PDA

View Full Version : سوال: ایجاد ارتباط بین جداول (خیلی ضروریه خواهش می کنم یکی کمکم کنه)

e.darvish
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 01:31 صبح
سلام دوستان
من دارم رو یه نرم افزار مدیریت فروشگاه واسه مغازه خودم می سازم . این نرم افزار رو دارم با VB6 + Access مینویسم . می خوام با ایجاد ارتباط بین جداول از نوشتن یه سری کدهای اضافی جلوگیری کنم :
یه جدول برا ی تعریف کالا ها
یه جدول برای ثبت خرید های عمده
یه جدول برای موجودی گرفتن از انبار
یه جدول هم برای ثبت فروش ها

در همه اینا کاربر احتیاج داره مشخصات کامل کالا رو بدونه ! بنا براین می خوام فیلدهای زیر در همه جداول باشن :
■ کد کالا
■ نوع کالا
■ برند کالا
■ مدل کالا
مثلا : کد 001 موس فراسو مدل 2525

اما می خوام یه جوری باشه که فقط یک بار این اطلاعات وارد بشه و از دفعات بعد در سایر جداول مثلا جدول خرید عمده این فیلدها به طور اتومات (از طریق کد کالا) ثبت بشن . بلدم چه جوری اینکار رو تو VB6 انجام بدم اما قبلا یادمه یه بار با اکسس یه رابطه ایجاد کردم که خودش به طور اتومات اینکار رو انجام می داد .
در ضمن اگر چنین کاری میشه کرد لطفا بفرمایید کدوم روش بهینه تره ؟ کد وی بی یا ارتباط در اکسس . دقت و سرعت فوق العاده واسم مهمه!

مرسی

mye887
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 04:03 صبح
سلام
برای هر فرمی که مخوای ایجاد کنی یک کوئری بساز و ارتباط را در اون تعریف کن

e.darvish
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 12:15 عصر
فک می کنم متوجه عرض بنده نشدین . ببینید من می خوام هر وقت از بازار خریدی انجام دادم بیام فقط کد کالا رو بزنم + قیمت بعد خود اکسس به طور اتومات فیلدهای دیگه رو بزنه . برای مثال 001 رو که زدم خودم فیلدهای نوع کالا ، برند کالا و مدل کالا رو در جدول ثبت خرید درج کنه .