PDA

View Full Version : مبتدی: جلوگیری از ثبت یک عدد بزرگتر نسبت به یک فیلد دیگر

chiristian
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392, 23:35 عصر
سلام به دوستان خوبم
من یک فایل اکسس دارم که در یک جدول دو فیلد وجود داره ، در یک فرم مربوط به این جدول یک تک باکس گذاشتم و عدد 100 رو به صورت دیفالت قرار دادم ، این عدد تغییر می کنه نسبت به جدول دیگه من الان دیفالت گذاشتم که کار راحتر باشه ، حالا در فرم یک فیلد به نام a دیگری b هست
حالا می خوام که وقتی توی a عدد بزرگتر از 100 که توی تکس باکس قرار دادم رو گرفت ارور بده و تا وقتی عدد کوچکتر رو قرار ندیم به فیلد بعدی نره .
من ارور رو قرار دادم و کار می کند ولی بعد تایید ارور به فیلد بعدی میره و عدد بزرگتر ثبت میشه فقط ارور داده می شه جلوگیری نمی کنه
ممنون می شم استاد ها منو راهنمایی کنن

chiristian
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392, 13:38 عصر
دوستان کسی نیست بتونه کمک کنه ؟؟؟؟؟
این دقیقا مثل این می مونه که من می خوام به سیستم بگم مانع ورود عدد بزرگتر از موجودی مثلا انبار بشه . لطفا کمک

chiristian
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392, 14:30 عصر
:لبخندساده:
سلام به همه دوستان ، جوینده یابندست ، یک راه حل پیدا کردم ، ولی باز اگه کسی را بهتری داشته باشه خوشحال می شم که بگه .
فایل درست رو هم اصلاح کردم و قرار دادم
را حل هم این هستش که اون فیلدی رو که می خواهیم عدد وارد کنیم در قسمت validation Rule یک iif تعریف کنید که اگه بزرگتر بود پیغام بده و مهمتر اینکه از اون فیلد رد نشه
و در قسمت validation text هم پیغامی رو که می خواهید خطا رو بگه تایپ کنید

saeed1234n
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392, 20:36 عصر
سلام
بررسی کنید ببینید بدردتان می خورد

chiristian
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 23:29 عصر
سلام دوست عزیز
ممنونم که وقت گذاشتی ، خیلی خوب بود ، فقط من یک مشکل دارم این کد رو تو فایل اصلی که می نویسم یک سری از تکس باکس ها به مشکل می خوره و در آخر ارور ole , actvex می ده، فکر می کنید مشکل چیه؟
ولی تو یه فایل دیگه این مشکل نست