PDA

View Full Version : سوال: نمای طراحی در NetBeans در پروژه PHP

amirhocain
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 00:53 صبح
سلام
من برای انجام پروژه با زبان پی اچ پی از نتبینز دارم استفاده میکنم. میخوام برای طراحی صفحات ویژوالی کار کنم ولی نمیشه:(
برای دیدن دیزاین صفحات در نتبینز چه پلاگین یا برنامه ای رو میباید روی نتبینز نصب کنم؟

habibvafapour
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 07:55 صبح
دوست عزیز نرم افزارهایی دیگر هم هست برای کد نویسی ولی اون نرم افزارها هم حالت دیزاین مثل ویژوال استادیو رو ندارن
نرم افزارها نمی توانند کدهای PHP رو تقسیر کنند
البته نرم افزار phpDesigner 8 هست که خودش میتواند کدها رو تفسیر کنه.

MMSHFE
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 09:00 صبح
Rapid PHP 2014 هم هست که اون هم میتونه کدها رو تفسیر کنه. حتی میشه با XDebug روی ++Notepad هم این ویژگی رو اضافه کرد. اما این چیزی که دوستمون میخوان، ویرایشگر WYSIWYG هست. چیزی شبیه Dreamweaver که باید توی گوگل دنبال HTML Visual WYSIWYG Editor in NetBeans بگردین. هرچند بعید میدونم باشه چون هدف NetBeans این نیست و بیشتر یک محیط کدنویسیه. البته توصیه میکنم به کار با این نرم افزارهای ویژوال (مثل Dreamweaver) عادت نکنید چون کد بهینه ای تولید نمیکنن. مثلاً شما یک Enter ساده میزنید، بعد میبینید بجای تگ br اومده برای هر Enter یک تگ p تعریف کرده. یا کافیه وارد حالت جدول بشین تا کلی thead و tbody و... اضافه کنه. برای مثال، چند وقت پیش کدی که یکی از دوستان با Dreamweaver نوشته بود رو بطور دستی با دقیقاً همون خروجی بازنویسی کردم و فایل 48 کیلوبایتی شد حدود 4 کیلوبایت! ایراد دیگه اش اینه که وقتی به کار با این برنامه ها عادت کنید، ساختار کدنویسی HTML رو به شکل اصولی و استاندارد یاد نمیگیرین و درنتیجه توی تولید محتوای پویا (Dynamic) به مشکل بر میخورین. برای مثال، بخشهایی از صفحه باید با PHP بصورت پویا تولید بشه و از قبل کدی وجود نداره که این برنامه ها بخوان بنویسن. در این موارد مجبورین خودتون دستی کد بنویسید و چون روی ساختار استاندارد تسلط کافی ندارین، نمیتونید خروجی مناسب رو تولید کنید.

Tarragon
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 12:22 عصر
نظرتون در مورد notepad++ چیه؟
اون چه مشکلاتی داره؟

MMSHFE
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 12:28 عصر
راستش من خودم شخصاً تابحال مشکل خاصی توش ندیدم.

AbiriAmir
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 13:20 عصر
من همیشه برای کدنویسی از Notepad++ استفاده میکنم و عالیه
تنها مشکلش اینه که یکم Autocompelete اون خوب عمل نمیکنه وگرنه در سایر موارد مشکلی نداره
موفق باشید

xcodex
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 13:26 عصر
با سلام دوستان میتونن از sublime (www.sublimetext.com) هم استفاده کنن . امکانات جالب و محیط جالبی داره.

البته پولی هست و میتونید نسخه trial رو بگیرید

MRmoon
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 13:27 عصر
من همیشه برای کدنویسی از Notepad++ استفاده میکنم و عالیه
تنها مشکلش اینه که یکم Autocompelete اون خوب عمل نمیکنه وگرنه در سایر موارد مشکلی نداره
موفق باشید

دوست عزيز.

من اينجا يك IDE خوب معرفي كردم كه Autocomplete خوبي داره و امكاناتش رو هم معرفي كردم.

لينك:
codlobster (http://barnamenevis.org/showthread.php?397425-%D9%85%D8%B1%D9%81%DB%8C-codelobster-%DB%8C%DA%A9-IDE-%D8%AE%D9%88%D8%A8)

amirhocain
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 13:54 عصر
ممنون از دوستان بابت راهنمایی هاشون
در مورد بهینه نبودن کدها با استفاده از نرم افزارهای ویزوالی موافقم ولی برای صرفه جویی در زمان و شروع کار بد نیست
البته تمام نرم افزار هایی که دوستان معرفی کردن ویندوزی بود در حالی که من فدورا کار میکنم
من کلی گشتم پلاگینی که به درد نتبینز بخوره برای view design پیدا نکردم. دوستان اگر IDE ای با این قابلیت در لینوکس سراغ دارن ممنون میشم کمک کنن

MMSHFE
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 14:02 عصر
شاید eClipse بتونه کار شما رو راه بندازه. کلاً برای طراحی شما دنبال HTML WYSIWYG IDE for Linux بگردین. امکانات کدنویسی رو همه دارن.

amirebi
چهارشنبه 26 خرداد 1395, 21:42 عصر
سلام دوستان .
بسیاری از کاربران هنگام استفاده از زبان php در neatbeans با زبان فارسی به مشکل بر می خوردند.
برای حل این مشکل کافیه این کد رو در head سایتشون اضافه کنن ... :)

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

با تشکر ...... صرفا جهت اظلاع