PDA

View Full Version : سوال: کار با دو عدد 40 رفمی

mohammadhafez
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 00:47 صبح
سلام دوستان
من یه پروژه دارم تا چند روز دیگه باید تحویلش بدم لطفا کمک کنید ممنون میشم برنامه کنسولی دو تا عدد 40 رقمی از ورودی دریافت بشه و کوچکترین عدد نمایش داده بشه فقط میدونم از آرایه ها باید استفاده کرد کدشو نمیدونم و با استفاده از کلاس نویسی اگه کسی از دوستان کدشو داره یا بلده لطفا راهنمایی کنه ممنون میشم

mmd2009
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 08:02 صبح
با سلام.

درخواست کد در این تالار ممنوع هست ، لطفا دیگه درخواست کد نفرمایید. ولی اخرش گفتید که راهنمایی بشه که من بهتون راهنمایی میکنم.

پیش نیازی که شما گفتید :

1- نوشتن کلاس
2- استفاده از ارایه
3- گرفتن عدد کوچکتر بین دو عدد ورودی

خب پس روند کار بدین صورت هست :

نوشتن کلاسی که در اون یک وظیفه ( متد ، تابع یا هر چیزی که اسمش رو میذارید ) نوشته بشه که 2 ارایه ( منظور دو عدد ورودی از کاربر هست ) بعنوان پارامتر براش مشخص بشن. سپس بیایید از خونه های اول هر دو ارایه اعداد اندیکس رو چک بکنید و مطمئن باشید هر وقت کوچکترین عدد اندیکس یک ارایه از معادل همون اندیکس در ارایه بعدی کوچکتر باشد یعنی اون عدد کوچکتر هست

ولی با این حال یک مثال ساده براتون میذارم

array1,array2 as new int[tule addad];

for(be tedade index haie arraye)
{
if(array1[index]<array2[index])
{
//Arraye 1 kuchektare;break;
}
if(array1[index]>array2[index])
{
// arraye 2 kuchektare;break;
}
}

فرض رو بر این گرفتیم که شما بلدی چطوری خونه های یک ارایه رو پر بکنید.!! ( در صورتی که کار با ارایه ها رو بلد نیستید به کتاب اقای هاشیمان مراجعه فرمایید که این کتاب در این سایت موجود می باشد و فقط کافیه جستجو بکنید

موفق باشید

mohammadhafez
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 14:31 عصر
با سلام.

درخواست کد در این تالار ممنوع هست ، لطفا دیگه درخواست کد نفرمایید. ولی اخرش گفتید که راهنمایی بشه که من بهتون راهنمایی میکنم.

پیش نیازی که شما گفتید :

1- نوشتن کلاس
2- استفاده از ارایه
3- گرفتن عدد کوچکتر بین دو عدد ورودی

خب پس روند کار بدین صورت هست :

نوشتن کلاسی که در اون یک وظیفه ( متد ، تابع یا هر چیزی که اسمش رو میذارید ) نوشته بشه که 2 ارایه ( منظور دو عدد ورودی از کاربر هست ) بعنوان پارامتر براش مشخص بشن. سپس بیایید از خونه های اول هر دو ارایه اعداد اندیکس رو چک بکنید و مطمئن باشید هر وقت کوچکترین عدد اندیکس یک ارایه از معادل همون اندیکس در ارایه بعدی کوچکتر باشد یعنی اون عدد کوچکتر هست

ولی با این حال یک مثال ساده براتون میذارم

array1,array2 as new int[tule addad];

for(be tedade index haie arraye)
{
if(array1[index]<array2[index])
{
//Arraye 1 kuchektare;break;
}
if(array1[index]>array2[index])
{
// arraye 2 kuchektare;break;
}
}

فرض رو بر این گرفتیم که شما بلدی چطوری خونه های یک ارایه رو پر بکنید.!! ( در صورتی که کار با ارایه ها رو بلد نیستید به کتاب اقای هاشیمان مراجعه فرمایید که این کتاب در این سایت موجود می باشد و فقط کافیه جستجو بکنید

موفق باشید

ممنون از شما دوست عزیز کار با آرایه ها رو بلدم باتشکر

mohammadhafez
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 20:47 عصر
سلام دوستان من یه سوالی داشتم که پرسدم و مدیر بخش لطف کردن راهنمایی کردن حالا به مشکل برخوردم لطفا کمک کنید ممنون میشم میخوام دو تا عدد 40 رقمی از ورودی دریافت بشه و حاصلظربشون محاسبه بشه ولی نمیدونم به چه شکل باید کدشو پیاده کنم راهنمایی کنید مرسی اگه نمونه ای از این نوع هم دارید لطفا بزارید متوجه شم

FastCode
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 21:05 عصر
مگه سر کلاس نبودی؟
جست و جو کن BigNumber class (سر همه) و BigInteger class

Rapture
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 21:18 عصر
میشه لطفا یکی هم من رو یکم راهنمایی بکنه؟

من کد نمیخوام. فقط یکم راهنمایی کنید ببینم باید چیکار کنم؟ کجای کارم ایراد داره؟

http://barnamenevis.org/showthread.php?398192-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%A8%D8%A7-random-walk

mousa1992
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 00:35 صبح
سلام
دوتا ارایه در نظر بگیر از نوع int و به اندازه 40 - با فرض اینکه با ورود اعداد توی ارایه مشکلی ندارید میرم سراغ الگوریتم مقایسه :بامزه:- خب دوتا ارایه داریم به نام های A,B به اندازه 40 و از نوع int
شروع میکنیم به مقایسه A0 == B0 اگر شرط برقرار نبود همینجای کار مشخص میشه که یکی از اعداد کوچکتر از اون یکی هست و کارمون تموم شدس :D خب حالا در این صورت بررسی میکنی ببینم A0 بزرگتره یا B0 - اگر شرط برقرار باشه : اون وقت دیگه A1 رو با B1 مقایسه میکنیم و به همین ترتیب تا اخر ادامه میدیم - کار سختی نبود :بامزه: