PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ارتباط با پایگاه داده

havayetaze66
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 14:38 عصر
سلام
من یک سایت دارم که از پایگاه داده sql2008 استفاده می کند و در هاست این پایگاه داده رو دارم اما می خوام بدونم کانکشن استرینگش باید دقیقا چطور باشه چون با اونی که خودم نوشتم خطای زمان اجرا می ده البته این رو هم بگم که من در app data هیچ فایلی ندارم چون می خوام از دیتابیسی که رو هاست ساختم استفاده کنم البته دیتابیس لوکالم و رو هاست از طریق string هم منتقل کردم. اما دیگه نمی دونم باید چی کار کنم. لطفا کمک کنید
ممنون

fakhravari
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 15:15 عصر
شما میتوانید به sql server روی هاست دسترسی پیدا کنید؟

havayetaze66
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 16:40 عصر
بله دقیقا این سوال منه منتها نمی دونم چجوری

fakhravari
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 17:09 عصر
از کسی که هاست گرفتی بگو ip اتصال چی؟
بعد باید از درون هاست user , pass برای sql server تعریف کنی.

havayetaze66
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 19:12 عصر
دوست گرامی من تمام این کارا رو کردم ولی جواب نگرفتم اصلا به نظر شما این کار درستیه که من بخوام از این روش استفاده کنم؟

fakhravari
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 19:57 عصر
دوست گرامی من تمام این کارا رو کردم ولی جواب نگرفتم اصلا به نظر شما این کار درستیه که من بخوام از این روش استفاده کنم؟
منظورت نمیگیرم.
از تو هوا که رشته اتصال شاخته نمیشه.
از ترکیب همیناست دیگه.
هاست چی هست؟

havayetaze66
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 20:04 عصر
ببینید من یه بار دیگه کامل می گم چی کار کردم
من تو حالت لوکال یه db دارم و یه connection string حالا سایتم و آپلود کردم ولی چون نمی تونستم خودم db ام رو restore کنم یه db از طریق ریموت تو هاستم ساختم و تمام اطلاعات db لوکالم رو از طریق query string بهش منتقل کردم و درضمن connection string رو تغییر دادم منتها تو صفحات استفاده کننده از db خطای زمان اجرا دارم

fakhravari
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 20:18 عصر
من فکر میکنم اطلاعات شما کافی نسیت.
کمی توضیحات خودتون بخونید.
query string چی؟

havayetaze66
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 20:22 عصر
شاید شما درست بگید اما ببخشید یه اشتباه رخ داد منظورم generate script بود
اما فکر نمی کنم این از تاثیر چندانی در اصل موضوع داشت

fakhravari
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 21:03 عصر
ببنید در کل اگر بتونید به صورت ریموت با sql خودتون به هاست وصل بشید کار تمومه .
مگه یوزر پس و ایپی اتصال کانکشن استرینگ از کجا میاد خوب ترکیب همین دیگه.

havayetaze66
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 21:08 عصر
خوب مشکل من اینه که چرا پس خطا داره؟

fakhravari
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 00:24 صبح
متن خطا بزار

mehrtash3000
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 20:09 عصر
تو دیتابیس که رو سرور ساختی login تعریف شده ؟
با ابن لاگین میتونی بهش وصل بشی

havayetaze66
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 00:28 صبح
منظورتون از لاگین چیه؟ همون یوزر و پس؟ بله دارم ولی جواب نمی ده

havayetaze66
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 01:16 صبح
سلام
باید عرض کنم مشکل قبلیم که حل نشد هیچ اینبار تو آپلود مجدد سایتم در بِروز صفحه اول با این خطا مواجه شدم.
خواهش می کنم اگر امکانش هست و علت رو می دونید لطفا کمک کنید.
متن خطا
Runtime Error

Description: An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

Details: To enable the details of this specific error message to be viewable on remote machines, please create a <customErrors> tag within a "web.config" configuration file located in the root directory of the current web application. This <customErrors> tag should then have its "mode" attribute set to "Off".

<!-- Web.Config Configuration File --><configuration> <system.web> <customErrors mode="Off"/> </system.web></configuration>
Notes: The current error page you are seeing can be replaced by a custom error page by modifying the "defaultRedirect" attribute of the application's <customErrors> configuration tag to point to a custom error page URL.

<!-- Web.Config Configuration File --><configuration> <system.web> <customErrors mode="RemoteOnly" defaultRedirect="mycustompage.htm"/> </system.web></configuration>

havayetaze66
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 00:22 صبح
واقعا کسی اینجا نیست که بخواد و بتونه یه کمکی به من بکنه؟!

hesam_a110
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 07:41 صبح
سلام دوست عزیز
برای این خطا <customErrors mode="Off"/> </system.web> به تگ <system.web> اصافه کن
برای مورد کانکشن استرینگ که در ادامه پیدا می کنی بعضی از کنترل پنل ها خودشون سترینگ رو میدند اگر نداد برای اینکه به sql وصل شی باید از شرکتی که گرفتی مشخصاتو بگیری چون یوزرو پس رو نیاز داری و نام دیتا بیسو سروری که دیتابیس روشه که معمولا local هستیش
<add name="ConnectionString" connectionString="Data Source=local;Initial Catalog=yourDBname;Persist Security Info=True;User ID=sa;Password=123" providerName="System.Data.SqlClient"/>
روی سرور دسترسی sa ندارید اونو با id دستابیس عوض کنید و همچنین پسورد
پیروز باشی :)

hesam_a110
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 08:54 صبح
یه نگاه به اینجا بیندازید دوستان اطلاعات خوبی گذاشتند
http://barnamenevis.org/showthread.php?267021-Upload-%D9%88-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Asp.net-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87-MSSQL-%D8%AF%D8%B1-Host-(%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%AA%DA%A9%D9%85%DB%8C%D9%84)

havayetaze66
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 12:33 عصر
ممنون از راهنماییتون اما متوجه نشدم <system.web> رو کجا اضافه کنم؟ نکته جالب اینکه من connection string رو به نظرم درست ست می کنم

hesam_a110
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 13:10 عصر
<system.web> تویه فایل web.config

havayetaze66
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 13:22 عصر
اینو که داره!؟ در ضمن یه سوالی برام مطرح که نمی دونم شاید ایراد کارم به اون هم مربوط باشه ، تو اسکریپت گرفتن از db اگه سرور مقصد من روی هاست 2008 باشه اما گزینه 2008 رو تو تولید اسکریپت در db لوکال نداشته باشم و 2005 رو انتخاب کنم اشکالی پیش می یاد؟ و اینکه باید اسم db لوکالم با روی هاستم یکی باشه؟