PDA

View Full Version : سوال: silverlight یا mvc

مایکروسافت
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 20:57 عصر
سلام به همگی دوستان
من می خواستم بدونم موارد کاربرد silverligh و mvc رو
هر کدوم از این تکنواوژی ها برای چه نوع پروژه هایی مفیدند ؟ اصلا بهتره برای یه پروژه یکپارچه حسابداری و مالی از silverlight استفاده کنم یا mvc
اگه ممکنه کاربرد هرکدوم رو توضیح بدین . من خودم asp.net کارم ولی الان mvc رو تازه شروع کردم و اینده کدوم یکی بهتره (منظورم silverlight یا mvc)

soroush.elec
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 21:07 عصر
سلام دوست عزیز
عرضم به حظور شما که mvc یک فریم ورک در ASP.net است و چندان تکنولوژی جداگانه ای محسوب نمی شود. ولی سیلورلایت کلاً داستان جدایی است . برای کار با گرافیک سیلورلایت باید مثل wpf از xaml استفاده کنی. کد های c# سیلورلایت با کمک افزونه سیلورلایت که در مرورگر کاربر نصب شده سمت کلاینت اجرا می شود و برای اتصال به دیتا بیس باید از سرویس استفاده کنی. کلا ممکن است برای یکسری پروژه های ویژه و خاص مفید باشد ولی به طور کلی باید گفت که بعد از آمدن jquery سیلورلایت has been dead. و کلا شروع به کارکردن با آن را توصیه نمی کنم.

مایکروسافت
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 21:37 عصر
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز

hakim22
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 10:27 صبح
به نظر من برنامه نویسی با سیلورلایت برای بعضی صفحه ها خیلی بهتر از استفاده از jQuery هست. کلا طراحی صفحه با javascript و jQuery پر دردسره و در آوردن چیزی که مورد نظرته خیلی وقتگیره.
هر دو سمت کلاینت اجرا میشن ولی jQuery مشکل نصب برنامه و سازگاری رو نداره. همه ی اینها در صورتی خوبه که شما قبلا با silverlight آشنایی داشته باشید یاید گیری آن وقتگیر است. چون خیلی چیزها با سایر تکنولوژی ها فرق دارد.