PDA

View Full Version : گفتگو: تشکیل نهاد حمایت از برنامه نویسان

صفحه : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11

Veteran
دوشنبه 16 دی 1392, 18:31 عصر
دوستان عزیز، لطفاً هر کسی ایده خاصی داره که بنظرش برای اجرا مفید هست، با «اتاق فکر» در میون بگذاره (فعلاً میتونید با پیام خصوصی با کاربر sh.n.n786 که متعلق به آقای ناطقی، مدیر این دپارتمان هست، در ارتباط باشین). هرکدوم از اعضا که روی فریمورک Yii تسلط کافی داره و میتونه توی انجام پروژه ها مشارکت داشته باشه، به آقای شیخله (شناسه کاربری rezaonline.net) مدیر دپارتمان PHP اطلاع بده. حرفهای شعاری و... رو هم فعلاً بنظرم بهتره بگذاریم برای بعد. آقای موحد درست میگن. تا وقتی قدمهای اولیه رو برنداریم و سایت نهاد بالا نیاد و سیستم بوم آنلاین طراحی نشه و دقیقاً مشخص نکنیم که چه تخصصهایی رو برای تخصیص پروژه های تعریف شده لازم داریم، بهتره دیگه شعار ندیم. کسانی که تا حالا عضو نهاد شدن، شعارها رو قبلاً شنیدن و منتظر عمل هستن. کسانی هم که از این به بعد میخوان بیان، چون باید حق عضویت پرداخت کنن، به محض ورود باید یک فعالیت جدی از نهاد ببینن. من خودم شخصاً تا پایان این هفته درگیر یک پروژه هستم و از اول هفته آینده کار روی سایت نهاد رو شروع میکنم. توی این فاصله هم سامانه اطلاع رسانی باید بازنویسی شده باشه و اعضایی که میتونن همکاری کنن، با آقای ناطقی یا آقای حسین زاده در ارتباط باشن. هر کسی هم که میخواد توی سایت نهاد با بنده همکاری داشته باشه، بهم اطلاع بده. فقط دقت کنید که همه پروژه ها با Yii انجام میشه و کسی که روی Yii مسلط نیست، اعلام آمادگی نکنه.
من خیلی دوست دارم کمک کنم ولی الان نمیدونیم یک پروژه رو از کجا و به چه شکل شروع کنیم.ای کاش این توی این پکیج سیستمی از 0 طراحی و برنامه نویسی میکردین.
گفتم شاید مشکل از معلومات من باشه،ولی با چند تا از دوستان صحبت کردم،اونها هم همین مشکل رو داشتن

rezaonline.net
دوشنبه 16 دی 1392, 18:35 عصر
صرفا جهت اطلاع : سوالات آزمون اول جهت تائید به آقای شهرکی داده شده .
ایشون گفتن سطح سوالات سخت هست پس باز هم گوشزد میکنم ، حسابی مستندات php رو مطالعه کنید .

MMSHFE
دوشنبه 16 دی 1392, 18:46 عصر
من خیلی دوست دارم کمک کنم ولی الان نمیدونیم یک پروژه رو از کجا و به چه شکل شروع کنیم.ای کاش این توی این پکیج سیستمی از 0 طراحی و برنامه نویسی میکردین.
گفتم شاید مشکل از معلومات من باشه،ولی با چند تا از دوستان صحبت کردم،اونها هم همین مشکل رو داشتن
مگه سیستم TrackStar توی پکیج از صفر طراحی و برنامه نویسی نمیشه؟ همه پروژه ها با همون Startup Project خود Yii شروع میشه و تغییرش میدیم. این پکیج تقریباً 150 نسخه به فروش رفته و کسی گلایه نکرده. اگه کسی از دوستان مشکل داشته، چرا به خودم گزارش نکردن یا توی تاپیک مربوطه، سؤالشون رو مطرح نکردن که جواب بدم؟

farazsahebdel
دوشنبه 16 دی 1392, 20:05 عصر
صرفا جهت اطلاع : سوالات آزمون اول جهت تائید به آقای شهرکی داده شده .
ایشون گفتن سطح سوالات سخت هست پس باز هم گوشزد میکنم ، حسابی مستندات php رو مطالعه کنید .

نمونه سوال می ذاشتین بد نبود ها. :لبخندساده:

mahdirabbani
دوشنبه 16 دی 1392, 23:04 عصر
می شه روش برگزاری آزمون را بگین آقای شیخله؟

engmmrj
دوشنبه 16 دی 1392, 23:43 عصر

تایید نمیشه !
از شما مبتدی ها Yii رو از Pakacge استاد شهرکی یاد گرفتن !
اگه Package خوب نیست چرا تو این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?427311-%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Yii-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF-%D9%85%D8%B5%D8%B7%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DA%A9%DB%8C-(%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1)) از این پیکج تعریف کردین ؟

engmmrj
دوشنبه 16 دی 1392, 23:46 عصر
امتحان گرفتن یک کار کاملا مسخرس ! کجای دنیا یا تو کدام شرکت معتبری همچین رفتاری دیدید ؟

***BiDaK***
دوشنبه 16 دی 1392, 23:53 عصر
امتحان گرفتن یک کار کاملا مسخرس ! کجای دنیا یا تو کدام شرکت معتبری همچین رفتاری دیدید ؟
اینجا امتحان گرفته میشه.نمیخوای امتحان بدی مشکلی نیست از آقا رضا ادرس بگیر برو سنندج مهارتاتو بهش نشون بده.

engmmrj
سه شنبه 17 دی 1392, 00:00 صبح
اینجا امتحان گرفته میشه.نمیخوای امتحان بدی مشکلی نیست از آقا رضا ادرس بگیر برو سنندج مهارتاتو بهش نشون بده.
کسی با شما نبود ! شما هر موقع سمت یا مقامی داشتی میتونی جواب بندرو بدید !

p30online
سه شنبه 17 دی 1392, 00:03 صبح
سلام دوستان خسته نباشید: خیلی خیلی حوصله داریدا خوشم میاد دست خوش هر وقت به این تاپیک سر می زنم ،یاد یه جمله از استاد پایگاه داده دانشگاهم می افتم ، ناراحت نشیدا:چشمک:
می گفت یادتونه وقتی سنمون کم بود مهد کودک می رفتیم سر چه چیزهایی دعوامون می شد بحث می کردیم دو سه روز قهر بودیم و و و و حالا اگه جرات دارید شما دانشجویا برین دم در یک مهد، وقتی یه جا می نشینی نگاه به بچه ها می کنی به خودتو و گذشتت می خندی می گی بابا ........................................یادش بخیر ................................

ن

***BiDaK***
سه شنبه 17 دی 1392, 00:07 صبح
کسی با شما نبود ! شما هر موقع سمت یا مقامی داشتی میتونی جواب بندرو بدید !
چهره ی شناخته شده ای هستی تو این تاپیک:قهقهه:
یکی از مسولین میاد جوابتو میده:بوس:

rezaonline.net
سه شنبه 17 دی 1392, 00:31 صبح
می شه روش برگزاری آزمون را بگین آقای شیخله؟

4 گزینه ای هست . با مدت زمان محدود (باید سریع پاسخ بدید ، البته سوالا ریز هست و وقتگیر نیستن)

آزمون برای سنجش میزان دانش هست ، فکر نکنم اونطوری که شما میگید مسخره باشه .
اگر روش بهتری سراغ دارید خوشحال میشیم به ما هم منتقل کنید .

روش ***BiDaK*** (http://barnamenevis.org/member.php?245899-***BiDaK***) هم تائید میشه ، خواستید تشریف بیارید سنندج ، قدمتون روی چشم .

mostafa_shoakry
سه شنبه 17 دی 1392, 05:20 صبح
.پس باز هم گوشزد میکنم ، حسابی مستندات php رو مطالعه کنید .
سلام آقا رضا میشه چنتا منبع معرفی کنی واسه PHP
ممنون میشم

Veteran
سه شنبه 17 دی 1392, 07:55 صبح
تایید نمیشه !
از شما مبتدی ها Yii رو از Pakacge استاد شهرکی یاد گرفتن !
اگه Package خوب نیست چرا تو این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?427311-%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Yii-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF-%D9%85%D8%B5%D8%B7%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DA%A9%DB%8C-(%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1)) از این پیکج تعریف کردین ؟

قرار نیست وقتی یک چیزی یک مشکلی داره،بخوایم بقیه ویژگی های خوبشو نادیده بگیریم
و اینکه لطفا صفات خودتون رو به ما نسبت ندید، تخصص نداشتن در یک زمینه، دلیله بر مبتدی بودن نیست
در مورد یادگیری یک سوال داشتم، میخواستم ببینم شما مادرزاد همه چیو بلد بودی؟
پارامترهای سنجشتون اشتباهه

در ضمن،کسی با شما نبود ! شما هر موقع سمت یا مقامی داشتی میتونی جواب بندرو بدید !:چشمک:
طرف مقابله ما، اقای شهرکیه و نه شما، که بخوای تایید کنی ویا رد.

MMSHFE
سه شنبه 17 دی 1392, 09:36 صبح
هر کسی هرجا توی استفاده از پکیج آموزشی مشکلی داره، بجای سروکله زدن با منابع لاتین و... میتونه توی تاپیک مربوط به پکیج یا توی یک تاپیک جداگانه توی بخش Yii سؤال و مشکلش رو مطرح کنه. حتی اگه لازم باشه با TeamViewer‌ به سیستم فرد موردنظر وصل میشم و مشکل رو با هم رفع میکنیم. کانالهای ارتباطی که توی جلسه آخر توضیح داده شده، برای همین مسائل درنظر گرفته شدن. یکی از خوبیهای این پکیج اینه که همراه با پشتیبانیه. همین دیشب مشکل آقای شکری رو با Remote Connection رفع کردم. قطعاً هیچ محصولی بی عیب نیست ولی بهرحال با پشتیبانی که این پکیج داره، حتی الأمکان نواقص رو مرتفع میکنیم. اگه هرکدوم از دوستانی که توی پکیج ابهام دیدن، با توجه به ضروری بودن یادگیری Yii، بجای کنار گذاشتن و متوقف کردن روند آموزش این فریمورک، مشکلشون رو مطرح میکردن، الآن چند نفر Developer خوب Yii داشتیم و مجبور نبودیم یک یا دو هفته صبر کنیم تا افراد، برای همکاری آماده بشن.

MMSHFE
سه شنبه 17 دی 1392, 09:37 صبح
سیستم آزمون هم توی نهاد برای این نیست که بگیم یک نفر کنار گذاشته میشه یا تجدیدی و مردودی و... داشته باشیم. بخاطر اینه که سنجشی از مهارتها و تخصصها داشته باشیم و مطابق اون، توی پروژه ها روی افراد حساب کنیم و خود افراد هم نقاط قوت و ضعفشون رو شناسایی کنن و در مواردی که ضعف دارن، از دپارتمان آموزش کمک بگیرن.

mahdirabbani
سه شنبه 17 دی 1392, 09:59 صبح
هنگام آرمون دادن ، امکان استفاده از اینترنت هست؟

MMSHFE
سه شنبه 17 دی 1392, 10:11 صبح
خود آزمون اینترنتیه، پس اینترنت لازم و مجازه ولی دقت کنید که هدف از این آزمون، رتبه بندی نیست که خدای نکرده کسی بخواد تقلب کنه. اگه هرکدوم از موارد این آزمون رو جواب بدین، معناش اینه که بلدین و مطابق همون مهارتها، پروژه به شما سپرده میشه و آموزش هم دیگه داده نمیشه و طبیعتاً اگه مهارت کافی نداشته باشین و با تقلب و... سؤال رو جواب داده باشین، در انجام پروژه ها به مشکل برخورد خواهید کرد و اذیت میشین. بنابراین، هدفتون کسب نمره بالاتر نباشه چون نمرات، عمومی نمیشه. هدفتون باید شناسایی دقیق مهارتها و نقاط قوت و ضعفتون باشه.

mostafa_shoakry
سه شنبه 17 دی 1392, 10:11 صبح
همین دیشب مشکل آقای شکری رو با Remote Connection رفع کردم
باور کنین با این کار حدود حدود 30 دقیقه تا یک ساعته کلی ابهامات در مورد Yii رفع شد . جا داره بازم تشکر کنم :قلب:

سیستم آزمون هم توی نهاد برای این نیست که بگیم یک نفر کنار گذاشته میشه یا تجدیدی و مردودی و... داشته باشیم. بخاطر اینه که سنجشی از مهارتها و تخصصها داشته باشیم و مطابق اون، توی پروژه ها روی افراد حساب کنیم و خود افراد هم نقاط قوت و ضعفشون رو شناسایی کنن و در مواردی که ضعف دارن، از دپارتمان آموزش کمک بگیرن.

یه زحمت در مورد آزمون دارم .
1. اینکه میشه یکی دوتا منبع بدین بخونیم لاقل اگه واسه آزمون هم شده یکم سطح سوادمو ببرم بالا و اگه موفق هم نشدم لاقل یه چنتا کلمه یاد گرفته باشم.
2. و اینکه زمان آزمون کی هست؟
چون از 28 این ماه امتحانات دانشگاه شروع میشه تا 10 بهمن بعد از 10 تا 12 بهمن هم آزمون ارشد داریم . یجوری باشه که شرمنده آقا رضا و آقای شهرکی نشیم.

و اینکه به جای اینکه دغدغه فکریمونو بزاریم رو این که نهاد داره چی کار میکنه و تا حالا چی کار کرده و .... و فکرمونو مشغول اونا کنیم ، از خودمون بپرسیم ( خصوصا خودمو می گم ) واسه پیشرفت خودمون چی کار کردیم؟
آیا منتظر آقای شهرکی یا آقای صالحی و یا بقیه افراد باشیم که یه پکیج php یا Css یا photoshop تولید کنن ؟
اینا قابل قبولنا که در مورد کارای نهاد همه ابهامات رفع بشه ولی در کنار این هم به پیشرفت خودمون هم بیاندیشیم :لبخند:

Veteran
سه شنبه 17 دی 1392, 10:26 صبح
دارم سیستم ازمونو برنامه نویسی میکنم،خودمم فردا 2 تا امتحان دارم، تا 24 دی اماده میشه.
ازمون اینترنتی و تحت نرم افزار سیستمی هست.یعنی دسترسی به وب سایت از طریق مرورگر مجاز نیست و فقط جهت جلوگیری از تقلب هست.

engmmrj
سه شنبه 17 دی 1392, 11:25 صبح
چهره ی شناخته شده ای هستی تو این تاپیک:قهقهه:
یکی از مسولین میاد جوابتو میده:بوس:
شما به خاطر اینکه در دنیای برنامه نویسی شخص کوچکی هستین به نهاد پناه آوردین ! و الانم کسی که به نهاد چپ جپ نگاه کنه میخواید شکمشو سفره کنید !:قهقهه:
این نگاه های تعصبی را کنار بزارین

engmmrj
سه شنبه 17 دی 1392, 11:35 صبح
قرار نیست وقتی یک چیزی یک مشکلی داره،بخوایم بقیه ویژگی های خوبشو نادیده بگیریم
و اینکه لطفا صفات خودتون رو به ما نسبت ندید، تخصص نداشتن در یک زمینه، دلیله بر مبتدی بودن نیست
در مورد یادگیری یک سوال داشتم، میخواستم ببینم شما مادرزاد همه چیو بلد بودی؟
پارامترهای سنجشتون اشتباهه

در ضمن،کسی با شما نبود ! شما هر موقع سمت یا مقامی داشتی میتونی جواب بندرو بدید !:چشمک:
طرف مقابله ما، اقای شهرکیه و نه شما، که بخوای تایید کنی ویا رد.
شما اگه مبتدی نبودی احتیاج به پکیج نداشتین ! تازه پکیج رو هم تهیه کردین بازم قادر به یاد گیری نیستین !
شما به جای اینکه از استاد شهرکی تشکر کنی مدام چرندیات میگن به ایشون !
شما بجز نفاق کار دیگه ای از دستتون بر نمیاد !

Veteran
سه شنبه 17 دی 1392, 11:52 صبح
صحبت منو اقای شهرکی به خومون مربوطه نه شما!
البته زیاد هم ازتون انتظار نمیره که میگین صحبت های من چرندیاته! چون چشم ندارین ببینین، اگر دداشتین، لوگوی نهادو شبیه لوگو شبکه قم یا نور نمیدید.
در مورد بحث مبتدی بودن هم که جواب دادم

***BiDaK***
سه شنبه 17 دی 1392, 11:58 صبح
شما به خاطر اینکه در دنیای برنامه نویسی شخص کوچکی هستین به نهاد پناه آوردین ! و الانم کسی که به نهاد چپ جپ نگاه کنه میخواید شکمشو سفره کنید !:قهقهه:
این نگاه های تعصبی را کنار بزارین
اینجا خیلیا حرف زدن من جوابی ندادم.ولی ادمی مثله تو که کلا فقط دوست داره حرف بزنه بدون فکر کردن و فقط مخالفت کنه اونم واسه اینکه همه بهش توجه کنن و جوابشو بدن باید جواب داده بشه بهت.
اما خوبه چنتا از حرفایی که ردیو فقط خواستی حرف بزنی رو اشاره کنم.
لوگوی شبکه ی قم بود فک کنم اوردی گفتی ما تقلید ازون لوگو کردیم که اگه لوگوی شبکه ی 3 رو میوردی بیشتر قبول میکردیم حرفتو:قهقهه:
واسه نشست تهران اعتراض کردی گفتی مایی که yii بلدیم تکلیفمون چیه.آقای شهرکی گفتن مطمئنید همه چیزو بلدید بعد گفتی تا بحال انقدر مطمئن نبودم.آقای شهرکی گفتن یک ماژول بنویسید که ثابت بشه که ننوشتید.بعد گفتن اشکال نداره توو اون دوروزه دیگه ثبت نام کنید کارگاهو نیاید که ثبت نام نکردید.
ازون طرف توو تاپیکای دیگه میدیدم سوالاتت جوریه که اصلا به آدمای آخر yii نمیخوره.
دیشب اومدی از پکیج آقای شهرکی دفاع کردی.اصلا تو چیکاره ای که بیای دفاع کنی؟بعدم تو که بلد بودی چرا از پکیج دفاع میکنی؟نکنه توام خریدی؟
میتونم جاهای مختلف این تاپیکو بگردم کلا حرفای بی پایه و اساست که فقط خواستی حرفی زده باشی که بقیه نگن این چرا ساکته:چشمک:نترس ساکت بمونی هیچ کی تعجب نمیکنه.
میای میگی آزمون مسخرس.اولا تو کجای این نهاد هستی که بخوای اینجوری در مورد تصمیما صحبت کنی؟این ادبته؟کلی آدم جمع میشن کلی راهو این شهر اون شهر میرن جلسه میزارن از وقتشون از هزینه هاشون بدونی که تا الان نهاد 1قرون تو جیبشون بزاره بعد تو به تصمیم گیزیهاشون اینجوری واکنش میدی؟؟؟چرا خودت نیومدی؟میخوای بهانه بیاری گرفتار بودی؟چن جلسه گرفتار بودی؟
یکم از شرکتای بزرگ واسمون تعریف کن که چجوری استخدام میکنن.و حالا که این راه مسخرس یک راه کاری ارائه بده.تو حتی تازه الان باید بشینی فک کنی که چه راه کاری ارائه بدم که ضایع نشم:لبخند:
خوب شما که الان عددی هستی تو برنامه نویسی یکم از توانائیات بهمون بگو.و حتما بخاطر ثابت کردن توانائیات یا تو آزمون نهاد شرکت کن یا تشریف ببر سنندج توانائیاتو نشون بده.خیلی دوست داریم بدونیم دقیقا کجای برنامه نویسی هستی.
من به نهاد اگه نیاز نداشتم همه ی جلساتو نمی رفتم و بلاخره باید کسایی می رفتن که یک عده ی دیگه ای هم بتونن از نهاد استفاده ی لازمو ببرن.فردا روز اگر از کوچکترین کمکی از نهاد بهره بردی بدون یه عده ای بودن جمع شدن تصمیماتی گرفتن و تو داری ازون تصمیمات نفع می بری.
حالا تو فعلا سنگتو بنداز.دنبال اینم نباش که با توجه بقیه خودتو بخوای بزرگ کنی.http://www.freesmile.ir/smiles/779113_4.gif
من بارها نخواستم تو این تاپیک جوابتو بدماا..بارهااا.نمونش دیشب.ولی کرم از خود درخته انقد چسبیدی که مجبورم کردی جوابتو بدم.http://www.iran-stu.com/images/smilies/f41.gif

mahdirabbani
سه شنبه 17 دی 1392, 11:59 صبح
ازمون اینترنتی و تحت نرم افزار سیستمی هست.یعنی دسترسی به وب سایت از طریق مرورگر مجاز نیست و فقط جهت جلوگیری از تقلب هست.
1- آقای شهرکی که میگن اینترنت مجازه! شما می گید نه؟!!
2- بدون اینترنت اصلا نمیشه کاری کرد. لزوما کسی که بدون اینترنت برنامه می نویسه برنامه نویس ماهری نیست. شاید حافظه ی خوبی داشته باشه.
3- اگه کسی بخواد تقلب کنه که می تونه از روی کتاب ببینه یا کنار یه برنامه نویس چیره بشینه و ازش بپرسه یا اینکه از یه رایانه ی دیگه وارد اینترنت بشه. برنامه تون اصلا راهکار درستی نیست.

Jarvis
سه شنبه 17 دی 1392, 12:01 عصر
به خدا قسم مردم میان این تاپیک رو میبینن و مسخرمون میکنن ... نکنید بابا .. اینقدر سر چیزای کم ارزش بحث راه نندازید ... خوبه که یکم گذشت نشون بدیم تا مشکلات پیش نیاد .. واقعا مایه آبرو ریزیه ...
خیر سرمون داریم نهاد حمایتی راه اندازی میکنیم !!!
حداقل اگه میخواید بحث هم بکنید برید تو پیغام خصوصی بحث کنید که اینجا کسی نبینه مسخرمون کنه :(

engmmrj
سه شنبه 17 دی 1392, 12:02 عصر
صحبت منو اقای شهرکی به خومون مربوطه نه شما!
شما داری دار باره کسی که نهاد رو پایه گذاری کرد حرف میزنین و حرف های شما به تمام کسانی که عضو نهاد هستن مربوطه !

البته زیاد هم ازتون انتظار نمیره که میگین صحبت های من چرندیاته! چون چشم ندارین ببینین، اگر دداشتین، لوگوی نهادو شبیه لوگو شبکه قم یا نور نمیدید.
هنوزم میگم شبیه لوگوی قم هست

Veteran
سه شنبه 17 دی 1392, 12:08 عصر
1- آقای شهرکی که میگن اینترنت مجازه! شما می گید نه؟!!
2- بدون اینترنت اصلا نمیشه کاری کرد. لزوما کسی که بدون اینترنت برنامه می نویسه برنامه نویس ماهری نیست. شاید حافظه ی خوبی داشته باشه.
3- اگه کسی بخواد تقلب کنه که می تونه از روی کتاب ببینه یا کنار یه برنامه نویس چیره بشینه و ازش بپرسه یا اینکه از یه رایانه ی دیگه وارد اینترنت بشه. برنامه تون اصلا راهکار درستی نیست.

نگفتم اینترنت مجاز نیست، گفتم ازمون تحت نرم افزار سیستمیه، یعنی وب سایت توی برنامه باز میشه.
ازمون هم تستیه، در مورد تقلب هم بگم که درک مفهوم ازمون به خودتون برمیگرده، هرکار میخواید بکنید، اما ما تاجایی که بتونیم جلوی فضولی رو میگیریم

MMSHFE
سه شنبه 17 دی 1392, 12:15 عصر
جالبه. میخوایم حوزه IT رو متحول کنیم ولی هنوز درگیر بحثهای Cheap اینچنینی بین خودمون هستیم. اونم توی فضایی که بقیه هم (منجمله کسانی که عضو نهاد نیستن و شاید بخوان عضو بشن) دارن میبینن. نمیگم با هم مباحثه نکنید چون به خودتون مربوطه ولی فکر میکنم پیام خصوصی برای اینجور بحثها بهتر باشه. ضمناً آقای رجبی، مبتدی بودن ارتباطی به اینکه یک پکیج خاص برای یکنفر مفید نبوده، نداره. من فرض رو بر این میگذارم که توی پکیج، خوب توضیح ندادم و بخاطر همین، پشتیبانی پکیج رو هم درنظر گرفتم و براش تاپیک ایجاد کردم. ضمناً خیلی از کسانی که در یک زمینه خاص اطلاعات کمتری نسبت به ما دارن، ممکنه در خیلی جنبه های دیگه که ما ضعیف بودیم، قویتر از ما باشن. بنابراین، اعطای القابی مثل مبتدی و تازه کار و... فکر نمیکنم مناسب شأن خودمون و طرف مقابل باشه.

farazsahebdel
سه شنبه 17 دی 1392, 12:29 عصر
نمونه سوال می ذاشتین بد نبود ها. :لبخندساده:

ما شاء الله کسی که به تاپیک های ما توجهی نمی کنه ! :گریه:

MMSHFE
سه شنبه 17 دی 1392, 12:39 عصر
نمونه سؤال توی اینترنت زیاده. کافیه درمورد PHP Interview Questions and Answers جستجو کنید. البته بهتره بجای اینکه دنبال نمونه سؤال باشین، کتابهایی مثل PHP Power Programming و امثال اون رو مطالعه کنید.
-----
آقا رضا، تا امشب من هم حدود 100 تا سؤال از جنبه های مختلف PHP که برای آزمون طراحی کردم، همراه با کلید براتون میفرستم.

MRmoon
سه شنبه 17 دی 1392, 12:47 عصر
سوالات اوليه php : http://www.w3schools.com/php/php_quiz.asp :لبخند:

rezaonline.net
سه شنبه 17 دی 1392, 14:18 عصر
سلام آقا رضا میشه چنتا منبع معرفی کنی واسه PHP
مستندات خود پی اچ پی کافیست .
برای کتاب هم من به شخصه php5 power programming رو قبول دارم .
همه کتابها هم خوب هستن به شرطی که خوب مطالعه بشن .

. و اینکه زمان آزمون کی هست؟
چون از 28 این ماه امتحانات دانشگاه شروع میشه تا 10 بهمن بعد از 10 تا 12 بهمن هم آزمون ارشد داریم . یجوری باشه که شرمنده آقا رضا و آقای شهرکی نشیم.
نگران نباشید ، کل آزمون نهایتش نیم ساعت وقتتون رو میگیره ، هماهنگی هم میکنیم دوستان مشکلی نداشته باشن .

- آقای شهرکی که میگن اینترنت مجازه! شما می گید نه؟!!

نمونه سوالاتی که بنده طراحی کردم همشون خروجی دارن ، در ضمن چند تا تابع استفاده شده که برای همه شناخته شده هست .
حالا شاید با نمونه سوال آقای شهرکی کمی تغییرات دادیم اما نگران نباشید ، من خودم برنامه نویسم ، هنوزم وقتی برنامه مینویسم ، داکیومنت پی اچ پی رو باز میکنم ، همه چیزو حفظ نیستم پس سوال حفظی توش نیست :)
مورد بعدی اینکه چون اکثر سوالات خروجی دارند ، لذا تقلب خیلی راحته ، یه فایل test.php میسازید و کپی پیست میکنید و صفحه رو رفرش میکنید و نتیجه رو میبینید ، لذا باید تمهیداتی هم گرفته بشه تا جلوگیری بشه از تقلب .

من اصرارم به برگذاری آزمون سنتی به همین دلیل بود فعالیت اعضا رو ببینم اما خودتون خواستید اینترنتی باشه پس یه سری محدودیت ها با نرم افزار ایجاد میکنیم .

اصل هدف برگزاری یک آزمون و سنجش افراد توسط خودتون هست .

آقا رضا، تا امشب من هم حدود 100 تا سؤال از جنبه های مختلف PHP که برای آزمون طراحی کردم، همراه با کلید براتون میفرستم.
تشکر ، منتظرم .

MMSHFE
سه شنبه 17 دی 1392, 14:22 عصر
آقا رضا، نگران تقلب نباشین. اگه کسی خدای نکرده با تقلب دنبال نمره بالا گرفتن تو آزمون باشه، وقتی پروژه ای که نیازمند تخصص توی همون سؤالاتی هست که با تقلب جواب داده، به مشکل برخورد میکنه و اونجاست که دپارتمان آموزش هم جوابگوی مشکل فرد نیست چون طی آزمون، مشخص شده که اون مبحث رو بلده!

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 17 دی 1392, 17:12 عصر
سیستم تستا برای آزمون اومده
فک کنم برای ازمون بهترین گزینه باشه
http://testa.cc/

MRmoon
سه شنبه 17 دی 1392, 17:46 عصر
منم با پيشنهاد آقا مهرداد موافقم چرا از اين آماده ها ستفاده نمي كنيد؟

آيا دليل خاصي داريد؟

***BiDaK***
سه شنبه 17 دی 1392, 17:50 عصر
سبحان محمدی داره تموم میکنه آزمون آنلاینو.

Veteran
سه شنبه 17 دی 1392, 17:54 عصر
دلیل خاصی که نداریم، اما خب گفتیم خودمون بنویسیم، به هرحال منکه بخش زیادی رو وقت گذاشتم، بزارید ببینیم نتیجه چی میشه، اگر مشکلی بود، سویچ میکنیم روی این سیستم.

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 17 دی 1392, 20:08 عصر
از توانمندی اعضا استفاده میکنیم البته الگه از ابتدا کار در جریان بودم هیچوقت اجازه نمیدادم که وقت بزارید برای این سیستم چون وقت تک تک اعضا با ارزش هست و باید بهینه استفاده بشه
ما وقتی به موفقییت میرسیم که هدفمند کار کنیم ، کم و اصولی کار کنیم و نتیجه بخش
کمتر باید دنبال کارهای تست و تجربی بریم چون کار تیمی هست و قرار از تجربه همه استفاده بشه و اگه فردی قراره هرکسی کد بویسه تا ببینه پی میشه باز میشه کار انفرادی
بنده تجربه استفاده 2 سال از این سیست ( تستا ) و دارم و امتحانش و خیلی جاها دولتی پس داده
اما اینبار که نا هماهنگی پیش اومده و ادامه بدید و امیدواریم خیلی خوب نتیجه بده و ایشا الله بشه یکی از محصولات خوب ایران نهاد

اختراع دوباره چرخ اشتباه است ، زمان هم در حال گذر هست .... تیک تاک !

MRmoon
سه شنبه 17 دی 1392, 20:13 عصر
اختراع دوباره چرخ اشتباه است ، زمان هم در حال گذر هست .... تیک تاک !

البته بهتره اين جمله رو اينجوري بگي كه
اختراع دوباره چرخ اشتباه است، مگر اينكه چرخ بهتر از قبليا باشه

MRmoon
سه شنبه 17 دی 1392, 20:15 عصر
البته بهتره اين جمله رو اينجوري بگي كه
اختراع دوباره چرخ اشتباه است، مگر اينكه چرخ بهتر از قبليا باشه

اميدوارم كاراي نهاد بيفته رو غلتك و سريعتر پيش بره

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 17 دی 1392, 20:15 عصر
بله اگه بهتر باشه هم خوبه ! اما من از نگاه تجاری میگم اگه بازار هدف محصولی که تولید میکنی و داری حتی اگه بهترم نبود تولیدش می ارزه چون " میتونی بفروشی "

Veteran
سه شنبه 17 دی 1392, 20:16 عصر
من مشکلی ندارم،اگر میخواید از تستا استفاده کنید

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 17 دی 1392, 20:19 عصر
من مشکلی ندارم،اگر میخواید از تستا استفاده کنید
نه ادامه بدید
چون میدونم روحیه انتقاد پیذیری و دارید میگم
ادامه بدید ایشاالله بچه هایی که هنوز نتونستند با yiiکار کنند و میزاریم تو توسعه این سیتم کار کنند
من پندتا ایده هم دارم رو این سیستم
جواب سوالات و به صورت کد بدیم که نتیجه اجرای کد هم داشته باشیم
یک سیستم جدید ایده زیاد هست ادامه بدید

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 17 دی 1392, 20:42 عصر
اقای شهرکی اگه گفتند yii به خاطر زبان واحد هست که اونم واسه کلمه توسعه سیستم های نهاد هست
اما خوب قبول داریم واسه اینکه همه به اون درجه برسند ما داریم زمان و از دست میدیم
و اینم میدونیم که خلاصه هر محصولی میخوایم تولید کنیم باید yii باشه که برای توسعه اون به مشکل نخوریم
اما خوب برای کارهایی که میتونیم تغییرات همیشگی بدیم توش و قرار نیست از دست مشتری محصول بگیریم واسه تغییر بدیم و متونیم فعلا اینجوری پیش بریم
البته این نظر منه فقط و میدونم هرپی من و آقای شهرکی بگند وقتی به این نتیجه میرسیم که دوستان تو توسعه کدهای سلیقه ای به به مشکل میخورند

نظر بدید دوستان تا فعلا این روش و انتخاب کنیم ؟!

***BiDaK***
سه شنبه 17 دی 1392, 20:50 عصر
اقای شهرکی اگه گفتند yii به خاطر زبان واحد هست که اونم واسه کلمه توسعه سیستم های نهاد هست
اما خوب قبول داریم واسه اینکه همه به اون درجه برسند ما داریم زمان و از دست میدیم
و اینم میدونیم که خلاصه هر محصولی میخوایم تولید کنیم باید yii باشه که برای توسعه اون به مشکل نخوریم
اما خوب برای کارهایی که میتونیم تغییرات همیشگی بدیم توش و قرار نیست از دست مشتری محصول بگیریم واسه تغییر بدیم و متونیم فعلا اینجوری پیش بریم
البته این نظر منه فقط و میدونم هرپی من و آقای شهرکی بگند وقتی به این نتیجه میرسیم که دوستان تو توسعه کدهای سلیقه ای به به مشکل میخورند

واقیتش یکم گنگ بود من نفهمیدم چی گفتی:لبخند: چند بارم خوندم ولی نشد

Veteran
سه شنبه 17 دی 1392, 20:51 عصر
مهرداد جان، چندبار پست رو خوندم اما به نتبجیه ایی نرسیدم!! واضحتر بگید داستان چیه

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 17 دی 1392, 20:53 عصر
در مورد حامیان رسانه ای + شبکه های تبلیغاتی + سایت های پر بازدید هرکسی هر توانایی ای داره به بنده یا اقای شهرکی پیام بده
منظور از حامیان رسانه ای سایت های خبری ، خبری حوزه it ، سایت شرکت ها و غیره هست
منظور از شبکه های تبلغاتی هم شکبه های اجتماعی و شبکه های تبلیغاتی مثل anetwork هست
منظور از سایت های پربازدید سایت هایی مثل ehsanavr یا 7learn و غیره هست
دوستانی هم که توانایی تولید بنر و فلش و دارند هم به ما اطلا بدند

MMSHFE
سه شنبه 17 دی 1392, 20:55 عصر
مهرداد جان، یک خواهش دوستانه دارم. یکبار وقت بگذار جای پ و چ و... رو رو کیبوردت مشخص کن، همه اعضای نهاد یک عمر دعات میکنیم :چشمک:
اما بعد از شوخی، منظور آقا مهرداد اینه که اگه بخوایم سریعتر کارها رو شروع کنیم، میتونیم برای پروژه های داخلی نهاد که فرصت کافی برای بازنویسی اونها داریم، محدودیت انجام با Yii رو برداریم ولی تا وقتی که بازنویسی نشده، فرد/افراد توسعه دهنده، باید پشتیبانی و اعمال تغییراتش رو هم بعهده بگیرن.

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 17 دی 1392, 20:57 عصر
مهرداد جان، چندبار پست رو خوندم اما به نتبجیه ایی نرسیدم!! واضحتر بگید داستان چیه
یعنی ما قراره همه محصولاتمون و با فریمورک مشترک تولید کنیم چون بعد از تولید قراره توسعه بدیم + پشتیبانی و اعضا هم ممکنه کم و زیاد بشند پس فریمورک باشه که نخواییم کلی وقت بزاریم از کد ها سر در بیاریم

اما واسه محصولاتی که قرار نیست دست مشتری نهایی بیافته و نهایتا تغییرات ( سوئیپ به فریمورک ) و مشتری نمیبینه میتونیم از همین روش سنتی استفاده کنیم

Veteran
سه شنبه 17 دی 1392, 20:58 عصر
من موافقم،مثلا اگر ی نفر بخواد با من توی ی سیستم همکاری داشته باشه، میتونم با ی فیلم، روال کار رو توضیح بدم، کدهارو هم کامت فارسی میزنم

MMSHFE
سه شنبه 17 دی 1392, 20:59 عصر
آقا از این به بعد هرچی مهرداد پ گذاشت، منظورش چ هست؛ مگه اینکه خلافش ثابت بشه :لبخندساده:

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 17 دی 1392, 21:00 عصر
دیگه مشکل تایپ ما به عادت تبدیل شده ، حتی اگه درست هم بنویسم یه جورایی سختمه ! حتی شاید بجه ها نتونند بخونند آخه عادت کردند جای پ چ بخونند و برعکس !

دوستان فیلد تاریخ تولید و اضافه کنیم به سیستم notic چون یک کار قشنگی که تو ارگان ها انجام میدند ارسال هدیه و تبریک هست برای اعضا کار قشنگی هست موافقید ؟

MMSHFE
سه شنبه 17 دی 1392, 21:02 عصر
پس منظورت تاریخ تولد بود؟

colors
سه شنبه 17 دی 1392, 21:06 عصر
دوستان مدیریت دپارتمان PHP لطف کنن بعد از آزمون, سوالات رو اینجا یا تو سامانه اصلاع رسانی برای عموم بزارن که ماهم خودمونو بسنجیم.ممنون

Veteran
سه شنبه 17 دی 1392, 21:12 عصر
دوستان فیلد تاریخ تولید و اضافه کنیم به سیستم notic چون یک کار قشنگی که تو ارگان ها انجام میدند ارسال هدیه و تبریک هست برای اعضا کار قشنگی هست موافقید
-----
دوستان،فیلد تاریخ تولد رو اضافه کنیم به سیستم؟ چون یک کاره قشنگی که توی ارگان ها انجام میدهند، ارسال هدیه و تبریک است.
برای اعضا کاره قشنگی است، موافقید؟

mahmod2000
سه شنبه 17 دی 1392, 21:16 عصر
آقا یه پروژه با ایی بدید انجام بدیم دیگه
با ایی برنامه نوشتن جدا لذت داره
من اولین سایتی که نوشتم خیلی لذت بردم واقعا ;)
البته الان که وقتمونم کم شده داستانه...

rezaonline.net
سه شنبه 17 دی 1392, 21:19 عصر
دوستان مدیریت دپارتمان PHP لطف کنن بعد از آزمون, سوالات رو اینجا یا تو سامانه اصلاع رسانی برای عموم بزارن که ماهم خودمونو بسنجیم.ممنون

اگر آقای شهرکی تائید کنند ، چشم . :)

Veteran
سه شنبه 17 دی 1392, 21:21 عصر
اگر آقای شهرکی تائید کنند ، چشم . :)
سیستم قابلیت ساخت ازمون بر اساس گروه کابری داره
میتونیم ازمون هایی رو برای دیگر گروه ها هم در نظر بگیرم

MMSHFE
سه شنبه 17 دی 1392, 21:22 عصر
آقا رضا شما مدیر دپارتمان هستین. تعیین حوزه public و private دپارتمانتون در اختیار خودتونه. هرجور خودتون صلاح میدونید عمل کنید.

$ M 3 H R D A D $
سه شنبه 17 دی 1392, 21:30 عصر
بله آقای رضا تا جایی که به قوانین خدشه ای وارد نشه که ما یقین داریم به هیئت مدیره ( مدیر دپارتمان ها ) مدیران آزادند برای هرکاری
قدرت اختیار دارند تا سلیقه ها و تخصص هاشونو به کار ببرند واسه پیشرفت ایران نهاد
البته کمک اعضا دپارتمان ها هم موثر هست خیلی زیاد

یک ایده حمایتی هم داشتم که به اقای شهرکی گفتم منتظر کمکشونم ! آخه اطلاعاتی ندارم تو این زمینه !

SlowCode
سه شنبه 17 دی 1392, 22:33 عصر

آقا من شخصا وقتی ساختار yii رو دیدم دیگه حوصله نمیکنم برم با php خام کد بزنم! کیه بره کد ایجکس,validation ,crudو... رو بنویسه!:گیج:
من الان یه پروژه ای گرفتم و با توجه به توصیه آقای شهرکی میخوام اونوبا yii کار بکنم.
اصلا این فریم ورک رو مخصوصا واسه شیرازی ها درست کردن!:لبخند: از بس کارو راحت کرده.

SONITAJ
سه شنبه 17 دی 1392, 22:50 عصر
داشتیم اقای نوری-البته اگر درست گفته باشم اسم شمارا- طلب ما؟؟:متفکر:
هرچند ما تفریحاتمون برامون حیاتی:لبخند: اینم یه حرفیه :قهقهه:
تقریبا....موافقم کار ما را راحتر می کنه .

omidabedi
سه شنبه 17 دی 1392, 23:00 عصر
اصلا این فریم ورک رو مخصوصا واسه شیرازی ها درست کردن!:لبخند: از بس کارو راحت کرده.

ایدش ماله شیرازیا بوده اما خودشون حوصله نداشتن بنویسنش :D

amin7x
سه شنبه 17 دی 1392, 23:14 عصر
آقای شهرکی به نظر شما فریمورک Yii باعث افت دانش ما نمیشه. چون عملا بیشتر کارها رو Yii انجام میده.

***BiDaK***
سه شنبه 17 دی 1392, 23:27 عصر
شرکت yii مال پدر منه:متفکر:

MMSHFE
چهارشنبه 18 دی 1392, 00:57 صبح
آقای شهرکی به نظر شما فریمورک Yii باعث افت دانش ما نمیشه. چون عملا بیشتر کارها رو Yii انجام میده.

ببینید، برنامه نویسی که اصول اولیه رو میدونه و دانش پایه رو پیدا کرده، دیگه لازم نیست خودشو درگیر جزئیات کنه. الآن به لطف Yii خیلی از کارهای تکراری بطور خودکار انجام میشه و برنامه نویس بیشتر تمرکزش روی منطق برنامه است. ضمناً خیلی از مواردی که قبلاً فکرش رو هم تو پروژه ها نمیکردین، مطرح و استفاده میشه مثل قیدها و کلیدهای خارجی و ترنزکشن و relation و RBAC و...
پس اگه خوب دقت کنید، بیشتر باعث گسترش دانش میشه نه افتش. البته این مسئله برای کسی خوبه که اصول رو میدونه و کسی که تو یادگیری موارد پایه ای ضعف داره نباید بیاد سراغ فریمورک چون نمیگذاره اصول زیربنایی رو یاد بگیره.

shpegah
چهارشنبه 18 دی 1392, 07:31 صبح
البته تا جایی که من دیدم اکستنشنهای yii خیلی هم قوی نیستند وباید برای استاندارد کردن پروژه ها یک فاز برای انتخاب و یا تهیه ابزار برای کار در نظر بگیریم
بعنوان مثال برای انتخاب منو چون منوی پیش فرض ییی ساب منو نداره مجبوریم از منوهای قرار گرفته در سایتش ویا جا های دیگه انتخاب کنیم ویا اگر اون هم جامع نیست خودمون طراحی کنیم و...
پس کار هنوز خیلی داریم کسانی که میخوان هنوز روی کد phpکارکنند بهتر نیست بیان این کلاسها رو طراحی کنند؟
هم دستشون توی php راه میفته هم وارد وادی yii شدند
دوستانی که بیشتر با ییی کارکردند ابزارهای مورد نیاز و لیست کنند هرکدوم روبعنوان یک نمونه کار برای شناخت کارایی افراد در نظر بگیرند به نظر من از امتحان گرفتن این روش بهتر باشه هم مدت زمانی که وقت گذاشتن تا تحویل بدن مشخص میشه هم تسلط به کارشون بحث تقلب هم دیگه توش مطرح نیست چون اگه اون کد موجود باشه دستشون زود رو میشه از طرفی من عقیده دارم پیدا کردن وچگونه جستجو کردن هم توی دنیای اینترنت خودش یک هنره

MMSHFE
چهارشنبه 18 دی 1392, 09:12 صبح
بحث آزمون کلاً یه چیز جداست. درمود اکستنشنها هم اگه فقط به همونهایی که تو zii هست اکتفا کنیم، حق با شماست وگرنه تو سایت www.yiiframework/extensions بیش از 1300 اکستنشن براش تولید شده. منتظر فریمورک CSS اختصاصی هستیم که دپارتمن گرافیک قولشو داده. تا اون موقع از bootstrap3rtl که آقای زراسوند درست کردن و تو سایتشون www.webdesignermag.ir موجوده استفاده میکنیم. کسانی که میتونن تو اکستنشن نوشتن برای Yii همکاری کنن با آقای شیخله هماهنگ کنن. البته اکستنشنهای خوبی مثل YiiStrap رو داریم ولی جوابگوی همه نیازها نیست و با RTL هم کمی مشکل داره.

shpegah
چهارشنبه 18 دی 1392, 09:29 صبح
من هم گفتم انتخاب یا تهیه اکستنشن
از نظر شما لازم نیست پروژه های نهاد از یک یکدستی و استاندارد خاص در انتخاب این اکستنشنها برخوردارباشه ؟یا هرکس هرچی دوست داشت استفاده کنه خوب البته بسته به نیاز ؟

MMSHFE
چهارشنبه 18 دی 1392, 09:35 صبح
معمولاً در اکثر موارد اکستنشنها استاندارد هستن چون اگه نباشن yii اونها رو نمیشناسه. همین سطح از هماهنگی و مطابقت فعلاً ازنظر نهاد کافیه تا وقتی که اکستنشنهای اختصاصی خودمون رم تولید کنیم. البته بازم تأیید یا رد این مسئله به عهده مدیر دپارتمان PHP یعنی آقای شیخله است.

shpegah
چهارشنبه 18 دی 1392, 09:44 صبح
منظور من از یکدستی یک روالیه یعنی کسانی که از پروژه های نهاد استفاده میکنند بدونند مثلا ورود اطلاعاتها همه با این شکل وشمایل تعریف میشه ویا منوها به این سبک باز میشوند و....

MMSHFE
چهارشنبه 18 دی 1392, 10:00 صبح
برای پروژه های خود نهاد بله یک interface یکدست و یکپارچه داریم که دپارتمان طراحی دارن تولیدش میکنن تا تحویل دپارتمان کدنویسی سمت کلاینت بدن و تبدیل به قالب استاندارد بشه. اما برای پروژه مشتری همیشه نمیشه و ظاهر رو برخی وقتها خودش تعیین میکنه.

mahmod2000
چهارشنبه 18 دی 1392, 10:46 صبح
به نظرم نهاد یه سایت در مورد Yii هم راه بندازه بد نیست

که پشتیبانی باشه مثلا و یک جای مشخص باشه برای موارد مربوط به Yii

Tarragon
چهارشنبه 18 دی 1392, 11:07 صبح
سلام
اره موفقم یه سایت بزنیم مثلا yiiframework.ir پشتیبان رسمی فارسی فریم ورک yii باشیم.
بعنوان اولین پروژه می تونه چیز خوبی برای نهاد باشه.

mahmod2000
چهارشنبه 18 دی 1392, 11:22 صبح
متاسفانه Yii.ir رو قبلا گرفتن
دامین خوبی بود :)

MRmoon
چهارشنبه 18 دی 1392, 11:27 صبح
yiiir.ir

ميشه yii ir هم اسم فريم ورك توشه هم ir:D

آزاده :چشمک:

Tarragon
چهارشنبه 18 دی 1392, 11:36 صبح
فعلا نام دامنه چیز مهمی نیست مهم نظر اساتید هست.
yii.ir و yiiframework.it مال شخصی به نامه آقای معینی هستش که فکر می کنم برنامه نویس هم باشن اگر برنامه نویس باشن می شه با ایشون صحبت کرد و با عضویت ایشون در نهاد می شه از کمک ایشون استفاده کرد.
غیر از اون دامنه هایی مثل persian-yii , persianyii ، yes-it-is.ir و غیره می شه استفاده کرد.

moon_sky
چهارشنبه 18 دی 1392, 11:37 صبح
باسلام و خسته نباشید
برای عضوشدن در نهاد چه فرمی رو باید ارسال کنیم ؟ ( ببخشید تعداد صفحات زیاده نمیشه همه رو خوند)
فقط میدونم باید پیامکی که در پست 1 هست رو ارسال کنم. غیر از اون هم باید فرمی ر ارسال کرد؟
و برای عضو شدن در نهاد باید مبلغی رو واریز کنیم؟
و تا الان نهاد چقدر عضو داره؟

***BiDaK***
چهارشنبه 18 دی 1392, 11:59 صبح
باسلام و خسته نباشید
برای عضوشدن در نهاد چه فرمی رو باید ارسال کنیم ؟ ( ببخشید تعداد صفحات زیاده نمیشه همه رو خوند)
فقط میدونم باید پیامکی که در پست 1 هست رو ارسال کنم. غیر از اون هم باید فرمی ر ارسال کرد؟
و برای عضو شدن در نهاد باید مبلغی رو واریز کنیم؟
و تا الان نهاد چقدر عضو داره؟

لطفاً برای ثبت نام در ایران نهاد، یک پیامک با قالب زیر به 30005833000333 بفرستید:
NAHAD:USERNAME:NAME
توی قالب فوق، NAHAD ثابته، USERNAME شناسه کاربری شما در سایت برنامه نویس و NAME اسم واقعی شماست. وجود اسم واقعی برای ارتباط بیشتره و درصورت عدم تمایل، میتونید قسمت آخر رو ننویسید.
همچنین برای خارج کردن شماره از بلک لیست مخابرات (فعال کردن پیامکهای تبلیغاتی)، از خطوط همراه اول عدد 2 رو به شماره 8999 و برای خطوط ایرانسل عدد 1 رو به 5005 ارسال کنید. در غیر اینصورت پیامکهای ایران نهاد به دست شما نخواهد رسید.
بعد هم مشخصاتتون و عکس پرسنلیتونو برای آقای شهرکی میل میکنید.

Veteran
چهارشنبه 18 دی 1392, 12:20 عصر
قبلا yiifw.ir رو ثبت کردم
اگر به کارتون میاد بگید، البته همونطور که به شهریار گفتم، اگر یک سیستم پرسش پاسخ و یا برای همین سامانه قابلیت ایجاد تاپیک گذاشته بشه، میتونه منبع خوبی باشه برای افراد بشه، که برای دستیابی به منبع،باید عضو نهاد بشن.
برای نمونه: پکیج
Yii

اگر سوالاته دوستان، در سیستم های نهاد پرسیده بشه، منبع خوبی خواهد شد.

Tarragon
چهارشنبه 18 دی 1392, 12:51 عصر
سلام
به نظر من هم آموزش باشه ، هم انجمن باشه ،‌ هم پرسش و پاسخ(سیستم پرسش و پاسخ از سیستم فروم جدا باشه).

mahmod2000
چهارشنبه 18 دی 1392, 13:36 عصر
خودم هم دامین fyii.ir رو ثبت کردم قبلا

حالا اگه نظرشون مثبت باشه در اختیار نهاد میزارم

Tarragon
چهارشنبه 18 دی 1392, 14:02 عصر
نظر آقای شهرکی و آقا مهرداد هم مهمه.
لطفا صبر کنید ایشان هم تشریف بیارن نظرشون رو بفرمایند.
ممنون

rezaonline.net
چهارشنبه 18 دی 1392, 14:17 عصر
اگر نظر بنده رو هم بپرسید به نظرم هم خوبه هم بد .
خوبیش اینه فعالیت تخصصی میشه بدیشم اینه ما قراره یه انجمن برای نهاد بزنیم پس یه زیر مجمعه رو به این فریم ورک اختصاص میدیم در آینده .

Jarvis
چهارشنبه 18 دی 1392, 14:42 عصر
منتظر فریمورک CSS اختصاصی هستیم که دپارتمن گرافیک قولشو داده.
فریمورک رابط کاربری اختصاصی نهاد ( i-Strap ) رو بر پایه ی طراحی تخت به صورت RTL آماده کردم و فرستادم برای آقای پورمحمد ... تیم UI الان تقریبا آماده هستش... منتظر شهریار هستیم که قسمت های مختلف سایت رو در قالب فایل به ما بده که ما بدونیم هر صفحه قراره چی داشته باشه ... و بعد شروع کنیم با همون فریمورک UI رو طراحی کنیم.

amin7x
چهارشنبه 18 دی 1392, 15:36 عصر
فریمورک رابط کاربری اختصاصی نهاد ( i-Strap ) رو بر پایه ی طراحی تخت به صورت RTL آماده کردم و فرستادم برای آقای پورمحمد ... تیم UI الان تقریبا آماده هستش... منتظر شهریار هستیم که قسمت های مختلف سایت رو در قالب فایل به ما بده که ما بدونیم هر صفحه قراره چی داشته باشه ... و بعد شروع کنیم با همون فریمورک UI رو طراحی کنیم.

میخواستم بدونم کاملا اختصاصی هست یا از Bootstrap مشتق شده؟

sh.n.n786
چهارشنبه 18 دی 1392, 16:33 عصر

شرمنده يكم صبر كنيد تو اين 2 3 روزه درگيرم دارم آماده ميكنم بدبختي اينترنت هم ندارم سر كار هم نميتونم به زودي براتون ارسال ميكنم

آهان راستي جواب اون دسته آدمهاي پر تجربه (Yii monster) : :قلب:

ای مگس حضرت سیمرغ نه جولانگه توست
عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داري

Jarvis
چهارشنبه 18 دی 1392, 18:08 عصر
میخواستم بدونم کاملا اختصاصی هست یا از Bootstrap مشتق شده؟
به خاطر کمبود وقت ، به نظر من عاقلانه نبود که بیایم یک فریمورک رو از پایه بنویسیم .. همین بوت استرپ رو برای خودمون شخصی سازی کردیم ... من با چند نفر هم مشورت کردم نظرشون همین بوت استرپ بود. البته نیازی هم نبود که حتما بیایم فریمورک رو از پایه بنویسیم .. هم وقت گیره .. هم بوت استرپ اون چیزایی که ما میخوایم رو داره .. اوپن سورس هم هست .. از این بابت کسی نمیتونه بگه آقا فلان کردی .. حق کپی رایت رو رعایت نکردی ...
مثلا ما فایل جاوا اسکریپت رو دستکاری نکردیم .. حتی اسمش هم همون bootstrap.js هست .. ولی چون CSS رو دستکاری کردیم اسمش رو i-strap.css گذاشتیم.

Jarvis
چهارشنبه 18 دی 1392, 18:14 عصر
شرمنده يكم صبر كنيد تو اين 2 3 روزه درگيرم دارم آماده ميكنم بدبختي اينترنت هم ندارم سر كار هم نميتونم به زودي براتون ارسال ميكنم

آهان راستي جواب اون دسته آدمهاي پر تجربه (Yii monster) : :قلب:

ای مگس حضرت سیمرغ نه جولانگه توست
عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داري
اشکالی نداره شهریار جان ... زیاد عجله نکن .. حالا تو درگیر پروژه ای .. ما امتحان داریم !
میخوایم تا بشه بعد از امتحانات کار رو انجام بدیم ... من خودم تا آخر همین ماه امتحاناتم تموم میشه.

***BiDaK***
چهارشنبه 18 دی 1392, 19:13 عصر
اشکالی نداره شهریار جان ... زیاد عجله نکن .. حالا تو درگیر پروژه ای .. ما امتحان داریم !
میخوایم تا بشه بعد از امتحانات کار رو انجام بدیم ... من خودم تا آخر همین ماه امتحاناتم تموم میشه.
کدوم شنبه تموم میشه امتحانات؟:قهقهه:
یعنی چی عجله نکن؟

Jarvis
چهارشنبه 18 دی 1392, 23:41 عصر
کدوم شنبه تموم میشه امتحانات؟:قهقهه:
یعنی چی عجله نکن؟
من گفتم شنبه ؟!!!!

SlowCode
چهارشنبه 18 دی 1392, 23:43 عصر
من گفتم شنبه ؟!!!!

احتمالا بشه رو شنبه دیده.

بچه ها اینقدر اسپم ندین لطفا:لبخند:

MMSHFE
پنج شنبه 19 دی 1392, 13:44 عصر
به نظرم نهاد یه سایت در مورد Yii هم راه بندازه بد نیست

که پشتیبانی باشه مثلا و یک جای مشخص باشه برای موارد مربوط به Yii

یکی از دوستان دامنه yiifa.ir رو گرفتن که بنا به پیشنهاد خودشون و با هماهنگی و همکاری که قراره داشته باشیم، برای اینکار کنار گذاشته شده.

$ M 3 H R D A D $
پنج شنبه 19 دی 1392, 16:36 عصر
بهتره انقدر دامنه نداشته باشیم تو فروم خود نهاد تخصصی یک بخش و اختصاص بدیم به yii چون قرار نیست صد تا دامنه از نهاد و ما تبلیغ کنیم و همیشه آپ نگه داریم

farazsahebdel
پنج شنبه 19 دی 1392, 16:40 عصر
بهتره انقدر دامنه نداشته باشیم تو فروم خود نهاد تخصصی یک بخش و اختصاص بدیم به yii چون قرار نیست صد تا دامنه از نهاد و ما تبلیغ کنیم و همیشه آپ نگه داریم

منم موافقم می تونیم یک سایت داشته باشیم و بخش هایی مختلف که می خواییم رو تو سایت تعریف کنیم.

vira1368
پنج شنبه 19 دی 1392, 18:07 عصر
اگر فقط با همون دامنه نهاد همه کارها رو انجام بدیم توی ذهن عموم نام نهاد بهتر جای داره تا اینکه چندتا سرویس مختلف با نام های مختلف داشته باشیم.
ماشاالله انقدر سرویس هایی که نهاد قرار انجام بده زیادن که اگر بخوایم برای هر کدومش یک دامنه بگیریم زیاد جالب نیست. ولی اگر با یک دامنه iNahad همه این سرویس ها رو انجام بدیم هم قدرت نهاد بیشتر توی چشم میاد هم سریع روی زبون ها میفته.
در کل منظورم اینه که نهاد یک سایت قوی داشته باشه خیلی بهتره از اینه که 1000 سایت داشته باشه ولی خوب سرویس نده.

MMSHFE
پنج شنبه 19 دی 1392, 18:25 عصر
در کل بنظر من هم اگه همه کارهای وابسته به نهاد، توی یک سایت (inahad.ir) انجام بشه و برای هر بخش یک SubDomain بگذاریم، بهتره ولی این مورد (Yiifa.ir) که گفتم، بخاطر این بود که دوستان مرتب دامین پیشنهاد میدادن و حتی یکی دو مورد دیدم رفتن دامین خریداری کردن. این بود که گفتم دامنه مناسب در اختیارمون هست. ضمناً کاری که روی اون دامنه (Yiifa.ir) قراره انجام بشه، ارتباطی به نهاد نداره و مستقله. نهاد هم طبیعتاً میتونه توی این زمینه فعالیت کنه ولی فکر میکنم یک دامین کاملاً مستقل از این جهت که میشه کارهای مختلف مثل آموزش متنی و تصویری و تولید اکستنشنهای مختلف (فارسی) و... رو روش با دردسر کمتری انجام داد، بهتر باشه.

Jarvis
پنج شنبه 19 دی 1392, 23:21 عصر
می تونیم Yiifa رو بکنیم مرجع رسمی Yii در ایران و یه جورایی بومی سازیش کنیم ... مثلا Documentaion اش رو به فارسی ترجمه کنیم .. البته اگه تا حالا ترجمش نکردن!
کارایی از این دست ... این خودش یه تبلیغ میشه برا نهاد ...

colors
جمعه 20 دی 1392, 14:40 عصر
ما ایرانی ها بی فرهنگ ترین مردمان جهان هستیم !
با راه اندازی این کارها جز ضرر و تمسخر چیزی کاسب نمیشید...
به نظر من الکی وقت صرف این کارها نکنید
موفق باشید

خودتون رو با ایرانی ها اشتباه گرفتید ..

MRmoon
جمعه 20 دی 1392, 14:43 عصر
موفق باشید

اولن خودتون رو با بقيه جمع نزنيد...

اگه به فرهنگ باشه ايراني ها با فرهنگ ترين مردم دنيا هستند.

بعد تا وقتي افرادي مثل شما هستند كه به خودشون توهين مي كنند ..... معلومه ديگه :ناراحت:

$ M 3 H R D A D $
جمعه 20 دی 1392, 15:00 عصر
internet of things
اینترنت اشیاء
http://earmin.com/social-web-of-things-by-ericsson/

Tarragon
جمعه 20 دی 1392, 15:06 عصر
منطقش رو کاری ندارم ولی از لحاظ فرهنگی که کاملا حق با ماست.

***BiDaK***
جمعه 20 دی 1392, 15:44 عصر
باز رسیدیم به سر خونه ی میشه نمیشه.

SlowCode
جمعه 20 دی 1392, 15:55 عصر
باز رسیدیم به سر خونه ی میشه نمیشه.
این یکی فرق داره!
این یکی از سر دلسوزی و اینجور چیزا نیست! از بیکاریه.
اگه دقت کنین یه چند روزی هست که تو بخش php از اینجور حرفا زیاد شده.
تو تاپیک امین جوادی، اینجا و ...

reza303
جمعه 20 دی 1392, 16:17 عصر
سلام .
با اینکه خودم از php سر رشته ای ندارم ولی خیلی مشتاقم php رو یاد بگیرم و بعد خدمتم حتما این کار رو پیگیر می شم .
بنده رو یکی از دوستان این انجمن ( آقا حسین زاده ( مهرداد )) معرفی کردن و می تونم این تشکل رو از نظر سرور های داخل کشور و خارج کشور تأمین کنم .

$ M 3 H R D A D $
جمعه 20 دی 1392, 16:18 عصر
به باورهاتون شک نکیند !
از کنارش بگذرید...
حتی واسه تمیز کردن یک جوی کثیف هم از زلالی آب استفاده میشه ! اونم با فشار خیلی زیاد....
به هدفتون ایمان داشته باشید بگذارید هرکسی هرچیزی میخواد بگه ! شما مسئول اهداف و خواسته های خودتون هستید همین و بس !
به هرچیزی واکنش نشون ندید ! ضعف خودتون رو به بقیه نشون میدید با این کار !
ما دیگه پاسخگو به بقیه نیستیم ما پاسخگو به اهداف خودمونیم و همچین به آرزوها خودمون
ادامه بدید...

$ M 3 H R D A D $
جمعه 20 دی 1392, 16:20 عصر
آقای رضا صالحی از افراد پر سابقه و حرفه ای این کشور هستند
که تو کار سرور هستند سرور ایران و خارج
که با توجه به علاقه ایشون به PHP و حس وظیفه برای خدمت به دوستانشون میخوان ایران نها دو از نظر سرور تامین کنند تا تو مخارج کمکی به ما کرده باشند
اهل اصفهان هستند و نام و نشان درخشانی هم دارند
ممنون از ایشون برای حمایتشون

MMSHFE
جمعه 20 دی 1392, 17:27 عصر
موفق باشید

من دیگه دلیلی نمیبینم توضیح بدم یا بیشتر برای شما مسئله رو باز کنم !
انشاءالله بعد از یک مدت که نتیجه کارتون رو دیدیم معلوم میشه کی منطقی تر بوده ... :چشمک:
دوست عزیز، چند پست اخیر شما رو بررسی کردم و بجز فاز منفی و دست کم گرفتن سایرین، مطلبی که دارای بار علمی باشه ندیدم. لطفاً به قوانین احترام بگذارین و اگه موضوع یک تاپیک برای شما جذاب نیست و نمیخواین مشارکت داشته باشین، خیلی ساده از کنارش بگذرین. هیچکس اینجا مجبور به پست گذاشتن نیست. درصورت تکرار، پستهای فاقد بار علمی حذف و مطابق قوانین برخورد خواهد شد. موفق باشید.

MMSHFE
جمعه 20 دی 1392, 18:56 عصر
از دوستان و اعضای محترم ایران نهاد هم خواهش میکنم دنبال جواب دادن به اینجور مباحث نباشین. تا وقتی بادهای خلاف جهت حرکتمون وجود نداشته باشه، نسیم خنک حرکت کردن به سمت جلو رو حس نخواهیم کرد. تو این مدت به اندازه کافی حرف زدیم. وقتشه که دیگه با فعالیتمون، خودمون و نهاد رو به دیگران اثبات کنیم.

$ M 3 H R D A D $
جمعه 20 دی 1392, 19:00 عصر
یک پروژه جدید گرفتم میخوام در اختیار نهاد بزارم
دوستان اعلام امادگی کنند
http://xip.ir/
مثل این با جزیات بیشتر
بخش php

MMSHFE
جمعه 20 دی 1392, 19:04 عصر
از اعضای محترم ایران نهاد، افرادی که شرایط زیر رو دارین، لطفاً یک روز و ساعت رو توی همین هفته مشخص کنید که دوباره توی RaidCall آنلاین بشیم برای مشخص شدن دقیق روند طراحی و امکانات سایت و...
بنظرم هنوز دپارتمانها نتونستن به هماهنگی لازم برسن و تا وقتی هم که سیستم Notice بازنویسی نشده، سیستم فعلی فاقد مکانیزمهای لازم برای ارتباط بین دپارتمانی هست.

1- دپارتمان PHP : کسانی که به Yii تسلط کافی دارن و میتونن با Yii یک سایت تولید کنن
2- دپارتمان کدنویسی سمت کلاینت : کسانی که به اصول Responsive Design و مباحث Retina Ready و تبدیل PSD به HTML Template و یکی از Template Engineهای Smarty یا RainTPL تسلط کافی دارن
3- دپارتمان طراحی گرافیک : همه اعضا
4- دپارتمان اتاق فکر : همه اعضا

Jarvis
جمعه 20 دی 1392, 19:11 عصر
آقای رضا صالحی از افراد پر سابقه و حرفه ای این کشور هستند
که تو کار سرور هستند سرور ایران و خارج
که با توجه به علاقه ایشون به PHP و حس وظیفه برای خدمت به دوستانشون میخوان ایران نها دو از نظر سرور تامین کنند تا تو مخارج کمکی به ما کرده باشند
اهل اصفهان هستند و نام و نشان درخشانی هم دارند
ممنون از ایشون برای حمایتشون
باریکلا ایشون !
پرچم اصفهانیا بالاست همه جا ! http://www.freesmile.ir/smiles/198221_LaieA_026.gif

Veteran
جمعه 20 دی 1392, 19:26 عصر
به نظرم کارهای عملی رو بزارید بعد از اتمام امتحانات

qartalonline
جمعه 20 دی 1392, 19:45 عصر
به نظرم علت اصلی ناهماهنگی امتحانات هستش. اگه بعد از امتحانات باشه بهتره.

Jarvis
جمعه 20 دی 1392, 20:18 عصر
اره منم الان شدید درگیر امتحانام هستم ... بعد از امتحانات یه فاصله ای بوجود میاد و چند هفته ای اکثر دوستان دغدغه ی درسی ندارن .. می تونیم روی پروژه کار کنیم.

Yashar1989
جمعه 20 دی 1392, 20:27 عصر
یک پروژه جدید گرفتم میخوام در اختیار نهاد بزارم
دوستان اعلام امادگی کنند
http://xip.ir/
مثل این با جزیات بیشتر
بخش php

سلام مهردادخان
چطوری؟
پروژه ی جالبیه
از چه نظر؟
از این نظر که 2 روزه یه همچین پروژه ای رو برای خودم شروع کردم و تا الان پیشرفت خیلی خوبی برای یادگیری PHP از نظر خودم داشتم

فعلاً تو بخش پسورد گذاری برای مشاهده لینک های کوتاه شده هستم
از فردا میخوام روی یه قسمت کار کنم که بتونم برای هر لینک آمار بازدید هم داشته باشم

$ M 3 H R D A D $
جمعه 20 دی 1392, 20:36 عصر
یاشار؟ همون یاشار خودمونی شما ؟ خان گفتی تعجب کردم

MMSHFE
جمعه 20 دی 1392, 20:41 عصر
کسی بعد از پایان بهمن هم امتحان داره؟

qartalonline
جمعه 20 دی 1392, 20:47 عصر
امتحانات من 12 بهمن تموم میشن.

MMSHFE
جمعه 20 دی 1392, 20:49 عصر
تا اینجا آخرین امتحان 12 بهمنه. هر کسی بعد از این تاریخ هم امتحان داره، بگه.

farazsahebdel
جمعه 20 دی 1392, 21:34 عصر
ببخشید خبری از فیلم های نشست تو you tube نشد ؟

MMSHFE
جمعه 20 دی 1392, 21:49 عصر
فعلاً فیلمهای کارگاه Yii رو دارم آپلود میکنم. برای راحتی دوستان، فیلمها توی پارتهای 10 مگابایتی توی MediaFire آپلود میشن. با این سرعت! اینترنت گفته 10 ساعت دیگه تموم میشه (حدود 850 مگابایته). به محض تمام شدن آپلود، لینک پوشه MF رو برای اعضای نهاد پیامک میکنم.

Yashar1989
جمعه 20 دی 1392, 22:04 عصر
یاشار؟ همون یاشار خودمونی شما ؟ خان گفتی تعجب کردم

یاشار خودمون کدومه ؟:دی
آیدی یاهوم اینه : amirabedin89
دیگه نمیدونم یاشار خودتونم یا یاشار اونا :دی
مهرداد خالی بگم خوبه؟ :دی

راستی این آموزش yii برای من که مبتدی هستم بدرد میخوره یا هنوز زوده؟

farazsahebdel
جمعه 20 دی 1392, 22:18 عصر
یاشار خودمون کدومه ؟:دی
آیدی یاهوم اینه : amirabedin89
دیگه نمیدونم یاشار خودتونم یا یاشار اونا :دی
مهرداد خالی بگم خوبه؟ :دی

راستی این آموزش yii برای من که مبتدی هستم بدرد میخوره یا هنوز زوده؟

بهتر mvc رو خوب بلد باشی البته لزومی نداره ها ولی مبحث oop رو خوب باید بلد باشی.

Yashar1989
جمعه 20 دی 1392, 22:26 عصر
بهتر mvc رو خوب بلد باشی البته لزومی نداره ها ولی مبحث oop رو خوب باید بلد باشی.

برای mvc و oop مقاله ای که خوب و روان توضیح داده باشه هست؟

MMSHFE
جمعه 20 دی 1392, 22:47 عصر
برای MVC : لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?406108-MVC-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87)
برای OOP : لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?269194-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-PHP-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%A7%D9%8A%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AB%D8%A7%D9%84) (جلسه 10 آموزش به بعد)

MMSHFE
جمعه 20 دی 1392, 22:51 عصر
راستش فعلاً چون فعالیتمون زیاد نبوده، YouTube نمیگذاره فیلمهای بیشتر از 15 دقیقه آپلود کنیم. بخاطر همین توی MediaFire دارم میگذارم.

***BiDaK***
جمعه 20 دی 1392, 22:54 عصر
الان سوالی که پیش میاد تا 12 بهمن نهاد استوپ میخوره و کلی ایده جمع میشه تا اون موقع؟
اینم از شانس ما.تا نهاد خواست شروع کنه خورد به تعطیلات:لبخند: تازه تو تعطیلات عیدیم هنوز سه ماه تعطیلی مونده:لبخند:
اینا که شوخیه.ولی در کل این اصلا برنامه ی درستی نیست.سرعتمونم که حلزونیه.
نهاد باید فکر این برنامه ها هم باشه.مدیر دپارتمان طراحی امتحان داره کل حرکت نهاد متوقف میشه.نهاد yii کار متخصص کم داره کل نهاد استوپ میخوره.
الان شدیم مثله پشت کنکوریهایی که درس نمی خونیم چون میز نداریم.میز میگیریم باز درس نمیخونیم چون کتاب تست نداریم.تا بخوایم یکی یکی اینارو برطرف کنیم کلی زمان میبره.
من الان خودمم برنامه ی کلی رو نمیدونم.چه کاری تو اولویته چه کارهایی در کنارش انجام میشه؟حق عضویتا زمانش کی ه؟و .....
خوب برادر من شما که امتحان داشتی نمیتونستی تو همون شیراز بگی من امتحان دارم بعد امتحانا شرو کنیم تا بشه چاره ای پیدا کرد؟؟؟اونجا حرف نمیزنین اینجا یادتون میاد؟(منظورم فرد خاصی نیست)
بعد آقای شهرکی میگه من سایت نهادو شروع میکنم یهو از خواب بیدار میشین ناراحت میشین که کار باید تیمی انجام بشه اینجوری که نمیشه؟وقتی کار میخواد دیگه اجرا بشه تازه همه چی یادتون میفته؟
الان برنامه چیه؟

dousti_design
جمعه 20 دی 1392, 23:11 عصر
الان سوالی که پیش میاد تا 12 بهمن نهاد استوپ میخوره و کلی ایده جمع میشه تا اون موقع؟
اینم از شانس ما.تا نهاد خواست شروع کنه خورد به تعطیلات:لبخند: تازه تو تعطیلات عیدیم هنوز سه ماه تعطیلی مونده:لبخند:
اینا که شوخیه.ولی در کل این اصلا برنامه ی درستی نیست.سرعتمونم که حلزونیه.
نهاد باید فکر این برنامه ها هم باشه.مدیر دپارتمان طراحی امتحان داره کل حرکت نهاد متوقف میشه.نهاد yii کار متخصص کم داره کل نهاد استوپ میخوره.
الان شدیم مثله پشت کنکوریهایی که درس نمی خونیم چون میز نداریم.میز میگیریم باز درس نمیخونیم چون کتاب تست نداریم.تا بخوایم یکی یکی اینارو برطرف کنیم کلی زمان میبره.
من الان خودمم برنامه ی کلی رو نمیدونم.چه کاری تو اولویته چه کارهایی در کنارش انجام میشه؟حق عضویتا زمانش کی ه؟و .....
خوب برادر من شما که امتحان داشتی نمیتونستی تو همون شیراز بگی من امتحان دارم بعد امتحانا شرو کنیم تا بشه چاره ای پیدا کرد؟؟؟اونجا حرف نمیزنین اینجا یادتون میاد؟(منظورم فرد خاصی نیست)
بعد آقای شهرکی میگه من سایت نهادو شروع میکنم یهو از خواب بیدار میشین ناراحت میشین که کار باید تیمی انجام بشه اینجوری که نمیشه؟وقتی کار میخواد دیگه اجرا بشه تازه همه چی یادتون میفته؟
الان برنامه چیه؟
آقا من بدجوری موافقم!
توی نشست هم هی گفتیم که بالاخره بعد از نشست یه اتفاقی بیفته یه حرکتی چیزی.
بقول Bidak عزیز که توی نشست صحبت میکردیم بعد از یک سال بحث و حرف و حدیث فعلا همه چیز در حد یه حرف و ادعاست

MMSHFE
جمعه 20 دی 1392, 23:13 عصر
اگه خدا بخواد خودم این هفته دست به کار میشم. حداقل سایت خود نهاد بالا بیاد و قوانین و سیستم فعالیت و... رو بنویسیم که به قول آقای عابدی، کسی که میخواد تازه عضو بشه لازم نباشه حدود 1900 تا پست رو بخونه تا از سیستم کاری نهاد سر در بیاره. با کمک آقا مهرداد بوم آنلاین رو هم راه اندازی میکنیم. تو این فاصله بقیه دوستان هم امتحاناتشون تموم میشه و میتونن سامانه اطلاع رسانی رو بازنویسی کنن.

Yashar1989
جمعه 20 دی 1392, 23:19 عصر
برای MVC : لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?406108-MVC-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87)
برای OOP : لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?397617-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86) (جلسه 10 آموزش به بعد)

mvc رو دانلود کردم فردا مطالعه میکنم
برای oop رو متوجه نشدم چی گفتید؟

***BiDaK***
جمعه 20 دی 1392, 23:20 عصر
جلسه ی 10 به بعد آموزشه oop می باشد

qartalonline
جمعه 20 دی 1392, 23:21 عصر
آقای موحد تنها من نیستم اکثر اعضای نهاد دانشجو هستن و الان هم موقع امتحانات هستش و نمیشه بطور کامل روی نهاد تمرکز کنیم.
از طرفی قرار نیست کارهای نهاد به خاطر من یا یه نفر دیگه توقف بشه چون کار تیمی هستش.
بعد از نشست شیراز قرار بود دوستان فایل در اختیار من قرار بدن که من اون فایل رو تبدیل به کد کنم (من هم تصمیم داشتم در مدت یک هفته این کار رو انجام بدم) ولی متاسفانه دوستان چند تا فایل ناقص در اختیار من قرار دادن.
الان لازم نیست همه کارهای به بعد از امتحانات من موکول بشه بخش گرافیک میتونه کلیه صفحات رو تا اون موقع آماده کنه یا خیلی کارهای دیگه میشه انجام داد اگه من وقت ندارم سایر اعضای دپارتمان میتونن همکاری کنن.

***BiDaK***
جمعه 20 دی 1392, 23:27 عصر
آقای موحد تنها من نیستم اکثر اعضای نهاد دانشجو هستن و الان هم موقع امتحانات هستش و نمیشه بطور کامل روی نهاد تمرکز کنیم.
از طرفی قرار نیست کارهای نهاد به خاطر من یا یه نفر دیگه توقف بشه چون کار تیمی هستش.
بعد از نشست شیراز قرار بود دوستان فایل در اختیار من قرار بدن که من اون فایل رو تبدیل به کد کنم (من هم تصمیم داشتم در مدت یک هفته این کار رو انجام بدم) ولی متاسفانه دوستان چند تا فایل ناقص در اختیار من قرار دادن.
الان لازم نیست همه کارهای به بعد از امتحانات من موکول بشه بخش گرافیک میتونه کلیه صفحات رو تا اون موقع آماده کنه یا خیلی کارهای دیگه میشه انجام داد اگه من وقت ندارم سایر اعضای دپارتمان میتونن همکاری کنن.
محمدپور جون:لبخند: من اون جمله ی منظورم فرد خاصی نیستو جدی نوشتم واسه مسخره بازی که نبود :دی
کلا این حرفارو دیروز میخواستم بگم ولی گفتم یک روز دیگه هم واستم.واقیتش من یک ساله دارم بخودم میگم یک روز دیگه هم وایسا.شاهد خواستین از سبحان بپرسین:لبخند:
هر سری چیزی شد گفتم یکم دیگه صبر کنیم :دی

MMSHFE
جمعه 20 دی 1392, 23:28 عصر
لینک آموزش OOP رو اشتباه گذاشته بودم. پست رو اصلاح کردم. جلسه 10 آموزش به بعد به مبحث OOP اختصاص داده شده.

Yashar1989
شنبه 21 دی 1392, 09:12 صبح
جلسه ی 10 به بعد آموزشه oop می باشد
دوزاریم کج افتاده :دی
لینک همین تایپ رو داده
جلسه هاش کجاست؟

Tarragon
شنبه 21 دی 1392, 11:46 صبح
می خواستم جواب بدم اما :
از دوستان و اعضای محترم ایران نهاد هم خواهش میکنم دنبال جواب دادن به اینجور مباحث نباشین. تا وقتی بادهای خلاف جهت حرکتمون وجود نداشته باشه، نسیم خنک حرکت کردن به سمت جلو رو حس نخواهیم کرد. تو این مدت به اندازه کافی حرف زدیم. وقتشه که دیگه با فعالیتمون، خودمون و نهاد رو به دیگران اثبات کنیم.

MMSHFE
شنبه 21 دی 1392, 12:18 عصر
دوزاریم کج افتاده :دی
لینک همین تایپ رو داده
جلسه هاش کجاست؟
دوست عزیز، لینک توی پست اصلی اصلاح شد. لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?269194-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-PHP-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%A7%D9%8A%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%AB%D8%A7%D9%84)

Veteran
شنبه 21 دی 1392, 12:33 عصر
محمدپور جون:لبخند: من اون جمله ی منظورم فرد خاصی نیستو جدی نوشتم واسه مسخره بازی که نبود :دی
کلا این حرفارو دیروز میخواستم بگم ولی گفتم یک روز دیگه هم واستم.واقیتش من یک ساله دارم بخودم میگم یک روز دیگه هم وایسا.شاهد خواستین از سبحان بپرسین:لبخند:
هر سری چیزی شد گفتم یکم دیگه صبر کنیم :دی

همش دروغ میگه:لبخند:
گذشته از شوخی،من به علت این میگم بزارید بعد امتحانات،که مثله سیستمه ازمون نشه،که من همش امروز فردا کنم
اگر ی وقت ی کاری به من محول شد،وقت داشته باشم که روش کار کنم، که نه خودم بدقول بشم و نه دوستان ناراحت بشن، که کار چرا عقب افتاد

MMSHFE
شنبه 21 دی 1392, 14:46 عصر
دانلود کارگاه آموزشی Yii (روز اول نشست شیراز)
http://www.mediafire.com/?nhma5zw2j7t9m
رمز برای اعضای ایران نهاد پیامک میشه

farazsahebdel
شنبه 21 دی 1392, 14:56 عصر

کاش همون یک فایل بود :لبخند:

SAjjADma
شنبه 21 دی 1392, 14:57 عصر
فایلها باید به صورت تک به تک دانلود شوند یا اینکه میشه به صورت کلی هم دانلود کرد؟

mahmod2000
شنبه 21 دی 1392, 15:09 عصر
استاد زحمت کشیدی
ولی این 85 تا رو کی میخواد دانلود کنه :D

***BiDaK***
شنبه 21 دی 1392, 15:44 عصر
استاد زحمت کشیدی
مجانی پست بشه خوبه یا بازم از پست چی تحویل گرفتن سخته؟

Veteran
شنبه 21 دی 1392, 16:05 عصر
استاد زحمت کشیدی
دست بجنبون؛که این چیزا گیرت نمیاد !
از اقای شهرکی هم تشکر میکنم :بوس:

farazsahebdel
شنبه 21 دی 1392, 17:04 عصر

پارت 70 اشتباهی 2 تا شده .

foreach
شنبه 21 دی 1392, 17:29 عصر
سلام,
آقای شهرکی مبتدی هایی مثل ما هم میتونن عضو نهاد بشن ؟ :افسرده:

MMSHFE
شنبه 21 دی 1392, 18:54 عصر
اختیار دارین دوست عزیز. نهاد در اصل برای اینکه دست مبتدیها رو بگیره تا حرفه ای بشن، ایجاد شده وگرنه حرفه ایها که خودشون درآمد دارن.

MMSHFE
شنبه 21 دی 1392, 19:00 عصر
کاش همون یک فایل بود :لبخند:
بخاطر اون دسته از کاربرانی که اینترنتشون سرعت کافی نداره و ممکنه به هر دلیلی نتونن کل فایل رو یکجا دانلود کنن، اینطوری گذاشته شده وگرنه حجمش فرقی نمیکرد و فوقش میشد یک فایل 850 مگابایتی

استاد زحمت کشیدی
شما دوستان عزیز

فایلها باید به صورت تک به تک دانلود شوند یا اینکه میشه به صورت کلی هم دانلود کرد؟
میتونید همه رو به لیست دانلود برنامه هایی مثل IDM اضافه کنید و توی تنظیماتش بگین یکی یکی دانلود کنه. همزمان هم باید بشه و من محدودیتی نگذاشتم ولی شاید خود MediaFire نگذاره.

پارت 70 اشتباهی 2 تا شده .
ممنون. فایل اضافه حذف شد.

Tarragon
شنبه 21 دی 1392, 19:35 عصر
سلام
نه نمی شه لینک از بین می ره!
تو صف بزاری قبل دانلود باید صفحه رو باز کنی(خود IDM صفحه رو براتون ثبت می کنه) می زنید download شروع می شه.

$ M 3 H R D A D $
شنبه 21 دی 1392, 23:10 عصر
اگه امکانش هست این دانلود نرم افزاری انجام بشه با php اونو انتقال بدید به سرور و یا یک هاست
خیلی دردسر داره 83 تا لینک و کلیک و استارت و دانلود کرد.... کاش قبلش این دردسر ها و لحاظ میکردید
حجمش هر چقدر هست بنده هاست ایران دارم 70 گیگ
یک فکری کنید لطفا تا راحت بشیم
ممنون

omidabedi
شنبه 21 دی 1392, 23:23 عصر
منم هاست دارم میتونید اونجا اپ کنید لینک مستقیم بدیم

MMSHFE
شنبه 21 دی 1392, 23:43 عصر
مدیافایر که خیلی سرورهای قدرتمند و خوبی داره. مشکل کجاست؟ 84 تا فایل 10 مگابایتیه + 1 فایل 4 مگابایتی که اگه بخواین وقت بگذارین برای دانلود، حداکثر تا 4 ساعت همش دانلود میشه. فکر کنم اگه برنامه دسکتاپ مدیافایر رو دانلود کنید، کل پوشه رو بتونید بگذارین برای دانلود. اگه کسی هم سرور داره، میتونید با wget فایلها رو مستقیماً روی سرور خودتون دانلود کنید.

omidabedi
یک شنبه 22 دی 1392, 00:22 صبح
مشکلی که نداره اما گفتم برای راحتی دوستان همشو بزاریم تو یه فایل

MMSHFE
یک شنبه 22 دی 1392, 00:29 صبح
فایل تکی رو هم دارم آپلود میکنم. تا فردا صبح اگه خدا بخواد تموم میشه و لینکش رو میگذارم.

farazsahebdel
یک شنبه 22 دی 1392, 09:45 صبح

این الان فقط روز اول بود یعنی 2 روز دیگه هم فیلم هست ؟

vira1368
یک شنبه 22 دی 1392, 11:13 صبح
این الان فقط روز اول بود یعنی 2 روز دیگه هم فیلم هست ؟

فقط روز اول کارگاه آموزشی بود!

MMSHFE
یک شنبه 22 دی 1392, 11:39 صبح
دو روز بعد، همونطور که دوستمون گفتن، کارگاه آموزشی نبود و صحبتهای نهاد بود که اونهم فقط فایل صوتی رو ضبط کردیم.

MMSHFE
یک شنبه 22 دی 1392, 18:45 عصر
آقا رضا خبری از آزمون نشد؟

poriab
یک شنبه 22 دی 1392, 18:48 عصر

استاد برای من پیامک نمیاد

MMSHFE
یک شنبه 22 دی 1392, 19:10 عصر
توی سامانه اطلاع رسانی، گفتم که چطوری دریافت پیامک رو برای موبایلتون فعال کنید.

engmmrj
دوشنبه 23 دی 1392, 14:26 عصر
فایل تکی رو هم دارم آپلود میکنم. تا فردا صبح اگه خدا بخواد تموم میشه و لینکش رو میگذارم.
فردا نشد ؟ :لبخند:

mahdirabbani
دوشنبه 23 دی 1392, 14:32 عصر
اگه کسی از دوستان کارگاه آموزشی رو دیده بگه چطوره؟ اگه خوبه بگه که ما هم بارگیری کنیم.

sh.n.n786
دوشنبه 23 دی 1392, 14:36 عصر
درود و ...

دوستان عزيز و گرامي لطفا هر كدوم از شما براي سامانه اطلاع رساني نهاد ايده اي داره و آپشني رو پيشنهاد ميكنه لطفا به ايميل بنده ارسال كنه لطفا لطفا تا آخر همين هفته ارسال كنيد داكيومنت رو دارم تمام ميكنم مي خوام چيزي از قلم نيفته پس فقط راجب به سامانه باشه نميدونم ايده من تو پسته شماره فلانه و 2 سال پيش ايدمو بهت گفتمو اينا رو نگين لطفا بعد كسي نياد بگه چرا اين تو آپشنا سامانه نيست. :چشمک:

sh.n.n786@gmail.com
فقط به اين بفرستين
ممنون

engmmrj
دوشنبه 23 دی 1392, 14:41 عصر
اگه کسی از دوستان کارگاه آموزشی رو دیده بگه چطوره؟ اگه خوبه بگه که ما هم بارگیری کنیم.
من گرفتم بسیار عالی هست، بیشتر در مورد نکات پروژه ایی هست.

***BiDaK***
دوشنبه 23 دی 1392, 15:14 عصر
فردا نشد ؟ :لبخند:http://comments.persianblog.ir/images/I/24.gif

Veteran
دوشنبه 23 دی 1392, 15:17 عصر
فردا نشد ؟ :لبخند:
شاید شرطش برقرار نشده

SAjjADma
دوشنبه 23 دی 1392, 16:48 عصر
آقای شهرکی میشه فیلم کارگاه نشست بابل رو هم برای دانلود قرار بدهید؟

rezaonline.net
دوشنبه 23 دی 1392, 23:42 عصر
آقا رضا خبری از آزمون نشد؟
سلام
آقا صبحان هنوز اسکریپت آزمون رو تکمیل نکرده اند به دلیل امتحاناتشون.
همچنین دوستان هم اکنون امتحان دارند .

اگر لازم میدونید یک نظر سنجی طرح کنید در مورد زمان برگذاری آزمون یا خودم در یک تاپیک جدا مطرح کنم .
ممنون

MMSHFE
سه شنبه 24 دی 1392, 00:03 صبح
شاید باور نکنید ولی از همون روزی که گفتم تا فرداش فایل تکی رو هم آپلود میکنم تا حالا 10 بار گذاشتم برای آپلود ولی با این اینترنت ناسرعت پرمحدود که ما داریم، همش وسط کار قطع میشه و باید از اول بگذارم. آقا مهرداد هم سرور FTP در اختیارم گذاشتن ولی اونجا هم هنوز نتونستم آپلود کنم. هر کسی از دوستان که فایل رو گرفته و اوضاع اینترنتش بهتره، زحمت بکشه و توی یک فایل یکجا فشرده کنه و آپلود کنه.

vira1368
سه شنبه 24 دی 1392, 07:28 صبح
این لینک تک فایل دانلود کارگاه آموزشی(روز اول نشست):
لــــیــــنــــک (http://www.mediafire.com/download/pcbt8wffv79retv/shiraz_workshop.rar)
رمز عبور هم همونه که توی پیامک ارسال شده بود.

MMSHFE
سه شنبه 24 دی 1392, 08:00 صبح
فقط کاش آواتار خودتون رو عوض میکردین. احساس میکنم تو PHP کارها نفوذی داریم :چشمک:

vira1368
سه شنبه 24 دی 1392, 08:16 صبح
چشم حتماً! :لبخندساده:

Veteran
سه شنبه 24 دی 1392, 09:00 صبح
از دوستان بابت تاخیر افتاده در ازمون عذزخواهی میکنم.
راستش در اون تاریخی که من میخواستم کارو انجام بدم،کسی نبود قالب بزنه،به بچه های نشست هم گفتم ولی ....
تا اینکه اقا محسن زحمتش رو کشیدن و از اونور ما وارده امتحانات شدیم و دیگه نشد ما به طور مرتب روی سیستم کار کنیم و مشکلات دیگه.
از شنبه تا الان من 5 تا امتحان داشتم.
تا فردا اماده میشه:لبخندساده:

engmmrj
سه شنبه 24 دی 1392, 11:17 صبح
نام فایل Work Shop است ولی الان دانلود کردم شما آموزش ساختن یک وبلاگ رو آموزش می دهید .

omidabedi
سه شنبه 24 دی 1392, 13:04 عصر
workshop یعنی کارگاه اموزشی در اصطلاح و واقعیت

engmmrj
سه شنبه 24 دی 1392, 14:03 عصر
workshop یعنی کارگاه اموزشی در اصطلاح و واقعیت
shop چیکارس اینجا ؟

SlowCode
سه شنبه 24 دی 1392, 14:36 عصر
shop چیکارس اینجا ؟
دااش شما چرا اینقدر به لفظ کلمات گیر میدی؟:لبخند:
معنیش میشه کارگاه! قضیه shop رو باید برین حداد عادل انگلیسی ها رو پیدا کنین ازش بپرسین:لبخند:

درکل workshop زیاد استفاده میشه، مثلا رضا ورک شاپ:لبخندساده:

colors
سه شنبه 24 دی 1392, 15:30 عصر
این تاپیک شده جای جک و محتویات هرز !!! بیکار که نیسیتیم روزی 15-20 بار میایم اینجا ببینیم آیا پست های جدید مربوط به موضوص تاپیک میشه یا نه! خواهشا رعایت کنید!

vira1368
چهارشنبه 25 دی 1392, 00:29 صبح
نام فایل Work Shop است ولی الان دانلود کردم شما آموزش ساختن یک وبلاگ رو آموزش می دهید .

workshop (نه work shop) یعنی کارگاه آموزشی یا کارگاه عملی
اصلاً هدف این کارگاه آموزشی نحوه پیاده سازی یک پروژه با فریمورک Yii هست و مهم نیست موضوع سایت یک وبلاگ باشه یا یک جامعه مجازی یا ...!!!
اگر هم با اسم فایل انقدر مشکل دارید که جلوی افزایش علم و دانش شما رو گرفته بفرماین تغییر بدم. :لبخندساده:
موفق باشید!

MMSHFE
چهارشنبه 25 دی 1392, 01:06 صبح
shop چیکارس اینجا ؟
هر گردی گردو نیست.

SONITAJ
چهارشنبه 25 دی 1392, 15:18 عصر
سلام
آقای شهرکی دفتر ایران نهاد توی شیراز راه اندازی شد؟مکان مشخص شد؟

MMSHFE
چهارشنبه 25 دی 1392, 16:06 عصر
حدودش مشخص شده (توی خیابان پاسارگاد) ولی مکان دقیقش رو هنوز چون قطعی نیست (دو سه جا صحبت کردم و باید ببینم شرایط کدوم بهتره) هنوز نمیتونم اعلام کنم. ضمناً یکسری صحبتها هم با رسانه های دیجیتال داشتم که نتایج خیلی خوبی برای همکاری متقابل بدست اومده که تا فردا گزارش کاملش رو میگذارم. خلاصه اش اینکه تمام پکیج های آموزشی و نرم افزاری که دوستان توی نشست شیراز دیدن و در اختیار مؤسسه هست رو میتونیم با تخفیف بین 30 تا 70 درصد برای اعضای نهاد خریداری کنیم و در اختیارشون بگذاریم. به زودی فهرست پکیجها و قیمت آزاد و قیمت با تخفیف ویژه ایران نهاد رو برای دوستان میگذارم.

Veteran
چهارشنبه 25 دی 1392, 19:10 عصر
تا فردا اماده میشه:لبخندساده:
اقایون سیستم در حال تست همه جانبه اس :لبخند:
ایشالا طی همین یکی دو روز اماده میشه :خجالت:

Yashar1989
چهارشنبه 25 دی 1392, 22:41 عصر
چجوری میشه عضو ایران نهاد شد؟

***BiDaK***
چهارشنبه 25 دی 1392, 22:44 عصر
چجوری میشه عضو ایران نهاد شد؟

لطفاً برای ثبت نام در ایران نهاد، یک پیامک با قالب زیر به 30005833000333 بفرستید:
NAHAD:USERNAME:NAME
توی قالب فوق، NAHAD ثابته، USERNAME شناسه کاربری شما در سایت برنامه نویس و NAME اسم واقعی شماست. وجود اسم واقعی برای ارتباط بیشتره و درصورت عدم تمایل، میتونید قسمت آخر رو ننویسید.
همچنین برای خارج کردن شماره از بلک لیست مخابرات (فعال کردن پیامکهای تبلیغاتی)، از خطوط همراه اول عدد 2 رو به شماره 8999 و برای خطوط ایرانسل عدد 1 رو به 5005 ارسال کنید. در غیر اینصورت پیامکهای ایران نهاد به دست شما نخواهد رسید.
بعد هم مشخصاتتون و عکس پرسنلیتونو برای آقای شهرکی میل میکنید.

reza303
پنج شنبه 26 دی 1392, 15:56 عصر
دوستان در صورت نیاز سرور جهت آپلود فایل ها و... در اختیار تشکل قرار بگیره .

SONITAJ
جمعه 27 دی 1392, 10:54 صبح
سلام
چه کسی از اعضای ایران نهاد کار برنامه نویسی موبایل و ساخت appهای اون -Android, windows phone- را انجام می دهد؟
مهندس سلیمانپور ازم خواستند که برنامه نویس موبایل بهش معرفی کنم . ایشون ازم خواستند برنامه نویس موبایل را به ایشون معرفی کنم و درباره موارد زیر چیزی نمی دونم و ایشون خودشون مستقیما با شما تماس میگیرند.: و با شناختی که از ایشون دارم می دونم کار خاصی قراره انجام بدهد.

اینکه چه پروژه ایی را قراره واسه موبایل ها استارت بزنند.
چقدر دست مزد می دهد؟
توی ایران قراره انجام بده یا توی بازار اروپا
و تمام مسائل این چنینی ...

ولی این را خوب میدونم قراره تا چند هفته دیگه شروع به کار کنه و خیلی عجله دارند- احتمالا2 یا 3 هفته -دیگه کارشون را شروع می کنند.
لطفا دوستانی از ایران نهاد که حداقل 4سال سابقه کار حرفه ایی توی زمینه دارند، لطفا نام ونام خانوادگی(اسم کاربریتون توی برنامه نویس نه - نام اصلی تون)، آدرس ایمیل، شماره موبایل و خلاصه از کارهاتون را برام PM کنید و توی زبان انگلیسی متوسط رو به بالا باشه . من به ایشون می دهم و ایشون مستقیما با شما تماس خواهند گرفت و درباره شرایط کار و شرایط شمابا شما صحبت خواهند کرد.
فقط لطفا یه نکته:
گروهی از دوستان که قراره توی ساخت وب سایت نهاد و بازنویسی آن و... موارد مربوط به آن کار کنند ، لطفا اعلام آمادگی نکنند چون که وب سایت نهاد، هم یکی از اولویت های مهم و حیاتی واسه نهاد هست مگر هیئت مدیره نهاد اجازه بده .
فقط 2 یا 3 روز واسه معرفی شماها به ایشون وقت دارم. و گرنه این فرصت از دستمون در میره

$ M 3 H R D A D $
جمعه 27 دی 1392, 11:52 صبح
ایران نهاد یک لینکر نیست
دوستانی که تو این حوزه فعالیت کردند ( برنامه نویسی موبایل ) به آقای شهرکی پیغام بدند تا یک دپارتمان تشکیل بشه
حتی اگه تو حوزه ای تخصص هم نداشته باشیم میتونیم اون پروژ] و استارت بزنیم چون افراد وابسته دیگه ای داریم
هدف برند بود ! نه اینکه دوستان مشغول کار بشند هرچی اومد خوش آمد
اینجوری دیگه نظم معنی نداره
دوستان بهتره که از این به بعد پروژه هاشونو به ایران نهاد معرفی کنند چون اول تا آخر براشون فایده هست

***BiDaK***
جمعه 27 دی 1392, 13:47 عصر
ایران نهاد یک لینکر نیست
دوستانی که تو این حوزه فعالیت کردند ( برنامه نویسی موبایل ) به آقای شهرکی پیغام بدند تا یک دپارتمان تشکیل بشه
حتی اگه تو حوزه ای تخصص هم نداشته باشیم میتونیم اون پروژ] و استارت بزنیم چون افراد وابسته دیگه ای داریم
دوستان بهتره که از این به بعد پروژه هاشونو به ایران نهاد معرفی کنند چون اول تا آخر براشون فایده هست
والا الان من نفهمیدم بلاخره خوب شد یا بد؟لینکر هست یا نیست؟نظم هست یا نیست؟پر<زه باید داد یا نباید داد؟مشغول کار بشن یا نشن؟
هر جمله اینجور که من ترجمه کردم جمله ی قبلیشو نقض میکرد.:لبخند:

Veteran
جمعه 27 دی 1392, 14:10 عصر
کلا، جملات معنی نمیده!
ادبیات رو چجوری پاس کرده خدا میدونه!!

:کف:
طرز نوشتن مهرداد، واسه رمز گذاری اطلاعات خوبه.

Tarragon
جمعه 27 دی 1392, 14:15 عصر
آقا یه مسئله بیاید فعلا از همه ی برنامه نویسان دعوت کنیم. دپارتمان بندیشون کنیم. اما پروژه براشون قبول نکنیم. منظورم اینه که من الان چند نفر برنامه نویس می شناسم اما نمی تونم به نهاد معرفی کنم چرا؟! چون دپارتمان ندارن خب می گن عضو شیم چه فایده.
البته این نظره اگر مشکلی داره به بزرگی خودتون ببخشید.

SlowCode
جمعه 27 دی 1392, 14:30 عصر
والا الان من نفهمیدم بلاخره خوب شد یا بد؟لینکر هست یا نیست؟نظم هست یا نیست؟پر<زه باید داد یا نباید داد؟مشغول کار بشن یا نشن؟
هر جمله اینجور که من ترجمه کردم جمله ی قبلیشو نقض میکرد.:لبخند:
کلا، جملات معنی نمیده!منظور آقا مهرداد اینه که اگه الان نهاد توانایی انجام پروژه موبایل رو داره آقای سلیمان پور پروژه رو به نهاد بدن تا اجرا بکنه، نه به شخص خاص!
گفتن نهاد لینکر نیست، یعنی نهاد شخص خاصی رو برای انجام پروژه معرفی نمیکنه! کار به اسم نهاد انجام میشه، تقسیم بندی کارها بین اعضا هم داخل نهاد انجام میشه.

آقا یه مسئله بیاید فعلا از همه ی برنامه نویسان دعوت کنیم. دپارتمان بندیشون کنیم. اما پروژه براشون قبول نکنیم. منظورم اینه که من الان چند نفر برنامه نویس می شناسم اما نمی تونم به نهاد معرفی کنم چرا؟! چون دپارتمان ندارن خب می گن عضو شیم چه فایده.
البته این نظره اگر مشکلی داره به بزرگی خودتون ببخشید.
عضو بگیریم بعد براشون پروژه قبول نکنیم؟!!
اگه قرار نباشه بهشون پروژه داده بشه پس چرا عضو بگیریم؟
اگه این کارو بکنیم هم خودمون رو مسخره کردیم هم اونا رو!

خب شما بگو عضو بگیریم و بهشون پروژه بدیم!
ولی جواب این رو هم بارها گفتن! میخواییم یکم راه بیافتیم بعد دپارتمان های دیگه رو تشکیل بدیم!

عضویت اونا فعلا میسر نیست! وقتی نهاد رو پای خودش ایستاد دپارتمان های مختلف ایجاد میشن بعد میتونید و میتونیم دوستانمون رو بیاریم تو دپارتمان های دیگه.

همه اینا رو قبلا آقای شهرکی توضیح داده ها! فقط ظاهر سوالات یکم عوض شده!

Tarragon
جمعه 27 دی 1392, 14:33 عصر
خب نه!
اطلاعاتشون رو بگیریم مرتب کنیم! پردازش کنیم. یه سری اطلاعات ازشون داشته باشیم مثل همین آزمون بعدش زمان لازم خواستیم دپارتمانش رو پروژه بگیرم مدت ها معطل نشیم که بیاید عضو شید و اینا اطلاعات کافی داریم.

***BiDaK***
جمعه 27 دی 1392, 16:07 عصر
منظور آقا مهرداد اینه که اگه الان نهاد توانایی انجام پروژه موبایل رو داره آقای سلیمان پور پروژه رو به نهاد بدن تا اجرا بکنه، نه به شخص خاص!
گفتن نهاد لینکر نیست، یعنی نهاد شخص خاصی رو برای انجام پروژه معرفی نمیکنه! کار به اسم نهاد انجام میشه، تقسیم بندی کارها بین اعضا هم داخل نهاد انجام میشه.

مستر محسن اینارو ماهم فهمیدیم.می خواستم بگم میشه راحتترم گفت:لبخند:

خب نه!
اطلاعاتشون رو بگیریم مرتب کنیم! پردازش کنیم. یه سری اطلاعات ازشون داشته باشیم مثل همین آزمون بعدش زمان لازم خواستیم دپارتمانش رو پروژه بگیرم مدت ها معطل نشیم که بیاید عضو شید و اینا اطلاعات کافی داریم.
هنوز اطلاعات همین تعداد عضوی که داریمو نداریم.عضو گیری کنن که چی؟بمونن توش؟

SONITAJ
جمعه 27 دی 1392, 16:41 عصر
آقای حسین زاده
من نمی دونستم باید این موضوع را با چه کسی مطرح میکردم و اینجا نوشتم که تمام بچه ها درباره اون و این همکاری نظر بدهند.خواستم با آقای ناطقی صحبت کنم ولی آن نبودند
هدف من این بود که زیر نظر ایران نهادکار بشه و برند ایران نهاد مطرح بشه و گرنه دوست دیگه ایی دارم که به ایشون معرفی کنم و نمی خواستم اون را معرفی کنم.
من هم می دونم نهاد لینکر نیست ولی بازم برامون مفید خواهد بود که زیر نظر ایران نهاد انجام بشه.حتی اگر این پروژه به ایران نهاد رسما اعلام نشده ولی همین که اعضایی ایران نهاد بتوانند انجامش بدهندخودش یه مزیت خواهد بود. لطفا از این جنبه نگاه کنید.
چند روز پیش درباره یه پروژه با آقای ناطقی صحبت میکردم توی زمینه های موبایل و بازی .آقای ناطقی فرمودند ما بایداول پروژه هایی را که مدت زمان انجامشون کمتر و راحتر هست ،جذب کنیم تا بتوانیم درآمدی را واسه نهاد بدست بیاریم بعد بریم سرااغ پروژه های طولانی مدت تر .10تا پروژه دومیلیونی توی یک ماه یا دوماه اخیر بهتر از هیچی هست آقای حسین زاده تا بخواهیم اول پولی جمع کنیم بعد بریم سراغ جذب پروژه.و این خودش یه تبلیغ هم هست .جلوی بهانه های دوستانی هم که دائما تکرار می کنند شما فقط حرف میزنید و کاری انجام نمی دهید هم میگیریم. قبول ندارید؟آقای موحد اولین کسی هست که اعتراض می کنه که شما فقط امروز و فردا می کنید و هیچ کاری انجام نمی دهید.:لبخندساده:

***BiDaK***
جمعه 27 دی 1392, 17:02 عصر
آقای حسین زاده
من نمی دونستم باید این موضوع را با چه کسی مطرح میکردم و اینجا نوشتم که تمام بچه ها درباره اون و این همکاری نظر بدهند.خواستم با آقای ناطقی صحبت کنم ولی آن نبودند
هدف من این بود که زیر نظر ایران نهادکار بشه و برند ایران نهاد مطرح بشه و گرنه دوست دیگه ایی دارم که به ایشون معرفی کنم و نمی خواستم اون را معرفی کنم.
من هم می دونم نهاد لینکر نیست ولی بازم برامون مفید خواهد بود که زیر نظر ایران نهاد انجام بشه.حتی اگر این پروژه به ایران نهاد رسما اعلام نشده ولی همین که اعضایی ایران نهاد بتوانند انجامش بدهندخودش یه مزیت خواهد بود. لطفا از این جنبه نگاه کنید.
چند روز پیش درباره یه پروژه با آقای ناطقی صحبت میکردم توی زمینه های موبایل و بازی .آقای ناطقی فرمودند ما بایداول پروژه هایی را که مدت زمان انجامشون کمتر و راحتر هست ،جذب کنیم تا بتوانیم درآمدی را واسه نهاد بدست بیاریم بعد بریم سرااغ پروژه های طولانی مدت تر .10تا پروژه دومیلیونی توی یک ماه یا دوماه اخیر بهتر از هیچی هست آقای حسین زاده تا بخواهیم اول پولی جمع کنیم بعد بریم سراغ جذب پروژه.و این خودش یه تبلیغ هم هست .جلوی بهانه های دوستانی هم که دائما تکرار می کنند شما فقط حرف میزنید و کاری انجام نمی دهید هم میگیریم. قبول ندارید؟آقای موحد اولین کسی هست که اعتراض می کنه که شما فقط امروز و فردا می کنید و هیچ کاری انجام نمی دهید.:لبخندساده:
آقای شهرکی دارن کار سایت نهاد رو انجام میدن.

MMSHFE
جمعه 27 دی 1392, 20:46 عصر
هدف ایران نهاد فقط دسته بندی اعضا و چیدنشون توی دپارتمان نیست. ناسلامتی ما قراره نهاد حمایت از فعالان حوزه IT باشیم. وقتی هنوز یکنفر حرفه ای توی زمینه ای مثل برنامه نویسی موبایل نداریم که کارهای پشتیبانی و آموزش و رفع اشکال و پروژه و... رو بعهده بگیره و بشه مدیر دپارتمان، عضو بگیریم که چی بشه؟ این اعضا بعداً نمیگن حق عضویت واسه چی داریم میدیم؟ نمیگن هرچی سؤال میپرسیم، کسی نیست که جواب بده؟ نمیگن آموزش برنامه نویسی اندروید 4.4 چرا نمیگذارین؟!

MMSHFE
جمعه 27 دی 1392, 21:00 عصر
درمورد Application موبایل، خانم جعفری بنده رو در جریان گذاشته بودن. الآن هم فکر نمیکنم اتفاق خاصی افتاده باشه. اگه کسی از اعضا توی این زمینه فعالیت و سابقه کافی داره، به ایشون اطلاع میده و قرار میگذارن و صحبت میشه و تصمیم میگیرن که میتونن پروژه رو انجام بدن یا نه و اگه قرار شد انجام بشه، ابتدا یک قرارداد داخلی بین نهاد و ایشون منعقد میشه که اگه پروژه رو دیر تحویل دادن و اعتبار نهاد قرار بود خدشه دار بشه، بتونیم از خجالتشون در بیایم و بعد، یک قرارداد هم بین نهاد و مشتری منعقد میشه. این سیستم توی همه پروژه هایی که به اعضا سپرده میشه وجود داره یعنی برای هر پروژه، یک قرارداد داخلی داریم بین نهاد و اعضا که مشخص بشه چه کسانی درگیر پروژه هستن و دستمزد و... چطور محاسبه میشه و چه کارهایی باید توی چه بازه زمانی انجام بشه و یک قرارداد خارجی هم داریم بین نهاد و مشتری که طبیعتاً مشتری در جریان جزئیات قراردادهای داخلی نخواهد بود.

omidabedi
جمعه 27 دی 1392, 21:30 عصر
من میخواستم پیشنهاد ایجاد یک دپارتمان با عنوان CMS بدم که روش بحث بشه.
خب بعضی مشتری ها هستن خودشون اطلاعات کافی دارن و مثلا میگن از فلان cms برای طراحی استفاده کن.

اما خب خود مبحث cms باز به 3 بخش مختص خودش تقسیم میشه
- طراحی قالب
- ماژول نویسی
- کانفیگ و اشنایی با کاژول ها

دو بخش اول که توی دپارتمان ها داریم اما خب دپاتمان ها جامع هست که در اینده با گسترده تر شدن دامنه ی کاری و سررشته ها یکمی باید تغییراتی توی دپارتمان ها انجام بدیم.

MMSHFE
جمعه 27 دی 1392, 21:38 عصر
میتونیم برای CMSهای مختلف مثل Joomla و... دپارتمان جداگانه بگذاریم ولی اونوقت خیلی وارد جزئیات میشیم و هر CMS باز خودش بخشهایی مثل طراحی قالب و ساخت ماژول و نصب و پیکربندی و SEO و... داره که عملاً اینقدر دپارتمانها ریز میشن که شاید تو هر دپارتمان یک یا دو نفر بیشتر عضو نداشته باشیم. ازطرفی یکی از اهداف نهاد، دورشدن از همین CMSها هست که درکنار مزایای خوبی که دارن، لطمه های شدیدی به برنامه نویسان این رشته دارن وارد میکنن (همون قضیه معروف پروژه های 50 تومنی). بنظرم اگه خود نهاد یک CMS اختصاصی برای خودش تولید کنه و روی اون مانور بدیم (مثل Pars CMS) و کاملاً ماژولار تولید بشه و بتونیم برحسب نیازهای مختلف، اون رو Customize کنیم و بفروشیم بهتر باشه. افراد هم کم کم میرن سراغ گسترش و نوشتن ماژول برای CMS خود نهاد و کپی رایت همه اینها هم متعلق به نهاد و اعضاش خواهد بود و بخشهای مختلف کد هم چون با فریمورک نوشته میشه، کاملاً با هم Match میشن. البته این کار مربوط به فازهای بعدی هست که اعضایی که تسلطهای موردنظر رو دارن (مثل Yii و فریمورک CSS اختصاصی خود نهاد و...) به اندازه کافی داشته باشیم که کار رو Start کنیم.

Jarvis
جمعه 27 دی 1392, 23:00 عصر
من یک نکته رو در رابطه با فریمورک رابط کاربری اختصاصی نهاد i-strap فراموش کرده بودم بگم ، اونم این که :
یکی از مهم ترین دلایلی که تصمیم گرفتم برای کارمون Bootstrap رو سفارشی سازی کنم ، بحث آموزشش بود ، میخواستم کسانی که بوت استرپ رو بلدند بتونن به راحتی با فریمورک کار کنن و این خودش صرفه جویی توی وقت و هزینه و... هست!
البته بحث زمان کافی برای طراحی فریمورک مناسب و ... هم دلایل بعدی این کار بودند...

sh.n.n786
شنبه 28 دی 1392, 09:46 صبح
صرفه جویی توی وقت و هزینه و... هست!

اين فريم ورك Helper داره ما هم استفاده كنيم؟

qartalonline
شنبه 28 دی 1392, 10:53 صبح
من یک نکته رو در رابطه با فریمورک رابط کاربری اختصاصی نهاد i-strap فراموش کرده بودم بگم ، اونم این که :
یکی از مهم ترین دلایلی که تصمیم گرفتم برای کارمون Bootstrap رو سفارشی سازی کنم ، بحث آموزشش بود ، میخواستم کسانی که بوت استرپ رو بلدند بتونن به راحتی با فریمورک کار کنن و این خودش صرفه جویی توی وقت و هزینه و... هست!
البته بحث زمان کافی برای طراحی فریمورک مناسب و ... هم دلایل بعدی این کار بودند...

متاسفانه این فریمورک ناقصه بخوبی و کامل rtl نشده و تو قسمتهایی که من استفاده کردم باگ داشت.

colors
شنبه 28 دی 1392, 10:56 صبح

محمد جان بنده به عنوان یه عضو کوچیک از ایران نهاد و دپارتمان گرافیک, نظرم اینه که به وظایف من و شما مربوط نمیشه که فریم ورک چی باشه چی نباشه. اگه زیاد تو قیدو بند کدنویسی CSS هستید, تغییر دپارتمان بدید چون وظیفه دپارتمان گرافیک تولید و تعیین فریم ورک CSS نیست و جز تعیین مقادیر بصری فریم ورک ها, وظیفه ای دیگه ای نداریم و بهتره مدیر و اعضای دپارتمان مربوطه تصمیم بگیرن تا خدایی نکرده در آینده سوء تفاهمی پیش نیاد. لطفا تو کار دپارتمانهای دیگه دخالت نفرمایین.

MMSHFE
شنبه 28 دی 1392, 11:58 صبح
بنده هم با صحبتهای آقا سامان موافقم. البته نه با اینقدر خشونت! اینکه دپارتمان گرافیک تصمیم گرفتن فریمورک CSS رو تولید کنن، درواقع کمک به دپارتمان کدنویسی سمت کلاینت بوده و ضرورتی هم نداره مگه اینگه خود اون دپارتمان اعلام نیاز کنه. ازطرفی واردشدن به این موارد وقت کاری شما رو میگیره و در آینده که حجم پروژه ها بالا بره، فرصت و تمرکز کافی برای طراحی یک رابط بصری خوب و جذاب برای پروژه ها نخواهید داشت. بهتره تبدیل طرح به قالب رو به دپارتمان مربوطه واگذار کنید. i-strap هم تا هرجا پیش رفته، با مستندات و توضیحات لازم تحویل دپارتمان کدنویسی سمت کلاینت بدین تا مشکلات احتمالی رو رفع کنن و یک فریمورک جامع بسازن تا دپارتمان PHP بتونن کارشون رو باهاش شروع کنن.

MMSHFE
شنبه 28 دی 1392, 12:00 عصر
ضمناً بنظرم بهتره بجای Customizeکردن Bootstrap از همون نسخه RTL که آقای زراسوند درست کردن (www.webdesignermag.ir) استفاده کنیم چون توی مدتی که باهاش کار کردم، Bug خاصی داخلش ندیدم و اگه نیاز شد، برای پروژه های مختلف قالبهای اختصاصی تولید میکنیم.

qartalonline
شنبه 28 دی 1392, 12:06 عصر
آقای شهرکی الان دپارتمان کدنویسی سمت کلاینت فایل صفحه اول نهاد رو کد کنن یا نه؟
این فایل در اختیار من هستش.http://mrpm.ir/iNahad_Pakage.rar

MMSHFE
شنبه 28 دی 1392, 12:25 عصر
ببینید اگه دپارتمان طراحی این طرح رو تأیید نهایی کردن، بله کارتون رو شروع کنید. با اعضای دپارتمان گرافیک در ارتباط باشین. برای تک تک کارها که بنده یا سایر دوستان نباید تأییدیه صادر کنیم. مدیران محترم دپارتمانها هم هرگونه اطلاعاتی از هرکدوم از اعضای نهاد رو خواستن، بهم بگن تا در اختیارشون بگذارم.

omidabedi
شنبه 28 دی 1392, 13:04 عصر
آقای شهرکی الان دپارتمان کدنویسی سمت کلاینت فایل صفحه اول نهاد رو کد کنن یا نه؟
این فایل در اختیار من هستش.http://mrpm.ir/iNahad_Pakage.rar

یه توضیح کوچیک بدم در این رابطه:

grid بندی بر اساس grid بندی بوت استرپ هست برای تسریع در انجام کار
اما بقیه ی چیزاش کد نویسی شخصی هست
مشکلات ریز زیاد داره و این فقط طرح اولیه هست برای تایید ظاهری توسط افراد ذی ربط
در صورت تایید بیشتر باید روش کار بشه

Jarvis
شنبه 28 دی 1392, 18:17 عصر
ببینید من اینو بیشتر روی رنگبندی هاش کار کردم ... متاسفانه اون نسخه ای که خودم RTL کرده بودم و به خوبی کار میکرد پاک شده ... من مشکلی با دستکاری فریمورک ندارم...
اگه آقای پورمحمد میخوان خودشون تولید کنن خیلی هم خوبه ... فقط مسئله ای که به دپارتمان ما مربوط میشه رنگ ها هست!
بنده فریمورک رو به آقای پورمحمد دادم ... دیگه خودشون میدونن .. ریش و قیچی دست خودشون!
فقط رنگ ها رو بزارید سر جاش باشه :لبخند:

در کل حرف سامان و استاد شهرکی رو گوش کردم! :بامزه:

moon_sky
شنبه 28 دی 1392, 18:17 عصر
سلام
ببخشید که من این سوال رو میکنم. در صورتی که من عضو نهادتون بشم و یک سری اطلاعات مثل عکس پرسنلی رو ایمیل کنم در چه صورت میتونم اطمینان داشته باشم که اطلاعاتم محفوظ میمونه ؟
(البته ببخشید که این رو پرسیدم و اصلا قصد توهین به کسی را ندارم)

Jarvis
شنبه 28 دی 1392, 22:07 عصر
صفحه ی نهاد در لینکد-این :
http://www.linkedin.com/company/iran-nahad

MMSHFE
شنبه 28 دی 1392, 22:08 عصر
همونطور که نهاد به شما اطمینان میکنه و آموزشهایی که قراره به بقیه بفروشه رو رایگان در اختیار شما میگذاره و مطمئنه که شما در اختیار دیگران نمیگذارین، شما هم به نهاد اطمینان میکنید و اطلاعاتتون رو در اختیار میگذارین. البته دقت کنید که خیلی از اطلاعات رو ناخواسته همه جا وارد میکنیم (مثل فرمهای ثبت نام و...) و نمیدونم چرا وقتی به نهاد میرسه، همه حساس میشن. حالا نکته جالب اینجاست که اکثراً آقایون بیشتر از خانمها با ارسال عکس مشکل دارن! بهرحال باید یک اعتماد دوطرفه برای همکاری وجود داشته باشه و اگه اعتماد ندارین، ازطرف ایران نهاد، بدون تعارف و ناراحتی عرض میکنم که اجباری به عضویت نیست.

moon_sky
شنبه 28 دی 1392, 22:58 عصر
همونطور که نهاد به شما اطمینان میکنه و آموزشهایی که قراره به بقیه بفروشه رو رایگان در اختیار شما میگذاره و مطمئنه که شما در اختیار دیگران نمیگذارین، شما هم به نهاد اطمینان میکنید و اطلاعاتتون رو در اختیار میگذارین. البته دقت کنید که خیلی از اطلاعات رو ناخواسته همه جا وارد میکنیم (مثل فرمهای ثبت نام و...) و نمیدونم چرا وقتی به نهاد میرسه، همه حساس میشن. حالا نکته جالب اینجاست که اکثراً آقایون بیشتر از خانمها با ارسال عکس مشکل دارن! بهرحال باید یک اعتماد دوطرفه برای همکاری وجود داشته باشه و اگه اعتماد ندارین، ازطرف ایران نهاد، بدون تعارف و ناراحتی عرض میکنم که اجباری به عضویت نیست.

ممنون از پاسختون ولی همون طور که گفتم اصلا قصد توهین نداشتم ... شما خودتون تو جامعه ایران زندگی میکنید پس درک کنید که نگرانی هایی به وجود میاد.
من خودم حتما عضو خواهم شد و تنها چیزی که باعث میشه اعتماد کنم شخصیت شماست که علم و دانشتون و مهم تر زمانتون که برای کمک به دیگران میذارید.

MMSHFE
یک شنبه 29 دی 1392, 01:14 صبح
میدونم دوست عزیز. صحبت توهین و این چیزها نیست. من هم در پاسخ سؤالتون گفتم که نهاد خیلی بیشتر از اعضا داره بهشون اعتماد میکنه و امکانات آموزشی و موقعیتهای درآمدزایی و وقت و... در اختیارشون میگذاره. پس مسئله اعتماد کاملاً دوطرفه است و اگه اعتماد و مسائل اخلاقی حاکم نباشه، هرچقدر هم راهکارهای قانونی و... بگذاریم بازهم راه گریز رو (بخصوص ایرانی جماعت) پیدا میکنن.

thacker
یک شنبه 29 دی 1392, 17:45 عصر
جریان این عکس چیه ؟؟؟
115624
از دست رونالدو بد ناراحتیناااااااااا

MMSHFE
یک شنبه 29 دی 1392, 18:10 عصر
نه آقا این عکسها رو همراه با قالب، آقا سامان تحویل دادن و همونطوری روی سایت گذاشتیم وگرنه ما دنبال کارهای نهاد خودمونیم. خوب و بد این بازیکنای فوتبال برای ما نون و آب نمیشه.

Veteran
یک شنبه 29 دی 1392, 18:34 عصر
خب بهتره یکم در مورد برنامه ها صحبت کنیم.
الان چه برنامه هایی در دستور کار داریم و الان چه برنامه هایی داره اجرا میشه و چه برنامه هایی برای اینده داریم
وب سایت و سیستم نهاد الان در چه وضعیته اقای شهرکی ؟
میخواستم ببینم این سیستم که داره پیاده سازی میشه،شامل سیستم مشابه سایت های فریلنسر هست ؟
یا فقط جهت معرفی،دارین یک سیستم پیاده سازی میکنید ؟
==
دوستان اگر موافق باشن؛5 شنبه شب رو دوره هم جمع بشین RaidCall

SadeghPro19
یک شنبه 29 دی 1392, 19:50 عصر
با سلام
بنده الان خواستم پایگاه خبری ایران نهاد (notice.itadmins.ir) رو چک کنم که فقط یه عکس نشون میده و دیگه هیچی نیست که بشه وارد شد.

Tarragon
یک شنبه 29 دی 1392, 21:28 عصر
در مورد raidcall ایده ی خوبیه! البته اگر 1تا 2 ساعت زود تر شروع بشه کر دیگه سر ساعت 8 شروع کامل کنیم.

در مورد سایت هم برا من که بالا اومد برا شما نمی دونم.

sh.n.n786
دوشنبه 30 دی 1392, 09:22 صبح
درود و ...

متاسفانه مسنجر RaidCall از شنبه همين هفته به نظر سازمان مصاديق محتواي مجرمانه ف ي ل تر شده.
فعلا با يخ شكن وارد ميشه اما تيم برنامه نويسي مسنجر اعلام همكاري كردند.

اه

MMSHFE
دوشنبه 30 دی 1392, 09:29 صبح
من الآن فقط دارم روی خود سایت اصلی که هدفش اطلاع رسانی و مدیریت اعضاست کار میکنم. کار روی i-notice قراره توسط اعضا بعد از پایان امتحانات انجام بشه که تا اینجا آخرین امتحان 12 بهمن بوده.

Tarragon
دوشنبه 30 دی 1392, 22:08 عصر
با سلام
آقای شهرکی اگر اجازه بدید من روی پروژه ی بوم آنلاین رو انجام میدم.
یا خوب می شه یا بد ( انشالله خوب باشه)
اگر خوب باشه که خدا رو شکر کمکی کردم. اگر هم راضی نبودید که می فهمم اشکالاتم کجاست برای پروژه های بعدی مشکلاتم رو حل می کنم.
(در ضمن اگر پروژه بوم آنلاین رو دوستان دیگه بر عهده گرفتن هر پروژه ای که دوست دارید در خدمتم.)

MMSHFE
دوشنبه 30 دی 1392, 23:01 عصر
راستش قرار بود من و آقا مهرداد روی این پروژه کار کنیم. ازنظر من اشکالی نداره. اگه آقا مهرداد هم موافق هستن، جزئیاتش رو از ایشون بپرسین و روی پروژه کار کنید. منتها اگه یک وقت خوب نشد (بعید میدونم) کمک میکنیم مشکلاتش رو خودتون رفع کنید.

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 30 دی 1392, 23:05 عصر
آقا امین سن و سال زیادی ندارند اما خیلی مشتاق همکاری هستند
و خیلی پیگیر که جای تقدیر داره
بوم انلاین یکم تخصصی هست
اما میتونند رو پروژه خوب نوتیس یا غیره کار کنند که دوستان دیگه هم بشند همکار ایشون
دوستان اعلام امادگی کردند ؟ نمی خوان اعلام امادگی کنند ؟ بگن فلان رووز ما اوکی هستیم و استارت میزنیم
یه قدم بگیریم کار جلو میره ...

dousti_design
دوشنبه 30 دی 1392, 23:53 عصر
آقا امین سن و سال زیادی ندارند اما خیلی مشتاق همکاری هستند
و خیلی پیگیر که جای تقدیر داره
بوم انلاین یکم تخصصی هست
اما میتونند رو پروژه خوب نوتیس یا غیره کار کنند که دوستان دیگه هم بشند همکار ایشون
دوستان اعلام امادگی کردند ؟ نمی خوان اعلام امادگی کنند ؟ بگن فلان رووز ما اوکی هستیم و استارت میزنیم
یه قدم بگیریم کار جلو میره ...

والا من که چند روز بعد از نشست شیراز به جناب شهرکی و ناطقی پیام فرستادم و گفتم که روی yii تسلط نسبی دارم قبلا هم کار کرده بودم و آماده همکاری تو پروژه ها هستم. جناب ناطقی هم گفتن تا آخر هفته(چند هفته پیش بود) راجع به پروژه خبر میدن اما ظاهرا "آخر این هفته" نبوده منظورشون و "یه آخر هفته ای" رو گفتن:لبخند:

MMSHFE
سه شنبه 01 بهمن 1392, 00:43 صبح
آقا ناطقی متأسفانه درحال حاضر توی شرکتی که من هم قبلاً باهاشون همکار بودم، دست تنها هستن و تمام مسئولیتهای پروژه های شرکت روی دوش ایشونه و بخاطر همین، فرصت آزاد کافی ندارن (حداقل تا دو هفته). توی این فاصله دوستان میتونن با بنده در ارتباط باشن و من درصورت نیاز، تلفنی با آقای ناطقی هماهنگ میکنم.

***BiDaK***
سه شنبه 01 بهمن 1392, 01:32 صبح
آقا ناطقی متأسفانه درحال حاضر توی شرکتی که من هم قبلاً باهاشون همکار بودم، دست تنها هستن و تمام مسئولیتهای پروژه های شرکت روی دوش ایشونه و بخاطر همین، فرصت آزاد کافی ندارن (حداقل تا دو هفته). توی این فاصله دوستان میتونن با بنده در ارتباط باشن و من درصورت نیاز، تلفنی با آقای ناطقی هماهنگ میکنم.
فاصله ی دو هفته فاصله ی زیادیه.و حتما هم نیاز نیست کسی که وقت نمیکنه حتما پروژه دست اون باشه.الان دو هفتس آقای دوستی پیشنهاد همکاری دادن.خوب پروژرو بسپرید به آقای دوستی.حداقل اگه تا الان سپرده بودید فک کنم دو هفته جلو بودیم.بر فرض که ترس اینکه پروژه دست دوستان به مشکل بخوره باشه, بازم فرصتی یا چیزی رو از دست نمیدادیم.چون این پروژه کلا یکماه کسی قرار نبوده دستی بهش بزنه.
دو هفتس صحبت بوم آنلاین شده.آقا مهرداد چقدش انجام شده؟اگه فولدرشم حتی نساختین خوب پس دو هفته رد شده دو هفته ی دیگم شاید وقت نشه اگه قرار نیست حالا حالاها شروع کنید بسپرید دست کسی که پیشنهاد داده.اگر از پسشم بر نیومد بازم چیزی از دست نرفته.چون برنامه ای هم تو این روزها نداشتین.ازون طرف به تجارب آقا امین اضافه میشه.ولی اگه می خواین شروع کنین خوب قضیه فرق داره.
الان نهاد واسه چند نفر 80 درصد کاراش ایستاده؟چند نفر ازونایی که امتحان دارن قصد کمک کردنو دارن؟من خودمم نمیدونم.ولی خوب بود یه آماریم میداشتیم که چند نفر میخوان به نهاد کمک کنن.ازون چن نفر چند نفر امتحان دارن.آیا جایگزینی واسشون هست یا نه.همه امتحاناشون 12 بهمن تموم میشه؟یه سری افرادم هستن که مشکلشون امتحان نیست.مثل شهریار.حداقل اگه قراره دو هفته ی دیگه هم صبر کرد از الان بدونیم برنامه دو هفته ی دیگه چیه.چون باز سر دوهفته قرار بگیم کسایی که به این موارد تخصص دارن بیان جلسه ی آنلاین.این کارای کوچولو اما مهمو میشه الان انجام داد.
این آمارها وقتی انجام شدو کسی پیدا نشد بعد می فهمیم فعلا پیگیر نباشیم.عجله ای واسه چک کردن تاپیک نداشته باشیم.

Tarragon
سه شنبه 01 بهمن 1392, 05:24 صبح
bidak جان اعصابت خورده؟!(شوخی)
حالا از شوخی گذشته, من و آقا بیدک ( ببخشید که اسمتون یادم نیست!) اماده همکاری هستیم لطفا جزئیات رو به ما بگید تا شروع به کار کنیم.

***BiDaK***
سه شنبه 01 بهمن 1392, 05:42 صبح
bidak جان اعصابت خورده؟!(شوخی)
حالا از شوخی گذشته, من و آقا بیدک ( ببخشید که اسمتون یادم نیست!) اماده همکاری هستیم لطفا جزئیات رو به ما بگید تا شروع به کار کنیم.
:متفکر::اشتباه:

MMSHFE
سه شنبه 01 بهمن 1392, 07:14 صبح
شاید علت این ناهماهنگی این باشه که من به دوستان بد توضیح دادم یا حداقل به اندازه کافی روال کار رو روشن نکردم. ببینید دوستان، وظیفه آقای ناطقی تیم بندی کردن اعضا نیست. اتاق فکر فقط مسئولیت ثبت و تجزیه و تحلیل و پخته کردن و نهایتاً دسته بندی و اولویت بندی ایده ها رو بعهده داره و فهرست ایده ها رو در اختیار بنده و آقای حسین زاده و آقای زراسوند میگذاره تا بین اعضا توزیع کنیم. بنابراین لطفاً کسانی که آماده انجام پروژه هستن، با یکی از ما سه نفر در ارتباط باشن (البته آقای زراسوند بخاطر بدنیا اومدن دخترشون که احتمالاً امروز هست، دو هفته نیستن و آقای ناطقی هم بخاطر همین موضوع یکم دست تنها شدن توی شرکت و بنابراین با بنده و آقا مهرداد هماهنگ باشین. تا اینجا پس دو نفر از دپارتمان PHP اعلام آمادگی قطعی کردن:
1- آقای دوستی
2- آقای جوادی
آقای موحد طبق نظر خودشون، فعلاً آمادگی انجام پروژه ندارن. اگه اشتباه کردم، بفرمایید تا اصلاح کنم.

sh.n.n786
سه شنبه 01 بهمن 1392, 08:42 صبح
درود و ...
به خدا شرمندم ديگه نميدونم چطوري بايد از دوستان عذر خواهي كنم خداشاهده خونه 3 4 هفتس اينترنت ندارم تو شركت هم نميتونم كار رو دنبال كنم. لطفا اين كندي رو پاي بد حسابي نگذاريد، خودم از همه مشتاق تر بودم كه اين كار زودتر آماده بشه تو اين 2 3 هفته اي جناب شهركي تشريف بردن بد ترين روز هايي بوده كه تاحالا داشتم (دست تنهايي).
اولين روزي كه نتم وصل شد مستندات Notice رو آماده ميكنم همراه با ايده هاي كمي كه دادين.
هر ايده اي راجب به سامانه اطلاع رساني نهاد داريد به ايميل زير ارسال كنيد.
sh.n.n786@gmail.com
براي ساخت بهتره مدير بخش PHP هم يه مشورتي بشه ايشون تاحالا فكر كنم تونسته باشه چنتا برنامه نويس Yii جدا كنه.

(من تا آخرش هستم)

mostafa_shoakry
سه شنبه 01 بهمن 1392, 09:44 صبح
دوستان یه سوال:
یکی که می خواد عضو نهاد بشه حتما باید تو برنامه نویس عضو باشه؟

Jarvis
سه شنبه 01 بهمن 1392, 10:59 صبح
فکر کنم این بار سوم یا چهارم باشه که دارم اعلام آمادگی میکنم! :لبخند:
من نظرم اینه که خوده شخص آقای شهرکی یه لیست از افرادی که میخوان همکاری کنن با تاریخ شروع همکاریشون تهیه بکنن
یعنی بگیم آقای محمد صالحی مثلا از تاریخ 2/11/1392 موظف هستی با فلانی روی فلان بخش کار کنی
فلان روز هم مهلت داری!
من همین امروز آخرین امتحانم رو دادم.
از امروز وقت آزادم خیلی بیشتره و میتونم همکاری بکنم
دوستان یه لطفی بکنید سریعا با بقیه هماهنگ کنید که تا آخر همین ماه به خواست خدا بتونیم سایت نهاد رو بیاریم بالا...
که از اول سال جدید دیگه نخوایم دغدغه ی سایت نهاد رو داشته باشیم.
یا علی مدد

engmmrj
سه شنبه 01 بهمن 1392, 15:53 عصر
شاید علت این ناهماهنگی این باشه که من به دوستان بد توضیح دادم یا حداقل به اندازه کافی روال کار رو روشن نکردم. ببینید دوستان، وظیفه آقای ناطقی تیم بندی کردن اعضا نیست. اتاق فکر فقط مسئولیت ثبت و تجزیه و تحلیل و پخته کردن و نهایتاً دسته بندی و اولویت بندی ایده ها رو بعهده داره و فهرست ایده ها رو در اختیار بنده و آقای حسین زاده و آقای زراسوند میگذاره تا بین اعضا توزیع کنیم. بنابراین لطفاً کسانی که آماده انجام پروژه هستن، با یکی از ما سه نفر در ارتباط باشن (البته آقای زراسوند بخاطر بدنیا اومدن دخترشون که احتمالاً امروز هست، دو هفته نیستن و آقای ناطقی هم بخاطر همین موضوع یکم دست تنها شدن توی شرکت و بنابراین با بنده و آقا مهرداد هماهنگ باشین. تا اینجا پس دو نفر از دپارتمان PHP اعلام آمادگی قطعی کردن:
1- آقای دوستی
2- آقای جوادی
آقای موحد طبق نظر خودشون، فعلاً آمادگی انجام پروژه ندارن. اگه اشتباه کردم، بفرمایید تا اصلاح کنم.
3 - آقای رجبی :لبخندساده:

Tarragon
سه شنبه 01 بهمن 1392, 20:35 عصر
باسلام
من الان آموزش yii رو دارم یاد می گیرم الان قسمت 7 هستم انشالله این پنجشنبه جمعه سعی می کنم تا قسمت 10 پیش برم تموم که شد پروژه ی نوتیس رو شروع کنم به انجام دادن؟

Yashar1989
سه شنبه 01 بهمن 1392, 20:39 عصر
باسلام
من الان آموزش yii رو دارم یاد می گیرم الان قسمت 7 هستم انشالله این پنجشنبه جمعه سعی می کنم تا قسمت 10 پیش برم تموم که شد پروژه ی نوتیس رو شروع کنم به انجام دادن؟
ببخشید پستم بی مورده
از روی کدوم آموزش یاد میگیری؟

MMSHFE
سه شنبه 01 بهمن 1392, 20:44 عصر
این آموزش : (لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?427311-%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Yii-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF-%D9%85%D8%B5%D8%B7%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DA%A9%DB%8C-(%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1)))

MMSHFE
سه شنبه 01 بهمن 1392, 20:55 عصر
فکر کنم این بار سوم یا چهارم باشه که دارم اعلام آمادگی میکنم! :لبخند:
نه تو رو خدا مدیر دپارتمانمون هم آماده نباشه!

MMSHFE
سه شنبه 01 بهمن 1392, 20:58 عصر
3 - آقای رجبی :لبخندساده:
بله اسم شما هم اضافه شد. جزئیات پروژه هایی که در اختیارتون گذاشته میشه رو براتون ایمیل میکنم. با دپارتمان گرافیک و کدنویسی سمت کلاینت هم باید در ارتباط باشین که اطلاعات تماس با مدیر دپارتمانهای مذکور رو هم براتون میفرستم.

Yashar1989
سه شنبه 01 بهمن 1392, 21:29 عصر
اس ام اس ثبت نام فرستادم اما هیچ جوابی نیومده

ادیت: الان اومد تو بلک لیست بودم
ایمیل هم الان میفرستم

MMSHFE
سه شنبه 01 بهمن 1392, 21:31 عصر
شاید دریافت پیامکهای تبلیغاتی رو غیرفعال کردین؟

dousti_design
سه شنبه 01 بهمن 1392, 21:55 عصر
آقای شهرکی مدیر این پروژه خودتون هستید؟ هماهنگی اعضا و همینطور هماهنگی دپارتمان php با دپارتمان گرافیک و کلاینت رو خودتون به عهده دارید؟

MMSHFE
سه شنبه 01 بهمن 1392, 22:01 عصر
کدوم پروژه؟ اگه منظورتون پروژه هایی هست که به شما سپرده میشه، خیر مدیر پروژه هم برای هر پروژه انتخاب خواهد شد.

***BiDaK***
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 16:24 عصر
سلام.چنتا سوال:
1. سایت اصلی نهاد کی بالا میاد؟
2. جمعه آزمون گرفته میشه و یک روز بعدش یعنی شنبه نتایج آزمون داده میشه.برنامه ی هفته ی بعد چیه بعداز آزمون؟
3. سامانه ی نهاد از کی شروع به کار میکنه؟
4. حق عضویت ها کی مطرح میشه و برنامه های مشخص شده واسه اعضا و اعضا برای نهاد کی شروع میشه؟

MMSHFE
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 19:57 عصر
1- اگه زنده باشم، همین هفته.
2- مدیر دپارتمان PHP رزومه اعضا رو برحسب نتایج آزمون تکمیل میکنه و به دپارتمان آموزش میگه که توی چه بخشهایی اعضا ضعیف هستن تا آموزشهای لازم تولید بشه.
3- سامانه نهاد فعلاً همینطوری هم کار میکنه ولی من تا فردا جمع بندی امکانات لازم رو به کسانی که اعلام آمادگی کردم میدم تا کار رو شروع کنن.
4- توی همین ماه حق عضویتها تعیین میشه و اولین حق عضویت رو اعضا پرداخت میکنن منتها قبلش باید سایت نهاد بالا بیاد تا میزان حق عضویت اعضا قابل پیگیری باشه.

Tarragon
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 17:37 عصر
با سلام
دوستانی که عضو دپارتمان PHP هستند فردا باید آزمون بدند.
یوزر نیم و پسورد هم براشون اس ام اس شده.(و می شه!)
اگر کسی اس ام اس براش نیومده احتمالا گوشیشون در بلک لیست مخاربرات هستش با استفاده از آموزش های آقای شهرکی از بلک لیست درش بیارند.
با تشکر.

dousti_design
پنج شنبه 03 بهمن 1392, 17:40 عصر
نحوه برگذاری آزمون به چه شکل هست؟ من اصلا در جریان نیستم!
دو هزارمین پست تاپیک هم مبارکه! :)