PDA

View Full Version : استفاده از ردیف اول دیتاگرید جهت جستجو در کل دیتاگرید

saeed zarei
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 22:36 عصر
سلام
من تو برنامه ام از یه دیتاگرید استفاده کردم و میخام از ردیف اول اون به عنوان جستجو استفاده کنم . یعنی اگر دیتاگرید من شامل ستون های نام و نام خانوادگی و معدل باشد ، کاربر با وارد کردن نام در سلول اول از ردیف اول ردیف های گرید تغییر کند . در کل دقیقا شبیه لینک زیر :
http://www.irvex.ir/index
و دیگه اینکه چطور میتونم کاری کنم که کاربر برای بعضی از ستونها فقط بتونه عدد وارد کنه و یا فقط حرف و یا فرمت ورودی فقط تاریخ باشه

در ضمن اطلاعات دیتا گرید هر بار تغییر میکنه و ستون های اون نیز متناسب با اون تغییر میکنه

ممنون

mhsmity
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 22:53 عصر
سلام سوال شما خیلی باحال بود بنده یه قسمتش رو جواب میدم.
فقط ورود اعداد به دیتاگریدویو

برای تغییر اتوماتیک ستون های دیتا گیرید ویو باید از قسمت پراپرتی هر ستون خصوصیت AutoSizeMode رو طبق خواسته خودتون تغییر بدین

saeed zarei
جمعه 20 اردیبهشت 1392, 23:27 عصر
ممنون - شما میدونید برای اینکه تکس باکس و دکمه رو تو یه سلول از دیتا گرید داشته باشم باید چیکار کنم ؟ هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم . با کامپوننت های دیگه مثل تلریک هم هر چی ور رفتم نتونستم بفهمم

Yanehsar
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 08:25 صبح
سلام
اگر اشتباه نکرده باشم ازابزار dot net bar استفاده کرده که یه دیتاگرید داره که به صورت اتوماتیک این کار رو انجام میده
فکرکنم به اسم Super Data Grid بودش

mhsmity
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 13:08 عصر
ممنون - شما میدونید برای اینکه تکس باکس و دکمه رو تو یه سلول از دیتا گرید داشته باشم باید چیکار کنم ؟ هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم . با کامپوننت های دیگه مثل تلریک هم هر چی ور رفتم نتونستم بفهمم
در پنجره edit Columns خصویت ColumnType رو به حالت DataGridViewButtonColumn تغییر بدین یه دکمه دارین حالت های دیگری هم داره خودتون یه نگاه بندازین

mhsmity
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 13:11 عصر
سلام
اگر اشتباه نکرده باشم ازابزار dot net bar استفاده کرده که یه دیتاگرید داره که به صورت اتوماتیک این کار رو انجام میده
فکرکنم به اسم Super Data Grid بودش
نه عزیزم .
کاملا اشتباه کردین.

یه TextBox داریم که فقط مقدار عدد رو می پزیه .
بعد رویداد KeyPress این TextBox رو به دیتا گریدویو اعمال کردم. همین.

saeed zarei
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 13:57 عصر
در پنجره edit Columns خصویت ColumnType رو به حالت DataGridViewButtonColumn تغییر بدین یه دکمه دارین حالت های دیگری هم داره خودتون یه نگاه بندازین
ببینید من میخام دکمه و تکس باکس کنار هم باشه ، نه جدا از هم . اینی که شما گفتی فقط یه دکمه رو تو یه ستون قرار میده

saeed zarei
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 21:26 عصر
هیچ کس در این مورد اطلاعی نداره ؟

mhsmity
جمعه 27 اردیبهشت 1392, 18:13 عصر
دوست عزیز نگاه کن برات یه مثال گذاشتم که فقط اعداد بتون وارد یه سلول بشن
خوب کاری نداره که با همین روش در هر بار که رویداد textchange تغییر کرد گریدویو با مقادیر جدید بار گزاری بشه