PDA

View Full Version : سوال: ارتباط با دیتابیس در جوملا

rastac
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 17:22 عصر
سلام
من در نصب جوملا در لوکال در مرحله 4 به هیچ وجه نمی تونم با دیتابیس ارتباط برقرار کنم و خطای زیر دیده میشه:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 29 SQL=CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid` int(11) NOT NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name` varchar(255) NOT NULL default '', `alias` varchar(255) NOT NULL default '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL default '0', `clicks` int(11) NOT NULL default '0', `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '', `date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode` text, `catid` INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `description` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `sticky` TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `ordering` INTEGER NOT NULL DEFAULT 0, `publish_up` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `tags` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `params` TEXT NOT NULL DEFAULT '', PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), INDEX `idx_banner_catid`(`catid`) ) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`

در ضمن من از wampserver2.2 استفاده می کنم
در یک جایی خوندم که حرف L در localhost باید بزرگ نوشته بشه اما باز هم تاثیری نداشت
نام هاست: localhost
نام کاربري : root
رمز عبور : خالی
نام پایگاه داده : پایگاه داده ساخته شده(بدون جدول)
لطفا راهنمایی کنید

majidariamanesh
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 21:05 عصر
گزینه display error تو php setting فعال نیست احتمالا؟

rastac
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 21:55 عصر
درسته.
چون توی صفحه اول نصب جوملا ده ها ارور داشتم display error=off قرار دادم .اما باز هم فرقی نداره. چون display error=on هم شد باز هم همون ارور دیده میشه.

.fatemeh
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 09:36 صبح
قالبی که استفاده کردین برای جوملای چنده.
احتمالا مشکل از ورژن هاست.
من به همین مشکل برخورده بودم.قالب جوملای 1.5 بود wamp 2.2
همین خطارو می داد روی wamp 1.6 نصب کردم درست شد.

habibvafapour
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 09:50 صبح
دوست عزیز ورژن قالب رو که میشه از توی فایل Xml درست کرد
بعدش هم قالب جوملا فقط یک خط کد ثابت PHP داره که اونم فقط واسه امنیت قالب جوملا هستش
خوب جوملا با بعضی از ورژن های mysql مشکل داره شما بهتر هست از زمپ سرور 2.5.8 استفاده کنید.
موفق باشید

majidariamanesh
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 10:27 صبح

یک نکته ی دیگه هم باید اضافه کرد که ایشون در نصب جوملا مشکل دارند نه نصب قالب!

کلا جوملا رو لوکال یه سری ایرادات داره

fardin_esmi
یک شنبه 19 آبان 1392, 13:33 عصر
البته من روی هاست همین خطا رو دریافت می کنم

mahmod2000
یک شنبه 19 آبان 1392, 16:25 عصر
دوست عزیز مشکل شما از wamp هست

ببینید ورژن جدیدتر اومده یا نه.. من با wamp کار نکردم تاحالا

برای جوملا همین مشکل رو داشتم که مشکل از ورژن Xampp بود وقتی عوض کردم درست شد
چون توی ورژن ها یه سری باگ هست که ممکنه مشکل ایجاد کنه

shahroud_nms
جمعه 24 آبان 1392, 13:32 عصر
سلام
من جوملا رو نصب کردم و میخام روش ی قالب نصب کنم ام این ارور رو میده:
نصب قالب: در حال حاضر یک قالب در این نام دایرکتوری استفاده می شود: نصب. آیا شما سعی دارید که دوباره قالب را نصب نمایی؟
وقتی میرم قسمت مدیریت قالبها قالب جدید رو نمیبینم. مشکل از کجاست؟
قالبی ک تو template گذاشتم رو هم پاک می کنم و دوباره میذارمش اما دوباره همین خطا رو میده. جوملا رو دوباره نصب میکنم . درست نمیشه. من جوملا 2.5 رو روی xampp ، 1.8 نصب کردم. چند جا سؤال پرسیدم گفتن باید از روی data base قالب رو حذف کنم. وقتی phpmyadmin رو کلیک می کنم اسم database اما خبری از اسم قالب نیست. تو رو خدا کمک کنید من یه نزدیک ب 2 هفته هست درگیرم و هنوز موفق نشدم از این قالب استفاده کنم.

mahmod2000
جمعه 24 آبان 1392, 13:41 عصر
خوب ببینید پوشه قالب در لیست پوشه های template هست؟

shahroud_nms
جمعه 24 آبان 1392, 14:29 عصر
واسه اینکه قالب رو نصب کنم پوشه رو تو این مسیر لود میکنم بعد ک میخوام نصب بزنم ارور میده:
نصب قالب: در حال حاضر یک قالب در این نام دایرکتوری استفاده می شود: نصب. آیا شما سعی دارید که دوباره قالب را نصب نمایی؟
مسیر بارگذاری قالب zip شده:
xampp/hdocts/farsijoomla/template
ولی وقتی ارور میده از template پاکش می کنم و دوباره لود میکنم دوباره همین ماجرا تکرار میشه
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

mahmod2000
جمعه 24 آبان 1392, 14:49 عصر
خوب شما که نباید پوشه رو اول توی template بریزید
باید از همون اول نصب کنید پوشه قالب خودش اضافه میشه

بعد اینکه به ورژن قالب هم توجه کنید که با ورژن جوملا هم خوانی داشته باشه