PDA

View Full Version : سوال: ورژن برنامه ها رو چه طوری حساب میکنن ؟!

Purya Fallah
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 23:25 عصر
سلام دوستان .
می خواستم بدونم ورژنی که بعضی از برنامه ها دارن چه جوریه ؟ مثلا 5.0.3.1
مثلا 5 یا 3 چه معنی میده ؟

xxnagin
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 23:32 عصر
سلام
در قسمت project >properties >application > assembly information
قسمت های assembly version , file version و ....
میتونی ورژن برنامت رو وارد کنی

Purya Fallah
دوشنبه 09 اردیبهشت 1392, 23:53 عصر
سلام
در قسمت project >properties >application > assembly information
قسمت های assembly version , file version و ....
میتونی ورژن برنامت رو وارد کنی

بله . ولی منظور من این بود که عددی مثل 2.6.4.0 که به عنوان ورژن یک برنامه درنظر گرفته میشه چه معنی داره ؟ :ناراحت:

xxnagin
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 00:01 صبح
یعنی میخوای بگی نمیدونی ؟ بعد یه قرن و نمیدونی ورژن یه برنامه یعنی چی
یه قرن ه نشستی جلوی کامپیوتر نسخه یه برنامه رو تشخیص نمیدی
شما وقتی به برنامت یه چیزی اضافه میکنی و یه خاصیتی بهش اضافه میکنی نسخه اون برنامه رو هم به هر مدلی که خودت خواستی بالا میبری
مثلا 2.6.4.0 به 2.6.4.1 یا 1 به 2 خلاصه به خودت بستگی داره چه مدلی استفاده کنی

h_a_m_i_d
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 00:05 صبح
دوست عزیز ورژن هم استاندارد های خاص خودشو داره نمیشه که شب از خواب بیدار شی بگی من از عدد 3 بدم میاد ورژن برناممو میذارم 4.20.1.1 که هر کدوم از این عدد ها مربوط میشه به تغییراتی که در برنامه صورت میگیره تعداد - بهینه شدن و ........ البته خودم هم زیاد به این مسیله توجه نکردم شاید این تایپیک باعث شه یکذره هم در این رابطه تحقیق کنم

Purya Fallah
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 00:13 صبح
یعنی میخوای بگی نمیدونی ؟ بعد یه قرن و نمیدونی ورژن یه برنامه یعنی چی
یه قرن ه نشستی جلوی کامپیوتر نسخه یه برنامه رو تشخیص نمیدی

برادر من چرا میزنی حالا ؟! :لبخند:
(ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب است)

دوست عزیز ورژن هم استاندارد های خاص خودشو داره نمیشه که شب از خواب بیدار شی بگی من از عدد 3 بدم میاد ورژن برناممو میذارم 4.20.1.1 که هر کدوم از این عدد ها مربوط میشه به تغییراتی که در برنامه صورت میگیره تعداد - بهینه شدن و ........ البته خودم هم زیاد به این مسیله توجه نکردم شاید این تایپیک باعث شه یکذره هم در این رابطه تحقیق کنم

بله شما درست می فرمایید . منظور من رو متوجه شدید
می خوام بدونم اون اعداد هر کدوم چه معنی میدن ؟

h_a_m_i_d
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 00:22 صبح
دوست عزیز تا جایی که من میدونم ثبت ورژن به تعداد خطوط بهینه شده - تعداد مشکلات حل شده - اضافه شدن امکانات جدید و....... بستگی داره البته متاسفانه در اینترنت هم اطلاعات چندانی در این رابطه نیست
این که شما نمیدونید تقصیر کسی نیست تقصیر ایرانی هاست که برنامه مینویسن یک + رو میکنن تو برنامه - بعد ورژن برنامه رو میذارن 2 حالا خارج از ایران میذاره 1.0.0.0.0.0.0.0.0.1

Purya Fallah
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 00:31 صبح
دوست عزیز تا جایی که من میدونم ثبت ورژن به تعداد خطوط بهینه شده - تعداد مشکلات حل شده - اضافه شدن امکانات جدید و....... بستگی داره البته متاسفانه در اینترنت هم اطلاعات چندانی در این رابطه نیست
این که شما نمیدونید تقصیر کسی نیست تقصیر ایرانی هاست که برنامه مینویسن یک + رو میکنن تو برنامه - بعد ورژن برنامه رو میذارن 2 حالا خارج از ایران میذاره 1.0.0.0.0.0.0.0.0.1

خیلی ممنون از شما دوست عزیز .
این قضیه خیلی وقت هست که برای من سوال شده . گفتم اینجا بزارم شاید به جواب رسیدم

Purya Fallah
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 17:31 عصر
دوستان کسی اطلاعات بهتری نداره درباره این موضوع ؟

zahedi121
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 19:39 عصر
با سلام
در این صفحه (http://en.wikipedia.org/wiki/Software_versioning) مطالب خوبی در این خصوص بیان شده است.
البته خب همه شرکتها برای تعیین میزان تغییرات معیارهای خودشون را دارند .

موفق باشید

barnamenevisjavan
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 10:52 صبح
ببینید شما میای یه برنامه میسازی ابتدا براش یه عدد دلخواه انتخاب کن مثلا
1.0.0 بعدش که نسخه جدید دادی اگر ظاهر برنامه تغییر یافت 1 باید بشه 2
اگر امکان جدیدی توی برنامه افزوده شد 0 اولی باید بشه 1 و اگر باگ های نسخه قبلی رو رفع کردی 0 دوم میشه 1
به همین ترتیب ادامه میدن.....
اصول استانداردش باید همین باشه اگر شما خوشت نمیاد خودت بشین یه روش دلبخواه ایجاد کن مثل گوگل که یهویی از نسخه 5 مثلا پرید نسخه 20.

mina-rahnama
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 11:43 صبح
ببینید شما میای یه برنامه میسازی ابتدا براش یه عدد دلخواه انتخاب کن مثلا
1.0.0 بعدش که نسخه جدید دادی اگر ظاهر برنامه تغییر یافت 1 باید بشه 2
اگر امکان جدیدی توی برنامه افزوده شد 0 اولی باید بشه 1 و اگر باگ های نسخه قبلی رو رفع کردی 0 دوم میشه 1
به همین ترتیب ادامه میدن.....
اصول استانداردش باید همین باشه اگر شما خوشت نمیاد خودت بشین یه روش دلبخواه ایجاد کن مثل گوگل که یهویی از نسخه 5 مثلا پرید نسخه 20.

فکر نمیکنید امکانات جدید مهمتر از ظاهر برنامه باشه ؟

barnamenevisjavan
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 18:55 عصر
فکر نمیکنید امکانات جدید مهمتر از ظاهر برنامه باشه ؟
این دیگه بستگی به شخص سازنده داره که چه چیزی رو ملاک قرار بده من این روش رو مثال زدم حتی طرف میتونه رفع باگ رو ملاک اول قرار بده

esmaeilbf
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 19:06 عصر
این اعداد هر کدوم بیانگر یک تغییر و میزان اون تغییر هستن من درست یادم نیست اما خیلی وقت پیش یه جایی میخوندم
مثلا 2.5.1
اگر برنامه یک تغییر اساسی داشته مثلا شامل UI و تغییراتی در هسته عدد 2 میشه 3. اگر یک سری ویژگی های جدید اضافه شده به برنامه مثلا 5 میشه 6 یا یک عددی با توجه به تغییرات و عدد آخر هم مثلا مربوط به رفع باگ ها میشه
اینها مطلق نیستند!! هرشرکتی ممکنه معیارهای خودش رو داشته باشه ولی میشه گفت تقریبا اینطور هست