PDA

View Full Version : مبتدی: کپی کردن ویژگی های یک فرم در فرم های دیگر؟

ihnd4s
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 20:00 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید.
امروز به مشکلی در کار با اکسس برخوردم که نزدیک یک ساعت تمام در فروم های فارسی و انگلیسی به دنبال پاسخ گشتم ولی نیافتم.

می خواهم از روی یکی از فرم هایم که داخل دیتابیس اکسس ساخته ام چند فرم دیگر بسازم. رنگ، فونت، هدر، فوتر، بکگراند، عرض فرم، ارتفاع فرم، ویژگی های کنترل صفحه و همه و همه چیزهایی که در قسمت Format یک فرم تعیین می شوند را مجبورم هستم یک به یک به صورت دستی از نو وارد کنم و این کار زمان بر است.

در همه ی فروم های خارجی به این جواب رسیدم که فرم را کپی کنید و نام جدید برای آن انتخاب کنید و کارتان را روی آن انجام دهید ولی مشکلی که در این حالت پیش می آید این است که فیلدهای جدول و ارتباط آن ها هم کپی می شود. من فقط می خواهم ظاهر فرمم کپی شود و فیلدها را بر اساس جدول های دیگر خودم تنظیم کنم.

آیا راهی برای کپی فرمت یک فرم هست؟ چیزی شبیه Format Painter ولی با این تفاوت که فرمت کل فرم را کپی کند.

از کمک شما پیشاپیش سپاسگزارم.

alirezabahrami
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 20:35 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید.
امروز به مشکلی در کار با اکسس برخوردم که نزدیک یک ساعت تمام در فروم های فارسی و انگلیسی به دنبال پاسخ گشتم ولی نیافتم.

می خواهم از روی یکی از فرم هایم که داخل دیتابیس اکسس ساخته ام چند فرم دیگر بسازم. رنگ، فونت، هدر، فوتر، بکگراند، عرض فرم، ارتفاع فرم، ویژگی های کنترل صفحه و همه و همه چیزهایی که در قسمت Format یک فرم تعیین می شوند را مجبورم هستم یک به یک به صورت دستی از نو وارد کنم و این کار زمان بر است.

در همه ی فروم های خارجی به این جواب رسیدم که فرم را کپی کنید و نام جدید برای آن انتخاب کنید و کارتان را روی آن انجام دهید ولی مشکلی که در این حالت پیش می آید این است که فیلدهای جدول و ارتباط آن ها هم کپی می شود. من فقط می خواهم ظاهر فرمم کپی شود و فیلدها را بر اساس جدول های دیگر خودم تنظیم کنم.

آیا راهی برای کپی فرمت یک فرم هست؟ چیزی شبیه Format Painter ولی با این تفاوت که فرمت کل فرم را کپی کند.

از کمک شما پیشاپیش سپاسگزارم.
سلام دوست عزیز !
جسارتاً میپرسم :
آیااین یک ساعتی که مشغول جستجوی موضوع فوق در فروم های فارسی و انگلیسی بودید صرف انجام دادن کپی کردن و تغییرات مربوطه بودید ، کارت انجام نمیشد؟
مگر چند فرم از روی فرم اولی میخواهید کپی کنید؟
بقول خودت میخواهید فرمت فرم عوض نشود ، پس فقط میماند رکورد سورس فرم و کنترل سورس فیلد ها که تغییر دستی آنها هم نباید آنقدر زمانبر باشد.
در هرحال چاره ای جز همین کار را ندارید و پیشنهاد می کنم بجای وقت گذاشتن برای جسجوی این موضوع ، خودت شروع کن به تغییر دستی چیزیکه میخواهید.
موفق باشید

ihnd4s
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 21:38 عصر
علیک سلام دوست عزیز!
سوال خوبی پرسیدید دوست گرامی.
این شاید نقطه ضعف یا شاید نقطه قوت من باشد.
از این نظر که به قول شما نصف این زمان را صرف کرده بودم همه فرم هایم را ساخته بودم، حرف شما درست است.
ولی لامصب یک کرمی وقتی به جانم بیفتد ولم نمی کند.

باور کنید الان همه ی دغدغه ی ذهن من شده این که آیا راهی منطقی برای کپی کردن فرمت یک فرم وجود دارد یا نه.
همیشه همین مشکل را داشتم من، در حین انجام یک پروژه، خیلی زیاد درگیر بی راهه ها می شوم.

در آخر شاید به جواب نرسم و به همان روش دستی کارم را انجام دهم، ولی حداقل یک چیزی یاد می گیرم و آن این است که یا این کار ممکن است، که خواهم آموخت، یا ممکن نیست، که باز هم خواهم آموخت که ممکن نبوده است.

حالا شما که لطف کردید جواب دادید، اگر راهی بلدید ما را بی نصیب نگذارید.

Abbas Amiri
یک شنبه 08 اردیبهشت 1392, 21:49 عصر
سلام
حتی اگر فرمهای کپی شده به جدولی مقید نبود و اسامی پیش فرض داشتند ، باز شما مجبور بودید تغییرات لازم را اعمال کنید . از طریق کد نویسی می توانید فرمی را با مشصات فرم دیگر ایجاد کنید ولی بازهم عملیات طاقت فرسای اعمال تغییرات آن هم از طریق کد را پیش رو خواهید داشت . بهترین کار همان تهیه کپی از فرم است