PDA

View Full Version : سوال: جمع سه فیلد در گزارش

azadich
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 20:50 عصر
با سلام، سه فیلد دارم و می خوام با هم جمع کنم سپس بر تعداد فیلد تقسیم کنم، مشکلم اینه که اگه هر سه فیلد مقدارش بالای صفر بود پس حاصل جمع تقسیم بر سه بشه اما اگه یکی از فیلدها مقدارش صفر بود پس حاصل جمع تقسیم بر 2 بشه یا اگه دو فیلد مقدارش صفر بود پس تقسیم بر1بشه.ممنون

Abbas Amiri
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 21:19 عصر
با سلام، سه فیلد دارم و می خوام با هم جمع کنم سپس بر تعداد فیلد تقسیم کنم، مشکلم اینه که اگه هر سه فیلد مقدارش بالای صفر بود پس حاصل جمع تقسیم بر سه بشه اما اگه یکی از فیلدها مقدارش صفر بود پس حاصل جمع تقسیم بر 2 بشه یا اگه دو فیلد مقدارش صفر بود پس تقسیم بر1بشه.ممنون

از تابع زیر استفاده کنید:

Function AvgFields(f1 As Integer, f2 As Integer, f3 As Integer)
Dim n As Integer
If f1 > 0 Then n = n + 1
If f2 > 0 Then n = n + 1
If f3 > 0 Then n = n + 1
If n > 0 Then
AvgFields = (f1 + f2 + f3) / 2
End If
End Function
' Example:
'Text4 = AvgFields(Field1, Field2, Field3)

azadich
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 21:30 عصر
خیلی متشکرم تشکر می کنم اگه یه نمونه می گذاشتید ممنون میشدم

Abbas Amiri
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 21:37 عصر
خیلی متشکرم تشکر می کنم اگه یه نمونه می گذاشتید ممنون میشدم

دوست عزیز اگه خودتون نمونه بذارید که دوباره کاری نشه ، خیلی سخته ؟ حداقل زحمت این یکی رو خودتون بکشید
ضمن اینکه بنده مثال هم گذاشتم . میتونید تابع فوق رو در یک ماژول عمومی یا ماژول فرم قرار بدید و آنرا مثل مثال فراخوانی کنید.

azadich
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 21:56 عصر
رو همین فایل که ارسال کردم اگه درست بشه ممنونم

Abbas Amiri
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 22:39 عصر
رو همین فایل که ارسال کردم اگه درست بشه ممنونم

فایل اصلاح شده :

azadich
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 22:47 عصر
تو نمونه زیر همین کد را به کار بردم حالا ببینید اگه هر سه فیلد بالای صفر بودند باید با هم جمع بشند و تقسیم بر3 اما اگه فقط دو فیلد بالای صفر بودند پس دو فیلد با هم جمع و تقسیم بر2 و اگه فقط یه فیلد بالای صفر بود خوب همین یه فیلد تقسیم بر یک بشه اگه دوستان لطف کنند اصلاح فرمایند ممنون میشم

Abbas Amiri
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 23:04 عصر
تو نمونه زیر همین کد را به کار بردم حالا ببینید اگه هر سه فیلد بالای صفر بودند باید با هم جمع بشند و تقسیم بر3 اما اگه فقط دو فیلد بالای صفر بودند پس دو فیلد با هم جمع و تقسیم بر2 و اگه فقط یه فیلد بالای صفر بود خوب همین یه فیلد تقسیم بر یک بشه اگه دوستان لطف کنند اصلاح فرمایند ممنون میشم

چرا به پست 6 توجهی نکردید ؟

azadich
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 23:29 عصر
چرا به پست 6 توجهی نکردید ؟
ببخشید در حین جواب شما پست بعدی را ایجاد کرده بودم متوجه پست 6 نشدم
بی نهایت از توجه و جواب آقای Abbas Amiri (http://barnamenevis.org/member.php?189381-Abbas-Amiri)
ممنونم نمی دانم چطوری از ایشان تشکر کنم امیدوارم موفق باشند (http://barnamenevis.org/member.php?189381-Abbas-Amiri)