PDA

View Full Version : ساختن سایت با قالب های موجود در جومولا

davood.hanifi
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 11:04 صبح
سلام
دوستان من میخوام یه سایتی با جومولا با قالب های آماده بسازم.
جومولا 2.5 فارسی رو نصب کردم،قالب آماده هم گرفتم و نصبش هم کردم و اونو بعنوان پیش فرض قرار دادم.ولی انگار اصلا اون اعمال نشده.منو هاش نمیاد،ظاهرش اصلا اون نیس،رنگش و هدر و فوتور و...
کسی هس منو کمک کنه تا با ی قالب انتخابی بتونم سایتم رو بسازم؟
با تشکر

habibvafapour
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 11:55 صبح
خوب دوست عزیز
زمانی که شما یک قالب جوملا رو دانلود میکنید از ماژول های توی عکس خبردار نیستید و نمیدانید طراح قالب برای جذابیت بیشتر از چه ماژولی استفاده میکند.
ساخت قالب جوملا آنچنان هم سخت نیست
در ابتدا داشتن دانش CSS و html است
دانش و شناخت از ماژول هایی که قبلا ساخته شده :: این ماژول ها معمولا خروجی نامرتبی به شما میدهد که باز هم با دانش CSS میتوان ماژول ها را بهینه کرد.
حالا بهترین کمکی که میتوانم به شما بکنم این هست که شما در ابتدا یک سمپل ساده بدون متن و منو و فوتر و هدر با فتوشاپ طراجی کرده و سپس آن را با HTML و CSS سروهم کنید.
وقتی میگم بدون منو یعنی محل منو رو درست کنید ولی صفحه های منو رو لازم نیست طراحی کنید فقط محیط .
در مرحله آخر خود جوملا چند تیکه کد PHP برای امنیت و کد javascript برای درج محل قرارگیری ماژول در اختیار شما میگذارد.

davood.hanifi
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 12:42 عصر
ممنون از پاسخگویی شما.
در ساختن یک قالب html , css,javascript مشکلی نیس.اما نحوه تبدیل یک قالب html ای به جومولایی چطوره؟
چه نرم افزاری نیاز دارم؟

habibvafapour
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 12:45 عصر
نرم افزاری نیاز نیست همه چیز توی خود سایت جوملا هست http://docs.joomla.org/Developers