PDA

View Full Version : سوال: در خصوص طراحی نوعی گزارش در کریستال ریپورت

reza1699
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 09:01 صبح
من دو تا تیبل دارم ، یکی مشخصات در اون ذکر شده و کلید اصلیش کد سهامداری هست و دیگری در اون مشخصات پرداخت سود ذکر شده که کد در اون کلید خارجی هست !
یعنی ممکنه یک کد در جدول پرداخت چندین بار تکرار شده باشه.

حالا من به این طریق خروجی میگیرم برای گزارشم :
select * from person inner join sood on person.code=sood.code
و این رو به دیتا تیبل میریزم و میفرستم توی کریستال ، این نوع گزارش برای تکرار هر کد در جدول سود ، یک رکورد برام بر می گردونه که در نهایت برای هر شخص چندین رکورد برگشت میشه که این کارم رو مشکل میکنه و گزارشم رو چند صفحه ای ، من فقط میخوام رکورد پرداخت سودم تکرار بشه و مشخصات تکرار نشن.

گزارش من می بایست در قسمت بالاش مشخصات شخصی رو داشته باشه و در پایین اون گزارش پرداخت ها رو داشته باشه که به ازاء تکرار هر چند بار پرداخت ، باید توی گزارش پشت سر هم بیاد.

مثلا در بالای صفحه میخوره ... علی احمدی... و ...

در پایین مثلا میخوره
پرداخت نقدی در سال 87 - 200000 ریال
پرداخت نقدی در سال 90 - 250000 ریال
و الخ !

حالا چه راهی پیشنهاد می دیدید که من بتونم چنین گزارشی بسازم؟

آقا از دستورات دیگر اس کیو ال میشه استفاده کرد برای این کار؟

مهدی هادیان2
جمعه 27 اردیبهشت 1392, 10:10 صبح
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام
بنده در چنین مواقعی دستورات SQL رو تغییر نمیدم و در کریستال از گروه بندی استفاده میکنم.مواردی که میخوام یک بار تکرار شود در گروه میذارم.
موفق باشید.

omidamiry
جمعه 27 اردیبهشت 1392, 15:56 عصر
سلام

شما نحوه کاربا کریستال ریپورت و طراحی آن آشنا هستید؟

کریستال ریپورت دارای 5 قسمت میباشد که هر قسمت را میتوانی فیلدهاتو بذاری و اطلاعات خاصی رو تکرار یا فقط یکبار چاپ کنی

1 . این قسمت فقط یکبار و در بالای صفحه چاپ میشه مثلا در فاکتور فروش نام خریدار یا فروشگاه و شماره فاکتور و .....

2 . این قسمت در صورت بودن قسمت 1 بعد از آن چاپ میشود و در هر صفحع یکبار ود صورت نبودن چاپ چند صفحه ای در بالای صفحه 2 به بعد اول چاپ میشود مانند عنوان ستونها در گزارش در فاکتور مانند عنوان ردیف و شرح و تعداد و فی و جمع کل که نشان دهنده مقادیر ستونها میی باشد

3 . این قسمت بصورت تکرار فیلدهارو سطر به سطر تکرار میکنه مانند مقادیر ردیف و شرح کالا در فاکتور و مابقی

4 . این قسمت فقط یکبار در انتهای آخرین سطر مثلا در فاکتور انتهای آخرین شرح چاپ می شود و برای جمع کل و اطلاعات فاکتور خوبه

5 . این سمت در انتهای هر صفحه چاپ میشود وبرای درج تعداد صفحه گزارش و چندمین صفحه بهترین گزینه میباشد

در صورت هرگونه سوال md_amiry20@yahoo.com

دوست عزیز شما فیلدهای تکراری را در قسمت 3 نگذاری به جوابت رسیدی

reza1699
پنج شنبه 02 خرداد 1392, 23:10 عصر
سلام دوست عزیز
اول ممنون از جواب شما که در فروم برنامه نویسی به من داده بودید در خصوص کریستال ریپورت
من تقریبا آشنایی پیدا کردم با طراحی کریستال
ببینید ، مسئله من این هستش که یک تیبل دارم به نام اشخاص که کلید اصلی اون کد هست و هر شخص فقط یکبار در اون تکرار شده
و یک جدول دیگه دارم که فعالیت های مالی هر شخص رو نشون داده که ممکن هست یک کد چندین فعالیت داشته باشه و چندین بار تکرار شده باشه
در نتیجه وقتی این دوتا رو اینرجوین کنم که هم اسم و هم فعالیت ها رو داشته باشم ، در نتیجه در دیتا تیبلم بیش از یک رکورد برگردانده میشه که مقابل تمام اونها نام شخص اومده
حالا اگه در هر قسمت از گزارشم من از نام استفاده کنم ، این نام به تعداد دفعاتی که رکوردها برگردانده میشه تکرار میشه
البته برای رفع این مشکل من از متغییرهای کریستال استفاده کردم که البته کارم رو خیلی سخت و پیچیده کرد
ولی اگر بشه چنین کاری کنم که نیازی به متغییر نباشه خیلی خوب میشه
نمیدونم منظورم رو خوب رسوندم یا خیر