PDA

View Full Version : سوال: چگونه از besiness use case می توان use case را استخراج کرد؟

fa_karoon
دوشنبه 23 اردیبهشت 1392, 19:25 عصر
سلام دوستان
بعداز تحلیل و نوشتن سناریو یک آموزشگاه business use case diagram کشیدم و بعد هم activity diagram یاهمون business workflow و بعد به business object analysis رسیدم که طرح اولیه دیتا بیس هست خوب حالا که می خوام use case هام رو ازو روی فرم های قبلی استخراج کنم مشکل دارم
نمی دونم چه جوری و براساس چه قاعده ای به use case هام برسم، منظورم اینه که از روی فرم های قبلی چه جوری use case هام رو استخراج کنم؟
ممنون می شم راهنماییم کنید مرسی از وقتی که می گذارید.

fa_karoon
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 19:10 عصر
دوستان 59 تا بازدید شده اما یک پاسخ هم نیست،
مشکل من اینه که همه اش کارهایی از سیستم رو می بینم که use case هستند، خیلی برام سخته که business use case ها رو درست خارج کنم و بعد از اونها به use case برسم

cups_of_java
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 21:22 عصر
فکر می کنم چون داری از روی فرم های نرم افزاری موجود usecase درمیاری سختت شده Business Usecase دراری.
ببین این کمکت می کنه!؟
کلن Business Usecase رو با دید سیستمی درمیارن، یعنی انگار شما اصن نرم افزاری نداری! سیستم موجود کاری اونجا رو به صورت یه جعبه سیاه میبینی و بعد usecase های موجود توی اون فرایندهای کاریشون رو بدون توجه به این که نرم افزاری باشه در میاری! (البته با این توجه که بعدن می خواد بجای اون جعبه سیاه یه نرم افزار بشینه! یعنی همه usecaseها رو بعضن بی ربط به کار نرم افزار باشه رو در نمیاری)