PDA

View Full Version : برنامه نویسی سوکت, اجرا کردن سرور با ajax

masato
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 13:07 عصر
سلام به دوستان گل
من یه برنامه چت دو نفر با سوکت نوشتم
بعد اونوقت میام با ajax هر یک 2 ثانیه یکبار برنامه سرور رو اجرا میکنم
اما ارور میده
( ! ) Warning: socket_bind() [function.socket-bind]: unable to bind address [0]: Only one usage of each socket address (protocol/network address/port) is normally permitted. in E:\wamp2\www\socket\server.php on line 17
دیگه خسته شدم نمیدونم چطور باید اینکار رو انجام بدم :گیج::متعجب:
با برنامه نویسی سوکت چه برنامه های دیگه ای میشه نوشت ؟ دوستان راهنمایی کنید:افسرده:

masato
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 15:33 عصر
بچه ها ارور بیخیال
با سوکت چه برنامه های رو میشه نوشت؟ من باید 3 شنبه یه برنامه با برنامه نویسی سوکت تحویل بدم:افسرده:

امیـرحسین
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 16:47 عصر
یه اپلیکیشن عموما همه کارها رو با کدها و فایلهای خودش انجام میده.
سوکت برای وقتیه که نیاز به ارتباط با سرورها یا اپلیکیشن‌های دیگه باشه. مثلا همون چت نمونه‌ی ارتباط بین دو تا کامپیوتره که باید یه زبان متحد رو داشته باشن تا حرف همدیگه رو بفهمن.
نمونه‌های دیگه‌ش Web Service ها و مثلا سیستم‌های پرداخت بانکهاست که برای پرداخت، سایت یه سوکت (یه ارتباط) باز میکنه به سرور بانک، بانک بهش اجازه میده تا از طریق این ارتباط، درخواستهای خاصی بده و جوابهای خاصی پس بگیره....
یا مثلا سیستمهای ایمیل یه سوکت باز میکنن به سرور ایمیل و ایمیل‌ها رو میخونن...

MostafaEs3
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 18:19 عصر
بچه ها ارور بیخیال
با سوکت چه برنامه های رو میشه نوشت؟ من باید 3 شنبه یه برنامه با برنامه نویسی سوکت تحویل بدم:افسرده:

برنامه هایی مثل چت روم به اینورت که یک حلقه توسط Shell دائما در سرور درحال اجراست ...
----------------------
شما به کمک تابع fsockopen میتونید ::
1- بوسیله ارسال Header ها ، به درگاه هایی مثل SMTP متصل بشید :: مثل (http://barnamenevis.org/showthread.php?215150&viewfull=1#post1039108)
2- محتوای یک وبسایت رو بخونید :: مثل (http://barnamenevis.org/showthread.php?274822)

-- و کلا کارهایی رو انجام بدید که نیاز به ارسال Header ها و یا دریافت اونها (و همچنین برقراری ارتباط) داره
--------------------------
همینطور ما یک مبحث دیگه داریم توی HTML5 به اسم WebSocket ، که بوسیله اون میشه به سوکت سرور وصل شد و یک چت روم فوق العاده رو ساخت :: http://www.flynsarmy.com/2012/02/php-websocket-chat-application-2-0/
در این آموزش از کلاسی به اسم PHPWebSocket و fancywebsocket در سمت کلاینت ، برای راحتی کار استفاده کرده که میتونید خودتون بررسی کنید ...
--------------------------

ضمنا این آموزش رو هم ببینید :: http://barnamenevis.org/showthread.php?333945

MostafaEs3
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 18:25 عصر
یه اپلیکیشن عموما همه کارها رو با کدها و فایلهای خودش انجام میده.
سوکت برای وقتیه که نیاز به ارتباط با سرورها یا اپلیکیشن‌های دیگه باشه. مثلا همون چت نمونه‌ی ارتباط بین دو تا کامپیوتره که باید یه زبان متحد رو داشته باشن تا حرف همدیگه رو بفهمن.
نمونه‌های دیگه‌ش Web Service ها و مثلا سیستم‌های پرداخت بانکهاست که برای پرداخت، سایت یه سوکت (یه ارتباط) باز میکنه به سرور بانک، بانک بهش اجازه میده تا از طریق این ارتباط، درخواستهای خاصی بده و جوابهای خاصی پس بگیره....
یا مثلا سیستمهای ایمیل یه سوکت باز میکنن به سرور ایمیل و ایمیل‌ها رو میخونن...

البته وب سرویس فقط ارسال و دریافت اطلاعات به کمک XML هست . ولی با این حال کلاس (Nusoap) برای کانکشن های غیر HTTPS از Socket استفاده میکنه

masato
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 19:40 عصر
برنامه هایی مثل چت روم به اینورت که یک حلقه توسط Shell دائما در سرور درحال اجراست ...
اینکار چطور باید انجام بدم
wamp2.2 , windows xp

MostafaEs3
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 21:02 عصر
با Wamp درست نمیدونم ! ولی Xampp توی نسخه جدیدش Shell رو اضافه کرده ... برای اجرای فایل PHP به کمک خط فرمان اینطور عمل کنید ::

php -f /home/xxxxxx/public_html/file.php
php -f C:\xampp\htdocts/file.php

امیـرحسین
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 13:45 عصر
البته وب سرویس فقط ارسال و دریافت اطلاعات به کمک XML هست . ولی با این حال کلاس (Nusoap) برای کانکشن های غیر HTTPS از Socket استفاده میکنه
وب سرویس ارتباط یک سرویس دهنده و یک سرویس گیرنده ست و روش ثابتی نداره (قرارداد میشه).
تا جایی که من میدونم برای برقراری هر کانکشنی تو شبکه از سوکت استفاده میشه.
و XML فقط فرمت قرارداد شده‌ی بیشتر وب سرویس‌هایی هست که WSDL رو ساپورت میکنن مث SOAP.