PDA

View Full Version : دیتابیس رمزدار

only_cr
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 02:14 صبح
با سلام خدمت دوستان
من می خوام با یه دیتابیس access 2003 که رمز داره کار کنم. منتها نمی تونم کانکت بشم. اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید.

reza_rad
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 08:34 صبح
دوست عزیز همیشه اول راجع به مطلبی که می خواهید عنوان کنید جستجو کنید تا تپیک تکراری ایجاد نشود.

باید username و password رو هم توی connectionstring تون بیارید(یعنی همونجایی که تنظیمات کانکت به دیتابیس رو میارید)

golab2576
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 09:26 صبح
اتفاقا آقای راد من این کار را هم کردم ولی باز هم کانکت نشد
یعنی همونجای که به جای یوزر گذاشته admin یوزر را وارد کردم و در کادر پائینی که پسورد هست پسورد را ولی باز هم کانکت نشد

reza_rad
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 09:30 صبح
اتفاقا آقای راد من این کار را هم کردم ولی باز هم کانکت نشد
یعنی همونجای که به جای یوزر گذاشته admin یوزر را وارد کردم و در کادر پائینی که پسورد هست پسورد را ولی باز هم کانکت نشد

نوع دیتابیس engine رو مشخص کردی؟ باید microsoft jet ... باشه
همونجا یک تست کانکشن هم داره که می تونی تستش کنی. در مورد vb هم من یادم نیست ولی فکر کنم یه جایی هم باید نام دیتابیس رو وارد کنی توی همون فرم.

only_cr
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 10:18 صبح
سلام
من خیلی جستجو کردم ولی نتونستم پیدا کنم. حالا من چی کار باید بکنم؟

reza_rad
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 10:24 صبح
سلام
من خیلی جستجو کردم ولی نتونستم پیدا کنم. حالا من چی کار باید بکنم؟

چی رو جستجو کردید؟
تنظیماتی که گفتم انجام دادید؟
کجاش مشکل دارید؟

golab2576
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 11:20 صبح
ببین آقای راد من در دلفی بیشتر از ADOdataset استفاده می کنم و engin هم همانی است که شما فرمودید ولی وقتی که در اکسس پسورد می گذاریم دیگر کانکت نمی شود من با چند نفر دیگر از دوستان هم مطرح کردم که واردترین آنها گفت ایراد از اکسس می باشد البته نه فقط اکسس دستگاه من کلا اکسس

ashkan209
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 11:41 صبح
دوست عزیز :
1 - یک ADO به فرم اضافه کن و در مسیر زیر Password وارد کن ،بدون Username
Ado Properties >Authentication Tab>Password>Ok

2-این کدها را Form_Load برنامه ات اضافه کن(فرض بر این است که فایل MdbBank.mdbدر مسیر برنامه و در زیر شاخه Data وجود دارد ،که میتونی مطابق با مسیر برنامه و mdb خودت تغییرات را اعمال کنی

Ado1.ConnectionString = "Provider=MSDASQL.1;Persist Security Info=False;Extended Properties=" & "DSN=MS Access Database;DBQ=" & App.path & "\Data\mdbBank.mdb;DefaultDir=" & App.path & "\Data;DriverId=25;FIL=MS Access;MaxBufferSize=2048;PageTimeout=5;UID=admin;"

Ado1.RecordSource = "Table"

Ado1.Refresh

reza_rad
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 11:47 صبح
ببین آقای راد من در دلفی بیشتر از ADOdataset استفاده می کنم و engin هم همانی است که شما فرمودید ولی وقتی که در اکسس پسورد می گذاریم دیگر کانکت نمی شود من با چند نفر دیگر از دوستان هم مطرح کردم که واردترین آنها گفت ایراد از اکسس می باشد البته نه فقط اکسس دستگاه من کلا اکسس

راستش من دلفی رو نمی دونم.
ولی در مورد ایراد اکسس نه اینطور نیست من قبلا با vb6 با کانکشن ado به دیتابیسی که پسورد داشت وصل شدم. فکر می کنم تنظیمات کانکشن اشکال داره.
(البته در مورد دلفی نمی دونم. اساتید دلفی باید نظر بدن)

golab2576
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 12:19 عصر
از لطف شما ممنونم

arshia_
چهارشنبه 10 اسفند 1384, 13:59 عصر
اگر مشکلت حل نشد یه پیغام بده تا روش رو کلی توضیح بدیم