PDA

View Full Version : ایجاد Summary برای مقداری که از طریق فرمول Summarize شده

par1234
سه شنبه 09 اسفند 1384, 20:09 عصر
با سلام
با آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه ، سوالی که دارم این هست که در یک گزارش با استفاده از اطلاعات چند فیلد و از طریق ساخت یک فرمول ، مقداری را برای نمایش در گزارش ایجاد کردم که در واقع این مقدار در فرمول بصورت Summary‌ایجاد می شود ( این مقدار برای هر رکورد جداگانه محاسبه می شود)، حالا مشکل اینه که من می خوام از این مقدار در انتهای گزارشم Summary تهیه کنم اما امکانش نه از طریق بکارگیری summary‌خود کریستال ریپرت هست و نه از طریق فرمول ( اگر هم از طریق فرمول امکانش باشد ، اطلاع درستی ازش ندارم ) لطفا منو راهنمایی کنید
ممنونم

meh_secure
سه شنبه 09 اسفند 1384, 23:05 عصر
از طریق فرمول باید این کار رو بکنید. به این ترتیب که یک متغیر سراسری که توسط فرمول ایجاد میشه داشته باشید(به غیر از متغیری که summary رو حساب می کنه) هرجا که عملیات انجام شد عدد رو به این متغیر نیز اضافه کنید که در آخر بتونید ازش استفاده کنید روش تعریف یه چنین متغیری به این صورته :

shared numbervar myVar :=0;
myVar:=150;

par1234
سه شنبه 23 اسفند 1384, 19:06 عصر
با سلام و سپاس فراوان از راهنمایی شما
متاسفانه دقیقا متوجه نشدم که چطور و در واقع کجا باید این متغیر سراسری را تعریف کنم و چطور می شود که هر بار که میخواهم یک گزارش کلی بگیرم ، مقادیر این فیلدی که از طریق فرمول ( برای هر رکورد این گزارش) محاسبه می شود با استفاده از این متغیر در انتها با هم جمع بشه ؟ در واقع درک درستی از چگونگی استفاده و تعریف این متغیر سراسری ندارم ، (اگر منبعی سراغ دارید که بتواند اطلاعاتم را در این زمینه بیشتر کند ، ممنون می شوم که معرفی کنید ) اگر باز هم مرا راهنمایی کنید خیلی خیلی ممنون خواهم شد .
با آرزوی موفقیت برای شما

meh_secure
چهارشنبه 24 اسفند 1384, 00:00 صبح
هرجا که این کد رو بزارید اجرا میشه. یعنی اگر در detail قرار بدید به ازای هر رکورد این فرمول محاسبه میشه.
اگر در هدر گروپ قرار بدید به ازای هر بار عوض شدن گروپ اجرا میشه.
یادت باشه که هربار خواستی از متغیر استفاده کنی باید اون خط اول رو بنویسی یعنی در هرجا که بخوای استفاده کنی همونجا باید تعریفش کنی.