PDA

View Full Version : خبر: هدیه من به دوستای برنامه نویس " سی ام اس سایت های خبری،شخصی،ویدئوای و غیره "

$ M 3 H R D A D $
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 22:57 عصر
سلام به همه دوستای برنامه نویس و مخصوصا PHP

تو این 2 3 ساله گذشته درگیر پروژه های دیتابیسی بودم و همه پروژه هام و با این سی ام اس به سرانجام رسوندم

من تو این پروژه اومدم از یک ساختار جدید استفاده کردم و تقریبا master page و شبیه سازی کردم
و بستری برای چند قالب بودن + ماژولار بودن + چند زبانه بودن + سئو + چند استایل بودن + ... و فراهم کنم

محیط مدیریت این سیستم هم بسیار زیبا طراحی شده
از اژاکس + جی کوئری + سی اس اس 3 استفاده شده

به دوستا ای که تو نشست اومدن این سی ام اس و هدیه کردم
خواستم یکمی با این روال از برنامه نویسی فاصله بگیرم و برم سمت برنامه های کاربردی تر

و این و تقدیم کنم به همه دوستان و مخصوصا مبتدی ها

دوست دارم انتقاد کنید این سیستم جای نفوذ داره خیلی از اون ها و میدونم اما وقتم اجازه رفع اون و نداده
خوشجال میشم هم نظر بدید و هم این سی ام اس و توسعه بدید و اینجا اپلود کنید مجدادا

این سیستم برای شخصی طراحی شده و استفاده از اون با همین قالب مجاز نیست دوستان !
نه رباتی و نه قفلی داره که پیگیری کنم فقط ارزش کارم و حفظ کنید و کپی رایت اون و هیچوقت حذف نکنید
درواقع برای خودتون ارزش قائل بشید با این کارتون

لینک دانلود : http://hosseinzadeh.info/personal_cms.rar ( لینک برداشته شده )
تو ادامه واسه اینکه فید بک دقیق تری داشته باشم هر کسی خواست سی ام اس و پیغام خصوصی بده تا براش بفرستم
تا همینجا هم که پیش رفت پهنا باند هاستم داره میترکه :تشویق: ماشالا به دوستان
تو این فایل زیپ هم حوصله نکردم پسورد اتثال له دیتابیس این سایت و حذف کنم
همچین زرنگ بازی نیست که به این سایت این اقا که مشتری من هست و من به اون تعهد دارم کانکت بشید چون همچین طلا جواهر توش نیست

با این سی ام اس من سایت هایی با مبلغ 2 میلیون تا 3 تومان هم درامد داشتم
یک دعا کنید برا کافیه :چشمک:

اموزش هم کسی خواست با دریافت هزینه 50 هزارتومان می تونم کی ساعت انلاین درخدمتشون باشم که فکر میکنم خیلی مفید میتونه باشه

خیلی از دوستان گفتند که بابات این کارم خودشون داوطلبانه میان و یک درصدی از درامد حاصل از سی ام اس من و تو قرارداداشون به من میدن که تو جواب بهشون بگم : تشکر من هدفن راه انداختن کار دوستان و دراختیار گزاشتن سواد کم و بیشم بود نه سب درامد

همه لینک هایی که تو زرومم که تو امضام هست با این سی ام اس طراحی شدند

یک نکته و واسه هکر ها بگم : اگه باگی پیدا شد بهم گذارش بدید ممنون

poriab
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 23:01 عصر
سپاس / هرکسی همچین کاری نمی کنه

دل بزرگی داری مهرداد جان :تشویق:

موفق باشی همیشه

* یوزر پسورد لاگین چی هست ؟! :گیج:

$ M 3 H R D A D $
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 23:12 عصر
دوستان تو سایت خودم دارم اپ میکنم چون احتمال دادم که دانلود بالا بره و پهنا باند سایت این مشتری بره فنا

دوستان منتظر نظراتون هستم

$ M 3 H R D A D $
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 23:22 عصر
دوستانی گفتند که با این کار بهاعتبارم لطمه زدم و ممکنه یک باگ احتمالی به اعتبارم لطمه بزنه و باید گفت که هر برنامه نویسی مشکلاتی داره و حتما یک سری اشتباهات داره و کسی نیست که بتونه ادعا کنه که کامل هست

و خیلی ها گفتند که واسه سیستم هایی که از این سی ام اس استفاده میکنند ممکنه هکر مشکل به وجود بیاره که باید بگم هکری که دونبال این سی ام اس هست خودم دادم بهش بازم میخواد گیر بده بزار خوش باشه ماهم نگاش میکنیم :دی

h.rezaee
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 23:31 عصر
سلام دوست عزیز. ممنون از این لطف گرانبها ولی لینک دانلود مشکل داره نمیشه دانلود کرد ممنون میشیم اگه اصلاحش کنید!!!!!!!!:)

rezaonline.net
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 23:54 عصر
تشکر مهرداد جان .
:قلب:

$ M 3 H R D A D $
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 23:55 عصر
خیلی ها گفتند سیستم لاگین صعیف هست
اما باید بگم وقتی به کد نگاه کنید بله معما چون حل شود اسان شود
root
123456
این یک پسورد week هست
ضعف اول :

سیستم باید قابلیت تشخیص لاگین های نا موفق و داشته باشه تا کاربر یا اسکنر و بلاک کنه تو چند مرحله : بلاک سشن + کوکی + ای پی + دی بی

مشکل دو : مشکل نوشتن کد به صورت اسپاکتی باعث میشه که یادتون بره یک تغییرات و همه جا تنظیم کنید :

$type = basename($_FILES['myfile']['name']);

$persian=new persian_date();
for($i=strlen($type);$i>=0;$i--)
{
if(@$type[$i]===".")
{
$pos = $i;
break;
}
}

$file_name = (isset($_POST['file_name']) && !empty($_POST['file_name']))?$_POST['file_name']:substr($type, 0,$pos);
$type = substr($type, ++$i);
$ext_er = array('php','js','asp','aspx','html','htm','css');
if(!in_array(strtolower($type), $ext_er))
{
$name = md5(substr(md5(basename($_FILES['myfile']['name'])).time(),10));
$file = $uploaddir.$name.'.'.$type;

این قسیلها ای با امت باعث میشه php5 فایل هایی با این پسوند به عنوان شل پالود بشن

که تو قسمت ها دیگه رفع شدند

$ M 3 H R D A D $
شنبه 14 اردیبهشت 1392, 23:58 عصر
درواقع هیج وقت نیا اید پسوند های غیر مجاز و لیست کنید و رو اونا اسکن کنید و فایل رو مخرب اعلام کنید
بیایید برعکش عمل کنید و پسوند های مجاز و لیست کنید و یک لیست سفید تهیه کنید بجای لیست سیاه

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 00:01 صبح
راستی دوستان می پرسند که ما تازه کار هستیم و میتونیم این سی ام اس و اموزش شما و درک کنیم ؟

این سی ام اس که خوبه :دی بالاتر از این هم تو نت هست
اما این سی ام اس خوبیش اینه که کاره دسته :افسرده:
و مفاهیم پیچیده نداره و از بیس نوشته شده و همچنین تدابیر اندیشیده توش با دلیل هست و قابل رجوع به خودم که چرا آخه ؟؟

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 00:05 صبح
دوستان انتظار نداشته باشند که با 50 تومان چندین ساعت اموزش بدم یک اموزش سطحی برای توسعه میدم
اگه بخواید جزئیات و بگم و سوالات و وقت بیشتری گذاشته بشه تو 10 وقتجلسه میتونم درخدمت باشم
که میتونید پیغام خصوصی بدید تا وقت تایین کنم براتون

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 00:09 صبح
درمورد سایت ساز گفتند :
اموزش های ساخت ساب دامین مجازی که تو انجمن بحث شده
سیستم هم که ساختار دیتابیس مرتبی داره
کافیه یک فیلد به جداول اضافه بشه مثلا user_id و بعدش حتما میشه به عنوان سایت ساز استفاده کرد

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 00:17 صبح
خوب بیت تابع ساده می امد و مقدار ورودی گت و پست میگرفت و نمیزاشت اینجکت بره به بانک
که با مقدار خالی گول خورد و دلیلشم این بوده که با مقدار خالی وارد حلقه نمیشه و در انتها تابع tru بر میگردونه که به هر روش دیگه میتونه تغییرات بدید :

<?php
function check_id($id)
{

for($i=0;$i<strlen($id);$i++)
{
if(!(ord($id[$i])>=48 && ord($id[$i])<=57))
return false;
}
return true;
}
if(check_id(''))
echo "s";
?>

اینم یک مدلش :

<?php
function check_id($id)
{
if(!(trim(strlen($id))>0))
return false;
for($i=0;$i<strlen($id);$i++)
{
if(!(ord($id[$i])>=48 && ord($id[$i])<=57))
return false;
}
return true;
}
if(check_id(''))
echo "s";
?>

SilverLearn
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 00:17 صبح
سلام آقا مهرداد توی فایل access.php این تابع برای خوندن فایل اکسس هست ؟ میشه یکم در این مورد توضیح بدی

public function connect($file){
$db = realpath(dirname(__FILE__)).'\db1.mdb';
$this->file_path = $db;
$db_connection = new COM("ADODB.Connection", NULL, 1251);
$db_connstr = "DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)}; DBQ=".$this->file_path;
$db_connection->open($db_connstr);
$conn=odbc_connect($db_connstr,'','');
$this->con = $conn;
}

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 00:22 صبح
سلام آقا مهرداد توی فایل access.php این تابع برای خوندن فایل اکسس هست ؟ میشه یکم در این مورد توضیح بدی

public function connect($file){
$db = realpath(dirname(__FILE__)).'\db1.mdb';
$this->file_path = $db;
$db_connection = new COM("ADODB.Connection", NULL, 1251);
$db_connstr = "DRIVER={Microsoft Access Driver (*.mdb)}; DBQ=".$this->file_path;
$db_connection->open($db_connstr);
$conn=odbc_connect($db_connstr,'','');
$this->con = $conn;
}

فولدر includes کل کلاس های من هست
این دیگه شفافه که با رابط کام داره کانکت میشه به اکسس مثال هاشو ببینید معلومه کامل

SilverLearn
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 00:23 صبح
من میگم چه نیازی بود به اکسس ؟

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 00:29 صبح
من میگم چه نیازی بود به اکسس ؟

نیازی نبود
تو پروژ] از این فایل استفاده نشده
این فقط یک کلکسیون از کلاس های مورد استفاده من هست که تو اکثر پروژه هام استفاده میشه
نه اینکه تو این پروژه از اکسس استفاده کرده باشم
کلاس های مفید تر دیگه ای هم هست

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 00:32 صبح
واژه های آشنا دوستان تو همین 1 ساعت گذشته ( تغییرات دوستان :دی ) :
می خوای به سیستمت گیر بدم ؟؟
بزار اشکالات و لیست کنم برات ؟؟
یعنی این نمیتونستی رفع کنی؟؟

پشیمون میشی شک ندارم !!

****** ف ی ل ت ر شده این کلمه :قهقهه:

من موندم این دوستان چرا یدفه هم برنامه نویس حرفه ای شدند هم هکر شدند هم انالیزور شدند + مدیر پروژه شدند استاد شدند و و وو

در جواب : ما بی سواد شما و عشقه

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 00:35 صبح
دوستان ر مورد اموزش سوالات تکراری میپرسید :
هزینه اعلام شده و برای وقت هم پیغام خصوصی بدید
شماره کارت هم :
6037991135597866
به نام مهرداد حسین زاده
بانک ملی

ایدی باهو هم اینه : mail.hosseinzadeh

engmmrj
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 05:34 صبح
متاسفانه لینک خرابه !

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 06:52 صبح
پست اول ادیت شده دوستان
خدا شکر فعلان سایت هام آپ هستند :دی و ابروم نرفت هنوز :دی

h.rezaee
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 10:12 صبح
دوست عزیز یوز و پسوردش چیه؟

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 10:34 صبح
دوست عزیز یوز و پسوردش چیه؟
بالا قید شده لطفا اسپم پست نکنید ممنون

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 11:23 صبح
دوستان سایتی قابل اعتماد هست که امنیتش بالا باشه و این به این معنی نیست که امنیتش 100% باشه ! بلکه قابل قبول باشه

خیلی از مشکلات این سی ام اس و میدونم + خیلی از پروژه های 10 روزه و 1 ماه طول دادم + خیلی از نواقع و وقت نشد رفع کنم
برخی از دلایل :
وحود نداشتن تیم ورک
و دقیق نبودن مشتریان و نا اگاهی اون ها از قیمت های واقعی و نهایتا ارضا نشدن من برنامه نویس برای یک کار حرفه ای

ایران بهشت نرم افزار نیست اقای بیلگیتس --- این و یک روزی بهش ثابت میکنم !

mehdiv
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 11:30 صبح
منم ممنونم از این سی ام اس و دعا میکنم سایت هات پا برجا بمونه و بلایی سرش نیاد:قهقهه:

ممنون

miladwwe2013
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 11:34 صبح
ایران بهشت نرم افزار نیست اقای بیلگیتس --- این و یک روزی بهش ثابت میکنم !

اگه تا اون موقعه زنده بود!:لبخند:

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 11:37 صبح
منم ممنونم از این سی ام اس و دعا میکنم سایت هات پا برجا بمونه و بلایی سرش نیاد:قهقهه:

ممنون

انقدر توان در خودم هست + انقدر ظرفیت و دارم که اگه مشکل به وجود بیاد رفعش کنم و پاسخگو مشتری هام باشم شما نمییخواد قصه بخوری دعا کن به جون خودت تشکر

mehdiv
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 11:40 صبح
انقدر توان در خودم هست + انقدر ظرفیت و دارم که اگه مشکل به وجود بیاد رفعش کنم و پاسخگو مشتری هام باشم شما نمییخواد قصه بخوری دعا کن به جون خودت تشکر

نگفتم توان نداری گفتم حواست باشه:شیطان: حادثه خبر نمیکند :قلب: حسن مواظب خودت باش..........

به هر حال ممنون بابت سیستم.

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 11:46 صبح
نگفتم توان نداری گفتم حواست باشه:شیطان: حادثه خبر نمیکند :قلب: حسن مواظب خودت باش..........

به هر حال ممنون بابت سیستم.

اینجور حادثه ها ادم و قوی تر میکنه
اگه خطایی بود گزارش بدید ممنون میشم

masato
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 14:30 عصر
لینک مشکل داره

elimiz
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 14:44 عصر
خواهشا لینک دانلود رو اصلاح کنید.
ممنون

mamali-mohammad
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 15:18 عصر
اقا برا ما هم بفرست
دمت گرم

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 18:30 عصر
دوستان هر کسی پیغام خصوصی داد سی ام اس و دریافت کرد. پست و کامل بخونید

جانم رضا ؟ اخر زمانه دیگه نمیدونی ؟:دی

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 21:27 عصر
دوستان عزیز
هدف اینه که سطح گروهی بره بالا نه با سی ام اس من بلکه حد اقل بدونید با چه پروژه هایی ادم میتونه تو سطح خاصی ( در مبلغ ) و گروه پروژه ( خبری - ورزشی و در کل مدیریت محتوا و و و ) کار کنه

لطفا فقط پیغام خصوصی بدید
نه تو ایدی یاهو و نه در جای دیگه

هدف اینه که فرهنگ سازی بشه
اصراری بر رعایت کپی رایت نیست ، من هم به هیچ روشی نمیتونم بفهمم که استفاده میکنه کی نمیکنه !
اما هدف اینه که ما یاد بگیریم کاری که مال ما نیست و نباید به نام خودمون تمام کنیم و به حساب رزومه خودمون بزاریم .
رضا قربانی
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 21:41 عصر
ما این کارتون رو به فال نیک میگیریم و یک موقعی هم اگر خواستیم برای کسی پیاده سازی کنیم ، از قبل بهتون اطلاع میدیم و مبلغی رو بر اساس قیمت تمام شده به شما پرداخت می کنیم تا این وسط کسی نا راضی نباشه.

با تشکر از کار نیکتون
موفق باشید

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 22:28 عصر
درواقع یکی از مهمترین اهداف نهادی که دارهه انداز میشه اینه که یک برنامه چه خوب چه بد / چه تکراری چه جدید --- نهایتا یک شناسنامه بگیره

و مهم و اصل این است که وقت همیشه مهمتر از کیفیت هست ( دید خودم البته تو مواردی که دوباره کاری میشه )
یعینی بهتره معرفی کارهای همکاران را داشته باشیم و درصدی و بگیریم تا اینکه عین اون و انجام بدیم و در کنار اون هم میتونیم تو توسعه یک برنامه شریک باشیم
درواقع بجای چنید برنامه یک برنامه چند کاره داشته باشیم
اینجوری هم به هدف کار تیمی نزدیک میشیم و هم تجارب بین همکاران پخش میشه

جندتا پروژه دیگه هم دارم که بعد از اماده سازی در اختیار میدم

ما open source کار میکنیم
اما نباید دلیلی بشه که حقمون ضایع بشه

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 15 اردیبهشت 1392, 22:47 عصر
درواقع من یک ایده دارم :
یک سیستم داریم که رو یک وی پی اس نصب هست.
کار این سیستم این هست که به همه اکانت میده و یکی از امکانات این سیستم نصب و راه اندازی سیستم های برنامه نویس ها هست ( اجاره فضای اشغالی از هاست و خود برنامه نویس میده )
قبل اون هم مراحل شناسنامه دار شدن و کنترل کیفیت و امتیاز دهی به سیستم انجام میشه و مهمتر از همه تایین قیمت

و بعد از اون سیستم میتونه رو ساب دامنه و یا دامنه های مجزا load بشه
و تو قالب مزایده و فروش عادی میتونه فروخته بشه ( توسط صاحب اثر و یا مشتریک و یا علاقه مندان به اون سیستم یا بازاریابان اون حوضه از فعالیت و دسته بندی خاص از اون برنامه )
در سایت هم که مشتریان و بازاریابان دسته بندی و سرویس دهی میشوند
تبلیغات هم انجام میشه

نهایتا این ایده خیلی بزرگ هست
هر برنامه نویس تو سیت صنف سرویس میگیره و برنامه هاش و میفروشه و همه مشتریهاش هم تو همون سرور هاست و دامنه میگیرند و { اعمال تغییرات و یا اطلاع رسانی و و ) همه باهم برای کلیه مشتریان انجام میشه

و سایر همکاران هم میتونن با فروش برنامه یکی دیگه درصدی دامد داشته باشه

و مهمت اینکه مشتری نهایی همیشه با صنفی که شناسنامه برنامه و صدور کرده همراه هست چون برنامه نویس میتونه ناپدید بشه + هاست هم منقضی + دامنه هم همینطور
اما.....
این صنف با دریافت شارژ میتونه همیشه هگام مشتری باشه
البته شناسنامه برنامه میتونه تا همیشه مال برنامه نویسش باقی بمونه مثل سند یک ملک... و یا اینکه به تصمیم برنامه نویس به شخص دیگه انتقال داده بشه و یا فروخته بشه به خود صنف و یا مجانی منتشر بشه....

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 10:52 صبح
با یکی از دوستام حرف زدم الان
که کارش طراحی قالب هست
میخواد برنامه نویسی یاد بگیره
گفتم من سی ام اس و به اشتراک گذاشتم
گفتم تو میتونی تو همین لول که هستی بیای قالب های مختلفی بزنی برای سی ام اس و بفروشی و شرایط فروش هم من استفاده کنم و یا تو تکمیل سایت من کمکت کنم
گفت میترسم که نتونم مشتری پیدا کنم براش اونوقت چی ؟
گفتم هدف اینه که شما قالب میزنی ما تگمیل میکنیم دوباره این ورژن اپ میشه
حالا هرکی این سی ام اس و فروخت جدا جدا هزینه زحمتش و میگیره { فروشند / صاحب اثر / طراح قالب / هاستینگ }
در واقع میخوام این هدف هم کنار اون اهداف جا بندازم که ما برنامه نویس ها و طراح ها خودمون بیایم به هم پاس کاری کنیم و به هم نفه برسونیم

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 10:57 صبح
در ادامه دوستم گفت بااب حال داری آآآآآآآآآ من بیام کار کنم قالب بزنم و بشینم ببینم کی خوشش میا د ؟؟ من که شانس ندارم

من میخوام بگم باید یک سیکلی باشه که یک ایده هرجند کوچک یا بزرگ بیاد تو چرخه فعالیت نهاد و مقل یک کوله کوچیک برف هی بگرده و بگرده و نهایتنا بشه یک محصول تجاری

یعنی کسی که نبوغ ذهنش زیاده طبق یک مدل استاندارد پورپوزال تهیه کنه و بده ته نهاد و مطرح بشه و بهد از استاندارد کردن اون ایده بیاد تو کار و تا اخر که اجرا باشه پیش بره و این وسط همه به اندازه تلاششون استفاده کنند

هم کار همیشگی ادامه خواهد داشت و هم محصولات زیادی تولید میشند و هم نیاز های محیط رفع میشه

elimiz
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 15:36 عصر
ممنون میشم لینک دانلود رو برای من پ خ کنید
با تشکر

ruhy
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 17:04 عصر
برای منم پ.خ کنید ممنون

AbiriAmir
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 17:51 عصر
عذر میخوام من فقط 1 سوال برام پیش اومد
تاکید میکنم که این واسه خودم سواله و اصلا منظورم این نیست که کار شما اشتباه هست :لبخندساده:

من 1 بار 1 سایتی رو با 1 CMS رایگان ساختم و براش چند تا ماژول نوشتم و هزینه گرفتم.
بعد اون ماژول ها رو رایگان برای دانلود گذاشتم.
بعد یکی دو روز به این فکر افتادم که شاید این کار درست نباشه که من از شخصی هزینه ای گرفتم برای 1 ماژول و بعد همون ماژول رو رایگان ارائه کردم و اون ماژول رو برداشتم.
حالا به نظر شما از نظر اخلاقی یا قانونی این مشکل نداره که شما چیزی رو که بابتش از دیگران هزینه گرفتید رو بعدا رایگان ارائه کنید؟

منظورم اینه که این که شما کدهاتون رو بدون چشمداشت در اختیار بقیه میذارید خیلی ارزشمنده
ولی این مشکلی نداره که شما هزینش رو از شخص دیگری گرفتید و این معنیش اینه که باید در انحصار اون شخص باشه؟ (البته میدونم که بستگی به قرارداد داره ولی بیشتر بحثم اخلاقی هست)

یا سوالم رو کلی تر مطرح کنم.
فرض کنید منِ برنامه نویس 1 سیستمی رو مخصوص به خودم طراحی کنم و توی پروژه هام ازش استفاده کنم. خوب در این صورت هزینه نوشتن این رو که نباید هر بار از مشتریام بگیرم! درسته یا نه؟ یا اگر توی قرارداد کدهای سیستم انحصارا برای اون مشتری باشه من حق ندارم از اون کدها جای دیگری استفاده کنم. درسته؟

ببخشید شاید جواب سوالم بی ربط با تاپیک باشه ولی خوب قبلا دوست دارم دوستان یکم بهش فکر کنن و جواب بدن.
ممنون

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 18:52 عصر
عذر میخوام من فقط 1 سوال برام پیش اومد
تاکید میکنم که این واسه خودم سواله و اصلا منظورم این نیست که کار شما اشتباه هست :لبخندساده:

من 1 بار 1 سایتی رو با 1 CMS رایگان ساختم و براش چند تا ماژول نوشتم و هزینه گرفتم.
بعد اون ماژول ها رو رایگان برای دانلود گذاشتم.
بعد یکی دو روز به این فکر افتادم که شاید این کار درست نباشه که من از شخصی هزینه ای گرفتم برای 1 ماژول و بعد همون ماژول رو رایگان ارائه کردم و اون ماژول رو برداشتم.
حالا به نظر شما از نظر اخلاقی یا قانونی این مشکل نداره که شما چیزی رو که بابتش از دیگران هزینه گرفتید رو بعدا رایگان ارائه کنید؟

منظورم اینه که این که شما کدهاتون رو بدون چشمداشت در اختیار بقیه میذارید خیلی ارزشمنده
ولی این مشکلی نداره که شما هزینش رو از شخص دیگری گرفتید و این معنیش اینه که باید در انحصار اون شخص باشه؟ (البته میدونم که بستگی به قرارداد داره ولی بیشتر بحثم اخلاقی هست)

یا سوالم رو کلی تر مطرح کنم.
فرض کنید منِ برنامه نویس 1 سیستمی رو مخصوص به خودم طراحی کنم و توی پروژه هام ازش استفاده کنم. خوب در این صورت هزینه نوشتن این رو که نباید هر بار از مشتریام بگیرم! درسته یا نه؟ یا اگر توی قرارداد کدهای سیستم انحصارا برای اون مشتری باشه من حق ندارم از اون کدها جای دیگری استفاده کنم. درسته؟

ببخشید شاید جواب سوالم بی ربط با تاپیک باشه ولی خوب قبلا دوست دارم دوستان یکم بهش فکر کنن و جواب بدن.
ممنون

سلام ممنون از سوالتون
من این سی ام اس و شخصی طراحی نکردم
و شخصی بودنش هم بستگی به ماژ<ل های اون داره که امکاناتی که داره آیا شخصی هست یا روتین و همگی ؟؟

این یک سیستم هست که امکانات اون و حتی پیشرفته تر از اون و تو همه سیستم های دیگه داریم ما
این سیستم با عنوان " یک سایت خبری " می خوام سفارش داده میشد و من از ماژول های اون و کم و زیاد کردن اونها سایت و برای مشتری بالا می اوردم
تا اینجا یعنی برای شخصی طراحی خاصی نشده است
این سیستم همراه با ماژ<ل های خاص برای یک موسسه زبان + یک امامت جمعه + یک موسسه روستا شناسی و و و و با فیلد های خاصی طراحی شده که اون بخش ها از این سی ام اس به اشتراک گذاشته حذف شده

درمورد قالب سایت هم باید بگم اجازه استفاده از قالب اون و داده نشده به هیچکس
درواقع هدف بالابردن سطح سوال افراد در این تالار بوده و نه اینکه عین این سیستم و منتشر کنند

حالا بگیم کسی بخواد عین این سیستم و انتشار بده ؟ خوب عنوان سایت که تغییر میکنه + تصاویر صاحب سایت هم همین
پس عین سایت قبلی نمیشه فقط قالب عوض نمیشه
خوب من به خیلی از مشتریام و که سایت شخصی میدند این سیستم و پیشنهاد میکنم
یک سری تنظیمات در قالب دارم که با کمی تغییر میدم به مشتری ها دیگه
پس ایم قالب برای من هست که " مشتری هام اونو می پسندیدند "

در نهایت من خواستم یک فرهنگی و جا بندازم تو ایران اونم کپی رایت سیستم هست و به موازات اون خواستم سیستمی با عنوان همکاری در فروش و و و و حرفا ای که تو پندتا پست قبلی زدم و تو قالب یک اتوماسیون تو سایتی نهادی که ما چند ماه هست داریم باهاش اشنا میشیم جا بندازم

کسی حق استفاده از این سیستم به همین قالب و نداره
و انتشار بدون اجازه اون منع قانونی نداه اما اخلاقی داره
بحث اموزش اون هم مطرح کردم تا در توسعه به دوستان کمکی کنم

در کل خوساتم به نحو های مختلف بفهمم کسی که این سیستم و میگیره باهاش چیکار می کنه ؟؟
ایا میاد با کپی پیست همین سیستم و فروش اون اسم خودش و می زاره برنامه نویس ؟؟

که اگه اون بشه باز هم خوشجال میشم چون یک برنامه نویس که نه ! یک کد نویس دیگه وارد بازار میشه که هیچوقت از سطح دانشی که من بهش دادم قدم فراتر نمیزاره !! من هر لحظه و هر قدمی که میگرم از اون جلوتر هستم !!

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 19:10 عصر
میخوام این سیستم و تو ایده ای با عنوان سیستم رزومه نویسی توسعه بدم ؟
کیا مایل به همکاری هستند ؟ و در چه زمینه ها ای؟

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 19:17 عصر
حاضرم 5 سال کار کنم رو دانشم + 5 سال طول بکشه تا یک ایده ناب بدم و باز هم 20 سال از حقوق کارمندی جلو باشم به علاوه اینکه بعد اون هم همیشه ساپورت بشم از اون پروژه.....

کیا موافق هستند ؟؟

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 19:39 عصر
خوبیه اینجور اشتراک سی ام اس اینه که هم کپی رایت مشترک خورده میشه و هم رزومه قابل ارائه به مشتری میتونه مشترک ارائه بشه که پربارتر هست

دوستان امار بخوام بدم بالای 150 نفر سیستم و درخواست کردند و هیچکس تاحالا درخواست اموزش نداده ! من نیازی به پول اموزش ندارم دوستان اما میخوام اخر این کار یک سری نتیجه گیری کنم برای بازار برنامه نویسی ایران

و البته یک پند نفری لطف داشتند و دارند همکاری میکنند که دلگرمی من همین افراز هست چناب پوریا باقری

انشا الله قراره یک سایت بیاریم بالا { ایشون فعلا تو حوضه دیزاین فعالیت میکنند } که باهم قراره دیزاین و کد و ادغام کنیم و سایت بره بالا و تو بحثامون قیمت و استاندارد کردیم تا حد ممکن

shocraneh
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 10:57 صبح
سلام .با تشکر از تمام دوستان برنامه نویس که این تاپیک های مفید رو راه میندازند.من هنوز فرصت نکردم روش وقت بزارم انشاا.. اول هفته آینده میام. فقط میشه بیشتر توضیح بدید که هدف از رزومه قابل ارائه به مشتری دقیقاچیه ؟
دارم به این فکر میکنم که توسعه تو چه زمینه هایی کاربردی تره ؟ البته منظورم نیاز مشتریه! درپناه حق

$ M 3 H R D A D $
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 16:14 عصر
توسعه یعنی تو دل همچین سی ام اس هایی برید و ببینید ان امکانات با تمام کم و کاستی میتونه تو چه ایده های دیگری به کار گرفته بشه و نتیجه بشه یک سایت بره بالا و کسب در امد داشته باشه

$ M 3 H R D A D $
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 22:05 عصر
این اولین استفاده از این سایت که من اطلاع دارم
http://unesy.ir/
البته هنوز لینک سایت من و نزاشته !

Cyrus_black
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 22:41 عصر
سلام

ممنون میشم لینک رو برای منم بفرستید

H:Shojaei
چهارشنبه 08 خرداد 1392, 22:59 عصر
سلام
دريافت فايل ها شرايطي چيزي داره؟
اگه نداره:
ممنون میشم لینک رو برای منم بفرستید.
اگه داره چيه؟

mehdi2123
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 05:46 صبح
چرا در صفحه تماس با ما برای ارسال پیام حتی یه پردازش خشک و خالی در سمت کاربر نمیشه حتی با خالی بودن تمام فیلدها صفحه ارسال میشه.
هیچ اعتبارسنجی با وجود اینکه فیلد ایمیل ستاره داره نه در سمت کاربر و نه در سمت سرور انجام نمیشه.
من یه پیام با حجم 750 کیلو بایت البته در نت پد داشتم و در فیلد پیام کپی کردم و فرستادم و با موفقیت پیام ثبت شد آیا واقعاً کسی به کاربر ارسال چنین حجمی از پیام را در فرم تماس با ما میده البته نمیدونم من کدتون رو ندیدم شاید هم امکان تعیین حجم ارسالی پیام برای مدیر وجود داره.

mehdi2123
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 06:15 صبح
با اضافه کردن admin به دومین سایت صفحه login نمایان میشه که با توجه به اینکه هیچ کپچا یا مکانیسمی هم برای تعداد دفعات سعی در login وجود نداره امکان حملات رباط های اینترنتی مبتنی بر دیکشنیری هست. همچنین میتونه باعث حملات از نوع داس بشه.
برای اینکه سایت حرفه ای به نظر بیاد و اینکه کاربر بدونه ما اون را در هیچ شرایطی به حال خود رها نمکنیم و کلاً هم دیگه تو این دوره و زمونه هم چیز ناخوشایندیه که صفحه خطای 404 مرورگر نمایش داده بشه بهتر بود یه صفحه اختصاصی برای این منظور طراحی میکردید.
محتویات دایرکتوری های سایت قابل مشاهده و استفاده مستقیم هستند تمام پوشه های عکس ها ، آلبوم ها و ...
که با این وجود امکان سوء استفاده از پهنای باند سایت و ... هست.

afsharjowkar
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 09:24 صبح
توي فرم لاگين ادمين action رو گذاشتين $_SERVER['PHP_SELF']; من قبلا توي اين تاپيك (http://barnamenevis.org/showthread.php?398728-%D9%85%D8%B4%D9%83%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-PHP_SELF&p=1772264#post1772264) سوال پرسيده بودم گفتن استفاده نكنم از اين كد به دلايل امنيتي به نظر شما مشكلي نداره ؟

$ M 3 H R D A D $
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 09:35 صبح
چرا در صفحه تماس با ما برای ارسال پیام حتی یه پردازش خشک و خالی در سمت کاربر نمیشه حتی با خالی بودن تمام فیلدها صفحه ارسال میشه.
هیچ اعتبارسنجی با وجود اینکه فیلد ایمیل ستاره داره نه در سمت کاربر و نه در سمت سرور انجام نمیشه.
من یه پیام با حجم 750 کیلو بایت البته در نت پد داشتم و در فیلد پیام کپی کردم و فرستادم و با موفقیت پیام ثبت شد آیا واقعاً کسی به کاربر ارسال چنین حجمی از پیام را در فرم تماس با ما میده البته نمیدونم من کدتون رو ندیدم شاید هم امکان تعیین حجم ارسالی پیام برای مدیر وجود داره.

سلام ممنون از توجهتون
این سیستم خیلی وقت بروزنشده و یکی از دلایل انتشار اون همین بوده که دوستان بروز کنند و دوباره اینجا به همه لینک بدند
فیلد ها تو سمت کاربر چک نشدند اما خوب سمت سرور چک میشوند
سمت کاربر میتونه بهش اضافه بشه
ایمیل و فرمت درست اون هم رعایت نشده
جحم پیام هم به خاطر اینه که مستقیم فایل و برای مدیریت ایمیل میکنه نه تو بانک بریزه ! و فایلی هم که ارسال میکنه برای مدیر ایمیل میشه و امنیتی هم اینچه مسوله ای نیست

$ M 3 H R D A D $
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 09:38 صبح
با اضافه کردن admin به دومین سایت صفحه login نمایان میشه که با توجه به اینکه هیچ کپچا یا مکانیسمی هم برای تعداد دفعات سعی در login وجود نداره امکان حملات رباط های اینترنتی مبتنی بر دیکشنیری هست. همچنین میتونه باعث حملات از نوع داس بشه.
برای اینکه سایت حرفه ای به نظر بیاد و اینکه کاربر بدونه ما اون را در هیچ شرایطی به حال خود رها نمکنیم و کلاً هم دیگه تو این دوره و زمونه هم چیز ناخوشایندیه که صفحه خطای 404 مرورگر نمایش داده بشه بهتر بود یه صفحه اختصاصی برای این منظور طراحی میکردید.
محتویات دایرکتوری های سایت قابل مشاهده و استفاده مستقیم هستند تمام پوشه های عکس ها ، آلبوم ها و ...
که با این وجود امکان سوء استفاده از پهنای باند سایت و ... هست.

با کپتچا موافق هستم
از htaccess هم برای بستن دایروکتری استفاده نشده
چهنا باند هم درست میگید
ورود به سایت هم چک میشه و همونجور که تو پست ها اولیه گفتم میتونه بلاک ایپی بلاک دفعات بلاک کوکی و بلاک رنج ای پی بشه

اگه این کارها انجام میشد دیگه یک مبتدی نمیتونست از کد ها سر در بیاره
همین گزارشات خیلی مفید هست
ممنون

$ M 3 H R D A D $
پنج شنبه 09 خرداد 1392, 10:03 صبح
توي فرم لاگين ادمين action رو گذاشتين $_SERVER['PHP_SELF']; من قبلا توي اين تاپيك (http://barnamenevis.org/showthread.php?398728-%D9%85%D8%B4%D9%83%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-PHP_SELF&p=1772264#post1772264) سوال پرسيده بودم گفتن استفاده نكنم از اين كد به دلايل امنيتي به نظر شما مشكلي نداره ؟
http://stackoverflow.com/questions/6080022/php-self-and-xss

h.rezaee
سه شنبه 04 تیر 1392, 18:50 عصر
سلام . آقا مهرداد ممنون میشم اگه یک توضیح کوچیکی درباره نحوه نوشتن آپلود فایل بگید؟بنده یک سیستم مدیریت نوشتم - با php- jquery ajax - ولی در دو مورد گیر کردم یک از اونا uploader هستش.

AliRezaPro
چهارشنبه 05 تیر 1392, 09:43 صبح
سلام
لینک دانلود پروژتونو نذاشتید دوست عزیز
[البته فکر کنم پروژتون اوپن سورس هست درسته ؟]

redhat2
چهارشنبه 05 تیر 1392, 09:59 صبح
منم براتون pm زدم لطفا برای منم ارسال کنید .

miladwwe2013
یک شنبه 30 تیر 1392, 12:02 عصر
واسه منم ارسال کنید اگر میشه!

ابوذر محمودی
یک شنبه 30 تیر 1392, 12:39 عصر
اوه واقعاً کار بزرگی کردین ، من نمونه سایتو الان دیدم ، خوشم اومد.
ممنون میشم برای منم ارسال کنید. حتماً نکات آموزشی زیادی توش هست که باید حتما کداش مطالعه شه :لبخندساده:

AliRezaPro
یک شنبه 30 تیر 1392, 12:42 عصر
برای بنده هم ارسال کنید
خیلی ممنون

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 30 تیر 1392, 13:16 عصر
سلام به همه دوستان
اینباکس من که دیگه سر سام آور شده از لطف شما دوستان
من یک سیستم پشتیبانی از کارهای استاد بنده آقای نیرومند نصب کردم رو سایتم که فقط جنبه اینو داره که دوستان دور هم باشیم و کارها طبقه بندی شده باشه
دوستانی که میل هستند این سیستم و داشته باشند اونجا درخواست بدن
یعنی عضو بشند و درخواست بدند
در سریع ترین زمان ممکن دوستان براشون ارسال میکنند حتما
http://support.futureoftheweb.ir/

virtual0101
شنبه 19 مرداد 1392, 18:57 عصر
ممنون میشم برای منم ارسال کنید.

virtual0101@gmail.com

hamedarian2009
شنبه 19 مرداد 1392, 21:40 عصر
اگه لطف کنید واسه من هم بفرستین
hemedarian2009@yahoo.com

yegane8
یک شنبه 20 مرداد 1392, 06:30 صبح
سلام
لطفا لینک رو بروز کنید
ممنون

tux-world
شنبه 02 شهریور 1392, 02:49 صبح
لینک دانلود رو برای من هم بفرستید ممنون

MMNNNM
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 17:27 عصر
اگه میشه لینک رو برای من پ.خ کنید .

MMNNNM
پنج شنبه 07 شهریور 1392, 11:19 صبح
دوستان کسی این اسکریپت رو داره به منم بده ؟ خودشون آنلاین نیستن

rrasheli
یک شنبه 13 بهمن 1392, 10:18 صبح
سلام لطفا برای منم پ خ کنید. ممنون

mohamadali1374
یک شنبه 13 بهمن 1392, 10:23 صبح
سلام لطفا برای من هم بفرستید

reza303
یک شنبه 18 اسفند 1392, 18:07 عصر
آقای حسین زاده عزیز دل بزرگی دارین .
یه جا نصب کنید دوستان آنلاین ببینن سی ام اس رو .
همین طور می تونید فایل رو بدین من آپلود کنم رو سرور ایران بعد اگر جرئت کرد باند تموم کنه :دی

ali.webdesign
یک شنبه 18 اسفند 1392, 21:58 عصر
سی ام استون چی هست؟

برای ساخت چه نوع سایتهایی؟

میشه توضیح بدید و اگه امکان داره سی ام اس رو لطف کنید؟