PDA

View Full Version : سوال: حذف فایل از روی سیستم

JustAcMilan
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 02:02 صبح
با سلام
من یه فرم edit دارم که کاربر می تونه مشخصات پروفایل خودش رو تغییر بده؛ یکی از این مشخصات تصویر هست
من می خوام در صورتی که کاربر عکسش رو عوض کنه اون عکس بره در مسیر debug برنامه و فایل قبلی(تصویر قبلی یوزر) حذف بشه
کدش رو به صورت زیر نوشتم

file.copy("آدرس مقصد","آدرس منبع")
file.delete("آدرس فایل قبلی")

اما نمیتونه فایلو حذف کنه و میگه داره از این فایل استفاده میشه

پیشنهادتون چیه؟ آیا راهی داره

mousa1992
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 02:23 صبح
از خاصیت imageLocation مربوط به پیکچر باکس استفاده کن به جای image
good luck

JustAcMilan
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 14:13 عصر
از خاصیت imageLocation مربوط به پیکچر باکس استفاده کن به جای image
good luck
با آدرش دهی مشکل ندارم
عکس قبلی رو چون توی برنامه ازش استفاده میشه نمی تونه حذف کنه

NasimBamdad
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 14:48 عصر
با آدرش دهی مشکل ندارم
عکس قبلی رو چون توی برنامه ازش استفاده میشه نمی تونه حذف کنه

منم این مشکل رو دارم ، چون عکس قبلی در حال استفاده هست ، نمی تونه پاکش کنه . چه کار باید کرد !؟

manij_mhm
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 15:07 عصر
با سلام
من یه فرم edit دارم که کاربر می تونه مشخصات پروفایل خودش رو تغییر بده؛ یکی از این مشخصات تصویر هست
من می خوام در صورتی که کاربر عکسش رو عوض کنه اون عکس بره در مسیر debug برنامه و فایل قبلی(تصویر قبلی یوزر) حذف بشه
کدش رو به صورت زیر نوشتم

file.copy("آدرس مقصد","آدرس منبع")
file.delete("آدرس فایل قبلی")

اما نمیتونه فایلو حذف کنه و میگه داره از این فایل استفاده میشه

پیشنهادتون چیه؟ آیا راهی داره

سلام. من کد زیر رو اجرا کردم مشکلی نداره،کار می کنه!هم کپی میشه و هم حذف.
فقط اینکه چرا file رو با حرف کوچیک نوشتید؟! اگه تایپ بوده که مشکلی نیست اما اگه داخل کد با حرف کوچیک نوشتید، به صورت زیر کدتون رو تغییر بدید:

File.Copy(@"C:\1.jpg",@"C:\my\1.jpg" );
File.Delete(@"C:\1.jpg");
موفق باشید.

JustAcMilan
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 15:18 عصر
سلام. من کد زیر رو اجرا کردم مشکلی نداره،کار می کنه!هم کپی میشه و هم حذف.
فقط اینکه چرا file رو با حرف کوچیک نوشتید؟! اگه تایپ بوده که مشکلی نیست اما اگه داخل کد با حرف کوچیک نوشتید، به صورت زیر کدتون رو تغییر بدید:
موفق باشید.

با تشکر از شما
File رو میدونم چطوری نوشته میشه

اما در مورد کد زیر
File.Delete(@"C:\1.jpg");
کاملا مشخصه که این کد کار میکنه چون شما داری یه فایلو از آدرسی که نوشتی حذف میکنی
اما من میخوام فایلی رو که توی برنامه داره ازش استفاده می شه از حافظه خارج و حذفش کنم

manij_mhm
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 18:53 عصر
من متوجه منظورتون نمی شم!
اینکه میگید میخواین، فایلی رو که توی برنامه داره ازش استفاده می شه از حافظه خارج و حذفش کنید،
یعنی به صورت فیزیکی ذخیره نشده، یا اینکه جای دیگه به این فایل لینک زدین؟

JustAcMilan
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 19:49 عصر
من متوجه منظورتون نمی شم!
اینکه میگید میخواین، فایلی رو که توی برنامه داره ازش استفاده می شه از حافظه خارج و حذفش کنید،
یعنی به صورت فیزیکی ذخیره نشده، یا اینکه جای دیگه به این فایل لینک زدین؟

ببین توی پست اول کاملا توضیح دادم میخوام توی فرم edit اگه کاربر عکسش رو عوض کرد عکس جدید جایگزین عکس قبلی بشه ولی نمیشه عکس قبلی رو همون موقع پاک کرد چون توی برنامه ازش استفاده میشه
به همین راحتی امیدوارم منظورمو گرفته باشین

manij_mhm
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 21:39 عصر
پست اولتون رو خوندم!! خوب اگه فقط از عکس برای پروفایل کاربر استفاده می کنید، اول عکس پروفایل رو تغییر بدید بعد دیگه برنامه عملا از فایلتون استفاده نمی کنه! و می تونید عکس رو حذف کنید! اگه نه که می تونید از bitmap استفاده کنید!
شما همون قسمت از کدتون رو به صورت کامل اینجا بذارید بهتر میشه منظورتون رو فهمید!!

JustAcMilan
یک شنبه 22 اردیبهشت 1392, 21:56 عصر
پست اولتون رو خوندم!! خوب اگه فقط از عکس برای پروفایل کاربر استفاده می کنید، اول عکس پروفایل رو تغییر بدید بعد دیگه برنامه عملا از فایلتون استفاده نمی کنه! و می تونید عکس رو حذف کنید! اگه نه که می تونید از bitmap استفاده کنید!
شما همون قسمت از کدتون رو به صورت کامل اینجا بذارید بهتر میشه منظورتون رو فهمید!!

همین دیگه! اگه خودتون امتحان کنید متوجه میشید که درسته که عکس پروفایل عوض میشه اما برنامه همچنان اونو استفاده میکنه ، حتی در هنگام اجرای برنامه، بصورت دستی هم نمیشه حذفش کرد
در اینکه در هنگام اجرای برنامه نمیشه حذفش کرد هیچ شکی ندارم، منظور من از طرح این سوال این بود که شاید بشه به سیستم بگیم بعد از اینکه از برنامه خارج شدیم اونو حذف کنه (شاید بشه توی رویداد closing نوشتش باید تست کنم!)

NasimBamdad
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 08:14 صبح
به نظرم من باید بتونیم اون پروسس که میاد عکس رو در حالت استفاده قرار میده پیدا و KILL کنیم شایدم بتونیم یک جوری Close کنیم ، چون وقتی برنامه رو می بندیم ، عکس آزاد میشه و آماده برای هر کاری

NasimBamdad
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 09:33 صبح
جوابش رو پیدا کردم . به این پست برید

لیـــــــــنـــــــــــــ ک (http://barnamenevis.org/showthread.php?397842-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-C&p=1767213&viewfull=1#post1767213)

JustAcMilan
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 22:16 عصر
جوابش رو پیدا کردم . به این پست برید

لیـــــــــنـــــــــــــ ک (http://barnamenevis.org/showthread.php?397842-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-C&p=1767213&viewfull=1#post1767213)

جواب نداد
این دستورو باید قبل از کد زیر استفاده کنیم؟
File.Delete(@"آدرس فایل");

mousa1992
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 00:27 صبح
هنگامی که شخص وارد پروفایلش میشه عکس اون رو توی ی picturebox لود میکنید ؟ و کلا دیگه چه جاهایی از اون عکس استفاده میکنید؟

NasimBamdad
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 08:47 صبح
جواب نداد
این دستورو باید قبل از کد زیر استفاده کنیم؟
File.Delete(@"آدرس فایل");

من استفاده کردم و جواب داد . قبل و بعدش بنویس ! و هر جای دیگه و هر فرم دیگه از برنامه ات که میاد فایل ها رو به کار می گیره !

JustAcMilan
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 23:37 عصر
هنگامی که شخص وارد پروفایلش میشه عکس اون رو توی ی picturebox لود میکنید ؟ و کلا دیگه چه جاهایی از اون عکس استفاده میکنید؟

آره توی picturebox لودش میکنم