PDA

View Full Version : سوال: ساخت برنامه دارای پایگاه داده متصل شده و قابل جابجایی در سی شارپ

pedram122
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 08:21 صبح
سلام به دوستان

چطور میشه در سی شارپ یه برنامه ساخت که :

1- متصل به دیتابیس باشه مثله sql یا Access
2- قابل نصب روی سیستم های دیگه باشه
3- فایل یا سرویس دیتابیس چسبیده به برنامه باشه تا روی سیستم های دیگه هم قابل دسترسی باشه
4- اگر در کامپیوترهای دیگه sql یا اکسس نداشتیم فایل اجرایی برنامه، فایل های مورد نیاز این دیتابیس ها رو نصب کنه

ممنون میشم راهنماییم کنید.

youngold
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 08:42 صبح
سلام به دوستان

چطور میشه در سی شارپ یه برنامه ساخت که :

1- متصل به دیتابیس باشه مثله sql یا Access
2- قابل نصب روی سیستم های دیگه باشه
3- فایل یا سرویس دیتابیس چسبیده به برنامه باشه تا روی سیستم های دیگه هم قابل دسترسی باشه
4- اگر در کامپیوترهای دیگه sql یا اکسس نداشتیم فایل اجرایی برنامه، فایل های مورد نیاز این دیتابیس ها رو نصب کنه

ممنون میشم راهنماییم کنید.

حدوداً حداکثر تعداد رکورد های دیتابیس چقدر قراره بشه؟

afsharm
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 09:36 صبح
در کاربردهای معمولی می‌تونید از sqlite یا sql ce استفاده کنید. sql ce سازگاری بیشتری با محصولات مایکروسافت دارد چون محصول مایکروسافت است. اما sqlite به نسبت امکانات بهتری دارد. هر دو در دات نت به خوبی support می‌شوند. هر دو به صورت embeded database هستند. بنابراین نیازی به نصب جداگانه ندارند. مکانیزم های backup و پشتیبان گیری بسیار راحتی هم دارند.

pedram122
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 17:04 عصر
مرسی از شما...

تعداد رکوردها مهم نیست...من ارتباط بین برنامه و دیتابیس واسم مهمه که اگه مثلا فایل اجرایی برنامه رو ساختم آیا اون فایل دیتابیس اکسس یا sql به برنامه اجرایی متصل میشه یا نه؟

دیتابیس رو چطور به برنامه اجرایی متصل کنم تا روی سیستمی که اصلا اکسس نصب نشده یا sql server نداره ، بتونم برنامه ای که ساختم رو نصب کنم و درست کار کنه ؟

peymanjon
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 20:51 عصر
اگه برنامتون بصورت لوکال می باشد و تحت شبکه نمی خواهید اجرا کنید از sql express خود دات نت استفاده کنید و زمانیکه فایل setup برای برنامه می سازید مشخص کنید که sql express همراه NEt framework . نصب شود به همین راحتی! اگه مراحلی که گفتم را نمی دونی چجوری انجام بدهی در مورد sql express و نحوه نصب آن هنگام ساخت Setup در همین سایت جستجو کن.
موفق باشید

davood59
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 18:39 عصر
اگه برنامتون بصورت لوکال می باشد و تحت شبکه نمی خواهید اجرا کنید از sql express خود دات نت استفاده کنید و زمانیکه فایل setup برای برنامه می سازید مشخص کنید که sql express همراه NEt framework . نصب شود به همین راحتی!
سلام؛
اتفاقا من هم یه همچین سوالی داشتم؛ یه پیشنهاد دارم که تعداد رکوردهایی که میخوان زیاد نیست و طرف میخواد یک گزارش کوچولو هم بتونه بگیره که فقط مشتریان فعالشو نشون بده؛ بنظرتون برای گزارش گیری از stimul استفاده کنم یا Crystal Report؟ آخه مشتری نمیخواد زیاد براش هزینه کنه و همچنین کار خاصی هم نمیخواد انجام بده!

khokhan
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 19:33 عصر
سلام؛
اتفاقا من هم یه همچین سوالی داشتم؛ یه پیشنهاد دارم که تعداد رکوردهایی که میخوان زیاد نیست و طرف میخواد یک گزارش کوچولو هم بتونه بگیره که فقط مشتریان فعالشو نشون بده؛ بنظرتون برای گزارش گیری از stimul استفاده کنم یا Crystal Report؟ آخه مشتری نمیخواد زیاد براش هزینه کنه و همچنین کار خاصی هم نمیخواد انجام بده!

ازبانک اطلاعاتی اکسس استفاده کن و برای تهیه گزارش rdlc ( گزارش ساز خود vs ) می تونه کافی باشه