PDA

View Full Version : سوال: تعیین محل قرار گیری فرم بصورت پویا.

behzad5952
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 14:46 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم.

من یه فرم اصلی دارم که مثلا فاکتور خرید , و باید کالاها رو از یه فرم دیگه ای که از داخل فاکتور خرید صدا زده میشه انتخاب کرد و در فاکتور خرید وارد کرد و مشکل اینه که با توجه به اینکه من می خوام فرم انتخاب کالا دقیقا در یک مکان خاص از فاکتور خرید باز بشه مثلا روی ردیفی از فاکتور خرید که قصد تغییر یا انتخاب کالای جدید داریم.

خلاصه مطلب اینه که هر جا فرم اول باز شد فرم دوم با توجه به محل قرار گیری فرم اول در جای مشخص شده اش باز شود.

(( از مقادیر ثابت نمی توان برای تعیین فاصله از بالا و چپ فرم دوم (انتخاب کالا) استفاده کرد زیرا مکان قرار گیری فرم اصلی(فاکتور خرید) در مانیتورها با ابعاد و وضوح مختلف متفاوت هست.))

alirezabahrami
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 15:10 عصر

من یه فرم اصلی دارم که مثلا فاکتور خرید , و باید کالاها رو از یه فرم دیگه ای که از داخل فاکتور خرید صدا زده میشه انتخاب کرد و در فاکتور خرید وارد کرد و مشکل اینه که با توجه به اینکه من می خوام فرم انتخاب کالا دقیقا در یک مکان خاص از فاکتور خرید باز بشه مثلا روی ردیفی از فاکتور خرید که قصد تغییر یا انتخاب کالای جدید داریم.

خلاصه مطلب اینه که هر جا فرم اول باز شد فرم دوم با توجه به محل قرار گیری فرم اول در جای مشخص شده اش باز شود.

(( از مقادیر ثابت نمی توان برای تعیین فاصله از بالا و چپ فرم دوم (انتخاب کالا) استفاده کرد زیرا مکان قرار گیری فرم اصلی(فاکتور خرید) در مانیتورها با ابعاد و وضوح مختلف متفاوت هست.))
سلام
در نظر دارید فرم مورد نظر دقیقاً در چه موقعیت مکانی ای از فرم اصلی باشد ؟
موفق باشید

behzad5952
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 15:28 عصر
سلام
فرم انتخاب کالا باید دقیقا در زیر آن رکوردی باز شود که قصد ایجاد تغییر در آن را داریم.
میخوام وقتی این فرم انتخاب کالا باز میشه وسط صفحه و یا روی سایر ردیفها باز نشه و موقییت قرار گیریش با توجه به ردیف رکود فعال در ساب فرم فاکتور خرید تعیین بشه.

abas1388
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 06:52 صبح
سلام
فرم انتخاب کالا باید دقیقا در زیر آن رکوردی باز شود که قصد ایجاد تغییر در آن را داریم.
میخوام وقتی این فرم انتخاب کالا باز میشه وسط صفحه و یا روی سایر ردیفها باز نشه و موقییت قرار گیریش با توجه به ردیف رکود فعال در ساب فرم فاکتور خرید تعیین بشه.
سلام
به نظر من انجام اين كار بدون نمونه قدري مشكل باشد . اگر ميخواهيد زودتر به نتيجه برسيد نمونه برنامه ات را قرار بده.
موفق باشيد

behzad5952
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 11:43 صبح
با تشکر از راهنمایی تون لطفا نمونه رو بررسی بفرمایید.

alirezabahrami
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 18:33 عصر

سلام

نمونه اصلاح شده خود را با تنظیم رزولیشن 1024*768 ببین!
برای رزولیشن های دیگر مقادیر ثابت باید تغییر کنند
موفق باشید

behzad5952
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 00:47 صبح
سلام خدمت استاد عزیز و محترم و با تشکر از پیگیری تون.

آیا راهی وجود داره که بدون توجه به رزولیشن , فرم دوم با توجه مکان قرار گیری فرم اول فراخوانی بشه.؟