PDA

View Full Version : گفتگو: زبان های برنامه نویسی لازم جهت طراحی سایت های حرفه ای

MiladMR
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 22:09 عصر
سلام خدمت تمامی عزیزان
میخواستم بدونم به نظرشما برای طراحی سایت های حرفه ای، مثلا یه بازی آنلاین یا سایت های بزرگ با ایده های نو، چه زبان هایی لازم هست؟؟
مثل اینکه php یا asp
یا اینکه اگه asp، با #C یا vb.net
یا مثل اینکه چه بانکی برای کار بهتره access، microsoft sql server، my sql ...
یا برای گرافیک زیبای سایت و اینترفیس خوب چه چیزی لازمه؟ جاوا اسکریپت؟
و تمام چیزهای دیگه ای که برای حرفه ای بودن لازمه، که قطعا شما بهتر از من خبردارید

درضمن من دانشجوی کاردانی کامپیوترهستم، با تسلط به vb و sql و آشنایی با c و ++c و کارهای مقدماتی با asp.net درحد پروژه های دانشجویی
و هدفم ورود به عرصه طراحی وب سایت هست
میخوام بدونم به نظر شما که تجربه بیشتری دارید، از کجا شروع کنم ...

meisam3322
شنبه 21 اردیبهشت 1392, 22:17 عصر
گرافیک سایت : فتوشاپ یا برنامه های گرافیکی مشابه
زبان های برنامه نویسی سمت سرور : php ، asp.net و .. ببین با کدوم راحت تری و بهتر باهاش کنار میای .
we design: html , css
زبان برنامه نویسی سمت کلاینت : javascipt ، همچنان با قدرت و خواهد بود
پاسگاه داده : وقتی با php کار میکنی میبایست با بانک mysql کار کنی ، چون بسه به نرم افزارهایی هست که برروی سرور نصب شده. برای asp.net ، میتونی از msSql server استفاده کنی. access رو فراموش کن !!!

php ، asp ، mysql ، ms sql server همه اینها با قدرت هستند. فقط شما باید با اونها ارتباط برقرار کنی و ببینی با کدوم راحت تر هستی

MiladMR
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 01:12 صبح
مسلما با asp و ms sql server راحت ترم
حالا خود asp رو با چه زبانی کار کنم؟ #c یا vb ؟
تفاوت هاش چیه؟

و یه سوال دیگه اینکه چند درصد سایت های بزرگ معروف از php و چند درصد از asp استفاده کردند؟
مثلا فیسبوک اگه اشتباه نکنم با php هست یا سایت های بانک ها معمولا با asp و ... ، ب نظرتون کدوم زبان بیشتر داره استفاده میشه؟

vira1368
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 01:31 صبح
سلام دوست من
C# , VB هیچ فرقی باهم ندارن هردو به یه هسته میرسن برای مثال وقتی dll درست کنید توی هردو قابل شناساییه(خیلی ساده).تفاوتش فقط توی سبک برنامه نویسیه 2گروه basic , c هست. ببین اسمش روشه دیگه مایکروسافت
سیاست اقتصادیشه اگه بدونه که یه زبان دیگه اضافه کنه و درصدی از برنامه نویسان میرن سمتش اصلا دریغ نمیکنه.پس ببین با کدومش الان تو میتونی بهترین برنامه رو بنویسی.
در رابطه با سایت فیس بوک،تویتر و ... که با phpنوشته شدن درسته ولی یادتون باشه با این سبک php که ما میشناسیم فرق میکنه.
در کل همه اینا وسیله هستن و خوبن، به نظر من اصلا فکرتون رو درگیر نکنید و شروع به کد نویسی بکنید. هیچ کاری قلق نداره فقط تمرین، تمرین و تمرین
با آرزوی موفقیت برای شما و همه برنامه نویسان