PDA

View Full Version : گفتگو: تشکیل نهاد حمایت از برنامه نویسان

صفحه : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11

***BiDaK***
سه شنبه 22 مرداد 1392, 19:47 عصر
ما هم نگفتیم نهاد شروع بکار نکنه
خودمم میدیدم که بعضیا دارن توی روند این نشست ها مشکل بوجود میارن اما خداروشکر ما تماشاگر بودیم
چرا وقتی میشه با 2 3 تا دی وی دی مشکلو حل کرد این همه اعضا هزینه کنن و وقت بزارن و خیلیاشونم بخوان شرکت کنن اما شرایطشون جور نباشه بیایم هرکسیو که شرکت نکرده از گروه جدا بدونیم؟؟!!

این اعضا باید از جزئیات و بحث های نهاد اگاه باشن چه حاضرین چه غائبین!!
حداقل یکی از حاضرین وبلاگنویسی کنه موضوعات انجمن و بحث های ردوبدل شده رو!!
این که نمیشه خب
مشکل اینه که عجله داری:لبخند:کلیت حرفارو بچه ها که گفتن.جزئیاتشم که آقای شهرکی یا کسه دیگه میاد میگه.حالا اگه حرف سر اون پروژه ی روز دومه که اون بحثش جداس(یعنی تصمیم گیریش با آقای شهرکیه).

Jarvis
سه شنبه 22 مرداد 1392, 21:10 عصر
داداش این بحثا برا چیه ؟
بزرگ ما استاد شهرکی هست .. صبر کنید خودش میاد بهتون جواب میده دیگه ...
تاپیک رو با این پست ها شلوغ نکنید لطفا ...

H:Shojaei
سه شنبه 22 مرداد 1392, 23:22 عصر
دوستان خواهشن بس كنيد ديگه همش اسپم از بس رفرش كرديم كه خسته شديم.
محسن جان شما كوتاه بيا
آقاي omidabedi (http://barnamenevis.org/member.php?282659-omidabedi) دوستان كه گفتن اقاي شهركي ميان همه چيزو مشخص ميكنن
اگر هم اين نشست ها چه فيلمهاش چه بحث هاش چه هر چيزيش بخواد حقي واسه كسي ادا كنه اون شخص آقاي شهركي ان كه واسه كارگاه آموزشي از صبح تا دقيقا ساعت 6 شب رو پاهاشون وايسادن و اين آموزش ها رو تدارك ديدن واسه بچه ها ايشون ميگن چي ميشه تمام.
خواهشن بحث علكي نكنيد. ما تو صفحه ي شماره ي 18 واسه مكان كه تقريبا لازمه با بچه ها بحث ميكرديم بعدش فهميديم نبايد تو اين تاپيك بحث ميكرديم و من خودم هرچي پست گذاشته بودم حذف كردم. شما به اين وضعيت دچار نشيد.
البته اين موضوع و انتشار فيلمها هم مهمه ولي بايد يه كم دندون رو جگر بذاريد آقاي شهركي هنوز بابلن برگردن همه چيز مشخص ميشه.

سه شنبه 22 مرداد 1392, 23:37 عصر
در ضمن اين هم لينك صفحه ي فيس بوك نهاد هست دوستان اگر دسترسي دارن بيان اين طور سوالات رو اونجا بپرسن هم $ M 3 H R D A D $ (http://barnamenevis.org/member.php?131829-M-3-H-R-D-A-D) هست هم آقاي شهركي هم بقيه ي دوستان يا سوالاتون رو پيام خصوصي كنيد كه از فرد مورد نظر جواب بگيريد.
لینک صفحه فیسبوک نهاد (https://www.facebook.com/groups/273702676105101/?bookmark_t=group)

sh.n.n786
سه شنبه 22 مرداد 1392, 23:55 عصر
درود و ...
دوستان ممنون که مخالفت میکنید و آبرو داری میکنید :قهقهه:
دوستان دارن از من دفاع میکنند :بامزه:
و اما جواب :

تمام فیلم ها و آموزش ها برای همه هست منتها اون فیلم آموزشی ساختار یه جامعه مجازیه که قراره بزودی راه اندازی بشه اینطوری که نمیشه ...
خوب همه به سورس برنامه دسترسی داشته باشند
اما فکر میکنم این کار نمونه باشه و سورس و فیلم هردو رو آقای شهرکی انتشار بده
اما شما هم حق بدین یه عده ای واقعا وقت گذاشتن با تمام مشکلات راه و ... تشریف آوردن و الان وقتشونو دوست دارن با کسی تقسیم کنند که اون هم از اعضای این نهاد هست
و دوستان خواهشا احساسی برخورد نکنید این تند روی ها اصلا به نفع نهاد نو پای شما نیست
یاد یه شعر از مولانا افتادم خالی از حکمت نیست

آزمودم! مرگ مــن در زنـــدگی اســـت
چون رهی زین زندگی، پایندگیست

Dead Space
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 09:57 صبح
من وقت خوندنه پست هاتون رو ندارم جناب omidabedi
اگر منطق داری شما ۱۰۰ بار بچه ها گفتن منتظر بمونید آقای شهرکی تشریف بیارن پاسختون رو بدن.
دیگه این همه جنگ و دعوا چیه تو تاپیک راه انداختید!!!!

MMSHFE
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 10:01 صبح
دوستان بجای اینهمه توهین، بهتر نیست یکم منطقی صحبت کنیم؟ نا سلامتی برنامه نویس هستیم!
دقت کنید که نهاد بطور کلی با چند دسته از افراد مواجهه:
- اعضای هیئت مؤسس و مدیره (کسانی که تا قبل از شکل گیری نهاد، در نشستها شرکت داشتن و بعدش هم در تصمیم گیریها مشارکت داده میشن و البته اعضای گروه بعدی (عادی)، بطور چرخشی برحسب صلاحیت وارد دسته هیئت مدیره - نه مؤسس - و ازش خارج میشن)
- اعضای عادی (کسانی که صرفاً عضو نهاد میشن تا از مزایای اون استفاده کنن و طبیعتاً تا قبل از تشکیل نهاد، چون هنوز نهادی وجود نداره، حقی برای این دسته از اعضا هم وجود نخواهد داشت)
- مشتریان (کسانی که سمت مقابل تجارت نهاد هستن و رضایت اونها شرط اصلی بقای نهاده و تا مشتری نباشه، درآمدی هم وجود نداره که نهاد بخواد بطور عادلانه بین اعضا توزیع کنه ولی فعلاً موضوع بحث ما نیستن)
- اخلالگران (کسانی که قصد ایجاد مشکل در روند تشکیل نهاد و فعالیتش دارن و فعلاً تا قبل از تشکیل نهاد، نادیده میگیریم ولی یه جا فهرستشون رو ثبت میکنیم و وقتی نهاد تشکیل شد، با قوانین حقوقی با این عزیزان کار داریم)
دقت کنید که در روند حاکم بر حوزه IT کشور، اینقدر موانع بر سر راه تشکیل نهادی اینچنین وجود داره که عملاً فقط چند راه باریک و پر پیچ و خم وجود داره که بتونیم نهاد رو بی دردسر تشکیل بدیم و درنتیجه، تا قبل از تشکیل نهاد، بحثهای داخلی نهاد حتی بین اعضای عادی هم درز پیدا نمیکنه چون توی اون راههای باریک اینقدر سنگ میندازن که مسدود میشه! منظورم هیچ فرد خاصی نیست ولی افراد گروه چهارم، به راحتی میتونن خودشون رو جزو دسته دوم جا بزنن و احتیاط هم شرط عقله. فیلمهای آموزشی هم فعلاً در آرشیو نهاد ثبت میشه تا وقتی نهاد تشکیل شد، ازطریق سایتش بین اعضا توزیع بشه. بالأخره باید فرقی بین کسانی که کلی هزینه و زمان و انرژی صرف کردن و صدها و شاید بیش از هزار کیلومتر راه اومدن تا توی نشستها شرکت کنن و کسانی که کنار گود نشستن و میگن لنگش کن، وجود داشته باشه. فکر میکنم این قضیه، تعریف دقیق انصاف باشه. درسته؟
کلیات صحبتهای نهاد به بیرون درز پیدا میکنه و به اطلاع اعضا میرسه ولی جزئیات، خیر! کسانی که میگن فاصله ما دوره، دقت کنن که از نقاط دورتر از اونها هم کسانی که هم مجرد بودن و هم خرجشون پای خانواده بود و هم متأهل بودن و کلی مشکلات دیگه داشتن، اومدن توی نشستها شرکت کردن. حالا این دوستمون چون شیرازیه و همسر و فرزند خودم هم شیرازین، یه شوخی باهاشون میکنم: مشکل نیومدن از شیراز، راه دور نیست، نبودن حس و حالشه :چشمک:
خیلیها هم که میگن نشست تهران باشه و...، ببینیم توی نشست سوم چیکار میکنن. اگه خدا بخواد، همه زحمت ثبت و کارهای اداری نهاد رو میدیم به این عزیزان تا دیگه فاصله 4 ساعته رو بهانه نیومدن نکنن!
روی صحبتم با همه اعضای نهاده: وقتی یه فیلم اکران میشه، کسانی که سینما نمیرن و هزینه و وقت و انرژی برای این کار نمیگذارن، باید صبر کنن تا فیلم توی شبکه خانگی توزیع بشه و بعد اون رو تهیه و تماشا کنن و انتظار اینکه کسی از روی پرده براشون ضبط کنه و در اختیارشون بگذاره، عقلانی و منصفانه نیست.
پس یا مثل بقیه، آستینها رو بالا بزنین و یا علی بگین و مشارکت کنین تا سریعتر نهاد شکل بگیره و خودتون هم جزو هیئت مؤسس بشین، یا اینکه صبر کنین نهاد تشکیل بشه و بعد، من خودم شخصاً گزارش تمام کارهای نهاد و تمام مجموعه های آموزشی و... رو تقدیمتون میکنم. به قول معروف، اول برادریتون رو ثابت کنید، بعد ادعای ارث داشته باشین.
-----
موفق باشید.

Veteran
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 10:58 صبح
توی اون راههای باریک اینقدر سنگ میندازن که مسدود میشه! منظورم هیچ فرد خاصی نیست ولی افراد گروه چهارم، به راحتی میتونن خودشون رو جزو دسته دوم جا بزنن و احتیاط هم شرط عقلهاین مورد برای کارهای اداری هم باید مورد توجه قرار بگیره !
بهتره نیست از افرادی که در نشست حضور پیدا کردن یک نفر انتخاب بشه برای کارهای ثبت و ... ؟

omidabedi
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 11:23 صبح
دوستان بجای اینهمه توهین، بهتر نیست یکم منطقی صحبت کنیم؟ نا سلامتی برنامه نویس هستیم!
دقت کنید که نهاد بطور کلی با چند دسته از افراد مواجهه:
- اعضای هیئت مؤسس و مدیره (کسانی که تا قبل از شکل گیری نهاد، در نشستها شرکت داشتن و بعدش هم در تصمیم گیریها مشارکت داده میشن و البته اعضای گروه بعدی (عادی)، بطور چرخشی برحسب صلاحیت وارد دسته هیئت مدیره - نه مؤسس - و ازش خارج میشن)
- اعضای عادی (کسانی که صرفاً عضو نهاد میشن تا از مزایای اون استفاده کنن و طبیعتاً تا قبل از تشکیل نهاد، چون هنوز نهادی وجود نداره، حقی برای این دسته از اعضا هم وجود نخواهد داشت)
- مشتریان (کسانی که سمت مقابل تجارت نهاد هستن و رضایت اونها شرط اصلی بقای نهاده و تا مشتری نباشه، درآمدی هم وجود نداره که نهاد بخواد بطور عادلانه بین اعضا توزیع کنه ولی فعلاً موضوع بحث ما نیستن)
- اخلالگران (کسانی که قصد ایجاد مشکل در روند تشکیل نهاد و فعالیتش دارن و فعلاً تا قبل از تشکیل نهاد، نادیده میگیریم ولی یه جا فهرستشون رو ثبت میکنیم و وقتی نهاد تشکیل شد، با قوانین حقوقی با این عزیزان کار داریم)
دقت کنید که در روند حاکم بر حوزه IT کشور، اینقدر موانع بر سر راه تشکیل نهادی اینچنین وجود داره که عملاً فقط چند راه باریک و پر پیچ و خم وجود داره که بتونیم نهاد رو بی دردسر تشکیل بدیم و درنتیجه، تا قبل از تشکیل نهاد، بحثهای داخلی نهاد حتی بین اعضای عادی هم درز پیدا نمیکنه چون توی اون راههای باریک اینقدر سنگ میندازن که مسدود میشه! منظورم هیچ فرد خاصی نیست ولی افراد گروه چهارم، به راحتی میتونن خودشون رو جزو دسته دوم جا بزنن و احتیاط هم شرط عقله. فیلمهای آموزشی هم فعلاً در آرشیو نهاد ثبت میشه تا وقتی نهاد تشکیل شد، ازطریق سایتش بین اعضا توزیع بشه. بالأخره باید فرقی بین کسانی که کلی هزینه و زمان و انرژی صرف کردن و صدها و شاید بیش از هزار کیلومتر راه اومدن تا توی نشستها شرکت کنن و کسانی که کنار گود نشستن و میگن لنگش کن، وجود داشته باشه. فکر میکنم این قضیه، تعریف دقیق انصاف باشه. درسته؟
کلیات صحبتهای نهاد به بیرون درز پیدا میکنه و به اطلاع اعضا میرسه ولی جزئیات، خیر! کسانی که میگن فاصله ما دوره، دقت کنن که از نقاط دورتر از اونها هم کسانی که هم مجرد بودن و هم خرجشون پای خانواده بود و هم متأهل بودن و کلی مشکلات دیگه داشتن، اومدن توی نشستها شرکت کردن. حالا این دوستمون چون شیرازیه و همسر و فرزند خودم هم شیرازین، یه شوخی باهاشون میکنم: مشکل نیومدن از شیراز، راه دور نیست، نبودن حس و حالشه :چشمک:
خیلیها هم که میگن نشست تهران باشه و...، ببینیم توی نشست سوم چیکار میکنن. اگه خدا بخواد، همه زحمت ثبت و کارهای اداری نهاد رو میدیم به این عزیزان تا دیگه فاصله 4 ساعته رو بهانه نیومدن نکنن!
روی صحبتم با همه اعضای نهاده: وقتی یه فیلم اکران میشه، کسانی که سینما نمیرن و هزینه و وقت و انرژی برای این کار نمیگذارن، باید صبر کنن تا فیلم توی شبکه خانگی توزیع بشه و بعد اون رو تهیه و تماشا کنن و انتظار اینکه کسی از روی پرده براشون ضبط کنه و در اختیارشون بگذاره، عقلانی و منصفانه نیست.
پس یا مثل بقیه، آستینها رو بالا بزنین و یا علی بگین و مشارکت کنین تا سریعتر نهاد شکل بگیره و خودتون هم جزو هیئت مؤسس بشین، یا اینکه صبر کنین نهاد تشکیل بشه و بعد، من خودم شخصاً گزارش تمام کارهای نهاد و تمام مجموعه های آموزشی و... رو تقدیمتون میکنم. به قول معروف، اول برادریتون رو ثابت کنید، بعد ادعای ارث داشته باشین.
-----
موفق باشید.

اقای شهرکی میشه یه درخواست کنم؟؟؟
نشست ها به این صورت باشه بهتر نیست
که ایران رو به 3 بخش شمال مرکز و جنوب تقسیم کنیم که تو این 3 بخش 1 الی 2 شهر مرکز بشن و نشستها توی اون شهر ها برای همون بخش برگزار بشه و بعد بحث های مطرح شده در نشست یا وبلاگنویسی بشه یا پادکست و یا به صورت ویدئوکست انتشار پیدا کنه برای 2 بخشی که نبودن و غائبین همون بخش؟؟؟
اینجوری یه نظم خاصی میگیره نشست ها و نهاد حالا فوقش 6 ماهی یکبار هم توی مرکز یه نشست کلی میزاریم که همه چه از جنوب چه از شمال شرکت کنن
اینجوری مشکل راه و هزینه ها به حداقل میرسه و افراد بیشتریم میتونن شرکت کنن
تا اینکه بدون برنامه توی هر شهر برگزار بشه و عده ای شاکی بشن عده ای راضی باشن
الان مثل از تهران تا بابل چقد راه بوده/3 4 ساعت فکر کنم دوستان از تهران پا نشدن بیان از ما شیرازیا =)) توقع دارید پاشیم بیایم حالا بحث حوصله جدا ولی خب مشکلات شخصی هم هست (نه راه و هزینه)

MMSHFE
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 11:47 صبح
فکر خیلی خوبیه. البته ما از این هم یک قدم جلوتر رفتیم. گفتیم هر کسی میتونه توی شهر خودش برای مکان نشستها و... بطور ثابت جایی رو درنظر بگیره، اعلام آمادگی برای کسب نمایندگی نهاد داشته باشه یا بگه که نشست بعدی رو اونجا بگذاریم. فعلاً نشست بعدی ما تهرانه. بعد از اون اگه خدا بخواد میایم شیراز. اما تا وقتی که نهاد شکل نگرفته و تعداد اعضای هیئت مدیره کم هست، نمیشه چند جا نشست برگزار کنیم. مثلاً خود من، چطوری میتونم همزمان هم تهران باشم، هم شیراز، هم بابل، هم اصفهان؟ بنابراین فعلاً تا وقتی که نهاد شکل نگرفته و نمایندگی رسمی تأسیس نکردیم، مجبوریم با فاصله زمانی بگذاریم که بتونیم در نشستهای مختلف حضور داشته باشیم. موفق باشید.

$ M 3 H R D A D $
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 11:49 صبح
ما نشست گذاشتیم برای تصمیم گیری نهاد نه اینکه نشست بزاریم برای دوره و کارای جدی نهاد !
این نشست ها که قبل از شکل گیری نهاد هست باید حضور داشته باشند افراد تا هسته اصلی شکل بگیره
بعد از اون میشه منطقه ای کرد شمال جنوب شرق غرب
شما بعد 4 ماه اومدی 20 صفحه و رد کردی رسیدی به صفحه خالی باز شروع کردی به بحث کردند ؟
احترامی هم که برای کسی قائل نیستید
جایگاه و مسئولیت هم برای کسی قائل نیستید !
حرف کسی هم که نمیتونه تموم کننده باشه !
جوری از جامعه open source دم میزنید که انگار ما یک لشکر ادم داریم و یک راه روشن !
ما داریم این وضعیت بد ایران و عوض میکنیم ! افکار خودمونو !
یک جاه هایی ما هم قوانین داریم که به یک سری ادم بگیم نه ! برخورد کنیم ! و و و ! شما میگی نمیتونیم ! خوب برو اونور جوب راهت از ما جدا !

omidabedi
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 11:50 صبح
فکر خیلی خوبیه. البته ما از این هم یک قدم جلوتر رفتیم. گفتیم هر کسی میتونه توی شهر خودش برای مکان نشستها و... بطور ثابت جایی رو درنظر بگیره، اعلام آمادگی برای کسب نمایندگی نهاد داشته باشه یا بگه که نشست بعدی رو اونجا بگذاریم. فعلاً نشست بعدی ما تهرانه. بعد از اون اگه خدا بخواد میایم شیراز. اما تا وقتی که نهاد شکل نگرفته و تعداد اعضای هیئت مدیره کم هست، نمیشه چند جا نشست برگزار کنیم. مثلاً خود من، چطوری میتونم همزمان هم تهران باشم، هم شیراز، هم بابل، هم اصفهان؟ بنابراین فعلاً تا وقتی که نهاد شکل نگرفته و نمایندگی رسمی تأسیس نکردیم، مجبوریم با فاصله زمانی بگذاریم که بتونیم در نشستهای مختلف حضور داشته باشیم. موفق باشید.

مرکز هر قسمت باید شرایطشو داشته باشه خب/همشو که با هم نمیگیریم/مثلا هر 2 ماه یکبار به ترتیب شما مرکز جنوب
این هم درست نیست که شما بخواید به همه ی نشست ها برسید که یه فکریم برای اون میکنیم
پس ما فعلا منتطر میمونیم
با تشکر

shpegah
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 12:00 عصر
بنده نیز به نوبه خودم از زحمات استاد شهرکی وجناب حسین زاده وسایر دوستانی که در نشست شرکت کردند تشکر میکنم وامیدوارم پوزش ما را از عدم حضورمان بپزیرید

ولی دوستان ما منتظر دستاورد سفرتون هستیم بالاخره باید یک حرکتی رو شروع کرد نمیدونم دوستان چرا اینقدر راحت وقت رو از دست میدهند الان هرکدوم چه وظیفه ای داریم چه کار کنیم که کار نهاد راه بیفته ؟
کی قراره تقسیم وظایف بشه ؟

Veteran
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 21:03 عصر
زمان همینجوری داره میره ! امروز هم تموم شد. امروز 4 شنبه.4 روز از تمام شدن نشست سپری شد./
اما هنوز چیزی خاصی مشخص نیست./
اگر قراره بر این باشه که فقط هرکسی اومد ی چیزه خلاف اون چیزی که ما فکر میکنیم بگه و بعد بیایم جوابشو بدیم,که نمیشه !
حداقل بیایم تصمیمات نهایی رو بگیریم !
تقسیم کارها انجام بشه ! در یک محیطی که اعضا همه حضور داشته باشن.مثل یاهو و .... صحبت بشه
گروه هایی برای انجام کار طراحی و برنامه نویسی سایت تشکیل بشه و دیگر کارها !

Jarvis
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 23:18 عصر
بنده هم با Veteran موافقم ... حداقل چار تا گروه مشخص بشه برای وبسایت نهاد ... که شروع کنیم کارو تا یه جاهایی پیش ببریم ... یه تقسیم وظایف هم انجام بدیم ...

MMSHFE
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 11:26 صبح
109110
109111
109112

MMSHFE
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 11:28 صبح
هاست هم برای سایت تهیه شده. به زودی فهرستی از کارهایی که توی سایت نهاد باید انجام بشه، همراه با مستنداتی درخصوص استانداردهای کدنویسی که باید رعایت بشه، در اختیار اعضای نهاد قرار خواهد گرفت تا کسانی که میتونن همکاری کنن، اعلام آمادگی کنن و تقسیم وظایف کنیم.

qartalonline
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 11:41 صبح
سلام
درسته من عضو نهاد نیستم ولی خوشحال میشم در زمینه html , css , js و jquery در خدمت نهاد باشم.

Jarvis
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 14:00 عصر
کل طراحی گرافیک سایت رو هم بسپرید به من :لبخند:
یاورش استاد بشه!

$ M 3 H R D A D $
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 19:45 عصر
هیچ کار فردی انجام نمیشه
حد اقل کارگروه ها باید 2 نفره باشه تا رسالت کار تیمی انجام بشه و توش قدم بگیریم
هرکسی هم متقاضی همکاری هست باید از تکنولوژی ها روز استفاده کنه یا حد اقل یک نفر باید تو اون کارگروه همچین فعالیت و بتونه انجام بده

SONITAJ
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 19:55 عصر
سلام
من مسئولیت نوشتن کدهای قالب وب سایت نهاد با html5وcss3 را می توانم به عهده بگیرم ولی چون توی php تازه کارهستم دراین باره نمی تونم کمک زیادی کنم.فقط کافیه یک توضیحاتی درباره قالبی که می خواهید به همراه لوگوی نهاد را به من بدهید تا انجامش بدهم .

کل طراحی گرافیک سایت رو هم بسپرید به من
من توی گرافیک خیلی وارد نیستم ولی من با آقای Variant با کمک هم می تونیم قالب و گرافیکش را برای شما درست کنیم با همکاری هم البته اگر ایشان موافق باشند.

diaoko89
پنج شنبه 24 مرداد 1392, 20:48 عصر
سلام
دوستان چرا عجله میکنید ؟
لطفا انقدر اسپم ندید
چند تا پست بالاتر جناب شهرکی اعلام کردن که قراره به زوری فهرست کارها و نیازمندی های سایت نهاد و ... اعلام بشه
باور کنید همه ی ما علاقه مندیم که همکاری کنیم اگر علاقه مند نبودیم صدها کیلومتر رو راه نمی افتادیم بریم بابل توی نشست شرکت کنیم،ولی همونطور که مهرداد جان هم گفتن کار باید در قالب گروه و با مشارکت همه افراد علاقه مند به همکاری ،انجام بشه و این مشارکت وقتی انجام خواهد شد که جناب شهرکی نیازمندی های سایت نهاد رو اعلام بفرمایند پس نباید عجله کنیم
پس لطفا اینقدر بحث های الکی راه نندازید،تعداد صفحات این تاپیک به 20 رسیده که شاید 15،16 صفحه ش بحث های اضافی و انحرافی هست
حتما باید جناب شهرکی تاپیک رو ببندن که دیگه بحثهای بی نتیجه تموم بشه؟
باور کنید کسی از بیرون نهاد بیاد تو این تاپیک کلی بهمون میخنده و این خوب نیست برای گروهمون که قراره بزرگ بشه و کل ایران بشناسه نهادمون رو
میدونم همه دوست دارن که به نهاد کمک کنند و این جای تقدیر و تشکر داره،ولی بیاید سعی کنیم درست و با برنامه کار کنیم نه اینکه هرکی یه تصمیم بگیره و اینجا اعلام کنه

با تشکر از همه ی دوستای خوبم

SONITAJ
جمعه 25 مرداد 1392, 00:23 صبح
من هم میدانم باید منتظر تصمیم و خبر استاد شهرکی باید بود فقط خواستم از قبل اعلام آمادگی خودم را بیان کنم همین چون من موفق نشدم توی نشستها شرکت کنم . :لبخندساده: و این ناراحتی و نگرانی نداره دوست عزیز قبول ندارید؟:متفکر::لبخندساده:

Dead Space
جمعه 25 مرداد 1392, 09:17 صبح
اینکه گرافیک سایت با من یا نمیدونم بخش کد زنی با منو فلانی که فکر نکنم منطق درستی باشه برای نهاد.
هر کسی دوست داشت می تونه عضو نهاد باشه ولی اینطور نیست که تا عضو شد بعد از ظهر بهش پروژه داده بشه.
چون ممکنه طرف سطح علمیش اجازه نده اون پروژه رو ببره جلو و روند تحویل پروژه رو با مشکل روبرو کنه.
باید سریعتر آزمون های نهاد بین کسانی که دوست دارن همکاری کنن به صورت آنلاین راه اندازی بشه و اعضای نهاد با شرکت در آزمون ها و پاس کردن هر آزمون مدرک اون مرحله رو از نهاد بگیرن.بعد از اون با توجه به پروژه ها و مدارکی که اعضای نهاد دارن بهشون پروژه داده بشه.در هر مرحله هم اگر شخص نیاز به آموزش داشت به صحبت هایی که شد آموزش رو در شهر خودش میگذرونه و مجددا در آزمون شرکت می کنه و مدرک اون سطح رو میگیره.

Jarvis
جمعه 25 مرداد 1392, 11:47 صبح
اینکه گرافیک سایت با من یا نمیدونم بخش کد زنی با منو فلانی که فکر نکنم منطق درستی باشه برای نهاد.
هر کسی دوست داشت می تونه عضو نهاد باشه ولی اینطور نیست که تا عضو شد بعد از ظهر بهش پروژه داده بشه.
چون ممکنه طرف سطح علمیش اجازه نده اون پروژه رو ببره جلو و روند تحویل پروژه رو با مشکل روبرو کنه.
باید سریعتر آزمون های نهاد بین کسانی که دوست دارن همکاری کنن به صورت آنلاین راه اندازی بشه و اعضای نهاد با شرکت در آزمون ها و پاس کردن هر آزمون مدرک اون مرحله رو از نهاد بگیرن.بعد از اون با توجه به پروژه ها و مدارکی که اعضای نهاد دارن بهشون پروژه داده بشه.در هر مرحله هم اگر شخص نیاز به آموزش داشت به صحبت هایی که شد آموزش رو در شهر خودش میگذرونه و مجددا در آزمون شرکت می کنه و مدرک اون سطح رو میگیره.
:متعجب:

عزیز اینایی که شما میگی مال الان نیست ... مال زمانیه که نهاد رسماً کار خودش رو به عنوان یه شرکت شروع کنه ... الان مثلا اگه بخوایم بفهمیم کدوم اعضا در بخش گرافیک بهتر عمل میکنه ، کی باید این آزمون رو بگیره ؟ من میخوام الان آزمون گرافیک بدم ... شما از من آزمون میگیری یا ...
اینی که شما میگی الان نمیشه روش مانور داد ... :چشمک:

qartalonline
جمعه 25 مرداد 1392, 13:59 عصر

دوست عزیز بله حرف شما درسته ولی منظور من گرفتن پروژه نبود. گفتم برای راه اندازی سایت نهاد اگه نیاز بود میتونم در سطح حرفه ای در خدمت باشم.

MMSHFE
شنبه 26 مرداد 1392, 08:08 صبح
فعلاً تا قبل از راه اندازی سایت، از دوستان ساکن تهران یا کرج، کسانی که میتونن مسئولیت پیگیری کارهای ثبت شرکت رو بعهده بگیرن، توی پیام خصوصی به بنده اطلاع بدن.

shpegah
یک شنبه 27 مرداد 1392, 16:37 عصر
دوستان یک خواهش داشتم امکان داره گروه نهاد رو به جای فیس بوک توی گوگل پلاس تشکیل بدیم
راستش استفاده از فی ل تر شکن سرعتو خیلی پایین میاره در ضمن همه جا هم نمیشه از ف ی لتر شکن استفاده کرد اکثر مواقع هم که قطع هست نمیدونم من که خیلی وقتم تلف میشه که کلا بیخیالش میشم ولی گوگل پلاس این مشکل رو نداره
ممنونم

ravand
یک شنبه 27 مرداد 1392, 16:43 عصر
دوستان یک خواهش داشتم امکان داره گروه نهاد رو به جای فیس بوک توی گوگل پلاس تشکیل بدیم
راستش استفاده از فی ل تر شکن سرعتو خیلی پایین میاره در ضمن همه جا هم نمیشه از ف ی لتر شکن استفاده کرد اکثر مواقع هم که قطع هست نمیدونم من که خیلی وقتم تلف میشه که کلا بیخیالش میشم ولی گوگل پلاس این مشکل رو نداره
ممنونم

خب چرا از امکانات خارجی ها استفاده کنیم؟ مگه ایران شبکه ی اجتماعی نداره!!!!!!!!!!!
فرندفا و آی تگ و خیلی از شبکه های اجتماعی ایرانی!!!!!!!!
www.friendfa.com
www.iteg.ir
همین سایت آیتگ خودش برنده ی جایزه ی بهترین سایت توی یه جشنواره شده. خیلی ام خوب طراحی شده و محیط خیلی خوبی هم داره و نه سیاسی هست نه مطالب مبتذل توش رد و بدل میشه. و یک محیط با رعایت اخلاق.

Veteran
یک شنبه 27 مرداد 1392, 16:58 عصر
حالا اگر کار های رو به راه بشه واسه خودمون ی سایت بالا بیاریم که نیاز به این سایت ها دیگه نداشته باشیم !

Tarragon
دوشنبه 28 مرداد 1392, 11:59 صبح
سلام
اره بنظرم تویه سایت خود نهاد این اتفاق بیفته بهتره و گرنه همین سایت که مشکلی نداره.

MMSHFE
دوشنبه 28 مرداد 1392, 12:38 عصر
خوب یکسری موارد درخصوص سایت نهاد، قطعی شده که همینجا اعلام میکنم و دوستان برحسب تخصص خودشون، اعلام آمادگی کنن (ازطریق پیام خصوصی یا پیامک). فقط لطفاً توی پیامها نگین فلان بخش با من! قراره همکاری بشه و تقسیم وظایف انجام میگیره:
1- برنامه نویسی بصورت شئ گرا
2- معماری بصورت MVC جدید
3- قالب سایت بر مبنای طراحی Flat و حتی الأمکان با استفاده از تصاویر SVG
4- موتور قالب سایت Smarty
5- استفاده از استانداردهای روز HTML5 (با ساختار XHTML) و CSS3
6- استفاده از AJAX در بخشهای ضروری (سایت Full AJAX نیست)
طی یکی دو روز آینده، کسانی که ایده طراحی خوبی دارن، طرحهای پیشنهادی خودشون رو در قالب فایل PSD لایه باز به ایمیل mmshfe@gmail.com ارسال کنن.
امکاناتی که قراره در سایت باشه و باید توی طراحی شما، فضای مناسب برای اونها درنظر گرفته بشه (ترتیب خاصی نداره و با همکاری اعضا، تکمیل میشه) :
1- عضویت در سایت
2- امکان تکمیل پروفایل اعضا برمبنای مواردی که در پروفایل نمونه هست (فایل آپلود نمیشه بلکه پروفایل مرحله به مرحله تکمیل میشه و درصد تکمیل پروفایل هم مشخص میشه)
3- خبرنامه (ارسال اخبار جدید ازطریق ایمیل و پیامک - API در اختیار قرار خواهد گرفت)
4- امکان کار بصورت امن با درگاههای پرداخت آنلاین (اطلاعات درگاهها در اختیار قرار خواهد گرفت)
5- چت آنلاین بین اعضا با تکنیک COMET
6- نمایش نمونه کارها همراه با توضیحات و Screenshot بصورت Slideshow
7- مقالات کاربران و مقالات کلی نهاد
8- بخشنامه ها
9- معرفی نهاد
10- اخبار و گزارش کارها، سمینارها، نشستها به تفکیک عمومی و بخش ویژه اعضا (برای مثال، گزارش همراه با جزئیات نشستها فقط در اختیار اعضای نهاد هست و بازدیدکنندگان عادی، گزارش خلاصه رو میبینن)
11- معرفی و فروش محصولات نهاد (بسته های آموزشی و...)
12- حمایت از نهاد (Donation)
13- معرفی و حمایت از ایده ها
14- پرداخت حق عضویت نهاد توسط اعضا و گزارشگیری از پرداختهای قبلی
15- گزارش روند تکمیل پروژه های در دست اجرا
16- پروفایل کاربری (نمایش اطلاعاتی که کاربر بصورت عمومی اعلام میکند و پروژه های انجام شده و نقش کاربر در هر پروژه)
17- کلاسها و کارگاههای آموزشی (اعلان، ثبت نام، گزارش، آزمون، گواهی و...)
...

MMSHFE
دوشنبه 28 مرداد 1392, 12:39 عصر
ضمناً دامین org. هم برای نهاد ثبت شد.

Veteran
دوشنبه 28 مرداد 1392, 13:32 عصر
109319
این ی عکس از ایران نهاد که با بچه رفته بودیم بابلسر

Jarvis
دوشنبه 28 مرداد 1392, 15:17 عصر
طی یکی دو روز آینده، کسانی که ایده طراحی خوبی دارن، طرحهای پیشنهادی خودشون رو در قالب فایل PSD لایه باز به ایمیل mmshfe@gmail.com ارسال کنن.
...
نمیشه یکم بیشتر وقت بدید ؟
الان من بخوام یه طرح بزنم خب توی یکی دو روز نمیشه طرح خوب زد ... !

و این که چرا قالب باید بر پایه ی Bootstrap باشه ؟ دلیل خاصی داره ؟ در اون صورت من که گرافیک کار میکنم باید تماشاچی باشم!

MMSHFE
دوشنبه 28 مرداد 1392, 15:39 عصر
علت استفاده از BootStrap در مرحله اول اینه که استاندارده، سریع میشه باهاش کار کرد و درصورت نیاز، قابلیت Customize بالایی هم داره. بعداً که سایت نهاد راه اندازی شد و کلاً نهاد دارای دفتر و تشکیلاتی شد و تونستیم ارتباط حضوری بیشتری داشته باشیم، CSS Base Template اختصاصی خودمون رو مینویسیم.

rezaonline.net
دوشنبه 28 مرداد 1392, 15:46 عصر
سلام
یه index بذارید روی سایت فعلا .
بنر هم بسازید توی سایتهامون بذاریم جهت معرفی عمومی .
منتظریم .
خدا قوت

Jarvis
دوشنبه 28 مرداد 1392, 15:48 عصر
علت استفاده از BootStrap در مرحله اول اینه که استاندارده، سریع میشه باهاش کار کرد و درصورت نیاز، قابلیت Customize بالایی هم داره. بعداً که سایت نهاد راه اندازی شد و کلاً نهاد دارای دفتر و تشکیلاتی شد و تونستیم ارتباط حضوری بیشتری داشته باشیم، CSS Base Template اختصاصی خودمون رو مینویسیم.
خب پس ظاهرا طراحی گرافیکی برای وبسایت در کار نیست که بنده بخوام کمک کنم!
خیلی دوست داشتم کمک کنم...
اوکی موفق باشید.

MMSHFE
دوشنبه 28 مرداد 1392, 16:00 عصر
چرا اتفاقاً طراحی گرافیکی داریم. شما هر طرحی که دوست دارین، ایجاد و ارسال کنید. هر طرحی که باشه، میتونیم BootStrap رو مطابق باهاش Customize کنیم که بشه اون طرح رو با BootStrap پیاده سازی کرد.

colors
دوشنبه 28 مرداد 1392, 17:17 عصر
اول این متن رو خواستم پ خ کنم به جناب شهرکی ولی منصرف شدم.
لطفا دوستان هم نظر خودشونو در مورد نحوه اجرا و ... ارائه بدن.
-----------------------------------------
شدیدا توصیه میکنم که تاپیکی هم در نظر بگیریم که دوستان ایده های خودشونو بزارن که دیگر دوستان موافقت یا مخالفت خودشونو برای اون ایده مطرح کنن.
اصلا الان معلوم نیست میخوایم چیکار کنیم.
باید دوستان جمع شیم بگیم آقا رنگ اصلی نهاد به دلایلی باید این باشه! بعد بر اساس الگو و رنگ و فعالیت نهاد یه سری لوگو و بنر ساخته بشه و بعد از اینها به فکر خود سایت بود!
پیش نمایش های از سایت با همکاری همه دوستان ساخته باشه. یعنی ایده ها تو طرح پیاده بشن و بشه بیشتر در موردشون نظر داد. مثلا اگر من پیش نمایش دلخواهم رو برای سایت نهاد ارائه کنم و در صورتی که مورد تایید نباشه, ناراحتی های به وجود میاد که اصلا خوب نیستن.
اصلا قرار نیست که سایت به دلخواه من یا کسی دیگه ای طراحی بشه! باید بر اساس قوانین و فعالیتمون باشه.
جسارت نباشه ولی من قطعا طراحی که از نظر اصول و قوانین درستو حسابی نباشه رو قبول نمیکنم, مخصوصا اینکه برای نهادی باشه که خودم یکی از عضوهاش و قراره تاثیرات زیادی بر بازار و دیدگاه ها داشته باشه!

به نظر من باید طراحی سایت بر اساس طراحی تخت باشه, بوت استرپ 2.3.2 بر اساس سکیومورفیزم طراحی شده و باید به نسخه جدیدش (3) رجوع کنیم که بر اساس قوانین طراحی تخت هست. همچنین سبک تر و استاندارد تر از نسخه های قبلیش است.

WOLF_MEHRDAD
دوشنبه 28 مرداد 1392, 18:19 عصر
109319
این ی عکس از ایران نهاد که با بچه رفته بودیم بابلسر

این عکسو کی گرفتید من ندیدم ؟

Jarvis
دوشنبه 28 مرداد 1392, 18:22 عصر
چرا اتفاقاً طراحی گرافیکی داریم. شما هر طرحی که دوست دارین، ایجاد و ارسال کنید. هر طرحی که باشه، میتونیم BootStrap رو مطابق باهاش Customize کنیم که بشه اون طرح رو با BootStrap پیاده سازی کرد.
خب پس من از امروز شروع میکنم به طراحی اولیه ی Layout و اگر مایل باشید مراحل پیشرفت رو اینجا بزارم...

به نظر من باید طراحی سایت بر اساس طراحی تخت باشه, بوت استرپ 2.3.2 بر اساس سکیومورفیزم طراحی شده و باید به نسخه جدیدش (3) رجوع کنیم که بر اساس قوانین طراحی تخت هست. همچنین سبک تر و استاندارد تر از نسخه های قبلیش است.
البته همون نسخه ی 2.3.2 هم بر پایه ی سکیومورفیزم نیست و میشه گفت تو مایه های Fresh و این چیزا هستش ...

در مورد رنگ نهاد هم ، بنده چند تا رنگ استاندارد Flat Design اینجا میزارم .. دوستان می تونن به رنگ مورد نظرشون رأی بدن... تا رنگ نهاد رو هم انتخاب کنیم.

برای رابط کاربری سایت نهاد ایده های خوبی دارم که اگه خدا یاری کنه و بتونم این ایده ها رو پیاده سازی کنم خیلی خوب میشه.

Jarvis
دوشنبه 28 مرداد 1392, 18:44 عصر
رنگ های پیشنهادی من برای نهاد :
1- http://uploadtak.com/images/i6498_color1.png مشتق شده از قرمز - این رنگ نشان میل شدید نسبت به چیزی یا کاری و نمادی از حسرت، تمایل و اشتیاق است .قرمز رنگ عشق و خون است. قرمز رنگ جنگ و جرات و جسارت است. قرمز رنگ نفسانیات و اعلام خطر است و سمبل عشق و تحرک. و بسیاری از کشو رها هم رنگ قرمز را رنگ شادی می‌‌دانند.
2- http://uploadtak.com/images/x736_color2.png مشتق شده از سبز - رنگ سرد - نشانگر آرامش، خوشبختی، سلامتی و پیروزی
3- http://uploadtak.com/images/r4783_color4.png مشتق شده از سبز و خاکستری - رنگ سرد
4- http://uploadtak.com/images/x3712_color5.png مشتق شده از صورتی - رنگ گرم - نماد عشق و امید
5- http://uploadtak.com/images/n5959_color6.png آبی نفتی - مشتق شده از آبی معمولی - رنگ سرد - آبی مورد علاقه اکثر مردم می باشد

دوستان لطفا عدد رنگ مورد نظر رو ذکر کنید.

من خودم به شماره 1 رای میدم.

ویرایش پست : توضیحات به صورت مختصر هستش... برای توضیحات بیشتر می تونید توی اینترنت جستجو کنید چون رنگ ها همه مشتق شده هستند.

colors
دوشنبه 28 مرداد 1392, 19:09 عصر
من به گزینه 5 رای میدم

Veteran
دوشنبه 28 مرداد 1392, 19:11 عصر
منم به 5 رای میدم :شیطان:

colors
دوشنبه 28 مرداد 1392, 19:13 عصر
البته بهتره که جناب Variant هم خصوصیات این رنگهارو بزاره که دوستان بهتر تصمیم بگیرن. مخصوصا بحث روانشناسیشون

diaoko89
دوشنبه 28 مرداد 1392, 19:33 عصر
نظر من هم 1 و 5 هست
رنگ گزینه 1 شاداب و سرزنده تره و رنگ گزینه 5 رسمی و عامه پسند تر

qartalonline
دوشنبه 28 مرداد 1392, 19:49 عصر
فعلا گزینه 1 و 5 بهتره ولی بعد از مشخص شدن ساختار قالب میشه بهتر نظر داد.

به نظر من نیازی به استفاده از BootStrap نیست. چون فقط یه سری امکانات ضروری داره. و باعث محدودیت در طراحی میشه.

من میتونم در زمینه کد نویسی اصولی قالب مطابق با استاندارد w3c + سازگاری با همه مرورگرها + html 5 + css3 همکاری کنم.
اگه خواستید میشه قالب رو بصورت ریسپانسیو نیز طراحی کرد.

Jarvis
دوشنبه 28 مرداد 1392, 19:55 عصر
البته این نکته رو هم اضافه کنم که اگه بتونیم برای Glyph ها و آیکون های سایت از تصاویر SVG استفاده کنیم بهتره ... هم حجم کمتری دارن و هم مناسب کار ما هستند... صرف با استفاده از SVG هاست به نظرم.

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 28 مرداد 1392, 21:16 عصر
سیستم قالبپذیر باشه بهتره چون میشه تغییرات داد
سیستم رزومه نویسی هم داشته باشه که من تو یکی از تاپیک ها بحث کردم قبلا
سیستم استخدام بانک سینا هم همینه
هر فیلد و سطر و فرم سازی میشه اضافه کرد و بعد اون جستجو های خوبی میشه ساخت

Veteran
دوشنبه 28 مرداد 1392, 21:27 عصر
سیستم قالبپذیر باشه بهتره چون میشه تغییرات داد
یکی از دلایل استفاده از موتور قالب SMARTY همینه

Jarvis
دوشنبه 28 مرداد 1392, 21:47 عصر
خب این Layout رو خیلی سریع در عرض 30 دقیقه زدم ... این قسمت هایی هم که می بینید بستگی به نظر دوستان داره که اینا باشن یا چیزه دیگه ... یا اصلا نباشن
http://img.majidonline.com/show/296872/3203_iNahad_web_layout.png
مسلما توی طرح اصلی یه سری جزئیات هم رعایت میشه .. پس به جزئیات خرده نگیرید ..
در مورد منو ها هم باید بگم ایده ی خودم این بود که گروه بندی کنم و شد این...
ممنون میشم دوستان هر چه زودتر نظرات رو بفرمایند تا پیاده سازی Layout رو شروع کنم

***BiDaK***
دوشنبه 28 مرداد 1392, 21:48 عصر
واسه رنگ مد نظر نهاد اگه نهاد میخواد رنگش تک باشه خوب پس بعضی ازین رنگها مال اپراتورهاس ولی اگه اهمیت نداره که هیچی.
از بین این رنگ ها 1 بنظر بهتر دربیاد.

colors
دوشنبه 28 مرداد 1392, 23:51 عصر
البته این نکته رو هم اضافه کنم که اگه بتونیم برای Glyph ها و آیکون های سایت از تصاویر SVG استفاده کنیم بهتره ... هم حجم کمتری دارن و هم مناسب کار ما هستند... صرف با استفاده از SVG هاست به نظرم.

برای استفاده از SVG کاملا موافقم

engmmrj
سه شنبه 29 مرداد 1392, 00:01 صبح
SVG چی هست ؟

colors
سه شنبه 29 مرداد 1392, 00:18 صبح
SVG چی هست ؟

اینجارو (http://hesam.org/net/183-whats-svg) ببین خیلی خوب متوجه میشی(نمونه مثال)

Tarragon
سه شنبه 29 مرداد 1392, 04:33 صبح
سلام
بنظرم رنگ شماره 1 خوبه
layout شما هم جالبه اما بالای آخرین پروژه های تکمیل شده یک قسمت بزارید بزرگ واسه عضو گرفتن.(نظر شخصی)

2undercover
سه شنبه 29 مرداد 1392, 06:09 صبح
به نظر من که رنگ شماره ی یک زیاد جالب نمیشه!

نهاد قراره برای حمایت از برنامه نویس ها باشه پس باید از یک رنگ آرامش دهنده استفاده بشه نه یک رنگ تنش زا!

به نظر من رنگ 3 مناسب تره.

MMSHFE
سه شنبه 29 مرداد 1392, 10:20 صبح
Bootstrap از شرایط قالب سایت حذف شد.

SONITAJ
سه شنبه 29 مرداد 1392, 12:05 عصر
سلام
رنگ 3و5 مناسب تره هم آرامش بخشه و هم یک حس خوب را به بیننده منتقل میکنه . ولی رنگ 1خیلی خوب نیست چون مواردی که شما ذکر کردید شاید درست باشه ولی جنبه دیگه ایی هم داره و
این هست: استرس آور هست،اگر مدام ازش استفاده بشه یا زیاد بهش خیره بشی چشم را خسته می کنه و خستگی چشم باعث میشه چشم نتواند دقیق ببیند ودرنهایت مغز قادر نخواهد بود تصمیم صحیحی اتخاذ کند و این موردمی تونه مشکلاتی ایجاد کنه.(البته نظر من هست.):چشمک::قهقهه:

Jarvis
سه شنبه 29 مرداد 1392, 12:18 عصر
خب پس رنگ 5 رو به عنوان رنگ اصلی نهاد استفاده میکنیم ... این رنگ باید توی بنرهامون و کلن هر جایی یه چیزی طراحی می کنیم استفاده بشه
دوستان در مورد Layout اگه نظری دارید بفرمائید تا زودتر پیاده سازیش رو شروع کنم.

navid3d_69
سه شنبه 29 مرداد 1392, 12:29 عصر
Bootstrap از شرایط قالب سایت حذف شد.

چرا؟ خیلی خوب هست که

qartalonline
سه شنبه 29 مرداد 1392, 12:46 عصر
خب پس رنگ 5 رو به عنوان رنگ اصلی نهاد استفاده میکنیم ... این رنگ باید توی بنرهامون و کلن هر جایی یه چیزی طراحی می کنیم استفاده بشه
دوستان در مورد Layout اگه نظری دارید بفرمائید تا زودتر پیاده سازیش رو شروع کنم.

از نظر من Layout خوبه. بعد تکمیل زیباتر هم میشه.

SONITAJ
سه شنبه 29 مرداد 1392, 14:17 عصر
نقل قول نوشته شده توسط Variant
دوستان در مورد Layout اگه نظری دارید بفرمائید تا زودتر پیاده سازیش رو شروع کنم
من هم موافق هستم

Tarragon
سه شنبه 29 مرداد 1392, 15:15 عصر
با سلام
در ضمن خواستم بگم اگر بشه سعی کنیم از الگو های ایرانی استفاده کنیم منظورم طرح های اسلیمی و غیره هستش اینجوری باعث می شه جلوه بصری خوبی داشته باشه.

Jarvis
سه شنبه 29 مرداد 1392, 15:26 عصر
با سلام
در نظر خواستم بگم اگر بشه سعی کنیم از الگو های ایرانی استفاده کنیم منظورم طرح های اسلیمی و غیره هستش اینجوری باعث می شه جلوه بصری خوبی داشته باشه.
این خوبه که بخوایم از الگوهای ایرانی استفاده کنیم ... ولی الان عُرف جامعه اینو میگه که معمولا سایت های مذهبی و توی این رِنج از طرح های اسلیمی استفاده میکنن ... نه یک سایتی که داره توی حوزه ی برنامه نویسی کار میکنه ...
یکم دقت کنید می بینید صحبت شما رو اینجا نمیشه روش کار کرد.
هر چیزی برای یه جایی استفاده داره

----
دارم روی رابط کاربری کار میکنم و فعلا تا همون کادر ورود کاربران پیش رفتم .. تموم بشه میزارم ملت فیض ببرن .. ضمنا برای کنترل پنل ها هم یه طرح خوب پیدا کردم.

MMSHFE
سه شنبه 29 مرداد 1392, 15:46 عصر
دقت کنید که هر رنگی تثبیت میشه، دیگه بعنوان رنگ Brand نهاد شناخته خواهد شد و همه جا، رنگ غالب طراحیهای ما خواهد بود. این پیشنهاد دوستم ***BiDaK*** (http://barnamenevis.org/member.php?u=245899) بود که پیشنهاد خیلی خوبی هم هست (اینکه با رنگ اختصاصی خودمون شناخته بشیم). مثلاً الآن هرجا یک مربع زردرنگ ببینید، یاد ایرانسل میفتین. یا رنگ بنفش نماد رایتل شده. پس در انتخاب رنگ، نهایت دقت رو داشته باشین و رنگی رو انتخاب کنید که دو روز دیگه ازش خسته نشین.

Tarragon
سه شنبه 29 مرداد 1392, 16:05 عصر
این خوبه که بخوایم از الگوهای ایرانی استفاده کنیم ... ولی الان عُرف جامعه اینو میگه که معمولا سایت های مذهبی و توی این رِنج از طرح های اسلیمی استفاده میکنن ... نه یک سایتی که داره توی حوزه ی برنامه نویسی کار میکنه ...
یکم دقت کنید می بینید صحبت شما رو اینجا نمیشه روش کار کرد.
هر چیزی برای یه جایی استفاده داره

----
دارم روی رابط کاربری کار میکنم و فعلا تا همون کادر ورود کاربران پیش رفتم .. تموم بشه میزارم ملت فیض ببرن .. ضمنا برای کنترل پنل ها هم یه طرح خوب پیدا کردم.

فکر نمی کنم.
مثلا نمادی مثل لوبیا واسه سایت های مذهبی استفاده نمی شه.

Jarvis
سه شنبه 29 مرداد 1392, 16:57 عصر
فکر نمی کنم.
مثلا نمادی مثل لوبیا واسه سایت های مذهبی استفاده نمی شه.
به هر حال هم نظر شما و هم نظر بقیه محترم هستش

shpegah
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 07:46 صبح
به نظر من چون اسم نهاد شده ایران نهاد لازمه بادیدن سایت نام سایت برای بیننده تداعی بشه تا اسم توذهنش بشینه
پیشنهاد من اینکه از پرچم ایران استفاده بشه وچون هدفش برنامه نویسی php است از رشته ای از صفر ویک وکلمه php استفاده بشه تا اینجا فکر کنم با SVG بشه و برای تداعی نام نهاد تنها چیزی که به نظر من رسید یک تعداد دست هست که دست به دست هم دادن یا یک چیزی شبیه به بیعت کردن که دستها رو روهم میزارن من ایده ام این بود که
ترکیب این دستها شبیه به یک پرنده بشه که به سمت پرچم ایران که زمینه اش با صفر ویک پر شده پرواز کنه
در اینصورت شاید خیلی رنگ نیاز نباشه وفقط برای نمادینه شدن بارنگ از یک رنگ منحصر به فرد استفاده بشه مثلا تورنگهای شما زرشکی نبود نمیگم رنگ خوبیه ولی اگر طیف رنگی از زرشکی تا طوسی باشه که مقدار طوسی آن بیشتر باشه که رنگ آزار دهنده ای نشه نماد مامیشه رنگ طوسی که ابتدای آن با زرشکی شروع میشه (منظورمو بایک نمونه رنگ تهیه میکنم)
تانظر شما چی باشه

Jarvis
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 08:39 صبح
به نظر من چون اسم نهاد شده ایران نهاد لازمه بادیدن سایت نام سایت برای بیننده تداعی بشه تا اسم توذهنش بشینه
پیشنهاد من اینکه از پرچم ایران استفاده بشه وچون هدفش برنامه نویسی php است از رشته ای از صفر ویک وکلمه php استفاده بشه تا اینجا فکر کنم با SVG بشه و برای تداعی نام نهاد تنها چیزی که به نظر من رسید یک تعداد دست هست که دست به دست هم دادن یا یک چیزی شبیه به بیعت کردن که دستها رو روهم میزارن من ایده ام این بود که
ترکیب این دستها شبیه به یک پرنده بشه که به سمت پرچم ایران که زمینه اش با صفر ویک پر شده پرواز کنه
در اینصورت شاید خیلی رنگ نیاز نباشه وفقط برای نمادینه شدن بارنگ از یک رنگ منحصر به فرد استفاده بشه مثلا تورنگهای شما زرشکی نبود نمیگم رنگ خوبیه ولی اگر طیف رنگی از زرشکی تا طوسی باشه که مقدار طوسی آن بیشتر باشه که رنگ آزار دهنده ای نشه نماد مامیشه رنگ طوسی که ابتدای آن با زرشکی شروع میشه (منظورمو بایک نمونه رنگ تهیه میکنم)
تانظر شما چی باشه
این چیزی که شما می فرمائید در نهایت یه چیزه شلوغی میشه ... به نظر بنده برای اینجور کارها لوگو باید کاملا ساده باشه به شکلی که فیسبوک و نوکیا و... همونجوری لوگو زدن ...
شرکت های بزرگ رو ببینید ... یه لوگوی کوچیک دارن که مثلا فیسبوک اومده حرف f رو گذاشته توی یه مربع ... و یه لوگوی معمولی دارن که بهش میگن تایپوگرافی ... که فیسبوک اسم خودش رو نوشته ...
همینطور Github - LinkedIn... ما هم اول باید مشخص کنیم که دامنه ی فعالیتمون داخلی هست یا خارجی ... حتی اگه احتمالش هست که بعدا دامنه ی فعالیتمون خارجی هم بشه باید یه لوگوی انگلیسی هم داشته باشیم
ولی برای ابتدای کار ، پیشنهاد من اینه که از یک سمبل برای لوگوی کوچیک نهاد استفاده بکنیم ... مثلا یک دست ... و لوگوی اصلی هم تایپوگرافی اسم نهاد باشه ...
اینطوری با SVG هم خیلی راحت می تونیم پیادش کنیم .. درست مثل Github ...

shpegah
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 09:00 صبح
0و1
ویا
0,1
بارنگ پرچم ایران چطوره؟ ویاPHP بااین رنگ ویا مثلا

MMSHFE
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 10:21 صبح
نظرتون درمورد یک دست که حرف i رو نگه داشته و خود حرف i هم بصورت ترکیب عدد 1 (ستون i) و 0 (نقطه i) هست چیه؟ حالا فوقش میتونیم اون دست رو با یک طیف Gradient از رنگهای پرچم ایران رنگ آمیزی کنیم.
یا مثلاً چهار تا دست از آرنج به پایین که عمود بر هم هستن و هرکدوم، مچ دست دیگه رو گرفتن و تشکیل یک مربع میدن و وسط این مربع، i رو به شکلی که گفتم بگذاریم. حالا میتونیم i رو (که نماد ایرانه) با رنگهای پرچم رنگ کنیم یا دستها رو (هرکدوم بنظرتون بهتر میشه)

MMSHFE
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 10:25 صبح
ضمناً هدف نهایی ما PHP نیست و نمیخوایم به همین زمینه محدود باشیم. پس از نمادهای PHP توی لوگوی نهاد استفاده نشه، بهتره.

colors
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 12:19 عصر
به نظرمن لوگوی ما نباید تداعی کننده پرچم ایران باشه. شاید یه روزی پارو فراتر از ایران گذاشتیم, در این صورت ماهم مث تمامی شرکتهای بزرگ در هر زمینه ای لوگوی داریم که هیچ اشاره ای به کشور خودشون ندارن!

در کل به نظرم از تایپوپرافی تو لوگو استفاده نشه. لوگوی هم باید با ته رنگ ی از رنگ ثابتمون و رنگ سبز باشه. ایده دوستمون shpegah در پست شماره 820 هم اگه ساده گرایی بشه, خوبه.

Jarvis
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 12:21 عصر
نظرتون درمورد یک دست که حرف i رو نگه داشته و خود حرف i هم بصورت ترکیب عدد 1 (ستون i) و 0 (نقطه i) هست چیه؟ حالا فوقش میتونیم اون دست رو با یک طیف Gradient از رنگهای پرچم ایران رنگ آمیزی کنیم.
یا مثلاً چهار تا دست از آرنج به پایین که عمود بر هم هستن و هرکدوم، مچ دست دیگه رو گرفتن و تشکیل یک مربع میدن و وسط این مربع، i رو به شکلی که گفتم بگذاریم. حالا میتونیم i رو (که نماد ایرانه) با رنگهای پرچم رنگ کنیم یا دستها رو (هرکدوم بنظرتون بهتر میشه)
ببینید ما می تونیم از دو تا دست استفاده کنیم که به همدیگه دست دادن ... خیلی ساده این میشه سمبل همکاری و حمایت ... یه تایپوگرافی هم طراحی می کنیم میزاریم بالاش ...
هم ساده میشه ... هم به راحتی میشه با SVG پیادش کرد ...

Jarvis
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 13:18 عصر
ببینید ... این لینک ها رو ببنید ... دو دست که با هم دست داده نماد همکاری و حمایت هستش ...
http://www.google.com/imgres?start=194&sa=G&hl=en&biw=1360&bih=622&tbm=isch&tbnid=27j4GdSe8pcEqM:&imgrefurl=http://www.vectorfree.com/shaking-hands&docid=dFDk4KMyW_BpcM&imgurl=http://www.vectorfree.com/media/vectors/shaking-hands.jpg&w=1024&h=750&ei=koYUUpvxMMjbsga4iIAw&zoom=1&ved=1t:3588,r:13,s:200,i:43&iact=rc&page=10&tbnh=173&tbnw=236&ndsp=22&tx=125&ty=62
----
http://www.google.com/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fthumb18.shutterstock.co m%2Fthumb_small%2F889501%2F889501%2C1328575261%2C2 %2Fstock-vector-shaking-hands-94528630.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.shutterstock.com%2Fpic-124551820%2Fstock-photo-businessman-hand-working-with-new-modern-computer-and-business-strategy-as-concept.html&docid=SaazlJ6mM35W6M&tbnid=K3dEQR4K5VKVbM&w=100&h=97&ei=pYYUUpaENISatQb-tICIAQ&ved=0CAcQxiAwBQ&iact=c
----
http://www.google.com/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fimage.shutterstock.com% 2Fdisplay_pic_with_logo%2F178867%2F111804920%2Fsto ck-vector-hand-shake-vector-eps-illustration-111804920.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.shutterstock.com%2Fpic-111804920%2Fstock-vector-hand-shake-vector-eps-illustration.html&docid=v7ZD8cctjoO06M&tbnid=rkaa74ENk4onLM&w=450&h=470&ei=pYYUUpaENISatQb-tICIAQ&ved=0CAkQxiAwBw&iact=c
----
http://www.google.com/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Ft1.ftcdn.net%2Fjpg%2F00 %2F18%2F90%2F90%2F400_F_18909030_ilXbA5EInKFRTNneM xQYmAOldZVnEktn.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.fotolia.com%2Fid%2F1901 0888&docid=4j_uN0IF7wSgCM&tbnid=FUWGQB2sBDCLmM&w=400&h=400&ei=pYYUUpaENISatQb-tICIAQ&ved=0CAUQxiAwAw&iact=c

از بین لینک ها یکی هست که به رنگ سیاه هست .. اون خیلی به درد کارمون میخوره و با SVG هم راحت میشه به حالت پیکتوگرام و Glyph پیادش کرد ...

حالا اگه همه مایل بودند یه تایپوگرافی یا اضافات دیگه براش در نظر می گیریم.

MMSHFE
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 13:59 عصر
خوبه ولی شخصاً بنظر من اگه i رو یه جورایی با ترکیب همون 0 و 1 توی لوگو بگذاریم، بد نباشه. اینطوری هم معرف Iran میشه و هم معرف برنامه نویسی.

Jarvis
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 14:12 عصر
خوبه ولی شخصاً بنظر من اگه i رو یه جورایی با ترکیب همون 0 و 1 توی لوگو بگذاریم، بد نباشه. اینطوری هم معرف Iran میشه و هم معرف برنامه نویسی.
خب 0 و 1 به نظر من تداعی کننده ی برنامه نویسی هستش .. ولی شما مگه نگفتید بعدا شاید بخوایم طراحان رو هم وارد کارمون بکنیم ؟ و گفتید کارمون رو گسترش بدیم ...؟ اونوقت 0 و 1 با گرافیک فکر نکنم زیاد همخونی داشته باشه !
به نظر من از 0 و 1 استفاده نکنیم بهتره ... همین دست ها رو می تونیم به عنوان نماد خودمون استفاده کنیم ... حالا فوقش یه دونه i ـه طرح دار هم کنارش بذاریم که اختصاصی خودمون بشه ...
ولی برای بالای سایت می تونیم از شیوه ی شرکت های بزرگی مث گوگل و فیسبوک که یه تایپوگرافی ساده رو گذاشتن استفاده کنیم.
الان دیگه همه چی شده ساده گرایی ... دیگه طرح های شلوغ مورد پسند قرار نمیگیرن .. طرح هایی که کاربر خسته بشه تا بیاد بفهمه که فلان آرم داره چی رو می رسونه .. الان باید جوری طرح زد که شخص با اولین نگاه تا ته خط بره که نهاد ما حداقل کارش همکاری و حمایت هستش ...

Jarvis
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 14:47 عصر
دوستان ببخشید من هی پست میدم
من روی تک تک نظرات دقت دارم و نظر همه ی دوستان محترم هستش برام ..
میخواستم ببینم از بین این فونت ها که سازگاری با وب هم دارن کدوم رو می پسندید ... ؟ با توجه به معیارهایی مانند رسمی بودن و...
http://uploadtak.com/images/e4861_iNahad_fonts.png

برای فونت فارسی یکی از اینا رو قصد دارم بزارم ... و برای بعضی از جاها که انگلیسی هست ( مث آدرس لینک سایتها و... ) از فونت عالی ـه ubuntu که در این لینک (http://www.google.com/fonts/specimen/Ubuntu) برای استفاده در وب موجوده ، استفاده کنم. این فونت هم از نظر پیکسل بندی اصولی هستش و هم تمام حالات نوشتاری مث Bold و Light و... رو داره که راست کار خودمونه...

colors
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 15:11 عصر
رح هایی که کاربر خسته بشه تا بیاد بفهمه که فلان آرم داره چی رو می رسونه .. الان باید جوری طرح زد که شخص با اولین نگاه تا ته خط بره که نهاد ما حداقل کارش همکاری و حمایت هستش ...

اینو دیگه از خودت اومدی ها! الان تمام طراح ها سعی میکنن طرحی رو اجرا کنن که ذهن مخاطب رو قلقلک بده. یعنی کاربر نباید سریع بفهمه چه مفهومی داره! مطمئنا مزایایی این شیوه رو هم میدونی! این تایپو گرافی ساده ای که بالای سایت ها میبینی برای جلب سریع کاربر به کار گرفته میشه. یعنی سعی میکنن بالاترین نقطه سایت که همون لوگو میشه رو خیلی واضح به کابر برسونن که تو چه سایتی قرار داره.

ضمنا به همین خاطر تو پست بالا گفتم که تو لوگو تایپوگرافی نباشه تا تو سایت و ... همزان با استفاده از لوگو و متن لوگومو و اسممون تثبیت پیدا کنه. نثلا کنار یا زیرش بزنیم "ایران نهاد" یا ... . (سایت مایکروسافت)

Jarvis
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 15:21 عصر
اینو دیگه از خودت اومدی ها! الان تمام طراح ها سعی میکنن طرحی رو اجرا کنن که ذهن مخاطب رو قلقلک بده. یعنی کاربر نباید سریع بفهمه چه مفهومی داره! مطمئنا مزایایی این شیوه رو هم میدونی! این تایپو گرافی ساده ای که بالای سایت ها میبینی برای جلب سریع کاربر به کار گرفته میشه. یعنی سعی میکنن بالاترین نقطه سایت که همون لوگو میشه رو خیلی واضح به کابر برسونن که تو چه سایتی قرار داره.

ضمنا به همین خاطر تو پست بالا گفتم که تو لوگو تایپوگرافی نباشه تا تو سایت و ... همزان با استفاده از لوگو و متن لوگومو و اسممون تثبیت پیدا کنه. نثلا کنار یا زیرش بزنیم "ایران نهاد" یا ... . (سایت مایکروسافت)
از خودم نیومدم سامان جان!
من با یه تیم حرفه ای گرافیک همکاری میکنم و اونا هم همینجوری طرح می زنن و اتفاقا خیلی هم کارمون رو دوست دارن ...
ولی میگم .. من توی نهاد هیچوقت سعی ندارم نظر خودم رو تثبیت کنم .. من حرفم حرف اکثریت هستش .. اگه اکثریت دلشون میخواد که لوگو اینجوری باشه .. اوکی .. من اینجوری طرحش رو میزنم
نظر شما هم محترم.
ولی فعلا لوگو رو بزاریم بعد از طرح وبسایت .. یکی یکی به ترتیب میریم جلو ...

colors
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 15:45 عصر
از خودم نیومدم سامان جان!
من با یه تیم حرفه ای گرافیک همکاری میکنم و اونا هم همینجوری طرح می زنن و اتفاقا خیلی هم کارمون رو دوست دارن ...
مطمئن باش اگه تیمی که این اصول و قواعد رو نمیدونه یا رعایت نمیکنه, حرفه ای نیست!

ولی میگم .. من توی نهاد هیچوقت سعی ندارم نظر خودم رو تثبیت کنم .. من حرفم حرف اکثریت هستش .. اگه اکثریت دلشون میخواد که لوگو اینجوری باشه .. اوکی .. من اینجوری طرحش رو میزنم.نظر شما هم محترم.
خدایی نکرده منم نمیگم که شما سعی داری این کارو و بکنی و اتفاقا از ایده هات هم دارم لذت میبرم. من میگم طبق اصول و قواعد پیش بریم.

ولی فعلا لوگو رو بزاریم بعد از طرح وبسایت .. یکی یکی به ترتیب میریم جلو
اینو دیگه ...! محمد عزیز تمام دنیا قبل از اینکه سایتو طراحی کنن به کارت لوگو, کارت ویزیت, و برشور و ... غیره طرف نگاه میکنن بعد سایت میزنن. یعنی بر اساس پیشن نیازها یه مهمترینش لوگو هست سایت میزنن.

Jarvis
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 15:51 عصر
اینو دیگه ...! محمد عزیز تمام دنیا قبل از اینکه سایتو طراحی کنن به کارت لوگو, کارت ویزیت, و برشور و ... غیره طرف نگاه میکنن بعد سایت میزنن. یعنی بر اساس پیشن نیازها یه مهمترینش لوگو هست سایت میزنن.
خب پس چرا زودتر از این که طرح وبسایت رو شروع کنم ، مسئله ی لوگو رو مطرح نکردید ؟ :متفکر: من منظورم این بود که حالا که طرح رابط کاربری رو شروع کردم تمومش کنم .. تموم که شد میریم سراغ لوگو و اونوقت فقط کافیه بزارمش بالای سایت...

لوگو رو هم باید Flat بزنیم

ول کن اینا رو حاج سامان :لبخند: ... فعلا رو فونت ها نظرت رو بگو ...

colors
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 16:12 عصر
خب پس چرا زودتر از این که طرح وبسایت رو شروع کنم ، مسئله ی لوگو رو مطرح نکردید ؟ :متفکر: من منظورم این بود که حالا که طرح رابط کاربری رو شروع کردم تمومش کنم .. تموم که شد میریم سراغ لوگو و اونوقت فقط کافیه بزارمش بالای سایت...

لوگو رو هم باید Flat بزنیم

ول کن اینا رو حاج سامان :لبخند: ... فعلا رو فونت ها نظرت رو بگو ...

بابا من تو چند پست عقب تر اشاره کرده بودم که باید اول رنگ و لوگوی و یه سری چیزا مشخص بشه بعد بریم سراغ وب سایت.
الانم مشکلی نیست. ایده لوگورو همینجوری ادامه بدیم تا نظرات دوستان دیگه هم بیاد بعد لوگو رو قطعی کنیم.
آره کلا برو تو طراحی FLAT.

اگه بریم تو طراحی تخت بنظرم بهترین فونت همین نسخ عربی است. چون تو تمام سایزها تقریبا نمایش یکسانی داره, اما با یکان فقط سایزهای 13-18-22 و چندتا سایز بزرگتر که به دردمون نمیخوره.

اتفاقا الان دارم رو یه پروژه کار میکنم که طراحیش تخته. انواع و اقسام فونت هار و تست کردم و فقط همین نسخ جواب میده.
رای من نسخ عربی.

Jarvis
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 16:14 عصر
خب پس من الان مجبورم رابط کاربری رو ول کنم .. بچسبم به لوگو ... البته اگه چند تا پست جلوتر یه نفر نیاد بگه رابط کاربری چی شد ! :|

colors
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 16:30 عصر
خب پس من الان مجبورم رابط کاربری رو ول کنم .. بچسبم به لوگو ... البته اگه چند تا پست جلوتر یه نفر نیاد بگه رابط کاربری چی شد ! :|

نه شما زحمت لوگو رو بکش اگه کسی سوال یا درخواستی داشت با من

diaoko89
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 16:44 عصر
خب 0 و 1 به نظر من تداعی کننده ی برنامه نویسی هستش ..

محمد عزیز آیا صفر و یک فقط تداعی کننده برنامه نویسی هست؟ دنیای کامپیوتر و دیجیتال کلا زیر بناش صفر و یک هست و فعالیت نهاد ما هم در دنیای کامپیوتر هست تاجایی که اطلاع داریم،اینطور نیست؟
البته این نظر من هست و دلیل نمیشه که صد در صد درست باشه
در مورد نوع فونت منم با نظر سامان جان موافقم همون نسخ عربی خوبه :چشمک:

در ضمن یه خسته نباشید هم بهت بدهکاریم،ممنون بابت زحماتی که میکشی دوست عزیزم :لبخندساده:

Veteran
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 16:45 عصر
جناب شهرکی ماکه میخوایم از اسمارتی استفاده کنیم
دیگه نباید منتظر قالب باشیم ! نه ؟
کاره برنامه نویسی رو هم شروع کنیم !
کد هارو با یک لایه نمایش ساده مینویسم(یا با استفاده از bootstrap) تا وقتی که قالب اماده بشه !

colors
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 17:02 عصر
جناب شهرکی ماکه میخوایم از اسمارتی استفاده کنیم
دیگه نباید منتظر قالب باشیم ! نه ؟
کاره برنامه نویسی رو هم شروع کنیم !
کد هارو با یک لایه نمایش ساده مینویسم(یا با استفاده از bootstrap) تا وقتی که قالب اماده بشه !

صبحان عزیز عجله نکن. تا لوگو کامل و تموم نشه نمیشه هیچ کاری انجام داد.
اجازه بدین لوگو تموم بشه بعد در مورد طرح بصری سایت هم ایده ها و نظرات رو جمع و نهایتا نتیجه گیری میکنم و شروع به کدنویسی سمت کاربر میکنیم تا پیش نمایشهای زنده ای داشته باشیم و بعدا سراغ سمت سرور میریم و کارهارو انجام میدیم.

لطفا دوستانی که تو زمنیه گرافیک تجربه ای دارن بیان و تو این بحثها شرکتت کنن که زودتر و بهتر به نتیجه برسیم.

Veteran
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 17:22 عصر
صبحان عزیز عجله نکن. تا لوگو کامل و تموم نشه نمیشه هیچ کاری انجام داد.
اجازه بدین لوگو تموم بشه بعد در مورد طرح بصری سایت هم ایده ها و نظرات رو جمع و نهایتا نتیجه گیری میکنم و شروع به کدنویسی سمت کاربر میکنیم تا پیش نمایشهای زنده ای داشته باشیم و بعدا سراغ سمت سرور میریم و کارهارو انجام میدیم.

لطفا دوستانی که تو زمنیه گرافیک تجربه ای دارن بیان و تو این بحثها شرکتت کنن که زودتر و بهتر به نتیجه برسیم.
من عجله ایی نکردم:لبخند:
میگم حالا که میخوایم از اسمارتی استفاده کنیم خب چه بهتر که کار برنامه نویسی هم شروع بشه !
چراکه دیگه لایه منطق(کد های سمت سرور) و لایه نمایش از هم جدا هستند پس میتونیم در زمان استفاده بهتری بکنیم و کد هارو به یک لایه نمایش ساده تر بنویسیم
بعد که به قول شما طرح بصری سایت اماده شد میشه راحت روی سیستم پیاده سازی کرد
و این موضوع اصلا ربطی به طرح بصری سایت و یا لوگو نداره که بخوایم بگیم نه باید اول این انجام بشه بعد اون !
===
به هرحال این نظره منه

Jarvis
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 17:46 عصر
حاج سامان اون "سبحان" هستش نه "صبحان" :لبخند:

اصن من هم قالب رو و هم لوگو رو به صورت Parallel پیش می برم ... که مشکلی هم پیش نیاد.

colors
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 17:54 عصر
حاج سامان اون "سبحان" هستش نه "صبحان" :لبخند:

اصن من هم قالب رو و هم لوگو رو به صورت Parallel پیش می برم ... که مشکلی هم پیش نیاد.

داشی اشتباه تایپی بود . ضمنا "اصن" درست نیست "اصلا" درسته :لبخند:.

محمد جان شما لطف کن به صورت موازی پیش نرو, همین لوگو رو بزنی لطف میکنی.

آها ضمنا حاجی خودتی

qartalonline
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 18:56 عصر
به نظر من لوگو بصورت ساده طراحی بشه بهتره . کافیه قسمت i دارای طرح خاص باشه.
مثلا برای قسمت نقطه i از تصویر زیر میشه استفاده کرد.
http://image1.masterfile.com/em_w/04/38/69/400-04386926em.jpg

qartalonline
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 18:59 عصر
یا میشه برای قسمت I از طرح شبیه عکس زیر استفاده کرد.
http://designbynocturn.com/wp-content/uploads/2011/12/handsmade-handmade-business-logo-design-alex-tass-3.jpg

Jarvis
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 19:01 عصر
به نظر من لوگو بصورت ساده طراحی بشه بهتره . کافیه قسمت i دارای طرح خاص باشه.
مثلا برای قسمت نقطه i از تصویر زیر میشه استفاده کرد.
http://image1.masterfile.com/em_w/04/38/69/400-04386926em.jpg
برای نقطه ی i ؟؟؟؟

این تصویر برای لوگوی اصلی خوبه .. ولی نه این که یه i بزاریم که این تصویر تازه نقطه اش باشه ...
حالا چه اصراری هست که حتما از i استفاده بشه ؟ واقعا حالا گیریم نباشه .. چی میشه ؟ بجاش همون تایپوگرافی ساده رو بزاریم کنارش! بهتره که !

qartalonline
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 19:14 عصر
برای نقطه ی i ؟؟؟؟

این تصویر برای لوگوی اصلی خوبه .. ولی نه این که یه i بزاریم که این تصویر تازه نقطه اش باشه ...
حالا چه اصراری هست که حتما از i استفاده بشه ؟ واقعا حالا گیریم نباشه .. چی میشه ؟ بجاش همون تایپوگرافی ساده رو بزاریم کنارش! بهتره که !

i ـی اضافه که نه همون i ـی iran منظورم بود (در حالت تایپوگرافی).

به هر حال این نظر منه. شما طراح هستید و مسلماً ایده بهتری دارید.

چهارشنبه 30 مرداد 1392, 20:54 عصر
خب حالا ما هم نظرمون رو بگيم ديگه...
به نظر من رنگهايي كه آقاي صالحي گذاشتن محدوده يعني واقعا همين قدر رنگ زيبا و قشنگ داشتيم؟؟؟ ولي تو همينا من به 5 راي ميدم.
در مورد سايت و لوگو هم به نظر من همون طور كه داره انجام ميشه اول لوگو طراحي بشه بهتره چون تقرابا مهمترين جزء سايته ديگه بايد اول مشخص بشه تا بر مبناي اون اجزاي ديگه كار بشن.
درباره ي حرف i به نظر من اصلا يه چيز واجب شده چون هم حرف اول دامينه هم حرف اول ايران هم ميشه از تركيبي از 0 و 1 نمايشش داد و همون طور كه دوستمون جناب diako گفتن 0 و 1 اساس و پايه ي دنياي كامپيوتره ديگه و مختص به حرفه و يا گروه خاصي نيست ديگه با اين تفاصيل فكر نكنم ايرادي توش باشه.
فونت رو هم من به همون نظر بقيه ي دوستان نسخ عربي راي ميدم چون يه جورايي رسمي تر و خاصتره نسبت به دوتاي ديگه.

اين هم نظر شخصي من بود.
از دوستان گرافيك كار هم با خاطر پشتكارشون تشكر ميكنم.
مخصوصا محمد و سامان عزيز :)
موفق باشيد

***BiDaK***
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 21:32 عصر
این طرح ها واسه لوگو اصلا خوب نیست.دست دادن رو هر کی ببینه یاد بانک یا صندوقا میفته.
به نظرم محمد صالحی رو همون قالب کار کنه و بقیه رو ورق واسه خودشون طرح در بیارن.
خیلی چیزای با آی نهاد میشه درست کرد مثلا یه چی مثل سنجاب.یا یه چی مثل چشم آدم ولی خوب اونایی که ذهنشون خلاقتره بهترشو میتونن دربیارن بعد میذارن عکسو بقیه نظر میدنو یه طراح درش میاره.
حتما نباید طرح تو نگاه اول مشخص بشه منظور چیه.
لوگو چیزی نیست که فقط یک نفر بخواد روش وقت بزاره و بقیه منتظر لوگو بمونن.همه باید لوگو طرح بزنن و آخرش یکی انتخاب بشه.
در ضمن اگه قراره رنگمون تک باشه پس اون گزینه ی 5 میخوره به همراه اول.

Jarvis
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 23:01 عصر
داداش رنگ همراه اولو بردار .. رنگ شماره 5 رو هم بردار بزار کنار هم ببین چقدر تفاوت دارن ... رنگ همراه اول خیلی روشن تره ...

***BiDaK***
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 23:21 عصر
داداش رنگ همراه اولو بردار .. رنگ شماره 5 رو هم بردار بزار کنار هم ببین چقدر تفاوت دارن ... رنگ همراه اول خیلی روشن تره ...
اون چیزی که مهمه کلیته رنگه.یه سرچ بزن همه نوع رنگ تو این رنج رو میبینی واسه همراه اول استفاده کردن.حالا تو ثابت کن مال ما آبی نفتی مال همرا اول آبی کمرنگه یا شارج 20 تومنیش آبی پررنگه.
در هر صورت این یک نظره.و کسی قبول کنه یا نکنه فرقی واسه من نداره.ولی نباید بگذریم که خیلی مهمه.

چهارشنبه 30 مرداد 1392, 23:37 عصر
داداش محسن بابا خيليم سخت نگير بالاخره هر رنگي رو يكي استفاده كرده ديگه مهم زيبايي و مربوط بودن به فعاليتمونه البته نميگم اين رنگهايي كه الآن هست خوبه چون بالاخره دنيايي از رنگ داريم كه ما فقط رو 5 تاش داريم مانور ميديم به نظرم رنگهاي ديگه اي هم بذاريم و يكي رو انتخاب كنيم.

***BiDaK***
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 23:48 عصر
داداش محسن بابا خيليم سخت نگير بالاخره هر رنگي رو يكي استفاده كرده ديگه مهم زيبايي و مربوط بودن به فعاليتمونه البته نميگم اين رنگهايي كه الآن هست خوبه چون بالاخره دنيايي از رنگ داريم كه ما فقط رو 5 تاش داريم مانور ميديم به نظرم رنگهاي ديگه اي هم بذاريم و يكي رو انتخاب كنيم.
اگه تبلیغات اهمیتی نداشت اونوریا از یک فریم لابلای فیلم ها استفاده نمیکردن واسه تبلیغ.چیزی که چشم نمیبینه.فقط با مغز آدما دارن بازی میکنن.خیلی روشها استفاده میشه.یکیش رنگه.
وقتی گفتن از xoogle استفاده نکنیم یکی از دلایل این بود که تقلید از گوگل نکنیم پس نشون میده نهاد میخواد تک بره جلو و کنارش از ایده ها هم استفاده کنه.پس اینجا رنگ هم مهم میشه.
مطمئنا نهاد یه شعار هم داره.حالا اینا نظره.شاید بگین نهاد زیاد زوم نمیکنه رو تبلیغات اینجوری.حرفی نیست.

Jarvis
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 23:50 عصر
اون رنگ ها استاندارد طراحی تخت بودن و دست منو توی رابط کاربری باز تر میکردن ... به خاطر همین برای جلوگیری از هرج و مرج چند تاشو به نمایش گذاشتم که دوستان بهشون رای بدن و یکی انتخاب بشه
حالا 5 به انتخاب اکثریت انتخاب شده و دلیلی نمی بینم که بخوایم دوباره برگردیم و یه رنگ دیگه انتخاب کنیم!

اینم آدرس رنگ های مخصوص طراحی تخت :
http://flatuicolors.com/

colors
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 01:00 صبح

عجب حرفهای میزنید ها!
اگه اینجوریه پس احتمالا شرکتهای Mitsubishi - honda و چندین شرکت دیگه که لوگوشون قرمزه, احتمالا از هم رنگو دزدیدن یا اینکه مدیرعامل شون یه نفره و یا ...! ها؟

***BiDaK***
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 02:19 صبح
عجب حرفهای میزنید ها!
اگه اینجوریه پس احتمالا شرکتهای Mitsubishi - honda و چندین شرکت دیگه که لوگوشون قرمزه, احتمالا از هم رنگو دزدیدن یا اینکه مدیرعامل شون یه نفره و یا ...! ها؟
با مدل صحبت کردنت حال نمیکنم.
اینجا فقط نظرتو بگو.
قیاس جالبی گذاشتی(زدی جاده خاکی دیگه).ما تماشاچی.شما آبی مغز پسته ایم بزاری فرقی به حال ما نداره.اولم گفتم حرفام نظر بود.

shpegah
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 07:22 صبح
برای تداعی نهاد دست دادن شاید تکراری باشه
پازل هم میتونه تداعی کننده باشه ولی اونم تکراریه مگراینکه مثل مثلا سرهم کردن تکه های یک ظرف شکسته باشه که تکه ها نامنظمنند ویا
دانه های یک زنجیر ویا دونه های تسبیح
به نظر من رسید که میتونه یک ظرف باشه که 0 و1 ها توش جمع شدن که بیانگر تجمع برنامه نویسها باشه
اگه با نظر آخر موافقید ایده من اینکه یک جام در نظر گرفته بشه که پایه اون حرف I و پیاله اون حرف N باشه و توی ظرف 0 و1 باشه

روی رنگ هم به نظر من آبی وسبز خیلی تکراریه با این تفاوت که آبی حرفه ای وسبز رنگ مبتدی تریه
نظر من قرمز مثل ادوب آکروباته به نظر شما خاصتر وتوچشم تر نیست ؟
چند تا لوگو مثل فیس وگوگل و... ودر انتها ادوب آکروبات رو تو ذهنتون بیارید کدام سریعتر جلب توجه میکنه ؟

برای ایده ام یک طرح غیر حرفه ای میزنم دوستان لطف کنند در صورت توافق حرفه اش کنند

Jarvis
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 10:17 صبح
ببینید ... من نمیخوام خدای نکرده حرفی بزنم که باعث ناراحتی دوستان بشه ... ولی واقعا دارم می بینم این تاپیک داره الکی پست میخوره سر یه لوگو !
خیلی معذرت میخوام که این حرف رو میزنم ، ولی زدن یک لوگو کار هر کسی نیست ... این یک واقعیته ... کسی که لوگو طراحی میکنه با اصول پایه ی گرافیک : مثل شناخت رنگ ها - پرسپکتیو - مباحث کنتراست و نور و بسیاری از مباحث دیگه که لازم نیست همشو نام ببرم ، آشنا هست ... همینطور اصول طراحی یک لوگو ... توی لوگو هیچوقت خط استفاده نمیشه ... الان مثلا این ظرف که شما طراحی کردید ... اگه حرفه ای تر هم باشه .. ولی آخرش ظرف باشه ، اصلا با موضوع همخوانی نداره و لوگوی خوبی نخواهد بود.
یکی دیگه از اصول طراحی لوگو اینه که همگام با طرح های روز پیش بری ... یعنی چی ؟ یعنی ببینی الان دارن لوگو رو چجوری میزنن .. همونجوری بزنی ...
که من عرض کردم ... نیازی نیست لوگو رو خیلی پیچیده کنیم ... نوکیا رو ببینید .. اومد خیلی ساده نوشت نوکیا .. هیچکس هم از لوگو اش انتقاد نمیکنه ... گوگل و فیسبوک و توئیتر و حتی مایکروسافت و بسیاری از شرکت های بزرگ دنیای کامپیوتر هم همین کار رو کردن ...

زمانی که توی هنرستان بودم ، کتابی داشتیم که در اون همین شرکت ها رو لوگوشون رو آورده بود و توضیح داده بود ...

این که بخوایم لوگو رو به دنیای کامپیوتر نزدیک کنیم خوبه ... تمام شرکت هایی هم که اسمشون رو بردم در حوزه ی کامپیوتر فعالیت میکنن ، ولی کدومشون از صفر و یک استفاده کردند؟ حتی توی همین ایران!
توی طراحی لوگو ، باید دید که از چه چیزهایی غیر از چیزهای معمول و کلیشه ای میشه استفاده کرد ... 0 و 1 به دلیل این که ذاتا نمیشه بهشون کلفتی داد برای هیچ لوگویی مناسب نیستن و معمولا استفاده نمیشن
مخصوصا 0 که خیلی شبیه به o انگلیسی هستش!
یه توضیح ساده در مورد لوگوی شرکت های معروف بدم :
گوگل از کلمه ی Google رو به صورت تایپوگرافی در آورده ولی اون چیزی که این تایپوگرافی رو معروف کرد ، رنگ هاش بود که با کنار هم قرار گرفتن زیبایی خاصی به این تایپوگرافی دادن که بعدا هم همین رنگ ها رو توی گوگل کروم استفاده کرد که هر کس هر جا این رنگ ها رو کنار هم میدید سریع می فهمید که این یه ربطی به گوگل داره ...
برای جا های کوچیک مثل Favicon هم از همون G ابتدای گوگل استفاده کرد!

مایکروسافت چون با سیستم عامل معروفش "Windows" شروع کرد اومد اسم خودش رو نوشت و چهار تا مربع حالت دار رو که بیانگر پنجره بودن رو کنارش قرار داد

فیسبوک اگه میخواست از یه کتاب یا مثلا یه کره که چند تا آدم دورش کشیده شده و به هم ارتباط پیدا کردن استفاده کنه ... الان لوگوی خوبی نداشت!
بنابراین به ساده گرایی روی آورد و اسم خودش رو به حالت خاصی نوشته و برای پیکتوگرام هم حرف اول اسمش رو داخل یک مربع قرار داده ...
روش ادوبی هم خیلی به روش فیسبوک شباهت داره ...

یا مثلا به من بگید که سیب گاز زده چه ربطی به دنیای کامپیوتر می تونه داشته باشه که استیو جابز اومد اسم شرکتش رو Apple گذاشت ؟ حالا جریانش این بود که استیو از سیب خوشش میومد و سیبو کل زد گذاشت لوگو!
ولی اینجا منظور بنده اینه که بعضی مواقع هم میشه که یه چیزی توی لوگوی خودمون استفاده می کنیم که اصلا ربطی به دنیای فناوری اطلاعات نداره ولی اون ما هستیم که این لوگو رو لوگو می کنیم.

یکی دیگه از اصول لوگو هم اینه که لوگو باید طوری باشه که در سایز های کوچیک همانند سایز های بزرگ خودش باشه...

اگه دوستانی که اینجا هستند بنده رو به عنوان یک گرافیست هر چند کم تجربه ، قبول دارن من عرائض خودم رو بیان کردم ... یه بار دیگه هم میگم :
لوگوی نهاد نیازی نیست که خیلی پیچیده باشه ... یک تایپوگرافی ساده از اسم یا برند نهاد ، برای بالای سایت و... و یک پیکتوگرام ساده . پیکتوگرام ها همون آیکون های مشکی رنگی هستند که توی آیکون های Bootstrap هم می تونید مشاهده بکنید ... هیچ رنگ و لعاب خاصی ندارن .. دقیقا مث همون آرم گیت هاب که یه گربه هست ...
برای پیکتوگرام باید دید که چه چیزی سنبل خوبی برای نهاد می تونه باشه ...
نهایتِ چیزی که بتونم برای یک لوگو که توش 0 و 1 باشه پیشنهاد بدم .. که یه چیزه معمولی هستش اینه که اون علامت 0 و 1 که توی دکمه ی پاور هست رو بزاریم ، ... و دو تا دست که از زیر اینو گرفتن ...
ولی چیزی که نظر خودم باشه ، تایپوگرافی فارسی یا انگلیسی ایران نهاد و یک پیکتوگرام از یه چتر ساده که یه جورایی سمبل حمایت هستش ...

این نظر بنده هست که حاصل چندین سال تجربه و مطالعه ی آکادمیک در زمینه ی گرافیک هستش ...
اگه اینجا دوستانی هستند که بار علمیشون در زمینه ی گرافیک بیشتره ، خوشحال میشم زحمت لوگو رو اونا بکشن!

لازمه بگم که در مورد این پست انتقاد نمی پذیرم که حالا فلان چیز رو ، روو چه حسابی گفتی .. و فلان و بهمان ... اگه کسی با من موافقه و به من اعتماد داره بگه تا روی همین روشی که بنده عرض کردم کار کنیم.

خسته شدم این طومار رو نوشتم :|

SONITAJ
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 10:42 صبح
من هم باحرف دوستمان variant موافق هستم لوگو ساده بهتره و حرفه ای تر هست،هرچی لوگو ساده تر باشه قدرت جذب و گیرایی بهتری داره و همچنین راحت توی ذهن افراد می مونه .
پیچیدگی لوگو و لوگوی شلوغ این روزها دیگه مد نیست و کسی استفاده نمی کنه .:لبخندساده:اگر این روزها لوگو پیچیده باشه حتی اگر برنامه نویس حرفه ایی باشی به عنوان یک آماتوربهت نگاه می کنند و رواج این تفکر به نفع نهاد و اعضای اون نیست.

shpegah
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 12:56 عصر
نظر دوستمون Variant کاملا قابل احترام ومتین من بعنوان یک ناوارد تسلیم رای ونظر شما هیچ بحثی هم نیست

فقط یک موضوع برای من سواله واون اینکه شما فقط لوگو رو دیدی ؟

من ربطشو کاملا توضیح دادم همونطور که چتر ربط داره ظرف هم ربط داره از طرفی از نظر سادگی بسیار ساده تر از کشیدن دو دست هست چطور شما برای سایتهای معروف مجبورید ربطشو توضیح بدید ولی طرح ما باید بدون توضیح باشه؟ اگه اینطوره چتر هم نیاز به توضیح داره گرچه من با ایده چتر هم موافقم

اگه غول فیس بوکی در کار نبود ومن ایده اونو برای لوگو میدادم قطعا شما اولین کس بودی که مخالفت میکردی فیس بوک اول فیس بوک شده بعد لوگوش محبوب شده

colors
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 14:20 عصر
ای بابا! دوستان لطفا کم بحث این شرکت اون شرکت اون گروه اون شخص و ... جلو بیارید! ما چکار به کسی داریم. ما میخوایم نهادی باشیم که به خودمون خدمت کنیم نه اینکه با کسی رقابت کنیم! بی خیال اطرافتون بشید!

Jarvis
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 15:30 عصر
من صحبتام رو گفتم ... انگار بعضی از دوستان به بنده اعتماد ندارن...
عرض کردم .. من کوچیک همه هستم ... ولی حرف بنده به اون صورتی که باید باشه ، خریدار نداره
یک کلام : دوستان اگه مایل بودن .. بنده لوگو رو میزنم ... اگه هم نه که نمیزنم.

amin7x
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 15:48 عصر
من هم به رنگ 5 رای میدم.

Veteran
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 17:22 عصر
بی خودی دراین جرو بحث میکنین !
شما دارین همین اول راه من من میکنید ! کسی کاریو تک انجام نمیده !در یکی پست ها هم گفتم اقا بیاین گروه تشکیل بدین
گروه طراح
گروه برنامه نویسی
و سایر گروه ها !
هر کدوم از این گروه ها یک سرپرست داره
این سرپرست موعظفه از نظرات دوستان استفاده کنه
اما تصمیم نهایی در خوده گروه انجام میشه
که دیگه این دعوا ها راه نیوفته !

***BiDaK***
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 20:01 عصر
خوب اینم یه سری طرح که اگه خوب بود میتونیم روش کار کنیم بهترش کنیم و یه گرافیست خوب یه طرح توپ ازش دربیاره.

109559

از سمت چپ هلال اول i هست و شکل وسط N و همینطور "هـ" دو چشم و باز هلال سمت چپ ایندفه "آ" و "د" هم بالا سرش که مثل چتر حمایتی نهاده.
اما این تصویر

109561
تو این لوگو یه نقطه هم داره که میتونه بجای N "نون" هلالی داشته باشیم (یا بعنوان دودکش نهاد:لبخند:) البته نقطه رو میشه داخل هم گذاشت و نکته ی دیگه "هــ" میتونه وسطش دوتا خط کوچولو جداش کنه.
و یه نظر دیگم که دارم یه خطاط یه چیزایی توو این مایه ها که گذاشتم ایران نهادو در بیاره مثلا واسه ایندکس سایت با طرح قشنگ تر و بکگروند خوب.

Dead Space
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 20:57 عصر
من به رنگ 5 رای میدم.
رنگ قشنگی هستش و به قول دوستمون عموم مردم خوششون میاد

Jarvis
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 21:06 عصر
ببینید ... من این طرحو چند دقیقه وقت گذاشتم زدم ...
منظورم از آرم و ساده گرایی اینه ... این لوگو رو خیلی راحت میشه با SVG پیاده کرد ... به خاطر مدل اون پیکتوگرام سمت چپ.
خودش هم همونجور که معلومه همه پشت همدیگه رو گرفتن و دارن از هم حمایت میکنن ...
حالا تایپوگرافی کلمه ی ایران نهاد رو ( فارسی یا انگلیسی ) میشه پائینش گذاشت که اونم جدا میشه زد.
http://uploadtak.com/images/q66_iNahad.png

خداوکیلی این طرح خوب نیست ؟

MRmoon
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 21:14 عصر
شما كه اولش دارين سر يه لوگو دعوا ميكنين !!!!

خدا آخرش رو بخير كنه.

colors
جمعه 01 شهریور 1392, 00:13 صبح

اگه به صورت وکتور باشه بد نیست!
راستی اون سبز رو باید زرد بزاری.

rezaonline.net
جمعه 01 شهریور 1392, 01:04 صبح
ببینید ... من این طرحو چند دقیقه وقت گذاشتم زدم ...
منظورم از آرم و ساده گرایی اینه ... این لوگو رو خیلی راحت میشه با SVG پیاده کرد ... به خاطر مدل اون پیکتوگرام سمت چپ.
خودش هم همونجور که معلومه همه پشت همدیگه رو گرفتن و دارن از هم حمایت میکنن ...
حالا تایپوگرافی کلمه ی ایران نهاد رو ( فارسی یا انگلیسی ) میشه پائینش گذاشت که اونم جدا میشه زد.

خداوکیلی این طرح خوب نیست ؟
دستتون درد نکنه خیلی خوب شده .
نظر بنده اینه بصورت تک رنگ باشه نه رنگارنگ
چند تا رنگ بذارید دوستان ببینن

colors
جمعه 01 شهریور 1392, 10:13 صبح
دستتون درد نکنه خیلی خوب شده .
نظر بنده اینه بصورت تک رنگ باشه نه رنگارنگ
چند تا رنگ بذارید دوستان ببینن
بله 100% باید وکتور باشه.
و اگه بشه که اون شکل وسطشون که تقریبا مثلث هست به دایره تبدیل بشه بهتره.
مثلث نشانه اخطار و ... است که خودت میدونی.

Dead Space
جمعه 01 شهریور 1392, 10:21 صبح
قشنگ شده لوگو
فقط به نظره منم تک رنگ بشه.
مشکیش خوب شده

colors
جمعه 01 شهریور 1392, 10:35 صبح
منم یه طرحی مد نظرم بود, به نظرتون چطوره؟

http://upload7.ir/images/06457313272608981512.png

جمعه 01 شهریور 1392, 12:13 عصر
دوستان تبريك ميگم تازه از حرف در اومديم افتاديم تو عمل طرح ها هم واقعا قشنگن هم طرح محسن و هم محمد و هم سامان ايول دارين... :تشویق:
ولي به قول خودتون رو اينا كه چند دقيقه وقت گذاشتين اگر يه كم بيشتر وقت بذاريد واقعا ديگه چي ميشه.... :قلب:
موفق باشيد

***BiDaK***
جمعه 01 شهریور 1392, 12:34 عصر

این خوش فرم تره

colors
جمعه 01 شهریور 1392, 16:15 عصر
ولي به قول خودتون رو اينا كه چند دقيقه وقت گذاشتين اگر يه كم بيشتر وقت بذاريد واقعا ديگه چي ميشه.... :قلب:

4-5 ساعتی روش کار کردم :لبخند:

Dead Space
جمعه 01 شهریور 1392, 16:39 عصر
colors جان خیلی تمیز در آوردی لوگو رو
ببینیم بقیه بچه ها نظرشون چیه

shpegah
جمعه 01 شهریور 1392, 18:36 عصر
خوب اینم یه سری طرح که اگه خوب بود میتونیم روش کار کنیم بهترش کنیم و یه گرافیست خوب یه طرح توپ ازش دربیاره.

109559

از سمت چپ هلال اول i هست و شکل وسط N و همینطور "هـ" دو چشم و باز هلال سمت چپ ایندفه "آ" و "د" هم بالا سرش که مثل چتر حمایتی نهاده.
اما این تصویر

109561
تو این لوگو یه نقطه هم داره که میتونه بجای N "نون" هلالی داشته باشیم (یا بعنوان دودکش نهاد:لبخند:) البته نقطه رو میشه داخل هم گذاشت و نکته ی دیگه "هــ" میتونه وسطش دوتا خط کوچولو جداش کنه.
و یه نظر دیگم که دارم یه خطاط یه چیزایی توو این مایه ها که گذاشتم ایران نهادو در بیاره مثلا واسه ایندکس سایت با طرح قشنگ تر و بکگروند خوب.

به نظر من این سبک طرح جدیدتره
طرح دوستان گرچه خیلی خوبه ولی تکراریه چشم ها به دیدن این سبک طرح ها عادت کرده طرح باید توجه بیننده رو بخودش جلب کنه

SONITAJ
جمعه 01 شهریور 1392, 18:42 عصر
به نظر من طرح خاکستری رنگه بهتره و بیشتر به دل میشینه .:لبخندساده:
دست شما درد نکنه

2undercover
جمعه 01 شهریور 1392, 21:27 عصر

به نظر من هم این یکی بهتره!

Jarvis
جمعه 01 شهریور 1392, 22:51 عصر
ویرایش شد.

colors
جمعه 01 شهریور 1392, 23:18 عصر
عذر خواهی میکنم ولی فکر نمیکردم که اینقدر بچه باشی!
این حرفا چیه میزنی برادر من. اینجا کسی نگفته طرح شما بد یا ..., اصلا چرا به خودت شک داری؟ اگه قراره یکی مث شما که عذر میخوام زود زود قهر میکنه تو نهاد باشه که اصلا نمیشه نهادی داشت.

من نمیخوام از طرح خودم دفاع کنم ... نمیخوام هم تو سر طرح سامان جان بزنم ...
ولی خداوکیلی عادلانه قضاوت کنید .. شمایی که دم از مفهوم میزنی ... الان لوگوی سامان جان چه مفهومی رو میرسونه ؟
اون شکل ها که انگار انداختند دنبال هم ... چه مفهومی می تونه داشته باشه ؟ .. طرح من خوبیش این بود که حداقل کمترین کارمون که پشتیبانی از همدیگه هستش رو خوب به تصویر کشیده
انتظار داشتم هرکسی به این طرح گیر بده جز شما! خیلی جالبه که میگید چه مفهومی داره. خداوکیلی خودت جای حرفی نزاشتی چون معذرت چیزی نمیدونی که بخوام برات صحبت کنم. بهتره تو فروم های گرافیک مطرح کنیم بینیم کدوم طرح رای میاره.

الان لوگوی سامان یکم شبیه لوگوی جوملا فارسی شده...! پسفردا میگن شما میخواستید از لوگوی ما تقلید کنید...
جالبه, وژدانن تاحالا این لوگو رو ندیده بودم. هر چقدرهم فکر کردم مفهومی در رابطه با جوملا درش پیدا نکردم! مخصوصا اون نارنجی که توش کار شده چقدر بی ربطه نه! اگه نمیفهمیدم که مربوط به جوملای فارسی هست, بدون شک فک میکردم لوگوی مسابقات فوتبالی چیزی باشه. مثلا جام یوفا...!

من میخوام بدونم سامان رو چه حسابی گفت وسط لوگوی من مثلثه ؟ تو کجای منابع معتبر گرافیک نوشته که مثلث سمبل اخطاره ؟ حالا چون راهنمایی رانندگی استفاده کرده ؟
وسط لوگوی خودم 1001 شکل می تونم در بیارم ... همون شکلا رو هم میشه وسط شکل تو در آورد ... از دایره گرفته ... تا مربع و مربع گوشه گرد و....
پاک دست خودتو رو کردی!

هر چی آدم حوصله میکنه انگار فایده نداره ...
حتما باید بیام یه پست اینجوری بدم ... چار نفر هم بیان بگن آقا چته و فلان ... !
اگه نمیخواین کار کنما رک و راست بیاید بهم بگید ... نترسید ... به خدای احد و واحد .. جلوی همه قسم میخورم ناراحت نشم ...
باشه آقا ... ما میریم کنار ... شما هم هر طرحی که به چشمتون قشنگ اومد انتخاب کنید و برید جلو ... انشالا که موفق هم بشید.

محمد عزیز مگه من یا دوستان دیگه گفتیم طرح تو به درد نمیخوره! ها؟
برادر من کمی صبور باش. مطمئن باش اگه بخوای با این طرز تفکر زندگی کنی همیشه تو زندگیت مشکل خواهی داشت.
کمی به خودت بیا, اینجا ظاهرا فقط شما به صورت تخصصی گرافیک کار میکنید و امید همه ما شما هستید.

***BiDaK***
جمعه 01 شهریور 1392, 23:28 عصر
من نمیخوام از طرح خودم دفاع کنم ... نمیخوام هم تو سر طرح سامان جان بزنم ...
ولی خداوکیلی عادلانه قضاوت کنید .. شمایی که دم از مفهوم میزنی ... الان لوگوی سامان جان چه مفهومی رو میرسونه ؟
اون شکل ها که انگار انداختند دنبال هم ... چه مفهومی می تونه داشته باشه ؟ .. طرح من خوبیش این بود که حداقل کمترین کارمون که پشتیبانی از همدیگه هستش رو خوب به تصویر کشیده
حالا بعضیا براشون تکراریه ... بعضیا با مثلث وسط که البته من وسط لوگوی خودم مثلث نمی بینم! مشکل دارن ... و البته بعضی ها هم کلا با من مشکل دارن ...!

باشه آقا ... ما اصن هیچ کاری نمی کنیم ... اینجا کسی نمیاد به من بگه خر ات به چند من ...! نشد یه بار یه طرح بزنم یه نفر ازم بپرسه این طرحت رو چه حساب کتابیه ؟ نپرسید می تونی از طرحت دفاع کنی ؟ :|

همین کارا رو می کنید .. بعد میگن ایرانیا کار گروهی نمی تونن بکنن ... سر یه لوگو همینجوری رو هوا اومده میگه من از این یکی خوشم اومده و تمیز تره و فلان و بمان ... اصن نمیگه رو چه حسابی ؟ مفهوم رو میرسونه ؟ رنگ ها به خوبی پیاده شدند ؟ اشکال استفاده شده حس لازم رو به مخاطب القا میکنه یا نه ؟ الان لوگوی سامان یکم شبیه لوگوی جوملا فارسی شده...! پسفردا میگن شما میخواستید از لوگوی ما تقلید کنید...
صرفا وقت گذاشتن روی یه کار دلیل بر قشنگ بودن کار نیست .. یا حتی رنگ و لعاب داشتن خوب!

من اینجا از خیلی از بچه ها گله دارم ... اساسی هم گله دارم .. ولی فکر کنم جریان بنده به خاطر چیزه دیگه ای هستش ...

اگه این روند رو پیش بگیرید من که هیچ ( عددی نیستم ) افراد دیگه ای هم که میان و به نهاد می پیوندند سریع از نهاد دلزده میشن و انصراف میدن

من میخوام بدونم سامان رو چه حسابی گفت وسط لوگوی من مثلثه ؟ تو کجای منابع معتبر گرافیک نوشته که مثلث سمبل اخطاره ؟ حالا چون راهنمایی رانندگی استفاده کرده ؟
وسط لوگوی خودم 1001 شکل می تونم در بیارم ... همون شکلا رو هم میشه وسط شکل تو در آورد ... از دایره گرفته ... تا مربع و مربع گوشه گرد و....

یا مثلا محسن که دم از 0 و 1 میزد .. حالا چطور شد که به خوش فرمی اهمیت میده ؟! ایول بابا ... پاک اصراراتون روی 0 و 1 یادتون رفت! من که بگم 0 و 1 رو برداریم اعتراضه ... ولی برا سامان داستان فرق داره!

هر چی آدم حوصله میکنه انگار فایده نداره ...
حتما باید بیام یه پست اینجوری بدم ... چار نفر هم بیان بگن آقا چته و فلان ... !
اگه نمیخواین کار کنما رک و راست بیاید بهم بگید ... نترسید ... به خدای احد و واحد .. جلوی همه قسم میخورم ناراحت نشم ...
باشه آقا ... ما میریم کنار ... شما هم هر طرحی که به چشمتون قشنگ اومد انتخاب کنید و برید جلو ... انشالا که موفق هم بشید.

پ.ن : در خصوص این پست ، به هیچ وجه به پیام و صحبت توی یاهو مسنجر و اینا حاضر نیستم صحبت کنم .. چون جای صحبت باقی نگذاشتید ... فقط خواستم اتمام حجت کنم که آدم خیلی وقتا باید ساکت بشینه و خودشو نخود هر آشی نکنه ...

یا علی مدد - همگی خسته نباشید.
ایده ی خودتو یکی دیگه بخواد روش کار کنه مگه ایرادی داره؟ منو تو و کسه دیگه نداریم که.مشخصه که کی واسه این طرح زحمت کشیده درش اورده و کسای دیگه باز روش کار کردن.این از ارزشای طرح تو کم نمیکنه که.
اتفاقا دو ساعت پیش میخواستم پست بدم که یوخت همچین فکرایی رو نکنی که کسی غرض داره یا زحمتتو نادیده میگیره ولی گفتم هنوز که طرحی انتخاب نشده.
یکم تحملتو ببر بالاتر. منم دیدم همه خوششون اومده نظرمو نسبت به این دو تا طرح گفتم.در مورد معنی طرحی وقتی انتخاب بشه خودمونم معنی میتونیم بدیم.دوتا طرح میتونن خیلی معانی داشته باشن.
البته من ایراد هم دارم به این طرحها.ولی یجوری برخورد کردین کسی که اینجا ایراد بگیره یعنی غرض داره.
من به جفت طرح ها ایراد دارم ولی مطرح نکردم تا واسه به کرسی نشوندن کسی هزارتا مثال نیاره.
بعدم اگه منظورت من بودم اصلا نگفتم طرح صفرو یک داشته باشه.

جمعه 01 شهریور 1392, 23:32 عصر
محمد جان داداش خودت بريدي خورت اندازه گرفتي خودتم دوختي ترمز كن همه با هم بريم. :لبخند:
خب همه كه طراح نيستن كه بدونن يه لوگو علاوه بر زيبايي بايد يه مفهوم يا معنايي رو هم برسونه يا از شما بپرسن كه اين طرح شما چي رو ملاك قرار داده شما بايد خودت تو همون تاپيكي كه زدي توضيحات رو هم ميدادي كه اين طوري تاثيرش هم بيشتره و در ضمن ما يعني كسايي كه طراح نيستن ظاهر كار رو ميبينن و به باقيش كار ندارن و اتفاقا درباره ي حرف I كه گفتي محسن تاكيد داره و الآن هيچي نميگه حالا من محسن رو نميدونم ولي من خودم همين الآن ميخواستم بگم اين Iه رو هم يه جايي جاش بدين واقعا حيفه آخه از چندين لحاظ معنا و مفهوم داره.
راستي گفتي ميگن نميشه تو ايران كار گروهي كرد چون نميدونم چي خب اگر چند نفر از يه چيزي خششون بياد و نظر بدن و به مزاج يه نفر ديگه سازگار نباشه بايد اينطوري آمپر بچسبونه و خودشو بكشه كنار؟؟
خب شما كه ديدي اينطوريه يا از طرحت دفاع ميكردي يا سعي ميكردي يه طرح بهتر بزني تا بعد ببيني چطور جواب ميگيري.
ببخشيد ديگه لحن نوشتن من دوستانه و كاملا ملايم بود اميدوارم شما هم همينطوري خونده باشيدش.

saman-arsenal
جمعه 01 شهریور 1392, 23:34 عصر

منم به این طرح رای میدم

***BiDaK***
جمعه 01 شهریور 1392, 23:35 عصر
البته اینو بگم تو تحملت کمه ولی خوب صحبت کردنو بلدی.و این میتونه بهت توو زندگی کمک کنه.
ولی کسی که دو کلمه میگه اندازه ی 40 تا جمله میخواد خودشو بکشه بالا این آدم مطمئنا تو ارتباطاتش و زندگیش مشکل داره.
متاسفانه منطق ایرانیه دیگه.

poriab
شنبه 02 شهریور 1392, 00:01 صبح
برای لوگو استفاده از چندین رنگ فکر نمی کنم مناسب باشه / استفاده از تک رنگ در لوگو باعث می شه مردم نهاد رو با اون رنگ بشناسند

لوگو باید به صورت مینیمالیسم طراحی بشه / مینیمالیسم از رنگ ها و اشکال ساده و به دور از پیچیدگی ساخته میشه و در ذهن بهتر جا می گیره

برای استفاده از رنگ ها با احترام به محمد من رنگ های زیر رو پیشنهاد می دم : ( این رنگ ها به نام ایرانیان ثبت شده است )

Persian blue ---> #1C39BB
.
Medium Persian blue --> #32127A
.
Persian Green --> #00A693
.
Persian Red --> #CC3333

* طرحی که Colors عزیز زده 1- از چند رنگ استفاده شده به نظر من خوب نیست 2- طرح تکراری و خسته کننده به نظر می رسه 3- همون طوری هم که محمد گفت شبیه لوگو جوملا هست ( حداقل در استفاده از رنگ ها )

poriab
شنبه 02 شهریور 1392, 00:20 صبح
برای یک لوگوی خوب که تبدیل به برندینگ یک شرکت بزرگ بشه 5-6 مرحله داره و کار 5-6 ساعت نیست !!!

خواهش دارم به لوگوهای زیر نگاهی بیاندازید و شباهت های لوگوی زده شده با لوگوهای زیر رو ببینید ( قابل توجه دوستانی که لوگو رو تایید می کنند ) :

http://upcity.ir/images2/29822800676860186944.jpg

http://upcity.ir/images2/84223958978068926451.jpg

http://upcity.ir/images2/44399481540123114138.jpg

http://upcity.ir/images2/91662481916850363428.jpg

http://upcity.ir/images2/64453975788973539872.png

http://upcity.ir/images2/86821053715965776585.jpg

colors
شنبه 02 شهریور 1392, 01:35 صبح
طرحی که Colors عزیز زده 1- از چند رنگ استفاده شده به نظر من خوب نیست 2- طرح تکراری و خسته کننده به نظر می رسه 3- همون طوری هم که محمد گفت شبیه لوگو جوملا هست ( حداقل در استفاده از رنگ ها )

دوست عزیز به این خاطر طرح رنگی روهم گذاشتم که بشه بهتر طرح رو تشخیص داد و گرنه بنده شخصا تو چند تا پست اعلام کردم که طرح باید وکتور باشه!

fkb0y_dev
شنبه 02 شهریور 1392, 02:10 صبح
با سلام خدمت دوستان، من رسما امروز تو سایت عضو شدم، فقط تونستم متن اصلی تاپیک رو بخونم و به عنوان یه php کار دوست دارم از این نهاد خمایت کنم، ولی یه ادرسی بود xoogle.ir ولی انگار باز نمیشه و مشکل پیدا کرده...
ولی انگار کارا خیلی کند پیش میره براتون بعد از 23 صفحه هنوز تو لوگو گیر کردین؟!
من طرح colors رو خیلی میپسندم هرچند که باید رو رنگ بندیش بیشتر کار بشه ولی شکل و اصلیش عالیه....
فقط اگه میشه بگین هنوز سایتی دارین ؟!!
حمایت ما باید چجوری باشه؟!!

shpegah
شنبه 02 شهریور 1392, 07:29 صبح

دوست عزیز امکان داره توی این طرح اتصال آدمکهارو به جای اینکه دایره ای نشون بدی به شکل دیگه ای نشون بدی
مثلا یک اتصال مشابه اتصال دونردبان کرومزومها همونطور که میدونید بی نظیر ترین نوع اتصال در طبیعت همین نوع است این میتونه نشونه ا ی از دامنه نامحدود در عین حال حساب شده باشه پیشنهاد من اینکه ازاین شاهکار خلقت توطرحتون الهام بگیرید
برای رنگ هم مخصوصا اگر به شکل کروموزوم بشه خیلی زیبا میشه اگر رنگ حرکت کنه اینطوری میتونی از تمام رنگهای استاندارد استفاده کنی یا از سه رنگ پرچم ایران ویا حتی
تک رنگ با بی رنگ نمیدونم منظورم رو رسوندم یانه ؟
میترسم ذهنیتمو به تصویر بکشم دوستان متن ونخونن بیان طرح مبتدیه منو ببینن و رد شن
من طراح نیستم فقط ایده هایی که توذهنمه رومیدم تادوستان طراح به شکل زیباتر توذهنشون بپرورونن وازش طرح زیباتر درآرن والا میدونم که خیلی نواقص داره

نمونه زنجیره کروموزومها

109640109639

در اصل حالت دونردبان پیچشی وترجیحا عمودی

MMSHFE
شنبه 02 شهریور 1392, 08:48 صبح
نمیدونم واقعاً چی بگم. چرا اینقدر زود به دوستان بر میخوره؟ هر کسی طرح خودشو میگه و بقیه هم نظرشون رو میگن. اینجا هیچکس مدیر بخش گرافیک و... نیست (فعلاً) تا وقتی که نهاد رسماً شکل بگیره و دپارتمانها رو تشکیل بدیم. همه طرحهای خودمون رو میگیم و نظراتمون رو هم اعلام میکنیم و بقیه دوستان، به طرحها امتیاز میدن و این امتیازهاست که مشخص میکنه چه طرحی باید استفاده بشه. حالا یکی ملاکش برمبنای اصول گرافیکی و... است. یکی دیگه، فقط معیارش اینه که «خوشش اومده». چه اشکالی داره؟ مگه همه کسانی که در آینده طرف مقابل نهاد هستن (مشتریان و مردم عادی و...) اصول گرافیک رو خوندن؟ خیلیها همینطوری باید «خوششون بیاد». بدون هیچ دلیل خاصی. پس لطفاً به نظر همه احترام بگذارین و طرح خودتون رو بعنوان یکی از اعضای نهاد که میخواد قدم مثبتی برداره بگین. اینکه من طرحم رو پیشنهاد بدم و انتظار داشته باشم حتماً انتخاب بشه چون بنظرم بیشتر از بقیه از بحثهای تخصصی سر در میارم، انتظار بجایی نیست. برای مثال، خیلی از موارد هست که توی کدنویسی ازنظر شخص بنده و خیلیها که اصول رو میدونن، استاندارده و باید توی کارهای تیمی رعایت بشه ولی وقتی توی تیمی که قراره باهاشون کار کنم، مورد قبول نیست، من هم ازشون میگذرم. البته حرفم رو میگم بهشون که بعداً اگه به مشکل برخوردن، نگن تو میدونستی و نگفتی ولی اینطور هم نیست که اگه با استانداردهای من توافق نکنن، تیم رو رها کنم بگم هر کاری دلتون میخواد بکنید. یکم روحیه کار جمعی خودمون رو بالا ببریم بد نیست. موفق باشید.

MMSHFE
شنبه 02 شهریور 1392, 10:16 صبح
این صفحه رو ببینید. خیلی از این ایده ها انگار تکراری هستن. البته بد نیست ها، ولی به سایر طرحهاش و همچنین توضیحات هر طرح و ایده ای که مطرح میکنه هم دقت کنید و ایده بگیرین:
http://www.thelogofactory.com/logo_blog/index.php/the-logo-design-hall-of-fame

شنبه 02 شهریور 1392, 11:44 صبح
به نظر من هر طرحي هم كه دوستان بزنن ميتونه تكراري باشه(كافيه تو گوگل با عكس جستو جو كنيد و چند تا نمونه بياريم بذاريم اينجا) مهم مفهوم و اون ملاكهاييه كه ما مد نظرمونه به نظر من كه بيشتر رو معنا و مفهوم كار بشه بهتره تا شكلو شمايل اينطوريه كه لوگو منحصر به فرد ميشه البته شكلش هم مهمه ولي به نظر من تكراري يا مشابه بودنش (البته فقط مشابه بودن نه كپي يه طرح ديگه باشه) زياد مهم نيست.

MMSHFE
شنبه 02 شهریور 1392, 11:45 صبح
با سلام خدمت دوستان، من رسما امروز تو سایت عضو شدم، فقط تونستم متن اصلی تاپیک رو بخونم و به عنوان یه php کار دوست دارم از این نهاد خمایت کنم، ولی یه ادرسی بود xoogle.ir ولی انگار باز نمیشه و مشکل پیدا کرده...
ولی انگار کارا خیلی کند پیش میره براتون بعد از 23 صفحه هنوز تو لوگو گیر کردین؟!
من طرح colors رو خیلی میپسندم هرچند که باید رو رنگ بندیش بیشتر کار بشه ولی شکل و اصلیش عالیه....
فقط اگه میشه بگین هنوز سایتی دارین ؟!!
حمایت ما باید چجوری باشه؟!!
سایت xoogle.ir ارتباطی به نهاد نداره. قبلاً بعنوان پیشنهاد مطرح شد که نهاد ازش استفاده کنه که مورد قبول اکثریت واقع نشد و کنار گذاشتیمش و فعلاً Deactivate شده ولی سایت رسمی نهاد قراره inahad.org و inahad.ir باشه که درحال حاضر داریم درمورد طراحی قالب و لوگو تبادل نظر میکنیم. علت کند پیش رفتن، فعلاً همینه که نهاد ثبت نشده و سایت رسمی اون هم شروع به کار نکرده و اگه خدا بخواد، بعد از راه اندازی سایت، مباحث و مذاکرات به سیستم چت آنلاین همون سایت منتقل خواهد شد. درمورد حمایت هم فعلاً فقط با ارسال پیامک به شماره نهاد که توی پست اول مشخص شده، اعلام حضور میکنید و بعداً درصورت تمایل به عضویت در هیئت مدیره و مؤسس، در نشستهای نهاد که در شهرهای مختلف برگزار میشه مشارکت خواهید داشت و درغیر اینصورت، صبر میکنید تا نهاد راه بیفته و بعنوان یک عضو عادی، با نهاد همکاری کنید. تفاوتهای اعضای عادی و هیئت مدیره و... رو هم توی پستهای قبلی گفتیم. موفق باشید.

ravand
شنبه 02 شهریور 1392, 11:53 صبح
من دو تا پیشنهاد دارم.
یکی اینکه بیاید و از node.js برای نوشتن سایت چت استفاده کنید.
دوم اینکه اجازه بدید کسانی که عضو نهاد هستند هم در اتاق های چت حضور داشته باشند. و با هم به تبادل اطلاعات بپردازند. شاید خوششون امد و در آینده عضو نهاد هم شدند. در مورد ساخت یک شبکه ی اجتماعی هم به نظرم خیلی خوبه که راه اندازی بشه. بهتر از شبکه های اجتماعی دیگه هست که میان چرت و پرت میگن.

ravand
یک شنبه 03 شهریور 1392, 08:12 صبح
با سلام
سایت...

داداش چرا اینطوری میکنی؟!!!!!!!!!!!
من امروز و دیروز توی هر تاپیکی رفتم تبلیغات شما رو دیدم!!!!!!!!!
اینجا که جای تبلیغ نیست!!!!!!!!!!!!!!!!

shpegah
یک شنبه 03 شهریور 1392, 08:18 صبح
کلمه نهاد با پرچم ایران

***BiDaK***
یک شنبه 03 شهریور 1392, 15:43 عصر
الان کسی روی قالب داره کار میکنه یا اینکه گرافیستا قهر کردن؟:لبخند:

colors
یک شنبه 03 شهریور 1392, 16:16 عصر
الان کسی روی قالب داره کار میکنه یا اینکه گرافیستا قهر کردن؟:لبخند:
ما که گرافیست نیستیم ولی درکل منتظر لوگو هستیم تا نهایی بشه.

همه گیر دادن که نباید طرح تکراری باشه و نباید ... . پس لطفا یه طرح بدید که سریعتر لوگو رو تثبیت کنیم که وب سایت رو شروع کنیم.

یک شنبه 03 شهریور 1392, 16:55 عصر
خب دوستان ما الآن 4 تا طرح داريم من سر جمعشون كردم اگر دوستان گرافيك كار ايده ي ديگه اي ندارن بيايد رو همينا نظر سنجي رو بذاريم تا زود تر كارا پيش بره و هي دور خودمون نچرخيم.
در ضمن به ترتيبي كه طرح ها تو تاپيك بود ميذارم
طرح ها:
1:طرح جناب ***Bidak*** (http://barnamenevis.org/member.php?245899-***BiDaK***) :
109694
.
.
.
2:طرح جناب Variant (http://barnamenevis.org/member.php?284726-Variant):
109692
.
.
.
3:طرح جناب colors (http://barnamenevis.org/member.php?181541-colors):
109695
.
.
.
4:طرح جناب shpegah (http://barnamenevis.org/member.php?153021-shpegah):
109693

vira1368
یک شنبه 03 شهریور 1392, 17:03 عصر
ای کاش طرح آقای موحد رو یکی از گرافیست ها به صورت لوگو در میاورد تا بشه روی اون هم تصمیم گرفت(طرح جالبی میتونه باشه)

shpegah
یک شنبه 03 شهریور 1392, 17:38 عصر
ای کاش طرح آقای موحد رو یکی از گرافیست ها به صورت لوگو در میاورد تا بشه روی اون هم تصمیم گرفت(طرح جالبی میتونه باشه)

منظورتان کدام طرح است ؟

در ضمن اگردوستان نظر وطرحی دارند لطفا ارائه بدن حتی اگه شده رو کاغذ بعد عکسشو بذارن

اینی که تکراریه یا نه بذارید به انتخاب نظر اکثریت شما اگر ایده ای داری بذار چکار به قضاوت من وامثال من دارید در نهایت جمعه که تصمیم میگره هرکس نظرشو میگه که نباید به کسی بربخوره دادن نظر ها برای اینه که
بعدا حرفی توش نباشه که چرا قبلا نگفتی وگرنه شعار همه ما رای اکثریت بود

vira1368
یک شنبه 03 شهریور 1392, 17:46 عصر
منظورتان کدام طرح است ؟

طرح جناب آقای ***Bidak***

shpegah
یک شنبه 03 شهریور 1392, 17:52 عصر
طرح جناب آقای ***Bidak***
طرح ایشون که اولین ایتمه قرار شد اول یک طرح انتخاب بشه اگر هرکدوم انتخاب شد با svg روی طرح کار بشه که بیخودی وقتا تلف نشه

E power
یک شنبه 03 شهریور 1392, 23:06 عصر
من عضو نهادتون نیستم ولی چند روزی هست که دارم تاپیک رو دنبال میکنم می بینم وضعیت بی نظمی دارید .. همش هم به خاطر اینه که هر کسی داره ساز خودش رو میزنه
اگه نظر من رو میخواید اعضای خودتون رو به چند تیم تقسیم کنید و کار رو جلو ببرید
یه نکته رو خیلی بهش توجه داشته باشید : اگه گرافیست دارید و گرافیستتون چیزی گفت حرفش رو قبول کنید چون حداقلش اینه که اون از شما بیشتر مطالعه کرده و تجربه ی بیشتری داره
الان خیلی ها اینجا گرافیست نیستن و طرح دادن ، شاید طرح صرفا برای پیشنهاد باشه ، ولی طرح پیشنهادی رو به نظر من نباید به رای گذاشت ، چون ممکنه از نظر یه گرافیست زیاد خوب نباشه
طرح های پیشنهادی رو جمع کنید بدید به گرافیستتون تا با توجه به طرح ها یه لوگو بزنه

البته من به شخصه معتقدم چیزی رو که آدم تخصص اش رو نداره نباید توش دخالت کنه یا حتی نظر بده ، مثلا الان شما همین طرح های پیشنهادی رو هم نباید میدادید چون ممکنه به اندازه ی اون گرافیست از بحث لوگو سر در نیارید ، همون گرافیست هم اگه تخصصی توی برنامه نویسی نداشته باشه نباید توی کار برنامه نویسا دخالت کنه و بگه فلان جا رو مثلا از شی گرایی استفاده نکنید

اینجوری بهتره که هر کسی کار خودش رو بکنه.
موفق باشید.

***BiDaK***
دوشنبه 04 شهریور 1392, 00:45 صبح
من عضو نهادتون نیستم ولی چند روزی هست که دارم تاپیک رو دنبال میکنم می بینم وضعیت بی نظمی دارید .. همش هم به خاطر اینه که هر کسی داره ساز خودش رو میزنه
یه نکته رو خیلی بهش توجه داشته باشید : اگه گرافیست دارید و گرافیستتون چیزی گفت حرفش رو قبول کنید چون حداقلش اینه که اون از شما بیشتر مطالعه کرده و تجربه ی بیشتری داره
الان خیلی ها اینجا گرافیست نیستن و طرح دادن ، شاید طرح صرفا برای پیشنهاد باشه ، ولی طرح پیشنهادی رو به نظر من نباید به رای گذاشت ، چون ممکنه از نظر یه گرافیست زیاد خوب نباشه
طرح های پیشنهادی رو جمع کنید بدید به گرافیستتون تا با توجه به طرح ها یه لوگو بزنه

البته من به شخصه معتقدم چیزی رو که آدم تخصص اش رو نداره نباید توش دخالت کنه یا حتی نظر بده ، مثلا الان شما همین طرح های پیشنهادی رو هم نباید میدادید چون ممکنه به اندازه ی اون گرافیست از بحث لوگو سر در نیارید ، همون گرافیست هم اگه تخصصی توی برنامه نویسی نداشته باشه نباید توی کار برنامه نویسا دخالت کنه و بگه فلان جا رو مثلا از شی گرایی استفاده نکنید

موفق باشید.
صحبتای اولت که که رو نظم پیش نمیره رو قبول دارم ولی صحبتای بعدیت من عذر میخوام که طرح دادم:لبخند:(این همه کوبوندن نداره:لبخند:)
ولی این دلیل نمیشه کسی که یه لوگورو نتونه با نرم افزارای گرافیکی دربیاره هم نتونه طرح بده.
من خیلیارو میشناسم که با نرم افزارای گرافیکی زیاد وارد نیستن ولی خیلی طرح ها خودشون دروردن و به گرافیستا دادن و اونا درووردن.حتی لوگو

p30online
دوشنبه 04 شهریور 1392, 06:23 صبح
طرح مهندس shpegah به نظرم بهتره

shpegah
دوشنبه 04 شهریور 1392, 07:20 صبح

موفق باشید.

من با نظر دوستمون کاملا موافقم جناب ***Bidak*** فکر میکنم ایشون بیشتر منظورش به من بود تاشما ولی کاملا حق دارند کار اصولی همینطوره که دوستمون میگن ولی متاسفانه تعداد گرافیستای جمعمون کمند
من فقط تصمیم داشتم نقش یک هندلر روبازی کنم که دوستان گرافیست به خودشون بیان ویک تکونی به خودشون بدن تا امثال من به خودشون اجازه ندن طرح بدن ولی دیدید که قضیه چطور پیش رفت

البته دوستان گرافیستمون هم انتظار میره منطقی باشند وقتی یک طرحی کلا اصولی نیست بگن اصولی نیست نه اینکه بااستدلالهای غیر منطقی به نظر بیاد قصد دارن حرف خودشونو به کرسی بنشونن
چون من خودم به عنوان کسی که ادعای برنامه نویس بودن میکنه قطعا تسلیم حرف غیر منطقی نخواهم شد

MMSHFE
دوشنبه 04 شهریور 1392, 08:35 صبح
علت اصلی این بی نظمی ظاهری اینه که هنوز کسی بعنوان مدیر بخشهای مختلف انتخاب نشده و علت این مسئله هم اینه که هنوز نهاد تشکیل نشده که نقشها مشخص بشه. خیلی از دوستان هم متأسفانه رزومه و تواناییهای خودشون رو اعلام نکردن. اما اینکه افراد فاقد تخصص حق اظهار نظر ندارن رو شخصاً نمیپسندم چون خیلی وقتها ایده ها مثل جرقه به ذهن افراد میرسه و با یکسری اصلاحات جزئی، ایده خیلی خوبی از آب در میاد و در اکثر موارد هم جرقه ها به ذهن افراد غیر متخصص میخوره. بحث دخالت یه چیزه، اینکه نظرشون رو بتونن اعلام کنن و کسی هم از این اظهار نظر ناراحت نشه، یه چیز دیگه است. درمورد قالب سایت هم لطفاً دوستان فعالیتشون رو به موازات لوگو شروع کنن و فوقش با تغییر لوگو، یکسری تغییرات توی رنگبندی قالب و... پیش میاد ولی قالب کلی که مشخص بشه، برنامه نویسها میتونن کارشون رو شروع کنن. اگه خدا بخواد میخوایم تا قبل از نشست بعدی که احتمالاً توی آبان و در تهران خواهد بود، سایت نهاد شروع به کار کنه.

Veteran
دوشنبه 04 شهریور 1392, 10:50 صبح
خب همین الان هم یک سری کارها هست که باید انجام بشه
طراحی لوگو
طراحی قالب
برنامه نویسی
و ...
چرا نباید برای همین موارد یک سری مدیر مشخص بشه ؟!

علت این مسئله هم اینه که هنوز نهاد تشکیل نشده که نقشها مشخص بشه.
اگه نهاد ثبت بشه,
نهاد زبون در میاره میگه این کارو بکنید اون کارو بکنید ؟
این خوده ما هستیم که که تصمیم گیری هارو میگیریم
کارهارو انجام میدیم
و ...
خب همین الان هم میشه کارهای زیادی کرد !
بیخودی داریم خودمون رو با ثبت نشدن نهاد سرگرم میکنیم.

درمورد قالب سایت هم لطفاً دوستان فعالیتشون رو به موازات لوگو شروع کنن

با گفتن این حرف هیچ اتفاقی نمیوفته
چرا که کسی احساس مسئولیت نیمیکنه
اما اگر همین الان شما بیاین برای کارها گروه هایی رو تشکیل بدین و از اعضا درخواست عضو شدن در گروه هارو بکنین
برنامه ایی بنویسین که خب دوستان بخش گرافیک این کار باید تا 16 شهریور انجام بشه تا از برنامه عقب نمونیم
اونوقت اعضا یا نمیتونن یعنی از عهده مسئولیت ها بر نمیان.
یا اینکه میتونن کار رو در زمان مشخص انجام بدن و میان ثبت نام میکنن و اگه ثبت نام کننده موعظف هستند که طبق برنامه پیش برن
===
اما حالا میایم میگیم دوستان این کارو بکنید اون کارو بکنید ! اما هیچ اتفاقی نمیوفته.
جز جرو بحث.

MMSHFE
دوشنبه 04 شهریور 1392, 11:02 صبح
خب همین الان هم یک سری کارها هست که باید انجام بشه
طراحی لوگو
طراحی قالب
برنامه نویسی
و ...
چرا نباید برای همین موارد یک سری مدیر مشخص بشه ؟!

چون هنوز دقیقاً مشخص نیست هرکس چقدر تخصص داره. قاعدتاً مدیر هر بخش باید در اون زمینه، تبحر، مطالعه و تجربه نسبتاً بیشتری از سایر اعضا داشته باشه. وقتی هنوز نصف بیشتر اعضا رزومه خودشون رو نفرستادن، چطور انتظار دارین مدیر مناسب برای هر بخش انتخاب بشه؟

اگه نهاد ثبت بشه,
نهاد زبون در میاره میگه این کارو بکنید اون کارو بکنید ؟
خیر، نهاد زبون در نمیاره ولی تا وقتی که اطلاعات جامعی از اعضا نداشته باشیم (ازطریق رزومه ها و بررسی نمونه کارهای انجام شده که در نشست تهران باید همراه خودتون بیارین)، تصمیمی درخصوص انتخاب مدیر هر بخش گرفته نخواهد شد.

با گفتن این حرف هیچ اتفاقی نمیوفته
چرا که کسی احساس مسئولیت نیمیکنه
اما اگر همین الان شما بیاین برای کارها گروه هایی رو تشکیل بدین و از اعضا درخواست عضو شدن در گروه هارو بکنین
برنامه ایی بنویسین که خب دوستان بخش گرافیک این کار باید تا 16 شهریور انجام بشه تا از برنامه عقب نمونیم
اونوقت اعضا یا نمیتونن یعنی از عهده مسئولیت ها بر نمیان.
یا اینکه میتونن کار رو در زمان مشخص انجام بدن و میان ثبت نام میکنن و اگه ثبت نام کننده موعظف هستند که طبق برنامه پیش برن
===
اما حالا میایم میگیم دوستان این کارو بکنید اون کارو بکنید ! اما هیچ اتفاقی نمیوفته.
جز جرو بحث.
تمامی اعضای نهاد، فقط تا تاریخ 10 شهریور فرصت دارن طرحهای پیشنهادیشون رو برای «قالب سایت» و «لوگوی نهاد» همراه با هرگونه توضیح که لازمه درمورد طرحشون ارائه بدن، به ایمیل بنده یا آقای حسین زاده ارسال کنن. بعد از این تاریخ، طرحها به رأی گیری گذاشته خواهد شد تا نهایتاً قبل از نیمه دوم شهریور، قالب سایت آماده و قطعی بشه و برنامه نویسها بتونن کارشون رو شروع کنن.

Veteran
دوشنبه 04 شهریور 1392, 11:24 صبح
چون هنوز دقیقاً مشخص نیست هرکس چقدر تخصص داره. قاعدتاً مدیر هر بخش باید در اون زمینه، تبحر، مطالعه و تجربه نسبتاً بیشتری از سایر اعضا داشته باشه. وقتی هنوز نصف بیشتر اعضا رزومه خودشون رو نفرستادن، چطور انتظار دارین مدیر مناسب برای هر بخش انتخاب بشه؟خب شما ی سری گروه هارو تشکیل بدین
اونوقت ببینین رزومه و نمونه کار میفرستن یا نه
این عادت ما ایرانی هاس.
===

تا وقتی که اطلاعات جامعی از اعضا نداشته باشیم (ازطریق رزومه ها و بررسی نمونه کارهای انجام شده که در نشست تهران باید همراه خودتون بیارین)، تصمیمی درخصوص انتخاب مدیر هر بخش گرفته نخواهد شد.همه این کارهارو میشه از طریق اینترنت انجام داد
بیخود داریم همه موارد تا نشست تهران عقب مینداریم.
اگر دلیل این حرفا اینکه حتما مدیر های که انتخاب خواهند شد و ... باید در نشست ها حضور پیدا کرده باشن یا پیدا کنند
هم میشه از اعضایی که در 2 دوره نشست قبلی بودن انتخاب کرد

MMSHFE
دوشنبه 04 شهریور 1392, 11:47 صبح
ارسال اطلاعاتی مثل رزومه چه ارتباطی به تشکیل گروهها داره؟ همه اعضا باید چه عضو گروهی باشن، چه نباشن، رزومه خودشون رو در اختیار نهاد بگذارن. این موضوع تقریباً چند ماهه که اعلام شده ولی هنوز خیلیها رزومه نفرستادن. درمورد ارسال رزومه هم به زودی یک Dead Line میگذاریم که اگه هر کسی تا تاریخ مشخص شده، رزومه خودش رو نفرستاد، از فهرست اعضای فعال حذف میشه و در تصمیم گیریها و کارهای عملی مخصوص خود نهاد (مثل طراحی سایت نهاد و...) نقشی نخواهد داشت. مدیران گروهها باید حتماً در نشستها حاضر بشن چون نمونه کارها و کدها و سبک کدنویسی و طراحی و... باید از نزدیک بررسی بشه و ازطرفی فقط ازبین اعضای هیئت مدیره (که در نشستها حاضر میشن)، کسانی بعنوان مدیریت بخشهای مختلف انتخاب میشن. حالا بعد از راه اندازی سایت نهاد، میتونیم بگیم نمونه کار و... رو اینترنتی و ازطریق سیستم تبادل فایل و... که طراحی میکنیم، بفرستن ولی فعلاً تنها راه، بررسی حضوریه تا اگه بنا به دلایلی، کد یک نفر مناسب تشخیص داده نشد، بتونه درصورت لزوم، همونجا بسرعت از سبک کدنویسی خودش دفاع کنه و زمان بی دلیل از دست نره. مطمئن باشید این چند روز زمانی که الآن برحسب ظاهر بی دلیل داره هدر میره، بیکار نیستیم و داریم راهکارهایی ایجاد میکنیم که بعداً این زمانها بسرعت جبران بشن. بقول معروف، اگه اول جای پاهامون و بند کفشهامون رو سفت کنیم و دیرتر ولی اصولی حرکت کنیم، بهتر از اینه که عجولانه راه بیفتیم و وسط راه مدام زمین بخوریم.

saman-arsenal
دوشنبه 04 شهریور 1392, 13:30 عصر
منم یه طرح زدم

109735
http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 04 شهریور 1392, 17:45 عصر
منم یه طرح زدم

109735
http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

تعصب چی میگه ؟؟؟ رنگ ارسنالی زدی که برادر قبول نیست

Veteran
دوشنبه 04 شهریور 1392, 18:25 عصر
ارسال اطلاعاتی مثل رزومه چه ارتباطی به تشکیل گروهها داره؟ همه اعضا باید چه عضو گروهی باشن، چه نباشن، رزومه خودشون رو در اختیار نهاد بگذارن.ربطش اینکه الان شما فراخوان جذب گرافیست برای گروه گرافیک بدین
کسی که به خودش اگاه باشه که بله من گرافیکم خوبه و میتونم به گروه گرافیک نهاد کمکی کردم
مجبوره برای به عضویت در اومدن این گروه رزومه ارسال کنه
و همینطور برای گروه های دیگر
به اندازه کافی من و دیگر دوستانی مثل ***BiDaK*** (http://barnamenevis.org/member.php?u=245899) در این رابطه هم پیغام خصوصی دادیم هم در تاپیک پست دادیم.
هرچی میگیم اینجوریه اونجوریه
اما کسی که به حرفامون گوش نمیده.
من و جناب ***BiDaK*** (http://barnamenevis.org/member.php?u=245899) چندبار برای رفتن تهران و پیگیری کارهای ثبت اعلام حضور کردیم
اما کسی به پیغام ها جوابی نداد.
بعد از چندین پیغام متوجه شدیم که بله دوستان دیگری هم اعلام حضور کردن و با شرکت هایی هم صحبت کردین
به این شکل خوب نیست.
خوبه که اگر حرکتی انجام میشه بقیه دوستان هم در جریان قرار بگیرند

===

تعصب چی میگه ؟؟؟ رنگ ارسنالی زدی که برادر قبول نیست روی چه حسابی قبول نیست ؟ روی چه منطقی ؟
مگر ارسنال این رنگو خلق کرده !
مگر هرکسی این رنگی باشه یعنی ارسنالی ؟
مگر شما مسئول قبول کردن یا قبول نکردن لوگو ها هستید ؟
مگر قرار نیست به نظرسنجی گذاشته بشه ؟
اتفاقا خیلی هم قشنگ شده

***BiDaK***
دوشنبه 04 شهریور 1392, 19:11 عصر
===روی چه حسابی قبول نیست ؟ روی چه منطقی ؟
اتفاقا خیلی هم قشنگ شده
بابا مشخصه شوخی کرده:قهقهه:چرا یهو انقد عصبانی:لبخند:

Tarragon
دوشنبه 04 شهریور 1392, 20:52 عصر
روی چه حسابی قبول نیست ؟ روی چه منطقی ؟
اتفاقا خیلی هم قشنگ شده
بابا این خیلی خشنه.
میگم بعدا تو نهاد اشتباه کردیم نگیره مارو بزنه.

saman-arsenal
دوشنبه 04 شهریور 1392, 21:08 عصر
تعصب چی میگه ؟؟؟ رنگ ارسنالی زدی که برادر قبول نیست
به خدا هیچ اصلا توو فکر آرسنال نبودم مهرداد جان باور کن:لبخند:باور بکن من آرسنالی نیستم بارسلونیم اما آرسنالی ها رو دوست دارم:بامزه::لبخند:

***BiDaK***
دوشنبه 04 شهریور 1392, 21:57 عصر
خوب ما با این شرایطی که الان داریم هم میتونیم خودمون نظم بدیم.
اول قضیه ثبت نهاد روشن بشه.
این قضیه داره شبیه میشه به شروع کار از شنبه.حالا این شنبه کی میاد خدا میدونه.درسته بعضیا خیلی کارها انجام میدن ولی ما نمیدونیم خب شما بیاین کارهارو هم بگید باز کافی نیست باید همه چی زمان بندی بشه.این کمترین کاریه که میتونیم کنیم.
نگید عجله نکنید ما 5 ماهه عجله نکردیم اینکه بگیم عجله داریم فک میکنم درست نباشه.بنظرم میشد از نشست بعد اصفهان با یک برنامه ریزی بهتر این مشکلات نبود.ولی وقتی بعد از اصفهان 13 14 تا عنوان گذاشته شد توو تاپیک بقیه بدون هیچ راهکاری یا باز عنوان خواستن اضافه کنن یا یکی اومد گفت نمیشه و 5 نفر تو جوابش گفتن میشه.یعنی فقط با حرف خواستیم ثابت کنیم.آقا در کل حرف حرف میاره.ما بهتر بود تو همون نشست اصفهان خیلی چیزارو تموم میکردیم چون همه از راه دور بودیم.یعنی اگه دوروز بود شاید خیلی ازین مشکلات نبود.ولی تا نشست بابل طول کشید.
اما برنامه:
• کیا رو لوگو کار میکنن خوب به شما(آقای شهرکی) پیام بدن بعد اونجا شما یه زمانیرو مشخص میکنید.
• چه کسایی رو قالب کار میکنن؟تا فلان تاریخ وقت دارید طرحتونو بدید.
• برنامه نویسا کیا میخوان کمک کنن و زمان آماده سازی کار رو هر کسی میتونه بده.واسه شروع کار بلاخره باید اعتماد کنید به افراد و اون نفری که قسمتیو قبول میکنه حتما توو خودش میبینه که اینکارو میتونه و تابحال انجام داده.اما شما میتونین با زمان کمتری که میدید این برنامه نویس اگه تو اون قسمت مشکل دار بود با زمان بندی که داشتید زمانو از دست ندید و نفر جایگزین بذارید واسه اون قسمت.
• کار ثبت نهاد چجوری پیش میره؟از کی شروع میشه؟اگه قراره کسی تهران پیگیری کنه تو همین چند روز مشخص کنید تا هرروزی میگید یا ما بریم یا کس دیگه.بنظر میاد این خودش کمه کم یکماه طول بکشه.
• و...
دیگه همه میدونیم امروز تا یکماه دیگه کجا هستیم.حداقل میدونیم 80 درصد کار های مشخص شده تو یکماه انجام میشه.
اینکه تو تاپیک اصلا مطرح بشن فقط کار تو این 5 ماه رو داریم تکرار میکنیم.فعلا نیاز نیست کسی حرفی بزنه.طرحها مشخص میشه لوگوها مشخص میشه از طرف شما جمع آوری میشه بعد یه روز میذارید واسه نظرسنجی به نظر اینا نظمو بیشتر میکنه.
چیزیکه مشخصه اینه که نهاد کارو انجام میده پس زمانو از دست ندیم.

این قسمت از حرفهاتون

وقتی که اطلاعات جامعی از اعضا نداشته باشیم (ازطریق رزومه ها و بررسی نمونه کارهای انجام شده که در نشست تهران باید همراه خودتون بیارین)، تصمیمی درخصوص انتخاب مدیر هر بخش گرفته نخواهد شد. 
فقط وقت رو هدر میده...
در همین اینترنت هم امکان بررسی نمونه کار ها هستش.گرچه زمان بیشتری رو میطلبه.اما به اندازه زمانی که ما تا ابان ماه از دست میدیم نیست.

نهاد بلاخره باید گروه بندی بشه صرفا واسه کار های قبل از تاسیس.واسه تصمیم گیری ها و سایت و کارهای ثبتی و جمع آوری رزومه و ...
اینکه بگیم چون تاسیس نشده , فایده ای نداره چون روزی هم که نهاد ثبت بشه اون روز همین تعداد هستن و در ادامه اضافه میشن.
بقول خودتون،
اگه اول جای پاهامون و بند کفشهامون رو سفت کنیم و دیرتر ولی اصولی حرکت کنیم، بهتر از اینه که عجولانه راه بیفتیم و وسط راه مدام زمین بخوریم.
البته تشکیل گروه ها هم به معنی عجولانه راه رفتن نیست
همون سفت کردن بند کفش هست.
ما در بابل جمع شدیم تا باهم یک سری تصمیم گیری ها بگیریم
چراکه باهم میتونیم بهتر کار رو پیش ببریم
اما چرا نیومدیم مثل همین وضعیتی که نهاد الان داره هر یکی از دوستان تاپیک بزنن برای ایجاد نهاد حمایت از برنامه نویسان و هرکسی ساز خودشو رو بزنه و در نهایت رای گیری بشه ؟

من تعجبم ما تو همون بابل این حرفارو بعد از جلسات با بقیه زدیم چرا یادشون رفت همه ی حرفایی که زدیم؟بازم دارن مثل قبل عمل میکنن.
نظرات امیدوارم مفید واقع بشه.
کلی فسفر سوخت.:اشتباه:

qartalonline
دوشنبه 04 شهریور 1392, 22:25 عصر
دوستان من یه طرح مانندی روی کاغذ انجام دادم که از اسم ایران نهاد تشکیل شده.
البته روی کاغذ مسلما اشکالاتی خواهد داشت، هدفم پیاده سازی ایده ی ذهنم بود.

109747

mohsen6500
سه شنبه 05 شهریور 1392, 13:14 عصر
با سلام به همه دوستان عزیز
یک معذرت خواهی نسبتا طویل و عرض به همه اعضای تالار PHP به خصوص استاد شهرکی عزیز ودوست داشتنی دارم.
و هم چنین آقا مهرداد گل که نتونستم در جلسه ودم نهاد شرکت داشته باشم.
راستش چند وقتی بود که به دلیل قسمت که چه عرض کنم قسمت هایی از مشکلات متعدد نتوانستم در جمع دوست داشتنی اعضای محترم تالار حضور داشته باشم.
اما همه ی اینها هیچ گاه مانع نشد که از علاقه ی خود به تشکیل این نهاد کاسته و یا کمرنگ شود.
و هر از گاهی اگر وقتی حاصل می شد تاپیک های نهاد را مرور کرده تا در چند و چون قضایای قرار بگیرم.
یک خسته نباشید و خدا قوت نیز به همه اعضایی که در حال حاضر فعالیت بیشتری از خود نشان داده و آهسته و البته پیوسته کار نهاد را ادامه می دهند تشکر و قدردانی خود را مبذول می دارم.
در این روزهای آشفته ی طراحی وب به صورت هایی که منفعت برنامه نویس زیر سوال است و زحمات و تلاش های بی وقفه وی زیر سوال است ، گزینه ی مناسب و البته راه انداز همین مسئله انسجام و مرتب سازی الگوی خاصی برای برنامه نویسان است.
وقتی سری به سایت هایی که پروژه ها را به قیمت هایی ناچیز به عهده برنامه نویس قرار می دهند و وی نیز برای بقای عمر برنامه نویسی و هم چنین امرار معاش ناگزیر به تسلیم است می زنم ، داغم دوباره تازه می شود و آن جمله ی معروف ما میتوانیم در خیالم نقش می بندد.
وقتی که پروژه دهنده با کلی دستورات ریزودرشت و درخواست های متعدد آخر قیمتی برابر یک چهارم قیمت واقعی ویا به قول خودشان قیمتی منصفانه را پیشنهاد می کند ، ناگاه جمله ی نازیبای ای کاش در نظرم منقش می شود.
اما همه نیز به آینده خوش بینیم و کلا آدمی به امید زنده است و کسی که امید ندارد به قطع یقین نام زنده گان را یدک می کشد.
پس حال چه باید کرد؟!
این سوالی است که تک تک اعضای تالار به احتمال یقین حداقل روزی یا هفته ای و یا ماهی یک بار از خود پرسید ه و شاید هم راه حل هایی را برای این موضوع دریافته باشند.
با کمی مرور کردن مطالب دوستان این نکته مهم که همه ی اعضا به تشکیل نهاد اصرار دارند واقف خواهید شد اما اینجا مسئله مهم همدلی کردن و همراهی اعضاست که اندکی و اندکی و البته به نظر بنده تنها اندکی کم است.
اما همین مقداراندک برای دوستانی که از تالارهای دیگر به این تاپیک مراجعه میکنند کاملا نمایان است.
مهم ترین علل را بنده در این میدانم که شاید اعضای محترم تالار در موقعی آستانه تحمل شان در مقابل انتقاد دوستان که چه به جا و شاید هم کمی نا بجا باشد پایین است و این خود موجب ایجاد پاسخ هایی به ادامه این انتقاد دارد و البته درمواقعی نیز مدیر تالار مجبور به حذف آنها می شود و این هم ریشه در نبود تجربه ی کار گروهی (به نظر بنده) دارد که پیشنهاد حقیر این است که کمی سعه صدرتان را بالا برده و در ابتدا به ساکن شروع به پاسخ دهی نکنید و کمی به خودِ سوال توجه کنید تا هم از ایجاد پاسخ های بیشتر خودداری کرده باشید و هم این تاپیک به بحث های فرعی کمتر کشیده شود.
مبحث بعدی که می خواستم عنوان کنم درمورد طرح لوگوی نهاد است. پیشنهاد های دوستان را که دیدم از شباهت بسیار زیاد که تقریبا همه در یک سطح مساوی بودند ذهنم را به این جهت سوق داد که کمی خلاقیت در کارهای دوستان گرافیکی کم رنگ شده و به یاد همان سایت های کذایی افتادم که اکثر کسانی که درخواست وب سایت می دهند شاید قریب به نود درصد آنها سایت های مشابه را و البته بیشتر آنهاسایت های معروف و پربازدید ایرانی را برای کار خود پیشنهاد می کنند و به نظرم کمی بشتر هم می توان خلاقیت به خرج داد چرا ما نیز بیاییم و از کارهای مشابه استفاده کنیم و چرا مطالعه ی بیشتر را در دستور کار خود قرار ندهیم؟ چه اشکالی دارد اگر کمی دیر ولی بی نظیر طرح شود؟!
بعضی از دوستان عجله بسیار زیادی برای آغاز رسمی فعالیت انجمن دارند اما بنده کمی با این نظر مخالف هستم البته هرچند که می گویند در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست منتها این را نیز نباید فراموش کنیم که بی گدار به آب زدن هم ممکن است ریشه نهاد را لااقل کمی خشک کند. اما از این هم نباید گذشت که کمی تحرک سایر دوستان کم است که آنها نیز شاید همانند بنده درگیر مشکلاتی باشند و حتما با رفع مشکل دوباره به این تاپیک باز خواهند گشت.
سعی کردم در این چند سطرخلاصه ای از اتفاقاتی که دیده بودم و دوست داشتم درباره ی آنها صحبت کنم با شما درمیان بگذارم.
درآخر آرزوی سلامتی برای همه اعضا دارم و امید وارم که آینده ای روشن در مقابل نهاد باشد که البته هست اگر دوستان کمی و تنها کمی همت کنند. بنده نیز از این به بعد سعی خواهم کرد که حضوری پررنگ تر داشته باشم.
موفق باشید
یاعلی مدد

MMSHFE
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 08:38 صبح
متأسفانه NIC اینقدر در ثبت مدارک تعهدنامه قبول مسئولیتهای دامنه inahad.ir تأخیر ایجاد کرد که دامنه طبق ایمیلی که برای بنده ارسال کردن، به زمان Suspend شدن رسید و طبق ادعای خودشون معلق شد و قاعدتاً باید دو ماه صبر میکردن که مدارک اگه ارسال نشه، بعد آزادش کنن ولی گویا در همین زمان تعلیق، یک نفر دیگه دامنه رو خریده! و امروز به اون طرف زنگ زدم میگه 4.800.000 تومان آخرین پیشنهاد دریافتی ما بوده و شنبه به بالاترین قیمت میفروشم. درحال مکاتبه با NIC هستم تا ببینم مشکل چیه و چرا در زمان تعلیق، دامنه رو فروختن. گویا دستهایی تو کاره که ما ازش بیخبریم. فعلاً تنها دامنه رسمی نهاد که خوشبختانه دوستان عزیز NIC دستشون بهش نمیرسه، inahad.org هست.

Dead Space
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 08:55 صبح
عجب داستانی شده.
مطمعنن کسی که الان صاحب دامنه هستش یکی از اعضای همین سایته

E power
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 09:04 صبح
اگه طبق قوانین خودشون دو ماه باید صبر میکردن ، پس شما می تونید شکایت کنید ازشون

Amir_f
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 10:06 صبح
با سلام خدمت تمام دوستای گل ، متاسفانه برای منم مشکلی پیش اومد و نتونستم توی جلسه دوم شرکت کنم .
یک طرح ساده برای لوگو پیشنهاد میکنم
http://ganjine-etelaat.ir/logo.png
موفق باشید.

colors
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 11:08 صبح
متأسفانه NIC اینقدر در ثبت مدارک تعهدنامه قبول مسئولیتهای دامنه inahad.ir تأخیر ایجاد کرد که دامنه طبق ایمیلی که برای بنده ارسال کردن، به زمان Suspend شدن رسید و طبق ادعای خودشون معلق شد و قاعدتاً باید دو ماه صبر میکردن که مدارک اگه ارسال نشه، بعد آزادش کنن ولی گویا در همین زمان تعلیق، یک نفر دیگه دامنه رو خریده! و امروز به اون طرف زنگ زدم میگه 4.800.000 تومان آخرین پیشنهاد دریافتی ما بوده و شنبه به بالاترین قیمت میفروشم. درحال مکاتبه با NIC هستم تا ببینم مشکل چیه و چرا در زمان تعلیق، دامنه رو فروختن. گویا دستهایی تو کاره که ما ازش بیخبریم. فعلاً تنها دامنه رسمی نهاد که خوشبختانه دوستان عزیز NIC دستشون بهش نمیرسه، inahad.org هست.

اوه اوه عجب کثیف کاری های تو این نیک انجام میشه. حالا خوبه مقدار پول های که جا به جا میشه زیاد نیست, وگرنه شاید یه 3 هزار میلیارد دیگه هم از اینجا میرفت بیرون! هرچند که با این وضعیت هم دور از انتظار نیست.

جناب شهرکی شما تاحالا مدارکی برای ثبت حقوقی خودتون به نیک ارسال کردین؟ اگه مدارکتون اونجا باشه و دامنه رو که تو بابل زدین ثبت شد. پس تنها مشکل میتونه از شرکت ثبت کننده دامین باشه. اون شرکتی که برای شماهم دامنه رو ثبت کرد باید پاسخگو باشه. و اگر هم مدارکی ارسال نکرده باشید این وضعیت تو نیک وجود داره(معلق) ولی دامنه فکر کنم 7 یا 15 روز به نام درخواست کننده ثبت و بعد آزاد میشه.

در هر صورت احتمال 1% بشه دامنه رو پس گرفت. پس دنبال آدرس های جدید باشیم.

MMSHFE
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 11:15 صبح
نه مدارک درسته. شرکت برتینا هم میگه ما دامنه رو ثبت میکنیم و مدارک و همه چیز توسط خود NIC ثبت میشه. درست هم میگه. NIC بهم گفت مدارک بفرستین من هم چندبار فرستادم و هربار یه ایرادی میگرفتن تا اینکه نهایتاً آخرین مدارک رو گفتن صبر کنید تا تأیید بشه که بعدش این اتفاق افتاد. دامنه هم دقیقاً 1 ساعت بعد از تعلیق (نه آزادسازی) ثبت شده. تا جایی که دیدم، این کسی که دامنه رو ثبت کرده، کارش کلاً خرید و فروش دامنه است و یه جورایی با NIC ...بله. بهرحال فعلاً دامین inahad.org رو داریم و برای پس گرفتن این دامین هم تلاش میکنم.

MMSHFE
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 11:18 صبح
لطفاً دیگه هیچکسی طرح لوگو و قالب اینجا نگذاره. هر طرحی هست به ایمیل بنده ارسال کنید (فقط از کسانی قبول میشه که جواب پیامکی که برای همه اعضای نهاد ارسال شده رو فرستادن).

***BiDaK***
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 13:30 عصر
دامنه ای که عرض 5 دقیقه قیمتش از 500 تومن به 2.500 رسید و حالا 4.800:قهقهه: میسپرمشون به کلید اسرار (ظاهرا الان یک چکه عبرت شده)که اینجوری با بچه های نهاد بازی نکنن:لبخند:
همه زنگ بزنین قیمتو به 100 تومن برسونین بفرستیم 20.30 :لبخند::کف:

colors
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 13:43 عصر
اگه نتونیم پسش بگیریم, سال بعد همین وقت دامین میره برای تغلیق دوماه و بعد دوماه هم آزاد میشه

MRmoon
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 13:53 عصر
اگه نتونیم پسش بگیریم, سال بعد همین وقت دامین میره برای تغلیق دوماه و بعد دوماه هم آزاد میشه
شايد يارو تمديد كرد.

Veteran
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 13:57 عصر
سامان در کشف این موضوع چند نفر کمکت کردن :متفکر:
البته ممکنه این فرضیه رد بشه :متفکر: چون ما موجودی به اسم تمدید هم داریم :متفکر:
خوشم میاد نهاد اینقدر قدرتمند داره ظاهر میشه که هنوز شروع به کار نکرده دارن با اسمش مبلغی اندازه یک پروژه متوسط در میارن
ی دامنه 5 تومنی رو بفروشی پراید بخری :کف: چه میکنه ! :کف:

artablog
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 14:06 عصر
واقعا متاسفم , اگه اینطور هست که شما فک میکنی منم میشینم سال بعد که دامنه فیسبوک معلق شد ثبتش میکنم بنام خودم . 100% اینو تمدید میکنن شما دامنه http://nahad.ir را ببین مال نهاد رهبری inahad را زبونم لال دولتی ها میتون بگیرن

چهارشنبه 06 شهریور 1392, 14:11 عصر
دوستان مواظب باشيد و هواستون به چيزي كه ميگيد باشه جناب خريدار دامنه ممكنه داره همه ي اينا رو ميخونه... :افسرده:

parsboy
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 14:47 عصر
-------------------------------

MMSHFE
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 15:54 عصر
اینقدر اصلاح دزد رو اینجا مطرح نکنید دوستان. ظاهراً یکی از اعضای همین سایت دامین رو خریدن و خریدشون هم قانونی بوده یعنی پول دادن و دامین رو خریدن و از این بابت مسئولیتی متوجه ایشون نیست. اون کاری که غیر قانونی بوده، فروش دامنه در زمان تعلیق هست که مسئولش NIC هست و من هم درحال پیگیری این قضیه هستم تا دامنه رو پس بگیریم. بهرحال اینطور که پیداست دامنه الآن در اختیار کاربر artablog (http://barnamenevis.org/member.php?144160-artablog) هست که به بنده هم پیام خصوصی دادن و گفتن دامنه رو ایشون ثبت کردن. حالا یا بقول خودشون میخوان به نهاد کمک کنن (که با صحبتی که تلفنی باهاشون داشتم و گفتن 4.800.000 حداکثر قیمت پیشنهادی تا الآن بوده و شنبه به بالاترین قیمت میفروشن، بعید میدونم) و یا اینکه کارمون رو با همون دامنه org. پیش میبریم و به ir. هم کاری نداریم و یا NIC به ما قانوناً بر میگردونه و یا اینکه اعلام میکنیم تنها دامنه رسمی ما، inahad.org هست.

artablog
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 16:12 عصر
اون کاری که غیر قانونی بوده، فروش دامنه در زمان تعلیق هست که مسئولش NIC هست
شما قوانین NIC را بررسی بفرمایید هیچ مسئولیتی از این لحاظ متوجه NIC نیست تا زمانی که هزینه دامنه و مدارک را ارسال نکنید دامنه به اسم شما رزور نمیشود

Veteran
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 16:17 عصر
خب هدفتون از این کار چی هست ؟
ما اومدیم صحبت کردیم به این دامنه رسیدیم
حالا شما از موقعیت استفاده کردین و رفتین دامنه رو ثبت کردین که چه چیزیو ثابت کنین ؟
کسب دراامد از فروش این دامنه ؟!
ایا هرچیزی که در قانون ذکر نشده باشه درسته ؟
اخلاقیه ؟
هان ؟!

MMSHFE
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 16:18 عصر
دوست گرامی، دامنه inahad.ir آزاد نبوده که بخوان بفروشن. گفته معلق میشه. مدارک هم ارسال شده ولی تأیید نکردن تا اینکه به این وضع دچار شدیم. دامین هم در همون جلسه نشست ثبت و هزینه اون هم پرداخت شد و تمام اعضای حاضر در نشست هم این مسئله رو دیدن چون با Data Projector تصویر داشت روی تابلو پخش میشد. حالا بهرحال طبق صحبتی که با هم داشتیم، شما گفتین دامنه رو با حسن نیت خریدین که دست کس دیگری نیفته و در اختیار نهاد باشه. کاری به صحبت تلفنی صبحمون هم که گفته شد دامنه به بالاترین قیمت فروخته خواهد شد نداریم و فرض میکنیم این صحبتها هم انجام نشده و توی صفحه inahad.ir هم آگهی فروش درج نشده و نیت شما همونی هست که میگین. خوب پس دامنه رو به شناسه ms2111-irnic در NIC برگردونید تا روال تأیید مدارک از سر گرفته بشه و همه یه نفس راحت بکشیم. در غیر اینصورت، حق بدین که در حسن نیت شما شک کنیم.

artablog
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 16:22 عصر
مدیر محترم جناب شهرکی اگه اینطور باشه که شما میفرمایید دامنه معلق بوده و ثبت شده پس طبق نظر شما اسکریپت NIC مشکل داره همه میتونن وقتی دامنه معلق هست بنام خودشون ثبت کنن این دامنه آزاد بود من ثبت کردم

artablog
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 16:33 عصر
ببین رنگ جون شما بزار ما کارمونو بکنیم اینجور ادما منظرت چیه؟

artablog
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 16:38 عصر
تو sms هم که جواتو دادم 917 کردسان

MMSHFE
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 16:39 عصر
دوستان لطفاً دست از اهانت بردارین وگرنه مطابق قوانین برخورد خواهد شد. ایشون اونطور که من متوجه شدم، دوستدار نهاد هستن و خودشون هم میخوان عضو نهاد بشن. پس با برخوردهای شتابزده، چهره بدی از نهاد نشون ندین. الآن هم گفتن دامنه رو به شناسه بنده منتقل میکنن.

MMSHFE
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 17:15 عصر
این دوستمون دامین رو به بنده انتقال دادن و الآن هم منتظر تأیید انتقال توسط NIC هستیم. خدا رو شکر این مسئله هم به خیر و خوشی داره تموم میشه و امیدوارم از حضورشون بعنوان یکی از اعضای نهاد، بهره مند بشیم.

***BiDaK***
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 17:26 عصر
و باز هم حماسه ی دیگر از نهاد حمایتی ما :لبخند:
یه اتوبوس داشتیم اسم نویسی میکردیم واسه اردبیل که خداروشکر نیت خیر بوده:لبخند:

Veteran
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 17:29 عصر
محسن بلیط منو هم کنسل کن.دیگه نمیرم :قهقهه:

artablog
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 17:31 عصر
دوستان شرمنده که شما را نگران کردم و آقای شهرکی را به زحمت انداختم امیدارم موفق شوید

***BiDaK***
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 17:34 عصر
دوستان شرمنده که شما را نگران کردم و آقای شهرکی را به زحمت انداختم امیدارم موفق شوید
ایشالله شاهد فعالیت شما هم باشیم در نهاد.:تشویق:

SONITAJ
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 17:44 عصر
سلام واقعا مایه تاسف که توی nic هم دلال بازی وجود داره:عصبانی: نمیدونم میشه inahad را پس گرفت یا نه باید تا سال دیگه منتظر موند.
ولی پیشنهاد من برای آدرس دیگه اینه inahad.com من الان تست کردم آزاد هست اگر هم inahad.ir پس بدهندکه چه بهتر و خداروشکر.

دوست گرامی artablog:ب نظر من کار شما اشتباه بوده منظور فروش به قیمت بالا هست.
لطفا اگر دامنه را برمی گردانید ممنونم دست شماهم درد نکنه

MMSHFE
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 18:08 عصر
دوست خوبمون artablog دامنه رو برگردوندن و الآن هم منتظر تأیید مدارک انتقال توسط NIC هستیم. فقط این وسط یه 8000 تومان اضافه برای انتقال داده شد و مبلغ 5900 تومان که ایشون برای خرید دامنه پرداخت کرده بودن و ازشون میخوام شماره کارتشون رو برام پیام خصوصی کنن تا به حسابشون برگردونم. موفق باشید.

artablog
چهارشنبه 06 شهریور 1392, 18:09 عصر
پیشنهاد بالاتر از 6.5 میلیون نیست 6.5 یک 6.5 میلیون دو... و سه:قهقهه:

دوست گرامی artablog:ب نظر من کار شما اشتباه بوده منظور فروش به قیمت بالا هست.
تو اینجور مزایده ها هدف فروش به قیمت بالاست شما بهتره تاپیک رو خوب بخونی:چشمک:

WOLF_MEHRDAD
پنج شنبه 07 شهریور 1392, 03:25 صبح
خب به سلامتی این مشکل هم حل شد ، بهتر نیست به ادامه کار های نهاد رسیدگی بشه ؟

MMSHFE
پنج شنبه 07 شهریور 1392, 07:41 صبح
کارهای نهاد درحال پیگیریه. کسانی که برای طراحی قالب و لوگو اعلام آمادگی کردن، طی پیامکهای جداگانه آخرین مهلت ارسال طرحهاشون مشخص شده و منتظر دریافت طرحهای پیشنهادی هستم تا به رأی گیری گذاشته بشه.

MMSHFE
یک شنبه 10 شهریور 1392, 13:55 عصر
دامنه inahad.ir امروز بالأخره منتقل و تأیید شد. از آقای باباوند هم مجدداً بخاطر لطفشون تشکر میکنم. هزینه خرید دامنه هم که پرداخت کرده بودن رو به حسابشون واریز کردم. موفق باشید.

MMSHFE
سه شنبه 12 شهریور 1392, 12:35 عصر
امروز یکی از دوستان عضو نهاد، به بنده پیام دادن که یکنفر توی سایتشون این متن رو براشون نوشته:

حرفی باهاتون دارم
شما دارید وب را خراب میکنید.چرا در نهاد شرکت نکردید.
من قبلا با شما ارتباط داشتم.شاید هم من را بشناسید.
اما تهدید میکنم اگر به کارهای طراحی اسکریپت ادامه دهید روز خوش نمیبینید

من ادرس منزلتون را هم بلدم.
فکر نکن میتونی با این سایتت و طراحی اسکریپت بازار برنامه نویسهای دیگه را خراب کتی
من نمیزارم

به خدا قسم میام در خونتون آبرتون را میبرم
دانشگاه محل تحصیل را هم بلدم
به خدا قسم در دانشگاه بلایی به سرت میارم که دیگه ابروی اومدن تو خیابون رو هم نداشته باشید

پس بهتره کارتو تعطیل کنی و از این بیشتر بازار وب را خراب نکنی
به خدا شوخی ندارم و این کار را میکنم
منتظر پاسخ هستم

ایمیل و IP ایشون هم در دسترس هست ولی قبل از هرگونه اقدامی، خواستم همینجا اکیداً اعلام کنم افراط و تفریط و تندروی در ایران نهاد کاملاً ممنوعه. نهاد حمایت از برنامه نویسان ایران، به هیچ عنوان قصد نداره اینطوری کارهای خودش رو پیش ببره. لطفاً منبعد درصورت تمایل به انجام اینگونه کارها، پای ایران نهاد رو وسط نکشید. فعالیت اون دوستی هم که این پیام براشون گذاشته شده، کاملاً قانونی و یک امر 100 درصد خصوصی و شخصیه و به بنده، شما، نهاد و هیچ فرد دیگری اعم از حقیقی یا حقوقی ارتباطی نداره. موفق باشید.

Veteran
سه شنبه 12 شهریور 1392, 12:45 عصر
جناب شهرکی داستان لوگو و یا قالب به کجا رسید ؟ :لبخند: ختم به خیر شده !؟

تمامی اعضای نهاد، فقط تا تاریخ 10 شهریور فرصت دارن طرحهای پیشنهادیشون رو برای «قالب سایت» و «لوگوی نهاد» همراه با هرگونه توضیح که لازمه درمورد طرحشون ارائه بدن، به ایمیل بنده یا آقای حسین زاده ارسال کنن. بعد از این تاریخ، طرحها به رأی گیری گذاشته خواهد شد تا نهایتاً قبل از نیمه دوم شهریور، قالب سایت آماده و قطعی بشه و برنامه نویسها بتونن کارشون رو شروع کنن. امروز 12 شهریور هستش.
چه روزی طرح ها به رای گیری گذاشته میشه ؟
ایا تاریخ دقیقی مشخص شده ؟

***BiDaK***
سه شنبه 12 شهریور 1392, 13:00 عصر
جناب شهرکی داستان لوگو و یا قالب به کجا رسید ؟ :لبخند: ختم به خیر شده !؟
امروز 12 شهریور هستش.
چه روزی طرح ها به رای گیری گذاشته میشه ؟
ایا تاریخ دقیقی مشخص شده ؟

ما هم منتظریم.

MMSHFE
سه شنبه 12 شهریور 1392, 13:22 عصر
متأسفانه از بین اینهمه کاربر که علاقه به مشارکت در طراحی لوگو داشتن و حتی کار داشت به درگیری لفظی و... میکشید، فقط 3 نفر اعلام آمادگی کردن برای طراحی لوگو و از بین این 3 نفر هم فقط یکنفر طرح خودش رو فرستاده. قالب هم فقط تا الآن یک مورد به دستم رسیده.

Veteran
سه شنبه 12 شهریور 1392, 13:41 عصر
جناب شهرکی دیگه زمان تحویل دادن گذاشته
دیگه نیازی به صبر نیست
اگر میدونید همون قالب مناسب هست که شروع کنیم برنامه نویسی و نیازی به رای گیری نیست
ولی نظره من استفاده از همون bootstrap هستش
===
برنامه بعدی رو اعلام کنید لطفا
اگر فردا روزی کسی گفت نه من میخواستم قالب بدم و از این حرفا خودش مقصره.قرار نیست که ما واسه هرکاری 1 ماه وقت رو تلف کنیم !
بخوایم اینجوری پیش بریم.نشست تهران باید بیایم بشینیم واسه هم دیگه جک بگیم بخندیم !
اگه همش قرار باشه منتظر تایید همه باشیم که اینجوری تو خیلی کارها به مشکل بر میخوریم.اینجوری نمیشه.باید شما حرفارو بعنوان پیشنهاد نگاه کنید و تصمیم آخرو بگیرید
در هر صورت الان تصمیم نهایی رو شما با توجه به پیشنهادات دوستان میگیرید
در تصمیم گیری در مورد قالب هم از این موضوع خارج نیست
و با توجه به اینکه فقط 3 نفر و فقط 1 قالب رسیده به دستتون فکر نمیکنم باید صبر کنیم و لطفا سریعتر تصمیمی بگیرید

MMSHFE
سه شنبه 12 شهریور 1392, 13:55 عصر
نه برای لوگو 3 نفر گفته بودن. برای قالب 10 نفر اسم نوشتن و تا 15 شهریور فرصت دارن ولی فقط یکنفر تا الآن فرستاده. برای لوگو هم از بین 3 نفر، فقط یک نفر طرحش رو ارسال کرده بود که شبیه یکی از طرحهایی بود که دوستان مخالفت داشتن باهاش و برای همین گفتم یکم دیگه صبر کنم دو نفر دیگه هم طرحهاشون رو بگذارن و بعد برای رأی گیری بگذاریم. بهرحال تا 15 شهریور به هر دو گروه طراحی قالب و طراحی لوگو فرصت داده میشه که طرحهاشون رو بفرستن. موفق باشید.

Jarvis
سه شنبه 12 شهریور 1392, 14:56 عصر
میخواستم به عرض دوستان برسونم که اگه الان دوباره برگشتم به خاطر اصرارهایی هستش که دوستان کردند و پیام مکرر دادند که کمک کن ...
وگرنه شخصا دارم میگم خدمت آقای شهرکی و بقیه ی دوستان ، که من با این روند مخالفم ، اگه هم لوگو ارسال نکردم به خاطر این بود که قراره به رأی گیری گذاشته بشه!
من با رای گیری مخالفم ... آیا این مخالفت من رو بازم میخواید سرکوب کنید ؟
دلیل مخالفتم اینه که وفتی شما طرح ها رو جمع آوری می کنید ، ممکنه یه طرحی رای بیاره که فقط خوشگلیش باعث رای آوردنش میشه ... ولی ممکنه مفهوم و اصول لوگو درش رعایت نشده باشه
من با اون دوستی که چند پست قبل یه نظری در مورد لوگو داده بود هم عقیده هستم ( نام کاربریش فکر کنم E power بود )
من نمیگم لوگوی من انتخاب بشه .. از اول هم هیچوقت چنین حرفی نزدم ... حرف من اینه که میگم لوگوی نهاد به این بزرگی که قراره کارش اینقدر بزرگ باشه ، نباید اینجوری انتخاب بشه.

باید طوری باشه که فردا روز اگه چار نفر دیدن مسخره نکنن ... یه شخص یا یه ارگان نتونه بیاد ادعای کپی برداری بکنه ...

من میخوام بدونم چه لزومی داره که طرح به رای گیری گذاشته بشه ؟ وقتی اکثر دوستان خودشون دارن صراحتا اعلام میکنن که از لوگو سر در نمیارن .. پس با چه معیاری میخوان به لوگو رای بدن ؟
اگه یه تیم گرافیست خوب داشتیم ، و اعضای تیم هر کدوم یه لوگو میدادن و لوگو ها بین همون اعضای تیم به رای گیری گذاشته میشد .. اون یه چیزی ... ولی اینجوری اصلا درست نیست به نظر من !

بنده هم تا وقتی که روی لوگو حرف از رای گیری باشه طرحی ارسال نمیکنم.

navid3d_69
سه شنبه 12 شهریور 1392, 15:00 عصر
جناب شهرکی دیگه زمان تحویل دادن گذاشته
دیگه نیازی به صبر نیست
اگر میدونید همون قالب مناسب هست که شروع کنیم برنامه نویسی و نیازی به رای گیری نیست
ولی نظره من استفاده از همون bootstrap هستش
===
برنامه بعدی رو اعلام کنید لطفا
اگر فردا روزی کسی گفت نه من میخواستم قالب بدم و از این حرفا خودش مقصره.قرار نیست که ما واسه هرکاری 1 ماه وقت رو تلف کنیم !
بخوایم اینجوری پیش بریم.نشست تهران باید بیایم بشینیم واسه هم دیگه جک بگیم بخندیم !
اگه همش قرار باشه منتظر تایید همه باشیم که اینجوری تو خیلی کارها به مشکل بر میخوریم.اینجوری نمیشه.باید شما حرفارو بعنوان پیشنهاد نگاه کنید و تصمیم آخرو بگیرید
در هر صورت الان تصمیم نهایی رو شما با توجه به پیشنهادات دوستان میگیرید
در تصمیم گیری در مورد قالب هم از این موضوع خارج نیست
و با توجه به اینکه فقط 3 نفر و فقط 1 قالب رسیده به دستتون فکر نمیکنم باید صبر کنیم و لطفا سریعتر تصمیمی بگیرید

بنظر من تمام طرح ها و قالب ها که آماده شد یک نظر سنجی درست کنید و قالبی که بیشتر رای رو اورده و لوگو اون استفاده بشه حالا بعدا اگر قالب خوب نبود تغییر می کنه و به نظر من خیلی خوب هست اگر از Bootstrap استفاده که ورژن 3 هم اومده بهتر شده

Tarragon
سه شنبه 12 شهریور 1392, 15:57 عصر
میخواستم به عرض دوستان برسونم که اگه الان دوباره برگشتم به خاطر اصرارهایی هستش که دوستان کردند و پیام مکرر دادند که کمک کن ...
وگرنه شخصا دارم میگم خدمت آقای شهرکی و بقیه ی دوستان ، که من با این روند مخالفم ، اگه هم لوگو ارسال نکردم به خاطر این بود که قراره به رأی گیری گذاشته بشه!
دلیل مخالفتم اینه که وفتی شما طرح ها رو جمع آوری می کنید ، ممکنه یه طرحی رای بیاره که فقط خوشگلیش باعث رای آوردنش میشه ... ولی ممکنه مفهوم و اصول لوگو درش رعایت نشده باشه
من با اون دوستی که چند پست قبل یه نظری در مورد لوگو داده بود هم عقیده هستم ( نام کاربریش فکر کنم E power بود )
من نمیگم لوگوی من انتخاب بشه .. از اول هم هیچوقت چنین حرفی نزدم ... حرف من اینه که میگم لوگوی نهاد به این بزرگی که قراره کارش اینقدر بزرگ باشه ، نباید اینجوری انتخاب بشه.

باید طوری باشه که فردا روز اگه چار نفر دیدن مسخره نکنن ... یه شخص یا یه ارگان نتونه بیاد ادعای کپی برداری بکنه ...

من میخوام بدونم چه لزومی داره که طرح به رای گیری گذاشته بشه ؟ وقتی اکثر دوستان خودشون دارن صراحتا اعلام میکنن که از لوگو سر در نمیارن .. پس با چه معیاری میخوان به لوگو رای بدن ؟
اگه یه تیم گرافیست خوب داشتیم ، و اعضای تیم هر کدوم یه لوگو میدادن و لوگو ها بین همون اعضای تیم به رای گیری گذاشته میشد .. اون یه چیزی ... ولی اینجوری اصلا درست نیست به نظر من !

با سلام من با حرف ایشون موافقم.

منی که از طراحی هیچی سر در نمیارم نباید بیام در مورد یه لوگو نظر بدم.

دقیقا مثل اینکه من یه برنامه رو می نویسم و کسی که از برنامه نویسی هیچی سرش نمی شه بیاد نظر می ده حالا اگر برنامه نویس بود یه چیزی بنظرم باید کسانی که طراحی بلدند در موردش نظر بدند.

موفق باشید.

MMSHFE
سه شنبه 12 شهریور 1392, 16:47 عصر
نمیدونم والا چی بگم. اگه نظر شخصی من رو بخواین، بنظر من کسانی که از اصول طراحی سر در نمیارن هم در انتخاب طرح نهادشون حق دارن. حالا میتونید یک مرحله فیلتر برای قالبها بگذاریم که طی اون، کسانی که مدرک تخصصی طراحی دارن، ابتدا روی قالبهای دریافتی اعمال نظر کنن و قالبهایی که از اون فیلتر رد میشن، به رأی گیری گذاشته بشن. منتها به شرطی که این فیلتر، منصفانه باشه و استدلالهاش هم به طراح مربوطه اعلام بشه.

Tarragon
سه شنبه 12 شهریور 1392, 18:20 عصر
نمیدونم والا چی بگم. اگه نظر شخصی من رو بخواین، بنظر من کسانی که از اصول طراحی سر در نمیارن هم در انتخاب طرح نهادشون حق دارن. حالا میتونید یک مرحله فیلتر برای قالبها بگذاریم که طی اون، کسانی که مدرک تخصصی طراحی دارن، ابتدا روی قالبهای دریافتی اعمال نظر کنن و قالبهایی که از اون فیلتر رد میشن، به رأی گیری گذاشته بشن. منتها به شرطی که این فیلتر، منصفانه باشه و استدلالهاش هم به طراح مربوطه اعلام بشه.
حرف شما درست.
درسته نهاد ماله خودشونه اما بعضی وقتا (خودم رو عرض می کنم کسی برداشت سو نکنه) به اشتباه خوب و بد رو نمی تونیم انتخاب کنیم چون تو اون رشته هیچ سر رشته ای نداریم مثلا آقای شهرکی شما می یای یه اسکریپت با شی گرا می نویسی با یه قالب ساده و یه اسکریپت خیلی ساده هم می نویسی با یه قالب تر و تمیز اونی که وارد نباشه مسلما دومی رو انتخاب می کنی چون عقلش به چشمه(بازم خودم رو می گم) اما اونی که وارد باشه میاد سوال کنه تست می کنی مسائل امنیتی رو چک می کنه بعد نظر می ده.

با فیلتر هم موافقم امیدوارم که فیلتر هارو خوده طراحان محترم طرح کنن.

سه شنبه 12 شهریور 1392, 18:35 عصر

آقاي صالحي شما درست ميگيد ولي همون طور كه جناب شهركي گفتن هر كسي دوست داره واسه لوگويي كه قراره نهادش داشته باشه نظر بده.
و اين هم كه ميگيد طراح ها فقط بايد نظر بدن من كاملا مخالفم يه لوگو كه خيلي مفهومي باشه ولي كاربر پسند نباشه به چه دردي ميخوره بنابراين من حرفي كه تو تاپيك قبليمم زدم رو باز دوباره ميگم:
از دوستان طراح خواهش ميكنم وقتي طرحشون رو زدن يه توضيح مختصر درباره ي معنا و مفهومش هم بدن تا كاربراي غير طراح هم بتونن نظر بدن اين طوري كوركورانه قضاوت نميشه و آمار نظر سنجي هم هر چه بيشتر باشه طرحي كه واقعا استحقاقشو داره انتخاب ميشه.

Veteran
سه شنبه 12 شهریور 1392, 18:49 عصر
ای بابا این Variant دوباره شروع کرد.
ی مدت ارامش داشتیما !
داداش لوگو نمیفرستی ؟! نفرست خب چیکارت داریم مگه !
اگر هم میخوای بفرستی بفرست رای اورد که اورد اگه هم نیاورد که نباید بیای حاشیه درست کنی ؟
مثل ی بچه خب بشین لوگو رو بزن و بفرست دیگه اینکه دوستان تخصص دارن یا نه به خودشون مربوط هست و نه به شما !

باید طوری باشه که فردا روز اگه چار نفر دیدن مسخره نکنن ... یه شخص یا یه ارگان نتونه بیاد ادعای کپی برداری بکنه ...هرچیزی موافق و مخالف های خودشو داره
حالا لوگو ایرانسل بدون مشکل هست ؟
کسی مسخرش نمیکنه ؟

مرگ بر دیکتاتور
:قهقهه:
دوستان زیاد تعجب نکنین این جناب Variant عادتشونه حاشیه درست میکنن
شده قضیه بابل با اون بچه بازی هایی که دراوردی .
ب پا ی وقت خیس نشی ! :کف:
عیف جاش نیس بگم

Tarragon
سه شنبه 12 شهریور 1392, 19:04 عصر
ی مدت ارامش داشتیما !
اگر هم میخوای بفرستی بفرست رای اورد که اورد اگه هم نیاورد که نباید بیای حاشیه درست کنی ؟
مثل ی بچه خب بشین لوگو رو بزن و بفرست دیگه اینکه دوستان تخصص دارن یا نه به خودشون مربوط هست و نه به شما !
هرچیزی موافق و مخالف های خودشو داره
کسی مسخرش نمیکنه ؟

مرگ بر دیکتاتور
عیف جاش نیس بگم
من حق رو به جناب Variant می دم. اما بنظرم این بحث رو همینجا تمومش کنیم.آقای Variant شما لطفا لوگوی مورد نظرتون رو برای آقای شهرکی بفرستید.

parsboy
سه شنبه 12 شهریور 1392, 19:15 عصر
ی مدت ارامش داشتیما !
هرچیزی موافق و مخالف های خودشو داره
کسی مسخرش نمیکنه ؟

مرگ بر دیکتاتور
عیف جاش نیس بگم
داداش یکم خونسردیت رو حفظ کن:لبخند: درست میشه.
موفق باشید.

Veteran
سه شنبه 12 شهریور 1392, 19:15 عصر
من حق رو به جناب Variant می دم. اما بنظرم این بحث رو همینجا تمومش کنیم.آقای Variant شما لطفا لوگوی مورد نظرتون رو برای آقای شهرکی بفرستید. خب شما حق رو به ایشون میدی درست ؟
یعنی اینکه اینقدر شما قدرت تشخیص و فهم و شعور داری که تشخیص دادی ایشون راست میگن
اما ایشون در قبال لوگو فکر میکنن ماها نمیتونیم تشخیص بدیم .
به عبارت دیگه یعنی همه جز خودش ..... هستند !
به قول دوستم جناب موحد که میگن برای انتخابات کشور هم مردم تصمیم گیری میکنن
کاندیدا میاد منطقی صحبت میکنه من این مشکلو میبینم
این کارارو میکنم
و ...
مردم در نهایت تصمیم نهایی رو میگیرن
شما بیا لوگو رو بزار بگو عزیزان برادران و خواهران
این لوگو این ویژگی هارو داره
خلاصه بیا توضیح بده
که قضیه چیه !
اما این اقا میگه نه ! فقط خودم ! رای گیری رو هم قبول ندارم
نداری که نداری !
برو خوش باش عمو

qartalonline
سه شنبه 12 شهریور 1392, 19:29 عصر
این بحثها فایده ای نداره چون داره همه رو از هدف اصلی منحرف میکنه.

به نظر من اگه وجود لوگو برای ثبت نهاد نیاز نیست بهتره قضیه لوگو فعلا کنار گذاشته بشه و رو قسمتهای دیگه کار بشه (مثل طراحی قالب و برنامه نویسی) و به جای لوگو فعلا از عبارت ساده "ایران نهاد" استفاده بشه ، بعد که نهاد سر و سامان گرفت و مخاطب بیشتری پیدا کرد میشه تو خود سایت نهاد یه فراخوان گذاشته بشه که هرکس طرحی درباره لوگوی نهاد داره بفرسته سپس لوگو توسط افراد متخصص و مردم از بین طرح ها انتخاب بشه، اینجوری تعداد شرکت کننده ها هم زیاد میشن که در نتیجه ایده بهتر و زیادی هم وجود خواهد داشت.

***BiDaK***
سه شنبه 12 شهریور 1392, 19:37 عصر
من حق رو به جناب Variant می دم. اما بنظرم این بحث رو همینجا تمومش کنیم.آقای Variant شما لطفا لوگوی مورد نظرتون رو برای آقای شهرکی بفرستید.
من هم با سبحانو حسن شجاعی موافقم.
من تعجبم ما توزندگی یعنی هر کاری که تجربه نداشتیم نباید انجام بدیم؟این چه حرفیه بابا.
40 میلیون نفر واسه آینده ی یک کشور تصمیم میگیرن.40 میلیون نفر اداره ی مملکت با خبرن؟
باید از طرحت دفاع کنی و بقیشو بسپری به دوستای دیگه.مطمئنا این دوستان چنتا طرح دیدن و انقدا هم از قضیه پرت نیستن.
اگه حرفای یک گرافییستو فقط گرافیستا قرار باشه بفهمن اینکه نمیشه...بقیه پس چین؟پس اگه یه روز مشتری گفت این طرح اینجاش مشکل داره باید بگیم تو که از گرافیک سرت نمیشه حرف بیخود نزن.
اگه یه خواننده بخونه و یکی بگه خوب نخوندی پس اونجا هم باید بگه تو که از موسیقی بارت نیست حرف نزن.
اینا فرمول ریاضی نیست که سخت باشه فهمش.
به نظرم اینجا بحثا یکم قاطی شده.اون اصولی که میگین نباید دخالت کرد مصداقش اینجا نیست.اگه نمیتونیم خلق کنیم ولی هنر رو میفهمیم.درک میکنیم.
ولی در کل من نظرم اینه اگه دو یا سه تا طرح رأیهاش نزدیک بود انتخاب نباید به رای بیشتر تعلق بگیره.اونجا دیگه باید حالا چن نفر از خود گرافیستا با هم یا امثال آقای شهرکی با توجه به حرفای صاحب طرح ها انتخاب کنن.
اینجوری بهترین تصمیم گرفته میشه.
دقیقا مثل اسم نهاد.ایران نهاد یکی دوتا رای کمتر اورد ولی اخر بین این اسمو یک اسم دیگه بیشتر بررسی شد از بین چند اسم و ایران نهاد انتخاب شد.
یعنی ما با رای گیری مسابقه نمیخوایم بزاریم.میخوایم بهترینارو جدا کنیم.و تصمیم آخر به عهده ی اعضا هیچ وقت نباید باشه.چون اعضا همیشه باهم دعوا دارن.
و طبق حرف سبحان ما داریم پیشنهاد میدیم با این کارمون.

vira1368
سه شنبه 12 شهریور 1392, 19:57 عصر
اول به عنوان ضعیفترین فرد نهاد اعلام میکنم ببخشید اومدم برای صحبت ولی واقعا من فکر میکردم بعد از نشست دوم اوضاع بهتر میشه(حداقل نسبت به نشست اول) اما قبول کنیم اینطور نشده
اولا از آقای مهندس شهرکی و آقای حسین زاده خواهش میکنم با صحبتاشون یجوری اوضاع رو بهتر کنن(میدونم خیلی درگیر هستین، خواهش میکنم)
و همینطور دوستانه دیگه، خداییش جناب آقای سبحان محمدی و جناب آقای محسن موحد و جناب آقای حسن شجاعی حرف غیر منطقی نمیزنند همه اینجا قبول دارن آقای صالحی VARIANT به عنوان گرافیست یک فرد حرفه ای هست ولی بیاین بیشتر باهم کنار بیایم. بخاطر نهاد
آقای صالحی، محمد جان لطفا تو هم لوگوت رو بده بذار قضیه انقدر کش پیدا نکنه، همه میدونیم اگر لوگو ها رای گیری بشه 100% از ارزش هیچکسی کم نمیکنه.
ممنون از همتون

mohsen6500
سه شنبه 12 شهریور 1392, 20:13 عصر
منم موافق به اشتراک گذاری آرا و نظرات هستم
و دلایل بنده به این صورت هستند:
1- با این کار دیگر کاربرانی که به قول دوستان سر رشته ای چندان با این موضوع ندارند شرکت داده می شوند و این خود زمینه ای می شود برای تلاش بیشتر تا به سطح سایر دوستان نزدیکتر شوند.
2- ارزش قائل شدن به تمامی عناصر مجموعه چه آنهایی که فعالند و چه آنهایی که کمی فعال و این یک دموکراسی است.
3- اثبات کار گروهی !!! دوستان ما این همه دم از کار گروهی زدیم حال که نوبت به عمل رسیده می خواهید کار را تکی تکی پیش ببرید؟!!! پس برای فکر و ایده ی سایر دوستان ارزشی قایل نشویم؟
4- دوست عزیزی به نوعی نمیخواهم بگویم مستقیم بلکه غیر مستقیم توهین به شعور و خرد دوستان تازه وارد عرض کردن. چرا کمی حرفهایتان را مزه مزه نمی کنید خواهشا! مطمئن باشید اگر طرح شما از نظرگرافیک و مفهوم کامل باشد دلیلی به مخالفت نخواهد داشت!
5- تصمیماتی که از روی عجله و بی دقتی و یا احساسی عمل میشود معمولا نظرسنجی های نود است (قصد توهین ندارم!) منظورم همان نظر سنجی هایی است که یک پای آن استقلال یا پرسپولیس باشد که مطمئنا قریب به نود درصد آرا از روی احساس است اما اینجا که جای روکم کنی و تسویه حساب نیست پس چه لزومی به بی دقتی و عجله و تصمیمنادرست دارد؟!!!
6- شاید دوستان تازه وارد آشنایی کمی به گرافیک داشته باشند اما طرح خوب و مفهومی مطمئنا برای اغلب دوستان قابل تایید خواهد بود.
و...

شما خودتان را تصور کنید (به خصوص شما دوست عزیز) بعد از چند وقت یک دفعه بگویند طرح لوگو تصویب شد بدون آنکه نظر شما را به پرسند ، آن وقت خداوکیلی چه حسی به شما دست خواهد داد؟!!!

باز خواهش دارم که دوستان قبل از نوشتن پست نوشته هایشان را بررسی کنند.

موفق باشید

یاعلی

rezaonline.net
سه شنبه 12 شهریور 1392, 20:35 عصر
دو صد گفته چون نیم کردار نیست .
دوستان کارهاشون ، طرحهاشون رو ارسال کنند ، از بینشون یکی انتخاب میشه و روش کار میشه .
به خدا مساله لوگو و طراحی مساله ای نیست که این همه بهش پرداخته بشه .
خود لوگو گوگل و یاهو و فیس بوک رو نگاه کنید !!!
مساله قدرت یک جمع هست که در قالب یک اسم مثلا اینجا نهاد میتونه قدرتنمایی کنه و چیزی رو تغییر بده و اصلاحاتی انجام بده .
پس بهتره زود این مسائل رو رد کنیم و به هدف اصلی برسیم .
وقتی تقسیم وظایف بشه مسلما کار راحتتر و چهارچوب کاری بهتری رو هر فرد عضو نهاد ، احساس میکنه.
به امید پیشرفت روز افزون
و همچنین صحبتهای بنده مخاطب خاص نداشت و کلی بود.
ببخشید در تاپیک زیاد شرکت نمیکنم ولی پیگیر هستم .

Tarragon
سه شنبه 12 شهریور 1392, 20:42 عصر
خب شما حق رو به ایشون میدی درست ؟
یعنی اینکه اینقدر شما قدرت تشخیص و فهم و شعور داری که تشخیص دادی ایشون راست میگن
اما ایشون در قبال لوگو فکر میکنن ماها نمیتونیم تشخیص بدیم .
به عبارت دیگه یعنی همه جز خودش ..... هستند !
به قول دوستم جناب موحد که میگن برای انتخابات کشور هم مردم تصمیم گیری میکنن
کاندیدا میاد منطقی صحبت میکنه من این مشکلو میبینم
این کارارو میکنم
و ...
مردم در نهایت تصمیم نهایی رو میگیرن
شما بیا لوگو رو بزار بگو عزیزان برادران و خواهران
این لوگو این ویژگی هارو داره
خلاصه بیا توضیح بده
که قضیه چیه !
اما این اقا میگه نه ! فقط خودم ! رای گیری رو هم قبول ندارم
نداری که نداری !
برو خوش باش عمو

ایشون حق ندارد بگن نظر شما قابل قبول نیست. ایشون می گن کسی که نظر می ده باید حداقل از طراحی سررشته داشته باشه.

منظور من اینه که باید چند نفر که طراح هستند بیان نظر بدند تا چند تا برنامه نویس و در قسمت برنامه نویسی هم همین جور یعنی برنامه نویس ها نظر بدند ها طراحان.

Veteran
سه شنبه 12 شهریور 1392, 21:33 عصر
منظور من اینه که باید چند نفر که طراح هستند بیان نظر بدند تا چند تا برنامه نویس و در قسمت برنامه نویسی هم همین جور یعنی برنامه نویس ها نظر بدند ها طراحان. د

ایشون حق ندارد بگن نظر شما قابل قبول نیست. ایشون می گن کسی که نظر می ده باید حداقل از طراحی سررشته داشته باشه.
نشد دیگه !
اینجور که شما میفرمائید واسه تشکیل یک نهاد و یا یک شرکت باید ی مشت کارشناس خبره میومدن بابل یا اصفهان !
اقای محسن موحد چرا اومدی بابل داداش ؟ متخصصی ؟ کارشناسی ؟
اصلا من چرا اومدم بابل ؟ متخصصم یا کارشناس ؟
اصلا خودش سررشته داشت ؟
ما
از ساعت 3 صبح تا 8 صبح توی مهمانپذیر ما جرو بحث میکردیم
من
محسن
سامان
ایا تخصص داشتیم در زمینه راه اندازی شرکت و یا نهاد ؟ نداشتیم.اما باهم تونستیم به یک نتیجه ایی برسیم.که در قالب یک فایل صوتی خدمت جناب شهرکی ارائه دادیم

حداقل میتونیم ی نظری بدم میتونستیم تصمیمی بگیریم
و گرفتیمم !
قرار نیست حتما سررشته داشته باشیم !
هم عقل داریم هم چشم داریم میتونیم ی نظری بدیم حداقل !
اصلا من تخصص ندارم
اما نظرمو میگم و اون کسی که خودشو متخصص میدونه بیاد بگه اقا نه نظره شما به این دلیل به این دلیل رد میشه !

parsboy
سه شنبه 12 شهریور 1392, 21:39 عصر
د

نشد دیگه !
اینجور که شما میفرمائید واسه تشکیل یک نهاد و یا یک شرکت باید ی مشت کارشناس خبره میومدن بابل یا اصفهان !
اصلا خودش سررشته داشت ؟
ما
من
محسن
سامان
ایا تخصص داشتیم در زمینه راه اندازی شرکت و یا نهاد ؟ نداشتیم.اما باهم تونستیم به یک نتیجه ایی برسیم.که در قالب یک فایل صوتی خدمت جناب شهرکی ارائه دادیم

و گرفتیمم !
اصلا من تخصص ندارم
اما نظرمو میگم و اون کسی که خودشو متخصص میدونه بیاد بگه اقا نه نظره شما به این دلیل به این دلیل رد میشه !
بنده هم کاملا موافقم،بچه ها باید حق انتخاب و رای داشته باشند!
نه یک نفربیادخودش نظربده خودش انجام بده بعدا تحویل بده!
ناسلامتی کارگروهی هست.
موفق باشی.

Tarragon
سه شنبه 12 شهریور 1392, 21:40 عصر
د

نشد دیگه !
اصلا خودش سررشته داشت ؟
ما
من
محسن
سامان

و گرفتیمم !
اصلا من تخصص ندارم

قانع شدم.:لبخند: واقعا حق باشماست من دیگه تسلیمم.
من فردا می رم محضرخونه بصورت کتبی عذرخواهی می کنم و اینجا می زارم :لبخند::قلب:

Jarvis
سه شنبه 12 شهریور 1392, 23:15 عصر
یعنی واقعا نمیدونم چی بهتون بگم ؟ خداوکیلی بعضیاتون تا این حد روشنفکرید و پروفسور که من پیشتون واقعا کم آوردم .. یکم اسفند هم براتون دود میکنم که یه وخت چش نخورید!!!
داداش رای گیری انتخابات رو با این مقایسه میکنی ؟!! عزیز من یکم فکر کن روش ... اینا با هم فرق دارن .. اون یه چیزیه که کاملا متفاوته
شمایی که میگی کار گروهیه ... بله منم قبول دارم که کار گروهیه ... ولی یه سوال : من توی PHP هیچ تخصصی ندارم .. خیلی از بچه ها هم اینجا 0 هستند ... موقعی که خواستی کدنویسی کنی ... اجازه میدی من بیام تو کارت نظر بدم ؟

ببینید ، من با کسی دشمنی و خصومت ندارم ... با این که از قدیمی ترین اعضا هستم .. توی هر دو تا نشست هم شرکت کردم ( توجه داشته باشید که توی نشست بابل غیر از آقای شهرکی و سید مهرداد ، فقط 4 نفر بودیم که توی نشست اول شرکت کرده بودیم )
هیچ ادعایی هم ندارم که بگم آره من استاد گرافیکم ، نه همینجا جلو همه گفتم و میگم من خاک پای همه ی بچه های خوب نهاد هستم ...
ولی قرار نیست که هر کاری که قراره انجام بشه همه بیان نظر بدن ! من قبول دارم که همه ی اعضا حق دارن که در مورد نهاد نظر بدن ... ولی حساب کنید اگه توی گرافیک قالب وبسایت همه بخوان نظر بدن ، توی لوگو همه نظر بدن ، توی کدنویسی قالب همه نظر بدن ، توی کدنویسی هسته ی سایت هم همه نظر بدن! حساب کنید چی میشه!! چی میشه ؟ هر کسی ساز خودشو میزنه ...
راه حل این مشکلات کنونی رو هم قبلا خدمت دوستان عرض کردم ، تشکیل یک سری کارگروه موقت برای مدیریت پروسه ی راه اندازی وبسایت نهاد و سایر امور مربوطه ...
توی این حالت یه سری افراد که میخوان کمک کنن اعلام میکنن و طبق اعلام خودشون تو هر قسمتی که دوست دارن کمک میکنن - مثلا بنده توی قسمت گرافیک ، فلانی توی جلوبندی سایت و...

فعلا هم دادن مدارک و اینا نیاز نیست چون من اگه بخوام نمونه کار و مدرک و اینا نشون بدم اصلا نمیتونم کار کنم .. الان خداشاهده نمیدونم دیپلمم کجاست .. کاردانی رو هم که سه ترم دیگه مونده تا بگیرم
بعدش هم اگه قراره از منی که گرافیستم مدرک گرفته بشه خب پس از اونایی هم که میخوان کدنویسی کنن باید مدرک خواسته بشه!
این از این :لبخند:
یه چیزی هم به سبحان ( Veteran ) بگم :
آقا شما با من مشکلی داری ؟ اگه مشکلی داری بیا به خودم بگو ناراحت نمیشم .. ولی این درستش نیست که بیای اینجا مسائل گذشته رو پیش بکشی بعدش هم در نهایت {..............} اسمش رو بزاری بچه بازی !
نمیدونم چی بهت بگم ولی این درستش نیست ... این توهینه که آبروی کسی رو تو جمع ببری و گذشته اشو پیش بکشی ... گرچه من هنوزم میگم که کار اشتباهی نکردم و توی اون ماجرا از این مسئله گله داشتم که بدون برنامه ریزی رفتیم ... برنامه ریزی بده ؟! ندیده بودم کسی با برنامه ریزی مشکل داشته باشه!
در ضمن حاشیه هم خودتی با اون عینکت!
----------
در هر صورت گفتم و بازم میگم : خوده آقای شهرکی هم گفت که قرار نیست همه ی کارها به دوش آقای شهرکی باشه ... الان همه ی نهاد شده آقای شهرکی .. دامین رو که پولش رو داد ... پنل پیامکش رو که گذاشت وسط ... اون جریان دامین IR رو هم که از اون طرف .. کلی کار دیگه هم داره میکنه که ما نمیدونیم ... این همه لطف داره میکنه و من خودم همین الان شرمندشم
بیاید یکم جبهه گرفتن رو کنار بزاریم
من طبق سوابقم به بعضی دوستان گفتم که چندین سال گرافیک کار کردم ... خوشبختانه از مباحث روز هم عقب نیستم و اطلاعات گرافیکم همیشه بروز هستش
حالا این بین اگه خدائیش کسی هست که مث من چند سال گرافیک کار کرده باشه و بتونم باهاش فنی صحبت کنم که خب با هم لوگو رو میزنیم و کارای گرافیک رو پیش می بریم
اگر هم نیست خدائی اگه منو قبول دارید بگید تا من مسئولیت کارای گرافیک رو به عهده بگیرم و همراه با کارم دوستانی که نظری دارن بدن ... من با توجه به نظرات لوگو و قالب و این چیزا رو طراحی میکنم.
اگر هم نه که بشینید همینجور بدون برنامه ، بدون مشخص شدن چیزی جر و بحث کنید !

من دارم مسئولیت سنگینی رو قبول میکنم ، خدای نکرده نمیخوام منت هم بزارم

یا علی مدد - منتظر نظراتتون هستم.

parsboy
سه شنبه 12 شهریور 1392, 23:33 عصر
شمایی که میگی کار گروهیه ... بله منم قبول دارم که کار گروهیه ... ولی یه سوال : من توی PHP هیچ تخصصی ندارم .. خیلی از بچه ها هم اینجا 0 هستند ... موقعی که خواستی کدنویسی کنی ... اجازه میدی من بیام تو کارت نظر بدم ؟
آره عزیزم اگرواقعا دوست داشتی بیا نظربده بنده خوشحالم میشم کسی ازکارم انتقادکنه!
ولی درکل بایدقبول کنی شما دیگران هم حق دارن و باید رای بدن و نظربدن اگرقرار باشه شما بگی من خودم اینو
میزنم یکی دیگه بگه من خودم برنامه نویسی روکامل انجام میدم دیگه نشدگروه که عزیز!
خواهشا به حقوق دیگران هم احترام بذارید ، بنده هم به دلیل اینکه سرم شلوغ بود و مشگل پیش اومد
نتونستم شرکت کنم ، حتی بنده با جناب شهرکی صحبت کردم که برای کارهای پیگیری ثبت نهاد در تهران
دست به کاربشم اما بنابردلایلی نشدو به یه مشگل واسم پیش اومد.
وانشالله درنشست تهران شرکت میکنم و در حدتوانم کمک میکنم.
اما درکل بنده میگم بذاردوستان هم نظربدن درآخراون چیزی که رای آورد و انتخاب شد شما انجام بده
بازاینجوری بهتره!
موفق باشید.

SONITAJ
سه شنبه 12 شهریور 1392, 23:36 عصر
سلام
یکی به من میگه چرا همه شما اینقدر سر مسائل الکی باهم بحث می کنید؟من اصلا سر در نمیارم:متفکر::متعجب:اگر درست حدس زده باشم و از صحبت های آقای شهرکی درست متوجه شده باشم احتمال 90درصد من نفر اول بودم که لوگوی پیشنهادی ام را ارسال کردم. من به آقای شهرکی این را گفتم: من گرافیست حرفه ایی نیستم اما مثل خیلی از افرادعادی جامعه معنی یک سری نمادها را میدونم ،شاید لوگویی که من زدم تکراری بوده باشه ولی میخواستم طرحی را که توی ذهنم بوده بگم. دیگران هم همین طورهستند حق دارند درباره نمادهایی که می دونند حرف بزنند ،احساسشون را بگن حتی اگر بلد نباشند به صورت حرفه ایی ترکیبشون کنند.
واین که دیگه ناراحتی نداره و این هم بحث الکی و به هم توهین کردن و بی احترامی نداره .هرلوگویی که انتخاب بشه و کار هرکسی باشه چه اماتور و چه حرفه ایی-بعد از انتخاب- یک گروه حرفه ایی و افرادی که زمینه تخصصی طراحی لوگو را میدونند معایبش را میگیرند و به چیزی که باید تبدیلش می کنند.و تمامی اهداف و مفاهیم را که یک لوگو برای یک نهاد و یا هر چیزی دیگری نیاز هست وباید داشته باشد را اضافه می کنند تا هم تخصصی بشه و هم عامه پسند. تموم شد::متفکر: پس لطفا درباره این موارد بیخود و بی جهت بحث کنید.:متعجب:

من یک آماتور و برنامه نویس تازه کارم ولی لوگوی این وب را ببینید. ایده اون مال ما(من و یکی از دوستانم ) بود مسئولین آن شرکت و کارخانه آن را از ما قبول کردند و با کمک یک گرافیست و راهنمایی و مشورت با آن به چیزی که میخواستند تبدیلش کردند و معنا و مفهومی را که بهش نیاز داشتند را به اون دادند .هرکسی توی کشور ایران توی زمینه مثل این وب کار می کنه معنی و مفهومش را راحت متوجه میشه با اینکه من هنوز نمیتونم درکش کنم .لوگوی نهاد هم همین گونه خواهد بود............پس لطفا تمام کنید.
http://keivanstone.ir
من این لینک را به خاطر تبلیغ یا هر چیز دیگری اینجا نگذاشتم چرا که همه شما ها استاد من هستید فقط منظورم این هست که آدمهای غیرحرفه ایی هم می توانند ایده یا حرفی بزنند که مفید باشه یا حداقل بشه از یک جمله یا کلمه اونها استفاده کرد.فقط باید فکررررررررررررررررررررکرد ....و دیددددددددددددددددو شنیدو وبعد از جمع بندی تمامی صحبتها و نتایج تصمیم نهایی را گرفت [/B[B]].تصمیمی که عاقلانه باشد. و تمامی جوانب کار در آن سنجیده شدباشد و در نظر گرفته شد باشد واین تصمیم آخر تصمیم نهایی و قطعی..
پس لطفا قصاص واقع قبل از وقوع نفرمایید یه کم تحملتون را با لا برید. به خودم هم هستم:خجالت::لبخندساده:
ممنونم

mohsen6500
سه شنبه 12 شهریور 1392, 23:48 عصر
سلام
نمیخواستم این بحث رو کش بدم
منتها این آقای گرافیست نمیدونم چرا منظورها رو برعکس میگیره
اینجا قرار نیست هرکسی ساز خودشو بزنه!!!!
معنی دموکراسی رو هم نمیدونم چرا بد توجه میشه!
آقا ما میایم و روی طرح هایی که اساتید محترم ارسال کردن نظر خودمون رو میدیم
و بالاترین امتیاز هم تسویب میشه!
این از این!
حالا نکته این جاست که دوست عزیز من چرا بحث ها رو باهم عوض می کنی!
کار طراحی لوگو که این همه درگیری نداره
شما همین الان یه طرحی بزن و توی سایت های مختلف بذار بگو به این رأی بدید ببین چه کسایی میان و رأی میدن
اما یه کد برنامه نوسی رو بذار ، حتما می بینی که عده ی کمی میان و نظر میدن
میدونم بازم منظورم رو بد متوجه میشی و بعدش میای میگی توهین به گرافیست ها میشه!
اما انصافا پیدا کردن معنی و مفهوم یک لوگو سخته یا یه کد برنامه نویسی؟!!!
خوب مسلما ظاهر و لوگو هرچند بسیار ظریف کاری و کار پیچیده ای باشه درک و فهمش برای اکثر دوستان راحت تراز یه کلاس پیچیده از انواع کدها و تابع ها!
امیدوارم که متوجه منظورم شده باشی عزیز!
البته بنده هم با هرگونه توهین به دوستان گرافیست و به خصوص شما مخالفم شدیدا!!
موفق باشید دوستان

***BiDaK***
سه شنبه 12 شهریور 1392, 23:50 عصر
یعنی واقعا نمیدونم چی بهتون بگم ؟ خداوکیلی بعضیاتون تا این حد روشنفکرید و پروفسور که من پیشتون واقعا کم آوردم .. یکم اسفند هم براتون دود میکنم که یه وخت چش نخورید!!!
داداش رای گیری انتخابات رو با این مقایسه میکنی ؟!! عزیز من یکم فکر کن روش ... اینا با هم فرق دارن .. اون یه چیزیه که کاملا متفاوته

ببینید ، من با کسی دشمنی و خصومت ندارم ... با این که از قدیمی ترین اعضا هستم .. توی هر دو تا نشست هم شرکت کردم ( توجه داشته باشید که توی نشست بابل غیر از آقای شهرکی و سید مهرداد ، فقط 4 نفر بودیم که توی نشست اول شرکت کرده بودیم )
هیچ ادعایی هم ندارم که بگم آره من استاد گرافیکم ، نه همینجا جلو همه گفتم و میگم من خاک پای همه ی بچه های خوب نهاد هستم ...
ولی قرار نیست که هر کاری که قراره انجام بشه همه بیان نظر بدن ! من قبول دارم که همه ی اعضا حق دارن که در مورد نهاد نظر بدن ... ولی حساب کنید اگه توی گرافیک قالب وبسایت همه بخوان نظر بدن ، توی لوگو همه نظر بدن ، توی کدنویسی قالب همه نظر بدن ، توی کدنویسی هسته ی سایت هم همه نظر بدن! حساب کنید چی میشه!! چی میشه ؟ هر کسی ساز خودشو میزنه ...
راه حل این مشکلات کنونی رو هم قبلا خدمت دوستان عرض کردم ، تشکیل یک سری کارگروه موقت برای مدیریت پروسه ی راه اندازی وبسایت نهاد و سایر امور مربوطه ...
توی این حالت یه سری افراد که میخوان کمک کنن اعلام میکنن و طبق اعلام خودشون تو هر قسمتی که دوست دارن کمک میکنن - مثلا بنده توی قسمت گرافیک ، فلانی توی جلوبندی سایت و...

فعلا هم دادن مدارک و اینا نیاز نیست چون من اگه بخوام نمونه کار و مدرک و اینا نشون بدم اصلا نمیتونم کار کنم .. الان خداشاهده نمیدونم دیپلمم کجاست .. کاردانی رو هم که سه ترم دیگه مونده تا بگیرم
بعدش هم اگه قراره از منی که گرافیستم مدرک گرفته بشه خب پس از اونایی هم که میخوان کدنویسی کنن باید مدرک خواسته بشه!
آقا شما با من مشکلی داری ؟ اگه مشکلی داری بیا به خودم بگو ناراحت نمیشم .. ولی این درستش نیست که بیای اینجا مسائل گذشته رو پیش بکشی بعدش هم در نهایت {..............} اسمش رو بزاری بچه بازی !
نمیدونم چی بهت بگم ولی این درستش نیست ... این توهینه که آبروی کسی رو تو جمع ببری و گذشته اشو پیش بکشی ... گرچه من هنوزم میگم که کار اشتباهی نکردم و توی اون ماجرا از این مسئله گله داشتم که بدون برنامه ریزی رفتیم ... برنامه ریزی بده ؟! ندیده بودم کسی با برنامه ریزی مشکل داشته باشه!
----------
در هر صورت گفتم و بازم میگم : خوده آقای شهرکی هم گفت که قرار نیست همه ی کارها به دوش آقای شهرکی باشه ... الان همه ی نهاد شده آقای شهرکی .. دامین رو که پولش رو داد ... پنل پیامکش رو که گذاشت وسط ... اون جریان دامین IR رو هم که از اون طرف .. کلی کار دیگه هم داره میکنه که ما نمیدونیم ... این همه لطف داره میکنه و من خودم همین الان شرمندشم
من طبق سوابقم به بعضی دوستان گفتم که چندین سال گرافیک کار کردم ... خوشبختانه از مباحث روز هم عقب نیستم و اطلاعات گرافیکم همیشه بروز هستش
حالا این بین اگه خدائیش کسی هست که مث من چند سال گرافیک کار کرده باشه و بتونم باهاش فنی صحبت کنم که خب با هم لوگو رو میزنیم و کارای گرافیک رو پیش می بریم
اگر هم نیست خدائی اگه منو قبول دارید بگید تا من مسئولیت کارای گرافیک رو به عهده بگیرم و همراه با کارم دوستانی که نظری دارن بدن ... من با توجه به نظرات لوگو و قالب و این چیزا رو طراحی میکنم.

خوب پس طرحتو بده به آقای شهرکی دلایلتم بگو بزاره واسه نظر سنجی.
انتخاب ریاست جمهوری ربطش به اینه که سرنوشت کشور که فک میکنم کمی بزرگتراز:لبخند: بحث طراحی لوگو برای یک شرکت ثبت نشده باشه دست 40 میلیون آدم , با سواد متفاوته که بطور مستقیم توو روند زندگیشون تاثیر میذاره.و نامزد میاد حرفاشو میفهمونه به همه و رای میاره.این مثال تفاوت بین چیزیه که خیلیا حتی لمسش نکردنو آگاهی ندارن ولی تصمیم میگیرن و مسئله ای به نام هنر که مقایسه زمین و آسمونه.
حالا دیگه کسی نمیتونه طرحشو با دلایلش بنشونه بدله خیلیا مشکل بقیه نیست.
حتی توو بابل یه کحظه قرار شد اسم نهاد توو تاپیک رای گیری بشه که من گفتم چون اونایی که رای میدن توو جلسه نیستن و این تعاریفو دلایلی که ما داریم واسه اسمارو نمیدونن شاید از رو یک اسم راحت بگذرند.
البته ما ایرانیا راه رد کردنو قبول نکردنو بلدیم.ولی اگه این مثال بازم هضم نشد بگو بیشترم میتونم توضیح بدم.
یه سؤالی, ربط طراحی قالب و لوگو با نوع کد نویسی چیه؟
ما مگه گفتیم توو لوگوت از چه ابزاری استفاده کن یا چجوری درستش کن؟ ما فقط حرفمون رو نتیجه ی کاره.
لوگوی اولی که گذاشتی اولین طرحی که اومد توو ذهنم این بود که خیلی واسه روی توپ فوتبال یا لوگوی یه سری مسابقات ورزشی خوبه.البته طرح بد نبود.اتفاقا دیدم چن نفر دیگه هم همین دیدو دارن مثه colors که گفت.
دید ما مشکل داره؟
الکی بحث یه لوگوی ساده و قالب انقد کش داده شدا...و واقعا سکوت هم نمیشه کرد.

سه شنبه 12 شهریور 1392, 23:53 عصر
فكر كنم همينجا اين قضيه خاتمه پيدا كنه بهتره و به نفع همه.:لبخندساده:
محمد جان داداش برادر گلم ببين قبلا برنامه ريزي شده همچين بي برنامه هم نيست طبق گفته ي جناب شهركي:

کارهای نهاد درحال پیگیریه. کسانی که برای طراحی قالب و لوگو اعلام آمادگی کردن، طی پیامکهای جداگانه آخرین مهلت ارسال طرحهاشون مشخص شده و منتظر دریافت طرحهای پیشنهادی هستم تا به رأی گیری گذاشته بشه.
قراره اين كار انجام بشه ديگه فكر نكنم ابهامي باشه.
در ضمن برنامه نويسي رو با طراحي قاطي نكنيد كجاي برنامه نويسي مربوط به ظواهر و زيباييو اينا ميشه كه يه كاربر ساده بياد دربارش نظر بده برنامه نويسي منطق داره كه واقعا بايد دانشش باشه تا بشه نظر داد تازه ربطي به حتي سينتكس هم نداره از لحاظ ظاهري كه بكيم كاربرا بيان بگن اين سينتكسش بهتره يا اين. بالعكس طراحي كه همش ظاهرو زيباييه كار ملاكه و مفهوم كه اون هم با توضيحات مختصري كه دوستان طراح اميدوارم بدن حله.
دوستان خواهشن ديگه كشش نديد. و منتظر نظر سنجي باشيد.
با تشكر فراوان

***BiDaK***
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 00:17 صبح
سلام
یکی به من میگه چرا همه شما اینقدر سر مسائل الکی باهم بحث می کنید؟من اصلا سر در نمیارم:متفکر::متعجب:اگر درست حدس زده باشم و از صحبت های آقای شهرکی درست متوجه شده باشم احتمال 90درصد من نفر اول بودم که لوگوی پیشنهادی ام را ارسال کردم. من به آقای شهرکی این را گفتم: من گرافیست حرفه ایی نیستم اما مثل خیلی از افرادعادی جامعه معنی یک سری نمادها را میدونم ،شاید لوگویی که من زدم تکراری بوده باشه ولی میخواستم طرحی را که توی ذهنم بوده بگم. دیگران هم همین طورهستند حق دارند درباره نمادهایی که می دونند حرف بزنند ،احساسشون را بگن حتی اگر بلد نباشند به صورت حرفه ایی ترکیبشون کنند.
واین که دیگه ناراحتی نداره و این هم بحث الکی و به هم توهین کردن و بی احترامی نداره .هرلوگویی که انتخاب بشه و کار هرکسی باشه چه اماتور و چه حرفه ایی-بعد از انتخاب- یک گروه حرفه ایی و افرادی که زمینه تخصصی طراحی لوگو را میدونند معایبش را میگیرند و به چیزی که باید تبدیلش می کنند.و تمامی اهداف و مفاهیم را که یک لوگو برای یک نهاد و یا هر چیزی دیگری نیاز هست وباید داشته باشد را اضافه می کنند تا هم تخصصی بشه و هم عامه پسند. تموم شد::متفکر: پس لطفا درباره این موارد بیخود و بی جهت بحث کنید.:متعجب:

من هم که طرح گذاشتم دقیقا هدفم این بود شاید گرافیستا بتونن ازین ایده بهتر استفاده کنن و به بهترین شکل پیادش کنن.یعنی فقط کمک بود.ولی زمانی که حرف "من" باشه دیگه چجوری میشه کمک کرد.
حالا بیاین هزار بار بگین نه اینجوری نیست.بچه ها خوب میفهمن که چی میگیم.
با این دید بخوایم ادامه بدیم فردا باید نهادو خط کشی کنیم یه چنتا نگهبانم بزاریم واسه لب مرزا که کسی از متراژ خودش رد نشه.بچه ها از فردا متر به دست میشیم:لبخند:(حالا از متر گرفته تا خط کشو پرگارو گونیا و نقاله:لبخند:) هم اکنون نیازمند یاری مهندسین عمران و معماری هستیم:لبخند:(شوخی)

Veteran
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 00:52 صبح

----------

اسفندی که به خود رواس به دیگران حرام است.{سبحان محمدی}

بله منم قبول دارم که کار گروهیه ... ولی یه سوال : من توی PHP هیچ تخصصی ندارم .. خیلی از بچه ها هم اینجا 0 هستند ... موقعی که خواستی کدنویسی کنی ... اجازه میدی من بیام تو کارت نظر بدم ؟
ببینم شما انتظار داری بیایم بعد از برنامه نویسی سیستم اونرو واسه دانلود بزاریم بگیم نظر بدید ؟
بیایم سیستم رو توضیح بدیم که اقا اینجا داره اینکارو میکنه اون کارو میکنه,نظرتون چیه ؟ بده یا خوبه ؟
انتظار داری بیایم واسه PHP نظر سنجی بزاریم که اقاجون نظرت در مورد خط 560 صفحه Admin.php چیه ؟
نمیشه که برادره من !
=====
گرافیک کجا برنامه نویسی کجا !
گرافیک ظاهر هست.گرچه منطقی پشت طراحی اون قرار گرفته.اما کاربر اون چیزی رو که فقط میبینه قبول داره !
پس میتونیم اونهارو به نظر سنجی بذاریم.
حالا شما میتونی بیای بگی اقا این لوگو طبق این قوانین ساخته شده.
اما شما حتی حاضر نیستی بیای توضیح بدی ! فقط میگی من رای گیری رو قبول ندارم
شما بیا توضیح بده اگر حرفات منطقی بود خب افراد جذب میشه و رای میاری !
نمیدونم از چی میترسی ! از لولوو که نمیترسی ؟ میترسی ؟ لولوو نداره اینجا !

( توجه داشته باشید که توی نشست بابل غیر از آقای شهرکی و سید مهرداد ، فقط 4 نفر بودیم که توی نشست اول شرکت کرده بودیم )
4 نفر ؟! بیشتر توضیح بدین لطفا

از ی طرف قبول داری از یک طرف قبول ندارین
تا جایی که راه باشه باید از نظرات دوستان استفاده کرد.
اما مثلا PHP رو فکر نکنم بشه چون از سیستم سوء استفاده میشه.
اما مثلا لوگو رو برای نظر دهی در اختیار کاربران قرار بدیم چه مشکلی به وجود میاد ؟
شاید توی همون افراد کسانی باشن که گرافیک کار کرده باشن !
البته دلیل نمیشه که کسانی که گرافیک رو تخصصی کار نکرده باشن حق نظر نداشته باشن.چراکه اونها عقل شعور درک جشم دست پا و ... دارن/

در این رابطه ما هرچی گفتیم
جناب شهرکی فقط میگفتن
نه نه نه !
باور کنید اینقدر با شهرکی جان سره این مسئله صحبت کردیم که نگو !
در اخر
{
نه
}

فعلا هم دادن مدارک و اینا نیاز نیست چون من اگه بخوام نمونه کار و مدرک و اینا نشون بدم اصلا نمیتونم کار کنم
خب شما نه مدرک داری و نه نمونه کار نشون میدی
پس نباید از دیگران هم همچین انتظاری رو داشته باشی که نشون بدن
حالا سوالی که پیش میاد اینکه شما از چه طریقی افراد رو مورد سنجش قرار میدین که این اقا گرافیک کار کرده یا بلده یا بلد نیست ؟
از روی ستاره ؟
پس بیخود نگین که خیلی افراد گرافیک بلد نیستن.

ماشالله
شما توی عینک هم سر رشته دارین ؟
ولی باید عرض کنم که 2/3 سالی باید کار کنی تا بتونی یکی ازشون بخری !

بله ما از اقای شهرکی تشکر میکنیم و اعلام امادگی میکنیم,
بقیه حرفا هم که به من مربوط نیست.
===

Mr.Renegade
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 02:25 صبح
ولی یه سوال : من توی PHP هیچ تخصصی ندارم .. خیلی از بچه ها هم اینجا 0 هستند ... موقعی که خواستی کدنویسی کنی ... اجازه میدی من بیام تو کارت نظر بدم ؟

شما 0 هستی با دوستان جمع نبند
درک کدنویسی کار هر کسی نیست اما گرافیک با جامعه در ارتباطه.. با حواس پنجگانه انسان در ارتباطه و مردم کاری رو که بپسندند قبول دارن نه کاری که شما مثلا فلان استاندارد رو رعایت کردی یا نه!
به عبارت دیگر در گرافیک مسئله ی WYSIWYG صدق میکنه! ( چیزی که میبینید همون چیزیه ک دریافت میکنید!)

ولی قرار نیست که هر کاری که قراره انجام بشه همه بیان نظر بدن ! من قبول دارم که همه ی اعضا حق دارن که در مورد نهاد نظر بدن ... ولی حساب کنید اگه توی گرافیک قالب وبسایت همه بخوان نظر بدن ، توی لوگو همه نظر بدن ، توی کدنویسی قالب همه نظر بدن ، توی کدنویسی هسته ی سایت هم همه نظر بدن!

شما به شکلی از واژه ی "همه" استفاده میکنی که به نظر میرسه داری در مورد 4تا بی سواد و الاف صحبت میکنی! " همه " ی شما کی هستند؟ کسی که نرفته نمکی رو بیاره در مورد کار شما نظر بده ( توهین نباشه!)
دوستان همه از اساتید ما هستند و دارای سوابق مشخص.
من نمیدونم شما مشکلت با "نظر" چیه اصولا؟؟ با توجه به سن شما بنده گمان میکنم زندگی در جهان سوم اثرات مخربی بر شما بر جای گذاشته!

شما یادت نره خودت کجایی دیپلم بماند..
ببخشید شما نه نمونه کار میدی نه طرح میدی ببخشید باید تسبیح بندازیم ک کار شما خوبه یا نه؟
یا استخاره کنیم؟

مطمئنا سبحان با شخص مشکل نداره بلکه با بنیاد صحبت شما و عقیده ای که پشت این صحبت هست مشکل داره ک فکر میکنی اسمون باز شده شما یدونه گرافیست افتادی پایین!
----------

قربونت برم شما ک از مباحث روز عقب نیستی و ماشالله به روز هم هستی میشه توضیح بدی که از چی میترسی که کارتو نشون نمیدی؟
من فکر میکنم اگه فکر میکنی بچه ها به ظاهر توجه میکنن پس به ظاهر طرحت برس تا بتونی اعتماد بچه هارو جلب کنی!
اصن گرافیک , قالب یعنی ظاهر!

engmmrj
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 02:31 صبح

----------

حرف آقای Variant (http://barnamenevis.org/member.php?284726-Variant) واقعا درسته ، الان مثال وقتی فیفا میخواد بهترین بازکین فوتبال رو انتخاب کنه میاد از مربیان فوتبال که تخصصشون تو این کاره نظر سنجی میکنه و طی اون نظر سنجی بازیک مورد نظر رو به عنوان بهترین بازیکن انتخاب میکنه الانم همین حالته یعنی باید یک سری گرافیست که تخصصشن اینه و کلی تجربه دارن تو این کار نظر بدن !
جناب Veteran (http://barnamenevis.org/member.php?160830-Veteran) اگه الان آقای Variant (http://barnamenevis.org/member.php?284726-Variant) درباره طرحشون دو تا کلمه قلبه سولومبه در باره طرحشون بدن شما سر در میاری که حالا میخوای نظر هم بدی ! باید این کارو به اهلش بسپری و اینکه حرف های شما حیلی بو میده ! مواظب حرف زدنتون باشید .

kartuf
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 03:17 صبح
به مسابقات رینگ آزاد ایران نهاد خوش امدید!
دوستان من با کمال احترام به همه عزیزان ولی متاسفانه این تاپیک بجای جذب تنها باعث دافعه میشه شما روی مباحث جزی به اینصورت به جون هم افتادید اصلا امیدی به اینده این جریان نیست هیچکس تحمل حرف طرف مقابل رو نداره همه ژست روشن فکری گرفتیم ولی در عمل همون حرف حرف منه هست خوب دوستان که این همه جرو بحث میکنند سر یک لوگو بجای کل کل اگر نظرات طرف مقابل رو قبول ندارند سکوت کنند تا اراده جمعی تصمیم نهایی رو بگیره بحث و کل کل و طرح مباحث شخصی که اصلا لزمومی نداره در جمع مطرح بشه هیچ کمکی به رشد مجموعه نمیکنه به عنوان مثال بنده از اول این جریان رو مطالعه کردم اهداف نهاد برایم جذابیت داره چون نمونه کوچیک نهاد رو خوده بنده در قالب یک تیم تخصصی ارائه کردم ولی وقتی افراد فعال و عملکرد گروه و واکنش اعضا نسبت به موضوعات رودیدم هیچ جذابیتی برا یبنده نداشت!

بخواهید یا نخواهید این یک حقیقت هست که باید چند نفر در این مجموعه به ارای اعضای همین مجموعه انتخاب بشوند و حرف نهایی رو اونها بزنند والا بخوایم مشق دموکراسی کنیم که اینجا صحرای نینوا میشه!

Tarragon
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 07:20 صبح
با سلام
ای کاش آقای شهرکی یا آقا مهرداد میامدند یه سر و سامون به اینجا می دادند.:(

MMSHFE
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 08:09 صبح
:ناراحت: راسته که میگن کسی که بیشتر سکوت میکنه، بیشتر یاد میگیره. یه نصف روز توی بحثها شرکت نمیکنیم میبینیم که همه به شکلی دارن خلق و خوی واقعیشون رو نشون میدن. توی تمام صحبتهایی که از اینجا به بعد توی این پست دارم مینویسم، منظورم در درجه اول خودمه و بعد بقیه.
یکی از دلایلی که ما ایرانیها توی کار تیمی ناموفق عمل میکنیم اینه که تا یکذره تخصص پیدا میکنیم، میگیم اون کسی که این دانش رو نداره، حق اظهارنظر نداره. این حرف واقعاً اشتباهه. بخصوص در مواردی مثل طراحی گرافیک که با احساس افراد سروکار داره. دوستان، کسی که دوره تخصصی هنر نرفته، احساس هم نداره؟ حق نداره از یه چیزی خوشش بیاد یا نیاد؟ همه اعضای نهاد قراره یه عمر با این لوگو و قالب سایت (قالب به اندازه لوگو مهم نیست و میشه عوضش کرد) زندگی کنن و تحت پوشش اون، فعالیت داشته باشن. بنابراین، نمیتونیم اونها رو مجبور به تحمل کنیم و بگیم حرف نزن تو هیچی نمیفهمی. حتی توی کدنویسی،‌ اگه مشتری بگه بین دو تکنولوژی، یکی رو انتخاب کن و نظر من روی یکی دیگه باشه و کلی دلیل علمی و منطقی برای حرفم داشته باشم، باز هم میگم چشم. ولی قبلش دلایل خودمو بهش میگم تا بعداً اگه به مشکل برخورد، نگه تو میدونستی و بهم نگفتی و اگه گفت برگردیم به همون روش خودت، میگم هزینه رو بده تا کد رو دوباره تغییر بدم. به هر فردی هم اجازه میدم درمورد کدم نظر بده. نمیگم همه نظرات رو اعمال میکنم ولی حداقل حرفش رو گوش میدم چون شاید به یه نکته ای رسیده باشه که من متوجه نشده باشم. هر سَری یه عقلی داره. بقول حضرت علی (ع) : نگاه نکن که کی میگه، گوش کن چی میگه! نصیحت رو آدم باید حتی از دشمنش هم گوش کنه. لوگوی یک شرکت درنهایت باید به دل بشینه. چند نفر در دنیا تخصص گرافیک دارن؟ فقط قراره اونها مشتری نهاد باشن؟ یعنی بقیه نباید از لوگو خوششون بیاد؟ اینهمه اصول زیبایی شناسی که توی هنر مطرحه، از کجا اومده؟ اینکه الآن قالب Flat باب شده، یکمرتبه پیداش شده یا اینکه دیدن سلیقه مردم اینطوری عوض شده؟ دوستان عزیز، بد نیست بدونید کلی نظرسنجی در این موارد انجام شده و بعد، سیستم طراحی سایت تغییر کرده وگرنه همه میدونن طبق اصول طراحی، تغییر نرم و هارمونیک رنگ که اصطلاحاً بهش میگیم Gradient بیشترین تطابق رو با سیستم درک تصویری مغز انسان داره و کمترین فشار رو هم به سیستم بینایی و کیاسمای چشم و... میاره. اما در قالب Flat که اساس کارش بر مبنای Contrast بنا شده، این موارد لحاظ نشده و همه الآن میگیم اصول طراحی میگه باید Flat کار کنیم. خوب چرا؟ جواب خیلی ساده است: چون عوام بیشتر این طرح رو دوست دارن. چند درصد از این مردم عادی تخصص گرافیک دارن مگه؟
من اگه ادعام میشه تخصص دارم، طرح یا حتی کد خودم رو عرضه میکنم و اصول و معیارهاش رو هم اگه برای دفاع ازش لازمه (طرحم طوری نیست که در نگاه اول بپسندن)، توضیح میدم تا شاید با این توضیحات، نگاهها بهش مثبت بشه. دیگه بقیه رو میگذارم بعهده کسانی که قراره این طرح یا کد من برای اونها باشه که خودشون انتخاب کنن چون من برای دل خودم یا فقط برای چندتا متخصص طرح و کد نزدم. حالا از بین طرحهایی که بیشترین رأی رو آوردن، اونهایی که امتیاز نزدیک داشتن رو از یکسری فیلترها رد میکنیم که بازهم این فیلترها رو باید چند طراح (یا کدنویس) مشخص کنن نه یکنفر. فیلترها هم باز نباید لزوماً بطور کامل تخصصی باشه. ممکنه یک فیلتر این باشه که این ایده تکراریه یا با اهداف نهاد نمیخونه یا اینکه اصلاً این طرح، نیازمند فرمت فایلی هست که حجیمه و سایت رو سنگین میکنه.
یکی از دوستان گفتن FIFA برای انتخاب بهترین بازیکن از نظر مربیان و کارشناسان استفاده میکنه؟ مطمئنید؟ پس عنوان «بهترین بازیکن سال بنا به انتخاب مردم» یک لقب تشریفاتیه؟ ولی خوب درمورد عنوان بهترین بازیکن فنی سال ازنظر کارشناسان، قضیه فرق میکنه. اونجا برحسب مثال (قصد اهانت ندارم و فقط من باب مثال عرض میکنم و در مثال هم مناقشه نیست)، نمیان نظر اکثریت خانمها رو بپرسن چون معیارهای انتخابشون بیشتر حسیه تا فنی و مثلاً ممکنه از نظر اونها، کاکا بازیکن بهتری نسبت به مسی باشه چون خوشگلتره! اونجا کاملاً فنیه ولی بحث لوگو بطور کامل یک بحث زیبایی شناختی محسوب میشه و در نهایت باید همونطور که قبلاً گفتم، به دل بیننده بشینه. حالا هرچی طرحمون رو دلنشینتر تولید کنیم، توی طراحی موفقتر بودیم وگرنه بهترین طرحهای جهان (ازنظر اصول هنری) هم اگه به دل کسی نشینه، متقاضی زیادی نخواهد داشت. برای مثال، کسی در تخصص و ذوق هنری پیکاسو تردیدی نداره (تا جایی که سبک هنری خاص خودش رو ابداع کرد) ولی چند نفر تابلوهای پیکاسو رو میخرن؟ چند نفر تابلوهای داوینچی رو میخرن؟ چند نفر از طرحهای میکلانژ خوششون میاد؟ میتونیم بگیم پیکاسو کمتر از بقیه هنرمند بوده؟ ولی قطعاً میتونیم بگیم کمتر از بقیه ذوق عمومی مردم رو درک کرده و بیشتر برای دل خودش طرح زده (البته بماند خیلیها برای کلاسش هم که شده، تابلوهای پیکاسو رو میخرن).
امیدوارم از صحبتهام کسی دلگیر نشده باشه و دوستان طرحهاشون رو تا قبل از 15 شهریور ارسال کنن وگرنه مطمئن باشید همون 1 طرحی که ارسال شده، انتخاب خواهد شد (چون یکیه، دیگه رأی گیری نداریم). اینکه مدت زمان رو تمدید کردیم هم بخاطر این نبوده که بگیم طرحشون خوب نیست. بخاطر اینه که دیدم خیلیها که مدعی طراح و هنرمند بودن هستن و ثبت نام هم کردن، هنوز طرحشون رو نفرستادن و گفتم شاید مشکلاتی پیش اومده و یه فرصت دیگه بدیم شاید طرح بهتری بدست اومد.
مثال انتخابات هم واقعاً خوب و بجا بود. اگه یک نامزد انتخاباتی، نتونه رأی بیاره حق نداره بگه مردم شعور نداشتن. سواد و مدرک با شعور فرق میکنه و خیلی وقتها دیدم یک روستایی بیسواد شعورش از یک شهرنشین با مدرک دکترا بیشتر بوده. اون نامزد انتخاباتی هم اگه رأی نیاورده باید اینطور فکر کنه که نتونسته خودش و برنامه هاش رو خوب به مردم تفهیم کنه و مردم رو متقاعد کنه و دنبال ریشه مشکل توی فن بیان و استدلالهای خودش باید بگرده نه فهم مردم. خیلی وقتها پایه های استدلال ماها، اونقدر که باید دیگران رو متقاعد کنه، محکم نیست.
به قول معروف، میگن هیچوقت با یک آدم ابله درمورد یک موضوع تخصصی بحث نکن چون بهرحال اون برنده بحث میشه بخاطر اینکه به حرفی که میزنه اعتقاد داره، درحالی که تو فقط یکم در اون مورد، دانسته هات بیشتره.
یکم بزرگ بشیم، به جایی بر نمیخوره. انجام کارهای بزرگ (مثل اهداف نهاد) از عهده افراد کوچک (منظورم خودمه، به کسی بر نخوره) بر نمیاد.

$ M 3 H R D A D $
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 11:15 صبح
به خدا هیچ اصلا توو فکر آرسنال نبودم مهرداد جان باور کن:لبخند:باور بکن من آرسنالی نیستم بارسلونیم اما آرسنالی ها رو دوست دارم:بامزه::لبخند:
روحیه ی تو من و یاد حضرت امام انداخت ممنون بابت طرح شوخی کردم قشنگ بود خیلی و قشنگ تر از اون زحمتی بود که بی دریغ کشیدی تا نقشی تو پیشرفت کار داشته باشی سپاس

SlowCode
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 11:17 صبح
راسته که میگن کسی که بیشتر سکوت میکنه، بیشتر یاد میگیره. یه نصف روز توی بحثها شرکت نمیکنیم میبینیم که همه به شکلی دارن خلق و خوی واقعیشون رو نشون میدن.
حالا ببینید من که چند ماه سکوت کردم چقدر فهمیدم:لبخند:

دوستان نمیدونم چرا اینطوری هستن! هرچی میخوان تو تاپیک میگن! تنها دلیل اینکه من خیلی کم اینجا پست میدم اینه که هرچیزی که میخوام بگم یا دوستان گفتن و پست دادن دوباره من بی فایده است - یا اینکه احساس میکنم پستم مفید نیست!
حاصل همه چی گفتن همینه که به همدیگه بدبین میشیم و بینمون اختلاف می افته!

دوستان شما که تو یه لوگو موندین پس فردا چطوری میخوایین یه پروژه رو با هم کار کنین؟! یکی میگه اینطوری کار کنیم اون یکی قبول نمیکنه! بعد با هم قهر میکنن میرن احتمالا!
تو کار گروهی باید از خودمون بگذریم.
البته من هم نظرم رو میگم وگرنه جسارت نشه خدمت اساتید.

در مورد لوگو هم به نظرم هردوتاشون زیبا بودن، ولی چون colors یکم به طرحش رنگ و لعاب داده بود خوشگل تر شده بود. ولی هر دو خوشگل بودن.

من نمیدونم ما اگه آقای شهرکی رو نداشتیم چی میشد؟!!
من هر وقت پستهای ایشون رو میخونم کیف میکنم:لبخند: لحن و منطقشون رو هم میپسندم و فکر کنم پست آخر ایشون همه چی رو حل کرده باشه.

$ M 3 H R D A D $
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 11:28 صبح

خدمت داداش گلم بگم :
ما قرار یک کار تیمی انجام بدیم و تاکید میکنم هدف اصلی ما همین بوده هست و هست و هست و خواهد بود کار تیمی تو کشور استارت بخوره مشکلات کمتری خواهیم داشت

لوگو قالب یا هرچیز دیگه ای انقدر حساسیت نداره که این همه بحث کنید به خدا من وقتی داشتم بحث نهاد و مطرح میکردم فکر اینجاشو نمیکردم
حالا دوستان زحمت کشیدن طرح دادند و این حق بقیه هست که نظر بدند دوست خوبم
همیشه همین بوده که نظر اکثریت باید انتخاب بشه
چیزی که از ما باید سر زبون ها به یادگار بمونه صداقت | حرفه | حمایت | پایداری ما تو این بازار بی صاحب نرم افزار کشور هست نه اینکه کسی بیاد مارو مسخره کنه که بزار کنه...تو پیشرفت همیشه دشمن هم هست
حساس نباش سید
طرح بده خودم رای میدم نوکرتم هستم
هرکی با فکر خودش رای میده یکی از قیافش خوشش میاد یکی از دلایلی که واسه طراحی یک لوگو بوده = چون ما با افکار مختلف قرار کار کنیم و همه نمیتونیم یک جور فکر کنیم
به من حق بده و کارت و ادامه بده ( لطفا )

$ M 3 H R D A D $
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 11:31 صبح
با سلام من با حرف ایشون موافقم.

منی که از طراحی هیچی سر در نمیارم نباید بیام در مورد یه لوگو نظر بدم.

دقیقا مثل اینکه من یه برنامه رو می نویسم و کسی که از برنامه نویسی هیچی سرش نمی شه بیاد نظر می ده حالا اگر برنامه نویس بود یه چیزی بنظرم باید کسانی که طراحی بلدند در موردش نظر بدند.

موفق باشید.
بر میگردم به حرف های جناب شهرکی
هننوز همه تخصص هاشونو اعلام نکردند
جناب عالی تخصص گرافیک نداری و بنده هم همینظور
ما مو و نمیبینم حتی چه برسه پیچش مو...
خوب شاید یکی پیدا بشه تو جمع بیشتر بدونه ؟ نباید ؟ حقش نیست ؟ یا یا ای ..نظر بده ؟

خوب ایشالا کارا ادامه دار شد یک گارگروه با نظر متخصصین و مدیران و اعضا و با تکیه بر تخصص های اعلام شده و سابقه کار دوستان از گرافیک برنامه نویسی امنیت و و و تشکیل میشه
اونوقت من به شما نظر میدم که { بله گروه گرافیک نظرشون این هست و محترم و ارجعیت داره و دیگر هیچ ادامه کار های دیگه }

Jarvis
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 11:33 صبح
خب اول از همه ی دوستانی پست دادن تشکر میکنم مخصوصا استاد خودم جناب شهرکی که بر خلاف بعضی دوستان هیچوقت ندیدم با لحن تند حتی مخالفت خودش رو اعلام کنه ...
یه صحبتی هم با آقای Mr.Renegade (http://barnamenevis.org/member.php?234217-Mr.Renegade) داشتم : من در حدی نیستم که کسی رو نصیحت کنم ولی توصیه میکنم یکم روی حرف زدنتون دقت بیشتری بکنید ، با این لحن صحبت کردن به مشکل بر میخورید ، ظاهراً شما نصف صحبت های بنده رو خوندید و بقیه رو ندیدید! - من هیچوقت نگفتم ادعایی دارم یا آسمون باز شده و من فقط گرافیست شدم! ... اینم مد نظر داشته باشید که اینجا هیچکس 0 مطلق نیست ... ممکنه من در چیزی تخصص داشته باشم که شما هیچی ازش ندونی .. و یا برعکس من در چیزی 0 باشم و شما توش حرفه ای باشی ... لحن .. لحن صحبت کردن خیلی مهمه.
-------
دوم این که اکثریت دوستان و همینطور جناب شهرکی اصلی ترین صحبت من رو توجه بهش نکردند! : این که بنده عرض کردم که من نمیگم کسی حق نظر نداره ... اتفاقا من نظرم اینه که اگه کسی نظری داره آزادانه و محترمانه بیاد نظرشو بده ... بر منکرش لعنت! ولی این رای گیری طرح ها چیه ؟ من میگم اون طرح های پیشنهادی اول باید بررسی بشن - حالا یا توسط بنده یا هر کسی که شما خودتون می دونید .. و بعد از اون که بررسی شدن باید اشکالاتشون برطرف بشه و اونوقت برای مثلا رای گیری گذاشته بشن .. این حرف بعضی دوستان هم هست!

فکر می کنید من واسه چی دارم این وسط خودم رو به آب و آتیش میزنم ؟ واسه چی دارم حرص میخورم که اینجوره و اونجوره ؟ واسه خودمه ؟ یا مثلا اگه من لوگو رو بزنم بهم مدال میدن ؟
گرچه من از کسی توقعی نداشتم و ندارم ... و هدفم همیشه کمک کردن و گوشه ای از کار رو گرفتن بوده .. ولی این همه حرف من واسه اینه که لوگوی نهادمون یه چیزه خوب از آب در بیاد!
به نظرتون من چیزی معاند با نظر بقیه میخوام ؟
------
در مورد توضیح لوگوی خودم که دوستان اشاره کردند : من توی همون پستی که لوگو رو گذاشتم در موردش یه توضیح مختصر دادم ولی دوباره میگم:
این لوگو از 3 تا نماد تشکیل شده که این سه نماد سه نفر رو نشون میدن که دستاشون رو گذاشتن پشت همدیگه و دارن همدیگه رو حمایت میکنن
که اصل اول نهاد ما یعنی "حمایت" توی این لوگو به وضوح قابل مشاهده هستش ... تعداد افراد هم که 3 نفر هستش این رو میرسونه که این لوگو مال یه اجتماع هستش که اون اجتماع همون نهاد ماست.
در مورد رنگ ها هم باید بگم من رنگ ها رو همینجوری گذاشتم که اگه دوستان خواستند سه تا رنگ هم انتخاب کنیم و بزاریم براشون ... اگه هم نه که به صورت مشکی کامل لوگو رو میزاریم
البته اون حالت مشکی رو برای این گذاشتم که ببینید چقدر راحت می تونیم با SVG پیادش کنیم و خیلی پیچیده هم نیست.
حالا یه چیزه دیگه هم این وسط هست اونم I هستش که دوستان اصرار داشتن ، من تو این فکر بودم که اگه I رو بزاریم ، مخاطب ذهنش درگیر میشه که اخه این I مال چیه ؟
ولی اگه دوست دارید باشه I رو هم با یه حالت قشنگی می تونیم بزاریم وسطش.
یعنی در کل من این لوگو رو با این فرض طراحی کردم که اگه یه نفر دید و پرسید این لوگو مال چیه و بهش گفتیم نهاد حمایت از برنامه نویسان ، نخنده و با خودش بگه لوگوی خوبیه .. با مفهوم مرتبطه ...

حالا توضیح رو دادم نمی دونم اجازه دارم لوگوی دوستان رو نقد کنم و اشکالاتشون رو بگم یا نه ! ولی اگه اجازه بهم بدید می تونم لوگو ها رو نقد کنم و اشکالاتشون رو بگم

و در آخر معذرت خواهی میکنم که هر دفعه میام اینجا یه طومار می نویسم و دوستان رو از مطالعه ی اون خسته میکنم پس الفــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــاتحه!

MMSHFE
چهارشنبه 13 شهریور 1392, 11:47 صبح
خوب دو راه وجود داره:
1- ابتدا قالبها و لوگوهای پیشنهادی توسط متخصصهای گرافیک نقد بشن و تغییر کنن یا احیاناً حذف بشن و بعد، موارد باقیمانده به رأی گذاشته بشه.
2- ابتدا رأی گیری بین قالبهای موجود توسط تمام اعضا انجام بشه و بعد، قالبهایی که رأی بیشتری میارن، توسط کارشناسان بهینه سازی بشن و نواقص اونها برطرف بشه.

من خودم شخصاً راه دوم رو درحال حاضر بهتر میدونم چون اولاً تعداد طرحها خیلی کمه و اگه بخوایم چیزی رو هم حذف کنیم، اونوقت دیگه رأی گیری معنا نداره. ثانیاً کسی فعلاً رزومه نداده که بدونیم متخصصهای ما چه کسانی هستن که بخوایم از تخصصشون استفاده کنیم. اگه از متخصصان خارج از نهاد هم بخوایم استفاده کنیم، باز هم بنظرم تعدادی ناراضی خواهیم داشت. ثالثاً بنظر خودم شخصاً حتی طرحهای غیر حرفه ای هم حق شرکت در رأی گیری رو دارن. اینکه اول فیلتر بگذاریم و بعد رأی گیری کنیم، یه چیزی مثل تأیید صلاحیت نامزدهاست. نمیخوام بگم کار خوبی نیست، ولی فعلاً که مرجع متخصص و مورد قبول همه در این زمینه توی نهاد نداریم، هر فیلتری گذاشته بشه، نتیجه اون دوباره همین بحثها و توهینهایی هست که متأسفانه توی پستهای اخیر شاهدش بودیم.

حالا باز هم نظر نهایی رو خود دوستان باید بگن و من هم مثل بقیه، بعنوان یکی از اعضا نظر شخصی خودمو گفتم.