PDA

View Full Version : ثبت اطلاعات با Pda

damanpak
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 22:00 عصر
سلام به همه عزیزان برنامه نویس
میخواستم بدونم واسه اینکه یه سری اطلاعات رو از طریق Pda به سیستم (نرم افزار نصب شده روی سیستم)ارسال کنیم چه کاری باید انجام بدیم؟
مثلا سفارش غذا در رستوران با Pda
درحد یک راهنمایی کوچولو هم باشه ممنون میشم

h_a_m_i_d
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 23:04 عصر
هزاران هزار راه وجود داره
نحوه اتصالتون خیلی تاثیر گذار میتونه باشه
مثلا میتونید اینکارو از طریق اینترنت - شبکه بی سیم و .... انجام بدید
اگه روش ارتباطی مورد نظر خودتون رو هم میگفتید خیلی بیشتر میشد کمکتون کرد ولی متاسفانه سوال خیلی کلی هست

damanpak
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 01:31 صبح
ممنون از توجه شما دوست گرامی
روش ارتباط رو بیسیم در نظر بگیرید
من میخوام با استفاده از شبکه وایرلیس اطلاعاتی رو از بانک موجود روی کامپیوتر(بانک اس کیو ال)بخونم و یک سری اطلاعات رو هم بهش اضافه کنم
اگه یک نمونه واسه ارتباط با بانک قرار بدین مشکلم حل میشه
توی این نمونه بشه که مقداری رو از بانک بخونیم یا بنویسیم

h_a_m_i_d
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 02:53 صبح
ببین دوست عزیز شبکه وایرلس و ... هم یک جور شبکه هستن مثل اینترنت
شما باید بانک خودتون رو به صورت local نصب کنید با mysql conector که دوستان برنامه نویس فکر کنم چند بار در این مورد بحث کردن و حتی فیلم اموزشی نحوه ارتباط رو هم ساختن با کمی جستجو حتما پیدا خواهید کرد

damanpak
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 11:00 صبح
دوست عزیز اگه لطف کنید و یک راهنمایی واسه ارسال و دریافت اطلاعات بین این دو دستگاه قرار بدید ممنون میشم
روش ارتباطش رو بعدا خودم مشخص میکنم
شما فقط با هرروشی که میدونید یک نمونه بزارید یا لینک راهنمایی چیزی قرار بدید
پیشاپیش تشکر

h_a_m_i_d
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 11:48 صبح
سلام
دوست عزیز من موندم چی رو متوجه نمیشین من تمام مراحل رو گفتم با کمی جستجو میتونستید پیدا کنید
ببینید شبکه رو میگیریم وایرلس یا اینترنت فرقی نداره در جفت اینها یک چیز همیشه وجود داره و اون هم ای پی هست
شما مثلا میتونی یک هاست sql بگیری و بعد از طریق همون ای پی وصل بشی به اون اطلاعاتت رو بفرستی و بگیری
http://barnamenevis.org/showthread.php?393772
خوب حالا اگر شبکه بی سیم بود بازم فرق نداشت ای پی رو باید در دو حالت وارد کنید

damanpak
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 12:47 عصر
بازم تشکر از توجهتون
آقا حمید عزیز مشکل من دقیقا اینه که نمیدونم چطوری وصل بشم
بعبارت دیگه میخوام بدونم توی قسمت برنامه ای که مینویسم واسه Pda که اطلاعات رو به نرم افزارم ارسال کنه
کانکشن استرینگ رو چطوری تعریف کنم
آخه اونجا چیزی به اسم Import.system.data.sqlclient وجود نداره و به جاش Imports System.Data.SqlTypes وجود داره
ضمنا من میخوام واسه Pda برنامه کوچیکی بنویسم که اطلاعات رو به نرم افزار نصب شده روی سیستم کامپیوتر بفرسته.
مثلا فرض کنید میخوام اسم و فامیلم رو از طریق موبایل یا Pda توی اس کیو ال کامپیوتر ذخیره کنم
این اطلاعات رو واسه پروژه Smart Deviece میخوام.بانک اس کیو ال من هم تنظیمات شبکه رو قبلا اعمال کردم
دقت کنید که این یه کانکشن استرینگ مربوط به برنامه نویسی اس کیو ال در برنامه های کامپیوتر است
مثلا con.ConnectionString = "Data Source=.;Initial Catalog=mydb;Integrated Security=True"
لینکی که شما گذاشتین نحوه ارتباط برنامه کامپیوتر (Windows Form(با یک بانک اطلاعاتی هست که کاری نداریم این بانک درکجا قرار داره
من میخوام از طریق پروژه ای که توی تصویر زیر میبینید مثلا اطلاعات جدول مشتریان رو ببینم
دقت کنید میخوام از طریق پروژه Smart Device اطلاعات بانک رو ببینم نه پروژه Windows

104224

بعد از طریق همون ای پی وصل بشی به اون اطلاعاتت رو بفرستی و بگیری

h_a_m_i_d
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 17:51 عصر
اقا میخوای خودم برنامه رو بنویسم بهت بدم
یکذره جستجو کن برادر من قرار نیست من بگم چی بنویسی
من فقط کمکت میکنم اگه مشکلی داشتی اینجا بیان کن دیگه شما داری درخواست پروژه میکنی
شما اگه با اینها اشنایی نداری با php یا asp بنویس برنامت رو که پرتابل باشه

damanpak
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 18:25 عصر
اقا میخوای خودم برنامه رو بنویسم بهت بدم
یکذره جستجو کن برادر من قرار نیست من بگم چی بنویسی
من فقط کمکت میکنم اگه مشکلی داشتی اینجا بیان کن دیگه شما داری درخواست پروژه میکنی
شما اگه با اینها اشنایی نداری با php یا asp بنویس برنامت رو که پرتابل باشه
دوست عزیز اولا که نگفتم حتما میخوام که سورسشو بنویسید
دوما شما که میگین جستجو کن پیدا میکنی خب یک لینک که واقعا به این موضوع پرداخته باشه رو اینجا بزار تا همه استفاده کنند
متاسفانه خیلی جاها میگن جستجو کن هست
بخدا جستجو کردم ولی نبود که اینجا تاپیک گذاشتم
ضمنا من از این تاپیک هنوز جواب مسالهه ام رو نگرفتم
شنا لطف کردین و چندین بار جواب گذاشتین اما هیچ کدوم جواب سوال من نبود بلکه در مورد پیرامون سوال من بود
من میخوام از طریق Pda به بانکم توی سیستم اطلاعات فرستم توی پروژه ای که عکسش در بالا هست
تمام خواسته من همینه
حال اگه لینکی چیزی داری که حتی یک کوچولو بتونه دراین مورد کمکم کنه ممنون میشم
من متاسفانه هنوز جایی رو ندیدم که در این مورد راهنمایی کرده باشند

damanpak
جمعه 27 اردیبهشت 1392, 22:40 عصر
کسی نبود کمک کنه؟