PDA

View Full Version : گفتگو: قیمت گذاری بر روی این برنامه

csharpdoost
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 11:01 صبح
دوستان یه برنامه نوشتم میخوام لطف کنید براش قیمت بذارید. برنامه ساده ای هستش اما واقعا نمیدونم چقدر بگم برنامه بصورت رندم سوالات رو انتخاب و نمایش میدهد:
به دیتابیس اکسس با چهار تا جدول.
یه جدول برای ثبت و حذف دانشجو. جدول دوم برای حذف و ثبت سوالات امتحانی (سوالات دارای سه سطح می باشد که سطح هر سوال رو کابری که سوال را ثبت میکند مشخص میکند).
جدول سوم برای تصحیح آزمون( یعنی دانشجو از هر سطح سوال چندتا صحیح و چندتا اشتباه و جمع همه جوابهای صحیح و همه جوابهای اشتباه و قبول یا مردود بودن دانشجو ثبت میشود)

جدول چهارم هم برای ثبت جوابهایی است که دانشجو برای هر سوال داده است.یعنی برای هر سوال کدام گزینه رو انتخاب کرده.
فرمهای ایجاد شده:
یک فرم برای ثبت و حذف دانشجو .
یه فرم برای ثبت و حذف سوالات و همچنین نمایش و جستجو هر سطح سوال(سطح 1و2و3) با هم و به صورت جداگانه.
فرم گرفتن آزمون. که استاد تعداد سوالات رو از هر سطح مشخص کرده و برنامه به تعداد مشخص شده از هر سطخ سوالات رو بصورت رندم بر روی فرمی دیگر نمایش میدهد.(این فرم رو مجبور شدم همه چیزش رو بصورت کدنویسی انجام بدم چون متناسب با تعداد سوالات باید گرو باکس و رادیوباتن اضافه میشد یعنی طول فرم ثابت نبود)
و بالخره گزارش گیری از همین آزمون و چاپ آن. با نمایش مشخصات دانشجو و تاریخ شمسی بر روی آزمون
تصاویرش رو هم میذارم که راحت تر متوجه بشید پیشاپیش ممنون.
103539103540103541

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 12:08 عصر
خب کارایی برنامه شما خوب هست ولی باید دقت کنید از نظر مشتری و کاربر بعد از عملیات محیط کاری نیز خیلی مهم هست در این حالت کنونی شاید مشتری بیشتر از ۳۰-۴۰ تومن به این پول نده ! حالا برنامه شما متناسب با نوع مشتری خودتون میتونه قیمت بگیره اگر بر فرض اینکه برنامه شما با محیط خیلی بهتر از این طراحی بشه به نظر من یه چیزی حدود ۱۵۰ - ۲۰۰ تومن حق الزحمتشه :) از نظر بنده ها حالا شاید دوستان و همکاران دیگه بگن ۱۰ تومن بیشتر ارزش نداره ! درسته این برنامرو میشه ۱ ساعته نوشت :ي ولی خب از نظر کاربری ارزش زیادی خواهد داشت.

این برنامه ای که شما نوشتین میتونه با ایده های زیادی توسعه پیدا کنه حتی در حدی که برنامتون میتونه به قیمت های ملیونی هم فروخته بشه :) برای استفاده در سازمان ها و ارگان های آموزشی مثلا کانون زبان یه برنامه پیشرفته ای در این حالت داشته باشه چرا که نه ؟!؟! هیچ چیز غیر ممکن نیست.

csharpdoost
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 12:18 عصر
البته این برنامه رو خود مشتری به این صورت خواستن. یعنی برنامه رو نشون دادم و راضی هستن. اما قیمت رو نمیدونم چقدر بگم. حتی میخواستم بیشتر از این توسعه بدم اما خودشون در همین حد خواستن.

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 12:22 عصر
خب کارایی برنامه شما خوب هست ولی باید دقت کنید از نظر مشتری و کاربر بعد از عملیات محیط کاری نیز خیلی مهم هست در این حالت کنونی شاید مشتری بیشتر از ۳۰-۴۰ تومن به این پول نده ! حالا برنامه شما متناسب با نوع مشتری خودتون میتونه قیمت بگیره اگر بر فرض اینکه برنامه شما با محیط خیلی بهتر از این طراحی بشه به نظر من یه چیزی حدود ۱۵۰ - ۲۰۰ تومن حق الزحمتشه :) از نظر بنده ها حالا شاید دوستان و همکاران دیگه بگن ۱۰ تومن بیشتر ارزش نداره ! درسته این برنامرو میشه ۱ ساعته نوشت :ي ولی خب از نظر کاربری ارزش زیادی خواهد داشت.

این برنامه ای که شما نوشتین میتونه با ایده های زیادی توسعه پیدا کنه حتی در حدی که برنامتون میتونه به قیمت های ملیونی هم فروخته بشه :) برای استفاده در سازمان ها و ارگان های آموزشی مثلا کانون زبان یه برنامه پیشرفته ای در این حالت داشته باشه چرا که نه ؟!؟! هیچ چیز غیر ممکن نیست.
یک ساعت آخه!!!!!
30-40 تومن؟!! 10 تومن؟ پول برقش بیشتر از اینا میشه!

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 12:32 عصر
خب دوست من وقتی میان یه نرم افزار به اون بزرگی مثل خود VS رو مفت ۵ تومن رایت میکنن میدن بهت انتظار داری برا دست نویس های ما بگن ۱ ملیون ؟ خب اگه اینجور باشه پروژه ای که من ۲ سال روش وقت گذاشتم رو تو امضای بنده ببین یه قیمت بده !!! با این صورت باید بگم ۱ ملیارد !!! البته حق با شماست باید هم بالا باشه ولی ....

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 12:35 عصر
مهم اینه ها... فرهنگ سازی وجود نداره ارزش برنامه نویس در ایران مشخص نیست ! من خودمو دارم میگم برا طرف برنامرو مینویسم بر میگرده میگه برا تو یه کلیکه دیگه !!! هنوز این جماعت درک نکردن کد نویسی قیمت داره ...

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 12:38 عصر
البته این برنامه رو خود مشتری به این صورت خواستن. یعنی برنامه رو نشون دادم و راضی هستن. اما قیمت رو نمیدونم چقدر بگم. حتی میخواستم بیشتر از این توسعه بدم اما خودشون در همین حد خواستن.
دوست من من یکی خوشحال میشم برنامتو ۱ ملیون هم بدی بره ولی واقعیت اینه مشتری قدر زحمت و ارزش برنامه رو نخواهد دونست ! درضمن بر فرض ۱ ملیون قیمت بدی به مشتری و بر فرض اومد قیمت رو قبلو کرد و پرداخت کرد فردا انقدر نازو کنج میکنه تو برنامه آدم میگه پولشو پس بدم بکشم کنار از همه بهتره ! همچین ارزش کار و کد نویسیرو هیچ میکنن تو وسط قرار داد میره پی کارش که چیه ها :ي

csharpdoost
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 14:26 عصر
این بحث ها رو ول کنین. بالاخره حدود چند بگم خوبه؟

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 14:33 عصر
چقدر وقت گذاشتی روش ؟ چند ساعت ؟ اگه کمتر از ۱ روز هست بگو ۱۰۰ تومن ۱ هفته اگه زمان برده بگو ۳۰۰ تومن یه چیزی بگو که وجدان خودتم راحت باشه خلاصه :)

Arcsinos
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 14:36 عصر
100تومن بگیر خیرشو ببین، من خودم یه برنامه نوشتم تشخیص حویت با اثر انگشت ، چقدر بگیرم خوبه ؟ 30 تومن، البته دانشجویی حساب کردم یه روز هم براش وقت گذاشته بودم . البته اگه به طرف بگی 200 تومن شاید بگه نخواستیم بابا تو هم با این برنامت؟ همون 100 تومن خوبه با توجه به وقتی که گذاشتی واسه هر ساعتت 5 تومن بگیر .

project80888
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 14:49 عصر
دوست عزیز نمونه این نرم افزار توی بازار هست کار شما جالب و ارزش داره ولی کسی بابت این کار پولی نمیده چون نمونه اون حتی خیلی بهتر وجامع تر با قابلیت تولید فایلهای Html و Flash
و....
quizcreator

mousa1992
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 15:00 عصر
من عاشق لحظات قیمت گذاریم :لبخند:
1 ) بعضی از فرم هاتونو خیلی ساده طراحی کردید طرف که نمیبینه اون پشت چه اتفاقاتی میافته چه زحماتی برای نوشتن برنامه کشیده شده - عقل به چشمه - پس طوری طراحی کن که با نگاه اول دهنش وا بمونه - حداقل ی عکس بنداز پشت زمینش البته بی ربط نباشه ها :D
2) به نظر میاد تجربه اولتون باشه - قبل از شروع به نوشتن برنامه حتما با طرف قرار مدارتون بذارید که بعد از تکمیل پروژه دبه در نیاره و تکلیف مشخص باشه ( خودم اولین پروژمو همین کار کردم اول نوشتم بعد قیمت دادم طرفم حاضر نشد پولشو بده )
4) هرچند بنظر زیاد پیچیده نیاد ولی همین هم براش وقت صرف شده و برنامه سفارشی هست پس به اندازه زحمتت پولو بگیر - بنظرم ی دستی به نرم افزارت بکش و خوشگلش کن و قیمت 200 تا 300 بده

موفق باشی

csharpdoost
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 15:01 عصر
دوست عزیز نمونه این نرم افزار توی بازار هست کار شما جالب و ارزش داره ولی کسی بابت این کار پولی نمیده چون نمونه اون حتی خیلی بهتر وجامع تر با قابلیت تولید فایلهای Html و Flash
و....
quizcreator

این برنامه انلاین هستش و قابلیت پرینت سوالات هم نداره. و سوالات رو هم کابر انتخاب و طرح میکنه (یعنی رندم نیست که مساله اصلی همین رندم بودن برنامه است)و اگه از این برنامه (برنامه خودم) سراغ دارید. بی زحمت معرفی کنید. خوشحال میشم نمونه اش رو ببینم.
البته هر برنامه معایب و محاسنات خودش رو داره.

مهدی اسماعیلی
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 15:09 عصر
این برنامه انلاین هستش

سلام ، به نظر من اگه آنلاین باشه ارزش زیادی داره . . . .
حدود 200-300 خوبه . . . . . .

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 16:15 عصر
آنلاین !!! دوست عزیز کلمه آنلاین که اومد یعنی برو بالای ملیون :)

barnamenevisforme
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 17:18 عصر
سلام،
خسته نباشید عرض میکنم خدمت دوستان
دقیقا یک سال پیش برنامه ای مشابه این البته با کمی تفاوت،که به جای آنلاین بودن،شرکت کنندگان در آزمون حضوری پای سیستم شرکت میکردن و از طرفی ورودی کاربر توسط سخت افزاری که خودمون طراحی کرده بودیم گرفته میشد،و همچنین زمان پاسخ برای هر سوال قابل تنظیم توسط طراح و محدود بود.
با خیلی ملاحظه،یک میلیون و صد هزار تومان گرفتیم که البته سفارش های بعدی هم داشتیم.
به نظر من با توجه به تورم،هر چند تجربه اولتون هم بوده باشه،کمتر از 500 نگیرید.(البته با تضمین درستی و رفع عیب)

csharpdoost
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 19:23 عصر
من برنامه خودم رو نگفتم آنلاینه. برنامه اون دوستی ( project80888)رو که معرفی کرده بودن گفتم آنلاینه. یعنی برنامه quizcreator . توی گوگل سرچ کردم یه سایت ، بصورت آنلاین quizcreator رو برگزار میکنه. منظور بنده از آنلاین بودن همین برنامه quizcreator بود.
برنامه بنده application ساده است. همون تصاویری رو که دیدید همونه. با دیتابیس اکسس. خب حالا چند بگم.؟ راستی روش تعرفه گذاری روی نرم افزار چجوریه؟ حالا تو ایران نه توی کشورهای دیگه چطوری رو برنامه قیمت میذارن؟ بر اساس دیتابیسه؟ یا تعداد فرمها؟ یا تعداد خطی که کد نوشته شده؟ بالاخره یه روشی برای قیمت گذاری هستش دیگه . همینجوری دیمی نمیشه گفت که مثلا 100 تمون یا 200 تومن یا 1میلیون!!!

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 19:37 عصر
اگه آنلاین نیست ارزشش بین ۷۰ تا ۲۰۰ تومن مناسبه بسته به اون رگیییی که مشتریت داره بگیر بکش :ي

barnamenevisforme
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 20:56 عصر
یکی از دوستان توی یک پست Tarefe 1390.rar (http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=93000&d=1347880777) رو رائه کرده بودن،میتونه مفید باشه.
البته معمولا اگه برنامه نویسی باشید که موقع نوشتن برنامه زیاد درگیر یادگیری مسائل نشید،و تقریبا در صد بالایی از وقتی که میذارید صرف پیشرفت برنامه بشه،میتونید بر اساس مدت ساعتی که وقت گذاشتید،قیمت رو تعیین کنید.
مثلا این پست رو ملاحظه بفرمایید:
http://barnamenevis.org/showthread.php?38259

sgh_programer
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 21:49 عصر
بنام خدا
سلام

دوستان هیچ وقت ارزش کارتونو پایین نیارین حتی اگه کل برنامتون جمع دوتا عدد باشه

کسانی که میگن قیمت برنامه دوستمون 30 یا 40 تومن هست به نظر من توهین به دوستمون میکنن من خودم ساده ترین پروژه دانشجویی رو بالای 40 تومن مینویسم
به نظر من ارزش کار دوستمون 200.000 تومن هستش

ونهایتا صلاح مملکت خویش خسروان دانند

همگی در پناه تنها برنامه نویس هستی موفق باشید

vahidth
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 22:31 عصر
به نظر من این پروِه رو نباید کمتر از 1 میلیون فروخت

arash691
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 22:48 عصر
30 - 40 واقعا" بی انصافیه :| ارزش کار برنامه نویسی( تحت ویندوزی :دی ) رو دیگه پایین نیارین ... یارو یه سایت فقط قالبش رو طراحی میکنه !!! اونم همه کد ها اماده فقط در حد یه کپی و پیست کم کمش 50 میگیره ! حالا این برنامه درسته ظاهرش سادس ولی باطنش پدر ادم رو در میاره :| بنظرم کم کمش بین 100 تا 150

mhsmity
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 23:11 عصر
با سلام
با تبریک روز ولادت با سعادت فاطمه زهرا و روز مادر به تمام بچه های گل برنامه نویس

برنامه شما رو دیدم. از نظر گرافیکی یکم ضعیف هستش.
به نظر بنده با وضیعت اقتصادی که داخل دیگر بخش های کامپیوتر هستش قیمت 150 تا 250 هزار تومان خوبه

به این حرف ها توجه نداشته باش که بهترش وجود داره چرا این رو نوشتین
این که دیگه خیلی روشنه سفارش دادن یه سری الگو های خاص مد نظرشون بود. پس موظف هستند که هزینش رو متقبل بشن. البته قرارداد این جور وقت ها خیلی باحاله.

فقط چند تا نکته مهندسی نرم افزار:
هیچ وقت جلو خودشون یه مزیت رو به برنامه اضافه نکن و بگو که کار می بره.

mousa1992
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 23:31 عصر
هیچ وقت جلو خودشون یه مزیت رو به برنامه اضافه نکن و بگو که کار می بره.
اینو خوب اومدی :تشویق:
قیمتو 200 - 300 بگو و نه کمتر و این موضوع رو هم در نظر بگیر که بعد از تحویل کار شما تموم نیست و مدام میخوای ساپورتشون کنی و درگیرت میکنن ( البته اگه نرم افزارت مشکل داشته باشه که باید درستش کنی و اگه اضافاتی بخوان هم هزینشو میگیری و انجامش میدی ) - پس اگه قیمتو قبول نکنن به دردسرش نمی ارزه - ی پروژه ای انجام دادم حالا طرف ویندوزشم که خراب میشه میاد سراغ من میگه نرم افزارت مشکل پیدا کرده :قهقهه:
بازم تصمیم با شماست - میتونه ی تبلیغ هم براتون باشه

موفق باشید

hessam2003
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 00:16 صبح
سلام.
اگه قیمت برنامه تو هنوز بدست نیاوردین پیام بدید تا نرخ دقیق و رسمی را براتون بذارم که دقیقا بدونید چند قیمت بدید. و از این پس خودتون تعیین کننده برنامه هاتون باشید.

csharpdoost
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 09:51 صبح
سلام.
اگه قیمت برنامه تو هنوز بدست نیاوردین پیام بدید تا نرخ دقیق و رسمی را براتون بذارم که دقیقا بدونید چند قیمت بدید. و از این پس خودتون تعیین کننده برنامه هاتون باشید.

هنوز نرخ دقیق برای برنامه ام مشخص نکردم. اگه فرمولی یا راهکاری دارید لطفا بگید.ممنون

majjjj
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 10:01 صبح
خب دوست من وقتی میان یه نرم افزار به اون بزرگی مثل خود VS رو مفت ۵ تومن رایت میکنن میدن بهت انتظار داری برا دست نویس های ما بگن ۱ ملیون ؟ خب اگه اینجور باشه پروژه ای که من ۲ سال روش وقت گذاشتم رو تو امضای بنده ببین یه قیمت بده !!! با این صورت باید بگم ۱ ملیارد !!! البته حق با شماست باید هم بالا باشه ولی ....
قیمت اصلی اون چیزی گه شما فرمودین 5 هزار تومان نیست و اینکه در نظر داشته باشید یک نرم افزار عمومی با یک نرم افزار خصوصی که فقط یک مشتری برای اون هست فرق داره اینکه الان بخواهیم روی اون قیمت بزاریم دیگه فایده نداره شما باید قبل از اجرای پروژه روی طرح قیمت بزارید نه اتمام کار الان شما بگو 100 تومن مشتری بگه گرونه باید همه زحماتت رو بریزی دور مگه اینکه یک مشتری دیگه براش پیدا کنی.

majjjj
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 10:03 صبح
هنوز نرخ دقیق برای برنامه ام مشخص نکردم. اگه فرمولی یا راهکاری دارید لطفا بگید.ممنون

راه حل مطالعه در زمینه اقتصاد مهندسی است