PDA

View Full Version : نرم افزار اسکایپ چه طور کار می کنه ؟

programerinfonet
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 22:57 عصر
سلام دوستان
من میخوام یه برنامه بنویسم که با یک یا چندتا دوستای خودم که تو شهرای دیگه هستن ارتباط صوتی و تصویری برقرار کنم
چه چیزی نیاز این کاره
میخوام یک چیز شبیه به اسکایپ داشته باشیم

programerinfonet
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 08:45 صبح
چقدر کم لطف شدین
تو این همه مشاهده کسی بلد نیست جواب سوال مارو بده ؟
من خیلی به این ابزار نیاز دارم لطفأ کمکم کنید

programerinfonet
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392, 13:38 عصر
خدوم حلش کردم قرار میدم تا اگه کسی هم نیاز داشت استفاده کنه

تا به حال این سوال باید برای شما پیش آمده باشد که اسکایپ چطور کار می کند.

104227

VoIP تطبیق پذیری خود را مدیون تکنولوژی بزرگ دیگری است: اینترنت. یک نرم افزار VoIP به جای ارسال سیگنال ها ( چه آنالوگ و چه دیجیتال ) از طریق شبکه های PSTN، برای ساخت بسته های اطلاعاتی از SIP ( یکی از انواع پروتوکل استاندارد TCP/IP ) بهره می برد و سپس این بسته های اطلاعاتی را به همان شبکه ای که شما از آن برای ارسال ایمیل و جست و جوی وب استفاده می کنید ارسال می کند.

با استفاده از بسته های اطلاعاتی، این تکنولوژی می تواند چیزی فراتر از صدای مونو ای که تلفن قدیمی تان منتقل می کرد را انتقال دهد. VoIP با توجه به سرعت اتصال اینترنت شما، می تواند متن، عکس، تصویر زنده، صدای با کیفیت استریو و همین طور Screen Sharing را انتقال دهد.

با توجه به گسترش روز افزون کاربران بازار Broadband ( یا همان باند پهن )، روزانه افراد بیشتری به استفاده از شبکه های VoIP روی می آورند و پیشبینی می شود این روند همچنان ادامه یابد

104228.

همه چیز به وسیله یک گیرنده / فرستنده انجام می پذیرد که می تواند یک افزونه سخت افزاری باشد، مثل اسکایپ فون ها و Cisco VoIP فون ها، یا می تواند به شکل نرم افزاری باشد که روی کامپیوترها و تلفن های همراه نصب می شود. برای برقراری این ارتباط، همه دستگاه های مورد نظر باید توانایی ارسال و دریافت بسته های اطلاعاتی از طریق شبکه IPv4 ( پروتوکل اینترنت نسخه ۴ ) را داشته باشند. صدای شما از طریق میکروفون به صورت آنالوگ دریافت می شود و سپس به دیجیتال تبدیل می شود و بعد یک متراکم کننده حجم صدا را کاهش می دهد تا حتی در سرعت های پایین اینترنت هم، صدا انتقال یابد.

سپس جریان صدا به قسمت های بسیار کوچکی تقسیم می شود که هر کدام از طریق شبکه، به مقصد مورد نظر ارسال می شوند. از آنجایی که VoIP از پروتوکل SIP استفاده می کند، این کاملا طبیعی است که مکالامات به صورت لکنت وار و منقطع دریافت شوند، اما این موضوع آنچنان آزار دهنده نیست و می توان از آن چشم پوشید

104229.

گیرنده ای که در انتهای مسیر، صوت را دریافت می کند باید این بسته هایی که به صورت قسمت به قسمت دریافت کرده را دوباره بازسازی کند تا پیام به بهترین نحو به دست کاربر برسد. البته در زمان اوج مصرف این عمل به خوبی انجام نمی پذیرد. اینکه به دلیل شلوغ بودن شبکه، گیرنده نتواند بخشی از بسته های صوتی را دریافت کند باعث می شود که نتواند تمام موج صدای ارسالی را بازسازی کند و در نتیجه در برخی از لحظات صدای سفید یا همان سکوت را جایگزین بسته دریافت نشده می کند.

با این که VoIP بسیار تطبیق پذیر تر از ارتباطات مبتنی بر PSTN است، اما بسیاری از افراد آن را ناکارآمد می دانند، به خصوص در شرایط اضطراری که دسترسی به اینترنت و یا نیروی برق امکان پذیر نباشد. این عقیده هم کاملا منطقی است، چون همانطور که می دانید روتر های اینترنت بی سیم به نیروی برق احتیاج دارند و اگر برق نباشد، اینترنت و در نتیجه VoIP هم وجود ندارد. به همین دلیل است که هنوز هم همه مردم تلفن های معمولی خود را دور نیانداخته اند و همچنان از آنها استفاده می کنند.

از سوی دیگر مراکز خدمات اضطراری هم استفاده از VoIP در مواقع ضروری را منع کرده اند به این دلیل که در این شرایط این مراکز نمی توانند موقعیت دقیق شخص را بیابند، در صورتی که از طریق تلفن های معمولی قادر هستند محل دقیق تماس گیرنده را پیدا کرده و به کمک او بشتابند

104230.

در زمان های معمول، یعنی زمانی که نیروی برق وجود دارد و دسترسی به اینترنت امکان پذیر می باشد، برقراری ارتباط از طریق VoIP می تواند گزینه خوبی باشد. سرویس های VoIP مثل اسکایپ، برقراری ارتباط بین دو رایانه از طریق این شبکه ها را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می دهند و به همین خاطر از لحاظ مالی بسیار به صرفه هستند. نظر شما چیست؟ آیا از اسکایپ استفاده می کنید یا هنوز هم تلفن های معمولی گزینه اول شما می باشند؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.