PDA

View Full Version : مبتدی: شمارش تعداد رکورد های یک تیبل بین دو بازه زمانی

majidrasuli
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 16:45 عصر
با عرض سلام خدمت تمامی اساتید
اگر چه سوالم تکراری است ولی به دلیل اینکه بر اساس تاریخ ورودی می خوام تعداد رکورد های ورودی را بر طبق ماه های سال(فروردین،اردیبهشت،...) شمارش کنم و روی یک نمودار ستونی نمایش دهم؛ خواهشمنداست این حقیر را راهنمایی نمائید.

alirezabahrami
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1392, 22:29 عصر
با عرض سلام خدمت تمامی اساتید
اگر چه سوالم تکراری است ولی به دلیل اینکه بر اساس تاریخ ورودی می خوام تعداد رکورد های ورودی را بر طبق ماه های سال(فروردین،اردیبهشت،...) شمارش کنم و روی یک نمودار ستونی نمایش دهم؛ خواهشمنداست این حقیر را راهنمایی نمائید.
سلام
کوئری نمونه اصلاح شده را ببین!

majidrasuli
جمعه 27 اردیبهشت 1392, 14:21 عصر
سلام
کوئری نمونه اصلاح شده را ببین!

:تشویق:با تشکر از لطف شما جناب آقای بهرامی که مشکل مرا حل نمودید.
این حقیر مبتدی و علاقمند به اکسس سعی کردم با تابع switch تعریف کنم اگر ماه =1 برایم فروردین را نشان بده و همین شرط را تا ماه آخر سال نمایش دهم ولی با پیغام خطا روبرو شدم.(البته از تابع iif استفاده نکردم به علت محدودیت 7 شرط)لطف خود را ازمن دریغ ننمائید.

alirezabahrami
جمعه 27 اردیبهشت 1392, 15:01 عصر
:تشویق:با تشکر از لطف شما جناب آقای بهرامی که مشکل مرا حل نمودید.
این حقیر مبتدی و علاقمند به اکسس سعی کردم با تابع switch تعریف کنم اگر ماه =1 برایم فروردین را نشان بده و همین شرط را تا ماه آخر سال نمایش دهم ولی با پیغام خطا روبرو شدم.(البته از تابع iif استفاده نکردم به علت محدودیت 7 شرط)لطف خود را ازمن دریغ ننمائید.
سلام
در فایل ضمیمه(بخش کوئری) با دو روش اینکار صورت گرفته؛ یک روش با استفاده از switch (ستون 2 کوئری) و یک روش هم ازطریق فراخوانی ماژول تاریخ شمسی در کوئری (ستون 3 کوئری).
برای انجام اینکار پیشنهاد می کنم از روش دوم استفاده کنید.
فایل ضمیمه مطابق خواسته شما:

موفق باشید

majidrasuli
جمعه 27 اردیبهشت 1392, 20:09 عصر
سلام
در فایل ضمیمه(بخش کوئری) با دو روش اینکار صورت گرفته؛ یک روش با استفاده از switch (ستون 2 کوئری) و یک روش هم ازطریق فراخوانی ماژول تاریخ شمسی در کوئری (ستون 3 کوئری).
برای انجام اینکار پیشنهاد می کنم از روش دوم استفاده کنید.
فایل ضمیمه مطابق خواسته شما:

موفق باشید
با نهایت احترام و تشکر به خاطر اینکه لطف فرمودید و برای حل مسئله وقت گذاشتید. از امروز استاد و دوستی بزرگ به دوستانم اضافه شد.با آرزوی سلامتی, در پناه حق