PDA

View Full Version : ارتباط با موبایل از طریق کامپیوتر و ارسال SMS

صفحه : 1 [2]

rahaa.2000
شنبه 17 مرداد 1388, 09:51 صبح
سلام من می خواهم بادستور CMGR بتونم اس ام اس هایی که توی قسمت های Draft,sentمویایل هست رابیارم ازطرفی این دستور فقط می تونه15تاازاس ام اس های inboxموبایل رابیاره چه جوری میشه بیشتراز15تااس ام اس وازقسمت های مختلف گوشی آورد؟
راستی دستورCMGLهم برای حالت "STO UNSENT","STO SENT"فقط OKمیده وهیچ چیزی نمیاره
ممنون می شم اگرکسی باشه بتونه کمکم کنه

rahaa.2000
شنبه 17 مرداد 1388, 10:50 صبح
یک سوال دیگه هم داشتم:

دستورCMGRفقط همان 15تااس ام اس راهربار میاره ومن بابرنامه نویسی اولین اس ام اس راپاک کردم وحالاهربار که میاردشون برای اس ام اس اولی ERROR:321 میده و14 تارانمایش میده وهیچ اس ام اس دیگه ای راجانشین اس ام اس اول نمی کنه ؟!:ناراحت::افسرده:
من با#Cبرنامه هارامی نویسم
بازاگرکسی باشه کمکم کنه خیلی ازلطفش ممنون میشم:لبخندساده:

yararaha
شنبه 17 مرداد 1388, 12:39 عصر
با سلام منم 1 سوال دارم پارامترهای دستور cnmi که برای دلیوری اس ام اس هست رو نمی فهمم کد برای دلیوری اینه

Send English short message in TEXT mode

For example, send “Hello” to 13912345678

Set the short message mode as TEXT mode:
AT+CMGF=1
Set the character mode as GSM mode:
AT+CSCS=“GSM”
Set the address of short message service center:
For Shanghai,China,the address is +8613800210500
AT+CSCA=”+868613800210500”,145
Set the related parameters for sending short message:
AT+CSMP=17,167,0,240 // The four parameters are FO, VP, PID and DCS

1

Send AT+CMGS=”13912345678” // Enter the mobile phone number directly
Hello[ctrl-Z]
سوال اینه که وقتی به 1شماره اس که قطعه اس میدم در جوابش عدد آخر رو 99 بر میگردونه میتوتیم بگیم که واسه شماره های قطغ همیشه 99 هست و وقتی واقعا اس ارسال میشه عدد آخر 0 هست مثل این
+CDS:6,72,"[phoneNumber]" ,129,"08/11/17,10:16:18+22" ,

"08/11/17,10:16:21+22" , 0
درسته همچین فکری؟ چنذ بار امتحان کردم همین بود . ممنون میشم جوابم بدین مرسی

yararaha
شنبه 17 مرداد 1388, 12:42 عصر
1 سوال دیکه هم دارم
پارامتر های csmp که برای دلیوری هست رو توضیخ میدین با تشکر فراوان

CYCLOPS
یک شنبه 18 مرداد 1388, 08:28 صبح
بله من با تمام گوشی ها بویژه نوکیا حتی مدلهای خیلی قدیمی کار کردم و جواب گرفتم ضمنا متونه از کرک کامپونت هم باشه چون خیلی ها از فروشگاهم خرید داشتند گفتند کرک دارند اما گزارش تحویل نمی ده چون از کسی که تهیه کردند مشکل داشته ولی نسخه که من دارم هیچ مشکلی نداره و تضمینیه
شما برای ارتباط با این گوشی باید یک میکرو درست کنی که با پروتکل FBUS ارتباط برقرار کنی

میشه یه مقدار کامل تر در مورد این میکرو و FBUS توضیح بدید ؟؟
چطوری باید میکرو درست کنم ؟؟ (پیشاپیش ممنون)
اصلا کلا چطوری میشه متوجه شد کرک kylix سالمه یا نه ؟؟
راه شناساییش چیه ؟؟

parvaz64
دوشنبه 19 مرداد 1388, 07:13 صبح
شما از چی دستور و کامپونتی استفاده می کنید؟

از کامپوننت خاصی استفاده نمیکنم . دارم تمام دستورات را خودم مینویسم .
توی یکی از تاپیک ها گفته شده پیام باید به صورت pdu در بیارید و بعد با همون دستور CMGS ارسال کنید . البته طاهرا با اون روش sms به صورت پیام های جدا دریافت میشه .
اگر شما راه حل خوبی برای این کار دارید ، لطفا راهنماییم کنید .

تاپیک مربوطه :
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=108432&page=2

ka_motlagh
یک شنبه 01 شهریور 1388, 18:18 عصر
با تشکر از توضیحات کلیه دوستان

CYCLOPS
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 13:20 عصر
بله من با تمام گوشی ها بویژه نوکیا حتی مدلهای خیلی قدیمی کار کردم و جواب گرفتم ضمنا متونه از کرک کامپونت هم باشه چون خیلی ها از فروشگاهم خرید داشتند گفتند کرک دارند اما گزارش تحویل نمی ده چون از کسی که تهیه کردند مشکل داشته ولی نسخه که من دارم هیچ مشکلی نداره و تضمینیه
شما برای ارتباط با این گوشی باید یک میکرو درست کنی که با پروتکل FBUS ارتباط برقرار کنی

دوستانی که با گوشی های سری 40 نوکیا کار کردند میشه یه راهنمایی کنند ؟
در مورد درست کردن میکرو که جناب Valadi فرمودند (هیچ ذهنیتی نسبت به این موضوع ندارم حداقل بفرمائید چه چیزی رو جستجو کنم) من قسمت connection protocal رو روی FBUS گذاشتم ولی ارو Err_OPT_ TimeOut میده

Valadi
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 13:27 عصر
چیزی قرار نیست جستجو کنید
با من تماس بگیرید تا نقشه میکرو و نقشه ارتباط با نوکیا بدم

sam166
جمعه 20 شهریور 1388, 17:20 عصر
با سلام و عرض خسته نباشید

من می خواستم بدونم از چه طریقی با برنامه VB.NET می توان با موبایل ارتباط برقرار کرد و اس ام اس فرستاد

در اصل من می خوام در اینترنت یک صفحه ای درست کنم که از کاربر شماره موبایلها و متن اس ام اس را دریافت کند و وقتی کاربر ارسال را زد این شماره موبایلها و متن اس ام اس را از طریق موبایل ارسال کند
در ضمن من نمیدانم صفحه وب را چه طوری و با چه برنامه ای بنویسم
لطفا هم در صفحه وب و هم در نرم افزار ارسال اس ام اس به طور کامل راهنمایی کنید

CYCLOPS
دوشنبه 30 شهریور 1388, 13:05 عصر
دوستان یه سوال : (البته یه مقدار فوری)
اکثر کامپوننت ها بعد از ارسال پیام یه شماره تحت عنوان Reference number بر میگردونند و همچنین در زمان دریافت گزارش ارسال . . .
حالا سوالم اینه که این عدد بر چه اساسی است آیا این عدد همیشه یکتا است و مثلا میشه کاربرد هایی مثل کلید اصلی جدول بانک اطلاعاتی رو ازش انتظار داشت ؟؟
مثلا تصور کنید یه سری پیام ارسال میشه و برنامه ما که برای ارسال پیام بوده بسته میشه و بعد از راه اندازی مجدد برنامه دلیوری پیامی میرسه که تو اجرای قبلی برنامه ارسال شده بوده آیا این مشکلی پیش نمیاره و رفرنس ها با رفرنس پیام های جدید اشتباه نمیشه ؟؟

یا شاید بهتره اینطوری بپرسم که مثلا چه وقت امکان داره دو تا پیام ارسالی منختلف داشته باشیم که عدد رفرنس جفتش (مثلا) 100 باشه ؟؟

ممنون

a_j0321
دوشنبه 30 شهریور 1388, 18:29 عصر
سلام
من یک مشکل با connect و Disconnect مربوط به kylix دارم آیا event ای داره که وقتی disconnect می شود متوجه شود؟

CYCLOPS
سه شنبه 31 شهریور 1388, 08:16 صبح
دوستان یه سوال : (البته یه مقدار فوری)
اکثر کامپوننت ها بعد از ارسال پیام یه شماره تحت عنوان Reference number بر میگردونند و همچنین در زمان دریافت گزارش ارسال . . .
حالا سوالم اینه که این عدد بر چه اساسی است آیا این عدد همیشه یکتا است و مثلا میشه کاربرد هایی مثل کلید اصلی جدول بانک اطلاعاتی رو ازش انتظار داشت ؟؟
مثلا تصور کنید یه سری پیام ارسال میشه و برنامه ما که برای ارسال پیام بوده بسته میشه و بعد از راه اندازی مجدد برنامه دلیوری پیامی میرسه که تو اجرای قبلی برنامه ارسال شده بوده آیا این مشکلی پیش نمیاره و رفرنس ها با رفرنس پیام های جدید اشتباه نمیشه ؟؟

یا شاید بهتره اینطوری بپرسم که مثلا چه وقت امکان داره دو تا پیام ارسالی منختلف داشته باشیم که عدد رفرنس جفتش (مثلا) 100 باشه ؟؟

ممنون

دوستانی که تجربه ای در این زمینه دارند میشه راهنمایی کنند ؟؟؟

CYCLOPS
چهارشنبه 01 مهر 1388, 06:57 صبح
وااااااااااااااااای
چقدر جواب !!!!

بی خیال جوابشو پیدا کردم میگم تا اگر کسی لازم داشت معطل نشه :
این عدد بین 1 تا 255 هست و زمانی که عدد رفرنس فعلی 255 باشه مودم اونو به یک ریست میکنه و این چرخه همیشه ادامه داره
پس
به عنوان کلید اصلی نمیشه ازش استفاده کرد
بهترین گزینه برای کلید اصلی در چنین مواردی هم همین کد رفرنس + زمان ارسال پیام هست چون اصلا امکان نداره تو یه روز یه ساعت و یه دقیقه مشترک دو تا پیام با رفرنس برابر ارسال شده باشند

موفق باشید :چشمک:

katayoun62
یک شنبه 12 مهر 1388, 13:53 عصر
سلام به دوستان عزیز
یک سئوال داشتم آیا راهی هست که بتونم شماره سیم کارت (همون شماره موبایل خودم مثلاً ) از طریق kylix به دست بیارم ؟ خیلی ممنون میشم اگه جواب بدید

hanif2
چهارشنبه 04 آذر 1388, 18:38 عصر
سلام به همه ی دوستان
من این تاپیک رو از صفحه 1 تا اینجا خوندم و تونستم با گوشیk800 اس ام اس بفرستم ،بعد از اون رفتم یه گوشی نوکیا 1200 خریدم و کابل اتصال به پورت یو اس بی و سی دی راه اندازشم خریدم، پس از وصل کردن ، یک پورت به نام com8 ساخته شد(به عنوان مودم شناخته نشد!)، و همچنین وقتی از برنامه راه اندازش استفاده میکنم ،کابل رو به عنوان fbus میشناسه.............

در نتیجه ، وقتی من از هایپرتر مینال با تنظیماتی که توسط دوستان قبلا گفته شد بود استفاده کردم، برای دستور AT هیچ جوابی نگرفتم!!!!!

دوتا سوال داشتم:1- گوشی 1200 نوکیا دستورات at رو میشناسه؟؟؟؟؟؟؟
2- اگه میشناسه ،با توجه به توضیحات گفته شده، به نظر شما مشکل کار کجاست؟؟؟؟؟؟؟

لطفا راهنمایی کنید

متشکرم

hanif2
چهارشنبه 04 آذر 1388, 18:46 عصر
احتمالا نوکیا1200 دستوراتatرو ساپورت نمیکنه http://www.eca.ir/forum2/Smileys/phpbb/icon_sad.gif و همچنین گوشی های سونی اریکسون از قبیل K800 وz530 که تست کردم فقط فرمت pduرو ساپورت میکنه http://www.eca.ir/forum2/Smileys/phpbb/cry2.gif

خیلی بد شد من فک میکردم همه ی گوشی ها at command رو ساپورت میکنن

به نظر شما من چطوری میتونم با FBUS یک گوشی 1200نوکیا ارتباط برقرار کنم،؟
در ضمن، من رشتم الکترونیک هست و از برنامه نویسی با زبانهای مختلف سر در نمیارم، اغلب برنامه ها رو با زبان بیسیک و نرم افزار BASCOM مینویسم......... و همین گوشی رو میخاستم به میکروکنترلر وصل کنم که AT COMMANDرو ساپورت نمیکنه:ناراحت:

لطفا راهنماییم کنید

متشکرم

hanif2
جمعه 13 آذر 1388, 10:44 صبح
به نام خدا
سلام دوست عزیز.من دیدم که تونستی با k800 پیام بدی،گفتم ازت بپرسم که چه جوری این کار رو کردی چون من نتونستم.
سلام دوست من،با عرض پوزش، بدلیل اینکه تعداد پستم کم بود نمیتونستم جوابتون رو تو پست خصوصی بدم، ناچارا جوابتون رو اینجا میدم.

خیلی ساده بود، فقط کافیه صفحه شماره 18 همین تاپیک رو بخونید و شماره موبایل خودتون رو بجای شماره ی نوشته شده قرار بدید

البته باید قوانین مد PDU که توی همون پست نوشته شده رو رعایت کنید

در ضمن ، کد ایران ((98)) رو به شماره موبایلتون اضافه کنید.

موفق باشید

jafarabad
شنبه 14 فروردین 1389, 07:46 صبح
http://www.222sms.com/dl/SMSC09125982004.zip

s_pahlavan
شنبه 14 فروردین 1389, 13:24 عصر
سلام .
میشه تو زمینه ارسال sms فارسی بهم کمک کنید.
آیا dll ی که نوشتید ،این قابلیت رو داره؟
اگه جوابتون مثبته میشه این فایل رو واسم بفرستین؟
و اگه مایل نیستید، پس خواهشا کمکم کنید.
با تشکر

s_pahlavan
شنبه 14 فروردین 1389, 14:48 عصر
اره .
من با گوشی LG kg150 و LG kp320 کار کار کردم.
همه دستورات AT رو هم ساپورت می کنه.
فقط یکی واسه فرستادن SMS فارسی کمکم کنه.
مرسی

elahebayati
دوشنبه 03 خرداد 1389, 16:43 عصر
سلام میکنم خدمت دوستان محترم
خسته نباشید تا الان بحث روی ارسال پیام با موبایل بود منو ببخشید که بحثتون رو با این سوال منحرف میکنم ولی بهش نیاز مبرم دارم با توجه به مبتدی بودنم بهم کمک کنیدحالا اگه ما بخواهیم ازGsm برای ارسال پیام استفاده کنیم میشه کاملا توضیح بدید که چطور اینکارو میکنن؟ آیا اونو به pc وصل میکنن؟ اگه آره با چه پورتی یا چطور؟ Gsm مکانی برای سیمکارت داره؟ و سوالات ابتدایی از این قبیل ، ممنونم:خجالت: از لحظه ی خرید تا ارسال پیام منو هدایت کنید ...

alireza.basabr
یک شنبه 06 تیر 1389, 08:59 صبح
دوستان این لینک رو داشته باشن
DLL و نرم افزار ارسال SMS توسط کامپیوتر (http://www.faragostarit.com/Default.aspx?SID=5&TabID=35&LID=1)
یکی اینکه اگه مشکلی توی دانلود داشتن بگن
یکی دیگه اینکه دوستانی که امکان تست این برنامه رو دارن ببینن BPL یا DLL چیزی کم نداره
اگه پیشنهادی هم بود مطرح کنن ونظرشون رو بگن.
از همکاری تون ممنونم
سلام دوست عزيز
من نتونستم لينكتون رو دانلود كنم.ميگه اماكن دسترسي شما وجود ندارد.:ناراحت:

8611670474
دوشنبه 14 تیر 1389, 09:39 صبح
سلام.آقا خواهشمندم یکی از اساتید که در این حوزه کار کرده ، یه نمونه برنامه (سالم) و بروز -استفاده از usb، bluetooth-
بزاره با توضیحاتش.
میدونم حیلی راحت طلبیه ،ولی بزرگواری کنید.

البته من با C# کار میکنم.

starkboy
شنبه 26 تیر 1389, 12:46 عصر
گفتم شايد بعضي ها اين مطلب رو ندونند ! و در پست هاي قبلي هم نباشه
__________________________________________________ _______________

http://imilad.com/pardis.jpg

مسلما شما هم برایتان پیش آمده که خواستید از طریق وب برای دوستانتان پیامکی ارسال کنید و با سایت های زیادی برخورد کرده اید که به شما وعده ارسال رایگان SMS از طریق وب را می دهند . معمولا این سایت ها تعداد محدودی اس ام اس رایگان در اختیار شما قرار می دهند و بعد از آن برای ارسال اس ام اس های بیشتر نیاز به خرید اعتبار دارید . ضعف این سایت ها , گذاشتن نام سایت در پایان اس ام اس و محدود شدن تعداد حروف و شماره های نیمه مجهول فرستنده است . اما همراه اول در یک اقدامی جالب طرحی به مانند ویترین ایرانسل راه اندازی کرده که به شما اجازه می دهد به راحتی و با شماره موبایل خود از طریق نت پیامک و یا ام ام اس ارسال کنید . برای این کار تنها کافی است به اینجا (http://paradise.mci.ir/register.jsp) رفته و پسورد شماره خود را دریافت و با ورود به این سرویس از امکانات پردیس همراه اول (http://paradise.mci.ir/) استفاده نمایید.

در پردیس همراه اول شما به غیر از امکان ارسال SMS و MMS می توانید دفترچه تلفن آنلاین ساخته و به صورت گروهی پیامک ارسال کنید , می توانید پیامک زمان بندی شده ارسال کنید همینطور در بخش ارزش افزوده می توانید برای دوستانتان لوگو و زنگ موبایل ارسال کنید . ضمنا بعد از ثبت نام در این سایت به شما شماره اختصاصی به صورت +۹۸۹۰۰۰۹۱xxxxxxxx تعلق میگیره که با این شماره شما می توانید از طریق سایت اس ام اس و یا ام ام اس نیز دریافت کنید . ضمنا شماره ارسالی اس ام اس شما هم به همین صورت هست که البته به مانند شماره اصلی‌تان در گوشی مقصد ظاهر می شود . این سرویس این طور که به نظر میاد همچنان در حال تکمیل شدن است . ضمنا هزینه ارسال اس ام اس از طریق این سایت به مانند هزینه ارسال از موبایل است . برای ورود به پردیس همراه اول اینجا (http://paradise.mci.ir/) را کلیک کنید .

hanif2
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 03:15 صبح
درود

من یک گوشی 3220 نوکیا را با استفاده از کابل DKU-5 به پورت com کامپیوتر متصل میکنم و در هایپرترمینال فرمان AT را مینویسم ولی هیچ پاسخی نمیبینم!

با استفاده از نرم افزار mobimb و همین اتصالاتی که در بالا ذکر شد به خوبی با گوشی ارتباط برقرار میکنم و عکس یا نرم افزار آپلود میکنم.

به نظر شما مشکل کار کجاست و چرا نمیتوانم از طریق هایپرترمینال با این گوشی ارتباط برقرار کنم؟

razavi_university
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 10:28 صبح
پیشنهاد میکنم از gprs modem ها واسه اینکار استفاده کنید، مثلا Sim300 امکانات خوبی داره از طریق سریال هم میتونین بهش دستورات رو بدین. راحت میشه راه اندازیش کرد (واسه من که سخت نبود:چشمک:)
کلیه دستوراتش هم داخل Datasheet (http://rainbow.com.ua/upload/files/modemi/SIM300_HD_V1.06.pdf)نوشته
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRuuXiocTD7VvVA2L99mys666wumMLiY p6T-vJGl7wAVn6Ml4o&t=1&usg=__y64wwp_1t5pWZ1cRvZ35dkJZJHY=

hamed2008
پنج شنبه 07 مرداد 1389, 11:37 صبح
با سلام
دوستان گوشی من W910 سونی اریکسونه
درایورش نصبه
ولی موقع کانکشن ارور Port Fail میده . چیکارکنم ؟
ممنون

hanif2
جمعه 08 مرداد 1389, 04:51 صبح
پیشنهاد میکنم از gprs modem ها واسه اینکار استفاده کنید، مثلا Sim300 امکانات خوبی داره از طریق سریال هم میتونین بهش دستورات رو بدین. راحت میشه راه اندازیش کرد (واسه من که سخت نبود:چشمک:)
کلیه دستوراتش هم داخل Datasheet (http://rainbow.com.ua/upload/files/modemi/SIM300_HD_V1.06.pdf)نوشته
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRuuXiocTD7VvVA2L99mys666wumMLiY p6T-vJGl7wAVn6Ml4o&t=1&usg=__y64wwp_1t5pWZ1cRvZ35dkJZJHY=
ممنون از پاسخگوییتون
ولی این یک پروژه دانشگاهی هست و باید با یک گوشی قدیمی مثل 3220 انجام بشه، همونطوری که اطلاع دارید گوشی 3220 نوکیا یکی از گوشی هایی هست که به راحتی با هایپر ترمینال ارتباط برقرار میکنه و فرمان های at رو ساپورت میکنه، ولی من نتونستم این کار رو انجام بدم!
به نظر دوستان عزیز و متخصص ،آیا نکته ای وجود داره که من رعایت نکردم؟

اگه اطلاعی دارید لطفا توضیح بدید، متشکرم.

gbg
جمعه 08 مرداد 1389, 12:00 عصر
من با این گوشی کار نکردم
اولین کار مطمعن شدن از سیم ارتباطی هستش و البته به پورت صحیح اتصال برقرار کردی، مثلا کابل و گوشی به پورت 2 وصل شده و شما پورت 1 رو باز کردی و داری با اون کار می کنی
دومیش هم سرعت بادریت از 4800 شروع کن برو بالا ولی معمولا 9600 هست، ولی تا 115200 رو چک کن
سومیش هم شاید پورت گوشی مشکل داره
و آخر سر گوشی رو بایه برنامه آماده تست کن

hamed2008
شنبه 09 مرداد 1389, 12:44 عصر
من با این گوشی کار نکردم
اولین کار مطمعن شدن از سیم ارتباطی هستش و البته به پورت صحیح اتصال برقرار کردی، مثلا کابل و گوشی به پورت 2 وصل شده و شما پورت 1 رو باز کردی و داری با اون کار می کنی
دومیش هم سرعت بادریت از 4800 شروع کن برو بالا ولی معمولا 9600 هست، ولی تا 115200 رو چک کن
سومیش هم شاید پورت گوشی مشکل داره
و آخر سر گوشی رو بایه برنامه آماده تست کن
با تشکر از جوابتون
توی لیست مودم هام تلفنم COM7 رو نشون میده و همونم باز می کنم .
با دموی برنامه kylixsms تست کردم .
از کجا بفهمم پورت گوشی مشکل داره ؟

gbg
شنبه 09 مرداد 1389, 22:38 عصر
سلام دوباره
خب اگه همه این موارد رو تست کردی و با برنامه ای که مطمعن هستی که سالم تست کردی احتمالا مشکل از پورت مودم هستش
البته نسخه های جدید نوکیا رابط خاصی برای ارتباط دارن و به صورت معمول کام پورتی کار نمی کنن مثل 3250
من برنامه دارم که مطمعنم درست کار می کنه ولی نمی تونم بهت بدم چون از دیتابیس استفاده می کنه و ...
اگه شد و تا فردا مشکلت حل نشده بود برات شب یه exe میفرستم باهاش تست کن

sanay_esh
جمعه 30 مهر 1389, 19:48 عصر
سلام شاید کمی دیر دارم جواب میدم
من یکی از برنامه نویسهای شرکت خصوصی هستم که توانستم همین کاری که تو میخوای انجام بدی براشون انجام دادم به کمک یک دی ال ال این کار خیلی راحت خواهد بود و شما دستورات ارسال و دریافت را صدا می زنید البته تمامی گوشی هایی که بصورت پورت جی اس ام برای کامپیوتر شناخته شده هستند رو ساپورت می کنه امیدوارم که بتونم کمکت کنم
اگه خواستی با من در اینجا یا با ایمیل تماس بگیر تشکر

fa_te64
شنبه 04 دی 1389, 14:56 عصر
من از کامپوننت activeXpert برای ارسال و دریافت پیام استفاده می کنم.برای دریافت مشکلی ندارم اما موقع ارسال خطای No response from Windows Telephony Device رو میده.تو help خودش پیغام زیر رو داده بود.مشکل از کجا میتونه باشه؟
Q4800060: When I open a port, I get the following error: 30203 (No response from Windows Telephony Device). What does it mean? (http://www.activexperts.com/support/xmstoolkit/index.asp?kb=Q4800060)
This error only occurs when using Windows Telephony devices (like 'Standard 9600 bps Modem'). There can be multiple reasons for this error: The modem is not connected correctly; The modem does not respond to hayes AT commands; The baudrate selected in the modem propertie dialog from the control panel is invalid;l There is a problem with the driver, please restart the PC.
SMS and MMS Toolkit > Errors

mojahed.morteza
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 10:27 صبح
فکر کنم قبل از اینکه نرم افزار بخواهیم به یه مودم GSM احتیاج داریم.

سلام فکر نکنم یه نگاه بندازید به این برنامه
http://www.persiandownload.net/?p=106

hp1361
دوشنبه 12 تیر 1391, 21:37 عصر
سلام

ای کاش دوستان انقدر در گرفتن کامپوننت عجله نداشتن و اقای ذوالقدر با حوصله اموزش هاشونو میدادند.

حیف شد

کاش بیان و ادامه بدن

mahdi tamassoki
چهارشنبه 06 فروردین 1393, 22:41 عصر
سلام دوستان من نمیدونم چجوری اس ام اس فارسی که به sim900 اومده و به صورت یه کد میاد (به حالت text یا pdu فرقی نداره) چجوری تبدیل به متن فارسی کنم؟ تشکر

Afshin160
سه شنبه 19 خرداد 1394, 16:11 عصر
سلام .
من تقریبا با ارسال و دریافت sms فارسی و انگلیسی مشکلی ندارم .
ولی یه سوال بد جور فکرم مشغول کرده و اونم اینه که چطور یک سری sms ها به جای شماره فرستنده نام اون تو گوشی ثبت میشه ؟ مثل بانک ها ... آیا میشه با اعمال تغییرات در PDU ارسالی چنین کاری کرد ؟
البته تقریبا تمام اونها از طریق انترنت ارسال شده اند و نه از طریق GSM modem

با تشکر

Afshin160
دوشنبه 25 خرداد 1394, 13:17 عصر
سلام .
گویا به صورت شخصی نمیشه شماره مقصد را با نام جایگزین کرد . و باید با دسترسی مرکز پیام باشه ....!!!؟

یه سوال در رابطه با Flash SMS داشتم ....
1- نوع فرمت sms باید text mode باشه یا PDU ؟
2- باید متن را 7bit کد کنم یا 16bit ؟
3- کد گزارش مرکز پیام و یا نوع پروتوکل را باید تغییر بدم ؟

متشکر میشم کمکم کنید .

seed_95
جمعه 22 مرداد 1395, 18:16 عصر
سلام خدمت همه ی دوستان
من با یک sim800l که با پورت usb ان را به کامپیوتر وصل کردم میخام اسمس بفرستم
متاسفانه برای کلید ctrl+z به مشکل بر میخورم(چون باید انتهای پیام این کلید را بفرسیتم)
اگر کسی اطلاعی داره از حل کردن این موضوع ممنون میشم که بهم کمک کنه

Masoudxb
چهارشنبه 24 شهریور 1395, 19:01 عصر
سلام خدمت همه ی دوستان
من با یک sim800l که با پورت usb ان را به کامپیوتر وصل کردم میخام اسمس بفرستم
متاسفانه برای کلید ctrl+z به مشکل بر میخورم(چون باید انتهای پیام این کلید را بفرسیتم)
اگر کسی اطلاعی داره از حل کردن این موضوع ممنون میشم که بهم کمک کنه

Ctrl+Z میشه کاراکتر 26 از جدول ASCII، یعنی این: 26#