PDA

View Full Version : سوال اساسی php : جستجوی جمله

pooyesh
پنج شنبه 11 اسفند 1384, 10:39 صبح
با سلام
یک بحثی پیش اومد و یکی از دوستان از من پرسید با php می شه جستجوی پیشرفته نوشت یا نه؟
یعنی میشه کلمات رو ایندکس گذاری کرد و بعد بازخوانی کرد البته این کار در asp امکان پذیر است(به عبارت ساده تر میشه به دنبال یک عبارت یا جمله گشت؟ مثل عبارتی که تو گوگل بین دوتا کتیشن برای جستجو می زاریم )
یک سوال دیگه اینکه با php میشه با dll ارتباط برقرار کرد یا نه؟
یک جمله تو بحث بود مبنی بر اینکه php اسکریپت است ولی asp یا asp.net زبان برنامه نویسی
و.... این جمله چقدر درست است

tabib_m
پنج شنبه 11 اسفند 1384, 12:33 عصر
یک بحثی پیش اومد و یکی از دوستان از من پرسید با php می شه جستجوی پیشرفته نوشت یا نه؟
یعنی میشه کلمات رو ایندکس گذاری کرد و بعد بازخوانی کرد البته این کار در asp امکان پذیر است(به عبارت ساده تر میشه به دنبال یک عبارت یا جمله گشت؟ مثل عبارتی که تو گوگل بین دوتا کتیشن برای جستجو می زاریم )

در این مورد بله میشه
در بقیه ی موارد اطلاعاتی ندارم

پ.ن : نمیخوام تو کار مدیرا دخالت کنم ولی از دوستان درخواست دارم که مسائلشون به صورت جدا جدا ، مطرح کنن. خیلی ممنون

oxygenws
پنج شنبه 11 اسفند 1384, 13:19 عصر
پ.ن : نمیخوام تو کار مدیرا دخالت کنم ولی از دوستان درخواست دارم که مسائلشون به صورت جدا جدا ، مطرح کنن. خیلی ممنون حرف ایشون درسته، در قوانین هم ذکر شده، پس لطفا رعایت کنید.

یک بحثی پیش اومد و یکی از دوستان از من پرسید با php می شه جستجوی پیشرفته نوشت یا نه؟ همونطور که فرمودند، بله میشه.
در حقیقت چنین چیزی اونقدر ربطی به زبان برنامه نویسی نداره. طراحی سیستم و طراحی
پایگاه داده اش مهم اند.

یک سوال دیگه اینکه با php میشه با dll ارتباط برقرار کرد یا نه؟ هر dll ای خیر. فقط dll هایی که طبق zend extension یا php extension نوشته شده باشند. (البته می تونه فایل های so رو هم باز کنه)

یک جمله تو بحث بود مبنی بر اینکه php اسکریپت است ولی asp یا asp.net زبان برنامه نویسی این بحثش خیلی مفصله و می تونه شما رو از اون چیزی که باید، دور کنه.
اما در نهایت، PHP یک زبان اسکریپتی است. (خوب حالا این قضیه می تونه بد باشه یا خوب؟؟!!)

موفق باشید.

پ.ن: تیتر مناسب هم انتخاب کن، "یک سوال اساسی" که نشد تیتر!!!!