PDA

View Full Version : سوال: ورود اطلاعات

MASUMEKE
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 12:15 عصر
با سلام
من میخوام روی فرمم یه جدول داشته باشم که کاربر اطلاعاتشو داخل اون وارد کنه و بعد با فشار دادن کلید ثبت اطلاعات رو بخونم و داخل بانکم ذخیره کنم
نمیدونم از چه کامپوننتی باید استفاده کنم:افسرده:

دوستان لطفا راهنمایی کنن

benyaminrahimi
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 13:57 عصر
اگه یک دفعه میخای این کارو کنی باید از clientdataset استفاده کنی یکمی سرعتش کنده

MASUMEKE
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 10:40 صبح
سرعتش خیلی مهم نیست
بله لازم دارم که اینکارو بکنم مثلا برای یه فردی که ثبت کردم میخوام لیست افراد تحت تکفل بگیرم و تو یه جدول دیگه ثبت کنم
میشه بیشتر توضیح بدین
ممنون میشم

benyaminrahimi
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 11:45 صبح
سمپلاش خیلی زیادن بگردی در همین سایت توضیح داده شده ... چند تا کامپوننت سر راه دیتاستت اضافه میشه همین ... البته میتونی از virtual table هم استفاده کنی و با یک دکمه ویچوال تیبلو پست کنی

maalimom
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 13:03 عصر
سلام دوست عزیز
شما می تونی از datagridview استفاده کنی در قسمت ویژگی هاش (Collection)جدول اصافه کن بعد توی اون جداول یکی یکی ستون اضافه کن زیر دکمه مثلا ذخیره بیا کد زیر رو برای گرفتن اطلاعات هر سطر بنویس

for (int i = 0; i < dataGridview.Tables[0].Rows.Count; i++)
{

fname = dataGridview.Tables[0].Rows[i].Cell[0].Value;
lname = dataGridview.Tables[0].Rows[i].Cell[1].Value;
Sh = dataGridview.Tables[0].Rows[i].Cell[2].Value;
.
.
.

}

یوسف زالی
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 13:59 عصر
maalimom
دوست عزیز اشتباه اومدی.
سی شارپ دو تا کوچه بالاتره.

در خصوص ثبت اطلاعات فکر کنم بالای 20 تا روش وجود داشته باشه.
شما از چی استفاده می کنی؟
در مورد کاری که می خواهی، بزرگی اون، سرور داشتن یا نداشتن و ... بگو.

MASUMEKE
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 09:35 صبح
من از ADO استفاده میکنم
بانکمم هم SQL هستش تو دلفی فقط پارامترهارو پاس میدم تو خود SQL با stored proceduresثبت میکنم
تو ثبتش ک مشکل ندارم ولی یه سری از اطلاعاتو لازم دارم که یه جا رو فرم بگیرم که واسشون یه کد خاص بزنم دقیقا یه جدول میخوام که کاربر بتونه توش اطلاعات وارد کنه
بدون محدودیت تعداد
سرور هم ندارم
ممنونم که راهنماییم میکنید

benyaminrahimi
شنبه 25 خرداد 1392, 16:32 عصر
sql
خوب یه تیبل واسط بگیر دیتا رو تو اون درج کن سپس با sp دیتا رو ازش وردار و در تیبل اصلیت بریز و بعد تیبل رو خالی کن البته یه مشخصه از کامپوتر هم در تیبل بذار که اگه برنامت تحت شبکه بود دیتا با دستگاههای دیگه قاطی نشه -- سرور ؟؟؟

delphi : recomanded

استفاده از کلاینت دیتا ست و یا بهتر از اون کامپوننت های تیبل مجازی مثل memdata یا unidac virtual table میتونید دیتا تون رو اونجا در یک تیبل مجازی تو رم بریزید بعد پست کنید