PDA

View Full Version : گفتگو: تشکیل نهاد حمایت از برنامه نویسان

صفحه : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

MMSHFE
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 09:35 صبح
در پی صحبتهایی که در این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?397215-%D9%86%D8%AA%DB%8C%D8%AC%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%87%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%87!) و همچنین نشست برگزار شده در اصفهان (http://barnamenevis.org/showthread.php?390458-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%86%D8%B4%D8%B3%D8%AA-%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1-PHP-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86) داشتیم، تصمیم گرفتیم نهادی رو متشکل از خود برنامه نویسها برای حمایت از این حرفه تشکیل بدیم.
لینک صفحه فیسبوک نهاد (https://www.facebook.com/groups/273702676105101/?bookmark_t=group)
هدف اصلی این نهاد، اینه که فعالان حوزه IT دغدغه درآمد ثابت و مشخص نداشته باشن تا مجبور بشن به هر قیمتی کار کنن و بازار کار این حوزه به این وضع دچار بشه که پروژه های خیلی سنگین و حجیم با قیمت 200 هزار تومان پیشنهاد داده بشه.
لطفاً برای ثبت نام در ایران نهاد، یک ایمیل با عنوان «عضویت در ایران نهاد» با محتوای زیر به mail.hosseinzadeh@gmail.com (mail.hosseinzadeh@gmail.com) بفرستید:

1- نام و نام خانوادگی حقیقی
2- شماره تلفن همراه اصلی (دریافت پیامکهای تبلیغاتی غیرفعال نشده باشد) - شناسه کاربری و رمز عبور و اطلاعیه ها به این شماره ارسال میشوند
3- آدرس ایمیل رسمی
4- عکس پرسنلی 3x4 با حداقل ابعاد 150x200 پیکسل و تراکم 72dpi که واضح باشد (تار یا فاقد کیفیت نباشد) - ترجیحاً با پس زمینه سفید
5- شناسه کاربری شما در سایت برنامه نویس
-----
ارسال همه اطلاعات فوق الزامی است.

همچنین برای خارج کردن شماره موبایلتون از لیست سیاه مخابرات (یعنی فعال کردن پیامکهای تبلیغاتی)، از خطوط همراه اول عدد 2 رو به شماره 8999 و برای خطوط ایرانسل عدد 1 رو به 5005 ارسال کنید. در غیر اینصورت پیامکهای ایران نهاد به دست شما نخواهد رسید.
اهداف کلی نهاد (این فهرست به مرور تکمیل میشه، پس مرتباً به پست اول این تاپیک مراجعه کنید) :
1- تعریف پروژه های جدید مطابق با نیاز روز جامعه IT
2- قبول پروژه از مشتریان و قیمتگذاری عادلانه
3- تقسیم پروژه ها به صورت منصفانه و گردشی بین اعضا به نحوی که اعضای نهاد، بیکار نمونن
4- برگزاری سمینارهای عمومی و تخصصی با هدف تبیین اهداف نهاد و توجیه مشتریان درخصوص اصول قیمتگذاری
5- آموزش برنامه نویسی خلاق به اعضا با هزینه بسیار کم
6- برگزاری دوره های آموزشی تکنیکها و ابزارهای نوین برنامه نویسی برای اعضا با هزینه بسیار کم
7- راه اندازی و تشکیل جلسات متعدد در شهرهای مختلف جهت معارفه اعضای جدید و تبادل تجربیات بین اعضا
8- آموزش اصول «برنامه نویسی» به جای «کدنویسی» به اعضا
9- ورود نهاد به قراردادهای بزرگ و پشتیبانی از اعضایی که درصورت فعالیت انفرادی نمیتونن پروژه های مهم بگیرن
10- ثبت پروژه های انجام شده در کارنامه نهاد به اسم همون اعضایی که کار رو انجام دادن و تشکیل پروفایل اختصاصی برای هرکدوم از اعضا به نحوی که پروژه های انجام شده هر فرد در داخل نهاد، قابل مشاهده باشه
11- راه اندازی و مدیریت سایت اختصاصی نهاد برای قبول سفارش جدید و اعلام قیمت مرجع نهاد بعد از مشورت داخلی با اعضا و همچنین مشاهده پروفایل اختصاصی و رزومه اعضا، مشاهده نمونه کارها و...
12- ایجاد و گسترش یک Framework اختصاصی PHP با هدف سادگی و رعایت استانداردهای برنامه نویسی جهانی جهت پرهیز از کدنویسی نامرتب و غیر اصولی (اسپاگتی) در پروژه ها
13- تهیه، تکثیر و توزیع مجموعه های آموزشی در قالب CD و DVD و PodCast بین اعضا بصورت رایگان و فروش بصورت عمومی با برند نهاد
اصول زیربنایی نهاد (این فهرست هم درحال تکمیل شدنه) :
1- این نهاد قرار نیست هیچ کسی رو مجبور به رعایت اصولش بکنه. مثلاً اعضا میتونن درصورت تمایل، مطابق قیمت خودشون کار کنن، نهاد فقط پیشنهاد میده و اگه در چهارچوب اصول نهاد پیش رفتن، از امتیازاتش بهره میبرن.
2- نهاد نمیخواد جلوی جامعه بایسته یا سیاست کلی قیمتگذاری کشور رو تغییر بده، بلکه فقط قیمتهای خودش رو در این آشفته بازار صنعت IT پیشنهاد میده و اگه پروژه رو با توجه به اعتبارش گرفت، بین اعضای خودش تقسیم میکنه.

majidariamanesh
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 09:53 صبح
تا شقایق هست زندگی باید کرد!

موفق باشی مهندس و موفق باشیم:D

ravand
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 10:13 صبح
خیلی خوبه مهندس.
حالا برای اعلام قیمت ها سایت اختصاصی رو راه اندازی میکنید؟ یا نه فقط به خود برنامه نویس وقتی باهاتون تماس گرفت یه پیشنهاد میدید؟
دوم اینکه قراره ما برای تبادل اطلاعات و تجربیات خودمون هر ماهی یه نشستی برگزار بکنیم یا اینترنتی با هم در ارتباط باشیم؟
از زحماتتون متشکرم.

MMSHFE
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 10:17 صبح
بله سایت اختصاصی خواهد بود. البته من یک ایده هم داشتم که میخوام درموردش نظر بدین:
اسم: آفرینش افکار ژوگل
سایت: www.xoogle.ir
امتیازها: تداعی مفاهیم خلاقیت و نوآوری و ایده، استفاده از حروف ژ و x که هر کدام در زبان فارسی و انگلیسی جزو حروف نادر هستند و باعث ماندگار شدن اسم در ذهن میشن، نزدیکی به نام گوگل (هم در املای فارسی و هم در انگلیسی)
راستش، من قبلاً این سایت رو داشتم و توی مدتی که فعالیت میکردیم، وقتی «طراحی سایت» رو توی گوگل جستجو میکردین، توی صفحه اول بود (لینک 2 یا 3) ولی مدتی هست که نرسیدم براش وقت بگذارم. دامنه و همه چیز آماده است و گرفته شده. فقط اگه موافقت بشه و اسم نهاد رو ثبت کنیم، فکر میکنم خوب بشه. ضمناً سایت blinks.ir هم توسط ژوگل طراحی شده.

ravand
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 10:24 صبح
اینکه این ژوگل چه کسی هست؟ اسم دانشمندی چیزیه؟
اسم نهاد قراره چی باشه؟ باید یه اسمی بذاریم که به نهاد بیاد.

MMSHFE
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 10:26 صبح
من که درمورد اسم توضیح دادم. نه اسم هیچ فرد خاصی نیست. فقط یک اسم خاصه. اونهم بعنوان پیشنهاد گفتم چون اسمش بنظرم جالبه و ازطرفی دامینش هم گرفته شده.

MMSHFE
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 10:29 صبح
البته سایت ممکنه به ظاهر شبیه پونیشا یا امثال اون باشه ولی فرقش اینه که هرکی از راه رسید قیمت نمیده و قیمتهای پیشنهادی اعضا بصورت داخلی بررسی میشه و نهایتاً قیمت مرجع توسط خود نهاد به مشتری اعلام میشه.

ravand
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 10:32 صبح
مثلا USA مخفف United States of America هست و خیلی از نهاد ها و گروهها یه مخفف میسازن. برای همین پرسیدم که اسم نهاد چی هست؟
مثلا ً انجمن برنامه نویسان ایران ، برنامه نویسان ایران ..............

MMSHFE
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 10:34 صبح
فکر نمیکنم لزوماً باید اسممون مخفف چیزی باشه. آخه معمولاً مخففهای فارسی هم درست و درمون از آب در نمیاد. مثلاً انجمن برنامه نویسان ایران میشه «ابا» یا «ابنا» که آدم یاد خبرگزاریها میفته. اصولاً بنظرم بد نیست حتی توی نامگذاری هم نوآوری داشته باشیم.

ravand
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 10:36 صبح
آخه مشکل اینه که من از گوگل و شرکتش بدم میاد :لبخند:

MMSHFE
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 10:39 صبح
لابد چون خودتون SE نوشتین اینو میگین :چشمک:. بهرحال باید قبول کنیم که 70٪ ترافیک اینترنت دنیا از صفحه گوگل شروع میشه و هر اسمی که بهش نزدیک باشه، راحت بخاطر سپرده میشه. نمیشه بخاطر یکسری تعصبهای خاص، امتیازاتی که میتونیم داشته باشیم رو نادیده بگیریم. درهرحال نظر شما محترم هست و منتظریم ببینیم بقیه دوستان چه نظری دارن.

ravand
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 10:43 صبح
لابد چون خودتون SE نوشتین اینو میگین. بهرحال باید قبول کنیم که 70٪ ترافیک اینترنت دنیا از صفحه گوگل شروع میشه و هر اسمی که بهش نزدیک باشه، راحت بخاطر سپرده میشه. نمیشه بخاطر یکسری تعصبهای خاص، امتیازاتی که میتونیم داشته باشیم رو نادیده بگیریم. درهرحال نظر شما محترم هست و منتظریم ببینیم بقیه دوستان چه نظری دارن.

:قهقهه:
نه مهندس اونی که من نوشتم موتور جستجوگر نیست.
اینکه میگم از گوگل بدم میاد. چون توی اینترنت برای خودش یه دیکتاتور شده. :لبخند:
خوبه که یه اسم ایرانی انتخاب باشه. این نظر من بود .

MMSHFE
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 10:46 صبح
نمیدونم والا. راستش منظورتون رو از دیکتاتور متوجه نمیشم. آخه گوگل که مثل مایکروسافت نیست که انحصاری کار کنه. خیلی از بخشهای کارش (مثل Android و...) رو Open Source گذاشته. اینکه به یک غول تبدیل شده هم بنظرم بخاطر تخصصشون هست و اینکه کارشون واقعاً با کیفیته وگرنه هیچکس رو مجبور نکرده از موتور جستجوش استفاده کنه یا بازار موبایل رو بخواد در انحصار بگیره و یا بگه مرورگر فقط Chrome ! حتی روی Android مرورگر Firefox رو هم مجوز نصب میده. این چیزها فکر کنم خلاف دیکتاتوری باشه. بهرحال بهتره از موضوع اصلی بحث که نهاد هست، خارج نشیم.

engmmrj
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 10:52 صبح
بله سایت اختصاصی خواهد بود. البته من یک ایده هم داشتم که میخوام درموردش نظر بدین:
اسم: آفرینش افکار ژوگل
سایت: www.xoogle.ir (http://www.xoogle.ir)
امتیازها: تداعی مفاهیم خلاقیت و نوآوری و ایده، استفاده از حروف ژ و x که هر کدام در زبان فارسی و انگلیسی جزو حروف نادر هستند و باعث ماندگار شدن اسم در ذهن میشن، نزدیکی به نام گوگل (هم در املای فارسی و هم در انگلیسی)
راستش، من قبلاً این سایت رو داشتم و توی مدتی که فعالیت میکردیم، وقتی «طراحی سایت» رو توی گوگل جستجو میکردین، توی صفحه اول بود (لینک 2 یا 3) ولی مدتی هست که نرسیدم براش وقت بگذارم. دامنه و همه چیز آماده است و گرفته شده. فقط اگه موافقت بشه و اسم نهاد رو ثبت کنیم، فکر میکنم خوب بشه. ضمناً سایت blinks.ir هم توسط ژوگل طراحی شده.
rank شو چک کردم 2 بود . و نام خیلی خوبی هم هست .
به نظرم .Com باشه با کلاس تره.

MMSHFE
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 10:54 صبح
با این وضع تحریمها فکر کنم اگه ir. کار کنیم بهتر باشه. بخصوص که دامنه فعالیتمون ایرانه.

majidariamanesh
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 10:57 صبح
استاد شهرکی عزیز به هر حال همه میدونیم نام دامنه چه تاثیر مهمی روی سئوی سایت داره و من دوست دارم به شما اعتماد کنم تو این زمینه

البته خودم به شخص از نامهای ایرانی خوشم میاد اما خیلی چیزا هست که باید تو این نام لحاظ بشه:-)

engmmrj
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 11:16 صبح
به یک سرور اختصاصی قدرتمند هم احتیاج داریم .
به نظر من هاست ،دامین ، سرور مجازی هم میتونیم اجاره بدیم .

Jarvis
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 11:26 صبح
سلام

با دلایلی که آقای شهرکی فرمودند اسم خوبی هست

dousti_design
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 11:47 صبح
3- تقسیم پروژه ها به صورت منصفانه و گردشی بین اعضا به نحوی که اعضای نهاد، بیکار نمونن
نحوه عضو گیری به چه صورت هست؟ بنظرم باید به نسبت پروژه های موجود عضو گیری بشه تا اعضا بیکار نمومنند. مثلا توی سایت در مقاطعی از زمان عضوگیری به حالت معلق درمیاد و تا اطلاع ثانوی عضوی پذیرفته نمیشه. بعد پروژه که زیاد شد ثبت نام آزاد میشه.
و یا اینکه ثبت نام پذیرفته بشه ولی وضعیت اکانت کاربر توی یه حالت خاصی باشه مثلا به اسم "معلق" معنیش هم اینه که فعلا به این اعضا پروژه ای داده نمیشه تا اطلاع ثانوی. بعد پروژه که زیاد شد بهش ایمیل زده میشه و حالت کاربریش مثلا میشه "استاندارد" یا "عضو دائم" یا همچین چیزایی.

اصول زیربنایی نهاد (این فهرست هم درحال تکمیل شدنه) :
1- این نهاد قرار نیست هیچ کسی رو مجبور به رعایت اصولش بکنه. مثلاً اعضا میتونن درصورت تمایل، مطابق قیمت خودشون کار کنن، نهاد فقط پیشنهاد میده و اگه در چهارچوب اصول نهاد پیش رفتن، از امتیازاتش بهره میبرن.
2- نهاد نمیخواد جلوی جامعه بایسته یا سیاست کلی قیمتگذاری کشور رو تغییر بده، بلکه فقط قیمتهای خودش رو در این آشفته بازار صنعت IT پیشنهاد میده و اگه پروژه رو با توجه به اعتبارش گرفت، بین اعضای خودش تقسیم میکنه.
بنظم اینم اینجا اضافه کنید که:
نهاد به هیچ عنوان به دنبال سود شخصی(برای مدیران نهاد) و برداشت پورسانت و... نیست و صرفا برای حمایت از صنف برنامه نویسان و طراحان سایت ایجاد شده.

سایت: www.xoogle.ir

این سایت هم اسمش خوبه هم دامنش سئوی خوبی داره.
در مورد اسم هم بنظرم چندراه وجود داره:
1 - یه اسم ایرانی لطیف:لبخندساده: مثل: نهاد حمایتی شبنم، نهاد آریا، نهاد حمایتی اطمینان و...
2 - یه اسم تکنولوژیک مثل همین ژوگل و...
3 - یه اسم که مخفف یه کلماتی باشه(انگلیسی) مثل: institution of programmers protection (iopt) یه همجین چیزایی زبانم زیاد خوب نیست :لبخندساده:

اهداف کلی نهاد (این فهرست به مرور تکمیل میشه، پس مرتباً به پست اول این تاپیک مراجعه کنید) :
به نظرم اینجا اینم میشه اضافه کرد که برنامه نویس های جوان تر و کم تجربه تر میتونن از تجربیات و دانش برنامه نویسای با تجربه عضو نهاد استفاده کنند و اصطلاحا خودشون رو بالا بکشند.

eshpilen
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 11:52 صبح
ژوگل؟!
بابا این اسم چیه.
این اسم حداکثر برای یه شرکت کوچک تا متوسط خوبه. مگر اینکه خیلی معروف و برند بشه که برای شرکتهای بزرگ هم بشه استفاده کرد به زور اعتبار و معرفیش از طرق دیگر.
شما مثلا میخواید بعنوان یک سازمان با اهداف جدی و مهم مطرح بشید.
این اسم جدیت کافی نداره بنظر بنده.
یه چیزی رسمی تر مثل سازمانها و ارگان های دولتی باشه بهتره.
البته نه دقیقا شبیه اونا.
یجوری که مشخص باشه دولتی نیست، ولی در عین حال یک سازمان جدی و ساختاریافته و دارای اعتبار است.

این اسم از جهت دیگر هم میتونه اینطور تداعی کنه که از گوگل خواسته تقلید و کپی برداری و سوء استفادهء برندی کنه.
بنابراین یخورده ضایع هست از این نظر هم.
یعنی سازمان برنامه نویسان ایران اینقدر خودش استقلال و خلاقیت و اعتمادبنفس نداشت که مثل افراد عادی/منفرد و سودجوها دست به اینطور کپی برداری های سطحی نزنه؟

eshpilen
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 11:54 صبح
راستی کسانی که با CMS پروژه تحویل میدن هم از نظر شما جزء این جامعه/سازمان برنامه نویسان محسوب میشن و میتونن توش شرکت کنن و با همون CMS خیلی از پروژه ها انجام بشه؟

برنامه نویسان زبانهای دیگر مثل ASP.NET چی راستی؟
میخواید فقط انحصاری با PHP و اینها کار کنید یا زبانها و فناوری های دیگر رو هم ساپورت میکنید؟

$ M 3 H R D A D $
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 12:05 عصر
ما قرار نیست پرونده تحلیل اهداف نهاد و تو اون مواردی که اقای شهرکی فرمودند بسته کنیم و استارت بزنیم
دوستان هر نظر و سوالی دارند بپرسند
درمورد اسم هم هر کسی هر ایده ای داره اسم بگه تا به یک اسم بهتری برسیم و همه پسند باشه البته دلایلی که بابت اسم ژوگل اورده شده مهم هستند اما شاید یک اسم بهتر هم باشه

همه دوستان میتونند مورد حمایت قرار بگیرند برادر اشپیلن
اگه بتونیم هر قشری و پوشش بدیم میتونیم بگیم موفق هستیم ( مثل رهبری یک لشکر بزرگ با اخلاق و عملکرد مختلف )
حتما اونیکه با سی ام اس کار میکنه یا حتی سایت 50 تومنی میزنه یک دلیلی واسه خودش داره که ما اونو به اسم مشکلی داره.... تعبیر میکنیم... پس باید رفعش کنیم تا مثل ما فکر کنه

dousti_design
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 12:08 عصر
برنامه نویسان زبانهای دیگر مثل ASP.NET چی راستی؟
میخواید فقط انحصاری با PHP و اینها کار کنید یا زبانها و فناوری های دیگر رو هم ساپورت میکنید؟
نقل قول از پست آغازین تاپیک:

هدف اصلی این نهاد، اینه که برنامه نویسها (در گام اول، PHPکارهای عزیز و در مراحل بعدی، کلیه برنامه نویسانی که عضو نهاد میشن)

$ M 3 H R D A D $
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 12:09 عصر
من با فرم های اماده درخواست کار + عضویت + پروژه مخالف هستم
همه چیز باید درخواست متنی باشه و البته یک سری پارامتر باید توش لحاظ شده باشه ( متن خاص کلمه خاص و موارد خاص ) و دپارتمان های مختلف داشته باشیم و اون درخواست بره به اون بخش و ایمیل بشه برای مدیران و بررسی کنند
زیاد نباید سیستمتیک باشه مثل عضویت های معمولی

چون ما نمیخوایم همه و در حد یک نام کاربری بشناسیم فقط !

eshpilen
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 12:18 عصر
درمورد اسم هم هر کسی هر ایده ای داره اسم بگه تا به یک اسم بهتری برسیم و همه پسند باشه البته دلایلی که بابت اسم ژوگل اورده شده مهم هستند اما شاید یک اسم بهتر هم باشه

اینطور پابلیک اسم بگیم یوقت یکی ممکنه پیشدستی کنه بره بگیرش. نه؟

$ M 3 H R D A D $
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 12:27 عصر
اینطور پابلیک اسم بگیم یوقت یکی ممکنه پیشدستی کنه بره بگیرش. نه؟
فکر خوبیه
به من با اقای شهرکی پ خ کنید
توضیح هم بدید و دفاع کنید از اسم پیشنهادیتون
تو کلا امنیتی هستی حتی تو حرفات :دی خوبه خیلی

colors
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 12:31 عصر
سلام

به نظرمنم ژوگل اصلا جالب نیست, ما قراره تو ایران کار کنیم و نهادی مستقل از دولت باشیم که به اصل مشکل این صنعت کمک کنیم.
اسم ایرانی و با اصالت که نشاندهنده قدرت و تخصص کاریمون باشه. ژوگل فکر نکنم هیچ معنی داشته باشه!
مثلا اسم شرکت راهبر که تو تهرانه خیلی خوبه. هم با فرهنگو آداب رسوم ایرانی میخونه هم اینکه خودش خیلی معنی داره. ( فقط برای مثال )
همینطور هم که آقای شهرکی فرمودن, نمیشه مخفف فارسی چیزی خوبی درآورد. اگرم بشه مث همین نوپو ( نیروی ویژه پاد وحشت ) که واقعا وحشت رو به دل همه میندازه, خیلی مخوف و خطرناک میشیم.

بهتره نام با اصالت و آرام بخشی باشه که از نظر روانشانسی و معنی بتونه ذهن مخاطب و ... رو درگیر کنه, همچنین باید از نظر روانی قدرت و ثبات کافی رو داشته باشه که کاربر ناخودآگاه ذهنیتی مثبت و جدی بهش پیدا کنه.
مثلا ژوگل فقط خوب تو دهن میچرخه و کمی تو ذهن تثبیت میشه, ولی مثلا اسم همینه شرکت راهبر, واقعا خارج از بحث خود شرکت, اسمشون خیلی با معنی و قدرته.
خلاصه نمیدونم. اسمو باید چیزی مناسبی گذاشت ولی مهمتر از اسم خود فعالیته.

دوستان هم لطفا فعلا به فکر لوگو و طرح و پیش نماش و UI و ... نباشید. فعلا نه به باره نه به داره.(مثل کردی). شما اجازه بدین اهداف و چارت و ... همگی کاملا شفاف و مکتوب مطرح و تشکیل بشن. بعد راس های مدیریتی و نحوه فعالیت و درآمد و هزینه و ... مشخص بشن و بعد اون اسم و دامین و طرح انتخاب بشه.

در ضمن اگه جناب شهرکی منظورشون از چیزی مث پونیشا, شکل بصریش بود, باید بگم بسیار بد سلیقه هستین و پونیشا طراحیش افتضاحه.( البته ببخشید قصدم بی ادبی نیست(بلاخره اگه بخوایم تو همچین راهی موفق بشیم, باید همگی انتقادپذیر و جدی باشیم) ). چون این سایت باید انقدر مناسب و با قدرت از هر نظر مثلا امنیتی و سرعت و بصری و امکانات و ... خوب باشه که مردم به راحتی بتونن استفاده و ازش بازدید کنن و ...
به امید خدا بعد از ثبتیت راه کارو اهداف و تشکیل کلیمون, باهم و با دلیل طرحی رو طبق همه استاندارهای طراحی و برنامه نویسی مشخص و اجرا میکنیم. حتی میشه قبل از شروع همچین کاری, افراد داوطلب به صورت شخصی طرحی رو برای وب سایت ارائه بدن و با نظرسنجی یکی انتخاب و ادیت نهایی بشه.

ولی مهمتر از همه مشخص کردن اهداف و چارتمون هست.

$ M 3 H R D A D $
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 12:52 عصر
"اسم ایرانی و با اصالت که نشاندهنده قدرت و تخصص کاریمون باشه
کار و سرمایه ایرانی همین و بسط بدیم خوبه یعنی با این دید اسم انتخاب کنیم
ما میخوایم یک کسب و کار ایرانی راه بندازیم + محصولات ایدنده که صادر میکنیم ایرانی هستند + من یک نرم افزاری دارم کار میکنم برای اداب و رسوم روستا ها و فرهنگ گویش ها
یکی از اهدافمون باید این باشه اینترنت جهانی نتونه تو لیست کشو ای هاش اسم ایران و حذف کنه که مجبور بشیم افغانستان و سلکت کنیم !

فکر نو
توش باشه هم خوبه
/////////////////////
در مورد دیزاین و اینکه سیستم تحت وب سایت قراره چه کاری کنه و بخشاش چیه فک نکنید ممنون میشم !

باید یک پروژه و بتونیم بشکونیم + تقسیم کار کنیم + تایین وضایف کنیم + یک سری تکنیک واسه جلوگیری از شکست تو پروژه کنیم

//////////
بازم میگم هدف فقط گرفتن پروژه نیست
تایین قیمت نیست
پروژه های مستمر و داوم نیست....

شاید من اینجوری فکر میکنم اما دوستان که علاقه دارند مقل من فکر کنند یا بگن که من دیگه فکر نکنم راجب این قضیه
توضیح جمله بالا : الان تو تاپیک اصفهان + تاپیک هدیه سی ام اس + و تاپیک ها مربوط.... من هرچی گفتم از اهداف مهمم نه کسی رد کرد نه تایید
اما از هتل کجا باشه + اسم پی باشه + دیزاین پی باشه + حق عضویت چقدر باشه و و وو مسائلی که میدونیم پیش پا افتاده هست همه نظر میدن که حقشون هم هست اما مشکل اون نیست !!
سکوت تو نشست اول مسکلی نبود اما برای خودتون جایگاه پیدا کنید.... برای خودتون دنبال این باشید چی میخواید
چرا 20 نفر پاشدین اومدین تا اصفهان ؟ اون همه هزینه براتون داشت هتل غذا راه خستگی و و و و

جوری باشه که من اگه به یک اسم نتو لیت همکارام تو نهاد نگاه میکنم....مقلا شهرکی...بدونم اگه این اقا الان کنار من هست یا کنا ما هست هدش چیه ؟ از کجا اومده به کجا میخواد بره وو چجوری میخواد بره ؟؟؟

همگام با ما فکر کنید تا ما از الان و مشکل حال از وجودتون استفاده کنیم نه اینده ..اینده و بزارید تو همون زمان خودش

اسم نهاد..اهدافش...سرویس هایی که میده به مشتری به برنامه نویس به ارگان ها به مناقصات به شرکت ها به دانشگاه ها به به به به ...
به کسب درامد هاش
به ایده هایی که داریم
به تجاری سازی چیست ؟
به بیزینس الکترونیکی
به بحث اموزش ها
////////////////////////////

منظور مهندس شهرکی پونیشا نبود

دریافت پروژه و کلا مزایده پروژه یک بخش کوچیک سایت و نهاد ما هست
که اصلا قرار نیست به اون شکل که سایت های دیگه دارند کار میکنند کار کنه
جون اگه قراره اونجوری باشه پس بهتره از همون سایت ها استفاده کنیم
خیلی خیلی متفاوت هست مطئنا
////////////
کار تیمی....
این از همه مهمتره...
اعتماد سازی....به این شغل به این حرفه ....کسب درامد...جوری بشه که بستری باشه که سایت تظمین بده که اقا هر عضوی ماهانه 10 هزار تومن ناغابل میره تو حسابش...هرچند کمه مثالی که زدم اما اون عضو باید بدونه که این نهاد اگه تونسته فعلا این مبلغ قابت و براش محیا کنه حتما بیشتر از اونو میتونه
مثال جامع اون میتونه یارانه ها باشه

Jarvis
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 12:53 عصر
یه اسم قبلا توی ذهنم بود "ویرا" که در زبان فارسی به معنای آموزنده هستش .. توی لغت نامه ی آنلاین دهخدا هم هستش ...
http://www.loghatnaameh.org/dehkhodaworddetail-d958c9709c844f6694348d2b3ab2f130-fa.html

$ M 3 H R D A D $
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 12:56 عصر
راستی خیلی ها نگن ما موقعیت کار تو فلان ارگان دولتی و نداشتیم مثل شما اقا مهرداد !
ما سنمون کمه !
ما حرفه ای نیستیم....

همه اینا باعث میشه شما یک سنگ بزرگ با دستای خودتون بندازین جلو خودتون؟
اقا مصطفی از کچا شروع کرد ؟ من حقیر از کجا ؟ یکی دیگه از کجا ؟
چی و فدا کردند بزرگامون که موفق شدند ؟

هر کسی تو هر لول و سطح مشکل داره + هدف داره + حرفه داره

هرکی به سهم خودش حرف بزنه نطر بده و از نهاد انتظار هاشو بخواد
////////////////

دو روز دیگه من بیام بگم هر عضو رسمی و عضو دایره اصلی نهاد بیاد دویست هزارتومن پول بده

پیش خودت نمیگی چرا ؟ چی به من میرسه ؟ کجا و جچوری گره از مشکلات من باز میکنه این نهاد ؟؟

پس بگو مشکلت جیه
خواستت چیه
هدفت چیه
نیازت پیه
خودت چی میتونی به ما نفع برسونی ؟
؟؟
؟
؟

$ M 3 H R D A D $
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 13:04 عصر
یه اسم قبلا توی ذهنم بود "ویرا" که در زبان فارسی به معنای آموزنده هستش .. توی لغت نامه ی آنلاین دهخدا هم هستش ...
http://www.loghatnaameh.org/dehkhodaworddetail-d958c9709c844f6694348d2b3ab2f130-fa.html

اسامی و پ خ کنید
یک اسم خوب ذهن بقیه و باز میکنه
از طرفی هم میتونه ذهن و دور کنه

با احترام به اقا مصطفی من 50 درصد اسم پیشنهادی ایشون و قبول داشتم اما چون خودم هنوز پیشنهادی نتونستم بدم گفتم اگه دوستان قبول دارند من 50 درصد دیگه و میزارم به حساب دلایل منطقی که برای اسم پیشنهادیشون اوردند.
اما این اسم شاید به دوستان بگه اسم باید مربوط باشه به شرکت های بزرگ دنیا ! نه !
apple
سیب
خوب که چی ؟
شاید اگه انقدر معروف نبود این اسم به گوشتون میخورد حتی برای بار دوم اسمش و به ذهن می اوردید ؟ نه

ما قراره اکثریت مشتری هامون ایرانی باشند و ازون ور کارای بین المللی هم کنیم و یوزر ها و مراجعه کنندگان اون ور ابی هم داشته باشیم
پس باید اهداف و فرهنگ خودمون و جا بندازیم

اسم های اریا ای + پارسی + اسم بزرگامون + اسم اولین کسی که این مرز و بوم به ما افتخار رسوند
مثل دکتر حسابی مثل ساعرامون + مثل ذکریا راضی
اینا ای که میم اسم نیستند و اینا واسه این مگم که ذهنمون باز بشه
که ما اگه تو دنیا به هوش و عقلمون حسودی میکنند از نسل اون ادم ها هستیم

و فرهنگ غربی نباید برامون تاثیر داشته باشه
البته چیزها ای مثل تئوری ها و مدل های استاندارد نرم افزاری و نمیشه گفت چون غربی ها گفتند بزاریم کنار...اونا استاندارد علم کامپیوتر هستند
منظور من اسم و هدف ما هست

$ M 3 H R D A D $
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 13:15 عصر
باید پارت سازمانی تشکیل بدیم بعد از انجام پیش زمینه ها
باید یاد بگیریم تو گروه چجوری کار تیمی انجام بدیم
باید یاد بگیریم چطوری انجام وضیفه کنیم و مسئولیت پذیر باشیم

اسپانسر میگیریم و تو دوره های مدیریت شرکت می کنیم
دوره های کسب و کار
ما باید بیشتر از if و else بلد باشیم
چون بعد چند سال دیگه کد نمینویسیم باید رهبری کنیم شرکت شخصیمون و پروژه هامون و
ما اگه از نقطه به نقطه کشور دور هم جمع میشیم هدف فقط این نیست که چند تا پروژه انجام بدیم تا نمیریم !!! عذر انقدر داغ هستم تو حرفام.
باید یک پروژه انجام بدیم که بترکیم از پول :لبخندساده:

چرا ؟؟
چون من که یک نفر هستم همیشه گوشه ذهنم یک ایده دارم و میگم اگه بشه.....چی میشه... همون اگه بشه...یعنی من و خیلی خیلی خیلی ...یخلی راضی میکنه
پس اگه این فکرا بره رو هم و بشیم " ما " حساب کن پی میشه....
یک محصول بزرگ داشته باشیم
یک اتوماسیون درون اداری
ک بیاد جلوی تکثیر اسکناس و بگیره + جلوی نامه نگاری ها و اتلاف وقت و بگیره
بیاد جلوی استفاده بی رویه پنها باند اینترنتی و بگیره
بیاد یک فرهنگی و جا بندازه
بیاد تو تولید کاری کنه

قبت و درج دیتا تو بان و بزاریم کنار یک دید داشته باشیم و بس
بیاییم یک سایت ساز فوق حرفه ای داشته باشیم که با پند تا کلیک این سایت و ها و بسازیم و اژولار باشه که دیگه وقت حتی مبتدی ترین عضو نهاد بجای اینکه کار رو سی ام اس باشه این باشه ک مقالات بخونه کتاب بخونه و علمش و زیاد کنه ............... چون اونه که جونه !!! اونه که انرژیش بیشتر از منی هست که خسته شدم از دویدن...

////////////
واسه مبتدی ها میگم : ما بیشتر از همه به شما نیاز داریم دلیلش بالا گفتم

$ M 3 H R D A D $
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 13:16 عصر
راستی الان یکی از دوستان پ خ داد اسم پیشنهاد کرد
مشترکن به جفتمون ( بنده و اقا شهرکی ) بفرتین که من هی فوروارد نکنم و از طرفی هم نظر شخصی ندم

colors
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 13:58 عصر
در ضمن حتما باید نهاد جداگانه ای برای تایپ صحیح فارسی تشکیل بدیم که این داش مهرداد ما یکمی بهتر بتایپه. :لبخند:

colors
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 14:02 عصر

معنی خیلی شرطه هاا. ما بیشتر کنترل کننده و کمک کننده هستیم تا آموزش دهنده

Veteran
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 14:14 عصر
وای مهرداد چقدر پست میدی شما ی بار بشین تمام مطالب رو توی یک پست ارسال کن

راست میگه اسم ی جورایی جدیت نداره
اما به هرحال فعلا روی اسم زیاد بحث نکنیم
اول بیایم روی خود سیستم که باید چی و چجوری باشه بحث و تبادل نظر کنیم

در ضمن حتما باید نهاد جداگانه ای برای
تایپ صحیح فارسی تشکیل بدیم که این داش مهرداد ما یکمی بهتر
بتایپه

تاییییییییید میکنم !
باید یک نشست برای این مشکل هم برگذار کنیم

کامروا
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 14:22 عصر
در مورد دیزاین و اینکه سیستم تحت وب سایت قراره چه کاری کنه و بخشاش چیه فک نکنید ممنون میشم !

نمی خواهید کار و نحوه ی فعالیت سیستم رو بصورت جزئی تر بیان کنید تا دوستان نظر بدهند ؟

WOLF_MEHRDAD
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 14:46 عصر
سلام دوستان

MMSHFE
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 14:59 عصر
ببینید یک نکته رو همین اول کار بنظرم میاد لازمه بگم:
نهاد بعنوان یک مرجع که قراره به اعضای خودش سودرسانی کنه، برای بقای خودش لازمه که خودش هم هزینه هاش رو تأمین کنه. مثل یک بانک که در اصل برای سودرسانی به مردمه و یک نهاد خدماتی محسوب میشه ولی همه قبول دارن که بالأخره خودش هم باید سود کنه و اصولاً اگه خودش سودرسانی نداشته باشه، کسی بعنوان یک بنگاه اقتصادی بهش اعتماد نمیکنه. فعالیتهایی که در نهاد انجام میشه، نیاز به گذاشتن وقت و انرژی داره و همه اینها باعث میشه اعضای اصلی هیأت مدیره و گردانندگان اصلی نتونن پروژه آزاد و شخصی دیگری بگیرن. پس باید یه جورایی هزینه هاشون تأمین بشه. این هزینه ها از محل برگزاری دوره های آموزشی و نشستهای مختلف و بخش اندکی از درآمد حاصل از پروژه ها (مثلاً در حد 5٪) تأمین میشه چون بهرحال گرفتن پروژه ها و دوندگیهای اداری و... هم هزینه داره و منصفانه نیست اگه بگیم تمام درآمد پروژه ها فقط به انجام دهندگان برسه چون بدون وجود نهاد، پروژه های بزرگ رو با قیمتی که برای برنامه نویسها منصفانه باشه نمیتونستن بگیرن (وضعیتی که الآن داریم).

MMSHFE
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 15:02 عصر
درمورد اسم هم من فقط یک پیشنهاد دادم (مثل بقیه). اسامی رو پیشنهاد میدیم و یکجا ثبت میکنید و به رأی میگذاریم و هر اسمی که رأی بیاره انتخاب میکنیم. هیچ چیزی توی نهاد قرار نیست تحمیل بشه. فقط تقاضا دارم اسم پیشنهاد بدین نه اینکه اصول رو بگین چون اصول رو تقریباً همه میدونیم. مثل من اسم بگین و دلایل انتخاب رو هم بیان کنید. از جنبه های مختلف (فنی، تاریخی و...)

MMSHFE
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 15:04 عصر
نمی خواهید کار و نحوه ی فعالیت سیستم رو بصورت جزئی تر بیان کنید تا دوستان نظر بدهند ؟
فعلاً اهداف کلی مشخص بشه و بعد درمورد جزئیات صحبت کنیم فکر کنم بهتره.

MMSHFE
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 15:06 عصر
به یک سرور اختصاصی قدرتمند هم احتیاج داریم .
به نظر من هاست ،دامین ، سرور مجازی هم میتونیم اجاره بدیم .
برای خود نهاد که قطعاً سرور اختصاصی میخوایم ولی فکر میکنم فعالیت در زمینه اجاره هاست و دامین و... از اهداف نهاد دوره. میتونیم نهایتاً یک بخش فرعی و کوچک تشکیل بدیم برای این کار که کمک به رفع نیازهای نهاد بکنه ولی این کارها جانبی هست.

$ M 3 H R D A D $
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 15:22 عصر
در ضمن حتما باید نهاد جداگانه ای برای تایپ صحیح فارسی تشکیل بدیم که این داش مهرداد ما یکمی بهتر بتایپه. :لبخند:

نهاد ؟؟؟ برو بالاتر....:افسرده:

refugee
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 15:37 عصر
روند اسپم نده :لبخند:

با مهندس موافقم . اگه یه همچین سایتی باشه ( البته اگه هدفش خیر باشه و کارمز نگیره و عادلانه بین اعضا برخورد کنه ) خیلی عالی است .

در مورد اسم " ژوگل " فکر میکنم مناسب همچین سایتی نباشه ( تقلید - همیشه سعی میکنم خودم باشم تا تقلید از دیگری , انسان هایی پیشرفت میکنند که خودشونباشن , مسلما گوگل هم تقلیدی از دیگری نبوده )

اگه یه اسم فارسی با معنی مرتبط با این موضوع و کوچیک و تو حافظه بمانه بذارین بهتره ...

حرف آخر : موافقم :بوس:

majidariamanesh
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 15:40 عصر
آقای شهرکی دریافت نماد اعتماد الکترونیکی هم میتونه تو پیشبرد اهدافمون کمک کنه بنظرم :-) چیزی که باعث شد من به پونیشا اعتماد نکنم هنوز

rezaonline.net
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 15:47 عصر
پست های دوستان رو خوندم .
با عرض معذرت خیلی حاشیه میرید .
مساله انتخاب نام مهمه اما الان زمانش نیست !
اهداف و قوانین که مطرح شد تا حدودی ، بهتره بصورت شسته رفته مطرح بشه و عضو گیری شروع بشه .
مدارک مورد نیاز برای عضو گیری و هزینه های مورد نیاز و ... .

بهتره لیستی از اعضای متقاضی اکنون مشخص بشه .
کسائیکه در نهایت عضو نهاد هستن مشخص بشن .
من الان دیشب یه سفارش نسبتا سنگین داشتم که چون خودم وقت نداشتم بازم کنسل کردم .
خیلی دوست داشتم بگم سفارش رو توی نهاد انجام میدیم اما نه سایتی بود نه اعضایی پس ...

مسائل فروش هاست و سرور و اینام چیزهای حاشیه ای هست باز .
ما نمیخواییم درآمد زایی داشته باشیم ، ما میخوایم همه برنامه نویسها وقتی پروژه ای انجام میدن به حق واقعی خودشون برسن نه اینکه این جو بازار و دلال بازی ها باعث بشه با قیمت پائین کار کنن و حقشون ضایع بشه .
سایت http://www.xoogle.ir از نظر بنده الان عالیه .
همه چیز آماده است .
فقط کافیه اسم اعضا اضافه بشه .

سایر کارهای تغییر اسم نهاد یا حالا خدمات ارائه شونده یا امکانات ، بعدا پیاده میشه .
راستی دامنه enahad.ir هم آزاده ، یه گوشه چشمی بهش داشته باشید .

SilverLearn
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 16:24 عصر
میگم به نظرم باید یه امکانی بگذاریم برای نهاد که صلاحیت اعضا مشخص بشه ... آقای شهرکی آیا به این فکر کردید ؟
بعد مثلا اعضا یک امضای اکترونیکی داشته باشن یا یه مدرکی که تحت عنوان نهاد کار کنند و....

MMSHFE
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 16:53 عصر
ببینید، از بیرون نهاد قرار نیست به اون صورت اطلاعات اعضا به بیرون درز پیدا کنه. فقط یک رزومه دارن. یعنی خود نهاد یک بانک داخلی داره از اعضا و فقط همونها توی سایت نهاد دارای صفحه اختصاصی و رزومه و... هستن. حقیقتش فایده امضای دیجیتال رو توی این قضیه متوجه نمیشم و فکر نمیکنم آنچنان ضروری باشه. بحث تأیید صلاحیت هم ازطریق مصاحبه های حضوری و نمونه کارهای داخلی که برای انجام کار بین اعضا تقسیم میشه، مشخص خواهد شد. برای مثال، زمانی یک CMS فروشگاه ساز به یک یا چند نفر سپرده میشه که قبلش کارهایی مثل اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و طراح CMSهای ساده تر رو انجام داده باشن. فکر میکنم این مسائل فعلاً اهمیت زیادی ندارن. بهتره درمورد دایره فعالیتهای خود نهاد فعلاً بحث کنیم. البته این نظر منه و نظر تک تک افراد محترمه.

***BiDaK***
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 17:55 عصر
ببینید، از بیرون نهاد قرار نیست به اون صورت اطلاعات اعضا به بیرون درز پیدا کنه. فقط یک رزومه دارن. یعنی خود نهاد یک بانک داخلی داره از اعضا و فقط همونها توی سایت نهاد دارای صفحه اختصاصی و رزومه و... هستن. حقیقتش فایده امضای دیجیتال رو توی این قضیه متوجه نمیشم و فکر نمیکنم آنچنان ضروری باشه. بحث تأیید صلاحیت هم ازطریق مصاحبه های حضوری و نمونه کارهای داخلی که برای انجام کار بین اعضا تقسیم میشه، مشخص خواهد شد. برای مثال، زمانی یک CMS فروشگاه ساز به یک یا چند نفر سپرده میشه که قبلش کارهایی مثل اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و طراح CMSهای ساده تر رو انجام داده باشن. فکر میکنم این مسائل فعلاً اهمیت زیادی ندارن. بهتره درمورد دایره فعالیتهای خود نهاد فعلاً بحث کنیم. البته این نظر منه و نظر تک تک افراد محترمه.
پس عملا کسایی که نمونه کار الان نداشته باشن و این کارای سادرو تا بحال انجام نداده باشن تازمانی که یاد بگیرنو اجرایی کننو خودشونو به بقیه برسونن توو این نهاد جایی ندارن:لبخندساده:

King-TM
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 19:20 عصر
حالا این نهاد فقط تو یه شهر خاصه یا کل ایرانو شامل میشه؟؟؟
واسه تازه کارا یا اونایی که می خوان تازه شروع کنن چه کمکی میشه؟؟؟
آموزشی داده میشه؟؟؟

MMSHFE
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 20:53 عصر
پس عملا کسایی که نمونه کار الان نداشته باشن و این کارای سادرو تا بحال انجام نداده باشن تازمانی که یاد بگیرنو اجرایی کننو خودشونو به بقیه برسونن توو این نهاد جایی ندارن:لبخندساده:
انتظار که ندارین کسی که یک پروژه ساده هم انجام نداده، یک مرتبه سیستم پرداخت آنلاین بانک جلوش بگذاریم؟ اما همونطور که قبلاً هم گفتم، یکسری دوره های آموزشی توسط نهاد برگزار میشه که با شرکت در اونها، خیلی سریع میتونه برای انجام پروژه های بزرگتر آماده بشه. درواقع توی نهاد قرار نیست پروژه به افراد فاقد صلاحیت سپرده بشه، اما قرار هم نیست افراد همیشه صلاحیت انجام پروژه های بزرگ رو نداشته باشن، بلکه قراره به مرور توی نهاد، تبدیل به برنامه نویسهای بزرگ و حرفه ای بشن. ضمناً نهاد قراره توی هر شهری که اعضا اعلام آمادگی کنن، نمایندگی داشته باشه.

***BiDaK***
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 21:18 عصر
انتظار که ندارین کسی که یک پروژه ساده هم انجام نداده، یک مرتبه سیستم پرداخت آنلاین بانک جلوش بگذاریم؟ اما همونطور که قبلاً هم گفتم، یکسری دوره های آموزشی توسط نهاد برگزار میشه که با شرکت در اونها، خیلی سریع میتونه برای انجام پروژه های بزرگتر آماده بشه. درواقع توی نهاد قرار نیست پروژه به افراد فاقد صلاحیت سپرده بشه، اما قرار هم نیست افراد همیشه صلاحیت انجام پروژه های بزرگ رو نداشته باشن، بلکه قراره به مرور توی نهاد، تبدیل به برنامه نویسهای بزرگ و حرفه ای بشن. ضمناً نهاد قراره توی هر شهری که اعضا اعلام آمادگی کنن، نمایندگی داشته باشه.
من حرفم روو پروژه دادنو پروژه گرفتن نبود.

dousti_design
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 21:30 عصر
ضمناً نهاد قراره توی هر شهری که اعضا اعلام آمادگی کنن، نمایندگی داشته باشه.
این مورد هم خودش کلی جای بحث داره. و البته خیلی خوبه اگر عملی بشه.

masato
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 21:39 عصر
سلام
من کلا با نهاد موافقم و تشکر میکنم از آقایی شهرکی
دوستان بحث حاشیه ای نکن خواهشن (بحث اسم و از این داستانا)

این خیلی خوبه

MMSHFE
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 21:58 عصر
من حرفم روو پروژه دادنو پروژه گرفتن نبود.
پس احتمالاً من منظورتون رو خوب متوجه نشدم ولی در کل باید بگم نهاد برای هر کسی که میخواد برنامه نویسی رو بطور جدی و حرفه ای و بعنوان شغل دنبال کنه، جا داره و اصلاً عقیده نداریم کسانی که نمونه کار و رزومه کامل ندارن، توی نهاد جایگاهی ندارن و نمیتونن به عضویت نهاد در بیان بلکه وقتی عضو شدن، تا وقتی که تجربه مناسب کسب نکردن، پروژه متناسب با تجربه خودشون دریافت میکنن و به مرور با مطالعه منابع آموزشی و eBookهایی که نهاد در اختیارشون میگذاره، سطح دانش و آگاهی و مهارتشون رو بالا میبرن و پروژه های بزرگتر دریافت میکنن.

refugee
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 22:32 عصر
پس احتمالاً من منظورتون رو خوب متوجه نشدم ولی در کل باید بگم نهاد برای هر کسی که میخواد برنامه نویسی رو بطور جدی و حرفه ای و بعنوان شغل دنبال کنه، جا داره و اصلاً عقیده نداریم کسانی که نمونه کار و رزومه کامل ندارن، توی نهاد جایگاهی ندارن و نمیتونن به عضویت نهاد در بیان بلکه وقتی عضو شدن، تا وقتی که تجربه مناسب کسب نکردن، پروژه متناسب با تجربه خودشون دریافت میکنن و به مرور با مطالعه منابع آموزشی و eBookهایی که نهاد در اختیارشون میگذاره، سطح دانش و آگاهی و مهارتشون رو بالا میبرن و پروژه های بزرگتر دریافت میکنن.

موافقم ...

این کار نه تنها باعث میشه طرف بیکار نباشه و با قیمت پائین تر کار نکنه بلکه میتونه از طریق همین نهاد به سطح های بالاتری دست پیدا کنه و از تجربیات بقیه استفاده کنه .

اگه میشد یه اتحادیه بین بچه ها تو هر شهر با نمایندگی یه فردی میذاشتین که مثلا اخر هفته ها بچه ها به مدت یک الی 2 ساعت دور هم جمع میشدن و هم میتونستن با هم تبادل اطلاعات کنند هم میتونن رفع اشکال و اگه سوالی داشتن از هم بپرسن ...

کار جالبی است , انشالله موفق باشید ( بنده در سطح شما ها نیستم و تا برسم به شما فکر میکنم هنوز تا اخر سال کار دارم شایدم بیشتر ... ) :ناراحت:

Veteran
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 23:23 عصر
انتظار که ندارین کسی که یک پروژه ساده هم انجام نداده، یک مرتبه سیستم پرداخت آنلاین بانک جلوش بگذاریم؟
بعضی از افراد بلدن اما تا حالا به 10000 دلیل پروژه نگرفتن
تکلیف اونا چی میشه ؟
مثلا یک فردی PHP بلده MVC بلده OOP بلده امنیت رو رعایت میکنه کد هم خوب میزنه و مخلفات دیگه مثل جی کوئری و ... رو هم بلده
اما تا حالا پروژه نگرفته
این فرد باید چیکار کنه ؟

Variable
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 23:42 عصر
سلام .
یک مرام نامه داخلی برای اعضا
یک مجوز (یا همون تحت لیسانس) یه چیزایی مثله GPL (و اینا که میدونم برای چی هست ولی شبیهش ) که بشه قانون اساسی کار
یک برند و نماد . مثله همون علامت و نماد و اعتماد که به اعضا و کارها داده بشه .

Tarragon
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 07:09 صبح
سلام
من الان نفهمیدم کجا باید ثبت نام کنیم؟
الان من علاقمندم که عضو بشم اما نمونه کار درست و حسابی ندارم (یکی سیستم مدارس هست و یکی دیگه هم سایت ایران خبر که دارم کار های آخرش رو می کنم.)

MMSHFE
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 08:38 صبح
بعضی از افراد بلدن اما تا حالا به 10000 دلیل پروژه نگرفتن
تکلیف اونا چی میشه ؟
مثلا یک فردی PHP بلده MVC بلده OOP بلده امنیت رو رعایت میکنه کد هم خوب میزنه و مخلفات دیگه مثل جی کوئری و ... رو هم بلده
اما تا حالا پروژه نگرفته
این فرد باید چیکار کنه ؟
توی پروژه های داخلی که توسط خود نهاد تعریف میشه، میتونه توانایی خودش رو نشون بده و بگه من توی این زمینه ها کار کردم و از اونجا که محدودیت زمانی توی این پروژه ها به جدیت پروژه های سفارشی نیست، میشه فرصت بدیم ببینیم چقدر مهارت داره. اما روی پروژه هایی که مشتری درخواست میده نمیشه ریسک کنیم و صرفاً با این ادعا که من میتونم، پروژه رو تحویلش بدیم و بعد از یکماه بگه نتونستم و زمان و اعتبارمون جلوی مشتریان رو از دست بدیم.

سلام
من الان نفهمیدم کجا باید ثبت نام کنیم؟
الان من علاقمندم که عضو بشم اما نمونه کار درست و حسابی ندارم (یکی سیستم مدارس هست و یکی دیگه هم سایت ایران خبر که دارم کار های آخرش رو می کنم.)
فعلاً روی اهداف کلی و برنامه های نهاد داریم صحبت میکنیم. وقتی نهاد تشکیل شد، اونوقت درمورد چگونگی عضویت تصمیم گیری خواهد شد. بنابراین فعلاً ثبت نام نداریم.

Amir_f
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 09:15 صبح
سلام خدمت دوستان
به نظر بنده ، چون هدفمون تشکیل نهاد هست از الان باید شروع کنیم به ثبت نام ( با دادن میزان عضویت ماهیانه خودمون میتونیم باعث بشیم که هم اعضا و هم مدیران جدی تر به فکر تشکیل نهاد بیافتند )

مهمترین هدفمون باید این باشه ( به نظر بنده )که چهار چوب اصلی نهاد و خط قرمز هاشو مشخص کنیم و هر چه سریع تر اعضایی که ضعیف تر هستند ( مثل بنده ) بتونیم روی یک اصول خاص خودمون رو بکشیم بالا ( بحث Frame work اختصاصی خود نهاد ) که اعضا بتونن تیمی کار کنند ، کدهایی که نوشته میشه استاندارد خاصی داشته باشه نه اینکه هر شخصی بر اساس عادتی که داره کد بنویسه که درکش برای بقیه تیم سخت باشه ! هدف نهاد شکستن پروژه بین اعضاش هست که توی کمترین زمان بتونند بیشترین سود رو بدست بیارند ، نه اینکه تک خوری کنند و فقط خودشون رو خسته کنند و بعد از انجام چند پروژه کالا برنامه نویسی رو ببوسن بذارن کنار!
به نظر من یک سایتی فعلا با یک اسم مستعار تشکیل بشه که اعضا بتونن با پرداخت عضویت ، عضو بشن . مکانی که بتونن بر اساس گفته های جناب شهرکی تمام بارش فکریشون رو به اونجا منتقل کنند ، تا پس از بررسی بهترین نظرات کاری انجام بدیم که توی کشور خودمون اولین و بهترین باشه .

MMSHFE
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 09:20 صبح
راستش من شخصاً حاضر نیستم حق عضویت توی نهادی که هنوز نه اسم داره، نه دقیقاً مشخص شده چه کارهایی میخواد انجام بده، نه ثبت شده، نه شماره حساب رسمی به اسم خود نهاد داره و... پرداخت کنم. بقیه رو نمیدونم. بنظرم اول نهاد تشکیل بشه و بعد درمورد جذب اعضا تصمیم بگیریم بهتره. اصلاً خود سیاست جذب اعضا هنوز بطور کامل مشخص نیست. فعلاً بنظرم بهتره از دوستان عزیز، کسانی که میتونن توی هیئت مؤسس عضویت داشته باشن، رزومه های خودشون رو به آقا مهرداد ارسال کنن. فکر کنم 4 نفر برای هیئت مؤسس کافی باشه. یکیش آقا مهرداده که پیشنهاد تأسیس نهاد ازطرف ایشون بوده و 3 نفر دیگه رو خودتون مشخص کنید. راستی، ایجاد Framework رو هم به اهداف نهاد اضافه کردم.

WOLF_MEHRDAD
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 13:31 عصر
نشان دادن راه درست به بعضیا که فکر میکنن راه درست رو میرن کاره سختیه

با خوندم پست آخر جناب شهرکی نشون دهنده نا امید شدن ایشون از دیگرانه ....

MMSHFE
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 13:48 عصر
چرا نا امید؟ اتفاقاً من خیلی به کسانی که میخوان توی نهاد فعالیت کنن امیدوارم. مشکلات کار هم به مرور کمرنگ خواهد شد. اگه بخوایم یک مسیر هموار رو طی کنیم که دیگه هنر نکردیم!

mohsen6500
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 15:06 عصر
سلام دوستان
بنده در کل با پیشنهاد این نهاد مثل سایر دوستان موافقم
نکته بعدی اینکه آقا مهرداد من و چندتا دیگه از دوستانی که توی نشست حرف نزدن نه به این خاطر که دغدغه نهاد رو نداشتیم نه
بلکه بیشتر (شاید تا 99 درصد)به خاطر این بود مواردی رو که میخواستیم بگیم شما و آقای شهرکی مطرح کردین و دیگه نیازی به دوباره گویی نبود
بنده هم به نوبه ی خودم با مواردی که آقای شهرکی مطرح کردن موافقم
اما در مورد نام سایت باید بگم که به هرحال چه بخوایم چه نخوایم مهمه !
و من اصلا نام سایت رو جزء موارد حاشیه نمیدونم!
به خصوص نام ژوگل رو دقیقا کپی برداری از گوگل می دونم و برای یک نهاد با این تشکیلات جالب نیست(همیشه از نام های مشابه احساس تقلید به مشامم میخورد!!!)
البته اگر قرار باشه که مثلا نهایت تا دو سه ماه موقتی با این دامنه اداره بهش آره فکر بدی نیست!
منتها نه اینکه مثلا تا حدی که دیگه آردسش برای بازدید کننده ها جا بیافته وانوقت بخوایم دامین رو عوض کنیم!
به عقیده من که اگر به خواد به این شکل باشه شاید نیمی از بازدید کننده ها رو از دست بدیم!
به هرحال این سایت قرار نیست که منحصر به برنامه نویسان یک انجمن باشه درست میگم؟!
قراره کلی و برای همه ی ایران باشه.
اما در مورد خود اسمش هم مانند سایر دوستان از مخفف نویسی خوشم نمیاد همون اسم اصیل ایرانی باشه خوبتره!
درمورد اهداف نهاد هم که گفتم موافقم
نکته آخر هم اینکه دوستان کمی همکاری کنید درسته شاید کمی روال تصویب کلیات به درازا بکشه منتها بعد از تصویب کلیات باقی برنامه ها به طبع خیلی سریع تر انجام میشه
از طرفی هم خیلی عجله نکنید واسه عضویت و این چیزا بعد از تصویب کلیات به اونا هم میرسیم
موفق باشید

Tarragon
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 16:27 عصر
در مورد نام بهتر نیست یه اسم کاملا پارسی و معنا دار باشه؟(هم معنی فارسی خبره چیه؟)

shpegah
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 16:27 عصر
باسلام واحترام به همه دوستان
یک پیشنهاد برای بند های اهداف نهاد داشتم
فکر میکنم این بند هم اضافه بشه بد نیست که برای ارتقا برنامه نویس ها واهدا خیال راحتراز عدم کپی غیر مجاز او ازاینکه اگر کسی کار نوع با خلاقیت وابتکار جدید خودش انجام داد این کار با نام او در همین نهاد ثبت بشه ودر اختیار سایرین قرار بگیره . یعنی دیگران بدون عذاب وجدان از ایده اش برای ارائه کار بهتر استفاده کنند ولی به عنوان یک امتیاز ویژه همه بدانند که اولین بار چه کسی این ابداع را انجام داده و نهاد هم پایین آن را امضا نماید بعنوان شاهد مدعا

armsoftpc
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 16:41 عصر
سلام
از دوستان معذرت می خوام که یکم رک صحبت می کنم و نظر هر کسی هر برای خودش محترمه و قصد رد نظر کسی رو ندارم، اما به نظر من به جای این که وقتتون تلف نام سایت یا مواردی از این دست بکنید به فکر درآمد زایی باشید که از همه این موارد مطرح شده مهم تره و هدف اصلی رو باید روی نیاز های بازار کار بذاریم.

بذارید نهاد فعلا پا بگیره و فعالیتش رو شروع بکنه بعدا به فکر این موارد توجه می کنیم.

موفق و پیروز باشید.

$ M 3 H R D A D $
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 19:32 عصر
با اجازه دوستان و اقای شهرکی عزیز
من یک دامنه و ثبت کردم که نظر خودم هست این نام میتونه کلی و حامع باشو براش میتونیم یک نام فارسی انتخاب کنیم
http://futeroftheweb.ir
هم انگلیسیش راحت و دهن پرکن هست
هم اینده نگران وب جهانی مثلا...

ravand
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 19:39 عصر
من یک دامنه و ثبت کردم که نظر خودم هست این نام میتونه کلی و حامع باشو براش میتونیم یک نام فارسی انتخاب کنیم

ببخشید داش مهرداد.
ولی این اسم نه توی ذهن کسی میمونه و نه اصلا قابل تلفظ هست.

$ M 3 H R D A D $
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 19:39 عصر
دو نفرتاحالا اعلام امادگی برای همکاری در هیوت موسس کردند
که این تعداد کم نشون میده که خیلی ها راغب نیستند...و اینا حتما تاثیر بدی داره...چون به طبع مسولیت هم نمی خوان قبول کنند
دوستان رزومه خودتون و بفرستید و برنامه 5 سال اینده خودتون و هم بگید

colors
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 19:59 عصر

داش مهرداد دستت درد نکنه ولی خلاقیت کجا رفته! این چه آدرسیه ثبت کردی بابا! تلفظ که نمیشه هیچ, خیلیم بلند و غیرقابل حفظ کردن هست حتی اشتباه هم نوشتی
futeroftheweb.ir - futureoftheweb.ir
----
اسم باید کوتاه باشه, مثلا 3 تا 5 کاراکتری نحایتا تا 7 کارکتر, چون قراره اسمش تو دهن بچرخه و کسی که یه بار میشنوفه بتونه راحت جستجو یا واردش بشه.

ravand
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 20:08 عصر
من نمیدونم چرا شما همه اش از پول و درامد حرف میزنید. درسته آدم باید شکمش رو سیر کنه ولی همه ی زندگی که فقط شکم نیست. مهمتر از اینا چیز دیگه ای هم هست. اینکه نهاد فقط فعالیتش درامد باشه من یکی مخالفم.
ما باید کارهای مختلفی انجام بدیم. که در تاپیک قبل به بخشیش پرداختم ولی نمیدونم چرا هیچ کس استقبال نمیکنه :افسرده:

colors
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 20:24 عصر
من نمیدونم چرا شما همه اش از پول و درامد حرف میزنید. درسته آدم باید شکمش رو سیر کنه ولی همه ی زندگی که فقط شکم نیست. مهمتر از اینا چیز دیگه ای هم هست. اینکه نهاد فقط فعالیتش درامد باشه من یکی مخالفم.
ما باید کارهای مختلفی انجام بدیم. که در تاپیک قبل به بخشیش پرداختم ولی نمیدونم چرا هیچ کس استقبال نمیکنه :افسرده:

داداش من همش تو پول خلاصه میشه.
وقتی سود مالی نداشته باشه, مگه دیوانه باشیم که ...

ravand
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 20:27 عصر
داداش من همش تو پول خلاصه میشه.
وقتی سود مالی نداشته باشه, مگه دیوانه باشیم که ...
ببین ما قصدمون این بوده که برنامه نویس بشیم نه تاجر.
اگه دنبال پول بودیم که کارهایی هست که خیلی راحت تر از برنامه نویسی میشه ازش پول دراورد نمونه اش همین دلالی. فوقش 5 سال کارگری میکردیم و بعد پول که دراوردیم می رفتیم دلالی.
بالاخره ما به عنوان یه علاقمند به برنامه نویسی نیاز داریم هر روز یه مطلب جدید رو یاد بگیریم. یه کی پیدا بشه از اطلاعاتش استفاده کنیم و اون هم همینطور و....

meisam3322
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 21:06 عصر
با سلام به دوستان ،

پست های دوستان رو خوندم. همه گیر دادن به اسم. ای بابا !!!! بسه دیگه. شما شروع کنین ، اسم هم خودش میاد. (چندین ماه میشه که با دوستان موسسه فرهنگی ثبت کردیم ، دارین فعالیت ها مونو شروع میکنیم و هنوز اسم انتخاب نکردیم. چند تا کار هم گرفتیم.) منظور من از گفتن این مطلب این بود که شما اصل و اصول کارو بوسیدین گذاشتین کنار ، چسبیدین به حاشیه هایی که واقعا مهم نیستند. چند نفر در مورد اسم نظر میدن. یکی لوگو طراحی کرده و یکی میگه UI میزنم. .... !!!!!!:متعجب: واقعا نمی فهمم ، شما اصلا به option هایی که آقای شهرکی به عنوان اولین پست فرمودند توجه کردین ؟؟؟؟؟

یک نفر نیست در مورد اون موارد بحث کنه ؟؟؟؟ هزار تا اسم و هزار تا لوگو طراحی بشه ولی وقتی اصل کار هنوز مشخص نشده ، هیچ باری از مشکلات برطرف نمیشه... دوستان عزیز این پروژه و یا این ایده رو خیلی دست پایین میدونن. متاسفانه این ایده هم که من باهاش خیلی موافق هستم و در فکر چنین کاری بودم - البته نه به این صورت - مثل تمامی ایده های این فروم از اذهان محو خواهد شد.البته بنده از پیام های خصوصی دوستان خبر ندارم.

ایده بنده که چند سالی هست به فکر اون هستم. ایجاد نهادی مانند صنف است. متاسفانه ما تنها صنف کامپیوتر داریم که یه عده مفت خور دور هم جمع شدن - در هر شهری ، فرقی نمیکنه - فقط حق سالیانه شرکت های بدبخت رو میگیرن و هیچ گونه امکاناتی نمیدن. مثل حمایت از برنامه نویس ، رعایت حق کپی رایت ، جلوگیری از فعالیت های افراد سود جو که بازار نرم افزار رو خراب کردن ، ثبت نرم افزار و پروژه ها به نام اشخاص و ... خیلی از مسائل دیگر. بگذریم ...

منتظر پست های بعدی دوستان هستم
موفق باشید

MMSHFE
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 21:22 عصر
به نظر من هم هدف اصلی نهاد فعلاً اینه که برنامه نویسها رو به جایگاه و درآمد واقعی خودشون برسونه. درسته که مسئله یادگیری و سایر مزایا هم هست ولی اصل ایده تشکیل نهاد این بود که اوضاع بازار کار برنامه نویسی خرابه و برنامه نویسان بخاطر پول حاضر میشن به هر قیمتی کار کنن. درمورد اسم هم به نظرم بهتره تأکید روی وب نباشه چون در آینده قراره کل زبانهای برنامه نویسی رو در بر بگیریم. به نظرم اسم آریا رایان خوب باشه (دامنه AriaRayan.ir هم خالیه). اینطوری هم به نژاد آریایی اشاره میشه و هم کلمه رایانه داخلش هست (ریشه رایانه، رایان و Brain در سانسکریت یکیه و به مغز اشاره میکنه)

amin7x
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 21:24 عصر
پروژه حرف نداره.
این قدر درباره اسم بحث نکنید ، مهم عملی که میخواد انجام بشه.
به طور مثال میگیم اسم گوگل کجاش به یک موتور جستجو میخوره؟
ما (چه سری پسرخاله شد:لبخندساده:) باید به این اسم (ژوگل) معنا میدیم نه این که معناش از قبل معلوم باشه.

dousti_design
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 21:41 عصر
AriaRayan.ir اسم خیلی بهتری نسبت به ژوگل هست. ژوگل آدمو یا ژیگول و این حرفا میندازه :لبخند:
بنظر من دیگه این دست اون دست نکنید. تا تنور داغه باید چسبوند.

colors
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 22:11 عصر
ببین ما قصدمون این بوده که برنامه نویس بشیم نه تاجر.
اگه دنبال پول بودیم که کارهایی هست که خیلی راحت تر از برنامه نویسی میشه ازش پول دراورد نمونه اش همین دلالی. فوقش 5 سال کارگری میکردیم و بعد پول که دراوردیم می رفتیم دلالی.
بالاخره ما به عنوان یه علاقمند به برنامه نویسی نیاز داریم هر روز یه مطلب جدید رو یاد بگیریم. یه کی پیدا بشه از اطلاعاتش استفاده کنیم و اون هم همینطور و....

بی خی بابا, عشقو علاقه زمانی وجود داره که زندگی سالم و مفرحی داشته باشی. زندگی سالم و مفرح هم فقط با پول امکان پذیره.
اصلا کلا دنیا سه چیز داره که از هرچیزی با ارزشتره:

سلامتی
پول
آبرو وشرف

Tarragon
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 22:25 عصر
آریا رایان اسم بسیار عالیه.
ای کاش زود تر شروع می کردید.
در مورد پول هم نمی شه گفت همه چیز پوله خیلیه حاضرن رایگان برنامه نویسی کنن چون دوست دارن.

MMSHFE
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 22:35 عصر
دامنه AriaRayan.ir رو ثبت کردم که از دست نره. درسته خیلیها حاضرن رایگان کار کنن ولی نهاد برای این تشکیل شده که به اعضا نفع برسونه تا مجبور نباشن برای جلوگیری از بیکاری و یا تکمیل رزومه، به هر قیمتی کار کنن. بهرحال وقتی شور جوانی همون خیلیها که میگین بخوابه، دیگه حاضر نیستن رایگان کار کنن.

Tarragon
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 22:40 عصر
نه
همین شما وقتی داری تو این انجمن بصورت رایگان به ملت کمک می رسونی ، شور جوانی داری؟

MMSHFE
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 22:47 عصر
دوستان لطفاً اجازه ندین تاپیک و کلاً هر چیزی که مربوط به نهاد میشه، از حالت دوستانه و صمیمی خارج بشه. همه نهاد رو متعلق به خودشون میدونن و این خیلی خوبه و بخاطر همین میخوان هر جوری که بنظرشون میاد، کمک کنن زودتر راه اندازی بشه. پس یکم صبر و تحملمون رو بالا ببریم بد نیست. ناسلامتی قراره کارهای بزرگ کنیم. پس اول از همه باید خودمون بزرگ بشیم (منظورم خودمه).

MMSHFE
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 22:50 عصر
نه
همین شما وقتی داری تو این انجمن بصورت رایگان به ملت کمک می رسونی ، شور جوانی داری؟
قضیه من فرق میکنه. آخر عمری میخوام چیزای اندکی که بلدم رو به بقیه یاد بدم که با خودم به گور نبرم.

MMSHFE
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 22:56 عصر
امروز داشتم به این فکر میکردم که یه صمیمیت خاصی بین اعضای تالار PHP پیدا شده. یه جورایی همه به هم نزدیک شدن. فکر میکنم بحث نشست و پیشنهاد آقا مهرداد و تشکیل نهاد و... هم توی این مسئله خیلی مؤثر بوده. یه جورایی همه با هم همدل هستیم. برخلاف خیلی جوامع دیگه که میبینم، کسی از راهنمایی بقیه و کمک به پیشرفتشون دریغ نمیکنه. همه دنبال نفع جمعی هستیم. انگار یک خانواده برنامه نویس شدیم. نمیدونم شاید هم من اینطور حس میکنم ولی اگه شما هم اینطور احساس میکنید، باید بگم که خیلی خوبه و قدر این شرایط رو باید بدونیم. امیدوارم در چهارچوب نهاد، این خانواده بیشتر در کنار هم باشن و انسجام بیشتری پیدا کنیم.

$ M 3 H R D A D $
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 23:02 عصر
قضیه من فرق میکنه. آخر عمری میخوام چیزای اندکی که بلدم رو به بقیه یاد بدم که با خودم به گور نبرم.

صد سال زنده باشین تا ما از وجودتون بهره ببریم مهندس :لبخندساده:

$ M 3 H R D A D $
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 23:05 عصر
اره همه به هم نزدیک و هم نظر هستیم....
این خیلی نعمت بزرگیه که همه میدونیم پی میخوایم و به کجا می خوایم برسیم...
اینکه فکر میکنم یک پسر 15 ساله میاد تو نشست میشینه و شایدم بترسه که کسی ازش بپرسه تو ! همون تو ! حرف بزن....اما بازم با این اوصاف اومد و خودش و یک بخشی از این خانواده میدونه خیلی با ارزش هست...
از ابادان از جا به جای دور کشور اومدند و بعد از بیرون اومدن از نشست یکسره برگشتند...هدف چی بود که این همه راه اومدن؟؟؟
باید برای کارشون ارزش قائل شد و الگو بشند
ممنون دوستان که پیشنهادی که دادم و تا به اینجا رسوندید...

Tarragon
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 23:13 عصر
اصلا امید به زندگی در جوانان ایرانی موج می زنه!
سن آقای شهرکی عزیز 30 ساله اون وقت می گه آخر عمری :لبخند:
الان آقا رضا ، آقا مهرداد ، آقا مصطفی و ... دارن آخر عمری کمک می کنن؟
خیر خیلی از این اساتید گرامی از روی حس انسان دوستانه بهم کمک می کنن.
در ضمن انشالله 120 سال عمر کنید.

$ M 3 H R D A D $
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 23:20 عصر
"جهان سوم جایی است که درآمد دعا نویسان در آن از برنامه نویسان بیشتر است."
اینو خوندم بهش یک 2 ثانیه که فکر کردم بعد اومدم اینجا نوشتم :

دعا نویس میگیره هزارتومن... اما ما 500
اما دعا نویس همیشه میگیره هزار تومن...اما ما همیشه پروژه نمیگیریم و اگه بگیریم هر روز یک قیمت مجبوریم بدیم....

پس اگه همیشه کار داشته باشیم و حقمون و بگیریم... دیگه این جمله درست نیست

درست فهمیدم ؟؟؟

amin7x
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 23:24 عصر
امیدوارم این آموزش هایی که تو نهاد آموزش داده بشه به مبتدی ها (مثل من) کمک کنه.

Tarragon
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 23:26 عصر
"جهان سوم جایی است که درآمد دعا نویسان در آن از برنامه نویسان بیشتر است."
اینو خوندم بهش یک 2 قانیه که فکر کردم بعد اومدم اینجا نوشتم :

دعا نویس میگیره هزارتومن...اما ما 500
اما دعا نویس همیشه میگیره هزار تومن...اما ما همیشه پروژه نمیگیریم و اگه بگیریم هر روز یک قیمت مجبوریم بدیم....

چس اگه همیهش کار داشته باشیم و حقمون و بگیریم....دیگه این جمله درست نیست

درست فهمیدم ؟؟
انشالله.
ولی اون قدیما 2 تومان بود الان صد هزار تومانه!(با دلار کار میکنند:لبخند:)

بهزاد علی محمدزاده
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 23:28 عصر

میگم تو این طرح سلامت رفتی فشار خون و اینها رو چک کنی ؟ من که لازم نداشتم ، سرحال و ورزشکارم ... ولی نگران شما پیرمردها هستم .

بعد از اینکه نیازها مشخص شد ، طراحیش رو به اشتراک بذارین ، پیش طراحی ها با نرم افزار ها انجام بشه ( Adobe ... ) و بعد از توافق کد زدن . بعضی از نیازهامون با پیش طراحی استخراج میشه . رسپانسیو بودن برامون مهمه . رنگ باید داشته باشیم مثل کاندیدا ها ، یعنی با اون رنگ شناخته بشه و لوگو .

به اونجا که رسید انشا الله نظرات مون رو جمع می کنیم ، چون این وب سایت ویترین ماست .

UfnCod3r
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 23:42 عصر
این همه ما سازمان و .. داریم مگه چی کار می کنن
جز اینکه چند نفر بی سواد با پارتی و .. میان بالا و بودجه رو می خورن کار دیگه ای نمیکنن
وضعو ازینی ک هست خراب تر نکنین سازمان پیشکش
عجب انتقاد کوبنده ای :لبخند:

nemo php
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 23:44 عصر
سلام
منم مثل همه موافقم اما اسم AriaRayan توی ذهن برو نیست یا اگه به کسی بگی فکر میکنه در موردنرم افزاریا سخت افزاره.اسم خارجی یا ایرانی مهم نیست مهم اینه که با این کار منی که مبتدی هستم امید وار میشم که حرفه ای خواهم شد.اسم ژوگل اسم جالبیه وحالت طنز گونه داره توی ذهن هم میمونه .
اگه اعضا به بخش های مختلف تقسیم بشن بهتره یعنی سه سطح مبتدی و متوسط وحرفه ای وکسای که خودشونو در اون سطح میبینن دراون قسمت فعالیت کنن تا بعداز کسب امتیازاتی که درطول دریافت پروژه های کسب میکنن به سطح بالاتری شیفت پیدا کنن.

Tarragon
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 23:44 عصر
یعنی امید واری در حد microsoft

majidariamanesh
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 23:47 عصر
اقای شهرکی منظورش از اخر عمری به اخر عمر برنامه نویسیش اشاره میکنه

آخه برنامه نویس عمر مفیدش 5 سال بعد کلا از هم متلاشی میشه:دی

nemo php
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 23:48 عصر
یه جورایی؟

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 00:08 صبح
فایل رزومه خودم که از یک بانک برای استخدامی نشوت گرفته و فایل ورد میزرام
که دوستان که میخوان هیوت موسس بیان مثل این پر کنند
حالا کم تر یا بیشتر

و سایر دوستان هم این استاندارد و رعایت کنند
http://ppage.ir/resum.rar

colors
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 00:35 صبح
میخوام کمی انگیزه رو در دوستان بالا ببرم. به نظرم قبل از شروع کار و بدست آوردن اعتماد دوستان بهتره کمی انگیزه رو بالا ببریم که دوستان خوبی که موافق نیستن, به ما بپیوندن و هرچقدر گسترده باشیم, موفق تر میشیم.

قطعا تفکراتی که با هدف, قطعیت هدف, پشتکار و اشتیاق سوزان ترکیب میشه, به چیز قدرتمندی تبدیل میشه که به درجات بسیار بالا و نتایج مالی و مادی زیادی داره.
سی بارنز(شریک تجاری ادیسون), حقیقتی رو کشف کرد که بدون شک آدمها وقتی در مورد چیزی فکر میکنن, درش موفق میشن. مثلا خوندن زندگی نامه خود بارنر خالی از لطف نیست و قطعا متوجه میشید که وقتی برای هدفی با قطعیت هدف و اشتیاق سوزان تلاش میکنی, مطمئنا موفق میشی. البته بهتره قبل از اینکه به چیزی برای بدست آوردنش فکر کنیم, اونو واضح و ساده کنیم. من تو یکی دوتا پستی که تو این تاپیک زدم, همش به مشخص کردن هدفمون اشاره کردم. ادیسون هم میگه که: وقتی کسی واقعا چیزی رو شدیدا از صمیم قلب بخواد, حتما بهش میرسه.

وقتی واقعا چیزی رو بخوایم و آماده دریافت و اجراش باشیم, یکی یکی درها برومون باز میشن و خود اون چیز میاد طرفمون.
همیشه هر کاری که انجام میشه, یه شکست موقت داره که واقعا طرف رو فراری میده, ولی واقع خیلی ها نمیفهمن که اغلب موفقیت, با لباس مبدل شکست و بدبختی ظاهر میشه و اگه فرد تسلیم بشه کار تمومه, ولی همیشه موفقیت های ثابت بعد از شکستهای موقت رخ داده. مثلا خود ادیشون برای اختراعاتش ده ها هزار بار شکست میخورد تا نهایتا موفق میشد.

به نظر من شاید این نهادی که تشکیل میدم از اول زیاد کارا و موفق نباشه, ولی قطعا این کار, کار بسیار پرطرفدار و آینده داریه که قطعا با حضور افراد بزرگی که به ما خواهند پیوست, موفقیت های بزرگی رو رقم میزنیم و چه که بسا نهاد دولتی شدیم!

بارنز قبل از روبرو شدن با ادیسون, سالها خودش رو تو ذهنش, شریک اول ادیسون فرض میکرد, همیشه به فکر موفقیت ها و ثروت های بود که با بودن با ادیسون کسب خواهد کرد و نهایتا هم همینطور شد. جالبیش اینجاست که بارنز قبل از شروع, چیزی جز توانای فکر کردن به خواسته هاشو نداشت. نه پولی داشت و نه استعدادی(مورد توجه دوستان تازه وارد) فقط و فقط میخواست که به هدفش برسه. اینطوری بود که ناخودآگاه نیروها و معلولهای به طرفش جذب شدن که به هدفش رسید.

اینجا جناب شهرکی به طور واضح دارن میگن که آقا فقط شما بخواید که تو این نهاد باشید, بعد ما خودمون آموزشتون میدیم و بعد آموزش براتون پروژه میگیریم و پولشو میدیم بهتون و کلی فواید دیگه, خوب چی از این بهتر؟ حتی الان واقعا خیلی از پدرها نمیتونن همچین شرایط خوبی رو برای فرزندانشون مهیا کنن! یه جمله ای است که میگه نیکو کردن از پر کردن است. خداوکیلی جناب شهرکی انسانی بسیار صادق و صاف هستن که واقعا پر شده ست. همچنین نمیشه از تلاشهای داش مهرداد و بقیه دوستان گذشت.

فکر صحیح تنهای چیزیه که ما برای رسیدن به موفقیت بهش نیاز داریم. واقعا نباید به چیزی که نمیخوایم فکر کنیم. همیشه ثروتمندها ثروتمند تر و فقیرها فقیرتر میشن, چون همیشه فقیرها به فقیربودن و نداشته هاشون فکر میکنن ولی برعکس ثروتمندها به پولها و داشته هاشون فکر میکنن.

لطفا اینجارو بخونید:
دوستان من کشف کردم که دلیل ناکامی ایران اینه که آدامش هاش خیلی به آهنگ گوش میدن. میخوام برم با یکی دوتا از بزرگهای ایران در مورد این بحث صحبت کنم که آقا واقعا دلیل جهان سومی بودن ایران اینه که خیلی به آهنگ گوش میدن! الان شما میگید چه ربطی به آهنگ داره, خوب ربطش اینه که 90% آهنگهای ما در مورد تفکرات منفی و منفی بافیه. همش به روابط بد و منفی میپردازن, همش از بدی و روزهای بد میگن, همش به فکر عشقهای پوچ و خیانت و ... هستن, مخصوصا اینکه من احساس میکنم این ناکامی تو غرب کشور و بخصوص مردم کرد خیلی بیشتره, چون وقتی آنگهای کردی رو بررسی کردم, حدود 30% بدتر از آهنگهای فارسی و ترکی ایرانی بود.(بنده خودم کرد هستم) مثلا سیاوش قمیشی میگه: گریه کن گریه قشنگه, گریه سهم دل تنگه. واقعا این به صورت واضح میزنه رو سر آدم که آقا تو دلت تنگه تو بدبختی, بشین گریه کن که ... و یا ... , متاسفانه چون آزادی بیان نداریم نمیتونم اینو مطرح کنم, وگرنه 100% به نظر من دلیل ناکامی و شکست ایرانی ها یا کشورها و مردومو و نهادو شرکتهای ناموفق همین آهنگهای منفی هستش. مخصوصا ما ایرانی ها همیشه یا داریم گوش میدیم یا خودمون میخونیم!

اگه وقت داشتید کتاب, فرهنگ تغییر دابوت رو بخونید.

یا مثلا هنری فورد چطور شد که اولین و بزگترین شرکت تولید اتومبیل دنیا رو ساخت؟ او یه سری مهندس استخدام کرد و طرح موتور رو ازشون خواست که تو اون زمان غیرقابل تصور بود. همه مهندس ها گفتن که ساخت همچین موتوری غیر ممکنه(فکر کنم طرح موتور هشت سیلندر بود) ولی فورد گفت: به هر حال اونو بسازید و بازم مخالفت شد وبازم فورد گفت:کارو شروع کنید, اهمیت نداره که چقدر زمان و هزینه میبره, فقط شروع کنید. همچین فورد بیشتر روزها با مخالفت ها اینگونه پاسخ میداد: من آن را میخواهم و حتما آنرا بده دست خواهم آورد. بلاخره راز کشف شد و به هدفش رسید.

قطعا کار ما از هدف هنری فورد بزرگتر و گسترده تر نیست و مطمئنا اگه واقعا بخوایم, بهش میرسیم.
خلاصه من دل پری دارم هااا, اگه بخوام بحرفم یه دیتابیس 5-6 ترابایتی برای دادهام نیازه.
موفق باشید.

dousti_design
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 00:43 صبح
دوستان من کشف کردم که دلیل ناکامی ایران اینه که آدامش هاش خیلی به آهنگ گوش میدن. میخوام برم با یکی دوتا از بزرگهای ایران در مورد این بحث صحبت کنم که آقا واقعا دلیل جهان سومی بودن ایران اینه که خیلی به آهنگ گوش میدن! الان شما میگید چه ربطی به آهنگ داره, خوب ربطش اینه که 90% آهنگهای ما در مورد تفکرات منفی و منفی بافیه. همش به روابط بد و منفی میپردازن, همش از بدی و روزهای بد میگن, همش به فکر عشقهای پوچ و خیانت و ... هستن, مخصوصا اینکه من احساس میکنم این ناکامی تو غرب کشور و بخصوص مردم کرد خیلی بیشتره, چون وقتی آنگهای کردی رو بررسی کردم, حدود 30% بدتر از آهنگهای فارسی و ترکی ایرانی بود.(بنده خودم کرد هستم) مثلا سیاوش قمیشی میگه: گریه کن گریه قشنگه, گریه سهم دل تنگه. واقعا این به صورت واضح میزنه رو سر آدم که آقا تو دلت تنگه تو بدبختی, بشین گریه کن که ... و یا ... , متاسفانه چون آزادی بیان نداریم نمیتونم اینو مطرح کنم, وگرنه 100% به نظر من دلیل ناکامی و شکست ایرانی ها یا کشورها و مردومو و نهادو شرکتهای ناموفق همین آهنگهای منفی هستش. مخصوصا ما ایرانی ها همیشه یا داریم گوش میدیم یا خودمون میخونیم!
برای موسیقی پاپ داخلی دقیقا موافقم و اصلا هم گوش نمیدم. آهنگ خیلی گوش میدم اما پاپ نه! خودم هم کمی موسیقی کار میکنم و فقط میتونم بگم انگیزم رو بیشتر میکنه و بهم انرژی میده. اگر محتوای موسیقی پاپ و سنتی رو مقایسه کنید کاملا مشخصه.
لطفا هر نظری هم دارید در این مورد به این پست پاسخ ندید تا تاپیک منحرف نشه.

ravand
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 07:20 صبح
این اسمی که آقای شهرکی انتخاب کردن بد نیست. دل رو بزنید به دریا انتخاب کنید بره. منم والله همیشه توی انتخاب مشکل داشتم و سخت چیزی رو انتخاب می کردم . میخواستم یه اسم برای سایتم پیدا کنم هر چی فکر میکردم هیچی به ذهنم نمی امد هر چی دامین رو دیدم ثبت شده بود . اخرش اسم محله ی قدیم که توش زندگی میکردم روش گذاشتم. چون توی ذهن می موند و ساده و کوتاه بود :لبخند:
این بحثی رو که رنگ در مورد آهنگ مطرح کرد من هم در عمل بهش رسیدم . قبلا که آهنگ زیاد گوش میکردم همه اش افسردگی داشتم از وقتی که آهنگ رو گذاشتم کنار، توی زمینه ی برنامه نویسی هم موفق تر عمل کردم و پیشرفت بهتری داشتم . و می تونم بگم قبلا اصلا نمیتونستم پیشرفتی داشته باشم.
آقای رنگ بیا با هم نتایج تحقیقاتمون رو جمع آوری کنیم و در مجلات معتبر منتشر کنیم. :لبخند:

MMSHFE
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 08:26 صبح
دوستان بحث نهاد رو دارین به کجا میکشونید؟ درمورد اهداف نهاد صحبت کنید نه آهنگ! اون دوستانی هم که میگن نهادها همه با پارتی و... افراد رو بالا میبرن، بد نیست به این نکته دقت کنن که این نهاد متشکل از خود برنامه نویسهاست نه کسی خارج از این مجموعه. همه چیز هم قراره بصورت نظر جمعی اداره بشه. پس لطفاً با اینجور شائبه ها، توی دل بقیه رو خالی نکنید و اگه علاقمند و خوشبین نیستین خیلی ساده از کنار این تاپیک بگذرین. با تشکر از شما

Tarragon
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 08:58 صبح
اقای شهرکی منظورش از اخر عمری به اخر عمر برنامه نویسیش اشاره میکنه

آخه برنامه نویس عمر مفیدش 5 سال بعد کلا از هم متلاشی میشه:دی
شما هم هی تکه بنداز :لبخند:

Tarragon
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 09:02 صبح
سلام
چرا شروع نمی کنید؟
برای شروع به چی نیازه؟
من خودم همه جوره پایه ام (کتابیش چی می شه؟)
امید وارم هر چه زود تر شروع کنید.

Amir_f
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 09:51 صبح
الان 37 نفر از دوستان نظر دادن کار مفیدی می خواییم انچام بدیم ولی کلا 15 نفر توی این تاپیک شرکت کردن ! مثل نشست اصفهان نشه که کلی از دوستان موافق بودن و فقط 20 نفر با تمام مشکلاتی که داشتند اومدن !!!
جناب شهرکی ، آقا مهرداد و بقیه دوستان لطفا با رعایت مسائل امنیتی که برای نهاد مشکلی پیش نیاد ، اهداف فعلی که توی ذهن دارین عنوان کنید تا با نظر جمع بتونیم یه جمع بندی کامل داشته باشیم

(اینم یه نظره دیگه شاید مورد قبول نباشه ) بعد از تشکیل نهاد ، با گذشت یه تاییم خاص اعضایی که توانایی ورود به بخش مدیریت نهاد رو دارند نامزد بشن ( مدیر های فعلی یا نامزد های جدید ، بجز مدیر کل نهاد ! ) تا اعضا بهشون رای بدن و اگه لازم بود تیم مدیریت تغیراتی کنه ، اگه هم لازم نیود که همون تیم قبلی نهاد رو مدیریت کنه .
به قول آقای شهرکی ما یه خانواده ایم ، توی یه خانواده حتی آرزوی کوچیکترین فرد اینه که بتونه کاری کنه که خانوادش راحت تر زندگی کنن

shpegah
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 10:14 صبح
فکر میکنم این بند هم اضافه بشه بد نیست که برای ارتقا برنامه نویس ها واهدا خیال راحتراز عدم کپی غیر مجاز او ازاینکه اگر کسی کار نوع با خلاقیت وابتکار جدید خودش انجام داد این کار با نام او در همین نهاد ثبت بشه ودر اختیار سایرین قرار بگیره . یعنی دیگران بدون عذاب وجدان از ایده اش برای ارائه کار بهتر استفاده کنند ولی به عنوان یک امتیاز ویژه همه بدانند که اولین بار چه کسی این ابداع را انجام داده و نهاد هم پایین آن را امضا نماید بعنوان شاهد مدعا
دوستان من این تاپیک رو زدم هیچ کس هیچ نظری روش نداد
منظور من از این تاپیک این بود که هرکس راهکاری به ذهنش میرسه در مورد جاانداختن رعایت کپی رایت توسط اعضا والقا اون به بقیه بیان کنه مگر یکی از اهداف نهاداین نیست؟

Tarragon
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 10:18 صبح
بله هست.
اما باید نهاد شروع به کار کنه غیر از اینه؟
=======================
الان باید مدیران تعیین بشن؟

Amir_f
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 10:23 صبح
الان باید مدیران تعیین بشن؟

بله بر اساس این پست (http://barnamenevis.org/showthread.php?397617-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86&p=1766173&viewfull=1#post1766173) رزومه خودتون رو به آقا مهرداد (http://barnamenevis.org/member.php?131829-M-3-H-R-D-A-D) بفرستید

Amir_f
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 10:26 صبح
نوشته شده توسط shpegah
به نظر من اگه این موضوع رعایت بشه تنها از سمت اعضای نهاد هست و اگه کسی بیرون از نهاد به سورس شما دست پیدا کنه تضمینی نیست که رعایت کنه

Tarragon
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 10:40 صبح
بله بر اساس این پست (http://barnamenevis.org/showthread.php?397617-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86&p=1766173&viewfull=1#post1766173) رزومه خودتون رو به آقا مهرداد (http://barnamenevis.org/member.php?131829-M-3-H-R-D-A-D) بفرستید
فکر نکنم در حدی باشم که بتونم جوز مدیران باشم.

Tarragon
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 10:41 صبح
از لحاظ سنی محدودیت داره؟

MMSHFE
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 10:49 صبح
محدودیت خاصی وجود نداره ولی بالأخره باید یکسری شرایط احراز بشه. مثلاً توان مدیریتی و اجرایی. برای مثال، خیلیها هستن که دانش خوبی دارن ولی نمیتونن یک جمع رو مدیریت کنن. بالعکس کسانی هم هستن که دانش بالایی ندارن ولی ذاتاً مدیر هستند. حتی الأمکان ما به دنبال کسانی هستیم (توی هیئت مدیره و مؤسس) که دانش و توان مدیریتی رو با هم داشته باشن. هرکوم از اعضا که چنین خصوصیاتی رو در خودتون سراغ دارین، لطفاً درنگ نکنید.

colors
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 10:51 صبح
دوستان من این تاپیک رو زدم هیچ کس هیچ نظری روش نداد
منظور من از این تاپیک این بود که هرکس راهکاری به ذهنش میرسه در مورد جاانداختن رعایت کپی رایت توسط اعضا والقا اون به بقیه بیان کنه مگر یکی از اهداف نهاداین نیست؟

کپی رایت رو باید دولت و پلیس فتا پشتیبانی کنه. ما و نهادو ... برای کپی رایت به جایی نمیرسیم. یکی از سیاست های دولت هم نداشتن حقوق کپی رایت هست که به نظر من سیاست جالبیه و باعث پیشرفت شده.

Veteran
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 10:59 صبح
سایت اختصاصی نهاد برای قبول سفارش جدید و اعلام قیمت مرجع نهاد بعد از مشورت داخلی با اعضا
یعنی این نهاد یک سری افراد پایه ثابت داره ؟
بر چه اساسی انتخاب میشن ؟

amin7x
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 12:47 عصر
خب اینکه از بحث مدیران که حل شد.
بایید یکم در مورد بخش آموزش نهاد صحبت کنیم.
به نظر من نهاد باید بخش آموزشش از تکنولوژی نوین استفاده کنه یعنی از آخرین نسخه های موجود مثل PHP5 , HTML5 , CSS3 و... .
و آموزش مجازی یک شرط مهم هست توی این فرآیند ، شاید کسی نتونه توی آموزشگاه به صورت فیزیکی شرکت کنه.
نظر شما چیه؟

amin7x
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 12:51 عصر
و یک نظر دیگه ای هم دارم اینکه مدیران روی یک پروژه قیمت بگذارن نه برنامه نویسان.

Tarragon
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 12:56 عصر
این 2 نظر آقا امین بسیار عالین کاشکی بشه عملیشون کنید.

MMSHFE
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 12:59 عصر
درمورد آموزشها که قطعاً تکنولوژیهای نوین مطرح خواهد شد. آموزش مجازی و تکثیر فیلمهای آموزشی و... هم درنظر گرفته شده. ازطرف دیگه، برنامه نویسها قیمت خودشون رو در هر پروژه اعلام میکنن و نظر نهایی ازطرف تیم مدیریت با جمع بندی قیمتهای اعلام شده و ارزیابی نهایی پروژه اعلام خواهد شد. درواقع همیشه یک قیمت مرجع ازطرف نهاد به مشتری ارائه میشه و این، تفاوت اصلی ما با سایتهایی مثل پونیشا و... هست.

amin7x
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 13:16 عصر
یه نظر دیگه ای هم دارم.
یک برنامه نویس کمکی هم در پروژه ها داشته باشدم که اگه برنامه نویس اصلی پروژه به هر دلیلی نتونست ادامه بده ، برنامه نویس کمکی جای اون رو بگیره.
انجوری اسم نهاد هم خراب نمیشه.
چه طوره؟

MMSHFE
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 13:26 عصر
بنظرم اگه بجای این کار، برنامه نویسها رو ملزم به رعایت یکسری استانداردها در کدنویسی (مثل کامنت گذاری اصولی و برنامه نویسی شئ گرا با رعایت اصول صحیح و...) کنیم تا درصورت لزوم، برنامه نویس جایگزین به سرعت از پروژه سر در بیاره، بهتره تا اینکه بخوایم نیروی انسانی اضافه درگیر یک پروژه کنیم.

Tarragon
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 13:38 عصر
سلام
اگر بشه یه کاری کنید سیستم رقابتی هم باشه .
مثلا در آخر هر پروژه هر شخص یه امتیاز از کارفرما بگیره تا حس رقابتی ایجاد شه در ضمن یه کاری کنید هر کسی نیاد بعنوان برنامه نویس کار کنه یه آزمونی چیزی...
ببخشید اگر خیلی خودمونی نوشتم.

***BiDaK***
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 13:44 عصر
خوب فک کنم چارچوب مشخص شده تقریبا.بقیه هم میان نظراتشونو میدن.خوب نیست یه جمع بندیه کلی بشه؟

MMSHFE
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 13:49 عصر
ببینید، عضویت در نهاد آزاده. هر کسی میتونه عضو بشه ولی برحسب تخصصش پروژه دریافت میکنه. حالا اگه پروژه های بزرگتر و جدی میخواد، باید با کمک آموزشها و ابزارهای موجود در نهاد، دانش و مهارت خودش رو ارتقا بده. بنظرم اینطوری بهتره تا اینکه بگیم چون تو آزمون قبول نشدی، اصلاً نمیتونی وارد نهاد بشی. امتیاز هم به افراد قاعدتاً داده میشه ولی ازطرف نهاد نه ازطرف کارفرما. درواقع خود نهاد هست که براساس میزان رعایت استانداردها و تطابق پروژه نهایی با نیازهای اولیه مشتری، کارها رو امتیازبندی میکنه. یکی از مشکلاتی که در برخی سایتهای Freelancer هست، همین موضوعه. یعنی یکنفر میاد هم اکانت کارفرما ایجاد میکنه و هم اکانت کارپرداز. سفارش پروژه میده و مینویسه فقط برای فلانی. بعد خودش انجام میده (یا میگه انجام شد) و امتیاز کامل هم میده و اعتبارش رو بالا میبره.

manij_mhm
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 14:42 عصر
ایده خوبیه. فقط یکم زمان نیاز داره تا جا بیوفته.
فقط اینکه ارتباط از طریق نت باشه بهتره. یا حداقل از طریق نت هم بشه در ارتباط بود.

armsoftpc
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 18:13 عصر
ببینید، عضویت در نهاد آزاده. هر کسی میتونه عضو بشه ولی برحسب تخصصش پروژه دریافت میکنه. حالا اگه پروژه های بزرگتر و جدی میخواد، باید با کمک آموزشها و ابزارهای موجود در نهاد، دانش و مهارت خودش رو ارتقا بده. بنظرم اینطوری بهتره تا اینکه بگیم چون تو آزمون قبول نشدی، اصلاً نمیتونی وارد نهاد بشی. سلام ، الان از این جنبه بهش نگاه کردم، بنظرم پیشنهاد شما خیلی بهرته.
اما روش دقیق کار نهاد چه جوریه؟ من پست اولتون رو نگاه کردم :

3- تقسیم پروژه ها به صورت منصفانه و گردشی بین اعضا به نحوی که اعضای نهاد، بیکار نمونناگر تعداد افراد بعد مدتی به بالای 500 نفر برسه چطور میتونید همزمان این همه نفر رو مدیریت کنید و این که از کجا می خواهید متوجه شید که سطح سواد هر کدوم برای انجام پروژه چقدر است؟

این طور که به نظر میرسه با این روش نمیشه تعداد افراد زیادی رو مدیریت کرد که هر روز به تعدادشان افزوده می شود و شاید این کار به شکست برسد.
به نظر من خط مشی سایت های مناقصه ای واضح تر است و این که هر چه تعداد کاربرانشان بیشتر شود باز جوابگوی آنان هستند.

MRmoon
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 19:23 عصر
به نظر من بايد سيستم رجيستر نداشته باشه.

بعد از مثلا گرفتن تست و رزومه مدير(يا مديران) خودش(يا خودشون) براي فرد يك اكانت باز كنن.

***BiDaK***
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 19:27 عصر
سلام ، الان از این جنبه بهش نگاه کردم، بنظرم پیشنهاد شما خیلی بهرته.
اما روش دقیق کار نهاد چه جوریه؟ من پست اولتون رو نگاه کردم :
اگر تعداد افراد بعد مدتی به بالای 500 نفر برسه چطور میتونید همزمان این همه نفر رو مدیریت کنید و این که از کجا می خواهید متوجه شید که سطح سواد هر کدوم برای انجام پروژه چقدر است؟

این طور که به نظر میرسه با این روش نمیشه تعداد افراد زیادی رو مدیریت کرد که هر روز به تعدادشان افزوده می شود و شاید این کار به شکست برسد.
به نظر من خط مشی سایت های مناقصه ای واضح تر است و این که هر چه تعداد کاربرانشان بیشتر شود باز جوابگوی آنان هستند.
خوب 500 نفر میتونه تقسیم بشه به چند گروه و هر گروه مدیری داره.بعد پروژه ای که هر گروه میگیره بسته به بزرگیو کوچیکیش مشخص میتونه بشه که فردی انجام بشه یا تیمی.
از طرف دیگه همه ی اعضا پروفایل و ثبت سوابقی دارن که از رو اون و حالا تدابیره دیگه ای که اضافه میشه میتونه کمک کنه که منصفانه بین اعضا تقسیم بشه.
بنظرم اگه واسه تعداد بالای اعضا تقسیم به گروه هایی شدن خوبه که جدای از اعضا که سوابقی دارن گروه ها هم همه چیشون ثبت بشه.که با اینکار آمار دست مدیریت باشه که حالا نیاز بود چینش عوض بشه یا برای پروژه های بزرگتر یا یک گروه انتخاب کنه یا از بین گروه ها کساییرو انتخاب کنه و حالا هر کار مثبتی که بشه.اینجوری شاید مدیریت افراد و پروژه ها راحتتر بشه و هم حس رقابت میتونه ایجاد کنه حالا دیگه اینها اثر مثبت داره یا منفی دیگه نمیدونم.
البته اینا همش در حد یه فکر بود.

ravand
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 19:35 عصر
آقا یه پیشنهاد.
بیام وقتی سایت راه اندازی شد. یه جور کسب درآمد برای افراد عادی که وبلاگ و وبسایت هم دارن راه بندازیم. این به نفع پیشرفت نهاد هست. ببینید . ما میایم از وبمستر ها میخوایم که توی یه قسمتی از سایت ثبت نام کنن و لینکی دریافت کنن و اون لینک رو بذارن توی سایت یا وبلاگشون بعد مشتری از اون لینک که وارد سایت بشه و مشتری ما بشه ما میایم یکی دو درصد به وبمستر پورسانت میدیم. همین باعث میشه خیلی ها بهمون اعتماد کنند و آمار متشری ها بره بالا و یه عده ای هم جدا یه درآمدی داشته باشن . باور کنید اگه به طرف هزار تومن هم بدید و بهشون حقیقت رو بگید یه روزه هزار نفر میان تبلیغات ما رو روی سایت و وبلاگشون قرار میدن. باید سعی کنیم حقیقت رو بگیم .
نظر شما چیه؟

meisam3322
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 19:50 عصر
با سلام ،

دوستان عزیز یه روز گذشته و فقط بحث های حاشیه ای پست میشه. البته من از پیام های خصوصی خبری ندارم و امیدوارم بهتر از وضعیت این تاپیک باشه. به نظر من بهتره بیاین این تاپیک رو توی تالار های .net هم عنوان کنین شاید دوستان اونجا بتونن کمکی کنن یا در پیشبرد اهداف قدمی بردارند. خیلی ها از این موضوع خبری ندارند. بهتره به جای php کاران ، نهاد طراحان و برنامه نویسان وب سایت باشه. الان این تاپیک دارای 128 پست هست و هیچ کس در مورد مواردی که در پست اول عنوان شده نظری نداره. به نظر من بهتره در مورد اون 13 آیتمی که در پست اول بیان شده بحث کنیم. بهتره ستون های نهاد رو هر چه قویتر ایجاد کنیم.

شما فرمودید : تعریف پروژه های جدید مطابق با نیاز روز جامعه IT ، قبول پروژه از مشتریان و قیمتگذاری عادلانه . چه راهکارهایی رو برای جلب مشتری در نظر دارید ؟ پروژه ها رو کیا تعریف می کنن ؟ قیمت گذاری عادلانه یعنی چه ؟؟

تقسیم پروژه ها به صورت منصفانه و گردشی بین اعضا به نحوی که اعضای نهاد، بیکار نمونن . همانطور که دوستان فرمودند اگر اعضا 500 تا که کمه ، 5000 تا شد. چطور پروژه ها رو تقسیم می کنین ؟؟؟!!!!

چه option هایی برای قیمت گذاری پروژه ها در نظر دارید ؟؟ کیفیت کار رو چه طور ارزیابی می کنید . همانطور که میدونید یک پروژه و یا کوچکتر مثلا عوضیت در وب رو هر کی به روش خودش اجرا میکنه و کد مینویسه. البته گفتین قصد ایجاد فریم ورک رو دارید جهت استاندارد سازی (به نظرتون یه مقدار سمبولیک نیست ؟) . به نظر من این نمیتونه جواب بده. به جای اینکار به نظر منه حقیر بهتره کلاس های آموزشی اصول کد نویسی و مستند سازی و تحلیل پروژه و ... برگزار کنین.

دوستان عزیزی که در راس کار هستند لطفا به این سوالات پاسخ بدن و فکر می کنم ایم سوالات ، سوال های دوستان زیاد دیگری هم هست.

colors
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 20:47 عصر
منم فکر میکنم اگه بشه مثلا برای هر قسمت از کشور(شمال, شرق, جنوب و غرب) گروهی رو با خود افراد ساکن در بخش موردنظر همراه با یک مدیر ارشد که طبق توانایی هاش انتخاب میشه داشته باشیم و مشتریانی از قسمت مربوط به گروه هست رو, گروه مربوطه انجام بده. مثلا اگه مشتری از جنوب کشور داشتیم, گروه مربوط به جنوب کشور کار رو انجام بده.

بعدشم اگه اینطور شد, مدیران ارشد نهاد دیگه لازم نیست هر دستور و قانونی رو برای تمام افراد عضو نهاد ارائه کنن, فقط کافیه دستورات و جریانات کلی رو با مدیر گروه ها انجام داد و در صورت صلاحدید مدیر گروه مطالب و ... رو برای اعضای گروه ارائه بدن.

حتی میتونیم در بخشهای که افراد گروه زیاد هستن, چند گروه تشکیل بشه.
در کل حتما باید چارت سازمانی مشخص و دقیقی داشته باشیم که هر هماهنگی و ... نیاز به ارائه برای X نفر رو نداشته باشه.

در جواب دوستمون که گفتن: کیفیت کار رو چه طور ارزیابی می کنید؟ به نظر من بهتره تو کل نهاد در هر بخشی ( امنیت - دید بصری - پرفورمنس - سرعت - قدرت و ... ) افراد برتری رو با تست ها و توانایی هاشون انتخاب کنیم و ارزیابی و کنترل پروژه ها به گردن این افراد باشه.

amin7x
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 22:50 عصر
من به بخش آموزش نهاد بیشتر اهمیت میدم ، چون به نظر من مهم ترین قسمت برای آینده کشور و خود برنامه نویسا است و باید بهش اهمیت داده بشه.
توی آموزش آنلاین قبلا کمی تحقیق کردم.
و یک نظر دیگه ای هم دارم اینکه برای آموزش آنلاین حداقل یک جلسه حضوری برای رفع اشکال یا هر گونه پرسش باید برگذار بشه.
و اینکه آموزش هم به صورت دانلود باشه هم به صورت ارسال DVD به درب منزل که اونایی دسترسی به اینترنت پر سرعت ندارند هم بتونن استفاده لازم رو ببرند.

Jarvis
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 23:27 عصر
منم فکر میکنم اگه بشه مثلا برای هر قسمت از کشور(شمال, شرق, جنوب و غرب) گروهی رو با خود افراد ساکن در بخش موردنظر همراه با یک مدیر ارشد که طبق توانایی هاش انتخاب میشه داشته باشیم و مشتریانی از قسمت مربوط به گروه هست رو, گروه مربوطه انجام بده. مثلا اگه مشتری از جنوب کشور داشتیم, گروه مربوط به جنوب کشور کار رو انجام بده.
الان اصفهان که وسط کشوره رو گذاشتی توی کدوم قسمت ؟؟ :لبخند:

colors
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 23:44 عصر
الان اصفهان که وسط کشوره رو گذاشتی توی کدوم قسمت ؟؟ :لبخند:

هر چهار طرف میشه.
البته میشه استانهای بزرگ رو هر کدام گروه جداگانه ای داد.

MMSHFE
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 08:11 صبح
دقت کنید که پروژه هایی که نهاد تعریف میکنه، معمولاً کوچک نیستن و نیاز به کار گروهی داره و برای تقویت قدرت همکاری و از بین بردن امکان ایجاد قطب در نهاد، توی هر پروژه اعضای گروه از بین کسانی که با توجه به سوابق، توانایی انجام اون پروژه رو دارن و وقتشون هم آزاده، بطور تصادفی انتخاب میشن. بعلاوه وقتی اعضای نهاد زیاد بشه، طبیعتاً پروژه های بزرگتری هم قابلیت اجرا پیدا میکنن. مثلاً ممکنه توی یک پروژه، حدوداً 100 نفر همکار بشن (چنین پروژه ای رو توی شرکت خودمون داریم انجام میدیم و تصورش دور از ذهن نیست، مثلاً پروژه ای در حد FaceBook). مطمئن باشین بازار خلاقیت و نوآوری در صنعت IT اینقدر جا برای رشد داره که 500 نفر که سهله، 50 هزار نفر هم توش بیکار نمونن. ازطرفی همونطور که قبلاً اشاره کردم، فعلاً بنظرم بهتره تمرکزمون روی جامعه PHPکارها باشه و اگه تونستیم توی این جامعه کوچکتر از کل، به موفقیت برسیم و نواقص کار رو سریعاً رفع کنیم و به وضعیت پایداری رسیدیم، اونوقت میتونیم گسترش بدیم چون بقیه تالارها همونطور که اشاره کردین، با روندی که طی شده تا ایده تشکیل نهاد به این مرحله برسه آشنا نیستن و همون اول کار ممکنه مسائلی رو مطرح کنن که توی روحیه خود ما هم تأثیر منفی بگذاره و به شکست منتهی بشیم یا اگه شکست هم نخوریم، نظر بقیه درمورد نهاد بد بشه ولی وقتی نهاد با قدرت شکل گرفته باشه و بقیه برنامه نویسها رو هم جذب کنه، با علاقه و پشتکار و جدیت وارد نهاد خواهند شد.

colors
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 10:15 صبح
فکر میکنم طرح چند گروهی شدنی رو که من مطرح کردم, خیلی مزایا داره!

اول از همه وقتی مشتری از شرق کشور داشته باشیم, بهتره افراد ساکن در غرب کشور(گروه شرقی) کارشونو تحویل بگیره. اینطوری گروه کارپرداز با سلیقه و آداب و رسوم مردم خودش بیشتر از منی که تو غرب هستم آشناست و بهتر میتونه باهاشون ارتباط برقرار کنه ونهایتا کار بهتری ارائه بده. مطمئنا این میتونه نتایج بهتری داشته باشه. حتی میشه در صورت لزوم گروه یک یا چند جلسه با مشتری به صورت حضوری ملاقات کنه و تحلیل, سوالات و مشکلات مشتری رو بهتره و سریع رفع کنه.

دوم مدیر هر گروه میتونه توانایی ها و استعدادهای که داره رو طی چندین جلسه حظوری برای افراد گروه ارائه بده و یا اگه نیاز به هماهنگی, تشویق و یا رفع اشکالی باشه همه افراد گروه ,سریع دور هم جمع بشن و دیگه لازم نباشه یه فرد 15 ساله تنهایی 20 ساعت تو اتوبوس بشینه باید یه شهر غریب مث اصفهان یا ... .
باید تقسیم بندی رو طوری انجام داد که اعضاء گروهها بتونن تو روز روشن دوره هم جمع شن و تا قبل از شب همگی دوباره پیش خانواده هاشون باشن. خدای نکرده اگه اتفاقی برای یکی از بچه ها بیفته کی میخواد جوابگو باشه؟
سوم چند قطبی بودن نهاد اصلا فکر بدی نیست ها. هر گروه تلاش میکنه تا بخش و منطقه خودش رو پر بارتر و در واقع کاری تر کنه. مثلا تو وب سایتمون گروه ها و حتی افراد برتر رو معرفی میکنیم که حداقل یه حس رقابتی بین گروه ها و اعضا باشه که انگیزه لازم رو بهشون بده. چه میدونم حتی میشه برای گروه های برتر در پایان هر سال جوایز یا ... در نظر گرفت.

چهارم هم طبق حرف خودتون مثلا اگه اعضای نهاد به 50 هزار نفر برسه( فقط به عنوان مثال) میدونید کنترل, تقسیم و مدیریت این همه عضو که همگی خواهان درآمد بالا و ... هستن یعنی چی؟ این میتونه افراد ناراضی یا حتی دشمنان زیادی رو برای نهادمون همراه داشته باشه.!!

حتی اگه گروه ی در محیط اسکانشون پروژه ای نباشه, باید مجبور به بازاریابی و مشتری یابی برای خدمات و محصولاتمون باشن. اینطوری باید کل کشور رو با نام نهاد تحت تاثیر قرار داد. هر شخصی با رزومه نهاد وارد یه اداره, شرکت و ... ای بشه و اگه کمی توانای بیان داشته باشه میتونه مشتری رو جذب کنه.

حتی میتونیم برای مدیران ارشد گروه ها دوره های مشتری یابی و بازاریابی تشکیل بدیم و مدیران به اعضا گروهشون انتقال بدن, که بنده شخصا تو این کار پایه هستم. قرار نیست همه چی به برنامه نویسی ختم بشه. باید مدیران کلی نهاد انقدر تو همه زمینه ها توانا باشن که قردا پس فردا خواستم پروژه یا گردهمای نشست عمومی چیزی داشتیم بتونیم از نهاد و توانایی هامون دفاع کنیم, حتی اسم و رسم نهاد رو فراگیر کینم.

مطمئنم با توانای های که هر کدام از اعضاء گروهمون دارن, بتونیم طی 3-5 سال پروژه های بزرگ ملی و بین المللی رو دریافت و اجرا کنیم.

amin7x
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 10:25 صبح
خب یک مشکل دیگه ای هم هست ، اینجا توی بندرعباس سالی شاید 5 پروژه IT باشه.
اون وقت تکلیف ما چیه؟
در مورد اون نظرتون که پروژه شرق رو غرب انجام بده.
اون وقت به نظر شما پروژه های جنوبی کمتر از پروژه های شمالی نیست؟ اگه اینجوری باشه که شمالی ها ورشکست و جنوبی ها پولدار میشن.:لبخند:

colors
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 10:27 صبح
خب یک مشکل دیگه ای هم هست ، اینجا توی بندرعباس سالی شاید 5 پروژه IT باشه.
اون وقت تکلیف ما چیه؟
در مورد اون نظرتون که پروژه شرق رو غرب انجام بده.
اون وقت به نظر شما پروژه های جنوبی کمتر از پروژه های شمالی نیست؟ اگه اینجوری باشه که شمالی ها ورشکست و جنوبی ها پولدار میشن.:لبخند:

تو پست بالا توضیح دادم

MMSHFE
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 10:31 صبح
نمیدونم شاید نظر بقیه جور دیگه ای باشه ولی حقیقتش من با تشکیل قطب در نهاد موافق نیستم چون تجربه ثابت کرده ما ایرانیها جنبه رقابت سالم رو نداریم و بعضاً بجای رشد دادن خودمون، بقیه رو میخوایم تضعیف کنیم. به مرور هم با بزرگ شدن نهاد، کنترل چنین اوضاعی مشکل میشه. البته قطعاً نهاد در شهرهای مختلف نمایندگی خواهد داشت که وظیفه انجام کارهایی مثل مصاحبه درمورد پروژه و تعیین شرایط و نحوه انجام و بطور کلی انجام کارهای مهندسی نرم افزار قبل از انجام پروژه رو بعهده بگیرن ولی نه اینطور که هر گروهی برای خودش تجزیه و تحلیل کنه. اینطوری پروژه های نهاد از حالت یکدست و استاندارد فاصله زیادی میگیره و یک گروه بخاطر اعضای با استعداد بیشتری که داره، خیلی رشد میکنه و گروه دیگه نه. درنتیجه پروژه ها رو دیگه نمیشه به نحوی تقسیم کرد که همه اعضا با هم رشد کنن و همیشه هم پروژه داشته باشن. برخلاف نظر شما، من شخصاً موافق تشکیل یا حتی معرفی نفرات یا گروههای برتر نیستم. دوست ندارم اعضای نهاد مثل وضعیت یک بیابان باشن که توش چندتا گل رز خوشگل هم داشته باشیم. منظورم اینه که گل رز نخواستیم، ولی همه رو حداقل در حد چمن رشد بدیم. به نظر خودتون، یک بیابان با چندتا گل رز قشنگتره یا باغچه ای که گل رز نداره ولی همه اش در حد چمن سرسبزه؟ اینطوری اگه یک پروژه اومد که نیاز به تخصص بالا داشت، همیشه توی نهاد افراد متخصص داریم و مجبور نیستیم کار رو به یک تیم خاص واگذار کنیم. اگه قرار به ایجاد قطب باشه که خارج از نهاد هم میتونن چند نفر با هم تشکیل گروه بدن. دیگه چه نیازی به نهاد هست؟ فقط قراره اسم و برند نهاد رو یدک بکشن و با اعتبارش پروژه بگیرن، حتی به قیمت اینکه بقیه اعضا پروژه خوب گیرشون نیاد؟ ارتباط با ادارات رو هم برحسب تجربه میگم باید بسپریم به خود نهاد و مکاتبات اداری و رسمی. مطمئن باشید توی ایران حتی اگه با اسم گوگل یک شخص وارد یک اداره بشه، تحویلش نمیگیرن ولی اگه با همون اسم گوگل، یک نامه رسمی برای اداره ازطرف خود گوگل نوشته بشه، روی همون نامه قرارداد رو میبندن. البته قطعاً پروژه هایی که اقلیم توش مدنظر باشه (مثل طراحی وب سایت با موضع معرفی یک منطقه خاص و...) به اعضایی از همون منطقه سپرده میشه ولی اینطور نیست که تیم شرق و غرب و... داشته باشیم. چرا یک نفر از شمال کشور نتونه توی یک پروژه که بحث اقلیم توش مطرح نیست، با یک نفر از جنوب کشور همکاری کنه؟

amin7x
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 10:34 صبح
تو پست بالا توضیح دادم

منظورتون از محصولات نهاد چیه؟

colors
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 10:39 صبح
نمیدونم شاید نظر بقیه جور دیگه ای باشه ولی حقیقتش من با تشکیل قطب در نهاد موافق نیستم چون تجربه ثابت کرده ما ایرانیها جنبه رقابت سالم رو نداریم و بعضاً بجای رشد دادن خودمون، بقیه رو میخوایم تضعیف کنیم. به مرور هم با بزرگ شدن نهاد، کنترل چنین اوضاعی مشکل میشه. البته قطعاً نهاد در شهرهای مختلف نمایندگی خواهد داشت که وظیفه انجام کارهایی مثل مصاحبه درمورد پروژه و تعیین شرایط و نحوه انجام و بطور کلی انجام کارهای مهندسی نرم افزار قبل از انجام پروژه رو بعهده بگیرن ولی نه اینطور که هر گروهی برای خودش تجزیه و تحلیل کنه. اینطوری پروژه های نهاد از حالت یکدست و استاندارد فاصله زیادی میگیره و یک گروه بخاطر اعضای با استعداد بیشتری که داره، خیلی رشد میکنه و گروه دیگه نه. درنتیجه پروژه ها رو دیگه نمیشه به نحوی تقسیم کرد که همه اعضا با هم رشد کنن و همیشه هم پروژه داشته باشن. برخلاف نظر شما، من شخصاً موافق تشکیل یا حتی معرفی نفرات یا گروههای برتر نیستم. دوست ندارم اعضای نهاد مثل وضعیت یک بیابان باشن که توش چندتا گل رز خوشگل هم داشته باشیم. منظورم اینه که گل رز نخواستیم، ولی همه رو حداقل در حد چمن رشد بدیم. به نظر خودتون، یک بیابان با چندتا گل رز قشنگتره یا باغچه ای که گل رز نداره ولی همه اش در حد چمن سرسبزه؟ اینطوری اگه یک پروژه اومد که نیاز به تخصص بالا داشت، همیشه توی نهاد افراد متخصص داریم و مجبور نیستیم کار رو به یک تیم خاص واگذار کنیم. اگه قرار به ایجاد قطب باشه که خارج از نهاد هم میتونن چند نفر با هم تشکیل گروه بدن. دیگه چه نیازی به نهاد هست؟ فقط قراره اسم و برند نهاد رو یدک بکشن و با اعتبارش پروژه بگیرن، حتی به قیمت اینکه بقیه اعضا پروژه خوب گیرشون نیاد؟ ارتباط با ادارات رو هم برحسب تجربه میگم باید بسپریم به خود نهاد و مکاتبات اداری و رسمی. مطمئن باشید توی ایران حتی اگه با اسم گوگل یک شخص وارد یک اداره بشه، تحویلش نمیگیرن ولی اگه با همون اسم گوگل، یک نامه رسمی برای اداره ازطرف خود گوگل نوشته بشه، روی همون نامه قرارداد رو میبندن. البته قطعاً پروژه هایی که اقلیم توش مدنظر باشه (مثل طراحی وب سایت با موضع معرفی یک منطقه خاص و...) به اعضایی از همون منطقه سپرده میشه ولی اینطور نیست که تیم شرق و غرب و... داشته باشیم. چرا یک نفر از شمال کشور نتونه توی یک پروژه که بحث اقلیم توش مطرح نیست، با یک نفر از جنوب کشور همکاری کنه؟

والا نمیدونم, ولی بدون هیچ رقابتی هیچ انگیزه ای وجود نداره.
خلاصه بهتره کمی به افرادی که گل رز نیستن, بها داده بشه که بیشتر روی زندگی و کارشون تلاشو تمرکز کنن. منظورم اینه که وقتی یه آدم بی توجه, به زندگیش, مسئولیتهای مثل مدیریت گروهی رو به عهدش بزاری اونوقته که به خودش میاد و میفهمه که با کمی تلاش میتونه موفق بشه.
بازم خلاصه, با اینکه مهمترین بحث نهاد, درآمد زایی برای اعضا هست, به نظرم کمی هم به اخلاقیات و دیگر جنبه های مثبت زندگی توجه کنیم, نظر شما چیه؟

colors
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 10:41 صبح
منظورتون از محصولات نهاد چیه؟

مثلا نهاد میتونه CMS ها یا حتی سرویسهای ارائه پیامک یا هاستینگ و ... رو به صورت اصولی و قوی توی نهاد تولید و برای فروش و کسب درآمد استفاده بشه.
حتی میشه برای تامین هزینه های خود نهاد هم از این محصولات کمک گرفت.

MMSHFE
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 10:50 صبح
راستش فکر نمیکنم کسی که خودش مهارت و تخصص و بازار کار خوب داره اصلاً سراغ نهاد بیاد. این نهاد در اصل برای پیشرفت کسانی هست که مهارت کافی ندارن. امتیاز اصلی که افراد ماهر در نهاد کسب میکنن اینه که تا وقتی که بقیه به مهارت اونها نرسیدن، پروژه هایی که در حیطه تخصص اونهاست فقط به اونها میرسه. بنابراین اگه میخوان باز هم پروژه زیاد داشته باشن، باید مطالب جدیدتر رو یاد بگیرن و این میشه رقابت سالم. نه اینکه توی یک شهر یک گروه اسم و رسم پیدا کنه و هرچی پروژه است بگیره ولی یک گروه دیگه نتونه به موفقیت اون گروه برسه. درواقع ما میخوایم همه جا اسم نهاد بپیچه نه اسم اعضا. اعضای نهاد، رزومه کاری خاص خودشون رو دارن که توی اون مشخص شده در چه پروژه هایی همکاری داشتن ولی فعالیتشون باید همه جا با برند نهاد باشه نه تیم یا شرکت خودشون.

Tarragon
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 10:56 صبح
سلام
قطبی کردن هم فایده داره هم ضرر.
فایده اش اینه که (مثلا :)
مثلا در کردستان شخصی می خواد سایتش رو دو زبانه کنه مسلما کسی که توی کرمان یا بندر عباس نمی تونه بخوبی کسی که در کردستانه سایت رو دو زبانه کنه آخه با زبان کردی آشنا نیست.
و ضررش رو هم آقا امین گفتن ممکه در بندر عباس سالی 5 تا پروژه باشه اما در تهران 50 تا (بعنوان مثال) اینجوری چطوری باید کار کرد؟
نتیجه :فکر کنم باید 1 ماه رو بصورت آزمایشی منطقه ای کرد تا ببینیم چی می شه؟

MMSHFE
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 11:20 صبح
بنظر من بهتره به جای این کار، پروژه های خاصی که احتیاج به نیروی کار بومی دارن (که تعدادشون هم در مقابل حجم کل پروژه ها زیاد نیست) رو بین اعضای همون منطقه تقسیم کنیم. بالأخره خود نهاد میفهمه هر کدوم از اعضاش از چه منطقه کشور هستن. یه ایمیل میزنه به اعضای همون منطقه و پرژه رو مشخص میکنه و میگه اعلام آمادگی کنن و از بین اونها بر اساس شرایط و نیازهای پروژه و تخصص، تعدادی تفکیک میشن و از بین این تعداد، بطور رندوم یک تیم تشکیل میشه. اینطوری مزیت دیگری که داره هماینه که اعضا مرتباً با برنامه نویسهای مختلف و جدیدی در کشور آشنا میشن.

ravand
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 11:37 صبح
منم فکر میکنم قطبی کردن همچین بحث مهمی نیست باید به مسائل مهمتری بپردازیم. الان که کسی فعلا به نامی که آقای شهرکی برای سایت انتخاب کردن مخالفتی نداره پس بریم سراغ بحث بعدی . حالا این سایت رو کی و چجوری میخواید راه اندازی کنید؟ منظورم اینه که به صورت گروهی؟ یا یکی دو نفر فقط میخوان مسئولیت راه اندازیش رو بر عهده بگیرن؟ یا کلاً میخواد بعد از نشست تصمیم به راه اندازیش بگیرد؟ دوستان تماشاچی نباشن و نظرات خودشون رو اعلام کنند.
متشکرم.

Veteran
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 11:53 صبح
اگر بخوایم اینجوری پیش بریم سالها طول میکشه تا به نتیجه برسیم
یک سایت میخوایم بزنیم و اونرو ثبت کنیم
===
درسته نظرخواهی از دوستان امر مهمیه
اما کار رو عقب میندازه(به این صورتی که ما داریم بحث میکنیم)
جناب شهرکی اشاره کردن که سایتی مشابه پونیشا خواهد بود با یکسری تفاوت ها
حالا اگر میخواین بزنین بسم الله
اما اینکه بیایم بگیم اسمش چی باشه
نمیدونم دو قطبی باشه 3 قطبی باشه و ....
منو های سایت چی باشه
سال ها به طول خواهد انجامید
بحث الکی چرا میکنین !
4 صفحه پست هست اما .....
اساس سایت امکانات رو مشخص کنین
بگین ایناهاس
اینجوریه.چیزی مده نظر دارین بگین به سایت اصاف و یا تغییر بدیم

Tarragon
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 12:13 عصر
سلام
موافقم
اسم که انتخاب شده.
بنظرم کار بصورت گروهی باشه بهتره آخه کسی که 1 صفحه رو بتونه کمک کنه می دونه چه زحمتی برای سایت کشیده شده.

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 13:33 عصر
بیشتر رو این بحث کنید که پروژه ها چطوری تخصیص داده بشه
معیار های رقابتی که میگید چیه ؟

تو سایت های پونیشا به عنان مثال :
رثابت یعنی قیمت پایین بدی و وقت داشته باشی و شک نکن پروژه مال تو هست

بحث بعدی اینه که پارامتر استانداردی برای انجام پروژ] نیست که مثلا فلان فریم ورک باید باشه + فلان تکنولوژی باید باشه و هیچ ضوابطیی نیست....
و از اونور موقع تحویل بعد از 1 ماه معطی راهی مطمون نیست که بتونی پیگیری کنی که چقدر از کار تموم شد و چطوری داره پیش میره و چه نمره ای و تا الان کسب کرده پروژه ؟؟
و از اونور هم هم کارفرما و هم پیمانکار میتونند شونه خالی کنند
اگه کارفرما پول نده وقتش و از دست داده و اگه پیمانگار بد کار کنه کسی هم نمیتونه یقشو بگیره که بگه چرا ؟

باید یک نظم استاندارد باشه برای تقسیم چون اگه قرار نباشه خود نهاد نظارت کنه و کارفما ندونه کدوم نهاد و تیم و برای مسئولیت های اینده بشناسه میشه مثل پونیشا که حتی طرف و نمیتونی پیدا کنی و اطلاعات تماس نداری و قیمت هم هرچی بگه هست...

تازه بحث بعدی اینه که مهر نهاد میخوره پای اون کار...اون نرم افزار اگه اصولی تولید نشه دیگه قابل پشتیبانی نیست اگه داکیومن نویسی نشه دیگه قابل بازیابی مجدد نیست میشه بزن در رو...

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 14:05 عصر
در حال حاضر بهتره فقط دوستان PHP باشیم.
چون ارایش خودمون و شکل بدیم بهتره و این دوستان ای که با هم هستیم و نسبتا با خصوصیات و تخصص همدیگه اشنایی داریم و بتونیم مدیریت کنیم خیلی خوب هست.
بعد از اون که به یک سیاست و روال خوب برای انجام کارها و اهدافمون رسیدیم میتونیم تو حوضه های دیگه نیرو جذب کنیم تحت قالب خودمون
همینجور میتونیم فریم وردک اختصاصی تولید کنیم
درگیر کردند بچه های دیگه که گاها مارو شاید قبول نداشته باشند دو دستگی پیش میاره
پس ما یک بستر بوجود میاریم تا اونا فقط استفاده کنند

Tarragon
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 14:26 عصر
سلام
برای داکیومنت نویسی می شه بعد از تحویل پروژه یه مدیر نگاه کنه اگر داکیومنت نویسی نشده باشه در صدی از پول پیش نهاد بمونه تا پروژه کامل شه.

saman-arsenal
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 14:31 عصر
بازم من 3روز نبودم کلی اتفاق افتاد اینجا که مجبور شدم 4 صفحه پست و یکجا بخونم:لبخند:
منم نظرمو در مورد اسم میگم هرچند که بحثش تموم شده من با اسم آریارایان موافقم هرچند که ژوگل هم راحتی و ماندگاری خودشو داره به هر حال آریارایان بهتره
بعدش اینکه اگه قراره تمام این تصمیم گیری ها در مورد اهداف و کارهایی که نهاد باید انجام بده همینجا گرفته بشه و تصویب بشه بعد اونوقت نشست بابل که قراره برگزار بشه قراره ما چیکار کنیم؟؟؟
من میگم که بحث هایی که اینجا میشه خوبه اما تصمیم نهایی باید با حضور اعضا و گفته گوهای رودرو گرفته بشه این بحث ها میتونه مارو از انجام بحث های حاشیه ای توو نشست حضوری دور کنه اما اینکه تصمیم نهایی و اینجا بگیریم به نظرم کار درستی نیس چون هم اعضا از صحبت هایی که در قالب پیام خصوصی میشه خبر ندارن هم اینکه ممکنه از نوشته ها گاهی اوقات برداشت های بدی گرفته بشه که واقعا مقصود نویسنده او نبوده که این مشکل توو نشست حضوری به مراتب خیلی کمتره

به هر حال این نظر منه که قطعا مخالف و موافقی داره

MMSHFE
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 16:17 عصر
درسته، هیچ تصمیمی بطور قطع فعلاً گرفته نمیشه مگه اینکه در جلسه حضوری مطرح و به اجماع برسه. فعلاً همه دارن پیشنهادات و راهکارهایی که به ذهنشون میرسه رو مطرح میکنن تا به قول شما توی نشست بعدی، بحثهای حاشیه ای نداشته باشیم و مسیر فکری مشخصی رو دنبال کنیم.

mohsen6500
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 17:58 عصر
نظر من اینه که اسم تصویب شده تقریبا
کلیات هم که تقریبا نوشته شده
پس
سایت رو راه اندازی کنید
چه اشکالی داره مثلا یک ماه به صورت آزمایشی شروع به فعالیت کنید تا بعد از اینکه به نقاط ضعفی اگر احیانا بود واقف شده و اونارو حل کنیم
اونوقت که زیرپامون سفت شد به طور رسمی اعلام وجود کنیم
به نظر من خیلی از جزئیات و مشکلات تا وقتی که توی موقعیتش قرار نگیریم رو نمیتونیم حل کنیم یا اصلا بدونیم یه همچین مشکلی هم هست
خلاصه یه یاعلی بگید و دست به کار شید
ماهم در کنار دوستان به عنوان حامی معنوی میتونیم فعالیت کنیم
یاعلی

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 20:31 عصر
دوستان هیچ مشکلی وجو نداره برای راه اندازی سایت
اگه هم مشکلی بود میتونیم تغییرات بدیم تو 2 ماه مقلا کار ازمایشی
فعلا اون اهداف ما زیاد مورد بررسی قرار نگرفت بیشتر پست ها بابت اسم بود و بحث های حاشیه ای
دقت کنید که قوانینی که قراره الان از ثمره این تبادل نطرات عملی بشه همون قوانینی که ممکنه رو شما اعمال بشه و چه بسا بعدا خوشتون نیاد یا ازش ایراد بگیرید
پس الان که وقت تصویبش هست نظر بدید و همچنین مهمتر از همه کمک کنید تا راه روشن تری و انتخاب کنیم

MMSHFE
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 20:31 عصر
بنظرم قبل از طراحی سایت، دنبال کارهای ثبت نهاد تحت عنوان یک شرکت باشیم بهتره. فکر میکنم نوع «مسئولیت محدود» برای فعالیت نهاد مناسبتر باشه. لطفاً در این مورد نظر بدین.

saman-arsenal
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 20:59 عصر
به نظر منم مسئولیت محدود برای شروع کار خوبه حالا بعدا که نهاد فعالیتش گسترش پیدا کرد میتونیم نوعشو عوض کنیم

mohsen6500
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 21:36 عصر
بنظرم قبل از طراحی سایت، دنبال کارهای ثبت نهاد تحت عنوان یک شرکت باشیم بهتره. فکر میکنم نوع «مسئولیت محدود» برای فعالیت نهاد مناسبتر باشه. لطفاً در این مورد نظر بدین.

بنده هم با ثبت نهاد موافقم
با مسئولیت محدود هم خوبه
در راستای اون هم سایت رو راه اندازی کنید
خیلی هم خوب

Tarragon
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 21:53 عصر
میشه بگید مسئولیت محدود یعنی چی؟

MMSHFE
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 22:07 عصر
این لینکها رو ببینید:
شرکت با مسئولیت محدود چیست؟ (http://sepahanbank.ir/%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA%D8%8C%D8%B5%D9%86%D8%AF%D 9%88%D9%82-%D9%88%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9/61-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86%DB%8C/8158-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%B3%D8%A4%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%AD%D8%AF%D9%88%D8%AF-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F-)
تعریف شرکت با مسئولیت محدود (http://sabtilia.com/index.php?option=com_content&view=article&id=99&Itemid=66)
فرق شرکتهای مسئولیت محدود و سهامی خاص چیه؟ (http://www.cloob.com/timeline/answer_13880_888241)

SONITAJ
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 22:38 عصر
عالیه خیلی خیلی عالی چون هم بازار بهم ریخته ایران توی این زمینه را درست میکنه وهم به همه یاد میده مطابق استاندارهای لازم وبین المللی را که یاد می گیرند کار انجام دهند وهم رقابت سالم وسازنده ای بین برنامه نویس ها ایجا می کنه.
فقط یک سوال :
هرکس با هر سطحی از برنامه نویسی میتونه از این نهاد استفاده کنه یا نه سطح خاصی از برنامه نویس ها میتوانند عضو نهاد باشند واز ان استفاده ببرند؟این سوال را بخاطر خودم پرسیدم نه هیچ کس از دوستان برنامه نویس

MMSHFE
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 22:44 عصر
همه با هر سطحی از برنامه نویسی میتونن وارد نهاد بشن و مطابق با تخصص خودشون پروژه دریافت میکنن و به مرور هم سطح اطلاعاتشون رو با آموزشهای نهاد بالا میبرن و به پروژه های حرفه ای میرسن.

Tarragon
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 18:44 عصر
سلام
آقای شهرکی کاشکی کار بر روی سایت رو از همین الان شروع می کردید آخه هر چه زود تر باز شه به نفع خود ماست.
(البته اگر قصد راه اندازی سایت رو بصورت آزمایشی دارید)

MMSHFE
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 20:04 عصر
بنظرم اول نهاد رو ثبت کنیم و بعد به فکر سایت باشیم بهتره.

Tarragon
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 21:30 عصر
برای ثبت به چه چیزی نیازه؟

rezaonline.net
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 22:24 عصر
اطلاعاتی که از اعضا نیاز هست بگید تا ارسال کنیم براتون .

MMSHFE
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 22:49 عصر
خوب یه سری چیزها که مشخصه: فتوکپی کارت ملی و شناسنامه و کارت پایان خدمت یا معافیت (برای آقایان)
البته بحث کارت پایان خدمت یا معافیت فقط برای اعضای اصلی هیئت مدیره و مؤسس لازمه و برای عضویت عادی در نهاد اجباری نیست.

Veteran
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 22:51 عصر
کارت پایان خدمت یا معافیت
معافیت تحصیلی :لبخند:

MMSHFE
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 23:10 عصر
برای عضویت در هیئت مؤسس یا هیئت مدیره، معافیت تحصیلی ازنظر اداره ثبت شرکتها قابل قبول نیست.

saman-arsenal
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 23:28 عصر
الان ما باید این مدارک و واستون ارسال کنیم؟؟؟ هیئت موسسین مشخص شدن مگه؟؟؟
الان وقتی کلا قاعده و اساس نامش مشخص نیست چطوری میخواید ثبتش کنید؟؟؟
بعد برای ثبت با مسئولیت محدود سرمایه اولیه لازم نیست؟؟؟

SilverLearn
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 23:34 عصر
آقا ما که معافیت دائم را دارا می باشیم :خجالت:

MMSHFE
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 23:49 عصر
الان ما باید این مدارک و واستون ارسال کنیم؟؟؟ هیئت موسسین مشخص شدن مگه؟؟؟
الان وقتی کلا قاعده و اساس نامش مشخص نیست چطوری میخواید ثبتش کنید؟؟؟
بعد برای ثبت با مسئولیت محدود سرمایه اولیه لازم نیست؟؟؟
برای من نه، بفرستین برای آقا مهرداد. قراره هیئت مؤسسین رو مشخص کنیم دیگه. قاعده و اسم هم تقریباً مشخص شده (اسم تا اینجا آریا رایان و دامنه AriaRayan.ir و قواعد کار هم توی پست اول این تاپیک).
سرمایه اولیه هم در مسئولیت محدود الزامی نیست و اگر هم گذاشته بشه، توسط هیئت مؤسسین هست و به اندازه سرمایه خودشون، مسئول زیانهای احتمالی خواهند بود.

Tarragon
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 06:46 صبح
سلام
کاشکی آقا مهرداد نفراتی که داوطلب شده بودند رو اینجا اسم می برند تا بفهیم چه کسانی قرار جزو هیئت مدیره باشند.

benyaminrahimi
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 08:41 صبح
حمایت از چی ؟ بحث خیلی کلیه .. تامین اجتماعی یا وزارت کار پس چه کاره اند ؟

mahdy.asia
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 09:36 صبح
منم حاضر به همکاری در این زمینه هستم
رزومه من :
http://www.trazkaramad.ir/file/MahdyTorabiRezome.pdf

dousti_design
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 11:35 صبح
برای عضویت در هیئت مؤسس یا هیئت مدیره، معافیت تحصیلی ازنظر اداره ثبت شرکتها قابل قبول نیست.
فکر میکردم برای سمت عضو هیئت مدیره نیازی به پایان خدمت نباشه اما انگار لازمه

ravand
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 11:45 صبح
آقای شهرکی فتوکپی کارت ملی و پایان خدمت به چه درد شما میخوره؟
کسی که قرار نیست بیمه بشه! بهتره این مباحث رو مطرح نکنید. نهاد میخواد به افراد مختلف کار بده چه فرقی میکنه که طرف دقیقا چه کسی هست؟؟!!
کارش رو درست انجام میده پولش رو میگیره تمام. دیگه این اطلاعات شخصی نیاز نیست.
از طرفی افراد که نمیتونن به من و شما اعتماد کنن اطلاعات شخصیشون رو در اختیار همه بذارن!
من فکر نمیکنم اصلا نیازی به این کارا باشه.
در جواب برخی از دوستان هم که میگن نهاد باید سریع راه اندازی باشه باید بگم که ما نباید عجله کنیم. کاره عجله ای فایده ای نداره. باید قبل از راه اندازی حداقل یه سری مباحث معلوم و مشخص بشه. تا بعدا مشکلی پیش نیاد.

shahriyar3
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 13:06 عصر
برای گفتن این حرف دیره فکر کنم ولی میگم!!
اینجا اسمش انجمن برنامه نویس هست میشد یک ساب دامین همینجا بگیرید تحت همین ساب دامین پروژه ها قیمت گذاری میشد به اعضای همین فروم واگذار میشد . اینججوری رزومه اعضا مشخص بود فعالیتشون مشخص بود سطح سوادشون از پاسخ دادن به سئوالا مشخص میشد و خیلی چیز های دیگه ضمن اینکه فکر میکنم برای تائید یوزر ها حتما براشون پروفایل ایجاد مشد با کپی کار ت ملی و شناسنامه و ...
یک مزیت دیگش این میتونست باشه اگر من برنامه نویس هستم و یک پروژه دارم و میخوام توی این پروژه از طراح استفاده کنم میرم تو تالار html , css دنبال نفرم میگردم .
بقیه بخش های سایت هم میتونست به همین شکل راه اندازی بشه مثل asp delphi vb ,.....
یکی دیگه از مزیت هاش هم اینه که این سایت شناخته شده هست و رتیه و رنک خوبی داره این خودش یک تبلیغ بزرگه
در کل پیشنهاد تشکبل حمایت از برنامه نویسان مورد تائید من هم هست منم عضوش میشم.

***BiDaK***
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 13:40 عصر
اینجا اسمش انجمن برنامه نویس هست میشد یک ساب دامین همینجا بگیرید تحت همین ساب دامین پروژه ها قیمت گذاری میشد به اعضای همین فروم واگذار میشد . اینججوری رزومه اعضا مشخص بود فعالیتشون مشخص بود سطح سوادشون از پاسخ دادن به سئوالا مشخص میشد و خیلی چیز های دیگه ضمن اینکه فکر میکنم برای تائید یوزر ها حتما براشون پروفایل ایجاد مشد با کپی کار ت ملی و شناسنامه و ...
یک مزیت دیگش این میتونست باشه اگر من برنامه نویس هستم و یک پروژه دارم و میخوام توی این پروژه از طراح استفاده کنم میرم تو تالار html , css دنبال نفرم میگردم .
بقیه بخش های سایت هم میتونست به همین شکل راه اندازی بشه مثل asp delphi vb ,.....
یکی دیگه از مزیت هاش هم اینه که این سایت شناخته شده هست و رتیه و رنک خوبی داره این خودش یک تبلیغ بزرگه
خوب نیست.:متفکر:

Tarragon
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 13:42 عصر
خوب نیست.:متفکر:
اتفاقا بنظرم خوبه آخه هم دامینی عالی داره و هم بقول خود آقا شهریار رزومه هر کسی مشخص می شه.

dousti_design
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 13:47 عصر
بنظرمن ایده خوبیه. یا حداقل اگه اینم میسر نشد بنظر من مثلا میشه نوع کاربری کاربران(کاربر دائمی، کاربر جدید و...) که عضو نهاد هستن اضافه بشه. اینجوی که هرکی عضو نهاد هست اینجا نوع کاربریش بشه مثلا عضو نهاد. اینجوری هم توی فروم بچه های نهاد مشخص میشن و هم تبلیغی برای نهاد میشه.
ایده شما خوبه بنظرم اما باید با مدیران فروم هماهنگ بشه و اونها موافقت کنند

***BiDaK***
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 13:52 عصر
اتفاقا بنظرم خوبه آخه هم دامینی عالی داره و هم بقول خود آقا شهریار رزومه هر کسی مشخص می شه.
اصلا سیاست کاری این سایت با نهاد فرق میکنه.بعدشم چرا همش دنبال لقمه ی آماده؟ اگه قراره یک کاره بزرگ انجام بشه از اولش باید کار خود بچه هایی باشه که عضو این نهاد شدنو به هر زحمتی شده هر کسی یه کمکی میکنه.بعدم رزومه یا شناخت اعضا از روی جوابایی که توو انجمن دادن اصلا درست نیست.اعضا از روی پروژه های عملی باید تواناییهاشون مشخص بشه.
اینکار فقط شلوغ کاریه.

shahriyar3
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 14:01 عصر
اصلا سیاست کاری این سایت با نهاد فرق میکنه.بعدشم چرا همش دنبال لقمه ی آماده؟ اگه قراره یک کاره بزرگ انجام بشه از اولش باید کار خود بچه هایی باشه که عضو این نهاد شدنو به هر زحمتی شده هر کسی یه کمکی میکنه.بعدم رزومه یا شناخت اعضا از روی جوابایی که توو انجمن دادن اصلا درست نیست.اعضا از روی پروژه های عملی باید تواناییهاشون مشخص بشه.
اینکار فقط شلوغ کاریه.
به نظرم اصل ایده که میخواستن شروع کنن کار ایجاد نهاد و این بود که از واگذاری پروژه با قیمت پایئن جلوگیری بشه . ایده بزرگ و خوبیه تشکیل نهاد ولی به شرط اینکه فراگیر باشه.
هر چی بزرگ تر تاثیر گذاریش بیشتر
برنامه نویس های آماتور که به مبلغ پائین حاضر به انجام کار هستند هم برای رفع مشکلاتشون به این انجمن سر میزنن , مهم اینه که بشه روی اونو اثر بزاریم که دست از این کارشون بکشن!

***BiDaK***
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 14:20 عصر
به نظرم اصل ایده که میخواستن شروع کنن کار ایجاد نهاد و این بود که از واگذاری پروژه با قیمت پایئن جلوگیری بشه . ایده بزرگ و خوبیه تشکیل نهاد ولی به شرط اینکه فراگیر باشه.
هر چی بزرگ تر تاثیر گذاریش بیشتر
برنامه نویس های آماتور که به مبلغ پائین حاضر به انجام کار هستند هم برای رفع مشکلاتشون به این انجمن سر میزنن , مهم اینه که بشه روی اونو اثر بزاریم که دست از این کارشون بکشن!
چرا سایت پونیشا همچین کاریو نکرد؟؟؟؟

Tarragon
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 14:33 عصر
چون پونیشا به درآمد خودش فکر می کنه نه به برنامه نویسا.

***BiDaK***
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 14:39 عصر
چون پونیشا به درآمد خودش فکر می کنه نه به برنامه نویسا.
:متفکر::متفکر::متفکر:

Tarragon
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 14:40 عصر
:متفکر::متفکر::متفکر:
NO SPAM:عصبانی:

rezaonline.net
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 15:24 عصر
دوستان عزیز ، لزومی نیست با استفاده از زیر دامنه سایت برنامه نویس ، کسب اعتبار کنیم ، هر کدوم از ما به اندازه کافی در حرفه خودمون اعتبار داریم .
تبلیغات که نیست ، پروژه ها توسط برنامه نویسان به نهاد تزریق میشه .
مشکلی از این بابات نیست .
بهتره از همین اول راه عدم وابستگی به هیچ سایت/شرکت/ ساختار/ گروهی مشخص باشه برای مشتری .
یا حق

$ M 3 H R D A D $
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 16:13 عصر
دوستان ما دور هم جمع شدیم تا یک کار بزرگ و بدون مشکل انجام بدیم
دور هم جمع شدیم تا همدیگه و بشناسیم و به تخصص همدیگه کمک کنیم تا همو بکشیم بالا
اگه قرار نبود بشناسیم طرف واقعا کی هست ؟؟ و یا اینکه یک ایده بزرگ و ما نتونیم اعتماد کنیم که دوستان میگن شناسنامه و مشخصات حقیقی ما و میخواین چیکار؟؟ خوب برید پونیشا کارکنید ؟ چه حمایتی میخواین وقتی اعتمادی نباشه ؟؟ ما واسه کی تلاش کنیم ؟ فقط سرویس گیرنده باشین ؟؟

نیازی هم به سایت برنامه نویس نیست
چه اماتور و یا چه حرفه ای خودمون استارت میزنیم از سایت گرفته تا شرکت
دوستان عجله ای نداریم تصمیمات قطعی تو نشست بعدی انجام میشه

فعلا تصمیم داریم برای مبتدی ها که خودشون درخواست کردند ( تو پ خ و چت ) که براشون یک سری PDF و اموزش و پروژه تعریف کنیم که به سطحی مطلوب برسند

و برنامه دارم که پروژه ای تحقیقاتی تعریف کنم برای همه تا تو نشست بعدی هرکدوم از اعضا یک نتیجه کار ارائه بدند...چون قرار نیست کد نویس باشیم میخوایم هرکدوممنون بعد جند سال بشیم یک مدیر نمونه تا بتونیم یک کسب کار قابل توجه داشته باشیم

دوستانی هم که رزومه دادند اندک هستند 3 یا 4 نفر بودند

دوستان بیشتری اعلام کنند هنوز وقت هست

یک دوستی تو همین صفحه 5 رزومش و لینک کرده ! من تو یک پست قبلیم " هدیه سی ام اس " با خط قرمز نوشتم که برای دریافت لینک پیغام خصوصی کنند " 10 نفر حتی به خودشون زحمت خوندن ندادن....تایتل و خوندن و چرخیدن دنبال لینک ...ئ لینک کار نکرد یا پست اسپم دادند یا به خط موبایل + ایدی یاهو من هی راه به راه..... وقتی یک راه و روش برای دوستان مشخصی میشه به نظم اون با بی توجهی لطفا خط قرمز نکشید !!

اینجا رزومه ندید فقط پیغام خصوصی

Tarragon
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 16:32 عصر
من خیلی دوست دارم اما به نظرم سنم نخوره .

saman-arsenal
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 17:08 عصر
به نظر من خیلی عجله ای کار نکنیم بهتره داریم یه کار بزرگی و انجام میدیم با عجله کردن ممکنه هم اعصابخووردی ایجاد بشه هم بعضی ها خسته بشن بعضی ها ناامید بشن به قول معروف ره رو ان است که آهسته و پیوسته رود
یه چیز برای دوستانی که توو نشست اصفهان حضور نداشتند اینه که هدف تشکیل نهاد فقط دادن پروژه به اعضا میدونن واس همینه که میگن میشه توو همین سایت برنامه نویس هم این کار و انجام داد اما هدف کسایی که توو نشست اصفهان حضور داشتن مهمتر از گرفتن پروژه این بود که بتونن پیشرفت کنن دانش و مهارت خودشونو با استفاده از دوستانی که پیدا کردن بالا ببرند بتونن یه تیم قوی به وجود بیارن که پروژه های مهم و با ارزش بگیرن و سهمی توو اونا داشته یاشن

$ M 3 H R D A D $
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 17:22 عصر
من خیلی دوست دارم اما به نظرم سنم نخوره .

درسته یک سری شرایط مثل سن و خدمت و اینا و نمیشه نادیده گرفت
اما چند سال پیش یک جوانی 14 15 ساله بود که مایکروسافت اونو به خدمت گرفته بود

میخوام بگم اینجا ارجعیت رو دانش ادم ها هست البته بی دانشی اینجا نه تنها بد نیست بلکه از یک لحاظی خوبه چون هدف نهاد اینه که مبتدی ها و خودش اموزش بده و این اموزشی که میبینند با اموزشی که مقلا من دیدم ( هی خوردم زمین و پا شدم و ..) شک نکنید خیلی بهتره و کاش من سنم کمتر بود و حوصله داشتم تا دوباره میرفتم دنبال این مطالب تحت اموزش بزرگانی مثل اقای شهرکی

Tarragon
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 17:26 عصر
درسته یک سری شرایط مثل سن و خدمت و اینا و نمیشه نادیده گرفت
اما چند سال پیش یک جوانی 14 15 ساله بود که مایکروسافت اونو به خدمت گرفته بود

میخوام بگم اینجا ارجعیت رو دانش ادم ها هست البته بی دانشی اینجا نه تنها بد نیست بلکه از یک لحاظی خوبه چون هدف نهاد اینه که مبتدی ها و خودش اموزش بده و این اموزشی که میبینند با اموزشی که مقلا من دیدم ( هی خوردم زمین و پا شدم و ..) شک نکنید خیلی بهتره و کاش من سنم کمتر بود و حوصله داشتم تا دوباره میرفتم دنبال این مطالب تحت اموزش بزرگانی مثل اقای شهرکی
والا عزیزم من نفهمیدم الان می تونم رزومه رو بفرستم یا نه؟

***BiDaK***
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 17:31 عصر
والا عزیزم من نفهمیدم الان می تونم رزومه رو بفرستم یا نه؟
فک کنم واسه موسسین گواهی پایان خدمت میخواد.

Tarragon
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 17:34 عصر
اگر بنویسیم به سن مشمولیت نرسیده مورد داره؟

$ M 3 H R D A D $
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 17:56 عصر
اگر بنویسیم به سن مشمولیت نرسیده مورد داره؟

اگه کارت پایان خدمت بخواد که میخواد ظاهرا دیگه مشمول و غیر نداره " میخواد=لازم است " جمله واضح و شفاف:لبخندساده:

اما.....
دوستان همه رزومه بفرستند فایلی که تو پست های قبلی گذاشتم یک فایل ورد هست استاندارد هست همونو بگیرند رزومه بنوسیند
واسه دسته بندی اعضا و تایین مسئولیت ها و اشنایی بهتر لازم هست

اصلا با اجازه اقا شهرک یکی از شروط ورود به نهاد و رزومه نویسی استاندارد و لیست نمونه کارها کنیم
از همین الان منتظر رزومه دوستان هستم

رزومه من و خیلی ها به شوخی میگرند و میگن دیگه داستان های کودکی خودم و هم نوشتم
خوب مشا هم بنویسید کام کنید

بعد انشا الله یک دوره میزاریم برای رزومه نویسی و "صحت در رزومه نویسی " و رزومه انگلیسی تا متخصصای این نهاد بتونند معرفی بشند تو سایرر کشور ها و بتونیم
یک " قابلیت چند زبانه بودن به سایتمون بدیم " و سرویس ها ای از اون قبیل بدیم " و نقش پر رنگی تو گرفتند پروژه تو سایت خارجی فری لنسر داشته باشیم "
جون مدتی هست عضو هستم و عناوین پروژه با پروژه های ما خیلی فرق داره و سطح اونا واقعا بالاست و قیمت ها هم استاندارد...چه خوبه با این تفاوت قیمت ارز ها ما هم کسب درامد خوبی داشته باشیم....نشد تک نفری اشکال نداره...تیمی کار میکنیم...چطوره ؟؟
پس شرط اول مشخص شد

Jarvis
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 18:10 عصر
ما که رزومه استاندارد خودمون رو دادیم :لبخند:

amin7x
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 18:29 عصر
فعلا تصمیم داریم برای مبتدی ها که خودشون درخواست کردند ( تو پ خ و چت ) که براشون یک سری PDF و اموزش و پروژه تعریف کنیم که به سطحی مطلوب برسند

اگه میشه این یکی رو زودتر انجام بدید تا منم بتونم توی نهاد ثبت نام کنم.
آخه زشته بگم فقط یک سایت طراحی کردم اونم مال خودم بوده و CMS وردپرس داشته.:ناراحت:

$ M 3 H R D A D $
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 20:46 عصر
اگه میشه این یکی رو زودتر انجام بدید تا منم بتونم توی نهاد ثبت نام کنم.
آخه زشته بگم فقط یک سایت طراحی کردم اونم مال خودم بوده و CMS وردپرس داشته.:ناراحت:
همینکه خودتون ظراحی کردید و همین که میدونید کمه و سواد خودتون و نسبت به انتظاری که از خودتون داردی خیلی خوبه و تلاشتون و زیاد میکنه ممنون دوست عزیز شما هم اون فایل و بگیرید وئ تکمیل کنید هرچه که دارید و
http://ppage.ir/resum.rar

$ M 3 H R D A D $
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 23:24 عصر
task بعدی

دوستان تا نشست بعدی ( معلوم نیست فعلا تاریخش )

هرکسی لظف کنه یکی ایده درموزد وب سایت ارائه کنه

ایده ای که توجیح اقتضادی داره و کسب درامد داشته باشه و { یا } یک سایت فرهنگی و خدماتی باشه { نمونه محک }

طرحتون و پورپوزال کنید ( تو نت سرچ نید در موردش } حالا خیلی دقیق هم نشد نشد اما بتونید حد اقل رو کاغذ یک درخت براش بکشید با 2 تا زیر شاخه حد اقل یا بیشتر
زیر شاخه فایده ها....ضررات...فواید مالی... و فرهنیگ و و و و

و به تعداد بچه ها پرینت کنیم و شما دوست گرامی بتونی 30 مین راجب طرج خودتون دفاع کنید

تعداد نیروها ای که فکر میکنید لازم هست
مقدار زمان
مقدار هزینه های جانبی
تعداد طراحان + مدیران پروژه + برنامه نویس
اینکه چه ساختاری داشته باشه پروژ] { فریمورک باشه یا نه } و اسماشونم باشه خوبه

دوستان میدونم کار سنگینی هست
اما گفتم کا بیشتر از یک کد نویس ما به برنامه نویس نیاز داریم و مسی که بتونه یک روزی تو جایگاه تحلیل گر سیستم وایسه و مدیر پروژه بشه

تو این task مطمونا گذرتون به نام فریمورک ها میخوره واژه پورپوزال و مدیریت زمان و هزینه و .... به گوشتون میخوره
حتما پارامتر های ذکر شده تو نتایج کارتون باشه هرجند اگه یک خط از خودتون بنویسید
میخوایم با هم رو این قضیه کار کنیم تا به هم این مباحث و یاد بدیم تا از این به بعد تو این مبحث ها ضعیف نباشیم

تو سرچ هاتون واسه ایده بحثایترنت ملی و اینترانت و مد نظر داشته باشید
فکر کنید ایران یک کشور دور افتاده هست وسایت های بزرگ دنیا و بزارید از ذهنتون دور بشن تا نسبت به سرمایه های داخلی و نیازمندی های داخلی کشور تصمیم به ایده پردازی کنید البته نه فقط این بحث بیشترش رو این تمرکز باشه خوبه
چون به فرهنگ بازدید کننده هامون نزدیک تره ایده ها ای که با توجه به نیاز کشور هست تا اینکه سایتی بزنی که کاربراش خارجی هستند مثلا شبکه اجتماعی و با یک سایت مثل مثلا رادیو قران http://radioquran.ir/

سوالی بود راجب این ببپرسید همینجا

///
یک تاپیک داشتیم به نام کلاس های PHP
کلاس های پر استفاده خودتون تو پروژ] هاتون و اونجا اشتراک بزارید یا اقا مصطفی یک تاپیک جدید بسازه تا یکجورا ای با نحوه کد نویسی دوستان اشنا بشیم تا بعد از کمی کار کردند بتونیم مهاجرت کنیم به فریمورک شخصی خودمون

$ M 3 H R D A D $
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 23:47 عصر
بین بچه ها نشست اول با بچه ها نشست دوم خیلی باید فرق باشه ان و همیشه یادتون باشه و الا ادامه نمیدیم کارو چون ما نظمی میخوایم که با یک روز کار برنامه نویسی شاید 3 روز کارمون جلو بره نه برعکسش

$ M 3 H R D A D $
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 01:05 صبح
بحث بعدی هم که در موردش نظر بدید " بیمه " برنامه نویس هست...
به قول رضا انلاین برنامه نویسی که بیمه نباشه برنامه نویس نیست

بیاین کلا بیمه و تعریف کنید....بعدش بگین چرا بیمه ؟ چرا برنامه نویس بیمه بشه ؟ فایده و ضررات

dousti_design
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 01:17 صبح
الان دیگه توی هر شغلی که باشی بیمه ضرورت داره .مزایای بیمه هم که مشخصه همه دوستان واقف اند.:لبخندساده:

MMSHFE
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 08:12 صبح
حمایت از چی ؟ بحث خیلی کلیه .. تامین اجتماعی یا وزارت کار پس چه کاره اند ؟
اگه این ارگانها میخواستن حمایت کنن، تا حالا اینکار رو انجام داده بودن و اوضاع بازار برنامه نویسی اینقدر آشفته نبود.

آقای شهرکی فتوکپی کارت ملی و پایان خدمت به چه درد شما میخوره؟
کسی که قرار نیست بیمه بشه! بهتره این مباحث رو مطرح نکنید. نهاد میخواد به افراد مختلف کار بده چه فرقی میکنه که طرف دقیقا چه کسی هست؟؟!!
از طرفی افراد که نمیتونن به من و شما اعتماد کنن اطلاعات شخصیشون رو در اختیار همه بذارن!
اون موارد که گفتم برای عضویت در هیئت مدیره و مؤسس هست نه عضویت عادی. البته برای سایر اعضا هم فتوکپی کارت ملی و شناسنامه بنظرم لازمه چون نهاد باید دقیقاً اعضای خودش رو بشناسه. قرار نیست مثل پونیشا و پارس کدرز و... هرکی از راه رسید عضو نهاد بشه و اعتبارش رو خراب کنه و دستمون هم به هیچ جا بند نباشه. عضویت در نهاد بصورت یک قرارداد رسمی ثبت میشه و یکسری اطلاعات از اعضا گرفته میشه که در مباحث آماری و کنترل پروژه و... هم بدرد میخوره. کسی که اینقدر به نهاد اعتماد نداره که اطلاعات شناسنامه ای خودش رو در اختیارش بگذاره، همون بهتر که عضو نهاد نشه (منظورم شما نیستین، کلی میگم). ببینید، بحث منت و... نیست ولی واقعیت اینه که نهاد داره به اعضای خودش لطف میکنه و از این اوضاع بلاتکلیفی و گرفتن پروژه به هر قیمتی و راکد موندن و پیشرفت نکردن اونها رو در میاره. پس این حق برای نهاد باید محفوظ باشه که بگه چه اطلاعاتی از اعضای خودش رو لازم داره. هیچکس هم مجبور به عضویت در نهاد نیست.

واقعاً مطمئن هستین رزومه اعضای سایت برنامه نویس مشخصه؟ با چند تا پست و احیاناً اطلاعاتی که توی پروفایل کاربری هست که نمیشه بگیم طرف رو میشناسیم. قرار نیست نهاد تحت پوشش برند هیچ ارگان یا گروهی قرار بگیره. یک نهاد مستقل، دامنه و سایت و اعضا و مکانیزم فعالیت مستقلی هم میخواد. البته به احتمال زیاد برای صحبتهای اینترنتی از همین محیط انجمن برنامه نویس استفاده میکنیم چون بیشتر دیده میشه و بقیه هم جذبش میشن (تبلیغات بدون هزینه) و بالأخره شروع کارمون هم از اینجا بوده و انصاف نیست بخوایم رقیبش بشیم. هرچی باشه ایده نهاد توی این سایت شکل گرفته.

MMSHFE
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 08:16 صبح
من هم موافق بیمه هستم ولی باید دقت کنید که نهادی که قصدش سودرسانی هست، دیگه لااقل خودش نباید ضرر بده. بنابراین فکر میکنم بهتره اعضای خودش رو در چهارچوب بیمه خود اشتغالی (البته نه دقیقاً به اون شکل) بیمه کنه. منظورم اینه که همه اعضا بیمه میشن ولی طبق قراردادی که با نهاد میبندن، مبلغ بیمه هر ماهشون (که خیلی زیاد هم نمیشه) از دستمزد اولین پروژه ای که در همون ماه دریافت میکنن کسر میشه. اگه توی یک ماه خاص هم احیاناً پروژه ای بهشون نرسید، نهاد بعنوان جریمه خودش (که نتونسته طبق قولش، اعضا رو دائماً مشغول نگه داره)، بیمه اون ماه شخص رو پرداخت میکنه.

Jarvis
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 09:58 صبح
من هم موافق بیمه هستم ولی باید دقت کنید که نهادی که قصدش سودرسانی هست، دیگه لااقل خودش نباید ضرر بده. بنابراین فکر میکنم بهتره اعضای خودش رو در چهارچوب بیمه خود اشتغالی (البته نه دقیقاً به اون شکل) بیمه کنه. منظورم اینه که همه اعضا بیمه میشن ولی طبق قراردادی که با نهاد میبندن، مبلغ بیمه هر ماهشون (که خیلی زیاد هم نمیشه) از دستمزد اولین پروژه ای که در همون ماه دریافت میکنن کسر میشه. اگه توی یک ماه خاص هم احیاناً پروژه ای بهشون نرسید، نهاد بعنوان جریمه خودش (که نتونسته طبق قولش، اعضا رو دائماً مشغول نگه داره)، بیمه اون ماه شخص رو پرداخت میکنه.
من موافقم...

Amir_f
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 10:29 صبح
منم مدارکم رو جهت عضویت به آقا مهرداد ایمیل کردم

$ M 3 H R D A D $
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 12:19 عصر
دوستان ایمیل من اینه : mail.hosseinzadeh@gmail.com
خواهشا به ایمیل ایدی یاه م ن نفرستید من اصلا چک نمیکنم !
ایمیل رسیمی و تنها ایمیل من اینه

فعلا داره رزومه های خوبی اراوه میشه
طبق اون فایل ورد که دادم بفرستید بازم ادامه بدید نظراتونو بگید
درمرد بیمه حرف اقا شهرکی تا اینجا کامل و به صرفه هست برای همه اگه نقدی هست بکنید + پیشنهاد بهبود

dousti_design
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 12:29 عصر
یه بخشی هم میشه توی نهاد گذاشت که روی پروژه های خارج از نهاد قیمت گذاری بشه. مثلا من برنامه نویس هستم و یه پروژه بهم پیشنهاد میشه اما تجربه کافی برای قیمت گذاری ندارم که به مشتری بدم و سردرگم میشم. میتونم بیام تو نهاد استعلام قیمت کنم و از تجربه کارشناس های نهاد استفاده کنم. اینجوری علاوه بر اینکه از برنامه نویس های داخل نهاد حمایت میشه و اونها دیگه پروژه با قیمت 200هزارتومان نمیگیرند، توی بازار نرم افزار هم میتونه یه توازن ایجاد کنه و به مرور زمان تبدیل به یک مرجع بشه که خیلی ها قبولش دارند.

shahriyar3
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 12:58 عصر
واقعاً مطمئن هستین رزومه اعضای سایت برنامه نویس مشخصه؟ با چند تا پست و احیاناً اطلاعاتی که توی پروفایل کاربری هست که نمیشه بگیم طرف رو میشناسیم. قرار نیست نهاد تحت پوشش برند هیچ ارگان یا گروهی قرار بگیره. یک نهاد مستقل، دامنه و سایت و اعضا و مکانیزم فعالیت مستقلی هم میخواد. البته به احتمال زیاد برای صحبتهای اینترنتی از همین محیط انجمن برنامه نویس استفاده میکنیم چون بیشتر دیده میشه و بقیه هم جذبش میشن (تبلیغات بدون هزینه) و بالأخره شروع کارمون هم از اینجا بوده و انصاف نیست بخوایم رقیبش بشیم. هرچی باشه ایده نهاد توی این سایت شکل گرفته.

من یه پیشنهاد ساده دادم . چیزی بود که به ذهنم رسید . رزومه افراد و باید گرفت دقیقا مثل همین کاری که شما دارین انجام میدین تازه به نظر من باید تضمین هم بگیرید
آدم آگهی میده رزومه میفرستن تو رزومه افراد بعضی وقت ها اسم یک سایت هست یعنی 2-3 نفر یک سایت و مشترکا انجام دادن یا یکیشون داره رزومه دروغ میفرسته.
بعضی وقت ها برنامه نویس ها میدونن فلان سایت و کی زده و مطمئن هستن که اون شخص نمیاد اینجا دنبال پروژه بگرده اسم اون سایت و هم به رزومشون اضافه میکنن , واقعا نمیدونم شما چطوری میخواید اعتماد کنید پروژه بدید این شکلی به افراد !!
اگر 2-3 تا پروژه با شکست مواجه بشه وجهه نهاد میره زیر سئوال

***BiDaK***
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 13:24 عصر
من یه پیشنهاد ساده دادم . چیزی بود که به ذهنم رسید . رزومه افراد و باید گرفت دقیقا مثل همین کاری که شما دارین انجام میدین تازه به نظر من باید تضمین هم بگیرید
آدم آگهی میده رزومه میفرستن تو رزومه افراد بعضی وقت ها اسم یک سایت هست یعنی 2-3 نفر یک سایت و مشترکا انجام دادن یا یکیشون داره رزومه دروغ میفرسته.
بعضی وقت ها برنامه نویس ها میدونن فلان سایت و کی زده و مطمئن هستن که اون شخص نمیاد اینجا دنبال پروژه بگرده اسم اون سایت و هم به رزومشون اضافه میکنن , واقعا نمیدونم شما چطوری میخواید اعتماد کنید پروژه بدید این شکلی به افراد !!
اگر 2-3 تا پروژه با شکست مواجه بشه وجهه نهاد میره زیر سئوال
این رزومه ای که مهرداد گفته اصلا ربطی به گزینش افراد نداره.فقط واسه آمار اعضاس.همونطور که آقای شهرکی گفتن تایید اعضا برای گرفتن پروژه باید فرد چک بشه حالا یا حضوری یا به طریق دیگه.و تا زمانی که اعضا به حد مطلوب نرسیدن پروژه هایی داخل نهاد واسشون مطرح میشه واسه خودشونه که به حد مطلوب برسن و تجربه ای کسب کنن نه واسه مشتری.هیچی خارج از نظم انجام نمیشه و حتما گزینشی هست و هر کدوم از اعضا توو مسیر خودش قدم ور میداره.و رزومه ی اصلی که توسط نهاد تکمیل میشه این رزومه ای که داریم میدیم نیست.

amin7x
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 13:37 عصر
منم رزومه رو فرستادم.

$ M 3 H R D A D $
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 13:45 عصر
در نظر دارم یک سیستمی راه بندزیم کا با بیس بر ftp همه رو یک پروژه کار کنند
اونوقت هست که همه یک تابع اضافه میکنند تو سیستم و دخل و تصرف برای خدا نکرده شیطنتشون در حد همون تابع هست

WOLF_MEHRDAD
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 14:09 عصر
دوستان من یه نظری دارم در مورد بیمه ( طبق گفته جناب شهرکی در نشست ) میدونیم که بیمه خود اشتغالی حدود 40 تا 50 تومن ماهانه خرج داره ، چرا این کارو نکنیم برای شروع هرچه بیشتر به مسائل کوچیک گیر بدیم خیلی مشکل میشه یه جمله ای مغازه دار ها میگن " باید 1 سال گشنگی بخوری " یا همون " 1 سال باید از جیبم خرج کنی "

saeedtrb
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 15:30 عصر
يا سلام هرچند يه يه عضو خيلي كوچك و در حد آماتور در اين صنعت هستم از اين رو لازم مي دانم اينو بگم كه يه همچين نهادي واقعاً مفيد است .
برنامه نويسي صنعت خيلي خوبي است ولي در حال حاضر بشدت داره خراب ميشه جوري كه اگه يه فكر خوبي به حالش نكنيم عوض اينكه در اين صنعت پيشرفت كنيم پس رفت خواهيم كرد . نمونش الان شما ببينيد به قول دوستمون يه سيستم سنگين دارن با كمترين هزينه مي نويسن پيداست كه كسي كه با اين قيمت يه همچين سيستمي مي نويسي حرفه اي هست اما به دليل عدم ساماندهي خوب طرف مجبور با كمترين هزينه و كمترين كيفيت سيستم تحويل بده به قول خودمون يه جوري ماست مالي كنه كه فقط بالا بياد همين پس بايد با هم متحد بشيم براي پيشرفت خودمون

Amir_f
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 19:37 عصر
دوستان ایمیل من اینه : mail.hosseinzadeh@gmail.com
خواهشا به ایمیل ایدی یاه م ن نفرستید من اصلا چک نمیکنم !
ایمیل رسیمی و تنها ایمیل من اینه

دست شما درد نکنه زودتر میگفتین :قهقهه:

MRmoon
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 21:12 عصر
آقا من تا حالا هيچكاري نكردم؟

يعني رزومه ي من اين ميشه:

php -> بلدم
:قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:: هقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه::ق قهه::قهقهه::قهقهه:

اين نهاد يه خوبي ديگه اي هم داره اينكه براي مثال فردا خواستي خودت يه چيزي بنويسي(مثلا بازي آنلاين) 4 تا آَنا رو ميشناسي كه بهشون اعتماد كني و باهاشون كار كني.

SONITAJ
جمعه 27 اردیبهشت 1392, 16:41 عصر
سلام توی رزومه ایی که باید بفرستیم چه گزینه هایی وجود داره؟آیا فرمت خاصی داره یانه؟ بچه هایی مثل من که تازه کار هستند و هنوز کاری را روی اینترنت ندارند یا کامل نشده چی؟چه کاری باید انجام بدهند؟

***BiDaK***
جمعه 27 اردیبهشت 1392, 17:45 عصر
سلام توی رزومه ایی که باید بفرستیم چه گزینه هایی وجود داره؟آیا فرمت خاصی داره یانه؟ بچه هایی مثل من که تازه کار هستند و هنوز کاری را روی اینترنت ندارند یا کامل نشده چی؟چه کاری باید انجام بدهند؟
سلام.رزومه ی MehRdad (http://ppage.ir/resum.rar) رو ادیتش کن.
همون چیزهایی که بلدیو بزار حالا چه ضعیف چه قوی چه هیچی.حداقلش اطلاعات نام و نام خانوادگی و تخصیلات و یه سری اطلاعات پایه میفرستی.که فقط آمار داشته باشن.

$ M 3 H R D A D $
جمعه 27 اردیبهشت 1392, 18:39 عصر
راجب کد پستی هم پرسیدند
دوستان بعضی از ایتم های رزومه من خیلی جاه ها به درد میخوره
لطفا همکاری کنید ! نگید حالا کد پستی و میخواید چیکار؟؟؟ اغا کد پستی شما و نمی خورم که ! یک اماره بچه ها :افسرده: بیا ردا روزی خواستیم یک محصول فیزیکی مخصوص اعضا به خونهاشون بفرستیم
و پروفایل درست کنیم ( اکانت ) این اطلاعات و میدیم که یک موقع تغییرات هم داشت همونجا ادیت کنید !

اطلاعاتمون هرچی درست تر بهتر / بیا یک روزی برسه یک سازمانی از ما اطلاعات فعالیت یک کاربری و بخواد میتونیم بگیم از روز عضویت این بوده و این موارد تا به الان اضافه شده،اینا لیست پروژه هاش بوده ،لیست کسب درامد هاش لیست تشویق هاش دوره های برگزار شده توسط این کاربر و و و و و هر سازمانی و نهادی درون خودش یک نهاد اطلاعاتی داره که اطلاعات اعضاشو سازماندهی میکنه
لطفا همکاری کنید

رضا قربانی
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 00:36 صبح
یاد سال 40 - 48 افتادم که برای درست کردن یک اتحاد (avesta) و جمع کردن اعضا در بازی تراوین چه کارهایی که نمی کردم :لبخند:

آقا هر کاری می کنید ما هم هستیم

SONITAJ
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 00:40 صبح
سلام
ببخشید آقای حسین زاده گذاشتن عکس برای خانم ها توی رزومه اجباریه؟من تمام اطلاعات شناسنامه ای ام را میذارم +کد پستی +کد ملی +اطلاعات دانشگاهی وتحصیلم اما عکس و عکس اسکن شده صفحات شناسنامه و کارت ملی را نه ؟اشکال نداره؟دلیلم اینه که توی کشور ما شرایط خانم ها با آقایون کاملا فرق میکنه ومناسبات فرهنگی ،و... چنین اجازه ایی را به خانمها نمیده ولی به آقایون میده.قبول ندارید.:متفکر: درصورتی که توی کشورهای دیگه اینطوری نیست .

MMSHFE
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 08:19 صبح
فکر نمیکنم صرفاً ارسال عکس و اسکن شناسنامه و... مشکل خاصی ایجاد کنه. خیلی جاها هست که عکس و مدارک شناسایی و... از خانمها میگیرن (حتی برای مواردی مثل ثبت نام اولیه در آزمون ورودی و بعد توی مصاحبه رد میکنن). اطلاعات نهاد باید دقیق باشه. خود شما اگه مدیر یک شرکت باشین، حاضر هستین با کسی که تابحال نه دیدینش و نه اطلاعات شناسنامه ای که برای شما فرستاده تأیید شده (فتوکپی شناسنامه و کارت ملی و...) کار کنید؟ بهرحال اگه قراره کار جدی انجام بدیم و مثل کشورهای دیگه، نهادی داشته باشیم برای قیمتگذاری استاندارد، عضویتش هم باید به شکل استاندارد باشه و بهتره از کلیشه هایی که در کشور ما رایجه کمی فاصله بگیریم. البته این نظر منه و ممکنه بقیه موافق نباشن. باید دید نظر جمع چیه.

shpegah
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 10:38 صبح
دوستان بحث عدم اعتماد نیست خودمن مخصوصا نسبت به جناب شهرکی ارادت ویژه دارم ولی باور کنید تابه حال دو بار گیر اخاذ ها افتادم دفعه آخری که به نیرو انتظامی مراجعه کردم گفت چرا اطلاعاتتون در اختیار دیگران میگذارید گفتم من به کسی اطلاعات ندادم .
باورتون نمیشه من مشهدم از چند خط مختلف چندین بار از تهران تماس میگرفتند واطلاعات دقیقی حتی از لحظه خرید خودرو ام هم داشتند و یک منشی خانم کاملا مسلط (البته بعدا فهمیدیم که اون خانم هم نمیدونست یک شرکت کلاهبرداریه) بعدا معلوم شد با پرداخت مبلغ هنگفتی اطلاعات از شرکت بیمه خودرو سرقت شده بود
خواهشا مواظب باشید حداقل اطلاعات ما رو ازتون سرقت نکنند.
پیشنهاد من اینکه در مرحله اول یکسری از اطلاعات رو که امکان سوئ استفاده داره حذف کنید پس از اینکه خواستید بین افراد انتخاب کنید که کدام پروژه را به چه کسی بدهید اون اطلاعات رو با امنیت بیشتر ی دریافت کنید

dousti_design
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 11:17 صبح
من متوجه نمیشم چه سوء استفاده ای ممکنه از مشخصات کسی بشه. وکالتنامه که نمیدید که! یه اسم و مشخصاته همین. به نظر من بدون گرفتن مدارک و تایید اونها نباید کسی رو عضو نهاد کرد. اگه به آدرس پستی که میدن یه قرارداد هم ارسال بشه برای امضاء برنامه نویس که خیلی خوب میشه هم قراردادی هست بین نهاد و برنامه نویس و هم اینکه معلوم میشه اطلاعات پستی اشتباه نیست.
بعدشم دوستان عزیز اینو در نظر بگیرید که گام اول هرکاری اعتماده(در اینجا فقط در حد ارسال مشخصاتتون).

$ M 3 H R D A D $
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 11:30 صبح
یک اینکه ما نمیخوایم با فرهنگ های حاظر دست و پنجه کنیم ...هرجا مشکل داشت فرهنگ سازی میکنیم !
دو اینکه اطلاعات شما به دست من امانت هست شما تو سایت جامعه متخصصین ایران http://nofa.ir/ و یا http://www.irexpert.ir/ برید کل اطلاعات متخصصین انحام شده و یک راه عالی برای حمایت هست
حالا سایت های فیسبوک و http://www.linkedin.com/ بماند
پروفایل شما قراره بعدند یک صفحه شخصی داشته باشه + یعنی روزی انقدر اهمیت داره که شما تو کارت ویزیتتون لینکش میکنید یا میگید تو نهاد برنامه نویسان شماره پرسنلی من اینه...عکس نباشه ؟ اطلاعات کامل نباشه ؟
خوب کی اعتماد کنه ؟ کی بشناسه شما و ؟ همایشی باشه مجله ای باشه + یا بخوایم از شما مطلبی و منتشر کنیم ؟ جای عکس و خالی بزاریم ؟ یا تو همایش ها عکس دست جمعی نباشه لابد ؟

سه اینکه این نهاد مجازی نیست دوستان ! یک شرکت رسمی قراره بشه ! هروقت تونستید به یک شرکت رسمی بگید مدارک و عکس ندم؟؟اینا هم مطرح کنید !

هنوز فک میکنم جدییت کار جا نیوفتاده

ما یک خانم فکر کنم فعلا داریم تو انجمن !
من تو تابستان 40 50 نفر از خانم های همکار و دانشجو و به جمع اضافه میکنم !
من تو یک نشریه دانشگاهی گلی ای از خانم ها کردم : خانم ها ای که نصف جمعیت دانشجو ها نرم افزار که نه ! 70 درصد هم تشکیل میدن ! خروجی و میبرند بالا ! به همون نسبت کار و هم کم میکنند ! تعداد کمی از اونها هم علاقه به رشته خودشون دارند !
چرا؟؟؟

پس شما همکاری کنید خانم محترم که اسمتونم نمیدونم ( فامیلی تون )
از دوستاتون بخواید + اصلا بیاید به ما بگید یک خانم برنامه نویس یا کلا یک دختر تحصیل کرده تو کامپیوتر چه کمکی میتونه کنه به نهاد ما؟شاید واقعا من پسر که علاقم کسب درامد هست و روحیاتم با یک خانم متفاوت هست نتونم درک کنم یک خانم و و واسه همین راحت میگم علاقه ندارند...شما بیاید دفاع کنید تا خانم های بیشتری بپیوندند.
طراحی که ذوق بالاتری دارند حتما نسبت به مردا ! کارهای بازاریابی هم که حتما صبر و حوصله بیشتری دارند و خیلی قابلیت های دیگه
یاد این مشریه بخیر که سر دبیرش بودم :
104329

اینم بگم اولین برنامه نویس دنیا یک زن بوده اونم با اکتفا بر دانش ریاضیاتش

خانم ایدا ( آیدا ما ایرانی ها ) و همون زبان برنامه نویسی ایدا ! aida
اینم ایدا خانم http://en.wikipedia.org/wiki/Ada_Lovelace

خوب این نهاد اعضا ای داره که اعضاش یک تیم مجرب تشکی میده و تو مناقضات شرکت میکنه و پروژ] میگیره و تحلیل میکنه و تقسیم کار
شاید این خانم تو جواب به من بگه من نمیتونم دنبال یک پروژه باشم یا خیلی بیرون این و اونو توسط بگیرم تا یک پروژ] انجام بدم یا کارهای اداری در توانم نیست یا تو جامعه فیزیکی نمیتونم مقل یک مرد تو کارم موفق باشم !
خوب درست...این نهاد پس واسه خانم ها خیلی میتونه مفید باشه که ! شما تو خونه خودتون میتونید فعالیت کنید !
دیگه کسب درامد برای من برنامه ونویس نباید جوری بشه که مثل خودم به درو دیوار بزنم که اشنا پیدا کنم که برم تو فلان ارگان دولتی پشت میز بشینم و شاید بیشترین کارم تایپ نامه باشه ! و ماهانه بخور نمیر گیرم بیاد !

اونم خوبه ها ! خوبه ثابته !

اما میتونیم جا و مکان و حذف کنیم + جنسیت ها و حذف کنیم + پارتی بازی ها و حذف کنیم و سالم رقابت منیم و پول در بیاریم ! یعنی یک روزی بگیم می ارزید من اون همه سال پشت سیستمم عمرم و گذروندم...

$ M 3 H R D A D $
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 11:41 صبح
من متوجه نمیشم چه سوء استفاده ای ممکنه از مشخصات کسی بشه. وکالتنامه که نمیدید که! یه اسم و مشخصاته همین. به نظر من بدون گرفتن مدارک و تایید اونها نباید کسی رو عضو نهاد کرد. اگه به آدرس پستی که میدن یه قرارداد هم ارسال بشه برای امضاء برنامه نویس که خیلی خوب میشه هم قراردادی هست بین نهاد و برنامه نویس و هم اینکه معلوم میشه اطلاعات پستی اشتباه نیست.
بعدشم دوستان عزیز اینو در نظر بگیرید که گام اول هرکاری اعتماده(در اینجا فقط در حد ارسال مشخصاتتون).

قرارداد ها تو نشست های بعدی امضا میشه
و یا اینکه قرارداد و ما میفرستیم به ادرس دوستان و باید ثبت محضری کنند و پس بفرستند برامون

باید اعتماد باشه و رسمیت

Tarragon
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 12:54 عصر
سلام
تا کی وقت برای ارسال رزومه هست؟
آخه تازه رفتم شناسنامه ام رو عکس دار کنم.

$ M 3 H R D A D $
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 13:43 عصر
وقت هنوز هست تصویر پرسنلی جدید بفرستید بعضی از رزومه ها بدون تصویر هست

Jarvis
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 13:44 عصر
قرارداد ها تو نشست های بعدی امضا میشه
و یا اینکه قرارداد و ما میفرستیم به ادرس دوستان و باید ثبت محضری کنند و پس بفرستند برامون

باید اعتماد باشه و رسمیت
با این حرف خیلی موافقم ... رسمی بودن از نظر من خیلی اهمیت داره ...

الان قدم بعدی چیه ؟؟ رزومه ها رو که هر کی خواست می فرسته ... دیگه باید چه کاری انجام بشه ؟

MMSHFE
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 14:00 عصر
محدودیتی برای زمان ارسال رزومه بطور کلی نیست ولی برای ارسال رزومه برای عضویت در هیئت مؤسس و هیئت مدیره نهایتاً تا نشست بعدی وقت هست. منظورم اینه که هر کسی که میخواد عضو نهاد باشه، باید رزومه و اطلاعات کاملش رو بفرسته، حتی اگه عضو هیئت مدیره یا مؤسس نباشه.

$ M 3 H R D A D $
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 14:32 عصر
با این حرف خیلی موافقم ... رسمی بودن از نظر من خیلی اهمیت داره ...

الان قدم بعدی چیه ؟؟ رزومه ها رو که هر کی خواست می فرسته ... دیگه باید چه کاری انجام بشه ؟

شرط های بعدی و گفتم

لطفا تو رزومه ننویسین تسلط کامل !! واسه خودتون میگم
رزومه من هم استاندارد کامل نیست اما از وارد کردند متن جلوگیری شده...و لیست خوب عالی متوسط هست...
بارها گفتم اونو پر کنید اما انگار نه انگار...
عکس یا نیست ازتون یا اگه هست عکس 4 سالگی هست فک کنم :دی برای من نه برای خودتون ارزش قائل بشید 1 ساعت تایم بدید به خودتون قشنگ پر کنید....عکس جدید بزارید
رسمیت بدید به نوشتهاتون و متن رزومه من و ناقض کپی نکنید....چهارتا متن ساده نوشتن زیاد وقت نمیگیره...قصد اذیت کردن نیست فقط اینکه یاد بگیریم رو استاندارد کار کنیم... همین

MMSHFE
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 18:09 عصر
من هم رزومه خودم رو طبق قالبی که آقا مهرداد گذاشته بودن، تکمیل کردم و گذشتم. سعی کردم بعضی جاها هم یکم بهینه سازی کنم. امیدوارم در کنار رزومه خود آقا مهرداد، مرجع خوبی برای نحوه تکمیل باشه. لینک (http://www.ncis.ir/Resume.zip)

Dead Space
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 19:36 عصر
سلام دوستان
منم خیلی دوست دارم عضو این نهاد باشم.
فقط یک سوال داشتم
برای اینکه در این نهاد باشیم نباید جای دیگه ای الان مشغول باشیم ؟
ممنون

$ M 3 H R D A D $
شنبه 28 اردیبهشت 1392, 19:53 عصر
سلام دوستان
منم خیلی دوست دارم عضو این نهاد باشم.
فقط یک سوال داشتم
برای اینکه در این نهاد باشیم نباید جای دیگه ای الان مشغول باشیم ؟
ممنون

نه مشکلی نداره میتونید عضو بشید هرکسی به تناسب فعالیتش مزایا دریافت میکنه کم یا زیاد و شما که مشغول به کار هستید انشا الله تجربه عملی بالایی دارید و ما میتونید از تجربیاتتون استفاده کنیم

H:Shojaei
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 00:13 صبح
با سلام و خسته نباشيد خدمت همه ي دوستان
من همه ي مطالب رو از اول مطالعه كردم :گیج: و نظراتمو با اجازتون بگم: :خجالت:
اول اين كه واقعا كار مفيد و به جائيه چون طبق صحبت هايي كه شده افراد مبتدي مثل من هم ميتونن در اين نهاد شركت داشته باشن و بهشون بها داده بشه كه خودشون رو نشون بدن.
دوم اين كه قبل از هر چيز بحث آموزش به ميون مياد كه بايد درباره ي بستري كه ميخواد آموزشها ارائه بشه بحث و گفت و گو بشه كه اين آموزشها چطور صورت ميگيره؟ يا جلساتي كه ميخواد برگذار بشه كجا برگذار ميشه و...
بحث بعدي نحوه ي ارزيابي هر يك از اعضا هست چطور صورت ميگيره؟
درباره ي بيمه هم يه چيزهايي گفته شد ولي حتي مشخص نشد كه بيمه اجرايي هست يا نه چون اگه بخوايم نهاد جذب نيرو داشته باشه يكي از شرايطش بيمه هست بيمه داشتن به نوعي رسمي تر بودن يك نهاد سازمان يا ارگان رو ميرسونه و افراد راحت تر اعتماد ميكنن؟
درباره ي ارسال اطلاعات شخصي فقط براي مديران بحث شده لطفا درباره ي زير مجموعه ها هم توضيح بديد.
اين كه اعضاي نهاد در شهر هاي مختلف هستند يك واقعيته و بايد يه فكر اساسي درباره ي ارتباط بين مديران با گروهها و اعضا ي گروهها بشه.
اسم نهاد هم خوبه ولي ميشه بيشتر روش فكر كرد.چون رايانه يه خورده زيادي عموميه واسه ي هدفي كا داريم مثلا آرياوب يا چميدونم هرچيزي غير از اين. اگه بعدا يه نظر سنجي هم ئاسه اسم بذاريد نتيجه ي بهتري ميگيريم.

MMSHFE
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 10:55 صبح
دوست عزیز، قبلاً صحبت کردیم که قرار نیست نهاد تا آخر محدود به فعالیت در عرصه وب بمونه و به مرور برنامه نویسان بقیه فیلدها هم جذب نهاد خواهند شد. بنابراین محدودکردن اسم به وب فکر نمیکنم ایده مناسبی باشه. نظرسنجی هم واسه اسم گذاشتیم ولی همه همدیگه رو نگاه کردن. اگه تاریخ ارسال مطالب رو هم بررسی کنید، متوجه میشین که بحث اسم مدتی جریان داشت و هیچکس پیشنهاد نداد. الآن هم اگه پیشنهاد بهتری دارین، مطرح کنید. هیچ چیز هنوز قطعی نشده. درمورد بحث بیمه هم باید بگم که بله بیمه اجرایی هست و حتماً اعضا بیمه میشن. منتها کسانی که جای دیگه بیمه نشده باشن. منظورتون رو هم از زیرمجموعه متوجه نشدم. قرار نیست نهاد بصورت هرمی فعالیت کنه. توی شهرهای مختلف نمایندگی خواهیم داشت که با آموزشهایی که میبینن، بصورت مستقل توی شهر و منطقه خودشون فعالیت میکنن و مرجع فعالیت نهاد در اون ناحیه میشن و دفتر مرکزی نهاد فقط روی کار اونها نظارت (نه دخالت) داره و اگه احیاناً دید راه رو دارن اشتباه میرن، با برگزاری یکسری جلسات داخلی، مسیرشون رو اصلاح میکنه. ضمناً به مرور نرم افزار اختصاصی برای ارتباط تصویری اعضا بصورت ویدئو کنفرانس خواهیم نوشت.

یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 18:44 عصر
خيلي هم عالي من كه كاملا ديگ قانع شدم اسمش هم خوبه بيمه هم كه اجرائيه و....
ممنون از پاسختون جناب MMSHFE (http://barnamenevis.org/member.php?55504-MMSHFE)

Tarragon
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 18:58 عصر
رفتم شناسنامه رو عکس دار کنم گفت 2 ماه طول می کشه همین جوری بزارمش؟

MMSHFE
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 19:22 عصر
بله همینجوری هم کفایت میکنه. بعداً رزومه اصلاح خواهد شد.

Amir_f
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 23:00 عصر
اینم رزومه من از روی رزومه جناب شهرکی درستش کردم Resume (http://ganjine-etelaat.ir/Resume.rar)

r_khan
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 00:14 صبح
کار بسیار عالی انجام میدهید امیدوارم زودتر به نتیجه برسه و ثمراتش را ببینیم.
ما اگه php کار نیستیم میتونیم عضو بشیم اخه گفته بودید فعلا php ها

$ M 3 H R D A D $
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 09:14 صبح
عضو بشید مانعی نداره اما فعلا برای اینکه رو همین یک بعد زبان PHP کار کنیم و خودمون و تقویت کنیم شما میتونید همراه با اموزشهای نهاد همکاری خودتون و با نهاد افزایش بدید
رزومه ارسال کنید

reza123654
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 11:28 صبح
اسمش باحاله
"""ژوگل"""
من خوشم اومد
دیزاینش باید پیشرفته تر شه...مهندس جوری برنامه ریزیش کن که ما مبتدی ها هم این وسط بتونیم فعالیت کنیم..."(منظورم تو پروژه گیریه)"
به امید آینده ای روشن برای ژوگل...

دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 11:36 صبح
مثل اين كه شما پست ها رو نصفه نيمه خونديد اسم نهاييش آريارايانه تصويب شده. دوستان عزيز در ضمن اسم مهم نيست اهداف و برنامه ريزي براي رسيدن به اونها مهمه.

MMSHFE
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 11:41 صبح
البته اسم نهایی «آریا رایان» شد (تا این لحظه).

دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 11:47 صبح
آره مثله اين كه من هم يادم رفته بود.

reza123654
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 14:02 عصر
اینم خوبه ولی ژیگول سر زبان تراز "آریا رایان" هستش
به قول مهندس :
خیلی نزدیک به واژه گوگل هست و این خودش به خاطر سپردنش رو راحت تر میکنه..
"برنامه سرا" یا "طراحان نوین" هم میتونم پیشنهاد بدم..:خجالت:

دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 14:27 عصر
اين اسم ها ميتونه واسه يه شركت كوچيك باشه ولي واسه ي نهاد ... .

SONITAJ
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392, 15:13 عصر
اریا رایان اسم خوبی هست وانتخاب خوبی کرده اید ممنون دستتون درد نکنه .