PDA

View Full Version : سوال: طریقه اتصال وب سایت به پایگاه داده ای که روی سرور شرکت هست؟

fa_karoon
جمعه 13 اردیبهشت 1392, 21:12 عصر
سلام دوستان
قراره نرم افزاری رو طراحی کنیم که شامل دو بخش هست، که یه بخش روی سیستم های شرکت نصب می شه و به صورت شبکه داخلی استفاده می شه، و یه وب سایت هم داریم که بر روی هاست ریخته می شه، حالا هر دو این ها باید به یک بانک واحد وصل بشن، شرکت یک سرور داره که پایگاه داده قرار روی اون قرار بگیره،
حالا من می خوام بدونم چه جوری می تونم اتصال وبسایتم رو به پایگاهی که روی سرور داخلی شرکت هست برقرار کنم؟(شخصی می گفت باید از ویندوز سرور استفاده کنی اما من نمی دونم اصلا جریانش چی هست)
لطفا مثل همیشه من رو راهنمایی کنید. ممنون و سپاسگزارم

dgmuhammad
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 00:29 صبح
دو ستتون درست گفتن
دو راه داری که میتونی استفاده کنی
یکی اینکه تو شرکته یه ویندوز سرور راندازی کنی
دوم یه هاست بگیری و هم نرم افزار و هم سایته به اون هاسته وصل بشن
اینجا خیلی سوال پیش میاد
اول اینکه وب سایت معمولا به چه سرعتی نیاز داره
آیا چقدر درصد قطعی اینترنت و جود داره
اطلاعات اون شرکت چقدر مهم داخل مون شرکت نگهداری بشه
.........
اگه یکم بیشتر توضیح بدین شاید بتونیم راهنمایی کنیم

mehrtash3000
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 20:07 عصر
سرور شرکت باید یک ip valid و static داشته باشه.از سایت connection میزنی به سرور شرکت ، ولی باید چک کنی پورت ها باز باشند مثلا اگر sql server دارید 1433 بایستی باز باشه . خیلی داستان داره
می تونید یه سرور رو وب و یا vps هم بگیرید همه چیزه بزارید اون رو .

fa_karoon
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 08:40 صبح
سلام ممنون از دوستان
سیستم به این شکل هست که چون می خوایم حتی زمانی که اینترنت قطع می شه سیستم های شرکت بتونن به کارشون ادامه بدن باید بانکمون رو سرور داخلی شرکت باشه،
سایت شرکت هم فقط مواقع خاصی مثل زمان ثبت نام هست که کاربرهای زیادی داره و تعداد بالایی از طریق سایت ثبت نام می کنند، و تعداد بالایی هم از طریق شبکه داخلی شرکت ثبت نام انجام می شود.
قطعی اینترنت هم قرار است که به حداقل برسد.
جناب mehrtash3000 من چه جوری می تونم این خیلی داستان دیگه رو پیدا کنم و یاد بگیرم؟ ممنون از راهنمایی هاتون.

fa_karoon
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 08:56 صبح
فقط دوستان یه سوال دیگه: قرار داد رو که امضا کردیم گفتن از چه ویندوز سروری استفاده می کنید؟ که چون من هیچ وقت درگیر مسائل شبکه نبودم و فقط کدم رو
می نوشتم و می دادم نمی دونستم بگم از کدوم ورژن استفاده می کنیم(روم به دیوار، نخندین بهم) لطفا این مورد رو هم راهنمایی کنید اگر لازمه مطلبی یا کتابی رو بخونم لطفا بگید.
ممنونم موفق باشید

mirahsani
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 09:56 صبح
اگر از سرور شرکتتون استفاده کنید باید آی پی ولید داشته باشید و پهنای باند بالا!

fa_karoon
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 10:38 صبح
می شه روند گرفتن این آی پی ولید رو توضیح بدین؟

mirahsani
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 23:20 عصر
از مخابرات باید بگیرید. آموزشش را تو گوگل پیدا کنید زیاده

hesam_a110
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 08:10 صبح
سلام دوست عزیز
ویندوز به نظر من از سرور 2012 استفاده کنید
و IP استاتیک رو از شرکتی که اینترنت تقاضای اونو میدید و اگر داشته باشند بهتون میدند با اون از هر جای انترنت به سرورتون دسترسی خواهید داشت فقط ممکنه 24 ساعت طول بکشه :چشمک: و این IP یه هزینه جداگونه داره برای شرکت های مختلف یه تفاوتی داره
http://www.sysads.co.uk/2013/01/assign-a-static-ip-address-to-windows-server-2012/
http://www.techrepublic.com/blog/networking/ten-first-steps-with-windows-server-2012/6006

mehrtash3000
شنبه 25 خرداد 1392, 00:54 صبح
دوست و عزیز و سرور گرامیم
فکر میکنم راه حل شما با توجه به اینکه گفتید اینترنت ممکنه قطع بشه . استفاده از 2 دیتابیسه . یکی برای شرکت یکی برای سایت . حالا به طریقی باید بتونی ایندو را sync کنی (خدا به دادت برسه) البته بستگی به پیچیدگی دیتابیس ها داره
میشه از sql replication استفاده کرد . حالا یا دستی یا با schedule از طریق agent
یا اینکه در طراحی دیتابیس ها از surrogate key استفاده کنی با دو رنج گوناگون که هم پوشانی نداشته باشند .اونوقت با ویزارد خود management studio هم می شه این کار رو انجام داد.
ویا با insert ساده sql میشه این دو را یکسان کرد.
اینکه گفتم خیلی داستان داره چون وقتی دیتا مجتمع نیست . با وجود اینکه صورت مساله خیلی سادست یکسری پیچیدگیهایی پیش میاد که در همان سیستم باید خلاقانه حل بشه و نمیشه خیلی وقتا براش فرمول عمومی تعیین کرد.
امید وارم موفق باشی .

pcseven
شنبه 25 خرداد 1392, 02:20 صبح
بهترین راهش اینه که یک دیتابیس داشته باشید در داخل شرکت با یه ADSL حداقل 1Mbps و Static IP که به راحتی کارتون رو راه میندازه.
در حال حاضر اکثر سرویس دهندگان ADSL تا 98% Uptime را گارانتی می کنند.

کافیه IP رو روی مودم Set کرده و از منوی NAT گزینه Virtual Servers رو تنظیم کنید، یا اینکه DMZ Host مودم رو روی IP داخلی سرور دیتابیس تنظیم کنید و تمام!
بنده چند سالی میشه که از این روش برای SQL Server , Web Server , IP Camera , Windows Terminal Service استفاده میکنم و تقریباً مشکلی نداشتم.

mehrtash3000
دوشنبه 27 خرداد 1392, 01:08 صبح
کاملا موافقم . می تونید برای uptime بالا از دو شرکت مختلف internet بگیرید.
راه های دیگه درد سر دارند

ret_ie
یک شنبه 23 تیر 1392, 07:05 صبح
با سلام و احترام به همه دوستانی که جواب دادند. من دقیقا همینکار رو کردم. یعنی یک دسکتاپ اپلیکیشن و یک وب سایت که جفتشون به یک بانک وصل می شوند.
اما نه ویندوز سرور نصب کردم و نه آی پی ولید گرفتم و نه وی پی اس .
تنها چیزی که گرفتم یک هاست بود که قابلیت ریموت شدن رو هم داشت. فقط همین و همین. بقیه داستان ست کردن کانکشن استرینگ و این حرفهاست. راجع به شماره پورت هم که دوستمون گفتند باید 1433 باشه به نظرم بستگی به هاست داره.

niloofar_f
یک شنبه 09 اسفند 1394, 12:38 عصر
دوست و عزیز و سرور گرامیم
فکر میکنم راه حل شما با توجه به اینکه گفتید اینترنت ممکنه قطع بشه . استفاده از 2 دیتابیسه . یکی برای شرکت یکی برای سایت . حالا به طریقی باید بتونی ایندو را sync کنی (خدا به دادت برسه) البته بستگی به پیچیدگی دیتابیس ها داره
میشه از sql replication استفاده کرد . حالا یا دستی یا با schedule از طریق agent

سلام ممنون از توضیحات مفیدتون
میشه درمورد replication در C# اگر مطلبی دارید بگذارید
ممنون

hamid-nic
دوشنبه 10 اسفند 1394, 02:37 صبح
سلام ممنون از توضیحات مفیدتون
میشه درمورد replication در C#‎ اگر مطلبی دارید بگذارید
ممنون
مبحث replication مربوط میشه به sql .
برای اطلاعات بیشتر در تالار sql در این مورد جست و جو کنید.