PDA

View Full Version : انتخاب عکس زمینه فرم

hamid-nice
سه شنبه 10 اردیبهشت 1392, 23:24 عصر
با سلام

در واقع هدفم این است که عکس زمینه فرم را توسط یک دگمه که می تواند آدرس فایلی در هارد را بدست آورد برای کاربر انتخابی کنم حلا هر روشی باشد خوب است
ایا کسی میتونه راهکاری ارائه بده ؟

با تشکر

RESMAILY
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 07:52 صبح
به نام خدا
سلام. يا من متوجه نشدم يا اينكه چي. وقتي pictuer type تصوير روي لينك باشد خوب مي شود اين عكس را در اختيار كارب گذاشت. كافي است آدرس تصوير مورد نظر را پيدا كند و باقي قضايا. يعني يك ديالوگ فايل لازم داريد (كه 2003 خودش دارد و ورژن هاي بعدي هم راهكار دارد مثل ا پي اي و جزآن) و ديگر .. هيچ!

hamid-nice
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 12:03 عصر
با سلام
دوست گرامی من حالت Design فرم را برای کاربر غیر قابل دسترسی می کنم و کابر فقط روی فرم کار می کنه پس دسترسی به رویداد pictuer type فرم نداره پس نمی تونه عکس زمینه را انتخاب کنه

اگر باز من نتونستم درست شرح بدم اگه ممکنه یک نمونه بذارید تا مطلب روشنتر شود

با تشکر

RESMAILY
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 18:51 عصر
به نام خدا
با سلام. فكر كنم خصوصيت (ونه البته رويداد) pictuer type را بايد خودتان از ابتدا تنظيم كنيد. ضمن آنكه با كدهم مي شود آن را تنظيم نمود. چشم يك نمونه پيدا و تقديم خواهم كرد.

RESMAILY
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 19:55 عصر
به نام خدا
با سلام. اين يك نمونه. سريع درست شده و قابل تكميل شدن است. قبل از اجرا آدرس يك تصوير را بدهيد تا در جدول مربوطه ثبت شود. براي رساندن مقصود تقديم شد.

hamid-nice
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 11:43 صبح
با سلام
دوست گرامی خیلی خوب بود ممنون
امکان این هم هست که به فایل فوق یک فرم به نام form2 اضافه کنید که با زدن دگمه دیگری اما در همان form1 که گذاشته اید عکس زمینه Form2 هم همان عکس
تنظیم شود

با تشکر

RESMAILY
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 18:36 عصر
به نام خدا
با سلام. من متوجه سوال نشدم. اما بطور كلي وقتي راه حلي وجود دارد و شما نحوه ارجاع را هم بدانيد كار تمام است. من فرض مي كنم سوال شما اين است كه ابتدا تصوير دريك فرم ديگر ديده شود و پس از پسنديده شدن در فرم اصلي وارد شود. خوب مي شود ابتدا يك كنترل Image روي يك فرم ديگر گذاشت و تصويررا به همين شوه در آن ديد. در صورت انتخاب با تكمه ديگري به فرم اصلي ارجاع داد و در جدول ذخيره نمود forms!Myform.picture= strPth و يا هر حالت ديگري و حتي براي كليه فرم هايي كه داراي تصوير هستند. .

hamid-nice
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 19:52 عصر
دوست گرامی
من در همین فرمی که شما ساختید یک دگمه دیگر گذاشتم و یک فرم به نام FORM2 هم ساختم و در رویداد onclick این دگمه جدید نوشتم
strPath = DLookup("strPath", "Table1")
Forms!form2!.Picture = strPath
Me.PictureSizeMode = 1

با این هدف که وقتی فرم FORM2 را باز می کنم عکس زمینه این فرم هم همان عکس شده با شد
البته اگر فرم ّForm2 باز باشد درست عمل می کنه ولی وقتی می بندیم و بازش می کنیم این تصویر هم دیگر زمینه FORM2 نیست

یک سوال دیگه اینکه :
نمی خوام آدرس عکس ذخیره شود بلکه خود عکس در فایل ذخیره شود برای این چکار باید کنم ؟

اگه ممکنه لطف کنید یک نمونه بذارید بر اساس همان فرضی که کردید که خیلی هم خوب است فقط خود عکس ذخیره بشه نه آدرس اون

با تشکر

hamid-nice
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 23:40 عصر
مشکل اول را با قرار دادن
strPath = DLookup("strPath", "Table1")
Forms!form2!.Picture = strPath
Me.PictureSizeMode = 1
در onload هر فرم حل شد

حالا مانده یک سوال دیگه اینکه :
نمی خوام آدرس عکس ذخیره شود بلکه خود عکس در فایل ذخیره شود برای این چکار باید کنم ؟

RESMAILY
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 09:32 صبح
به نام خدا
با سلام. با پوزش از تاخیر. در سفر هستم. عجالتا امتحان کنید و picturetype را در همان پروسیجر روی Embedded تنظیم نمایید. در غیر اینصورت من راهی برای ان جز ثبت در جدول نمی دانم.

hamid-nice
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 10:32 صبح
با تشکر
نشد
واقعا درتعجبم پس راه Embeddedکردن اون چیه ؟