PDA

View Full Version : گفتگو: ایجاد یک کلاس برای نمایش پیغام های نمایشی

h_qorbani
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 10:51 صبح
نظر دوستان چیه در رابطه با ینکه سایتی که طراحی میشه ، کلاسی داشته باشه که تمام پیغام های نمایشی اونجا درج شده و هر جا که لازم به نمایش پیغامی بود، ازین کلاس استفاده شه.
دلیل این کار هم دسترسی راحت به متن پیام ها ی نمایشی جهت تغییر دادن متن هر پیامه.
خوبه اینکار؟ یا نه؟ مشکل امنتیتی ایجاد میشه؟

dousti_design
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 17:38 عصر
ربطی به امنیت نداره.
در کل توی برنامه نویسی باید از تعریف متغیرهای سراسری بپرهیزیم.
متغیر رو میتونیم همونجایی که نیاز داریم مقدار دهی کنیم و این کار نه تنها کمکی به قابل فهم تر شدن کد ما نمیکنه بلکه خرابش میکنه

h_qorbani
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 18:16 عصر
ربطی به امنیت نداره.
فک کردم کافیه کسی به این فایل دسترسی پیدا کنه. اونوقت میتونه اختلالات زیادی بوجود بیاره

در کل توی برنامه نویسی باید از تعریف متغیرهای سراسری بپرهیزیم. برای توجیه بیشتر میشه دلیلشم بگین؟ اختلال در محاسبات؟

متغیر رو میتونیم همونجایی که نیاز داریم مقدار دهی کنیم و این کار نه تنها کمکی به قابل فهم تر شدن کد ما نمیکنه بلکه خرابش میکنه اگه نامی مناسب برا متغیر انتخاب کنیم که فک کنم قابل درک باشه.خیلی جاها پیش میاد که از ی پیغام در فایل های مختلفی استفاده میشه. عیبی داره از این شیوه استفاده کنیم؟ خیلی وقتها نیاز هست که ادبیات پیام ویرایش شه. اینشکلی نیاز نیس بگردیم تا بدونیم این پیام کجاها استفاده شده.
میشه واسه ادعاهاتون دلایلی رو بیان کنید تا بهتر توجیه شمو این سبک رو استفاده نکنم؟
ممنون

dousti_design
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 18:29 عصر
شما وقتی از متغیر های سراسری استفاده میکنید قابلیت فهم برنامه برای خودتون سال ها بعد و یا برای سایر همکاران برنامه نویستون کمتر میشه.
مثلا:
شما اومدی یه فایلی رو باز کردی میخای ویرایشش کنی:

if(!isset($row))
echo "$abc";

یا:

if(!isset($row))
echo "اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد";

فهم کدومش براتون ساده تره؟

فک کردم کافیه کسی به این فایل دسترسی پیدا کنه. اونوقت میتونه اختلالات زیادی بوجود بیاره

اگه کسی بتونه به سورس یکی از فایل های شما روی هاستتون دسترسی پیدا کنه فکر کنم مشکلی برای دسترسی به بقیشون هم نخواهد داشت

h_qorbani
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 19:16 عصر
شما وقتی از متغیر های سراسری استفاده میکنید قابلیت فهم برنامه برای خودتون سال ها بعد و یا برای سایر همکاران برنامه نویستون کمتر میشه.

متاسفانه دلایل شما هنوز منو قانع نکرده و من حس میکنم به شکلی که این زیر نشون میدم ، امتیازات بیشتری داریم :

echo $msg->save_success;
بهتر است از :

echo 'ذخیره با موفقیت انجام شد';