PDA

View Full Version : حرفه ای: گزارشگیری در stimulsoft

farhan1
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 16:50 عصر
:ناراحت:سلام خدمت تمام اساتید محترم
کسی در این تالار گزارشگیری با استیمول سافت به صورت حرفه ی کار کرده به یه مشکلی برخوردم

farhan1
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 18:09 عصر
من یک stireport1 روی فرم گذاشتم سپس بروی گزینه فوق کلیک راست کرده در قسمت دیکشنری new connction را زده و به کانکش که sql است متصل شدم. حال یه datasource به نام connection در زیر datasource ساخته شد برروی کانکشن کلیک سمت راست کرده و new datasource را کلیک میکنم و با توجه به اینکه کانکشن ساخته شده در اینجا نمایش داده می شود بر روی connection کلیک کرده تمام جداول موجود در بانک دیده می شود حال جدول مورد نظر انتخاب کرده و بروی فرم گزارش قرار می دهیم. و تمام رکوردهای موجود در جدول نمایش داده می شود. و دکمه save را زده و گزارش ذخیره می شودو تا این زمان هیچ مشکلی نیست. مشکل از اینجاست که فقط همان رکوردها را نمایش می دهد اگر من بخواهم عمل جستجو انجام داده و گزارش تهیه کنم همان رکوردهای تکراری را نمایش میده و حتی ds را بهش دادم ولی فایده ای نداشت .و از طریق کدنویسی تونستم کانکشنی که در فرم هست به کانکشن قبلی پاس بدم اما ds را نتونستم.
این هم کد برنامه:
103512

farhan1
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 18:16 عصر
اون قسمت که ds را گذاشتم فقط یه تست بود
در اصل اینطوری نوشته بودم
stiRepsemat.RegData(ds);

farhan1
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 18:39 عصر
کسی نیست کمک کنه

farhan1
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 21:00 عصر
هیچ کس بلد نیست

veniz2008
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 21:34 عصر
سلام.
تاپیک زیر رو ببین :
http://barnamenevis.org/showthread.php?369448-%D8%B1%D8%B3%D9%85-%D9%85%D9%86%D8%AD%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%85%D9%88%D9%84&highlight=%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%85%D9%88%D9% 84

aslan
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 21:39 عصر
سلام
من فکر کنم در اینمورد قبلا به شما توضیح داده ام
وقتی از طریق کدنویسی با استیمول ارتباط برقرار و مثلا ds یا dt را بهش ارسال میکنین طبیعتا اینا حاوی اطلاعات موردنظرتون هستن . و نیازی به connection , .... نیست . چون connection را میخواین برای اتصال به بانک اطلاعاتی و واکشی اطلاعات مورد نطرتون . درسته ؟ اگر درسته پس چه نیازی به کانکشن در استیمول و اتصال به بانک ........ مگر اینکارا را با کدهای برنامه تون انجام ندادین و اطلاعات تون در دست نیست . ds , dt , .... حاوی اطلاعات موردنظرتونه در اینمورد نیازی به کانکشن و ..... در سطح استیمول نیست ......
خب . حالا چرا استیمول اطلاعات موردنظرتون را نمایش نمیده ؟؟؟ چون با فراخوانی فایل گزارش استیمول دیتاسورسی که قبلا بصورت ویزارد تنظیم کردین ست میشه و .................
راه حل برای مورد شما:
سعی کنین با استیمول از طریق کدنویسی ارتباط برقرار کنین
نیازی به دراگ ودراپ شی stiReport به صفحه گزارش نیست
نیازی به راست کلیک و طی مراحل ویزارد برای کانکشن و دیتاسورس و ... نیست
نیازی به ..............
فقط کافی است using های مربوطه را بنویسید
یک فایل گزارش استیمول خالی (mrt ) ایجاد کنید . مثلا TestReport.mrt
و از کدهای زیر استفاده کنین :

Stimulsoft.Report.StiReport stiReport1 = new Stimulsoft.Report.StiReport();
stiReport1.Load(System.Windows.Forms.Application.S tartupPath + "TestReport.mrt");
stiReport1.RegData(dt);
stiReport1.Design();
stiReport1.Show();

dt همان دیتاتیبل حاوی اطلاعات شماست
بار اول که فایل TestReport.mrt لود میشه محیط design براتون باز میشه
گزارشتون را طراحی و save کنید
کار تمام است ......
برای مراحل بعدی سطر
stiReport1.Design(); را حذف کنید

farhan1
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 12:35 عصر
من نمی خواهم گزارشم با پسوند mrt باشد چون mrt امنیت نداره بعدش باید هنگام نصب برنامه در کامپیوتر مبدا باید مسیر بدهیم. و کاربر میتونه دستکاری کنه
راه حل بالایی که گفتم شما یک نمونه گزارش تهیه کنید و فکر کنم زمانی که ذخیره می کنیم بصورت dll ذخیره میشه . و گزارش را می تونید به ds در برنامه وصل کنید

farhan1
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 19:53 عصر
کسی نیست کمک کنه

aslan
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 23:34 عصر
من نمی خواهم گزارشم با پسوند mrt باشد چون mrt امنیت نداره بعدش باید هنگام نصب برنامه در کامپیوتر مبدا باید مسیر بدهیم. و کاربر میتونه دستکاری کنه
راه حل بالایی که گفتم شما یک نمونه گزارش تهیه کنید و فکر کنم زمانی که ذخیره می کنیم بصورت dll ذخیره میشه . و گزارش را می تونید به ds در برنامه وصل کنید
سلام
موضوع تاپیک ظاهرا عوض شد .

راه حل بالایی که گفتم شما یک نمونه گزارش تهیه کنید و فکر کنم زمانی که ذخیره می کنیم بصورت dll ذخیره میشه
کدوم راه حل ؟ منظورتون پست اول همین تاپیکه ؟ اگر جوابتون مثبته باید بگم که این کدها اصلا ربطی به save گزارش استیمول بصورت dll نداره
برای اینکه گزارش mrt را بصورت dll دربیارین فقط کافیه از save as استفاده کنین و همین فایل را هم میتونین از داخل کدهاتون لود کنین ( که در اینصورت کدی که در این ارتباط در پستهای قبلی ارسال کردم کمی فرق خواهد کرد )
اطلاعات تون را میتونید بصورت dt , ds , .......... به گزارش ارسال کنین ....

farhan1
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 16:23 عصر
اقا اصلان طبق نکته های شما در تایپیک 7 فرمودید که یک فایل با پسوند mrt بسازیذ بعدش چگونه صورت dll ذخیره می شود. طبق نکته های شما زمانی که باید save کنیم باید خود گزارش ذخیره شود ولی با این راه حل از ما محل ذخیره شدن را می خواهد به صورت mrt ذخیره می شود.

aslan
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 17:04 عصر
سلام
در پست قبلی اشاره کردم :

برای اینکه گزارش mrt را بصورت dll دربیارین فقط کافیه از save as استفاده کنین و همین فایل را هم میتونین از داخل کدهاتون لود کنین ( که در اینصورت کدی که در این ارتباط در پستهای قبلی ارسال کردم کمی فرق خواهد کرد )