاده می کنم.

sinaone1
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 15:26 عصر
دوست ما هیچ قفلی نداریم که باز نشه ولی قفل های tiny گزینه ی خوبی برای پروتکت نرم افزار نیست

majid325
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 15:44 عصر
همونطور که در ویندوز فرم استفاده میکنی...
معمولا یه ddl،شرکت به شما میده که باید رفرنسشو رو تو برنامت add کنی و بعد متد ها رو call کنی، احتمالا باید درایور سخت افزار هم نصب بشه

مهدی فرزاد
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 07:50 صبح
سلام
توی سایت شرکت سازنده مثال و فایل راهنما وجود داره مراجعه کنید

ASKaffash
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 08:09 صبح
سلام
دو روز روی امنیت Tiny+ برای یک پروژه بزرگ که در بازار به فروش خوبی میرسد کارکردم خودم یکساعت و نیمه آنرو کرک کردم قرار گذاشتم و می خواهم بروم شرکت و مذاکره فنی کنم (با دات نت بود تازه Tiny+ نه Tiny)

javad_r_85
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 11:28 صبح
عجب پاسخهای قانع کننده ایی دادید لااقل این زحمتا به خودتون می دادین که یه بار تست می کردید.

ASKaffash
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 07:08 صبح
سلام
منظور شما به من است ؟ (به شفافی گفتم کرک می شود)

عجب پاسخهای قانع کننده ایی دادید لااقل این زحمتا به خودتون می دادین که یه بار تست می کردید.

Boy_nn
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 09:50 صبح

دوست گرامی همون جوری که دوستان گفتند نمونه کار توی سایت هست و اگه یه زحمت کوچولو بکشی و به سایت بری جواب سوال تو اونجا پیدا می کنی خیالت جمع من تست کردم جواب میده ولی نمی تونم راجب امنیتش صحبت کنم ممنون میشم دوست گرامی که گفت کرک کرده بیشتر توضیح بده

sinaone1
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 11:34 صبح
خوبه !!!!
این عوض تشکرت بود
ما داریم می گیم برو یه راه دیگه برای قفل گذاری امتحان کن که نرم افزارت کرک نشه ، بعد تو میای ما رو مسخره می کنی!!!!!!
ایول داری یه عالمه

Amir Oveisi
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 12:56 عصر
دوستان گرامی ایشون نپرسیدند که امنیت این قفل خوبه یا بده؟! نپرسیدند که قفل دیگری هست که از این بهتر باشه؟!
پرسیدند که چطور با این قفل ارتباط برقرار کنند، همین!
چرا به جای اینکه جواب بدید بنده خدا رو به بیراهه میکشونید؟
همه میدونن که هر قفلی چه سخت افزاری چه نرم افزاری بالاخره کرک میشه. پس لطفا رو جواب هایی که میدید تمرکز داشته باشید. این حرفارو من نباید بگم، مدیران باید بگن. این پست من هم بی ربط به تاپیک هست ولی نتونستم اینارو ننویسم خدایی!

amir701
دوشنبه 11 آذر 1392, 08:10 صبح
من که چند سالیه دارم از این قفل ها استفاده می کنم تا به الان کرک خود قفل رو ندیدم. البته بگم توی سایت های زیادی اومدن گفتن ما قفل کرک کردیم، یکی می گفت 10 دقیقه ای !!!!! باز خوبه شما گفتی یک ساعت نیم!!
ولی در هر صورت ما از هز کدوم از این دوستان خواستیم بیشتر توضیح بدن یا یک مورد از نرم افزار کرک شده یک شرکت را به ما بدن ببینیم که حداقل ما از این قفل استفاده نکیم، دیگه کسی پیداش نشد.
بعد من خدمت دوستان عرض کنم بعضی ها میان می گن ما فلان قفل رو هک کردیم شکستیم، خواهش می کنم نگید قفل رو کرک کردیم طرف میاد نرم افزار رو دور می زنه فکر می کنه قفل رو کرک کرده در صورتی که نرم افزار رو کرک کرده نه قفل رو.
قفل رو کرک کردن یعنی تمام نرم افزار های موجود در بازار که از این قفل استفاده می کنن با یک روشی بدون قفل کار می کنن حالا یکی میاد با دات نت کد نویسی می کنه بعد نمی دونه دات نت ریسورس می شه ربطی به هیچ قفلی نداره چه ایرانی چه خارجی.

ASKaffash
سه شنبه 12 آذر 1392, 06:54 صبح
سلام
برادر شما انتظار دارید یک فرد به راحتی برای شما رایگان قفل یک شرکت معتبر را در کشور زیر سئوال ببرد و احتمالا خودش را در گیر موضوعات حقوقی کند که شما به نتیجه تست خود برسید اینجا قرار نیست گروه امنیت نرم افزار برای کل کشور باشد اگر کسی را راهنمائی می کنند به این معنی نیست که فرد پاسخ دهنده بدهکار است معلوم است کسی که بقول شما قفلی را دور میزند نباید اسرار کار را فاش کند در ضمن اگر کسی برنامه ای با دات نت می نویسد که سورس را Obfuscate نکرده دیگر موضوع قفل مطرح نیست چون سورس در اختیار است و کافی است بخش قفل حذف و برنامه مجدد کامپایل شود شما هم همه را بی تجربه و ناشی فرض نکنید اینجا تالار امنیت است نه تالار فقط C# یا VB.net که خیلی ها حتی هیچ دیدی از امنیت برنامه های دات نت ندارند لطفا دیگر این موضوع را پیگیری نکنید

mtfa65
دوشنبه 07 بهمن 1392, 17:14 عصر
سلام دوستان گرامی.
اول یه توضیح بدم بعد سوالم رو بپرسم.
به نظر من :(این فقط نظر من است) ( تا جایی که اطلاع دارم)
استفاده از قفل های سخت افزاری منوط به استفاده از نرم افزار همان قفل سخت افزاری است بدین صورت که با نرم افزار مدیریت آن سخت افزار اطلاعاتی رو میشه روی قفل سخت افزاری ریخت و برنامه ای یا هر چیزی رو بهش تعریف کرد تا در نبودن قفل سخت افزاری برنامه کار نکند(وضمنا دارای سریال های متعددی است چون توسط نرم افزار اطلاعاتی در قفل سخت افزاری اضافه می شه)
اما من برای نرم افزارم از این روش استفاده نکردم چرا که چون با استفاده از نرم افزار قفل سخت افزاری برای برنامه ای ایجاد می شود بنابراین با نرم افزار هم میشود قفل سخت افزاری رو برداشت. این نظر من است و این کار شدنی است.
من برای قفل نرم افزاری که نوشتم از یو اس بی فلش مموری استفاده کردم چرا؟ چون اگر فلش مموری هم بسوزد باز هم کار خواهد کرد. دوم اینکه هیچگونه نرم افزار مدیریتی برای قفل سخت افزاری دخالت نمی کند.
حالا سوال من این است آیا این روش درست است؟
من مطمئنم که از این روش کی نمیتونه قفل رو بشکنه: اگر کسی بخواهد این کار رو بکند بایستی سورس برنامه رو داشته باشه. برای داشتن سورس برنامه هم خدای برنامه نویس می خواد که به همه زبانها بلد باشه و این کار هم مستلزم وقت و هزینه و علم فرد میباشد در نتیجه مقرون به صرفه نیست.
حالا شما چه پیشنهادی دارید؟ آیا این روش درست است؟ آیا قابل اطمینان است؟ در ضمن فلش مموری هر گونه که باشد کار خواهد کرد. و هیچ نرم افزار یا فایلی در داخل فلش مموری وجود ندارد-تا جایی که اگر فلش مموری بسوزد ویروس داشته باشد و یا هر بلایی سرش بیاید برنامه کار خواهد کرد اما اگر فلش مموری مربوط به همان نسخه نرم افزار نباشد به هیچ عنوان قابل برنامه اجرا نخواهد شد.
نظر خودتان را لطفا اعلام کنید.
مرسی