PDA

View Full Version : سوال: گنجاندن امکان پشتیبانی از UNICODE در نرم افزارهای خارجی

REMIX128
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392, 14:04 عصر
سلام
من احتیاج دارم در یه نرم افزار پزشکی که از UNICODE پشتیبانی نمی کنه این امکان رو قرار بدم که فایلهایی که نام فارسی دارند در نرم افزار درست نشون داده بشن، در حال حاضر نام بیمار به صورت نامفهوم با اشکال و کلمات به هم ریخته انگلیسی میاد مثلا سعید رزمجو به صورت ( ؟+-,....؟_U'LL ) میاد
کسی میتونه کمکم کنه؟
REMIX128@YAHOO.COM

barnamenevisforme
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392, 14:40 عصر
سلام
یه راهش اینه که در تنظیمات windows تغییر ایجاد کنید.
در بخش regional and language options تنظیمات unicode رو روی farsi قرار بدید،بعد از restart درست میشه.

REMIX128
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392, 08:47 صبح
سلام
یه راهش اینه که در تنظیمات windows تغییر ایجاد کنید.
در بخش regional and language options تنظیمات unicode رو روی farsi قرار بدید،بعد از restart درست میشه.

سلام
این کارو انجام دادم ولی نشد ، سیستمم با نرم افزارهای دیگه مشکلی نداره ولی فکر کنم این نرم افزار پشتیبانی از unicode نداره که نامهای فارسی رو اجق وجق نشون میده،چطور میتونم در خود برنامه تغییر ایجاد کنم؟

barnamenevisforme
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 11:18 صبح
سلام دوست عزیز
من هنوز احتمال میدم که شما این تنظیمات رو درست انجام نداده باشید.
بر اساس اینکه سیستم عامل شما چی باشه دسترسی به این تنظیمات یه مقدار متفاوته.
من خودم تا به حال مشکل چندین نرمافزار رو به این روش رفع کردم.
در مورد تنظیمات windows 7 به صورت تصویر زیر:
103966

REMIX128
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 09:15 صبح
سلام دوست عزیز
من هنوز احتمال میدم که شما این تنظیمات رو درست انجام نداده باشید.
بر اساس اینکه سیستم عامل شما چی باشه دسترسی به این تنظیمات یه مقدار متفاوته.
من خودم تا به حال مشکل چندین نرمافزار رو به این روش رفع کردم.
در مورد تنظیمات windows 7 به صورت تصویر زیر:
103966
سلام
خیلی ممنون که جواب دادید ولی من این تنظیمات رو قبلا انجام دادم و چند نرم افزار دیگه که رو این سیستم دارم دارند کار می کنند ، البته از تنظیمات ویندوز کاملا سر در میارم و این تنظیمات رو قبلا انجام دادم و وقتی دیدم مشکل با خود نرم افزاره خواستم که با شما که حرفه ای تر هستید در میان بزارم.

barnamenevisjavan
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 15:07 عصر
مشکل احتمال زیاد از دیتابیس هست،یا دیتابیسش رو دوباره با قابلیت یونیکد طراحی کنید یا کدهای مربوط ب دیتابیس رو بررسی کنید

barnamenevisforme
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 08:23 صبح
سلام دوست عزیز
همون طور که دوستمون فرمودن ساختار طراحی database رو در صورت وجود(پایگاه داده) بررسی کنید .
همچنین اگر تصویری از صفحه اجرا شده نرم افزار در اینجا قرار میدادید،در تشخیص اینکه آیا مشکل مربوط به پایگاه داده هست یا کل نرم افزار کمک خواهد کرد.

linux
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 22:59 عصر
سلام
من احتیاج دارم در یه نرم افزار پزشکی که از UNICODE پشتیبانی نمی کنه این امکان رو قرار بدم که فایلهایی که نام فارسی دارند در نرم افزار درست نشون داده بشن، در حال حاضر نام بیمار به صورت نامفهوم با اشکال و کلمات به هم ریخته انگلیسی میاد مثلا سعید رزمجو به صورت ( ؟+-,....؟_U'LL ) میاد
کسی میتونه کمکم کنه؟
REMIX128@YAHOO.COM
یعنی به سورس برنامه دسترسی دارید، چطور می ‌خواهید این امکان را قرار بدهید.

barnamenevisforme
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 10:56 صبح
سلام دوست عزیز
دیروز با یکی از دوستان در مورد همین مشکل صحبت میکردم،ایشون تجربه ای مشابه همین مشکل داشتن.
فرمودند بعد از انجام تنظیمات windows درست نشد،ولی با نصب یه font package مشکل برطرف شد.

REMIX128
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 08:34 صبح
104322
سلام به همه
خیلی ممنون که وقت گذاشتید و جواب دادید.
1- من سورس برنامه رو ندارم و اول میخوام بدونم مشکل از کجاس (شاید از جای دیگه ای باشه)و اگه از سورس بود قصد دارم اگر بشه با Resource Hacker یا همچین چیزایی این کار رو انجام بدم.
2- عکس هم گذاشتم که بهتر بشه راهنماییم کنید
3-اون سیستمی که من دارم ظاهرا فونتاش کامله و یه عالمه فونت فارسی داره چون نرم افزارهای فارسی دیگه مشکلی ندارند ولی بازم امتحان می کنم
4- این برنامه دیتابیسش Access است و البته اونو هم قبلا چک کردم و نشد(البته تا اونجایی که بلد بودم و فرمت اون table رو Unicode قرار دادم) عکس قرار دادم اگه اشتباه این کار رو انجام دادم لطفا بگید 104323

REMIX128
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 07:31 صبح
یکی کمک کنه
عکسم گذاشتم

barnamenevisforme
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 10:53 صبح
سلام دوست عزیز
اگه امکانش هست،اطلاعاتی که در جدول های پایگاه داده ذخیره شده رو بررسی کنید،ببینید از درون خود پایگاه اطلاعات درست نشون داده میشه یا نه.
اگر نحوه نمایش کلمات در خود پایگاه داده مشکلی نداره،که مشکل سمت پایگاه داده نیست.
باز هم اگه کلمات داخل پایگاه داده مثل داخل نرم افزار نشون داده میشه،یه بررسی میمونه و اون هم این که وقتی خودتون به صورت دستی کلمات رو وارد پایگاه داده میکنید چه اتفاقی میفته.
(منظورم از گذاشتن تصویر ،بررسی چنین مواردی بود)
اگر مشکل از پایگاه داده نباشه،برای رفع ایراد نرم افزار فکر دیگه ای باید کرد.