PDA

View Full Version : سوال: مشکل CPU Usage بالا در محیط Delphi 2010 ؟

Moharram
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392, 14:53 عصر
سلام

1- من یه برنامه دارم که چند تا یونیت و یه سری کامپوننت داره و یونیت اصلیش حدودا 70,000 خط کد داره. وقتی این برنامه رو باز میکنم کلا خیلی CPU Usage میره بالا. اول گفتم شاید Delphi خراب شده، دوباره نصبش کردم اما بهتر نشد. بعد گفتم شاید ویندوز خراب شده، اما وقتی تو یه سیستم دیگه تست کردم باز هم اینجوریه.
الان پروژه باز میشه، میشه توش تغییرات داد و کامپایل کرد، اما یک سری کارها رو نمیشه کرد، مثلا Copy Paste یه تیکه کد رو نمیشه انجام داد! همین که کد رو انتخاب میکنم و میخوام که Copy کنم CPU میره بالا و IDE هنگ میکنه. این حالت نزدیک 10 ثانیه طول میکشه و بعدش میشه رفت Paste کرد. ضمنا Ctrl+Space هم همین حالت رو داره. برای اینکه گیر نیفتم باید قیدش رو بزنم. حتی وقتی دارم تایپ میکنم اگه مثلا برسم به زدن نقطه (TesxtBox1.Text) باید سریع Escape بزنم تا گیر نکنم.
خلاصه اینکه نمیدونم چون این یونیت اینقدر بزرگه، اینجور میشه یا ... ؟

2- مشکل دوم ربطی به پروژه بالا نداره. وقتی میخوام تابع یک Thread رو تو یه برنامه معمولی Trace کنم، تو بعضی وقتها IDE و Windows با هم هنگ میکنن. مثلا وقتی داخل یه Thread یه BreakPoint گذاشتم بعضی وقتها اینجوری میشه. تو این حالت باید سعی کنم Task Manager رو بیارم و برنامه رو End Task کنم (چون خود Explorer هم انگار هنگ کرده)

ممنون