PDA

View Full Version : کنکور یا برنامه نویسی

selene123
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392, 15:44 عصر
سلام دوستان
من سال سوم دبیرستان رشته ریاضی هستم و قصد دارم برای کنکور اماده شم ولی چیزی فکرمو مشغول کرده
در دروس مدرسه دانش اموز متوسطی هستم (معدل ‍۱۵.۵)و زیاد به درس های مدرسه اهمیت نمیدم چون بنظرم اصلا به درد من که میخواهم در دانشگاه برنامه نویسی بخونم نمیخوره بنابراین شانس زیادی در کنکور برای قبول شدن در دانشگاه سراسری خوب ندارم
واسه همینم به فکر این افتادم که در این ۱ سال پیش دانشگاهی به اموزش برنامه نویسی مشغول بشم و در دانشگاه ازاد شهر خودم(گرگان) ادامه تحصیل بدم

نظر شما چیه ؟
(http://barnamenevis.info/course/eshop)

King-TM
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 10:37 صبح
حالا چرا آزاد؟؟؟
تو تدریس و اساتید آزاد رو با سراسری مقایسه می کنی؟؟؟
الان ما تو پیام نور ++c ولی تو سراسری جاوا می خونن اونم در حد ساخت یه بازی!!!
البته اگه بخوای خودت بخونی اون یه بحث دیگه ولی دانشگاه و اساتید هم تأثیر داره

selene123
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 11:21 صبح
حالا چرا آزاد؟؟؟
تو تدریس و اساتید آزاد رو با سراسری مقایسه می کنی؟؟؟
الان ما تو پیام نور ++c ولی تو سراسری جاوا می خونن اونم در حد ساخت یه بازی!!!
البته اگه بخوای خودت بخونی اون یه بحث دیگه ولی دانشگاه و اساتید هم تأثیر داره
میدونم اختلاف سطحشون زیاده ولی خوب این که قبل دانشگاه خودم شروع کنم هم فکر خوبیه
پس نظر شما اینه که برای سراسری بخونم ؟

betisa
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 12:16 عصر
سلام دوست عزیز
من هم همین نظر رو توی دبیرستان داشتم اما الان که حدود 8 سال از اون زمان میگزره میبینم که تا حدی اشتباه کردم. به چند دلیل:

1. محیط دانشگاه باعث شکل گیری ذهن و یافتن هدف میشه پس هرچی دانشگاهت تو زمینه تخصصی که میخوای داشته باشی قوی تر باشه برات بهتره
2. توی دانشگاه افراد زیادی رو میتونی پیداکنی که هم نظر و هم فکرت هستن پس هرچی دانشگاهت کاربردی تر عمل کنه بهتره
3. توی دانشگاه میتونی لینک های زیادی رو برای کار پیدا کنی به شرط این که خودت رو نشون بدی
4. همه این نکته ها هستن اما چند تا چیز هست که باید خیلی بهش توجه داشته باشی یکی این که همیشه دانشت رو به روز نگه داری دوم خلاقیت رو فراموش نکنی و سوم تلاش زیاد

امیدوارم موفق باشی

UfnCod3r
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 12:51 عصر
منم ی جورایی مثل شما بودم از اتاشغال هایی ک تو مدارس بار ادم می کنن حالم بهم می خوره
اگه فکر می کنی ک با دانشگاه رفتن نابغه می شی اشتباه می کنی
اگه برنامه نویسی علاقه داری از همین الان شروع کن هرچی دیر تر بجنبی بدتر میشه بعد ک یکم حرفه ای شدی شروع کن ب کا تیمی و ..
من خودم از 3 سال پیش درس و ... رو ول کردم چسبیدم به کد .:لبخند:
وگرنه اگه ب دانشگاه باشه خیلیا رو دیدم فوق لیسانس نرم افزاره ویندوز بلد نیست عوض کنه :قهقهه:

dousti_design
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 13:36 عصر
هیچ فرقی نداره تو چه دانشگاهی مشغول به درس خوندن بشید چونکه برنامه نویسی چیزیه که تو هیچ کدوم از دانشگاه ها آموزشش نمیدن! و باید خودت یاد بگیری

barnamenevisforme
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 15:07 عصر
سلام
دانشگاه هیچ کس رو مهندس و یا برنامه نویس نمیکنه،فقط هر کس باید خودش بخواد.
ولی اینو حتما یادتون باشه،دانشگاه روش برخورد با مسائل و اینکه چطور خودتون پیگیر حل اونها بشید رو بهتون یاد میده،و این خیلی ارزش داره.
اینم بدونید،اگه با مدرک پایین شما بهترین برنامه نویس هم بشید،روزی برای ثابت کردن خیلی از تواناییهاتون غبطه خواهید خورد که چرا تحصیلات دانشگاهی رو ادامه ندادم.

selene123
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 22:27 عصر
متاسفانه حرف های ضد و نقیض زیاده , خیلی سخت میشه تصمیم گرفت
خارج از ایران مدرکای دانشگاهیه اینجا رو قبول دارن؟

dousti_design
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 22:55 عصر
خارج از ایران مدرکای دانشگاهیه اینجا رو قبول دارن؟
بله. به جز چند دانشگاه برتر کشور فرقی هم نمیکنه مدرکتون از چه دانشگاهی باشه فقط معدل مهمه

selene123
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 20:12 عصر
مدارک سیسکو و مایکروسافت مهم هستن؟ نسبت به مردک دانشگاهی ارزشی دارن ؟

mammad_asir
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 14:16 عصر
منم ی جورایی مثل شما بودم از اتاشغال هایی ک تو مدارس بار ادم می کنن حالم بهم می خوره
اگه فکر می کنی ک با دانشگاه رفتن نابغه می شی اشتباه می کنی
اگه برنامه نویسی علاقه داری از همین الان شروع کن هرچی دیر تر بجنبی بدتر میشه بعد ک یکم حرفه ای شدی شروع کن ب کا تیمی و ..
من خودم از 3 سال پیش درس و ... رو ول کردم چسبیدم به کد .:لبخند:
وگرنه اگه ب دانشگاه باشه خیلیا رو دیدم فوق لیسانس نرم افزاره ویندوز بلد نیست عوض کنه :قهقهه:
مگه فوق لیسانس کامپیوتر به ویندوز عوض کردنه
منم یکی رو میشناختم مقاله isa داشت الانم واسه همون رفت کانادا .میلیون ملیون داشت از کار پردازش تصویر در میاورد تو سایت نمیتونست ویندوز عوض کنه نمیتونست قطعات کامپیوتر جا بزنه . چه ربطی داره
قبلا فکر میکردم غیر کامپیوتری ها ما رو اپراتور میدونن ولی الان

همایون افشاری
جمعه 03 خرداد 1392, 20:45 عصر
یکی از مشکلات ما اینه که چیزی به نام مهندسی نرم افزار دقیقا برامون تعریف نشده
مهندسی نرم افزار فراتر از یک (یا جند) زبون برنامه نویسه که علاوه بر آموزش بحثهای مدیریتی و متدولوژی، می تونه یه جور قدرت تحلیل و حل مسئله به آدم بده.
قبول دارم دانشگاه های ما از نظر فنی چیز به درد بخوری یاد دانشجو نمی دن (البته معتقدم آدم خودش باید بخواد اگرچه جو دانشگاه معمولا این «خواستن» نیست!)
اما به هر حال می تونن به آدم دیدی بدن که فراتر از یه زبون برنامه نویسی خاص باشه
دیدی که بعدها می تونه منجر به ایده های نو و بترکون بشه
حتی اگه یه نفر واقعا عاشق زبان های برنامه نویسی باشه واقعا حیفه درس هایی مثل کامپایلر و نظریه زبان ها و سیستم عامل و ... رو توی جو دانشگاه تجربه نکنه
برای منم واقعا خنده داره که یه نفر کدنویس مهندسی کامپیوتر رو به عوض کردن ویندوز بدونه
مثل اینه که بگی مهندس مکانیک طراح مثلا توی بی ام دبلیو نمی تونه انژکتور ماشین خودشو درست کنه!!
در کل به نظر من کسی که نره تو دانشگاه خوب (هر چه بهتر، بهتر!!) تحصیل کنه احتمالا یه روزی حسرتش رو می خوره