PDA

View Full Version : درست کردن تملت برای وب سایت .NET مانند وردپرس و جوملا

hesam_a110
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 08:57 صبح
سلام دوستان
یه سوالی که برام پیش اومده چطور می تونیم مثل جولا و رد پرس تملیت درست کرد و آپلود کرد و چهره سایتو تغییر داد ؟:لبخندساده::متفکر:
البته با theme , skin , css میشه یه کارایی کرد ولی چیزی که می خوام اینه که کل کور تغییر کنه :چشمک:

hesamsalehnamadi
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 09:09 صبح
سلام دوستان
یه سوالی که برام پیش اومده چطور می تونیم مثل جولا و رد پرس تملیت درست کرد و آپلود کرد و چهره سایتو تغییر داد ؟:لبخندساده::متفکر:
البته با theme , skin , css میشه یه کارایی کرد ولی چیزی که می خوام اینه که کل کور تغییر کنه :چشمک:

اینی که میگی خیلی سخت شد... میشه مثلا ماژولار کرد بعد هر ماژول رو در قسمت های مشخص شده نمایش داد.. مثلا 5 تا پنل داشته باشی بعد مثلا بگی ماژول 1 تو پنل 4 نمایش داده بشه... معقولانه نیست به نظرت؟؟؟ سوال خوبیه آ :متفکر:

tree1371
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 09:18 صبح
من خیلی وقته دنبال این هستم . حتی چند بارم توی انجمن مطرح کردم که کسی جواب نداد . خودم یک سری تحقیقات کردم که اینجا می گم شما یا تکمیل کنید یا اشکال بگیرید که کمک کنه .

1 اولین چیز باید یک قانون خاص به کار بره واسه خوندن مطالب :

مثلا یک دیتا لیست به اسم Component بسازیم و قانون بشه که در تمام قالب ها باید از این دیتا بیس استفاده شه تا مطالب خونده شه یا اینکه این دیتا لیست موجود باشه و کدهای وسطش که html هستن و نوع نمایش رو تغییر میدن برو تغییر بدیم . این تغییرات رو میشه دو صورت اعمال کرد یکی کنترل یوزر و یکی هم xml .

2 باید بتونیم به صفحه Default بگیم که صفحه پیشفرض ما توی آدرس theme/blue/ هست برو از اونجا بخون . اینو هم هنوز موندم چه طور اما تا اینجا که خوندم بازم xml بهتره

3 هنگام نصب باید موقعیت ماژول ها رو بریزیم توی یک دیتا بیس و هم چنین آدرس قالب و در سایت واسه هر موقعیت یک دیتالیست قرار بدیم که تنها مازول های همون قسمت رو بخونه یا به جای دیتا لیست از یک یز دیگه استفاده کنیم که هنوز من به نتیجه ای نرسیدم

حالا شما دوستان اینو یا کامل کنید یا اینکه اشکالاتش رو بگیرید ممنون میشم . بازم می گم این چیزایی بوده که تا الان فهمیدم تو بررسی هام شایدم اشتباه باشه.

hesam_a110
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 09:39 صبح
تا قسمتیشو موافقم xml نیازشه به فرض یه config.xml باشه اسم و مسیر تمپلیت باشه
یه جاهاییشو میشه از webpart استفاده کرد برای اینکه بگیم کی کجا باشه کدام ماژول باشه نباشه کجای صفحه باشه ولی اونم تا حدودی استاتیک میشه ایرادی که بازم پیدا میشه معمولا نمی خوایم سایت رو به صورت کد باز در اختیار مشتری قرار بدیم و اون کامپایل شده است ولی php اینطور نیست میشه بهش گفت چیزایی که تویه اون فولدر گذاشته رو سر هم کنه از این به بعد اینو بخونه با .net nuke کار نکردم نمی دونم اونم میشه custom کرد یا نه؟
اگر با جوملا و ورد پرس کار کرده باشید یک سری فایل xml, tpl, php هستند که پیج رو می سازند
شاید این وسط نیاز باشه که به فایل های کامپایل شده کلاس جدید تزریق کرد :چشمک:

راستش نمی دونم خیلی دوست دارم که یه راه حلی درست و حسابی پیدا بشه براش :)

tree1371
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 09:43 صبح
جوملا چه جور می گه که برو این قالب رو باز کن ؟ منظورم اینه چه جوری به اون صفحه index می فهمونه باید بره قالب به اسم 1 رو باز کنه یا 2 یا 3 ؟

درسته اون php هست و این asp.net اما خوب فکر کنم بشه مثل هم کار کرد تا حدی منظورم اون تفکرش هست.

hesam_a110
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 09:51 صبح
تا اونجا که ازشون میدونم تویه ادمین ماژول جدید یا تملت جدید و اضافه می کنید و بعد که تمپلیت رو مشخص کردید توی کانفیگ ست میشه که کدوم تمپلیت ور از چه آدرسی لود کنه که جوملا همه چیزش ماژوله و شاخه شاخه
index هم اول اون فایل کانفیگ رو میخونه که باید چی رو لود کنه و ادامه کار

tree1371
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 09:54 صبح
توی asp.net هم میشه ؟ اینکارو کرد ؟ اگر آره چه جور ؟

چون اگر بشه وادارش کرد کدوم صفحه رو بخونه دیگه حله . بقیش نیاز به قانون داره که باید خودت مشخص کنی .

آره جوملا دقیقا همه چیزش ماژول من که خودم شخصا خیلی باهاش حال می کنم . خیلی هوشمندانه طراحی شده . مخصوصا ورژن 3 که واقعا عالی هست.

.net nuke هم میشه انکارو کرد. اما خوب من متوجه نشدم چه جور اینکارو می کنه

hesam_a110
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 10:14 صبح
باید برم net nuke نصی کنم ببینم چی کار می کنه :)

meisam3322
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 13:33 عصر
با سلام ، به نظر من استفاده از usercontrol است. که میشه با تلفیقی از jquery و css و ... این کارو انجام داد. هر usercontrol وظشیفه مختص به خودش رو داره. مثلا برای ورود به وب سایت :

2 تا تکست باکس و یه دکمه ورود لازمه . حالا میتونین برای این usercontrol ، استایل های زیادی با استفاده از css و jquery ایجاد کرد.

پیام حیاتی
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 15:10 عصر
سلام دوستان
سلام
آخرین ورژن برنامه آرتیستر رو تهیه کنید ، قالبتون رو با این برنامه طراحی و هنگام خروجی در تنظیمات ASP.NET رو انتخاب کنید.
نحوه اعمال فایل های خروجی دیگه با خودتون چون اطلاعی از کارکرد ASP.NET ندارم.
موفق باشید.

hesam_a110
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 20:12 عصر
سلام
آخرین ورژن برنامه آرتیستر رو تهیه کنید ، قالبتون رو با این برنامه طراحی و هنگام خروجی در تنظیمات ASP.NET رو انتخاب کنید.
نحوه اعمال فایل های خروجی دیگه با خودتون چون اطلاعی از کارکرد ASP.NET ندارم.
موفق باشید.

سلام
ممنون
ممکنه که آرتیسر رو به صورت انگلیسی هم بگذارید :) چون در موردش سرچ کردم ولی چیزی پیدا نکردم سپاس

tree1371
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 20:35 عصر
سلام
ممنون
ممکنه که آرتیسر رو به صورت انگلیسی هم بگذارید :) چون در موردش سرچ کردم ولی چیزی پیدا نکردم سپاس

سلام بفرمایید این لینک دانلودش هست

http://www.tidech.com/programm/programming/compiler/item/388-extensoft-artisteer.html

mohammad.ahmady173
چهارشنبه 15 خرداد 1392, 22:44 عصر
به نظر بنده اینکار با استفاده از نوشتن یک لایه مترجم قالب حل میشه. مانند سایت بلاگفا.
بنده در حال نوشتنش هستم. هر وقت تموم بشه میزارمش اینجا

EnKamran
پنج شنبه 16 خرداد 1392, 00:28 صبح
عزیزان از سوال دوستمون پرت شدید.
ایشون قالب رو به صورت اینستالر میخوان حرفی از ماژولار بودن سایت نزدن/ برای ماژولار بودن سیستم بنده چند وقتی وقتم رو گذاشتم و الان به نتیجه رسیده و گذاشتم برای تست تو همین فروم اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?401728-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%84%D8%B7%D9%81%D8%A7-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%A8%D8%AF%D9%86) اتفاقا بنده هم برای قالب بندی سی ام اسم همین مشکل رو داشتم که خیلی هم وقت من رو گرفت(نه کدنویسی لاجیکش اذیت میکرد) خلاصه بنده به دو نتیجه رسیدم اما هنوز هم مشکل داره که میگم :
1. میدونیم که کل قالب داره از مسترپیج تغذیه میشه پس ما فقط با عوض کردن مسترپیج میتونیم قالب رو عوض کنیم.
2. به صورت داینامیک از دیتابیس بخونه استایل صفحه رو(که این رو هم تست کردم مشکلی نداشت میشد)
فقط مشکل اینجاست که با این روش من اومدم استایل صفحه رو تغییر دادم واسه ماژولها کاری نمیشه کرد که البته به یه نتایجی رسیدم مثل اینکه یک فریموورک سی اس اس خودم بنویسم و از اون استفاده کنم اینجوری آی دی و کلاس المنتهای HTML یکی میشه و میشه ازش استفاده کرد.