PDA

View Full Version : وجود چند فایلglobal.asax بر روی هاست

zibaaa
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 14:45 عصر
سلام دوستان
فرض کنید من یک سایتی دارم به آدرس www.test.com که توش اطلاعات فروشگاه های کل ایران هست. حالا میخوام توی این سایتم برای هر استان یک فولدر بسازم . صفحات aspx ای که توی این 33 تا فولدر هستن همه مثل هم اند و یک دیتابیس واحد هم داریم. فقط میخوام توی هر فولدر یک فایل global.asax داشته باشم که توش مثلا یک application.contents("city") داشته باشم که بصورت دستی مقدار دهی میشن. مثلا تهران application.contents("city")=1 خواهد داشت. مازندران 2 ، گیلان 3 و .... منتها ظاهرا نمیشه فایل گلوبال رو داخل یک فولدر قرار داد و باید توی روت سایت باشه وگرنه کار نمیکنه.
و اینکه میخوام مثلا فایل های داخل فولدر تهران با آدرس www.test.com/tehran لود بشه.
مثل کاری که مثلا سایت takhfifan.com انجام داده.

حل کردن این مشکل خیلی برام مهمه.
پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگذارم.

zibaaa
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 08:05 صبح
خواهش میکنم اگه کسی اطلاعی داره جواب بده!! :افسرده:

mahdisky
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 08:15 صبح
سلام دوست عزیز
لطفا میشه بگی چرا داری از global استفاده می کنیو چرا از خود صفحات aspx استفاده نمی کنی؟

zibaaa
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 10:01 صبح
چون میخوام توی فایل گلوبال فولدر مربوط به استان تهران application.contents("city")=1 رو تعریف کنم و توی همه کوئری هاش شرط where city=apllication.contents("city") رو بذارم. اینطوری برای 32 تا فولدری که دارم فقط کافیه فایل گلوبال هر فولدر رو تغییر بدم و لازم نیست کوئری تک تک صفحات رو هر بار تغییر بدم
اگه شما راه حل دیگه ای به ذهنتون میرسه بفرمایید لطفا

tree1371
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 10:34 صبح
می خوای مارو اذیت کنی یا خودت رو ؟!!! خوب این چه جور شیوه ای واسه برنامه نویسی هست ؟ خوب اومدیم مال کل دنیا رو ما خواستیم اونوقت می دونی باید چند تا گلوبال بسازی ؟!

خوب یدونه صفحه میسازی واسه نمایش اطلاعات همهههههه . بعد میای یدونه دراپ دون لیستی یا هر چیز دیگه میسازی که لیست شهر ها رو از دیتا بیس بخونه و و قتی انتخاب کردیم و دکمه نمایش رو زدیم بره اطلاعات اون شهر رو بیاره . یدونه صفحه کافیه واسه تمام شهراتونم.

zibaaa
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 11:15 صبح
دوست عزیز در این حد رو خودم بلدم. ولی فقط یک صفحه که نیست واسه هر استان! شما سایت takhfifan.com رو که ببینی متوجه منظور من میشی.

tree1371
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 11:30 صبح
ببینید . شما اطلاعاتتون نحوه نمایششون یک شکل هست دیگه ؟! مثلا همشون اسم و غیره دارند ؟ خوب همه اینها با یک صفحه و رابطه های دیتابیس قابل انجام هست به راحتی و بدون نیاز به صفحات اضافی . کافی هست کوئری بدید بعد از انتخاب هر صفحه بعد مطالب رو نشون بدید.