PDA

View Full Version : سیستم ورود و خروج

bshamlo
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 12:50 عصر
با سلام به همه دوستان خوب
بنده میخوام در محیط C sharp سیستم حضور و غیاب پرسنل رو همانند نرم افزار PWkara البته نه تا اون سطح راه ایجاد کنم ولی منطق و اصول این کار رو نمیدونم

توی سایتهای زبان اصلی هم چیز خاصی نتونستم پیدا کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید...؟

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 13:19 عصر
قرار هست در رابطه با ایم موضوع من رو پروژه خودم که در امضام هست سیستم حضور غیاب بنویسم برای حل این مساله نظراتی در وب سایت پروژه ارائه دادم حالا کسیم نظری داره بده تا ببینیم چه سبک و اصولی کارساز تر هست.

bshamlo
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 14:19 عصر
من بیشتر میخوام جدول که در sql باید ساخته بشه رو بدونم

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 14:28 عصر
خب جدول مربوط به این موضوع باید ساده باشه...

مثلا یک جدولی که برای کاربر تعریف میشه و دارای مثلا نام کاربری , رمزعبور , تاریخ ثبت نام و ... هستش حالا در کنار این فیلد ها یک فیلد تاریخ ورود و تاریخ خروج میشه ایجاد کرد تا در حین عملیات ورود و خروج بعد از بررسی دسترسی این موارد در دیتابیس مقدار دهی شوند.

bshamlo
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 14:34 عصر
نه دسوت عزیز من میخوام با استفاده از شبیه سازی یک دستگاه کارت زنی یا فینگر شماره پرسنلی فرد رو بخونه بعد خودش این ورود و خروج رو ثبت کنه

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 14:44 عصر
خوب فرقی نمیکنه که !!! شما از هر روشی استفاده کنی آخرش باید اطلاعات رو از دیتابیس بخونی و ذخیره کنی :)

bshamlo
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 16:27 عصر
من منطق ورود و خروج رو توی جدول نمیدونم به چه صورت باید باشه برای هر روز برای هر نفر؟

کامبیز اسدزاده
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 16:44 عصر
اگه بخوام منطق این رو توضیح بدم باید کلی وقت و انرژی بزارم !!! ترجیح بدین این رو برای خودتون درک و الگوریتمی براش تایین و بر اساس الگوریتم خودتون برنامه نویسیش کنید :)

mousa1992
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1392, 17:54 عصر
چرا مسئله رو میپیچونید
کار ساده ایه

شما میتونید جدولی رو توی دیتابیستون داشته باشد با فیلدهایی مثل تاریخ و شماره پرسنلی و ردیف و فیلدی که مشخص کننده ورود و خروج باشه میتونید از نوع bit در نظر بگیرید
و وقتی که شماره پرسنلی رو وارد برنامه میکنید چک میکنید توی تاریخ امروز ایا رکوردی با این شماره ثبت شده یا نه اگه ثبت شده بود نشون میده که این رکورد به عنوان خروج باید ثبت بشه و اگه نه که میشه ورود

سوالی داشتی بپرس

موفق باشی

bshamlo
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 00:24 صبح
یعنی 2 تا جدول داشته باشیم یکی ورود و خروج که اگه ورود نباشه خروجه و اگه خروج هم نباشه پس غیبت میشه درسته
این روش درست حالا توی گزارش میخوام به صورت بازده زمانی کارکرد یک پرسنل رو نشون بدم اون موقع چی؟

amir200h
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 09:17 صبح
من که واسه این کار اومدم یه جدول جدا درست کردم. بعد هرکس که ورود میکرد اطلاعات زیر تو جدول ثبت میشد
البته واسه ورود و خروج به نرم افزاره. که فکر کنم بشه واسه ورود خروج پرسنل هم ازش استفاده کرد

void setlogin(string vaz)
{
SqlConnection con = new SqlConnection();
con.ConnectionString = "server=(local);database=darokhane;trusted_connecti on=yes";

SqlCommand com = new SqlCommand();
com.Connection = con;
com.CommandText = "insert into logon (systemname,date,time,vaziat,uname,upass) values (@systemname,@date,@time,@vaziat,@uname,@upass)";
com.Parameters.AddWithValue("@systemname", Environment.MachineName.ToString());
com.Parameters.AddWithValue("@date", DateTime.Now.ToLongDateString());
com.Parameters.AddWithValue("@time", DateTime.Now.ToLongTimeString());
com.Parameters.AddWithValue("@vaziat", vaz);
com.Parameters.AddWithValue("@uname", txtuser.Text);
com.Parameters.AddWithValue("@upass", txtpass.Text);
con.Open();
com.ExecuteNonQuery();
con.Close();
}

mohsen22
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392, 21:19 عصر
اساتید لطفا ادامه بدید خیلی به درد می خوره .....

SHD.NET
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392, 22:19 عصر
اساتید لطفا ادامه بدید خیلی به درد می خوره .....

الگوریتم حضور و غیاب فکر نکنم چیز زیاد سختی باشه !!! البته اگه بخوایم به طور ساده این کارو انجام بدیم، تا الان هم جواب هایی که داده شده فک کنم کامل باشن و بتونن استارت کار شما رو بزنن !!!

**موفق باشید**

bshamlo
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392, 11:58 صبح
ولی من فکر میکنم پیاده سازی این الگوریتم پیچیده بیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

mousa1992
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392, 14:12 عصر
سلام عذر میخوام تازه متوجه شدم که هنوز تاپیک ادامه داره !
نه نیازی به دو جدول ندارید - با یک جدول هم اطاعات ورود و هم خروج رو ثبت میکنید
ببینید من ی مثال ساده میزنم حالا شما هر چیزی که نیاز داشتید رو بهش اضافه کنید
جدولی داریم با فیلدهای ID (auto number) , PersonalID (int), Date, Time, EnOrEx(bit) خب حالا وقتی میخواین رکوردی رو ثبت کنید فقط نکته ای تو 0 و 1 یا همون ( true or false ) کردن فیلد اخر وجود داره که روششو توضیح دادم تو پست قبلی
خب حالا برای گزارش از کارکرد های و ورود و خروج های ی نفر هم میاید بر اساس شماره پرسنلی یا هر مشخصه دیگه ای که دارید تمامی اطلاعاتو بیرون میارید و برای محاسبه زمان کارکرد هر روز هم میتونید زمان ورود و خروج توی یک روز رو محاسبه کنید و نمایش بدید

موفق باشید

bshamlo
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 17:29 عصر
خیلی ممنون از شما دوست عزیز راهنمایی مفیدی داشتید :لبخندساده:
حال من اگه بخوام اطلاعات ورود و خروج (مرخصی ساعتی ، ماموریت ) رو از بارکد خوان بخونم اینو باهاش چیکار کنم؟

mousa1992
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 17:52 عصر
سلام دوست عزیز
بارکد خوان دقیقا مثل کیبورد میمونه :چشمک:
شما بارکد رو که جلو دستگاه بگیرید مثل این میمونه که با کیبورد اعداد رو وارد کردید - مثلا شما میخواین اطلاعات گرفته شده رو بریزید توی یک textbox باید روی اون textbox فوکوس کرده باشید خودش اطلاعاتو وارد میکنه

موفق باشی دوست خوبم

bshamlo
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 21:32 عصر
میشه یک بار کد خان مجازی رو سیستم نصب کرد اگه میشه (که حتما هم هست) دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم.؟

mahdy.asia
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 22:05 عصر
چه مشکلی داری اگر مورد نیاز باشه حتما هست اما من که نیاز به همچین سیستمی رو به نظرم نمی آید چه ضرورتی می تونه داشته باشه

linux
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 22:12 عصر
خیلی ممنون از شما دوست عزیز راهنمایی مفیدی داشتید :لبخندساده:
حال من اگه بخوام اطلاعات ورود و خروج (مرخصی ساعتی ، ماموریت ) رو از بارکد خوان بخونم اینو باهاش چیکار کنم؟
این دستگاهها درست هست که روش دکمه زیاد داره ولی کسی وقت نداره با این دکمه ها بازی کنه، کارمندان معمولا اول صبح دیر کردند و می‌خواهند سریع کارت بزنند بروند به کارشان برسند و اخر وقت هم بدوبدو می‌خواهند از محیط کار خارج شوند. در دیتابیس شما برای این کار وقت یک جدول لازم دارید. برای اصطلاحا لاگ گرفتن که خیلی هم فیلد نمی‌خواهد.
زمان و کد پرسنلی
برای ورود و خروج هم کلا به نظر من بهتر هست که محاسبه انجام شود.

mohsen22
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 18:48 عصر
با سلام به همگی
ورود و خروج در اداره چیزی شبیه ورود و خروج ماشین از پارکینگ هستش - میشه از ایده و الگوریتم مربوط به نرم افزار پارکینگ هم استفاده کرد