PDA

View Full Version : مبتدی: تحلیل و طراحی برنامه تعمیر و نگهداری

jafar_sheibak
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 07:19 صبح
با سلام .
دوستان من یکم تویه تحلیل و طراحی بانک اطلاعاتیم واسه برنامه تعمیر و نگهداری (PM) مشکل دارم.(کلا گیج میزنم)
دوستان اگه نظر یا پیشنهادی دارن من با کمال میل می شنوم و می بینم
حالا مفروضات :
1- مشخص کردن قسمت ها یا بخش ها (مثل سالن 1 و سالن 2 و ...)
2- مشخص کردن پرسنل
3- لیست کلیه ی دستگاههای موجود در سالن ها
4-زمانبندی واسه PM دستگاهها
5-(در صورت خرابی دستگاهها) : علت خرابی - ساعت خواب دستگاه - قطعات استفاده شده - نیرو های استفاده شده - هزینه تعمیر قطعه در بیرون از شرکت - و و و (دیگه خوتون استادید)

والا راستش من واسه تحلیل پایگاهم موندم و یکم گیج شدم .
1 - دوستان میتونن بهترین مدل رو پیشنهاد بدن
2 - آیا چیزی رو از قلم انداختم که ضروری بوده و در آینده واقعا واسم لازم بشه ؟؟
3 - ارتباط بین جداولم رو چیکار کنم ؟(راستش تو اینش خیلی داغونم)

من سعی میکنم این پست رو جلو ببرم تا به نتیجه مطلوب برسم
در آخر اگه عمری بود برنامم رو همین جا میزارم .

jafar_sheibak
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 12:16 عصر
خوب مثل اینکه تاپیک من طرفداری نداره و کسی حس و حال جواب دادن نداره (بازم ممنون که 27 نفر نگاش کردن)
یه طور دیگه میگم مشکلم رو
من یه جدول دارم که اسم سالن هام رو نگه میدارم با دوتا فیلد department id و departmanName
یه جدول دیگه دارم که اسم ماشین هام رو نگه میدارم با دو تا فیلد mashinID و MashinName
یه جدول دیگه دارم که پرسنل رو توش معرفی کردم .
یه جدول دیگه رو هم نمیدونم چی بزارم و چطور طراحیش کنم واسه PMهام که تاریخ شروع و پایان pmرو واسم نگه داره و مثلا من بگم واسه این دستگاه هر هفته تا آخر سال پی ام درست کن یا پی ام رو ماهانه درست کن و و و (خودتون بهتر میدونید)
حالا یه جدول دیگه هم میخواییم که توش دستگاههایی رو که خراب میشه داشته باشم که چه کارها و اعمالی روش انجام شده و این حرفها

حال 2 تا درخواست :
1- اون دو تا جدول چه فیلدهای لازمم میشه (اونهایی که اطلاعات کافی و وافی دارن راهنمایی کنن)
2- بعد از اینکه آرایش دیتابیسم تموم شد ٰٰدیگرام هام رو چطور به هم وصل کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

jafar_sheibak
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 14:54 عصر
دوستان اگه اطلاعاتی در مورد تعمیر و نگهداری دارید راهنمایی کنید

jafar_sheibak
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 07:19 صبح
خوب مرسی که دوستان جوابی ندادن .
من این تاپیک رو اینجا http://barnamenevis.org/showthread.php?396677 گذاشتم تا یکی جواب مارو درست درمون بده که نداد .
حالا من با اکسس یه دیتابیس ساختم و فقط مونده کم و کسری هاش که ببینیم کسانی که دستی تو این کار دارن چی پیشنهاد میدن .
راستش من توبه relashion های بین تیبل هام موندم و تعیین کلید اصلی و خارجی و اینکه چه چیزهایی رو جا انداختم .