PDA

View Full Version : سوال: چند سوال

R2du-soft
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 00:07 صبح
سلام دوستان
چند تا سوال دارم:

1- چطور میشه کاری کرد که زمانی که ما از comboBox1 مثلا گزینه "لپ تاپ" رو انتخاب میکنیم توی comboBox2 نام های dell,asus,hp نمایش داده بشه؟! توی هر خط یک نام.
میشه توی این پروژه راهنماییم کنید؟!

104062

من 3 تا comboBox دارم که :
توی comboBox1 گزینه های لپ تاپ و موبایل هست
توی comboBox2 گزینه های asus,hp,nokia,samsung هست
و توی comboBox3 هم مدلهای این برندها

حالا میخوام زمانی که از comboBox1 گزینه لپ تاپ انتخاب شد توی comboBox2 فقط برندهای مربوط به لپ تا و اگه موبایل انتخاب شد برندهای مربوط به موبایل بیاد و همینطور در comboBox3 مدل مربوط به اون.
ساده ترین راه بدون استفاده از دیتابیس ، یعنی با If ؟!
مرسی

mehrdad1991h
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 00:19 صبح
ایتم ها را باید لیست کنی
بعد 4 تا دستور if میزنی دیگه
میگی اگر کمبو 1 فلان بود کمبو 2 اینا را ادد کن اگر فلان بود اونا را ادد کن و....
هر بار هم که کمبو را عوض میکنی 2 تا کمبو دیگه را ایتم هاش را پاک میکنی همه را و...

fool66
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 00:19 صبح
می خوای بانک اطلاعاتی استفاده کنی ؟؟؟

کاری نداره می تونی به صورت آیتم اگه محدود باشن استفاده کنی

R2du-soft
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 00:27 صبح
آره بانک اطلاعاتی هست،آره کمه تعداد آیتم ها ، پروژه هست باید سریع تمومش کنم همین اولش گیر کردم موندم چطور به آخر برسونمش!!! بدبختی اینه C# اصلا کار نکردم فقط vb کارکردم الان با C# و SQL گفته بنویس!
با چه کدی باید آیتم اضافه کنم و با چه کدی باید آیتم حذف کنم؟! IF تو در تویی میشه!

khokhan
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 00:44 صبح
آره بانک اطلاعاتی هست،آره کمه تعداد آیتم ها ، پروژه هست باید سریع تمومش کنم همین اولش گیر کردم موندم چطور به آخر برسونمش!!! بدبختی اینه C# اصلا کار نکردم فقط vb کارکردم الان با C# و SQL گفته بنویس!
با چه کدی باید آیتم اضافه کنم و با چه کدی باید آیتم حذف کنم؟! IF تو در تویی میشه!
سلام

کمبوی اولی رو به بانک وصل کن یه چیزی شبیه این :

DataTable dt = new DataTable();
........
dt = db.MySelect("select kala_name from kala");
comboBox1.DataSource = dt;
comboBox1.DisplayMember = "kala_name";

بعد در رویداد SelectedIndexChanged همون کمبو باکس و با توجه به محتواش ، کمبو باکس دوم رو مقدار دهی کن مانند این :

private void comboBox1_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
{
if (comboBox1.SelectedIndex != -1)
{
SqlConnection con = new SqlConnection(connect);
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter("SELECT kala_code,price FROM kala WHERE kala_name = @pid", con);
da.SelectCommand.Parameters.AddWithValue("@pid", (((DataRowView)comboBox1.SelectedItem)["kala_name"].ToString()));
DataTable tbl2 = new DataTable();
da.Fill(tbl2);

comboBox2.DataSource = tbl2;

comboBox2.DisplayMember = "kala_code";

}

else
comboBox2.DataSource = null;

}

R2du-soft
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 00:52 صبح
بدون database نمیشه کاریش کرد؟!

R2du-soft
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 01:10 صبح
یه کتاب 575 صفحه جلومه! یه راهنمای درست و حسابی نداره! کی میتونه برام با هزینه کم بنویسه برنامه رو!؟

khokhan
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 01:15 صبح
یه کتاب 575 صفحه جلومه! یه راهنمای درست و حسابی نداره! کی میتونه برام با هزینه کم بنویسه برنامه رو!؟
بهتره با جزئیات کامل بگی چی می خوای :لبخند:

R2du-soft
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 01:36 صبح
پروژه از این قراره:

3 تا کمبو باکس باید باشه
تو اولی laptop و mobile
تو دومی برندشون
تو سومی مدل
وقتی laptop انتخاب شد توی کومبوباکس دومی بیاد برنداشو بنویسه و وقتی برند انتخاب شد بیاد مدلاشو بنویسه
موبایل هم همینطور
وقتی کاربر برند رو هم انتخاب کرد ، دکمه سرچ رو بزنه ، دیتابیس روی نت هست ، از روی نت اطلاعاتی که کاربر توی برنامه مشخص کرده رو میخونه و نمایش میده ، دیتابیس هم باید با SQL باشه.
علاوه بر اینا یه روش هم باشه که به قیمت محصول رو به ترتیب کم به زیاد نشون بده

توی دیتابیس 4 ستون میخواد ، ستون اول طبقه ، ستون دوم مغازه ، ستون سوم نام کالا که مثلا LAPTop Asus 5020 مثلا هست و ستون چهارم که قیمت زده توش

fool66
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 01:38 صبح
بقیش با خودت دادا :چشمک: بیشترش انجام دادم

R2du-soft
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 01:47 صبح
بقیش با خودت دادا :چشمک: بیشترش انجام دادم
مرسی داداشی ولی من نمیخوام دیتابیس رو با برنامه بسازم ، میخوام اطلاعاتی رو که کاربر میگه رو از دیتابیس بخونه و نشون بده و بشه و هم عادی بشه نمایش داد و هم از طریق قیمت اونم سعودی بشه عین عکس بالا (اولین پست که اگه تیک چک باکس زده شده بود به ترتیب سعودی قیمت نشون بده)

fool66
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 01:50 صبح
خب توی اون groupBox4 خودت چند تا کمبوباکس اضافه کن با استفاده از کد هایی که نوشتم بنویسش فقط می مونه یه دیتا گرید ویو برای نمایش و یه سرچ که اونم شروع کن به نوشتن هر جا به مشکل خوردی پست بزن کمکت می کنیم

gwbasic
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 10:31 صبح
لطفا قبل از تاپیک زدن جستجو کنید و در صورت نیاز به ایجاد تاپیک، عنوان مناسبی انتخاب کنید و در هر تاپیک یک سوال مطرح کنید