PDA

View Full Version : ادامه مطلب برای datalist

mcn.nice
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 16:56 عصر
با سلام خدمت دوستان گل و دوست داشتنی .
من یک سایت درست کردم که اطلاعات با یک ویرایشگر داخلی بانک ذخیره میکنه و تو صفحه دیگشم پستها ب درستی نمایش داده میشه صفحه بندیشم تموم شده .حالا میخوام تو datalist ادامه مطلب داشته باشم.
رفتم تو edit مربوط به datalist دکمه ادامه مطلب گذاشتم ولی نمیدونم چ کدی داخلش بنویسم تا ادامه مطلبمو نشون بده.

خیلی ممنون میشم یکی کمکم کنه کارم گیره.

mohammad kafiyan
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 18:29 عصر
با سلام دوست عزیز بهتر بود به جای استفاده از datalist برای نمایش post ها از repeater استفاده می کردی چون بیشتر برای این مواردی تک ستونی از repeater استفاده می کنند
دوم از آن باید

<ItemTemplate>
<asp:HyperLink ID="HyperLink1" runat="server" NavigateUrl='<%# "~/Page.aspx?tblID=" + Eval("ID")%>'>ادامه مطلب</asp:HyperLink>

</ItemTemplate>

شما با این دستور ID رو به صورت QueryString ارسال میکنی به صفحه ادامه مطلب
یعنی آدرس صفحه ای که بهش ارسال میشه

mcn.nice
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 18:48 عصر
خیلی ممنون دوست من لطف کردین.
میشه بگین این کد رو کجا قرار بدم؟

mirahsani
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 18:55 عصر
با دستور زیر میتونی متنتو کوتاه کنی و اگر بالای 250 کرکتر بود به جاش 3 نقطه بذاری

<%#format(Eval("Description").ToString()).Length > 250 ? (format(Eval("Description").ToString()).Substring(0, 249) + " ...") : format(Eval("Description").ToString())%>

و با دستوری که دوستمون گفتن لینکش کنی به ادامه مطلب

mcn.nice
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 19:04 عصر
خیلی ممنون به خاطر لطفتون .
میشه بگین از چطوری اون آی دی رو که با کد دوستمون محمد آقا به صفحه بعد ارسال میکنه رو تو کنترل متن textbox قرار بدم .
این textbox تو صفحه بعدی برای عملیات فیلتر ازش استفاده می کنم.
با سپاس فراوان از لطف دوستان گرامی.

mohammad kafiyan
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 19:10 عصر
textbox1.text = Request.QueryString["tblID"];

mcn.nice
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 19:20 عصر
خیلی ممنون از لطف فراوانتون کارم راه افتاد .
از لطفتون آقای mohammad kafiyan (http://barnamenevis.org/member.php?109327-mohammad-kafiyan) و آقای mirahsani (http://barnamenevis.org/member.php?119872-mirahsani) سپاسگذارم.

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 21:20 عصر
یک سوال هم من داشتم اگه لطف کنید و جواب بدید
اگر من بخوام به جای اون نوشته (ادامه مطلب) مثلا عنوان پست رو بذارم و با کلیک بر روی اون بره به ادامه مطلب چیکار کنم

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 21:25 عصر
عین همین نوشته های بالا این سایت که داخل یک کادر زرد رنگ هست خیلی واجبه
دوستان کمک کنن

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 21:50 عصر
آقا تو رو خدا کمک کنید واجبه

mohammad kafiyan
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 22:02 عصر
http://www.codeproject.com/Questions/347928/how-to-use-hyperlink-in-datalist
به سایت بالا مراجعه کن شما باید در کد زیر هایپر لینک قرار بدی به عنوان پست سپس آنرا bind کنی و در قسمتNavigateUrl آدرس صفحه مورد نظر قرار بدی

<ItemTemplate>

</ItemTemplate>

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 22:08 عصر
تا اونجاش رو میدونم خوب من باید برای هایپر لینک ان کار رو انجام بدم اما تو قسمت NavigateUrl چه چیزی رو بهش بدم

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 22:12 عصر
من یه چیزی مثل این میخوام 104147

چجوری متن رو بهش بدم (عنوان پست) و برای آدرس دادن بهش که مثل ادامه مطلب کار کنه

mohammad kafiyan
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 22:25 عصر
سوال هر کدام از این لینک به صفحه ای خاص هدایت می شوند یا همه ی آنها به یک صفحه هدایت می شوند??
اگر همه به یک صفحه هدایت می شوند کافی به همان صورت عمل کنی
در غیر اینصورت پس باید NavigateUrlهایپر لینک را هم bind کنی یعنی اینکه هر post که شما ایجاد می کنی باید یه آدرس صفحه هم برایش ذهیره کنی داخل data

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 22:35 عصر
همه این ها به یک صفحه هدایت میشوند
چجوری عمل کنم یه نمونه کار یا کد میذارین

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 22:36 عصر
از همه دوستان خواهش میکنم هر کس بلد هست کمک کنه خیلی خیلی واجبه

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 22:39 عصر
سوال هر کدام از این لینک به صفحه ای خاص هدایت می شوند یا همه ی آنها به یک صفحه هدایت می شوند??
اگر همه به یک صفحه هدایت می شوند کافی به همان صورت عمل کنی
در غیر اینصورت پس باید NavigateUrlهایپر لینک را هم bind کنی یعنی اینکه هر post که شما ایجاد می کنی باید یه آدرس صفحه هم برایش ذهیره کنی داخل data
اصلا آقای محمد من برای این کار باید چه چیزهایی رو تو دیتابیس ذخیره کنم و چجوری یه توضیح اگه میشه مفصل بدید ممنون میشم
خودتون یک مثال بزنید

mohammad kafiyan
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 22:42 عصر
شما می تونی یک sqldatasource تعریف کنی و داخل آن select بزنی و عنوان پست مورد نظر را بر گردونی سپس برای hyperlink در datalist به اینصورت عمل کنی

<asp:datalist id="DataList2" runat="server" datasourceid="SqlDataSource2" repeatcolumns="5" repeatdirection="Horizontal" horizontalalign="Center" xmlns:asp="#unknown"> <itemtemplate> <asp:hyperlink id="HyperLink1" runat="server" navigateurl="<%# Eval("Url") %>" text="<%# Eval("Name") %>" /> </itemtemplate> </asp:datalist>

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 22:52 عصر
شما می تونی یک sqldatasource تعریف کنی و داخل آن select بزنی و عنوان پست مورد نظر را بر گردونی سپس برای hyperlink در datalist به اینصورت عمل کنی

<asp:datalist id="DataList2" runat="server" datasourceid="SqlDataSource2" repeatcolumns="5" repeatdirection="Horizontal" horizontalalign="Center" xmlns:asp="#unknown"> <itemtemplate> <asp:hyperlink id="HyperLink1" runat="server" navigateurl="<%# Eval("Url") %>" text="<%# Eval("Name") %>" /> </itemtemplate> </asp:datalist>

ببین منو
ایشالله در تمام مراحل زندگی بخصوص این دانشگاه همیشه سربلند+سرافراز باشی

monayazdanshenas
یک شنبه 05 خرداد 1392, 12:05 عصر
خیلی خیلی ممنونم